Dramatische dagen te Weenen T ROODE WAPENMAGAZIJNEN WORDEN LEEGGEHAALD De Stillhalte Naar een intern conflict? Het roode complot onthuld Het nieuws van heden ZES OPSTANDELINGEN BEGENADIGD SPAANSCHE NOTA AAN HET VATIC AAN DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ZATERDAG 17 FEBRUARI 1934 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Regeering-Dollfuss verklaart geen aanslag op de rechten der arbeiders van plan te zijn Geen oneenigheid in het kabinet WEENEN, 16 Febr. De pers chef van de Bondsregeering, de ge zant Ludwig, heeft in een perscon ferentie medegedeeld, dat de re geering den tot nu toe gevolgden regeeringskoers zal handhaven. De arbeiders zullen niet in hun rechten worden gekort. De regeering zal ten volle rekening houden met de recht matige aanspraken der arbeiders en zij zal geenszins een vijandige hou ding jegens de arbeiders aannemen. Het Weer Groote branden in Egypte Algemeene korting der credieten, zooals in 1932 en 1933, zal thans niet plaats hebben Registermarken voldoen Duitsch-Zwitsersche transfer overeenkomst Drie Bulgaren spoedig in vrijheid Dollfuss heeft nooit een beroep ge daan op de roode organisaties, maar op de roode arbeiders De Nazi's zijn stil, maar lachen in hun vuist Londen en Parijs doen niet mee DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN ONTVANGLAMPEN VANAF F 2.50 N.V. Gloeilampenfabriek „Radium' De Stavisky-affaire Onderzoekingscommissie ingesteld Regeering spreekt haar leedwezen uit over het incident in de kathedraal van Madrid Ook de Nuntius gelaakt Missionaris vermoord Nog een financieel schandaal irwrwiiM i»i^n~. ~^gg; HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18608 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de- rubriek Volgens het D. N. B. hebben de troepen In vereeniging met de politie in de raadhuizen van twaalf Weensche districten, waaronder die van Floridsdorf en Ottakring niet inbe grepen zijn, een onderzoek ingesteld, waarbij groote hoeveelheden wapenen in beslag geno men werden. In totaal vond men 73 machine geweren, 3276 geweren, 3700 revolvers en 228.000 patronen. Het grootst aantal machinegeweren werd in de arbeiderswijk Favoriten ontdekt en wel 28 stuks, waarbij 520 geweren. In het Schmelzkwartier leverde het onderzoek 3000 revolvers en 19.000 infanterie-patronen op. Daar, als gezegd, het terrein waar de strijd het hevigst woedde, n.l. Floridsdorf en Otta kring nog niet onderzocht kon worden moet men er rekening mee houden dat deze cijfers nog belangrijk zullen stijgen. Vannacht ont dekte men in een stadswijk niet minder dan 80.000 infanterie-patronen en een groote hoe veelheid zoogenaamde „Schmiervazen" welke de rebellen als handgranaten gebruikten. Tevens werd een hoeveelheid ontplofbare stoffen in be slag genomen evenals eenige goed geconstrueer de mijnen. Vastgesteld kon worden, dat in belang rijke bedrijven als opslagplaatsen van le vensmiddelen, verbruikscoöperatieve en ge meentebedrijven een uitgebreid net van veldtelefoons was aangelegd. Gearresteerde leden van den Schutzbund hebben verklaard, dat dit telefoonnet reeds sedert langeren tijd in de bedrijven was aangelegd. Medegedeeld wordt, dat er in Weenen thans ln totaal 2500 leden van den voormaligen repu- blikeinschen Schutzbund gearresteerd zijn. Volgens officieele opgave bedragen de ver liezen aan de zijde der regeering in Weenen 133 dooden en 375 zwaar gewonden. Onder de dooden zijn 24 politie-agsnten, 6 soldaten, 8 vrijwilligers en 95 burgers. Onder de zwaar gewonden telt men 255 burgers. Officieus wordt medegedeeld, dat de bonds kanselier den „Landeshauptmann" van Opper Oostenrijk, dr. Schlegel, die, zooals bekend door Starhemberg fel is aangevallen, naar Weenen heeft ontboden. Dr. Schlegel is Vrijdagmiddag ter bondskanselarij verschenen, waar een breedvoerige gedachtenwisseling plaats vond. De besprekingen zullen evenwel wegens den ministerraad worden geschorst tot Zaterdag ochtend. Het verluidt dat de ministerraad, welke om vier uur is bijeengekomen, belangrijke politieke en economische kwesties behandeld, welke ver band houden met de gebeurtenissen van den laatsten tijd. De standenrechtbank heeft Vrijdag het vier de doodvonnis uitgesproken. De groepsleider van den Republikeinschen Schutzbund, de ar beider Karl Swobota, die getrouwd is en vader van drie kinderen, werd door den strafsenaat veroordeeld tot den strop. Twee andere Schutzbundler zullen voor de gewone rechtbank terecht staan. De directie van den veiligheidsdienst te Graz heeft de belooning, welke is uitgeloofd voor de arrestatie van den bekenden leider van den Schutzbund Koloman Wallisch, die zich zou bevinden in de bosschen bij de Zuid-Slavische grens, verhoogd van 1000 tot 5000 schellingen. Uit Linz wordt gemeld, dat in de groote pa pierfabrieken van Steyermuehl het werk ge deeltelijk is hervat. Ook te Ebensee in Salz- kammergut, waar de Schutzbund gisteren tot een kortstondigen opstand overging, wordt on derhandeld over hervatting van het werk. De standenrechtbank te St. Poelten heeft den 25-jarigen schildersknecht Rauchenberger veroordeeld tot den strop. Hij is schuldig ver klaard van moord op een bataljonscomman dant der Heimwehr en te hebben deelgenomen aan een samenscholing van ieden van den Schutzbund. Voorts is een 43-jarige arbeider ter dood ver oordeeld wegens poging tot moord en opruiing. Twee andere beklaagden, een los-werkman en een rentetrekker zijn ieder wegens opruiing veroordeeld tot vijf jaren zware kerkerstraf. In het proces voor het standsgerechtshof in zake de gevechten om den Reumann-Hof zijn de 26-jarige bouwkundige teekenaar en de 22- jarige slotenmakersknecht Kastinger tot den dood door den strop en de 18-jarige piano bouwer Moskou tot 7 jaar zware kerkerstraf veroordeeld. De tegen Emil Swoboda wegens oproer uit gesproken doodstraf is heden om 21 uur 25 vol trokken. Zes socialisten, die door het standgerecht wegens oproer ter dood waren veroordeeld, zijn door den Bondspresident begenadigd. De dood straf werd veranderd in een langdurigs ker kerstraf. Naar uit Salzburg gemeld wordt, hebben on bekenden een gedeelte van de spoorrails te Oberndorf in de lucht laten vliegen. Het trein verkeer moest worden stopgezet. De lichtlei- ding van Salzburg naar Strasswalchen werd bij Hallwang verbroken, doordat men een paal van het electrische net vernield had. Van bevoegde zijde worden de, in de buiten- landsche bladen opgenomen geruchten over een breuk binnen de regeering en ernstige mee- ningsverschillen tusschen de leden van het kabinet, gedementeerd. PARIJS, 16 Febr. (Reuter). De premier Doumergue ontving vanmiddag den Apos- tolischen Nuntius en den Duitschen ge zant. Men neemt aan, dat deze bezoeken verband houden met den toestand in Oos tenrijk. De buitenlandsche Kamercommissie die in een buitengewone zitting de gebeurtenissen in Oostenrijk heeft besproken heeft eenstemmig besloten de regeering te verzoeken den vrede te waarborgen door de onafhankelijkheid van Oostenrijk. Bevestigd wordt, dat op het oogen- blik tusschen Parijs, Londen en Rome bespre kingen worden gevoerd om een gelijktijdig com muniqué te publiceeren, waarin de drie mo gendheden de noodzaak betoogen dat Oosten - rijk's onafhankelijkheid en onaantastbaarheid geëerbiedigd wordt. Ook de buitenlandsche Senaatscommissie heeft de Oostenrijksche kwestie besproken en eenstemmig geoordeeld dat het een dringende noodzaak is voor de solidaire mogendheden den Volkenbondsraad zoo spoedig mogelijk bijeen te roepen, teneinde Oostenrijk's klachten inzake de verhouding tot Duitschland te vernemen en vervolgens de noodig lijkende maatregelen te treffen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiu; =j Verwachting: zwakke tot matigen Noorde- Ej lijken tot Westelijken wind, nevelig tot s half bewolkt, weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten: Weinig veran- dering. iinniniiiË LONDEN, 16 Febr. Uit Cairo wordt ge meld, dat twee steden in Egypte door hevige branden zijn geteisterd. Te Ben Haelasal wer den door een brand 36 huizen verwoest, waarbij vijf personen om het leven zijn gekomen. Een andere groote brand is uitgebroken te Zagazig, het centrum van den katoenhandel in Beneden Egypte. In deze plaats zijn 250 huizen een prooi der vlammen geworden. BERLIJN, 16 Febr. De op 5 Februari van dit jaar te Berlijn onder voorzitterschap van Frank C. Tiarks (Londen) bijeengekomen Still- halteconferentie is op 16 Februari geëindigd, met het resultaat, dat het op 28 Februari 1934 expireerende Stillhalte-verdrag (Duitsch cre- dietverdrag van 1933) door een nieuw verdrag zal worden verlengd, dat geldig zal zijn tot 28 Februari 1935. Een algemeene korting der credieten, zooals deze was vastgesteld in het verdrag van 1932 en 1933, zal thans niet plaats vinden, hetgeen van Duitsche zijde des te bevredigender wordt genoemd, daar Duitschland „met het oog op de opleving in het bedrijfsleven een zeker vrij ere- Na de beschieting van het Arbeiders-tehuis te Floridsdorf trad de brandweer in actie dietvolumen moet behouden voor de financie ring van in- en uitvoer." „Met evenveel inzicht heeft men rekening gehouden met de Duitsche valuta-situatie en den door het transfer-moratorium nopens de buiten de Stillhaltung staande buitenlandsche crediteuren geschapen toestand." Overeen gekomen werd de aflossingen voorloopig op te schorten. De bij het verdrag van verleden jaar vast gestelde methode van een zekere verbetering der Stillhalte-credieten, in het bijzonder door het scheppen van een systeem van register marken, dat voor Duitschland zoowel als voor de buitenlandsche crediteuren goed is geble ken, zal met geringe wijzigingen onder het nieuwe verdrag worden voortgezet. De invoering van de registermark heeft het mogelijk gemaakt het geheele credietvolumen aanzienlijk te verminderen zonder dat devie zen door de Rijksbank behoeven te worden af gegeven. In het afgeloopen jaar werden onge veer 500 millioen R.M. registermark opgenomen. Overigens vertoont het nieuwe verdrag af gezien van eenige essentieel eveneens slechts ter verduidelijking dienende wijzigingen, geen principieele vernieuwingen. Het credietvolumen. dat onder het nieuwe „Duitsche credietverdrag van 1934" vait. be draagt tegen den huidigen deviezenkoers nog ongeveer 2.6 milliard. Heden hebben te Bern de Duitsche zaak gelastigde Dankworth en de Zwitsersche Mi- list-1* Stucki een nieuwe Duitsch-Zwitsersche transferovereenkomst onderteekend. waardoor de verschillende Duitsch-Zwitsersche transfér kwesties voor de eerste helft van 1934 gere geld worden. De overeenkomst berust op de zelfde beginselen als de vorige, d. w. z. dat de rentedeposito's der Zwitsersche crediteuren voor honderd procent overgemaakt worden, terwjjl bepaalde hoeveelheden goederen, die Zwitserland uit Duitschland importeert, in dienst van deze regeling zullen worden gesteld. De woningen in het 16de district te Weenen hadden van het geschut veel te lijden BERLIJN1, 16 Febr. (Reuter.) Naar vernomen wordt, zullen Dimitrof en de beide andere Bul garen spoedig over de grens worden gezet. (Van onzen correspondent) Het is waarachtig niet mijn bedoeling, den rooden opstand als een operette- of Kar- naval-betooging te schilderen. Dezen keer was het, en is het op het oogen- blik nog, bittere ernst. Begrijpelijk, want het gaat om zijn of niet-zijn. Ik heb het austro-bolsjewisme herhaaldelijk genoeg geschilderd, ik heb eveneens herhaal delijk verklaard, dat het austro-bolsjewisme voor afzienbaren tijd zijn hoogtepunt overschreden heeft, maar daarbij steeds, niet zonder nadruk, er op gewezen, dat het uit 't offensief in 't defensief teruggedrongen Oostenrijksche socia lisme den strijd nog lang niet opgegeven heeft. Eenige sociaal-democratische leiders hebben meer dan eens indirect en ook direct te verstaan gegeven, dat zij bereid zijn in coalitie met de christelijk-socialen op te trekken tegen het „bruine gevaar". En toen onlangs kanselier Doll fuss een appèl richtte tot de socialistische ar beiders, om zich aan te sluiten aan de Oosten- ïijksch-nationalistische geweging, „witterden" de socialistische en zekere christelijk-sociale lei ders „Morgenluft". Ontnuchtering. De kanselier deed een beroep op de socialistische arbeiders, niet op de socialistische organisatie. Zoo inter preteerde de christelijk-sociale „Reichspost" de bedoeling van Dollfuss en die interpretatie was juist. Sinds dr. Dollfuss zich in dezen solidair ver klaarde met de „Heimwehr" en later met de ge- prononceerd-katholieke ..Sturmscharen" viel aan een dergelijke coalitie niet meer te denken. Dat ontging dan ook den socialistischen leiders niet en zoodoende begonnen zij zich voor te be reiden op een gewapend conflict. Dit conflict is nu gekomen, doch, voor hen, zooals in Tirol voor de nationaal-socialisten, te vroeg. De Tiroolsche Heimwehr-Putsch (het was een Putsch al wordt dit niet toegegeven) heeft, zoo als ik reeds schreef, „in het laatste uur" een naticnaal-socialistischen Putsch verhinderd. Dezelfde Heimwehr-Putsch moest een gewapen- den tegenstand van het socialisme ontketenen, wilde het Ostenrjjksche socialisme niet zichzelf opgeven. En dat waren de Marxisten waarachtig niet van plan. Slaagde deze Putsch in Tirol en breidde hg zich uit over Salzburg, Opper-Oostenrijk en Stiermarken, dan kon er bij de Weensche socia listen geen twijfel meer bestaan omtrent het einddoel dezer beweging. Op 14 December 1933 werd de beroemde ver dediger van Weenen tijdens de belegering der Turken, graaf Starhemberg, gehuldigd. Naar aanleiding van die huldiging op het stadhuis plein sprak diens naneef, de Heimwehr-leider prins Starhemberg, met een veelbeteekenend ge baar naar het stadhuis gericht: „Zoolang hier in ons stadhuis nog bolsjewieken troonen, ken nen wij geen rust." Toen werd dit woord van vorst Starhemberg, zooals menig ander woord van hem, nog geironiseerd door de socialistische „Arbeiterzeitung". Na de geslaagde Heimwelir- Putsch bestierf deze ironie haar op de lippen. De veel bespotte „Marsch nach Wien" werd bittere ernst. Eén hoop nog koesterden de socia listische leiders: de interventie der Internatio nale met name der Fransche socialisten, om het allerergste, de ontbinding van de socia listische partij, de ontbinding van den Ween- schen socialistischen gemeenteraad, te verhin deren. Toen echter ook deze hoop ijdel bleek te zijn begon de organisatie van het tot in ie kleinste details lang voorbereide ge wapende vefzet. Termijn: „Morgen 15 d." Dus het begin van het verzet was eigenlijk bepaald op den morgen van Donderdag 15 Februari. De overval op het socialistische Arbeiterheim van Linz, de gewapende weerstand aldaar tegen de exekutieve macht en de daaropvolgende al gemeene mobilisatie aller regeeringstrouwe for maties op 1.1. Maandag waren oorzaak, dat de alles op het spel zettende socialisten twee, bijna drie kostbare, waarschijnlijk beslissende, voor- bereidsdagen verloren. De lezer kan zich waar schijnlijk uit de reeds bekende berichten, die ik hier niet herhalen wil, wel een voorstelling maken omtrent de mogelijkheden voor de so cialisten, als deze nog drie dagen meer voor bereidingstijd gehad hadden. Ondanks den grooten afstand tusschen de rooden en ons ook de vijand heeft recht op loyale beoordee ling moet men de exakte organisatie, ook de strategische, de taaie discipline, het idealisme van velen hunner en den offerzin bewonderen, wanneer men bedenkt, dat na drie dagen, op bet oogenblik, dat ik dit schrijf (Woensdag middag) alle strategische punten en brugge- hoofden van de socialisten nog niet zijn in genomen. En dan is toch heel de gewapende macht, leger, gendarmerie, politie, Heimwehr, Sturmschaaren mèt reserve in veelkleurig pluimage op de been! Omtrent slachtoffers is bij geen benadering wat te zeggen. Fantastische cijfers geef ik niet weer Het is schijnbaar rustig in de stad. Er heerscht een voorbeeldige orde. In werkelijk heid weet het eene distrikt niet wat in het an dere gebeurt. Natuurlijk is aan den afloop niet meer te twijfelen. Op het stadhuis waait reeds de kruisvaan, das Kriickenkreuz. En hoe is de houding der nationaal- socialisten? Ze zijn stil en lachen in het vuistje. De fouten door de regeering gemaakt en die werden gemaakt, veel bloedvergieten had voorkomen kunnen worden door arrestatie der socialistische leiders, waarvoor tijd genoeg was geweest dienen hun als les. De regee ring had 't daarom makkelijker, omdat zij in haar strijd tegen de socialisten op heel de executieve macht kon bouwen. Dit zou niet het geval zijn, wanneer het tegen de nationaal- socialisten ging. Ik weet uit beslist betrouwbare bron, dat een niet gering gedeelte der execu tieve macht niet te bewegen is, een schot tegen de nationaal-socialisten te lossen, terwijl een zeer groot gedeelte van het publiek voor de nationaal-socialisten partij zou trekken. Italië wil een drie-mogend heden- verklaring als waarborg voor Oostenrijks onafhan kelijkheid LONDEN, 16 Febr. (Eig. Tel.) Naar „Uni- tel Press" meldt, is er een scherp interna tionaal conflict uitgebroken over de veroor deeling van Dollfuss' meedoogenlooze actie tegen de socialisten. De oneenigheid ontstond na een bezoek aan Sir John Simon van den Italiaanschen gezant te Londen, Dino Grandi, die namens Mussoli ni kwam vragen of Engeland bereid was mee te doen aan een drie-'mogendheden-verklaring waarin de integriteit van Oostenrijk gewaar borgd werd. Simon weigerde de Italiaansche ontwerpverklaring te aanvaarden, tenzij met een amendement, waarin duidelijk gezegd wordt, dat de mogendheden niet het plan koesteren zich in de binnenlandsche politiek van Dollfuss te mengen. Simon legde er den nadruk op, aat de Britsche openbare meening verontwaardigd is over de gewelddadige wijze, waarop Dollfuss de arbeidersbeweging heeft onderdrukt en in deze omstandigheden niet zou dulden, dat Engeland zijn stem geeft aan een verklaring tot steun van Dollfuss. Deze houding zou verklaard moeten worden doordat Mac Donald ten zeerste ontstemd is over het optreden van Dollfuss, Ramsay Mac Donald was jarenlang de politieke vriend van Bauer Seitz, Reuner en andere leidende Oosten rijksche socialisten. Simon zeide aan Grandi, dat Engeland van het nut eener drie-mogendheden-verklaring niet heelemaal overtuigd is. Aan den anderen kant echter, is Oostenrijk lid van den Volken bond, wiens statuten de onafhankelijkheid ver zekeren. Voorts heeft Engeland zich reeds drie maal uitgesproken voor de eerbiediging van de souvereiniteit van Oostenrijk. Intusschen is Engeland met de reeds genoemde reserve bereid een dergelijke verklaring te onderteekenen. wanneer Frankrijk en Italië daarop staan." Het schijnt, dat de Fransche regeering een dergelijke mededeeling naar Rome gezonden heeft. Het voorbehoud dat Engeland maakt, kan noch Italië, noch Oostenrijk aanvaarden, om dat er een veroordeeling in schuilt van het gewelddadig optreden der fascisten tegen de socialisten. De Roode wapenmagazijnen in Oostenrijk wor den leeggehaald. Groote branden in Egypte. Drie Bulgaren spoedig in vrijheid. De Stavisky-affaire. Onderzoekingscommissie ingesteld. Spaansche nota aan het Vaticaan. Italië en Oostenrijks onafhankelijkheid. Een stap van Grandi te Londen mislukt. In de eerstvolgende vergadering der Eerste Kamer komt de begrooting van Defensie in stemming. Justitie-begrooting door de Eerste Kamer aan genomen. Uitspraak van den Raad voor de Scheepvaart inzake den brand op de „Indrapoera": Sterke vermoedens van brandstichting. Onderzoek door den Raad voor de Scheepvaart naar de ramp van de ..Oakford". Uitsluiting in het maatkleedingbedrijf gaat door. Riiksmiddelen over Januari ruim 6 millioen be neden de raming; omzetbelasting 3.5 millioen daaronder. Eischen tegen de muitersgroep-Boshart c.s. voor het Hoog Militair Gerechtshof. PARIJS, 16 Febr. (Reuter.) De Kamer heeft eenstemmig met handopsteken in overeenstem ming met de regeering besloten een commissie van onderzoek te benoemen naar de verant woording in de affaire Stavisky. Tegen de toe kenning van rechterlijke macht aan deze com missie stelde de minister van Justitie Chéron, de kwestie van vertrouwen, hetgeen de Kamer met 430 tegen 150 stemmen in hem uitsprak. Maandag begint de commissie haar taak. De Financieele commissie van de Kamer heeft Vrijdag de door de regeering gewenschte opheffing van art. 1 van de wet van 1871, dat voorziet in de artikelsgewijze behandeling der begrooting, ondanks protest der sociaal-demo craten, goedgekeurd met 23 tegen 7 stemmer en een onthouding. MADRID, 16 Febr. (Dig. tel.). Naar „United Press" verneemt werd in den heden gehouden ministerraad een diplomatieke nota goedge keurd, welke zal worden toegezonden aan het Vaticaan. In deze nota drukt de Spaansche regeering haar leedwezen uit over een rede, welke Don Angel Herrera, president der Spaansche Katholieke Actie Zondag in de kathedraal van Madrid gehouden heeft en waarin hij een aanval deed op de grondwet en de bepalingen der regeering voor zoover die betrekking hebben op den godsdienst. De Pauselijke Nuntius en het corps diplomatique waren bij deze rede tegenwoordig. De nota zegt, dat het houden eener politieke rede in een kerk verboden is en spreekt verder de ver wachting uit, dat het commentaar, dat de Nuntius op deze rede gaf, niet herhaald of besproken zal worden. Herrera is de uitgever van „El Debate" en van verschillende groote katholieke dagbladen en periodieken, terwijl hij tevens voorzitter ls van den Centralen Raad van Bestuur der Spaansche Katholieke Actie. HSINKING (Mandsjoerije), 16 Febr. (Reuter) Pater Charest van de Canadeesche missie ait Quebec en zijn inlandsche huisknecht zijn door bandieten, die zijn huis binnendrongen, ver moord. De moordenaars ontkwamen en zijn totdusver nog niet opgespoord. PARIJS, 16 Febr. Te Saint Trophez aan de Middellandsche Zee schijnt een nieuw groot financieel schandaal te zijn ontdekt. De Comp- toir d'Escompte du Golf, die vier filialen in het zuiden onderhoudt, had in November j.l. haar loketten gesloten. De Dolitie .heeft gisteren een huiszoeking verricht en daarbij belastend mate riaal in beslag genomen. Er schijnen nog andere bankinstellingen bij de zaak te zijn betrokken, die een groot schandaal dreigt te worden. IV\\\\ VTTTTVU I II IN II 1 1 t~T7 y Stand op Zaterdag 9 uur v.m.: 773 Vorige stand: 772

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1