Paardensport in vogelvlucht HET RUÏTERTOURNOOI TE BERLIJN BUITENLANDSCHE VARIA MAANDAG 19 FEBRUARI 1934 V.C. B. Westelijke 2e klassers R. K. A. V.—ZWALUWEN 2—1 V.V.A.—WILSKRACHT II 3—1 A.D.O.GEEL-WIT 6—2 SANTPOORT II—ONZE GEZ. 2—6 K.N. V. B. Westelijke 2e klassers Velox kampioen V. V. A.'s lot beslist v.—t. W.F.C.—Z.V.V. 4—0 H.R.C.—WEST-FRISIA 2—1 KINHEIM—D.W.S. 3—0 O.V.V.O.—A.F.C. 0—0 ALC. VICTRIXZEEBURGIA 1—1 SPARTAAN—HERCULES 0—0 VELOX—BLAUW-WIT. 4—1 De geelzwarten zijn kampioen TOG—EDO 0—4 BLOEMENDAAL—V.V.A. 2—0 Duitschland zal deelnemen aan het internationaal concours- hippique te Nizza Groei der landelijke ruitersport D.H.V.B.-UITSLAGEN HOCKEY-UITSLAGEN KORFBAL-UITSLAGEN DAMMEN Programma 3de klasse-competitie De groote verrassing De gewijzigde ploeg Een deceptie voor Italië De internationale Cup Hongarije gaat trainen Jammerlijk! Fransche oppositie In Belgenland Voetbal in het buitenland EngelandIerland amateurs gesp. gew. gel. vrl. pnt. V.—t. V. V. A. 9 8 1 0 17 48—19 R. K. A. V. 10 7 0 3 14 26—22 D. O. S. S. 11 5 2 4 12 45—32 Alw. Forward 9 3 2 4 8 16—22 N. E. A. 7 2 2 3 6 15—18 Zwaluwen 9 2 0 7 4 15—38 Wilskracht 2 9 1 1 7 3 17—31 gesp. gew. gel. vrl. pnt. V.—t. Vitesse 14 7 3 4 17 34—36 Teylingen 12 7 2 3 16 34—15 Onze Gezellen 12 7 2 3 16 33—22 A. D. O. 13 7 2 4 16 30—26 Lisse 12 6 2 5 12 29—23 Geel Wit 14 6 0 8 12 35—38 Leiden 12 3 2 7 8 1841 Santpoort 2 13 2 1 10 5 18—40 Zwaluwen heeft andermaal in de R.K. A. V. hare meerdere moeten erkennen. Voor de rust wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op. Opvallend was het echter dat geen van beider voorhoeden kans zag een behoorlijk schot te lossen, ofschoon de kansen daarvoor er toch zeker waren. De resp. doelverdedigers hadden het dezen middag vrij gemakkelijk. Eerst tegen de rust gelukte het den Zwaluwen, zij het dan op eenigszins fortuinlijke wijze, de leiding te nemen, toen n.l. de rechtsachter van R. K. A. V. tegen zijn rechtshalf aanschoot kaatste de te rugspringende bal buiten bereik van den keeper in het doel. Na de rust werd het een enthousiaste strijd, die het aanzien volkomen waard was. De Zwa luwen wilden blijkbaar graag met de traditie steeds van R. K. A. V. te verliezen breken; ter wijl R. K. A. V. anderzijds deze traditie wijde voortzetten. Na ongeveer 25 minuten spelen wordt de linksbuiten van R. K. A. V., als hij zich op ten hoogste drie meter afstand van het Zwaluwen- doel bevindt en nog slechts voor het intrappen heeft, eenigenszins hardnekkig tegen den grond geloopen. Het fluitsignaal klinkt en scheids rechter Pelser wijst naar de elfmeterstip. Post- ma komt naar voren en de stand is gelijk. Als weer is afgetrapt, wordt R. K. A. V. langzamer hand sterker en de druk op het Zwaluwendoel grooter, een tweede doelpunt hangt in de lucht. Lang laat dit niet op zich wachten. Als Koet sier een pass naar Otto geeft, wringt deze laatste zich langs de Zwaluwenbacks om den uitgeloopen doelverdediger incluis te passee- ren. 21. In den resteerenden tijd gebeurt er met uit zondering van een fraai schot van Renckens, hetwelk buiten bereik van den Zwaluwen-doel man van den binnenkant van den paal in 't veld terug springt, niets bijzonders meer. En met een kleine doch verdiende overwinning voor R. K. A. V. komt het einde van dezen on der prettige leiding van scheidsrechter J. Pel ser gespeelden wedstrijd. Te ruim half drie stellen beide partijen zich op met elk een invaller. De bezoekers spelen tegen wind en trappen af waarbij zij blijk geven met de beste voornemens bezield te zijn, want onmiddellijk stevenen zij op het V. V. A.-doel af. De thuisclub dient van repliek met eenige snelle tegenaanvallen, waar bij keeper Stuvel betrouwbaar blijkt. Reeds spoe dig heeft Wilskracht succes als uit een goeden voorzet van links de rechtsbuiten voor de rest zorgt (01). De gastheeren trekken wederom luide aangemoedigd ten aanval, doch de Wils- kracht-verdediging retourneert alles, terwijl hun keeper eenige fraaie saves verricht. Eindelijk moet hij zwichten voor een verraderlijk schot van den V. V. A.-rechtsbinnen dat via zijn handen doel treft (1—1). Hoewel de thuisclub thans sterker is, zijn de Wilskracht-aanvallen toch niet van gevaar ontbloot, doch tot doel punten komt het niet. Aan de andere zijde komt bij een aanval van links de bal voor doel te recht waarbij de keeper door effect in het ter rein mist, zoodat de middenvoor slechts voor het intrappen heeft (21) met welken stand de rust aanbreekt. De hervatting geeft hetzelfde spelbeeld te zien, V. V. A. is over het geheel meer in den aanval dóch Wilskracht blijft zich dapper weren waar bij de verdediging zich onderscheidt. Na geruimen tijd veroorzaakt een der bezoekers een vrijen schop buiten het strafschopgebied. Deze wordt goed voor doel geplaatst en de linksbinnen der thuisclub kopt nummer drie langs Stuvel. Ook hierna houdt Wilskracht goed vol en schept zich nog eenige kanseri waarbij de V. V. A.-verdediging genoeg moeite heeft. Geen der partijen weet echter het doel te vinden en met 3—1 voor de thuisclub breekt het einde aan. Uit de resteerende 3 wedstrijden be hoeft V. V. A. thans nog 2 punten om zich kampioen te kunnen noemen.. Voor het eerst na eenige weken kwam de A.D.O.-ploeg weer voltallig in het veld en heeft haar geringe kans met een stevige overwinning op Geel-Wit behouden. Het begin was sensatio neel daar binnen drie minuten de stand reeds door twee uitstekende goals op 20 was ge bracht. Geel-Wit brengt den bal aan het rollen, maar A.D.O. neemt hem direct over en eer een der gasten den bal heeft kunnen raken, geeft v. d. Kolk met een keurig schot zijn club de leiding, direct hierop een voorzet van links en het is de Ruijter, die met een fraai schot den voorsprong vergroot. Dan volgt een gelijk spel met wisselende kan sen, totdat bij een G. W.-aanval Bosse met een hard schot Beentjes passeert. Als even later de Ruijter nog juist voor het doel weet te plaatsen is het Koedijk, die den bal ineens inschiet en de stand is 31. Als even later weer bij een A.D.O.-aanval Bertus den bal goed krijgt toegespeeld, geeft htf den keeper met een hard diagonaal schot geen schijn van kans, waarmede de rust komt. Na de thee weer hetzelfde spel en het is we der v. d. Kolk, die met een mooi schot den voorsprong vergroot. Geel-Wit zit niet bij de pakken neer en voelt de A.D.O.-defensie ge ducht aan den tand. Voorloopig wordt het ge vaar bezworen, maar als Bosse den bal in goe de positie krijgt aangegeven weet hij met een goed doelpunt den achterstand te verkleinen. De strijd blijft het aanzien volkomen mrd, beide partijen geven zich geheel en als v. d. Kolk uit een voorzet van links hard inschiet, ziet keeper Heemskerk zich voor de zesde maal gepasseerd. Kort daama komt het einde, beide partijen speelden een goeden wedstrijd, en de verstand houding in het veld liet niets te wenschen over. Aanvankelijk gaat de strijd gelijk op en meer met Santpoort als echnisch de meerdere. Toch duurt het nog 25 minuten voordat het zijn meerderheid in doelpunten weet uit te druk' ken, wanneer Kuil een schitterend pass van links onhoudbaar voor de Reus inschiet. Het is of door dit doelpunt O. G. wordt wakker geschud, ze vallen verwoed aan en het duurt dan ook niet lang of Wolfers breekt keurig door en maakt fraai gelijk, 11. O. G. blijft herhaaldelijk in den aanval en nog tweemaal weten ze te doelpunten. De grootste vorm van keeper Neve behoedt Santpoort voor verdere onheilen, rust 13. Na rust is Santpoort direct in 't offensief, doch het is slechts kort, want na een kwartier neemt O. G. het spel geheel in handen en speelt het verdere gedeelte van den wdstrijd in kampioensvorm. Volgens de regelen der kunst weten ze nog drie maal keurig te doelpunten. Wel geeft Spantpoorts voorhoede nog dikwijls acte de frevares, wat niet van gevaar ontbloot is, doch verder den een mooi doelpunt van Kuil in de laatste minuut gescoord brengen ze 't niet en met 62 moeten de Santpoort reserve's de vlag strijken. Door een fraaie 41-overwinning op Blauw Wit heeft Velox gisteren het kampioenschap behaald van de tweede klasse B van afd. I. Door de 2O-nederlaag van V. V. A. tegen Bloemendaal is het lot van de hekkensluiters in afdeeling B beslist. De oude Amsterdam- sche club moet aan de degradatiewedstrijden deelnemen. De standen zijn als volgt: gesp. gew. gel. vrl. pnt. V.—t. D. W. S. 17 12 2 3 26 41—20 West Frisia 17 9 2 6 20 45—27 Z. V. V. 16 8 3 5 19 37—29 Kinheim 15 5 5 5 15 30—26 W. F. C. 15 6 3 6 15 27—34 A. F. C. 16 5 4 7 14 35—41 H. R. C. 15 5 3 7 13 24—37 Zeeburgia 16 4 5 7 13 22—34 O. V. V. O. 15 4 4 7 12 20—27 Alc. VictriX 16 3 4 9 10 28—30 gesp. gew. gel. vrl. pnt. Velox 17 12 5 0 29 59—21 lyiauw Wit 17 9 5 3 23 51—25 E. D. O. 17 10 1 6 21 65—35 D. O. S. 16 10 0 6 20 49—54 Hercules 17 6 3 8 15 31—44 Bloemendaal 17 5 4 8 14 37—50 B. F. C. 16 4 5 7 13 25—34 De Spartaan 17 3 6 8 12 26—33 T. O. G. 17 5 2 10 12 32—51 V. V. A. 17 3 3 11 9 27—52 In het begin lieten de gasten technisch fraai spel zien en waren zij ook geruimen tijd in de meerderheid. De achterhoede van W.P.C. ver vulde haar taak echter naar behooren en wist alle aanvallen onschadelijk te maken. Ook de gastheeren wisten het voor de rust niet tot 'n doelpunt te brengen. Na de rust nam W.F.C. na enkele minuten de leiding, toen Rem een strafschop wist te benutten en toen nadat een kwartier was ge speeld, de Zaandamsche doelman een schot van Aten niet kon wegwerken, was het Bleeker, die den stand op 2—0 bracht. Nu volgde een periode, waarin Z.V.V. vele en fraaie aanvallen ondernam en de W.F.C.-ver dediging kwam voor moeilijke vraagstukken te staan. Steeds kon het gevaar echter worden voorkomen. Na een half uur spelen wist Rem aan de overzijde na een scrimmage den voor sprong van de thuisclub tot 30 te vergrooten, waarmede de strijd was beslist. Vlak voor het einde gaf Stolp den doelman van Z.V.V. voor de vierde maal het nakijken (40). Reeds na enkele minuten kreeg Beneker een fraaie kans om de score voor de thuisclub te openen, maar hij faalde jammerlijk. Het spel ging gedurende de eerste helft'vrijwel gelijk op. Beurtelings waren Deide partijen in den aanval, maar de verdedigingen bleven den aanvallers de baas. Na de rust liep HRC hard van stapel. Een geweldig offensief were, ingezet. Voorloopig ech ter zonder succes. Dit kwam juist aan de andere zijde, waar West Pr.sia bij een doorbraak van een misverstand in óe achterhoede profiteerde door de leiding te nemen (01).- Na tien minuten benutte Roobol een straf schop en bracht hiermede de partijen op gelij ken voet (11). Even later nam de thuisclub de leiding, toen Beneker na een scrimmage het leder in het net deponeerde (21). West Frisia kreeg nog een penalty te nemen, die echter tegen den keeper werd aangescho ten en geen resultaat opleverde. Het einde kwam met een 21 zege voor HRC. Kinheim gaf de kampioenen een lesje en toonde zich over alle linias sterker, de Velsena- ren speelden een bijzonder goeden wedstrijd. D. W. S. is in 't begin sterker, doch strui kelt herhaaldelijk op de Kinheim-achterhoede. Als hierna de Kinheim-halflinie wat meer naar voren komt is het Kinheim wat de toon aan geeft. Het duurt niet lang of Ellen geeft met' een hard schot zijn club de leiding, 10, en niet lang hierna maakt Groeneveld met een kopbal no. tw'ee, 20. Beide partijen doen hun uiterste best om te doelpunten, doch de ach terhoedes weten dit te voorkomen. Rust 20. Na de rust is Kinheim het meest in den aan val. De D. W. S.-backs weten echter alles te retourneeren. Na 10 minuten krijgt Raayma- kers het leer toegespeeld. Hij passeert een te genstander en schiet daama hoog in den versten hoek, 30. Het spel van D. W. S. wordt steeds slechter; er komt pas verbetering in als Slot centervoor gaat spelen, toch kan ook hij de Kinheim-achterhoede niet passeeren. Als scheidsrechter Van Welzenes, wlke goed leidde, voor 't laatst fluit, heeft Kinheim een verdiende overwinning behaald. Voor dezen wedstrijd bestond flinke belang stelling. Er is door beide partijen evenwel slecht gespeeld. AFC had Lungen weer in de gelederen doch de voorhoede faalde steeds in het afwerken der aanvallen. Ook bij O.V.V.O. was dit het ge val, zoodat het geen verwondering behoeft ie baren dat de wedstrijd eindigde zooals hij begon nen was. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd, met wisselende kansen. Lungen was niet bijster in vorm. De mooiste kansen werden door beide partijen herhaaldelijk „om zeep" gebracht. Na de rust werd de strijd levendiger. Er werd stevig gespeeld, doch binnen de perken. Ook nu behielden de verdedigingen de overhand en kwam het einde, met een verdeeling der punten. Bij A.F.C. waren de linksback Breetveld en de rechtshalf Dorenbos zeer goed. Bij O.V.V.O. blonk de spil uit en kunnen ook de backs op een goeden wedstrijd terugzien. Het begin van dezen voor beide partijen be langrijken wedstrijd was voor Alcmaria bemoe digend, want de strijd was nog maar weinige minuten oud, toen de Jong een mooi aange geven bal van Lengers benutte door het leer langs den Amsterdamschen doelman te kop pen. 1—0. Zoo heel lang had Alcmaria echter niet plei- zier van haar voorsprong, daar de Alcmaria- achterhoede by een Zeeburgia-aanval talmde met aanvallen, waarvan de linksbuiten profi teerde en vlak voor doel voorzette, waarna de middenvoor met een klein trapje voor den ge lijkmaker zorgde, 11. Van beide zijden werden daarna hardnek kige pogingen in het werk gesteld om de leiding te nemen, maar de achterhoeden wisten steeds het gevaar te voorkomen. Alcmaria's rechtsbuiten kreeg een mooie kans, maar zijn hard schot was iets te hoog gericht. De rust ging in met gelijken stand 11. Na de hervatting begon Zeeburgia dadelijk met een gevaarlijken aanval, maar de Alc- maria-verdediging wist met groote inspannmg erger te voorkomen. Allengs nam Alcmaria het initiatief over en was daarna meerendeels in den aanval, maar de voorhoede was niet doortastend genoeg om een doelpunt te maken. Wel doorstond het Zee- burgia-doel dikwijls hachelijke momenten, maar de verdediging wist stand te houden. De Zeeburgia-voorhoede bepaalde zich hoofd zakelijk tot snelle uitvallen, die niettemin ge vaarlijk waren. Het laatste gedeelte van den wedstrijd kwam Alcmaria nog eens flink opzetten en onder groote spanning kwam het einde, zonder dat er meer gedoelpunt was. De Spartaan was volledig, terwijl Hercules vier invallers telde. De wedstrijd was zeer spannend, doch rijk aan gemiste kansen. Beide aanvalslinies waren volkomen schotloos, waardoor de doelverdedi gers weinig moeilijk werk te verrichten kregen. Aanvankelijk was Hercules het meest in den aanval en moest de Spartaanverdediging her haaldelijk handelend optreden. Verwey bij Spar taan was slecht op dreef en veroorzaakte door mistrappen vele gevaarlijke momenten. Daarna ging het gelijker op, met wisselende kansen. Fieterson kreeg een niet te missen kans. voor open doel, doch schoot hoog over. Ook bij Hercules was het schieten slecht. Rust 00. Na de hervatting ondernam Hercules direct een snellen aanval, waarbij de Zeeuw in vrije positie een mooie kans kreeg, doch ook nu werd het doel te hoog gezocht. Hierna volgde een pe riode van kort overwicht van De Spartaan. Door het enthousiasme waarmede de roodbroe- ken zich in den strijd wierpen, werden de Utrechtenaren genoodzaakt zich geruimen tijd tot verdedigen te beperken. Op fortuinlijke wijze ontsnapte het doel van Hercules eenige malen aan een doorboring. DUBBELZINNIG „Ik moet mij ernstig beklagen over Uw zoontje Jan, buur vrouw. hij doet me steeds alles na!" „Een verschrikkelijke aap van een jongen, juffrouw Kwebbclaar en ik heb hem zoo dikwijls gezegd, dat hij zich niet als een dwaas moest aanstellen. Daarna was het weer Hercules die het spel in handen nam. Verscheidene corners op het doel van Spartaan, hoewel niet van gevaar ont bloot, leverden niets op. In de laatste minuten zette Spartaan er nog alles op om de overwin ning te behalen. Vis kreeg daartoe van zeer dichtbij de kans, doch schoot naast. Het einde kwam met onveranderden stand. Door een verdienstelijke 41 overwinning op het bezoekende Blauw-Wit heeft Velox giste ren het kampioenschap van de tweede klas B behaald en zulks op fraaie wijze. De strijd aan den Koningsweg, die door duizenden werd bij gewoond, gaf in de èerste helft een volkomen gelijkwaardig spel te aanschouwen, waarbij beide elftallen zich geheel gaven. Het duurde bijna een half uur, vóór het eerste doelpunt kwam. Velox kreeg een vrijen trap te nemen, waaruit v. d. Ham op gelukkige wijze aan de thuisclub de leiding gaf. Na dit doelpunt kwam de thuisclub een weinig in de meerderheid, doch dit duurde maar kort, want de bezoekers wisten spoedig deze meerderheid te niet te doen. Tot rust bleef het 10 voor Velox. In de tweede helft was de thuisclub goed- doels in de meerderheid. Een voorzet van Sluyk wist Zaith in een doelpunt om te zetten 2—0. De Amsterdammers gaven zich nog lang niet gewonnen, en het gelukte aan den middenvoor Westphal een tegenpunt te maken 21. De Blauw-Witten probeerden daarna het spel een weinig te forceeren, doch dit lukte niet en spoedig bracht Hettinge den stand op 3—1. Toen tegen het einde Zaith een penalty be nutte en de stand dus 41 was, was. de strijd beslist en werd de kampioensvlag geheschen. Des avonds hield Velox een druk bezochte receptie, waar talrijken hun geluk wenschen kwamen aanbieden. Aanvankelijk gaf T.O.G. zoodanig partij, dat men op een gunstigen uitslag voor de thuisclub rekende. Er was weinig krachtsverschil en er werd soms uitstekend gespeeld. Toen E.D.O. evenwel na 20 minuten de leiding nam, vlotte het in de Amsterdamsche gelederen ineens veel minder goed. De Haarlemmers kwamen er daar entegen steeds beter in. Voor de rust werd evenwel niet meer gescoord. Na de rust begon T.O.G. weer veelbelovend, maar voor doel vlotte het niet. De Haarlemmers kwamen geleidelijk weer in de meerderheid en hun veel productievere voorhoede voerde den stand geleidelijk tot 40 op. T.O.G. zwoegde voor een tegenpunt, maar slaagde hierin niet. De Haarlemmers verdienden de 4—0 over winning ten volle. De aanvallen der thuisclub bleken iets ge vaarlijker dan die der V.VA.'ers. Na enkele ver- geefsche pogingen slaagde de Bock er in om twintig minuten na het begin Bloemendaal met een kopbal de leiding te geven (10). Hard werkten de bezoekers cm de balans weer in evenwicht te brengen. De goed spelende ver dediging der witten gaf nen echter geen kans. Met 10 voor Bloemendaal gedraaid. Na de hervatting had het spel weinig te be- teekenen. Het was aan beide zijden slordig. Bij V.V.A. heerschte in den aanval een nijpend ge brek aan een schutter. Overigens gaven de backs den aanvallers der gasten weinig kans, zoodat de witte doelman het rustig hield. Ook de aanval van Bloemendaal vertoonde weinig fraais meer, tot ongeveer tien minuten voor het einde J. Kohier in samenwerking met Kammeijer een zeer goed doelpunt scoorde De paardensport heeft op internationaal ge bied een goede beurt geslagen, door het voor elkaar te hebben gebracht, dat een Fransche officiersploeg voor het eerst na den oorlog op Duitschen bodem tegen Duitsche concurrenten uitkwam. De Fransche ruiter-officieren zijn bijzonder gastvrjj te Berlijn ontvangen. Het gevolg is dan ook, dat de Fransche regeering de Duitschers heeft uitgenoodigd een ploeg te zenden naar „la belle France". Daartoe komt dan in aan merking het concours-hippique te Nizza. Dezer dagen heeft de militaire attaché te Parijs mede gedeeld, dat de uitnoodiglng door de Duitsche regeering werd aanvaard. De strijd in het Zuiden zal wel zwaarder wor den, ds>eh ook belangrijker, dan die te Berlijn, omdat Italië en Spanje van de party zullen zqn, twee landen, die op het gebied van hin dernis-springen hun sporen hebben verdiend. In Berlijn beperkte de landenwedstryd, ook al door het uitvallen van ons land, zich tot Duitsch land, Frankrük en Ierland. De Duitsche ploeg bestond nu eens niet uitsluitend uit Rijksweer- officieren, doch was aangevuld met den heer- ryder Axel Holst, een ruiter, die minstens dezelfde kwaliteiten bezit als de beste ruiter- officieren en tydens het laatste concours te Berlijn niet minder dan drie keer op het laat ste nippertje de overwinning van de Fransche ruiters, die de leiding hadden, wegkaapte. Holst kreeg voor zqn verdiensten toestemming om de S.S.-uniform te dragen en zoo kregen we dan in den landenwedstryd voor het eerst tusschen de gryze uniformen van het leger de zwarte nazi- kleedy van den S.S.-man Holst. In totaal won Duitschland met 24 fouten vóór Frankryk met 36 en Ierland met 64 fouten. Ook in dezen wedstryd werd bewezen de goede verstandhouding der vroegere tegenstanders, toen It. Hasse (Did.), die de beste individueele presta tie had getoond, niet voor den prys in aan merking wilde komen na Duitschlands overwin ning, doch die overliet aan Capt. Clavé (Fr.), die evenveel fouten had gemaakt in beide par- coursen te samen, doch iets langeren tyd had gemaakt. Inaerdaad byzonder sportief. Midden in het uitgebreide concours-pro gramma overleed majoor Charley Hausmann, de man, aan wien, te samen met den heer Rau, Beriyn zyn grootsche concoursen te danken heeft. Hausmann w«s eigeniyk cavalerie-officier en bekend om zyn liefde voor en geoefendheid in het ryden van afstandritten. Hy was wereld reiziger en kocht voor het Duitsche koloniale leger paarden en muilezels in Britsch-Zuid'afrika, Chili, Paraguay, Argentinië en Uruguay, Haus mann was in Italië geboren en in zyn jeugd een bekend roeier en wielryder, later als officier een bekend renruiter. zyn grootste verdiensten heeft hy zich verworven door zyn enorm organisatie-talent, waardoor hy in staat was het Duitsche concours-hippique-wezen als voorbeeld te stellen voor geheel de wereld. De attractie nummers op groote schaal zijn een vinding van hem en vormen tegenwoordig den grondslag der moderne hippische feesten. In ons land maakt men zich in deze periode van het Jaar gereed voor hetgeen komen gaat. Verschillende concours-data liggen reeds vast. Zoo zal Amsterdam einde Juni een vierdaagsch concours-hippique geven, dat natuurrijk weer internationaal zal zyn. We gelooven wel, dat ditmaal het succes grooter zal wezen, al is een opzet van vier dagen, dan anderzyds wel weer een nieuwe niet te onderschatten risico. Maar de maand Jum is in ieder geval een heel goede tyd om zoo'n concours te houden. Den Haag houdt het jaarlijksche concours in Juli. In afwachting van de dingen, die komen zullen, worden thans tal van terreinwedstry- den gehouden door de diverse manéges en jachtvereenigingen. Daama komen de grootere en belangrykere wedstryden der Kon. Militaire Sportvereeniging. De Ned. federatie van landerijke rtjvereeni- gingen heeft haar Jaariyksche algemeene ver gadering gehouden. Het werkplan voor 1934 werd zonder wyziging aangenomen, zoodat men ook dit seizoen wederom groote activiteit mag verwachten. Zoo staat op het programma het ryden-van-den-bok, een geheel nieuwe tak van sport voor onze landeiyken. Bovendien bestaat er voor dit onderwerp ook van de zyde der buitenstaanders veel belangstelling, omdat men wel gaarne met een mooi rytuig en goed paard zou willen ryden als men maar wist, waar het goed te kunnen leeren. Een voorschrift is er in ons heele land niet en ook dat zal de actieve federatie dus moeten opknappen. De gevolgen voor concoursen en andere hippische gebeurte nissen kan groot zyn, omdat een geheel nieuw gebied kan worden betreden. Wèl zien we te genwoordig tuigpaarden en nummers voor aan gespannen paarden, doch het gaat daarby uit sluitend om het gaan of de kwaliteit der paar den, terwyi op het ryden van den koetsier niet wordt gelet. Dit laatste wil juist de landerijke ruitersport er in brengen. Het aantal aangesloten vereenigingen be draagt volgens het jaarverslag op het oogen- blik reeds 79, terwyl er nog ongeveer 15 nieuwe vereenigingen kunnen worden verwacht, die in oprichting zijn of reeds werken zelfs. De leuze „op naar de eerste 100 vereenigingen in 1936" zal dan ook wel gemakkelyk kunnen worden verwerkelykt. Een mooi succes in dezen moei- .lyken tijd. (20), waardoor Bloemendaal in veilige haven was. De spanning raakte er uit, hoewel de V.V.A.- ers tot het einde hun uiterste best deden om tot een beter resultaat te geraken. Zy slaagden hierin echter niet en Bloemendaal won met 20, waardoor het zich veilig stelde. Afdeeling Noord Reserve le klasse A: De Meer 2VVZ 2 54; Tybb 2Onze Gezellen 2 11. 3e klasse B: EVE 1—DVO 1 6—0. Afdeeling Centrum le klasse B: The Unity 1—ZPC 1 0—1; NV A 1Constant 1 01 2e klasse C: St. Pancr. 1Gez. Vier 1 35; Diemen 1—PVCB 1 1—3. Reserve 2e klasse C: Doss 2RKAV 2 01; Vic 2—The Unity 2 3—0; Zwal. 2—De Meer 3 1—5; D: SJC 2—G.-Wit 2 5—0; Santpoort 3 Lisse 2 0—5; HBC 3—DSS 2 3—1. 3e klasse C: SVO 1—Dek 1 3—1. Reserve 3e klasse E: Const. 2RKAV 3 43; PVCB 2Wilskr. 3 07; India 2Gez. Vier 2 15; F: Zwal. 3Diemen 2 5—0; Roda 2WA 4 3—0; G: St. Mart. 3—Wilskr. 4 0—3; Gez. Vier 3—Vic 3 6—0. 4e klasse D: WF 1—DSO 1 1—2; Tybb 5— DSS 3 2—1. Reserve 4e klasse H: De Meer 4Doss 3 03; I: Doss 4St. Pancr. 3 01; Wilskr. 5Const. 3 4—3; K: Gez. Vier 4—Wilskr. 6 1—7; V: Doss 6 —De Meer 5 8—1; India 3—WA 6 4—3; L: v. Nispen 3—G.-W. 4 2—2; Dek 2—Teylingen 3 3—1; U: Tybb 7—Dek 3 14—2; NVC 3—WF 2 2—2. Na-competitie: D VDO 1—WA 3 3—7; E: Onze Gez. 3Foreh. 2 17; F. Nas 2Doss 5 1—4. Afdeeling Zuid le klasse D: Activitas 1Celer 1 03 (Celer kampioen); E: Leonidas 2Excels. 2 22; Spartaan 3GDA 2 02. WEST Eerste Klasse HilversumTOGO 80 BloemendlGooi 31 HHYC—Amsterl 1—2 Promotieklasse Utrecht Bloemendaal II 101 2e klasse B Hilversum III Laren 0—3 3e Klasse A MHC III— Bloemdaal III 01 3e klasse B Kraaien Utrecht IH 3—0 Pinokklo— Baarnsch Lyc. II 61 3e klasse C Laren II—AMVJ Utrecht II Amsterdam V 4e klasse A Utrecht IV Hilversum V Gooi V—Utr. IVa 2—0 1—4 3-0 2—1 4e klasse B Pinokklo II M H C IV 2—1 OOST Eerste klasse WageningenPW 07 Devent.Arnh. 41 HengeloNljm. 12 2e klasse A Devent. Ill—DKS 1—0 Devent. IIPW n 40 2e klase B Waegningen I Arnhem n ZUID 2—2 Promotieafdeeling CadettenTilburg 52 Breda—HTCC 8—0 2e klasse B Zwart Wit I Forward 10 Cadetten II Breda II 1—3 DAMESCOMPETITIE Nederl. Dames Hockey Bond Eerste klasse Hilversum—BDHC 03 Gooi—HOC 2—2 Door dezen uitslag ein digden Rood en Wit en HOC gelijk ln de com petitie, er zal dus een beslissingswedstrijd noodlg zijn. Promotieklases BDHC II—TOGO 40 Kieviten—HHYC 1—2 HHYC kampioen 2e klasse A Te Werve Rood Wit H OOST 2e klasse A Zutphen II Deventer II ApeldoornDKS 1—5 0—2 O—l Eerste klasse West Noord-Holland DDV—DVD 3—2 Koog Zaandijk Swift 7—2 K. Z. kamp. Westerkw.DTV 63 Dee tosOns Eibem. 52 RozenburgHKV 13 Eerste klasse Oost Hellas—ZKC 2—2 RapiditasECKA 16 DOS—Achilles 8—0 Zwart-Wlt Rlgtersbleek 41 Tweede klasse West Noord-Holland BI.-Wit—Allen Weerbaar 43 DEDEendracht 43 ZKV—Luto 3—3 Baerne—KVD 45 Bilth.—Here. 4—5 SportiefExcels. 42 Volh.—A'dam-Z. 22 Tweede klasse West Zuid-Holland Gymnas.Die Haghe 23 HBS—Sellicha 34 HHV 2Fluks 2 12 OSCRDeetos 2 11 VeloxRegenboog 52 Tweede klasse Zuid ifoltEMO 8—4 3orculoMercedes 01 taks 2—AKC 2 02 Derde klasse West Noord-Holland 4nImoSport Vereent 33 £VD 2—Swift 2 1—6 faarlemOosterp. 42 Dosterkw.DVD 2 52 tmersf.Bilth. 2 01 DTV 2OTO 60 3EPBI.-Wit 4 1—3 CO GOKoog Zaandijk 3 13 KZ 3 voor 12 verllesp. w.n.o. Rohda 2Groen Geel 32 ZKV 2Concordia 22 DTV 3—Ajax 4—9 Westerkw. 2 Amum 73 Derde klasse West Zuid-Holland Ons Eibem. 2 De Sperwers 40 De Spart.Olymp. 23 Odi—Die Haghe 2 5—1 Rozenb. 3 Schiedam 32 TOV—Trekv. 31 AdoDeetos 4 30 O. prot. v. Deetos Deetos 3 Regenb. 2 80 Merw.Quick 2 31 Derde kasse Oost DOS 3—HKC 2 2—1 Zilveren Nieuws v. d. De derde klasse-competitie N. D. B. zal op 20 Februari a.s. een aanvang nemen. Het pro gramma is dit jaar zeer uitgebreid; alle in schrijvers zyn in een groep vereenigd, zoodat deze competitie zelfs tot begin Mei zal duren. Het rooster is als volgt samengesteld: 20 Febr. Jos. Blank. 3Crescendo I; 21 Febr. Excelsior 2—Aalsmeer 1; R. K. D. 2—Weesp 1; 22 Febr. Gez. Sam. 3Oostzaan 2; 23 Febr. C. D. A. 2D. D. V. 1; 26 Febr. Amstelveen 1 Excelsior 2; Weesp 1C. D. A. 2; Oostzaan 2 Jos. BL 3; 1 Maart D. D. V. 1Gez. Sam. 3; 2 Maart Aalsmeer 1R. K. D. 2; 5 Maart Weesp 1—Gez. Sam. 3; 6 Maart Jos. BI. 3-D. D. V. 1; 7 Maart R. K. D. 2Atnstelveen 1; Crescendo 1—Oostzaan 1; 9 Maart C. D. A. 2—Aalsemeer 1; 12 Maart Amstelveen 1D. D. A. 2; Weesp 1 —Jos. BI. 3; 14 Maart Excelsior 2R. K. D. 2; 15 Maart D. D. V. 1—Crescendo 1; 16 Mrt. Aals meer 1Gez. Sam. 3; 18 Maart (by Jos. BI.) Weesp 1oostzaan 2; 19 Maart Amstelveen 1 Jos. BI. 3; 21 Maart Excelsior 2Gez. Sam. 3; R. K. D. 2—C. D. A. 2; 23 Maart Aalsmeer 1 —Crescendo 1; 26 Maart Oostzaan 2—D. D. V. 1; 27 Maart Jos. BI. 3Aalsmeer 1; 28 Maart Crescendo 1—Weesp 1; 29 Maart Gez. Sam. 3Amstelveen 1; 30 Maart C. D. A. 2Excel sior 2; 2 April Amstelveen 1Crescendo 1; 3 April Jos. BI. 3Excelsior 2; Crescendo 1 Amstelveen 1; 5 April D. D. V. 1Weesp 1; Gez. Sam. 3—R. K. D. 2; 10 April (by Tavenu) Am stelveen 1Oostzaan 2; 11 April R. K. D. 2 Jos. BI. 3; Excelsior 2Crescendo i; 12 April Oostenrijk heeft voor de groote verrassing gezorgd! Natuurrijk op sportgebied, want met waarlyk sprekende cijfers heeft dit land zijn aangetast prestige gerehabiliteerd. Men herinnert zich den storm nog, die het betrekkelyk falen ver oorzaakte by de trip naar deze westelyke lan den, doch op frappeerende wijze leverde het Oostenryksche elftal het bewys, dat deze natie nog steeds de spits voert van het continentale voetbal, al waren er op dat oogenblik andere zorgen, dan deze prachtige overwinning op de juiste waarde te taxeeren. Het was een groot waagstuk van Hugo Meisl om tegen zyn sterkste continentale tegenstan der, Italië, een radicale wyziging in den aan val aan te brengen. Doch vanwege verschillen de blessures en nog niet geheelde wonden bleef er weinig anders over te doen, en zoo startte in Turyn een elftal, dat slechts één speler op dezelfde plaats had in den aanval, als het team in Amsterdam. Echter klopte t zoo voortreffelyk, dat met half-time een 30 voorsprong was verkregen, en tenslotte met 42 werd gewonnen. Karl Zischek, rechtsbui ten, Verrichtte de „hat-trick", terwyl Binder het andere doelpunt scoorde. Vier wedstryden vier overwinningen voor de Internationale Cup hadden de Italianen zoo al niet overmoedig, toch een dermate groot vertrouwen, dat ook een vijfde zege op Oosten rijk binnen het bereik lag. Daarby gevoegd een volledig succes van meer dan 10 treffers in een oefenmatch, zoodat er één gedachte over- heerschte ons kan niets gebeuren. Doch het krachtige en volledige Italiaansche elftal kwam er in de eerste helft heelemaal niet aan te pas, slechts na de hervatting kwam een pe riode van overwicht, die hen twee goals deed inloopen. Deze nederlaag is voor de Azurris wel een groote deceptie. 't Is wel interessant nu na te gaan, hoe de krachten tusschen de deelnemende landen zich momenteel verhouden: Italië 5 4 0 1 8 pnt. 13—7 Hongarye 2 10 12 pnt. 21 Oostenryk 1 1 0 0 2 pnt. 42 Tsjecho-Slowakye 10 0 10 pnt. 02 Zwitserland 3 0 0 3 0 pnt. 211 Is de Italiaansche nederlaag voor dit land een waarschuwing om niet by de pakken te gaan neerzitten, in verband met de wereld-kampi oenschappen zijn ook andere landen druk aan het wikken en wegen en aan het voorbereidin gen treffen. Zoo ook Hongarye, bewust als dit land is, dat haar kracht sinds eenige jaren aanzienlijk is achteruit gegaan. Men heeft ge concludeerd, dat door overladen programma's te veel van de spiers wordt gevergd, wat boven dien verwondingen met zich mee bracht, en in complete elftallen. Thans werden besprekingen ingeleid om den spelers met het oog op de kampioenschappen meerdere rust te geven, waarby ze tevens een intensieve training zul len ondergaan. De clubs gingen hiermede ac- coord; slechts ten opzichte van de onderlinge fi- nancieele regeling kwam men nog niet tot een overeenstemming. Een jammerlyk ongeval heeft zich in Zwit serland by een wedstryd voorgedaan. Voor den wedstryd F.C. Bazel tegen Lugano S.C. keurde de scheidsrechter het hardbevroren veld en wil de tot afkeuren overgaan, omdat hy ongeluk ken vreesde. Echter zwichtte hy tenslotte op aandringen van het publiek en bestuursleden. Een der Bazelspelers kwam echter dermate on gelukkig te vallen, da hy een hersenschudding opliep en inwendige kneuzingen. Te onpas ging de arbiter tot afkeuren over. Als het kalf ver dronken is. Nadat eerst Zwitserland is gaan verzetten tegen opname van buitenlandsche spelers in de voetbal-elftallen, is ditzelfde thema ook in Frankryk op het tapyt gekomen. Een toonaan gevend Fransch sportblad heeft nagegaan, dat niet minder dan 153 buitenlanders in de 27 be- roepsvereenigingen spelen, wat uitkomt op zoo wat 5 6 spelers per elftal. Dit blad wyst er op, dat in de eerste plaats het geld vliedt in de zakken van buitenlanders, terwijl zooveel Fransche spelers er om verlegen zijn en ver volgens wat het belangrykste wordt gevon den dat na een proef van ruim anderhalf jaar nog niet is komen vast te staan, dat het spelpeil dermate is omhoog gegaan, als men verwachtte, en waarop zoo zeer de nadruk werd gelegd. Er wordt op aangedrongen nu eens ein derijk schoon-schip te gaan maken! Nu de spanning over de aanstaande Kam pioen in België zoo goed als opgelost is, daar deze titel de Brusselsche Union haast niet meer kan ontgaan, gaat de grootste belangstelling uit naar de beide clubs, die van Eere-divisies naar de Eerste klasse zullen afdalen. Dat hier over nogal wat te doen is vertelt u de staart van de ranglijst: F. O. Malines 20 5 5 10 15 pt. 34—47 Tilleur F. C. 19 6 1 12 13 pt. 34—63 Belgica-Edeghem 19 5 2 12 12 pt. 45—53 R. C. Gand 19 3 6 10 12 pt. 25—51 R. C. Bruxelles 19 5 2 12 12 pt.31—65 ParijsPraag 31. Marseille: Noord West FrankrijkBoedapest 2—1. Ryssel: Noord Frankryk—West Duitschland 3—3. De landen wedstrijd Engeland—Ierland der amateurteams werd gewonnen door Engeland met 40. (by Gez. Sam.) Aalsmeer 1—D. D. V. 1; 13 Apr. C. D .A. 2Gez. Sam. 3; 16 April Oostzaan 2 Excelsior 2; 17 April Jos. BI. 3—O. D. A. 2; 18 April (bij D. O. S.) Weesp 1—Aalsmeer 1; 20 April (bij C. D. A.) D. D. V. 1Amstelveen 1; 24 April (by Jos. BI.) Amstelveen 1Weesp 1; 25 April R. K. D. 2Oostzaan 2; Excelsior 2 D. D .V. 1; 26 April Gez. Sam. 3—Jos. BI. 3; 27 April C. D. A. 2Crescendo 130 April Weesp 1—Excelsior 2; Oostzaan 2C. D. A. 2; 2 Mei Crescendo 1Gez. Sam. 3; 3 Mei D. D. V. 1—B. K. D. 2; 4 Mei Aalsmeer 1—Amstelveen 1.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 15