EEN AANBOD VAN HABICHT AAN KANSELIER DOLLFUSS 0£ JAVTJE5 t Een ipj Saneering in het bakkersbedrijf Kinderexploitatie KOMEN WAPENSTILSTAND VAN ACHT DAGEN MARKTEN Wij kunnen dan meer tijd en zorcf aan de uitvoering besteden. TOONEEL, FILM, MUZIEK EN DANS VRIJDAG IN „REMBRANDT" DINSDAG 20 FEBRUARI 1934 Habicht vraagt, of de regeering- Dollfttss met de nazi's wil samenwerken Wat zijn de eischen der nazi's? Het lot der Bulgaren De onlusten te Parijs Een commissie van onderzoek Communisme in Spanje Nieuwe demonstraties Ramp op Madagascar Wervelwind maakt 88 dooden Uitzetting als ongewenschte vreemd elingen Federatie ter bevordering van een goede bedrijfsorganisatie opgericht Oplichtersbende liet hen op naam van goede klanten bood schappen halen Drie verdachten in arrest Deelneming van H.M. de Koningin RUITERFEESTEN IN DE RESIDENTIE Uitstekend geslaagd UIT DEN OMTREK EEN MONUMENT VOOR GROOTE AMSTERDAMMERS Nieuw plan van Initiatief-Comité BLOEMENDAAL HEEMSTEDE SANTPOORT STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG De groofe Model TAFFET RUITEN voor blouses, in ruiten en strepen. Exclusieve dessins, 80-85 eenti. meter breed, pef Meter ij Q&vzojh. sdaagt IL le&ex! Donderdag op Vrijdag Première-Nachtvoorstelling Prijzen der plaatsen: f 1.- en f 1.50 U zendt Uw advertentiën voortaam reeds daags tevoren in. Een kwestie van gewoonte, nietwaar? Smakelijk gezette advertentiën trekken) het meest de aandacht, bieden de grootste kans op succes. Werk er toe mee dat ook Uw adver-» tentie een succes wordt. Zend haar) zoo vroeg mogelijk in! MüNCHEN, 19 Febr. Landsinspecteur Habicht heelt Maandagavond voor den Beierschen ra dio-omroep gesproken over de balans van den burgeroorlog in Oostenrijk. De regeering van Dollfuss, aldus de leider der NSDAP in Oostenrijk, heeft overwonnen in den strijd tegen het Austro-marxisme, niet omdat aan haar zijde het hoogere recht en de beste idee bestond, maar omdat zij beschikte over betere troepen en betere wapens. Men moet de zaken thans zien, zooals ze werkelijk zijn. Men moet constateeren: Er waren en er zijn in Oostenrijk au fond slechts twee krachten, welke tegenover elkander staan en die om de laatste beslissing worstelen, welke zal beslissen over het lot van Oostenrijk: aan de eene zijde het nationaal-socialisme, dat reeds lang ingang heeft gevonden bij de overwegende meerderheid des volks en niet meer loslaat, en aan de an dere zijde het anti-nationaal-sociallsme, d.i. het bondgenootschap van al zijn tegenstanders. De strijd, welke thans achter den rug is, heeft zich afgespeeld in het kamp van de minderheid. Hij heeft geleid tot het resultaat, dat de eene helft dezer minderheid de andere helft overwon, maar heeft verder tot resultaat gehad, dat de volgelingen der overwonnenen zich na de vernie tiging van hun organisaties thans wenden tot waar zij de grootste en sterkste tegenstanders zien van het gehate systeem, het nationaal- socialisme. In verband hiermede is de verhouding der krachten tu^schen nationaal-socialisme en de regeering thans nog meer verschoven ten na- deele van de laatste. De nationaal-socialistische beweging alleen is in staat een regiem levens duur te garandeeren en het die basis te geven, zonder welke het op den duur niet kan leven en werken. Thans richt ik aldus Habicht na de ontzettende ramp. welke zich niet zou hebben voorgedaan, wanneer het indertijd tot overeenstemming was gekomen tus- schen mij en den bondskanselier, voor het geheele Duitsche volk de vraag tot de Oos- tenrijksche regeering, of zij bereid is, met het oog op de offers van deze ramp en met het oog op de verschrikkelijke mogelijk heden, welke zich dan in de toekomst zul len voordoen, ook verder vast te houden aan haar tot nu toe gevolgden koers, of dat 'zij bereid is tot redding van het Duitsche volk in Oostenrijk gemeenschappelijk met de nationaal-socialistische beweging, d.i. met het volk, den weg te zoeken voor een betere Duitsche toekomst. De Oostenrijksche regeering heeft het begin van dit jaar de in banen geleide onderhande lingen afgebroken met de motiveering, dat de nationaal-socialistische aanslagen, welke tegen haar zijn gericht, het onmogelijk maakten de besprekingen voort te zetten Ueze motiveering was onjuist. Niettemin zal de Bondsregeering ook ditmaal het laatste formeele voorwendsel worden ontnomen, om deze nieuwe beslissing uit den weg te gaan en daarom verklaar ik: „Het verzoek aan de bondsregeering blijft bestaan. Haar positieve beantwoording en een overeenstemming, welke daarvan net gevolg is, verzekert den binnenlandschen vrede van Oos tenrijk en brengt Oostenrijk den vrede met het Rijk, met alle daaruit voortvloeiende gevolgen. Ten bewijze van de oprechtheid van haar vredeswil, vaardigt de leiding der nationaal- socialistische beweging nog vandaag aan alle geledingen der partij een bevel uit, vol gens hetwelk ingaande vandaag. Dinsdag 20 Februari, tot Woensdag 28 Februari des middags 12 uur, d.i. voor den duur van acht dagen een wapenstilstand intreedt, ge durende welke het allen leden der party op straffe van direct royement wordt ver boden, de Oostenrijksche regeering of haar organen in woord, geschrift of met andere middelen aan te vallen. Het is den partijgenooten In dezen tyd slechts toegestaan propaganda te maken onder de vroegere leden der sociaal-democratische party, zoomede directe aanvallen tegen hun persoon af te slaan. De leiding der nationaal- socialistische party acht het een natuuriyke zaak, dat de bondsregeering tegenover de be weging in dezen tyd dezelfde houding aanneemt en een ondubbelzinnige verklaring geeft nopens het haar gedane voorstel. Mocht zulks niet of slechts op onvoldoende wijze geschieden, dan wordt de stryd na verloop van dezen termijn d.i. op Woensdag 28 Februari, des middags om 12 uur, opnieuw hervat. Habicht besloot zijn redevoering met de woorden: De nationaal-socialistische beweging hoopt, dat de bondsregeering thans ook harer zijds grootmoedig en vry genoeg denkt, om deze geste zoo te beoordeelen, als zy is bedoeld en er de brug in ziet, waarover alleen Oostenrijk zonder nieuwe offers den weg kan vinden naar een gelukkiger toekomst. Moge het bloed der dooden, die deze dagen zijn gevallen, niet ver geefs hebben gevloeid. LEOBEN, 19 Febr. (V.D.) De voor het standgerechtshof alhier wegens oproer te recht staande socialistische afgevaardigde en Schutzbundleider van Bruck a. d. Mur, Kolloman Wallisch, is hedenavond ter dood veroordeeld. Hedenavond om 23.40 uur werd hy opgehangen. Het doodvonnis tegen zyn mede-beklaagde, den Schutzbundleider Russ, is veranderd in levenslange kerkerstraf. Ook het doodvonnis tegen den Schiitzbund-man Krbic is gewyzigd in levenslange kerkerstraf. Naar aanleiding van de Dinsdag plaats vin dende ter aarde bestelling van de 54 dooden der regeerings-strydkrachten, heeft de bonds regeering dien dag tot algemeenen volksrouw dag verklaard. De bevolking wordt verzocht de vlaggen halfstok te doen waaien. PARIJS, 19 Febr. De Kamer heeft in haar zitting van hedenmiddag beslotep tot instel ling van een commissie van 44 leden, die tot taak zal hebben, een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van de bloedige onlusten van 6 Febr. en volgende dagen en die bovendien moet vaststellen, wie daarvoor verantwoordeiyk zyn. Oud-premier Daladier verklaarde, dat de commissie onomstooteiyk zal moeten vaststel len, dat zgn regeering in dien tragischen nacht geen bevel heeft gegeven op de betoogers te schieten. MADRID, 19 Febr. (V.D.) Onder het motief te protesteeren tegen het neerslaan van de socialistische actie in Oostenryk, hebben de Spaansche communisten getracht, zoowel in de hoofdstad alsook in Sevilla, Salamanca en Za- mora, de algemeene staking uit te roepen. Deze poging is alleen uitgevoerd in het kolenbekken in Asturië, waar 25.000 arbeiders in staking zy'n gegaan. Berichten uit die streek melden tal- ryke aanslagen en daden van sabotage, vooral door vernielen van telefooniynen. In Madrid zelf hebben de communisten alleen in de voorsteden gedemonstreerd en levensmid delenwinkels geplunderd, trams en auto's met steenen bekogeld en werkwilligen bedreigd. PARIJS, 19 Febr. (V.D.) Volgens een mede- deeling van het ministerie van Koloniën is de staat Morondava op Madagaskar op 10 Februari door een zwaren wervelwind geteisterd. Vele openbare en particuliere gebouwen zyn zwaar beschadigd. Tegeiykertyd werden door den springvloed verscheidene bruggen weggerukt en groote verwoestingen aangericht in de plantages. In totaal zyn 88 inboorlingen om het leven gekomen. BERLIJN, 19 Febr. (V. D.) Naar verluidt heeft het Rijks-Ministerie van Buitenlandsche Zaken den Ryksminister van Binnenlandsche Zaken het verzoek der Sovjetregeering tot in- vryheidstelling van Dimitrof, Popof en Tanef, opdat dezen zich naar Rusland zullen kunnen begeven, van welk land zy thans onderdaan zyn geworden, doen toekomen. Voor zoover bekend is, is omtrent hun lot nog geen beslissing ge nomen. Het meest waarschijnhik is, dat zij als ongewenschte vreemdelingen zullen worden uit gewezen. In een Zondagmiddag te Valkenburg gehou den vergadering van de Zuid-Limburgsche Saneerings Commissie heeft de bureauleider, de heer Boesten, mededeelingen gedaan om trent een door den Nederlandschen Bakkers- bond, de Nederlandsche Vereeniging van Werk gevers in het Bakkersbedrijf, den Nederland schen R.K. Bakkerspatroons Bond, den Bond van Chr. Bakkerpatroons in Nederland en de Vereeniging voor Werkgevers in het Israëlieti- sche Bakkersbedrijf opgerichte Nederlandsche Bakkery Federatie. Deze Federatie, een publiekrechtelyk lichaam, stelt zich ten doel de bevordering van een goe de bedryfsorganisatie in het bakkersbedryf en de verzorging der belangen by dit bedrijf be trokken en beoogt voorts medewerking te ver- leenen aan de uitvoering van wetten en andere overheidsmaatregelen, het bakkersbedrijf ra kende. zy tracht dit doel te bereiken door voor alle by het bakkersbedryf betrokkenen regelen samen te stellen en de naleving daarvan te ver zekeren door een in te stellen Tuchtrechter- lyke Commissie en door alle andere wettige middelen. Als lid der Federatie kunnen toetre den fabrikanten, agenten, handelaren, bak kers en andere by het bakkersbedrijf belang hebbende personen. Toetreding geschiedt ech ter volgens door het bestuur der Federatie by afzonderlijke reglementen vast te stellen re gelen. By deze reglementen is voorzien in de instelling van commissies voor eiken groep van aangeslotenen, behalve voor de bakkers, die via hun organisaties vertegenwoordiging in het bestuur vinden. Onder by reglement vast te stellen voorwaar den kunnen voor den koop en verkoop van bakkersartikelen en -benoodigdheden voor schriften dbor het Bestuur worden gegeven, die voor de diverse rayons kunnen verschillen. Ten aanzien van iedere soort bakkersbenoodigd- heden en bakkersartikelen afzonderiyk kan aan de aangeslotenen de eisch worden gesteld, dat zy slechts koopen van of verkoopen aan aan geslotenen. Een bakker kan o.a. niet als lid worden aangenomen, wanneer hy een bedryf wil openen in een wyk of gebied, waar bestaande bakkeryen de consumptie dekken, voorts wan- neer blykt, dat het zich meldende lid, een zaak willende beginnen, niet over genoeg bedryfska- pitaal beschikt of over te weinig vakkennis. Het groote voordeel eener dergeiyke Federa tie is, aldus de heer Boesten, dat zy orde schept in eigen huis en tevens de bakkers in het eigen bedryf de plaats geeft, waarop ze recht heb ben. Door deze Federatie maakt men zich los van de meelfabrikanten, die zich evenwel by de Federatie kunnen aansluiten. Momenteel wordt de saneering gehandicapt door de houding, van meelfabrikanten, die bloem leveren aan de z.g. grijze- en zWarteiystbakkers. De voorgestelde wyzigingen in het Landeiyk Saneerings Contract zullen hier overigens al verbetering in brengen. Door de Federatie kunnen de bakkers zelf de saneering ter hand nemen. De datum van de inwerking treding der Federatie is nog niet bekend, daar ten aan zien van een en ander de onderhandelingen nog voortduren. De politie van het bureau aan de Nassaukade te Rotterdam heeft een goeden slag geslagen met de arrestatie van twee mannen en een vrouw die op schandelijke wyze het vertrouwen van kinderen hebben misbruikt om winkeliers op te lichten. De laatste dagen kwamen enkele winkeliers van den Linker Maasoever zich by de politie beklagen dat er jongetjes in hun winkel waren gekomen met een briefje waarin de een of an dere goede klant verzocht een aantal bood schappen mee te geven. Later was hun geble ken dat de klant van niets wist en dat zij op brutale wyze waren opgelicht. De politie stelde onmiddeliyk een onderzoek in. waarby, volgens de „Maasb.", bleek dat er ook winkeliers waren geweest die wat meer voorzichtigheid hadden betracht en den jongen die om de boodschappen kwam had gevraagd door wie hy gestuurd was. Het antwoord luidde: door twee mannen. Buiten hadden inderdaad twee mannen ge staan die zich op de komst van den winkelier ijlings hadden verwyderd.. Donderdagmiddag kreeg de politie wat meer houvast door een voorval dat zich by een win kelier in de Asterstraat afspeelde. Dagr kwam een jongetje met een briefje waarin een zekere juffrouw Koster verzocht boodschappen mee te geven. Aangezien de win kelier twee families Koster tot klant heeft in formeerde de winkeljuffrouw van welken Kos ter de opdracht afkomstig was. Het ventje dat het briefje had aangeboden begon te aarzelen en bekende tenslotte gestuurd te zyn door een man, die buiten op hem stond te wachten. De winkeljuffrouw rende naar buiten maar op haar komst nam een man, die by den winkel had gestaan, de vlucht. Het jongetje had een bood- schappentasch by zich, die hy van zyn op drachtgever had gekregen en deze tasch vorm de het eerste tastbare materiaal, waarop de po litie bij haar onderzoek kon voortbouwen. Toch had het nog lang kunnen duren voor de oplichters betrapt waren als niet Vrydag een gelukkige omstandigheid de politie te hulp was gekomen. Vrydagmiddag vervoegde zich by een winke lier in de Beyerlandschestraat een jongetje die boodschappen kwam halen voor een klant. De juffrouw die hem hielp informeerde voor alle zekerheid wie hem gestuurd had en toen noem de de jongen den naam v. d. S., een man die vroeger by hem in de straat had gewoond. Toen van dit geval by de politie aangifte werd gedaan, is zy kort daarna overgegaan tot de arrestatie van dezen man, den 20-jarigen W. T. v. d. S. en zyn broer, den 21-Jarigen C. J. v. d. S. Bovendien werd de 20-jarige echtgenoo- te van bovengenoemde aangehouden. Gebleken is dat de vrouw den beiden mannen de adressen van de winkeliers en de klanten verschafte, waarna het tweetal er op uit trok en kinderen op straat den winkel instuurde. Het drietal is in bewaring gesteld. Los van de zaak staat nog een andere, zoo mogeiyk nog laffere methode om het vertrou wen van kinderen te misbruiken. Den laatsten tyd zyn er by de politie klach ten binnengekomen van ouders die hun kinde ren om boodschappen hadden gestuurd dat een jonge vrouw deze kinderen op straat heeft aan gesproken en hun heeft aangeboden de tasch voor hen te dragen. Als de kinderen de tasch afgaven stuurde de vrouw hen met een dub beltje een slagerswinkel binnen om karbonade te koopen. Het gevolg was dat men de dreumes- sen uitlachte en als ze weer op straat kwamen was de vriendeiyke juffrouw met de boodschap- pentasch verdwenen. H. M. de Koningin heeft telegrammen van rouwbeklag doen toekomen aan Koningin Eli sabeth van België en den troonopvolger prins Leopold. De Gouverneur-Generaal zond aan Koning Leopold III der Belgen een telegram, waarin hy namens Ned.-Indië aan de Belgische Ko ninklijke Familie harteiyke condoléances met het overly den van Koning Albert aanbood. Zaterdag heeft te Den Haag de slotvoorstel- ling van de ruiterfeesten plaats gehad. Z.K.H. de Prins woonde de voorstelling bij. Vóór het begin brachten de officieren van het regiment een bloemenhulde aan mevr. Diemont. Hierbij werd het woord gevoerd dooor den majooor Brevet. Ruim acht uur arriveerde de Prins. Z.K.H. werd verwelkomd door den regimentscomman dant kolonel Diemont. Het was, evenals de vorige, een geslaagde avond. Aan het slot van de voorstelling sprak kolo nel Diemont een woord van dank tot allen, die tot het welslagen hebben medegewerkt. Hiermede behoorde dit ruiterfeest tot het verteden. Het 3de Half Regiment Huzaren kan met voldoening op deze uitstekend geslaagde feestweek terugzien. De resultaten zullen voor de kassen van de crisis-comité's wel niet uit- biyven. Naar men ons meedeelt, zijn behalve de gift van Z.K.H. den Prins ook giften binnen gekomen van H.M. de Koningin en H.M. de Koningin-Moeder tot verhooging van de baten. Het Initiatief-Comité Amsterdam heeft het plan opgevat om in het Leidscheboschje tegen over het Leidscheplein een eere-monument op te richten waarin de namen zullen worden be waard van groote stadgenooten. De architect P. Kramer heeft reeds een ont werp gereed. Het bestaat uit twee zuilen (han den), welke een tableau boven de aarde heffen, waarop de namen van groote Amsterdammers ingehakt en ingeboord zyn, zoodat met een ach ter de letters geplaatste electrische verlichting deze namen lichtend over de aarde blyven schynen. Deze eere-iyst moet geheel worden opgetrok ken uit licht, geelkleurig gepohjst graniet, en zal 6 M. hoog en 4.5 M. breed zyn. Symbolisch stelt het voor „de vereering van hun groote mannen, door de Amsterdamsche Burgery". Niet minder dan acht- en twintig Amsterdammers zullen aldus hun naam in lichtende letters voor het nageslacht bewaard zien. Tusschen de beide zuilen, onder het eere-bord, komt een waterbassin en daarin een byzondere attractie: een twee M hoog spuitende „schuim- bron" welke op Zon- en feestdagen wordt ver licht en symboliseert levende vereering. Burgeriyke stand Geboren: zoon van M. C. van den Berg-Marcelis, dochter van T. W. Aartman-Verhoeff. Ondertrouwd: L. J. M. Velthuysen en T. A. Zoutman. Overleden: Chr. Heemskerk, 78 jaar, over leden te Haarlem. Brandje Dinsdagmorgen om circa 8 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje in de werkplaats van den radiohande laar de R., wonende perceel Heemsteedsche Dreef 250. Toen zyn 16-jarige zoon om circa kwart voor acht buiten kwam, zag hy rook in de werk plaats. Na alarm gemaakt te hebben, kon hy nog een ous petroleum en een rywiel uit het brandende perceel halen. De heer de R. tracht te nog wat radiomateriaal te redden, doch kon het niet verder brengen dan het redden van een 3-tal nog ingepakte radiokasten. In een ommezien was het één vuurzee. De brandweer die spoedig ter plaatse was, wist het vuur binnen enkele minuten te bedwin gen. Het bleek echter dat de geheele in houd welke uit brandbaar materiaal bestond, totaal was verteerd door de vlammen. Daar de 16-jarige zoon even tevoren by het aandraaien van een electrische lamp in de wo ning storing ontdekte, is vermoedeiyk kortslui ting de oorzaak, daar er een lichtleiding lag van de woning naar de werkplaats. Jaarvergadering R.K. Kiesvereeniglng Sant poort-Station Maandagavond hield bo vengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in het stationskoffiehuis. De opkomst was byzonder groot. De voorzitter, de heer Sombroek, opende met een,korte inleiding over aard en doel van deze byeenkomst. Het keurig gestyleerde jaarverslag werd goedgekeurd. Het financieel verslag sloot met een batig saldo van f 41. By de bestuursverkiezing bleven dé heeren Heeremans en Rings, by enkele candidaatstel- ling, gehandhaafd. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Thoolen, werd gekozen mej. Harkmans. Naar het Centraal bestuur werden afgevaar digd de heeren Sombroek, Heeremans en Van Beem. De heer Rings sprak namens de vergadering z'n waardeering uit over 't tactisch beleid van den heer Heeremans by de heroperichting der Centrale Kiesvereeniging „Velsen". Hierna werd het woord gevoerd door het Haarlemsche raadslid Kuiper over het vraag stuk „Hou vast of Hou Zee?" Spreker bezag dit vraagstuk in het kader der onevenwichtige tyden, waarin extremisti sche stroomingen schering en inslag zyn. Aan getoond werd, dat het goede in het fascisme reeds een der eerste beginselen was en is in onze katholieke politiek. Het fascisme bedreigt onze vryheid van godsdienst, onderwys en organisatie en pers: de vruchten van jarenlangen strijd onzer voor ouders. Nederland is vooral internationaal georiën teerd, met z'n handel en nyverheid. Hierom wordt juist dit land door de crisis zwaar ge slagen. De crisis is ook van geestelijken aard. Het liberalisme ligt op sterven en we beleven de „barensweeën" van nieuwe staatsopvattingen. Aan ons Katholieken de taak te. streven, dat die opvattingen gericht worden naar de chris- telyke beginselen. De Katholieke Staatsparty werkt voor dit ideaal, daaro mmoeten alle Ka tholieken zijn: volbloed propagandisten. Wie werkt aan den opbouw der ééne staatsparty, werkt voor het heil van heel ons volk. De rede werd met een warm applaus beant woord. Na korte gedachtenwisseling werd de ver gadering gesloten. van de heden aan den Ryksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers: Gerberdina Joh. 720 manden 5030.Henr. Jacoba 290 manden 2990.Ancor 65 manden 1680.Aneta 415 manden 3860.Alcmaria 70 manden 1610. Zwaluw 110 manden 2100.Sperwer 95 man den 1980.Neptunus 80 manden 1610.IJs zee 140 manden 1960.Emma 50 manden 1440.—. Loggers: KW 57 690.—, KW 56 1020.—, KW 31 1100—, KW 22 730.—, Sch. 69 860.—. Sch. 196 1010.—. IJMUIDEN, 20 Februari Ryksvischafslag Tarbot per kg. 1.15 tot 0.70, griet per 50 kg. 30.— tot 15.tong per kg. 1.20 tot 0.80, groote schol per 50 kg. 15.tot 10.middel schol per 50 kg. 16.tot 13.50, zetschol per 50 kg. 25.tot 9.50, bot per 50 kg. 7.tot 4.20, schar per 50 kg. 12.tot 3.tongschar per 50 kg. 30.tot 23.rog per 20 stuks 14.tot 5.50, vleet per stuk 4.25 tot 1.70, pieterman en poon per 50 kg. 9.50 tot 8.50, groote schelvisch per 50 kg. 33.tot 25.middel schelvisch per 50 kg. 34.tot 21.50, kleine middel schelvisch per 50 kg. 31.tot 20.kleine schelvisch per 50 kg. 19.tot 10.kabeljauw per 125 kg. 48. tot 27.50, gullen per 50 kg. 19.tot 8.leng per stuk 2.17 tot 0.55, heilbot per kg. 1.20 tot 0.54, wyting per 50 kg. 10.50 tot 3.60, koolvisch per stuk 0.95 tot 0.17, makreel per 50 kg. 16.- tot 13.versche haring per kist 9.tot 3.10. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Febr. Aange voerd werden: 80.000 Kg. roode kool 1.304.60. 120.000 Kg. gele kool 1.70—3.20, 40.000 Kg. Deensche witte kool 3.104.70, 11.000 Kg. uien: gele uien 1.201.60, gele drielingen 0.80, 1800 Kg bleten 0.90—2.50. BOVENKARSPEL, 19 Febr. „De Tuinbouw" 2237 bos Tulpen: Prosperity 1112 Cent, Barti- gon 1618 cent. Ibis 1416 cent, Copland 11—13 cent, v d. Hoef 1819 cent, Pierson 18 cent, Pitt 1617 'cent. La Reine 1011 cent, Moore 12 ct. BODEGRAVEN, 20 Febr. Kaasmarkt. Aan voer 114 wagens, 4928 stuks. Ie soort met R.M. 24.0026.00, 2e soort met R.M. 21.0023.00. Handel flauw. BEVERWIJK, 19 Febr. R.K. Coöp. Tuindersver. „Kennemerland" Boerenkool 2045 cent, Breekpeen 7585 cent per kist. Rabarber 1725 cent, Selderie 68 cent, Prei 817 cent per bos. Witlof 1824 cent, Dien 2—2.5 cent, Wortelen 34 cent per K G. Roode kool 3—8 cent, Gele kool 26 cent per stuk. Spruiten 1726 cent per K.G. Groene kool 24 cent per stuk. Veldsla 4045 cent per klein kistje. BEVERWIJK, 19 Febr. Bloemenveiling ,,'t Cen trum" Aanvoer en prijzen. Copland 1019 ct., Pitt 1222 cent, Sanders 1520 cent, Le Nötre 1624 cent. Elizabeth 1725 cent, Sanders 14 20 cent, Bartigon 1523 cent, A. Pierson 1218 cent, Victors 1318 cent, La Reine 1420 cent, Oostenrijk 15—19 cent, Gen. de Wet 1722 cent, Rose la Reine 1215 cent, Brlllant 9—12 cent, Gele Prins 2024 cent, Progression 1214 cent, Flamingo 1516 ct.. Ibtfc id., Herm. Schlegel 12 1.6 cent, Calypso 1317 cent, Albino 2035 cent, Cour. d'Or 1329 cent, v. d. Hoef 2026 cent, Electra 2230 cent, Murillo 1521 cent, Tuber- gen 2022 cent, Vuurbaak 2027 cent. Orange Globe 19-26 cent, Rose gris-dc-lin 812 cent. Narcissen: Victoria 1015 cent. Golden Spur 11-13 cent, L. Coster 8-11 cent, Ornatus 710 cent, Sion 912 cent, Watkin 1116 cent, alles per dozyn. BI. Druifjes 714 cent, div. Crocus 10 20 cent. Hyacinten 2055 cent per bos. Calla's per stuk 616 cent, Sprengerlgroen 627 cent, Freesia 1525 cent, div. Kasrozen 25150 cent, alles per bos. GRONINGEN, 20 Febr. Veemarkt. Kalf- en melkkoeien le kw. 210225, Idem 2e kw. 175200: kalfvaarzen le kw. 170180, idem 2e kw. 120—150; stieren le kw. 0.42—0.44. idem 2e kw. 0.340.36; slachtvee le kw. 0.500.52, idem 2e kw. 0.400.44; vette kalveren le kw. 0.74 0.76, Idem 2e kw. 0.600.66; vette lammeren 913; vette schapen 2024; biggen 58 per stuk, idem 11.20 per week; vette varkens le kw. 0.310.32, idem 2e kw. 0.29—0.30; zouters 0.290,31. Aanvoer: 1065 runderen, 858 kalve ren, 289 schapen, 674 varkens en 204 biggen. Het kalf- en melkvee werd wederom traag verhandeld, terwijl de vorige weeksprijzen met moeite waren te bedingen: dit was ook het ge val met het slachtvee. Stieren pryshoudend; vette en nuchtere kalveren iets lager. De pry zen van de nuchtere kalveren varieerden van 1.50 4.00. In wolvee was de handel by geringen aan voer pryshoudend. Vette varkens en zouters iets lager. In zouters was de handel zeer slecht, waardoor een groot aantal onverkocht bleef. In biggen was de handel lusteloos. NOORD-SCHARWOUDE, 20 Febr. 18000 K.G. Uien: Gele Nep 1.70—1.80, Driel. 0.80—1.00, Uien 1.20—1.50, Grove Uien 1.70—1.90. 167300 K.G. Roode kool 1.104.90, idem doorschot 1.20 3.50. 99800 K.G. D. Witte kool 3.50—5.00, idem doorschot 3.00—4.30. 69700 K.G. Gele kool 1.90 3.50, idem doorschot 2.103.10. OBDAM, 19 Febr. „De Tuinbouw" 10500 K.G. Rood» kool 1.30—3.40, 8000 K.G. Gele kool 1.70 2 70 3500 K.G. Deensche Witte kool 1.603.60, 2200 K.G. Uien 0.90—1.30, 8000 K.G. Roode Bie ten 0.90—1.30. PURMEREND, 19 Febr. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken" Bonte aardappelen 1.22 per 25 K.G. Witlof II 0.401.40, idem I 1.30 —2.10 per 8 K.G. Roode kool 1.60—7.50, Savoye kool 1.107.60 per 100 stuks. Spruitkool 1.60 3.40 per 15 K.G. Boerenkool 3880 cent por 10 K.G. Andilvie 1.001.42 per 4 K.G. Rapen 1.30 per 100 stuks Wortelen 0.441.02 per zak. Uien 2646 cent per 25 K.G. Prei 6.4015.80 per 100 bos. Appels: Westl. Bellefleur 11.60. Idem Brab. 6.2011.80, Luntersche Pippeling 13 60, Present van Engeland 14.00—19.60 per 100 K.G. Peren: Comtcy;e de Paris 17.00, Wlnterjan 15.00 per 100 K.G. PURMEREND, 20 Febr. 5 stapels boerenkaas 22.00 per 50 K.G., stug. 658 K.G. boter: Melk- boter 1.40—1.65, Weiboter 1.50—1.60 per K.G. 481 runderen: 190 vette koeien 5460 cent per K.G., matig. 277 melk- en geldekoeien 90.00 200.00 per stuk, matig. 14 stieren 3246 cent per K.G., vlug. 2 Opaarden 60.00145.00 per stuk, stug. 33 vette kalveren 4060 cent per K.G., vlug. 890 nuchtere kalveren 7.0014.00 per stuk, vlug. 250 vette varkens 3036 cent p. K.G., matig. 63 magere varkens 10.00—20.00 p. stuk, stug. 228 biggen 7.0012.00 per stuk, stug. 646 schapen 8.0026.00 per stuk, vlug. 12 bok ken 3.009.00 per stuk, matig. Piepkuikens 57 Yi65 cent per K.G. Kipeieren 0.503.10, Eendeieren 2.85 per 100. Oude kippen en hanen 4047 cent per K.G. Eenden 3080 cent, Ko- nynen 30200 cent per stuk. Duiven 40 cent p. paar. LEIDEN, 20 Febr. Veemarkt. Aanvoer 245 varkens: 226 zware 3738 cent, 19 lichte 3334 cent. Handel vlug. ROTTERDAM. 19 Febr. Veemarkt. Aanvoer: 515 vette runderen, 243 vette kalveren, 272 scha pen en lammeren. 965 varkens. Prijzen per Kg.: Vette koeien le kw. 5660, 2e kw. 5054. 3e kw. 3842 ct.. vette ossen le kw. 5357 2e kw. 4448. 3e kw. 3840 ct.. vette kalveren le kw. go100. 2e kw. 8085. 3e kW. 5868 ct., varkens (lev. gewicht) le kw. 6466, 2e kw. 31 34, 3e kw. 2830 ct.. schapen le kw. 40. 2e kw. 36, 3e kw. 34 ct., lammeren le kW. 42, 2e kw. 38, 3e kw. 35 ct. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 20, 2e kw 15, 3e kw. 10, lammeren le kw. 17, 2e kw. 13. 3e kw. 10. Overzicht: Vette koelen en ossen Iets ruimer aanvoer, handel lui, prijzen als Dinsdag, een pri ma beest 2 cent boven noteering; vette kalveren iets minder aanvoer, handel kalm. prijzen min der kwal. Iets hooger; schapen en lammeren aan voer minder, handel lui. prtlzen als vorige week; varkens ruimer aanvoer, handel traag, prijzen Iets lager. Aardappelen. Brlelsche eigenheimers 3.503.80, Zeeuwsche blauwe 3.503.90. Zeeuwsche eigen heimers 33.30, Zeeuwsche bonten 3.503.90, Westl. Schoolm. zand. ronde 6 ct. per Kg.. Beve landers 33.25 per H.L. Met geen aanvoer, kalme Vlas-aanvoer: Aangevoerd werd: 10400 Kg. blauw schoon 4065 ct., 3500 Kg. wit Zeeuwsch 4050 ct„ 3900 Kg. Holl. geel 4555 ct., 1900 Kg. Dauwroot 3540 ct. per Kg. De handel was ongelimiteerd, weinig kooplust, pryzen konden niet gehandhaafd blijven, een be langrijk gedeelte bleef onverkocht. TEXEL, 19 Febr. 19 kalveren 3.005.00, 2 koelen 120.00—140.00. 6 schrammen 10.00—12.00, 6 zware schrammen 20.0022.00, 2 pinken 70.00 90 00, 7 schapen, enterlingen 10.0015.00, 4 rammen 18.00—25.00. 6 schapen 15.0020.00, 20 kippen 0.80—-1.10. TEXEL, 19 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 73634 eieren: Pryzen per 100: 58-62 K.G. 2.50—2.85, 62-64 K.G. 2.702.95, 66-70 K.G. 2.903.20, 50-56 KG 2 152 50. WARMENHUIZEN, 19 Febr. Gewone Uien 1.40, idem groote 1.50, Roode kool 2e soort 1.50 per 100 K.G. WESTLAND, 19 Febr. Middelprijs v. d. by den bond Westland aangesloten vellingen. Andilvie 0 651.55 Boerenkool 1730 cent, Spruiten 0.85 3,60, groote 2085 cent, per kist. Dunsel 29 52 cent, Spinazie 2330 cent, Veldsla 6872 ct. per K.G. Stoofappelen 1.452.55, Stoofperen 1.20 —2.65 per kist. Eieren 2.804.10 per 100. Kelen 3.104.00, Peterselie 5.8014.50. Prei 1.503.45, Idem II 0.701.50, Selderie 1.005.60 per 100 bos. Rabarber 7.508.50. Raapstelen 3.503.80 p. 100 bos. Groene kool 0.503.20 per 100. Tafel peren 16 cent per K.G. Witlof 2229 cent per K.G. GENRE TWEED C O T ElE EN VIGOUREUX in de moderne voorjoarskleuren, prima kwaliteiten, 140 centimeter breed, per Meter 6.75 - 5.75 4.90 NATUURZIJDE 3.45 KUNSTZIJDE 2.45 Alle nieuwe „ULLSTEIN" KNIPPATRONEN voor lente en zomer direct uit voorraad verkrijgbaar Verzon njNHOTTHANDEL ANNEX ZAGERIJ SCHAVERIJ PAPENTORENVEST 8 - 14 - 16 HAARLEM A. V- d. BERG 8c Co. Slav, en Amer. eiken - Triplex-fineeren - Tafelranden - Celotex Import van Oost-Indisch hardhout. Telefoon 16232

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 3