BELGIË BRENGT ZIJN KONING EEN LAATSTEN GROET I Rouwdiensten Het nieuws van heden Groote Propaganda Avond 1 DROEVE PLECHTIGHEID Een volk rouwt Doumergue in den Senaat DUITSCHLANDS RECHTS GELIJKHEID DE BAROMETER Mr. C. GGuELINë Prof. Dr. A. STEGER VEREEN ÏG DE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 21 FEBRUARI 1934 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Honderdduizenden defileerden van 's morgens tot 's avonds langs de baar NA DE EXPLOSIE Gezicht op een door ontploffing verwoeste woning te Hannover, waarbij twaalf personen gewond werden De grijze staatsman levendig toegejuicht. „Ik vertrouw, dat ik zal slagen." Rad. Socialisten tegen Kamerontbinding -. Het stoffelijk overschot van Koning Albert wordt op de affuit van een kanon het paleis te Laeken uitgedragen Suvich naar Boedapest ,Wij moeten een defensieve lucht vloot hebben, als de andere landen hun bombarde mentsvliegtuigen niet afschaffen" Goering's eischen Goering tegen Hitier Voor Koning Albert De treinramp bij Livorno Thans 34 dooden Een uniformverbod in Engeland Hongermarcheerders DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN 3 op VRIJDAG 23 FEBR. 8'A uur in EE het gebouw ST. BAVO, Smedestraat Sprekers: 3 Voorz. R.K. Staatspartij s Onderwerp: -GEZAG en VRIJHEir 3 18 man verdronken in China De jongste fascist NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18611 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek (Van een bizonderen verslaggever) BRUSSEL, 20 Februari Heden had de volkshulde plaats aan den gestorven Koning. Vanaf acht uur vanmorgen tot zeven uur van avond defileerde de menigte langs de baar. De volksmassa die aan deze huldebetuiging deelnam, was waarlijk indrukwekkend. Hon derdduizenden brachten een laatste hulde aan den overleden Vorst. In het koninklijk paleis was het een voort durend komen en gaan van onafzienbare, zwij gende rijen menschen. Men zag vele oorlogsver minkten onder hen en zelfs blinden. Overal heerschte een groote ontroering. In het koninklijk Daleis van Brussel staat het stoffelijk overschot opgebaard in de „zaal van den denker", die juist in het midden van het paleis is gelegen. Het hoofd is nog steeds om zwachteld. De koning draagt op een khaki uni form het grootlint van de orde van Leopold, zoomede het oorlogskruis en het IJzerkruis. De kist is voorzien van het monogram van den koning en het wapen van België. Er naast staat de bevelhebbersvlag van den koning, welke uit het legermuseum is gehaald. De eere wacht wordt gevormd door generaal- Vleugeladjudanten en oud-strijders in burger, terwijl ook twee kolonel-corpscommandanten tot de eere-wacht behooren. Voortdurend werden er bloemstukken aangedragen en neergelegd op de statietrap. De menigte vulde alle omliggende straten en wachtte uren lang in dichte drommen voor het koninklijk paleis. Nog nooit heeft België een dergelijke demonstratie van trouw en aanhankelijkheid aan het konink lijk huis aanschouwd. De aanschuivende rijen, elk van tien perso nen, waren in den namiddag twee kilometer lang geworden. De tragische gebeurtenis werd door de vele wachtenden besproken. „Hebt u er aan gedacht," aldus sprak iemand, „dat de broer des Konings, Prins Boudewijn, in 1891 eveneens des nachts dood werd aange troffen? Ook hij overleed een Zaterdagnacht; het was een Zondagochtend zooals nu, dat het land het schielijk overlijden vernam." „Weet u," aldus sprak een ander, „dat Ko ning Albert door 'n Oosterschen diplomaat on langs werd genoemd de Wijze Man van Euro pa?" Naar Reuter bericht was de menigte die nog een laatsten blik op den koning wilde werpen, zoo groot, dat op het gestelde uur de deuren niet gesloten konden worden. De massa is zoo talrijk geworden, dat ae politie bijzondere maat regelen heeft moeten treffen. Nog steeds blijven uit alle deelen der wereld de betuigingen van sympathie binnenstroomen. Die uit Eupen, Malmédy en St. Vith verdienen hier bijzondere vermelding. De rouw in België duurt voort. Dinsdagmorgen hebben de wethouders van Namen zich naar Marche les Dames begeven. Zij hebben aldaar aan den voet van den nood lottig geworden rots een krans neergelegd. Een voorloopig comité met den heer Huart, Kamerlid en burgemeester van Namen als voor zitter, is opgericht met het doel een monument op te richten op de plaats, waar men het lijk van den koning heeft ontdekt. De Groot-Hertogin van Luxemburg bracht een bezoek aan de Belgische koninklijke familie. Ex-keizerin Zita knielde hedenmorgen eenige oogenblikken bij de baar. De commissie welke belast is met de redactie van een adres dat aan den nieuwen koning zal worden overhandigd, nam heden kennis van een ontwerp-Carton de Wiart en wisselde daarover van gedachten. Alvorens dit ontwerp met even- tueele amendementen eenstemmig kan worden goedgekeurd, moet net eerst nog worden voor gelegd aan een geheim comité uit de Kamer. Naar een onzer redacteuren ons verder uit Brussel seint, zal het adres Leopold I hul digen als den grondlegger der Belgische dynastie en Leopold II als dengene, die het land deed stijgen in aanzien. Koning Albert heeft 's lands onafhankelijkheid bewaard aan het hoofd van zijn soldaten. Geschetst wordt verder Alberts beteekenis voor den wapenstilstand, voor 's lands politiek en voor de naleving der grondwet, terwijl herin nerd wordt aan de groote sociale hervormin gen, die tot stand kwamen. Het tweede deel van het adres behandelt den lof van den toekomstigen koning, die wel is waar nog jong is, doch op wien land en volk ten volle kunnen vertrouwen. Hij is geheel voorbereid om zijn taak op te vatten als een staats hoofd, die de traditie zal voortzetten als Leopold III. Evenals koningin Elisabeth heeft koningin Astrid reeds het hart des volks gewonnen. Het adres sluit met hoop in de toekomst uit te spreken. De socialistische Kamergroep heeft Maan dagavond vergaderd en besloten, dat zij zal deelnemen aan het opstellen van de boodschap, welke door het parlement tot den nieuwen Ko ning zal worden gericht. Toen Koning Albert tot koning werd uitgeroepen, hebben de socia listen zich daarvan onthouden. Ook zullen zij officieel deelnemen aan de begrafenis. Bfj de begrafenis van Leopold II waren zij niet tegen woordig. De socialistische linkerzijde van den senaat heeft Maandagavond eveneens vergaderd. De heer Rolin heeft een toesp-aak gehouden, waar in hij hulde bracht aan den overleden Koning, die groote diensten heeft bewezen aan de de mocratie. Het verbond van Vlaamsche oudstrijders heeft een rouv."hulde gezonden aan den Hertog van Brabant. Van het hoofdgebouw waait de vlag halfstok. De officieele rouw in Frankrijk ter gelegen heid van den dood vafl koning Albert zal duren tot Dinsdag a.s. De Parijsche gemeenteraad, de raad van het Seine-departement, de oud-strij ders en andere officieele lichamen en organi saties zullen zich door delegaties bij de begrafe nis van den Belgischen koning laten vertegen woordigen. Naar uit Chamonix gemeld wordt, hebben eenige berggidsen den „pic Albert" beklommen en daar de met rouw omfloerste Fransche en Belgische vlaggen geplant. In verband met den dood van koning Albert van België zijn in Argentinië drie dagen rouw afgekondigd. In beide Huizen van het Engelsche parle ment is vandaag hulde gebracht aan de nage dachtenis van den koning der Belgen. Behalve Macdonald spraken in het Lager huis majoor Stlee, namens de oppositie en Sir Herbert Samuel, die in het begin van den Oor log als minister verantwoordelijk was voor een kwart millio°n Belgische vluchtelingen en die na den wapenstilstand naar België j,s gegaan- als speciale commissaris. In het Hoogerhuis werden toespraken gehou den door Lord Hailsham, namens de regeering, en de Lords Ponsonby en Reading. De Londensche graafschapsraad heeft een resolutie aangenomen waarin sympathie wordt betuigd met de Belgische koninklijke familie en de Belgische natie. De volgende week Woensdag zal in de Kathe draal van Westminster een mis worden gece lebreerd. De Italiaansche kroonprins zal als schoon zoon van koning Albert en als vertegenwoor diger van den Italiaanschen koning de begrafe nisplechtigheden te Brussel bijwonen. Gezant v. Keiler begeeft zich Dinsdagavond als ambassadeur met een buitengewone missie naar Brussel, om daar als vertegenwoordiger van den Rijkspresident en de Duitsche regee ring deel te nemen aan de bijzettingsplechtig heden van den overleden Belgischen koning. Koning Boris van Bulgarije zal persoonlijk aanwezig zijn bij de ter aardebestelling van koning Albert. Een detachement van 7 officieren en 100 man schappen en het muziekkorps van het vijfde regiment „Inniskilling Dragoon Guards", waar van koning Albert commandant was, zullen morgen van Londen naar Brussel gaan om deel te nemen aan de begrafenis. De keizer van Japan, de keizerin en de kei zerin-weduwe hebben vanochtend hun vertegen woordigers gezonden naar de Belgische ambas sade om hun rouwbeklag over te brengen over den dood van koning Albert. De Landdag heeft met algemedhe stemmen een resolutie goedgekeurd, waarin sympathie wordt betuigd met de Belgische regeering. Deze resolutie is ter Belgsiche ambassade aangeboden De droefheid van Koningin Elisabeth is haast onbeschrijfelijk. Op het kasteel Laeken woon de de koninklijke familie zoo hartelijk samen, als gelukkige burgermenschen. Volgens de verklaringen van een hofdignita- ris is de Koningin nog altijd in een pijnlijke Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiig §j VERWACHTING: Meest Hj matige, later wellicht weer toenemende 3 Westelijke tot Zuid-Westelijken wind, 3 3 half tot zwaar bewolkt of betrokken, 3 EE waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk 3 EE weinig verandering in temperatuur, la- 3 3 ter iets kouder. 3 Hoogste stand: 778.1 te Scilly. 3 Laagste stand: 741.1 te Ingö. H Zon op 7.87 - onder 5 22 - Licht op 5.52 =j Eerste kwartier 6.25 v.m. Illlllllllllllllllllllllllllllll|||||||||||IIllllli:illlllllj|||||||||||||||||||||||||i smart gedompeld. Zondag was het hartverscheu rend haar aan te zien. Den ganschen dag heeft zij, onophoudelijk weenend, doorgebracht bij het stoffelijk overschot van den dierbaren doo- de. Eerst tegen den avond herwon zij eenigs- zins haar kalmte, maar de terugkeer van haar kinderen gaf weer aanleiding tot hartverscheu rende tafereelen. PARIJS, 20 Febr. (Reuter) In den Senaat werd heden het voorstel besproken tot bescher ming van de spaarders. Voor de eerste maal nam minister-president Doumergue m de re- geeringsbank van den Senaat plaats. Een lang durige ovatie viel hem ten deel. Voorzitter Jeanneney verklaarde: „Nu de president van den ministerraad heeft afgezien van zijn wel verdiende rust, om de buitengewone autoriten van zfjn persoon (levendig applaus) zijn groote ervaring en zijn onoverwinlijke charme in dienst te stellen van het land, kan de Senaat hem zijn medewerking niet onthouden. De ont vangst, welke den minister-president is ten deel gevallen, is een gelukkig voorteeken voor de toekomst." Ontroerd en levendig toegejuicht dankte Doumergue. Hij vroeg den senaat zijn werk te vergemakkelijken. „Ik vertrouw, dat ik zal sla gen," zoo verklaarde hij onder een aanhoudend applaus van alle banken. De rapporteur inzake het voorstel tot be scherming der spaarders, wees op de groote fi- nancieele schandalen van de laatste jaren, welke den kleinen spaarders volgens zijn schatting een schade hebben berokkend van rond 7 mil liard francs, alsmede op het feit, dat een reeks personen, die reeds jaren geleden zijn veroor deeld, nog steeds niet gearresteerd zijn. De minister van justitie, Chéron, merkte in dit verband op, dat hij vastbesloten was een volslagen zuivering door te voeren. Zekere per sonen geven hun namen op onvoorzichtige wijze voor ondernemingen aldus verder de minister die zij slecht kennen of waarop zij geen in vloed hebben. Teneinde tegen dit euvel op te treden zal de minister het parlement een wets- voorstel doen toekomen, waarin de privilegiën worden veranderd of opgeheven, waardoor de loop der gerechtigheid geremd wordt, wanneer het ondernemingen betreft, die geleid worden door hoogwaardigheidsbekleeders van het le gioen van eer. PARIJS, 20 Febr (Reuter) De rad.-soc. Ka merfractie hield zich Dinsdag bezig met de kwestie eener mogelijke Kamerontbinding en uitschrijving van nieuwe verkiezingen Nadat de socialisten zich, zooals bekend, hiervoor heb ben uitgesproken, werd deze moaelijKiieid door de rad.-socialisten scherp afgewezen. Bovendien besloten zij zich te zullen verzetten tegen ver daging van het parlement onmiddellijk na af handeling der begrooting. PARIJS, 20 Febr. (Reuter) De Kamerfracties hebben hun candidaten voor de twee enquête commissies, n.i. die betreffende de gebeuitenis- sen van 6 Februari en die betreffende de Sta- visky-affaire, aangewezen. Volgens deze aan wijzing zullen de commissies oestaan uit 26 vertegenwoordigers van links en 18 vertegen woordigers van het centrum en rechts. BAYONNE. 20 Febr. (Reuter) De in 1929 ge kozen rad.-soc. wethouders en gemeenteraads leden hebben besloten, collectief af te treden. PARIJS, 20 Febr. (Reuter) De kabinetsraad behandelde vanmorgen bijna uitsluitend be grotingsaangelegenheden. In den daarop vol genden ministerraad bracht Doumergue rap port uit over zijn reis naar Brussel met Her- riot en Tardieu, waar zü het stoffelijk over schot van Koning Albert hadden begroet. Hij sprak van de ontroerende verwelkoming, welke het Belgische volk den vertegenwoordigers der Fransche regeering had doen geworden. Minister Barthou bracht den raad op de hoogte van den toestand in Oostenrijk en van de ontwapeningsbesprekingen tusschen het Quay d'Orsay en de Britsche gedelegeerden. ROME, 20 Febr. (Reuter.) De Italiaansche onderstaatssecretaris van Buitenl. Zaken Suvich is naar Boedapest vertrokken. LONDEN, 20 Febr. De „Daily Mail" publi ceert een uitvoerig onderhoud van zijn specialen correspondent Ward Price met generaal Goering. In dit interview zeide de Pruisische minister president o. a.: „Duitschland moet een defensieve luchtvloot hebben, indien de andere groote mogendheden niet bereid zijn hun bombardementsvlieg tuigen af te schaffen en ik geloof niet, dat zij daartoe bereid zijn. We hebben gemeenschappe lijke grenzen met Frankrijk, België, Polen en Tsjecho-Slowakije. Ik moet tusschen 30 en 40 pet. van de gezamenlijke sterkte van de lucht vloten dezer landen hebben. Dit is de meest bescheiden defensieve luchtstrijdmacht, welke de nationale veiligheid van Duitschland zou waarborgen. Wij hebben geen militaire vlieg tuigen en ook geen afweergeschut. Dit feit maakt de Rijksweer en de kleine Duitsche vloot voor de kustverdediging zoo goed als doelloos. Wanneer het een onzer naburen zou invallen ons aan te vallen, dan zouden zijn vliegtuigen onze bevolking kunnen vernietigen en ons ge bied verwoesten, zonder dat hij een enkele sol daat over de grens stuurt. Op dezen grond ver lang ik een defensieve luchtstrijdkracht, die uit gevechtsvliegtuigen bestaat en een daarbij behoorende bewapening met afweergeschut voor vliegtuigen." Goering heeft verder in het onderhoud ge wezen op het defensieve karakter van deze wa pensoorten. Op een vraag van den correspondent, ver klaarde hij, dat de bewering, dat in de Opel- fabrieken reeds in overwerk wordt gewerkt om vliegtuigmotoren te vervaardigen, onjuist is. En hij voegde er aan toe, dat de Opel-fabrieken het vervaardigen van deze motoren gestaakt heb ben. De generaal gaf vervolgens een overzicht van den toestand, dien hij bij het overnemen van het ministerie voor de Luchtvaart heeft gevon den. Er bestonden geen zes moderne vliegtuigen van de eerste klasse in geheel Duitechland. Ons personeel is van de beste kwaliteit, onze orga nisatie op den grond is waarschijnlijk de beste in de wereld. Doch ons vliegtuigenmate riaal blijft in kwaliteit nog sterk bij die van andere naties ten achter. Goering wees er op, dat hij maatregelen had genomen voor meer veiligheid der passagiersvliegtuigen. Op de vraag of niet de reserve van geoefende vliegtuigbestuurders zeer groot is, antwoordde generaal Goering: „Wij hebben gedaan wat ons mogelijk was om de aandacht van de Duit sche jeugd op het belang van de luchtvaart te vestigen. Alle landen kunnen hun vliegers vooi hun luchtstrijdkrachten gebruiken. Tijdens het inteview vroeg Ward Price ook nog aan Rijksminister Goering of deze een nieuwen oorlog tusschen Duitschland en Enge land, bijvoorbeeld om de koloniën, waarschijn lijk acht. Goering lachte geringschattend en verklaar de: „Wie er aan denkt oorlog in Europa te ma ken om koloniën in Afrika te krijgen, moet waanzinnig zijn. Ook koesteren wij geen gevoel van rancune tegen Engeland. De Engelschen zijn Angelsaksen en nauw verwant aan de Duitschers, iets waaraan wij Duitschers groote waarde hechten." Goering voegde er aan toe, dat een man, die bereikt heeft wat Adolf Hitler heeft bereikt, verdient, dat men hem vertrouwen schenkt. Zijn politiek is vrede en gelijkgerechtigdheid. Over Dimitrof ondervraagd, zeide Goering: Dimitrof heeft misschien den Rijksdag niet in brand gestoken, maar hij heeft zijn uiterste best gedaan, om het Duitsche volk in vlam te zetten. Hij was de bedrijvigste, bolsjewistische agent in Duitschland. Ik heb voor het gerecht gezegd, dat hij de galg verdiende wegens zijn oproerige en misdadige actie in Duitschland voor den Rijksdagsbrand. Dat is nog mijr. mee ning. Als zijn richting gewonnen had, zouden wij zonder genade zijn opgeknoopt. Ik zie geen reden, waarom wij toegeeflijker zouden zijn. Hij zit thans zeker en goed achter slot en grendel. Hij zal daar in elk geval voorloopig blijven. (Hitier zeide gisteren in een interview: „Het gerecht sprak de Bulgaren vrij, de vrij spraak zal worden uitgevoerd") Daar is het 't beste voor hem. Zulk een man is té gevaarlijk, om hem weer los te laten op de maatschappij. Zijn leven en zijn gezondheid zijn niet in gevaar en hij bevindt er zich zoo wel als maar in de gevangenis mogelijk is. Op den dag der begrafenis te Brussel van wijlen Z. M. Albert I zal het Belgische gezant schap te Den Haag een plechtigen rouwdienst laten opdragen in de kerk van de H.H. Anto- nius en Lodewijk aan de Prinsengracht aldaar. Deze Requiemmis zal Donderdagochtend om elf uur worden gecelebreerd. H. M. de Koningin. H. M. de Koningin-Moe der en Z. K. H. de Prins der Nederlanden zul len zich doen vertegenwoordigen. Het ligt in de bedoeling, dat de plech tige Requiemmis gecelebreerd zal worden door den Pauselijken Internuntius, Z. Exc. Mgr. L. Schioppa. Wanneer de gezondheids toestand van den Internuntius zulks echter niet toelaat, zal pastoor Bulters het H. Mis offer opdragen. Voor het altaar zal een katafalk geplaatst worden, bedekt met de Belgische vlag, ter wijl de kerk met rouw gedrapeerd zal zijn Op 28 dezer zal in de Sixtijnsche Kapel een plechtige rouwdienst opgedragen worden in verband met het overlijden van koning Albert. De dienst wordt gehouden volgens het ceremo nieel voor overleden Katholieke vorsten. De Paus neeft vanochtend den koning der Belgen een voorbeeld van Katholieke deugde lijkheid genoemd. t CAMPIGLIA, 20 Febr. (Eig. tel.) Naar wij vernemen zijn in den afgeloopen nacht rog 28 personen overleden, die zwaar gewond werden bij den treinramp, die Zondag nabij Livorno plaats had. In totaal zijn nu 34 personen bij de botsing om het leven gekomen. (United Press). LONDEN, 20 Febr. IV. D.) In het Lagerhui* is den minister van Binnenlandsche Zaken, Sir John Gilmour gevraagd, of hij het dragen van uniformen door politieke partijen strafbaar zal stellen Hij zeide, dat hem ter zake van ver schillende zijden desbetreffende verzoeker heb ben bereikt. Het aantal botsingen op straat als gevolg van het dragen van politieke uniformen, is van 11 in de eerste zes maanden van 1933 toegenomen tot 22 in het laatste half jaar. De geheele kwestie heeft 's ministers ernstige aan dacht LONDEN, 21 Febr. (Reuter). De parlemen taire correspondent van de „Times" schrijft: De verklaring van den Minister van Binnen landsche Zaken, sir John Gilmour, in het La gerhuis inzake het dragen van uniformen dooi leden der politieke partijen, heeft groot opzien gebaard. Het kabinet heeft nog geen beslissing in deze kwestie genomen, doch het is bekend, dat de leden der regeering eenparig van mee ning zijn, dat de vorming van particuliere legers in Engeland niet geduld kan worden. Aangenomen wordt, dat de hieromtrent be staande wet zoodanig zal worden gewijzigd, dat zij ook betrekking heeft op elke soort particu lier leger, onverschillig of het uniform van de leden dezer particuliere organisaties bestaat uit hemden van een bepaalde kleur, uit kokar den of andere kenteekenen. Met de omstandigheid of de leden dezer or ganisaties bewapend of onbewapend zijn, zal geen rekening worden gehouden. LONDEN, 21 Febr. (V.D.). De regeering heeft speciale voorzorgsmaatregelen genomen om gedurende het week-end, wanneer duizenden werkloozen naar Londen zullen marcheeren om aldaar een „werkloozen-congres" te houden, de orde te handhaven. De gebruikelijke week-end- verloven bij de politie zijn ingetrokken en ver sterkingen zijn geconsigneerd. Reeds zijn tal van hongermarcheerders te Londen aangekomen om te demonstreeren te gen de regeering. HONDERDDUIZENDEN BRACHTEN EEN BEZOEK AAN DE BAAR VAN KONING ALBERT. Radio-uitzending der begrafenis van Koning Albert. Plechtige rouwdienst ten Vaticane voor den Belgischen Koning. Goering over rechtsgelijkheid van Duitschland in de lucht. Tien vrouwen in Amerika levend verbrand. Rouwplechtigheidte Weenen. Het standrecht heden in geheel Oostenrijk opgeheven. Automatenschandaal. Een geslaagde raid te New-York. Hevige sneeuwval in Amerika. Uit Pennsylvania 5 dooden gemeld. Het fascisme in Spanje; samensmelting van verschillende organisaties onder José Primo de Rivera. Koning Albert in de Tweede Kamer herdacht. Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot regeling van den arbeid in loondienst door vreemdelingen. Interpellatie-Schouten in de Tweede Kamer over het K.E.M.A.-conflict. Invoer van zaaihaver in Frankrijk. Overval nabij Oss Enkele uitspraken inzake de muiterij op „De Zeven Provinciën." Reorganisatie bij de Spoorwegen. Het Zeiss-planetarium te Den Haag officieel geopend. Kalme dag met weinig koersfluctuaties ter New Yorksche beurs. Schipper en machinist van de „Spaarnestroom" opnieuw gearresteerd. Moord te Woensel. Ingesteld is een Commissie in zake wateront trekking aan den bodem. |iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii^ EE Onderwerp: STAATSLEER en GEZOND VERSTAND. 3 Toegang vrij voor R.K. Kiezers. Het Bestuur R.K. Kiesveroenigim Hïlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli SJANGHAI, 20 Febr. (V. D.) Het Chmtesciie s.s. „Tsjoinsjen", dat van Tsji Foe naar Dairen onderweg was, is op een rif geloopen Achttien leden der bemanning zijn verdronken. Eer deel der opvarenden is door een Japanschen imjnen- legger gered. Thans wordt uit Napels gemeld, dat een rig fascist zijn oudsten zoon in den aanvalligen leeftijd van 8 maanden oij ae Baiilia neeft in gelijfd. Mussolini heeft hierover zijn vreugde geuit en den vaaer zijn hartelijke gelukwenschen doen toekomen. MALININE... regenkleeding s Werelds beste praeparaat Is een Nederlandsche vinding Is een Nederlandsch fabrikaat. Stand op Woensdag 1 uur n.m.: 762 Vorige stand: 764

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1