STADSNIEUWS SI Pensioenen oud-wethouders Laatste Nieuws SSËmË lAülA-STICHTiNG -f"" Dimitrof vertelt Haarlem, 28 Febr. (De Leidsche Courant WOENSDAG 28 FEBRUARI 1934 DE BRAND VAN DE LANGE HEERENVEST Brandstichting GELDLEENING BIJ DE RIJKS POSTSPAARBANK Raadsbesluit goedgekeurd door de Kroon ONDER WIJ S-VERKEERS- COMMISS1E Interessante middag Binnenbrandje Serie voordrachten Puberteits- psychologie VAN 't HQFFSTRAAT UIT HAAR ISOLEMENT Voet- en rijwielpad naar Westergracht GEMEENTE-CONCERTZAAL Voorstel tot verpachting Harry van Oss en Felix de Nobel te Londen Indische Vereeniging Kunstfilm „Ludwig Von Beethoven" GEEN TEELTVERGUNNING i Christelijke bakkers en slagers R.K. Hotel-employé'» Gevonden dieren en voorwerpen V vf* -»*. \f -WÉ rnÊÉW' GEMEENTERAAD VAN HAARLEM Voorstel tot wijziging BURGERLIJKE STAND EDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK De R. K. Raadsleden stellen tevens voor: opheffing der Middel bare Meisjesschool te onderzoeken Eervol ontslag Woningbouwvereeniging Aanvaarding schenking Straatbelasting Schoolgelden M.O. Couponbelasting Vergoeding L.O. De bebouwing van de Damstraat Aanvaarding grond Overplaatsing schoolhoofd vAanvaarding grond Gouver nementsgebouw Financieele toestand De wethouderspensioenen Opheffing middelbare meisjesschool Personalia Mandsjoekwo krijgt een keizer SPAARME ËülBAIMKrm „Verblijf in een Duitsche gevan genis maakt iemand invalide" Waarom Goering hen vrij liet Rouwdienst te Parijs Voor koning Albert Nieuwe leeningen in Frankrijk Spanje en hetVaticaan Onderhandelingen worden geopend De schietpartij te Muiden EERSTE KAMER Dinsdag 6 Maart weer bijeen J. C. G. Grasé overleden AGENDA 1 Maart INSTELLINGEN FASCISTENLEIDER STAAT TERECHT Wegens bet uitsteken van een verboden vlag Vrijspaak gevraagd 63.000 VERDUISTERD is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN VRAAGT PROEFEXEMPLAAR Op Vrijdag 5 Januari 's avonds ongeveer half acht ontdekten de buren brand in de garage „Madjou" aan de Lange Heerenvest. De eigenaar, de heer Sietel, was juist bezig met verhuizen en kort geleden vertrokken. De brandweer, die spoedig ter plaatse was. moest zich in de Spiegelstraat over de daken toegang tot de grage verschaffen. Achter in de garage stonden kisten met ge reedschappen, waarvan ds houtwol blijkbaar in brand is geraakt. De oorzaak werd niet be kend. De schade was betrekkelijk gering, daar de kisten ijzeren gereedschappen bevatten en alleen de houten kisten beschadigd werden. Met een straal op de waterleiding had de brandweer het vuur gebluscht. Na langdurig onderzoek is de politie er thans toe overgegaan proces-verbaal op te maken tegen den toenmaligen huurder der garage, zekeren B., als verdacht van brandstichting. Tot aanhouding achtte men nog geen vol doende termen aanwezig. Afgekondigd in het Staatsblad, bevattende jet besluit tot goedkeuring, met vernietiging van het desbetreffend besluit van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland, van net be sluit van den raad der gemeente Haarlem van 28 Juni 1933, tot het aangaan van een geld- leening van 1.000.000 met den directeur der Rijkspostspaarbank te Amsterdam. Het onderwijzend personeel aan de Bijzondere en Openbare Scholen te Haarlem, zal op Don derdag 8 Maart a.s., des namiddags te 2 uur, m de Gemeentelijke Concertzaal bijeen komen op uitnoodiglng van de oriderwijsverkeerscommis- sie. De agenda luidt: Openingswoord van den heer v. d. Weyer, inspecteur van het Lager On derwijs in de Inspectie Haarlem. Toespraak van den heer G. A. Drayer, hoofdinspecteur van Politie te Haarlem. Toespraak van den heer M. Vrij, directeur der N. V. Nieuwe Amsterdamsche Schoolvereeniging te Amsterdam. Proefles, te geven door den heer M. Vrij. Inleiding van den heer H. v. d. Weyer over het leerplan en de leerstof voor de Lagere School. Vertooning van een verkeersfilm. DinsdagYhiddag omstreeks Vier uur brak brand uit in een huis aan de Van Keulen straat, doordat een petroleumlampje, geplaatst onder een aquarium sprong. Het houtwerk van het aquarium verschroeide terwijl het behang en het schotwerk in het vertrek aanstonds vlam vatten. Dank zij energiek ingrijpen van een hoofdagent van politie, kon men met behulp van emmers water het vuur overmeesteren. De vischjes kwamen jammerlijk om! Men deelt ons mede, dat in de serie voor drachten van het Kennemer Lyceum over de Psychologie des Jugendlichen, na de drie lezin gen van Professor Dr. William Stem, Dr. P. Künkel uit Berlijn de aangekondigde voor dracht zal houden over het onderwerp: „Psy chologische Grundzügen des Entwicklungsalters vom individual-psychologischen Standpunkte gesehen", en wel op Donderdag 1 Maart, des avonds te 8.15. Toegangskaarten zijn aan den ingang van de zaal nog verkrijgbaar. Op verzoek van de Nederlandsche Montes- sori Vereeniging afdeeling Haarlem en Om streken heeft Dr. Künkel zich bereid verklaard, nog een aparten avond te vullen met een voor dracht over het onderwerp, dat nauw raakt aan de Montessorimethode: „Vertrauen und Mistrauen als Grundlagen der Charakterent- wicklung". Deze voordracht zal plaats vinden op Zaterdag 3 Maart eveneens in de aula van het Kennemer Lyceum te Overveen (aan tram lijn 3, halte Stoopsplein) te 8.15 uur. schapsband. Ook spreker bracht hulde aan de Haagsche „peddelaars." De R. K. Volksbond vroeg per brief opgave van het aantal jeugdige werkloozen, in verband met uitzending naar werkkampen. Dinsdag 10 April zal tot intentie van de af deeling, de leden en hunne gezinnen een H. Mis worden opgedragen door kapelaan v. Dijk in de Spaamekerk om half zeven. Daarna gemeen schappelijk ontbijt. Het hoofdbestuur werd opgedragen de noodige stappen te doen om het Nederlandsche perso neel dit seizoen geplaatst te krijgen. Men spreekt over Ned. Fabrikaat, steun aan de Ned. Industrie etc. maar het eigen personeel wordt, zachtjes uitgedrukt, verwaarloosd. De bondssecretaris, de heer v. Bijsterveld hield een korte inleiding over de beteekenis van do organisatie. Spreker zeide, dat de leden in het bedrijf een voorbeeld moeten zijn, zij moeten den patroon niet als een pereboom plukken, maar kunnen ook rechtvaardigheid van den anderen kant verlangen. Hü schetste de mislukking van het liberalisme den, klassenstrijd van het socia lisme, de opkomst van het fascisme en conclu deerde, dat alleen de geest van het H. Evangelie redding kan en zal brengen. B. en W. schrijven aan den Raad: Mede als gevolg van het door de Commissie van Bijstand in het beheer der Openbare Wer ken aan ons uitgebrachte advies dd. 13 Decem ber 1933 hebben wij met de betreffende eigena ren en de Ned. Spoorwegen onderhandelingen gevoerd met gunstig resultaat over den aanleg van een verbindingsweg, voet- en rij wielpad van de Van 't Hoffstraat naar de Wes tergracht. Dit pad zal een breedte verkrijgen van 2% k 3 M., alles ontworpen op gronden, in eigendom toebehoorende aan de Ned. Spoorwe gen. Deze gronden zijn thans nog gedeeltelijk in gebruik bij bewoners van de Van 't Hoffstraat. De bestaande tuin-afscheidingen zullen op kosten van de gemeente verplaatst of vernieuwd moeten worden, terwijl in een enkel geval de uitbouw ingekort en 'n machinerie verplaatst zal moeten worden. De aan den aanleg van het pad verbonden kosten ramen B. en W. op 5200 a 750 voor het aanbrengen van openbare verlichting. Zij stellen voor tot den aanleg van vorenbe doeld pad te besluiten en het daarvoor benoo- digde crediet te hunner beschikking te stellen. Door den heer Bijvoet (R.K.) e.a. is heden middag in den gemeenteraad het voorstel inge diend om de gemeentelijke concertzaal openbaar te verpachten. Dit voorstel ging om prae-advies naar B. en W. De Nederlandsche Vereeniging te Londen heeft den zanger Harry van Oss en den pianist Felix de Nobel uitgenoodigd om een volks- liederenrecital te geven op 5 Maart a.s. ter ge legenheid van haar jaarfeest. In de vergadering van de Indische Vereeni ging is het bestuur in zijn geheel herkozen, met uitzondering van den heer J. Duin, com missaris, die vervangen werd door den heer H. B. Steen. Van 1 tot en met 6 Maart presenteert de Am. filmin" in de groote zaal van den Haarlemschen Kegelbond de kunstfilm „Ludwig van Beetho ven," een werk, onder regie van Hans Otto, de hoofdrol is vertolkt door Fritz Kortner. De Hol- landsche titelbêwerking is van Max Tak. De voorstellingen vangen aan 's avonds om kwart over 8; speciale voorstellingen zijn op Za terdag en Zondag om half 3. Men schrijft ons: De afdeelingen bakkers en slagers te Haarlem Van den Nederlandschen Centralen Bend van Christelijke arbeiders(sters) in de bedrijven van Voedlngs- en Genotmiddelen, hie'den gezamen lijk hun jaarvergadering in „Lion d'Or", Kruis weg. De groote zaal was tot de laatste plaats be zet met leden en hun dames, toen de voorzit ter der afdeeling bakkers, de heer G. v. d. Beek, namens de beide groepen de vergadering opende. Na in het kort alle aanwezigen op dit fees telijk samenzijn begroet te hebben, werd door de secretarissen en penningmeesters van de res pectievelijke afdeelingen de jaarverslagen uit gebracht. Geconstateerd kon worden dat een voort gaande groei was aan te wijzen. Belangrijke bedragen aan ziekengeld- en werkloozenuitkee- ring waren uitgetrokken. De bondssecretaris de heer J. Z. Kannegie- ter, sprak een opwekkend woord, in het bijzon der bij de taak der Christelijke vakbeweging in deze moeilijke tijden stilstaande. De vergadering had een zeer opgewekt en geanimeerd verloop. In het bijzonder werkte hiertoe mede het optreden van het Haarlemsch klein-mannenkoor en een muziekgezelschap on der leiding van den heer Hensen, alsmede een samenspraak door eenige leden. In de pauze werden ververschingen aangebeden. De afdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant-geëm ployeerden „St. Anthonius" hield Dinsdagnacht een ledenvergadering in gebouw St. Bavo. De voorzitter, de heer Schlüter, heette spciaal welkom den geest, adviseur, kapelaan v. Dijk, alsook eenige Haagsche vrienden, die per rijwiel naar de vergadering waren gekomen. Een nieuw lid werd geïnstalleerd. Kapelaan v. Dijk hield een toespraak waarin bij wees op de groote saamhoorigheid in den bond en den vriend- Remmé, Gierstraat 76, armband. Schreur, Gr. Houtstraat 147a rd., kerkboekje. Bur. v. Politie Smedestraat 9, bril, afslultdop. Klooster, Tul penstraat 27, ceintuur. Hoffies, P. Maritzstraat 23, geldstukken. Brakel, Botermarkt 17, loop gordel. Steenkist, Hyr. van Alphenstraat 39, zwarte hond. Bersé, L. v. Dalelaan 1, hand schoenen. Snoeks, Ged. Oudegracht 116rd„ id. Kennel Fauna, Parklaan 119, 2 honden, 2 kat ten. Dijkstra, Brouwersstraat 28rd., handschoe nen. Schuurmans, Timorstraat 80, handschoen. Jacobs, Bellamystraat 17, hondenpenning. Bur. v. Politie Smedestraat 9, handschoenen, sleu tels. Jansen, Leidschevaart 572, kano. Vrene- goor, Kruistochtstraat 34, kousen. Klinkert, Ur- sulastraat 23, muts. Vos, Harmenjansstraat 21, medaille. Faasen, L. Margarethastraat 1, por- temonnaie. Hoffies, P. Maritzstraat 23, rijw.- bel.plaatje. V. d. Veldt, Rollandstraat 70, idem. Meulman, Spijkermanslaan 15, rijwielpomp. Schenk, Spaamhovenstraat 24, slagersjas. Hom burg, Ruysdaelstraat 2, taschje. Peute, Mr. Joostenlaan 15, damestasch. Bodewes, Gen. Cronjéstraat 110, schooltasch. V. Wijngaarden, Hyr. v. Alphenstraat 21, actentasch. Roest, Leidschevaart 28, vulpen. Groenendijk, Over- tonstraat 26, kinderwantje. Cannegieter, Lo- rentzkade 156, zakmes. ÜÉP:; Te Haarlem zijn hedenmorgen op last van de Justitie eenige velden tulpen gerooid, welke zonder de vereischte vergunning geteeld waren. Men ziet hier werklooze vaklie den aan het werk. Voor bijzonder heden zie men elders in dit nummer. Geboren: 24 Februari: z. van G. HessenDe- lissen; 25 Februari: z. van H. C. v. Tooren Bom; d, van C. A. HeeremansMesman; 26 Februari: z. van M. E. v. d. Molenv .Lieshout; d. van B. J. C. v. d PuttenDreijer; 27 Fe bruari: z van A. KooimanZaal; d. van D. SchoemakerSijtsema. Overleden: 25 Februari: A. A. Edelmanv. Maas, 87 j., de Haasstraat. De raad der gemeente Haarlem kwam heden middag half twee in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van burgemeester C. Maarschalk. De raad verleende eervol ontslag aan den heer Jac. Jansen als hoofd van school 13; aan mevrouw H. M. AvisGebhard als vakonder wijzeres in de fraaie handwerken; aan den heer T. Dekker als vakonderwijzer in de licha melijke oefening. De balansen 1932 van de Woningbouwver eeniging „Zorgvliet" en „Spaarnoog" werden goedgekeurd. De raad aanvaardde van den Haarlemschen Kunstkring een gekleurden teekening van den schilder Louis Hartz, voorstellende een straat je in Berdorf ter plaatsing in het Frans Hals Museum. B. en W. bieden ter goedkeuring aan het 2e suppletoire kohier van de straatbelasting en dat der precariorechten dezer gemeente, be lastingjaar 1933, tot een totaal bedrag van ƒ9100.72. Aldus besloten. B. en 'W. bieden ter vaststelling aan het ko hier der schoolgelden voor het Middelbaar- en Voorbereidend Hooger Onderwijs dezer gemeen te, cursusjaar 1933-'34, met een opbrengst van ƒ126.694,10. Aldus besloten. B. en W. stellen voor gebruik te maken van de bij de wet verleende bevoegdheid tot terug vordering van de couponbelasting. Aldus besloten. B. en W. stellen voor ingevolge art. 100 der lager-onderwijswet: 1920 (boventallige onder wijzers) aan de R. K. School voor gewoon lager onderwijs aan de Ged. Oude Gracht 120 een vergoeding toe te kennen van 853.33. B. en W. stellen voor aan de besturen der daarvoor hl aanmerking komende bijzondere scholen voor lager onderwijs voor 1934 toe te kennen een voorschot van 60 pCt. op de ver goedingen in de kosten van instandhouding en in de kosten voor vakonderwijzers, bedoeld in art. 101, le en 9e lid der Lager-onderwijswet 1920. Aldus besloten. B. en W. stellen voor te besluiten aan de Bouwonderneming J. H. Felix te Amsterdam, tegen den prijs van 50.per M2. in koop af te staan grond, gelegen aan de zuidzijde van de Damstraat, groot pl.m. 268 M2., zulks met de bestemming om op dien grond te bouwen drie winkelwoningen, elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. Aldus besloten. B. en W. stellen voor te aanvaarden van den heer Stevens te Valkenburg een voor straat be stemde strook grond aan de Hendrik Roozen- laan. Aldus besloten. B. en W. stellen voor den heer J. J. Klimbi, hoofd van school 46, over te plaatsen als hoofd der school voor U. L. O. letter A. Aldus besloten. B. en W. stellen voor van den Staat in erf pacht aan te nemen het plantsoen gelegen aan de westzijde van het gouvernementsgebouw aan den Dreef. Het terrein zal worden ingericht als toegangs- en parkeerterrein ten behoeve van het Gouver nementsgebouw, voor welke inrichting de Staat de kosten zal betalen tot een bedrag van ten hoogste 4585. Aldus besloten. Naar aanleiding van de financieele nota van B. en W. was allereerst het woord aan den heer WESTER VELD (S.D.), zie zich tegen de uiteenzetting van wethouder Slinger berg ver klaarde, dat er geen oppositie tegen verschillen de bezuinigingsplannen zou zijn. De maatrege len worden maar opgesomd, maar een behoor lijke argumentatie is achterwege gebleven. Op onderwijs wordt steeds opnieuw bezuinigd en ae betrokken wethouder doet er dapper aan mee. Hij verzet zich zelden of nooit tegen de afbraak. De heer CASTRICUM (R.K.) oetreurde het, dat nu de tijd voorbij is om de personeele be lasting te verhoogen. (Dit moest voor 1 Jan. geschieden). Deze nieuwe bezuinigingen hadden bij de begrooting behandeld moeten worden. Men weet op deze wijze niet waaraan men zich heeft te houden. Wanneer men net geld voor werkloozenzorg op deze wijze wil verkrijgen, vroeg spr. hoofdelijke stemming over de voor stellen. De heer BIJVOET (R.K.) was niet verbaasd over de voorstellen. Men kon ze verwachten. Met de noodzakelijke bezuinigingen kan de fractie zich vereenigen, maar niet ten volle met de onderhavige voorstellen. Zijn B. en 'V. van oordeel, dat voor 1934 reeds op dit moment het bedrag, uitgetrokken voor steun aan werkloo zen, lager geraamd kan worden? De overbrenging naar den post Onvoorzien noemde spr. een kwestie van boeking. De nor men voor de werkloozen mogen door dit lagere bedrag aan steun geenszins geschaad worden; dat wenschte spr. vast te leggen. De kleine be dragen, die de meeste bezuinigingsobjéeten uit maken, brengen meer pijn en zorg aan de be trokkenen dan ze waard zijn. Spr. bracht de pensioenen van de oud-wet houders weer ter sprake. Het is 'n pijnlijke zaak, maar men moet zich thans afvragen of de uitkeering van deze gelden geen dringende wijziging behoeft. Spr. diende een voorstel in, waarbij B. en W. worden Verzocht te onder zoeken in hoeverre het geoorloofd is alsnog wij ziging te brengen in de wethouderspensioenen. In de volgendë raadsvergadering zal dah daar over advies moeten worden uitgebracht. Ook stelde spr. mede namens andere leden voor te onderzoeken, welke bezuinigingen kun nen ontstaan door opheffing van de middel bare school voor meisjes. Zoo ja, dan onmid dellijk tot opheffing over te gaan wanneer deze bezuiniging 10.000.of meer opbrengt. Tenslotte vroeg spr. enkele inlichtingen over de vraag waaruit de bezuiniging inzake de over brenging van de Centrale Kas naar den In- cassodienst zal kunnen bestaan. De heer VAN TETERING (R.K.) vroeg of het parkherstellingsoord in den vervolge niet meer gesteund zal worden of dat een andere plaats voor deze zeer belangrijke instelling zal worden aangewezen. De heer BLANKEVOORT (V. B.) merkte op, dat Haarlem in November al stond voor een tekort van een paar ton. De mededeeling van den wethouder is dus niet nieuw. Spr. vereenigde zich met het voorstel-Bijvoet om de pensioenen der oud-wethouders te wijzigen en daarin bezuiniging te zoeken. De heer BOES (V. B.) zeide, dat zijn fractie voor versobering is. Maar al de onderhavige voorstellen hebben niet de sympathie. Met de onderwijsversoberingen moet dit nu maar eens afgeloopen zijn. Spr. wilde meegaan tot het afvoeren van boventallige onderwijzers met ingang van den nieuwen cursus per 1 September. Persoonlijk verzette spr. zich tegen <Je afschaffing van het gymor,derwijs ïn de 5e en 6e klasse. Ook vroeg sp.r toelichting over de besparing op het kan toor van den ontvanger en incassodienst. De heer KEERWOLF (S.D.) sprak over de verpachting van de bad- en zweminrichtjng. Nergens is te vinden of te achterhalen waar de uitgetrokken 12.000.vandaan moeten komen. Het schoolbaden komt in gevaar en dat mag de gemeente niet toestaan. (De zitting duurt voort.) Te Amsterdam is bevorderd to arts de heer B. Tordoir te Overveen en geslaagd voor het eerste gedeelte van het arts-examen de heer F. A. Cramer, alhier. M.Vi MOSKOU, 27 Febr. (Eig. Tel.) Dimitrof, Popof en Tanef, die hier heden per vliegtuig zijn aangekomen hebben tegen den avond de pers ontvangen. Dimitrof voerde het woord en zeide, dat Van der Lubbe wel het restaurant in het Rijksdaggebouw heeft aangestoken, maar niet de zittingszaal, daar duidelijk gebleken is, dat dit onmogelijk is. Hij voegde hier aan toe, dat de personen, die de zaal in brand hebben gestoken alleen aan hen zelf bekend zijn. Dimitrof vertelde dat zij voor den aanvang van het proces steeds geboeid waren, waardoor zij veel pijn leden en niet konden slapen. Alleen bij het eten werden de boeien afgedaan. De Duitsche gevangenis noemde hü „catacomben". Een verblijf van eenige maanden daarin maakt iemand invalide. Toen de journalisten Dimitrof vroegen, waarom Goering hen had laten gaan, antwoordde hü: „alles gaat maar niet zooals men het graag wenscht". De drie Bulgaren za gen er uitgeput en vervallen uit en waren van plan een geneesheer te raadplegen. (United Press) PARIJS, 28 Febr. (Eigen bericht) Heden te 11 uur werd in de Notre Dame te Parijs een plechtige ljkdienst opgedragen voor de zielerust van Koning Albert van België, door den kar dinaal-aartsbisschop van Parijs. De mis-gezan- gen waren uitgevoerd door het zangkoor L' amoureux", terwijl de heer Huberti van de Fransche opera zijn medewerking verleende. PARIJS, 28 Febr. (Eigen bericht.) De Fransche minister van, financiën heeft gisteren verklaard, dat de financieele toestand der be groeting niet zoo goed is als oorspronkelijk werd gedacht. De Fransche regeering zal een nieuw beroep moeten doen op de openbare credieten. MADRID, 28 Febr. Naar United Press ver neemt, heeft het Spaansche kabinet geantwoord op de nota van het Vaticaan. In deze nota, welke verschillende reserves bevat, wordt mi nister Romero „persona grata" genoemd. De nota wordt verder uitgelegd als een wensch, om onderhandelingen te beginnen over een modus vivendi. De Spaansche regeering heeft daarom haar voornemen bekrachtigd, om Romero als buitengewoon ambassadeur naar Rome te zen den, teneinde de onderhandelingen te openen. (United Press) Naar wü vernemen, zal de strandfotograaf, die eenige maanden geleden een schietpartü heeft gehouden in den Muidenschen gemeente raad, niet voor de rechtbank terecht staan. De zaak zal niet naar de zitting worden ver wezen, doch de dader zal in een rijkskrank zinnigengesticht worden geplaatst. Dit laatste gebeurt op advies van de psy chiaters, die in deze zaak rapport hebben uit gebracht. ILSINKING, 28 Febr. (Reuter) Woensdag middag zün de kroningsfeesten ter eere van Poeji begonnen. Chardin, Hsinking en Moek- den zün één vlaggenzee. Ook de buitenlandsche firma's toonen de kleuren van Mandsjoekwo. Uit Tokio is een afvaardiging van Japans leger en marine aangekomen. Poeji beëindigde heden zijn vasten- en gebed periode, welke een reiniging beteekende voor de kroningsplechtigheid, waardoor hij Keizer van Mandsjoekwo wordt, met den titel Kaagteh (d.i. rust en deugd). Vanmorgen ontving hü de internationale pers. Vanavond begeeft hü zich naar den tempel, waar de kroningsplechtigheid een aanvang neemt. De regeering heeft een proclamatie tot het volk gericht. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is bü- eengeroepen tegen Dinsdag 6 Maart a.s., des namiddags te 2 uur, ter verdere behandeling van verschillende hoofdstukken der Rüksbe- grooting voor 1934. In den ouderdom van 69 jaar is te Massagno overleden de heer J. C. G. Grasé, leeraar En- Statenzaal Prinsenhof Raadsvergadering half 2. rinkmann, Groote Markt Alliance Fran- ?aise, half 9. R.K. Middenstandsvereeniging, kwart over 8. Stadsschouwburg Charlotte Kohier In het Bal, kwart' over 8. Sociëteit „Vereeniging", Zülweg Kenne- met Fotokring, 8 uur. Gem. Concertgebouw Tuberculosefilm,. 8 uur. Cinema-Palace „Deviezen-smokkelaars". Op het tooneel Raymond Hye, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater „De Jantjes". Op het tooneel 4 Eitners 2.30, 7 en 9 uur. Luxor-Theater „De Gunst van Generaal Yen", 2.30, 7 en 8.15 uur. Gebouw St. Bavo Kunst na Arbeid, 8 uur Ledenvergadering Spoorwegpersoneel, 8 uur Bestuur Overheidspersoneel, 8 uur Be stuur Trampersoneel. Gebouw „St. Bavo" Proza 8 uur Boek- houdcursus St. Marcus, 8 uur Bestuur St. Jo zef, 8 uur R. K. Missie-arbeidsontwikkeling. 8 uur Rechtskundig bureau 68 uur Bevol kingsbureau, 8 uur. Cinema Palace „Deviezensmokkelaars". Op het tooneel Raymond Hyé, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „De Jantjes". Op het tooneel 4 Eitners, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater „De Gunst van Generaal Yen", 8.15 uur. Brinkmann Tentoonstelling Boekverkoopers 25 en van 711 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bü tnej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhoisvest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur Kinderhuisvest 25 rd.; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond «an 7—7.30 uur Clubhui» Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Bemiddelingsbureau Wit-Gele Krui» Leidschevaart 2. R.K. Wükverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: lederen dag van f2.30 uur ln de wüklokalen: Clubhuls Raad huisstraat 11; Begünhof 2; Damiatestraat 1; mor Kraamhulp, gevestigd Jansteenstraat 10L R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haar lem. Tel. 11671. Wit-Gele Kruis, Heemstede: zich te vervoe gen bij mevrouw Pronk, Kerklaan 50. gelsch M. O. Het was de heer Grasé, die in 1912 het initiatief nam tot de oprichting van den Nederlandschen Honkbalbond. n.-ii De Haagsche Rechtbank heeft voortgezet dej op 1 Februari jJ. geschorste zaak tegen dr. C. A. A. H., die terecht heeft gestaan wegensi overtreding der Alg. Pol. Ver. (het uitsteken1 van een verboden vlag uit een perceel in de Amaliastraat te Den Haag). Verdachte zeide, dat hü naar aanleiding van, het verbod van het uitsteken van de haken- kruisvlag, het beschilderen van deze vlag een aardige mop vond, doch daar de partü er geen belang bü had, heeft hü zich met tegen het inhalen daarvan verzet. De Officier (mr. Hoekstra) verzocht daaropi de rechtbank alsnog het hooren van eenige ge-i tuigen. Na raadkamer gelastte de rechtbank terug wijzing der zaak naar den rechter-commissaris ter fine van nader onderzoek. De zaak werd hierop geschorst. In de Dinsdagmiddagzitting verscheen voor de Haagsche Rechtbank wederom mr. E. G. S. Bourlier, verdediger van dr. H., wiens zaak in de ochtenzitting naar den Rechter-Commissa- ris was terugverwezen, vergezeld van dezen laat- sten. Pleiter had n.l. een telefonischen oproep gehad om weder te verschünen. Thans werd hem door den president medegedeeld, dat 's Recht- banks beslissing als boven vermeld op een mis verstand berustte en de zaak mitsdien thans zou worden voortgezet. i Hierna was het woord aan mr. Hoekstra, dia het O. M. waarnam, die concludeerde tot vrij spraak van den verdachte. Mr. Bourlier, die zich bü dit requisitoir aan sloot, betoogde nog, dat zoo er al van een straf vervolging sprake kon zijn, deze zou moeten ge schieden tegen dengene, die ten deze de lakens uitdeelde, n.l. den heer B. Verdachte staat geheel buiten deze aangelegenheid, die hem eerst la ter ter kennis is gebracht. De Rechtbank zal 13 Maart a.s. vonnis wijzen. DJOCJA, 27 Febr. (Aneta) De door H. J. de Br. gepleegde verduisteringen beloopen f 63.000.waarvan slechts f 1300.aan in- cassogelden. De B. teekende destü'ds, met het diploma eindexamen H. B. S. op zak, voor het Indische leger. Hij verliet den dienst als sergeant-majoor met f 60.— pensioen per maand 10 jaar ge leden pleegde hij als penningmeester van den Katholiek-Socialen Bond fraude, die echter met den mantel der liefde werd bedekt. De laat ste jaren stopte hü het eene gat met het an dere. Hü keerde zün geldschieters 10 tot 15 procent rente uit, waarop deze steeds bereid bleken hem nieuw geld te leenen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2