DE OOSTENRIJKSCHE DOOLHOF De keizerskroning van Poe Yi WIE STAAT ER AAN HET SCHAKELBORD Fey of Dollfuss? FRANSCHE BEGROOTING AANGENOMEN Kabinet-Lerroux treedt af Slechts één Kerk DE PLECHTIGHEDEN IN TSJANGSJOEN De vrijlating der Bulgaren Het nieuws van heden TOT 10 MAART DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DONDERDAG 1 MAART 1934 Avondblad DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Na een nachtelijke zitting van Kamer en Senaat Een jongmensch als bestraffer Met een dolk op bezoek bij oud- minister Frot Overgeplaatst Het Weer llllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllU: Het doel der Duitsche Christenen door rijksbisschop Mueller uiteengezet De staking te Vervïers Ruiten ingegooid Chineesche legatie in Odessa PARADE VOOR DEN KONING VAN BULGARIJE Koning BoriS-Van Bulgarije inspecteert te Berlijn de eerewacht voor. hst ...monument 1 mn^de^ a&mltenenin-den-V}&reldaQrlQ<LJr Een eeuwenoude plechtigheid her haalt zich in den Tempel des Hemels" Witte stier geofferd Keizer Poe-Yi Katholicisme en Spanje De houding jegens den republi- keinschen regeeringsvorm Relaas van Dimitrof. Zijn oordeel over het Rijksdagbrandproces De Nazi's in Oostenrijk Een conflict tusschen Hitier en Habicht? HET SPAANSCHE KABINET AFGETREDEN. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Wilt U zelf behangen? Hongermarcheerders op de thee Eden te Parijs WEERBERICHT iriwwwwwmi in n/ u ui //izZ ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18622 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 d.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek De „Karl Marxhof", de „Goethehof", de „Louisenhof" en de andere hoven, die in staat van verdediging gebrachte broeines ten der roode opstandelingen bleken te zijn, mogen al zijn gebombardeerd en door de regee- ringstroepen veroverd, desniettegenstaande is Oostenrijk een politieke doolhof gebleven, waar in zóóveel tegenstrijdige geruchtenwegwijzers staan, dat men er niet anders kan doen dan dealen. Theo Habicht, de nationaal-socialisti- sche landsinspecteur voor Oostenrijk, heet de termijn van den wapenstilstand met de Oosten rijksche regeering met een week verlengd te hebben. Van den anderen kant wordt bericht, dat de nazi's weer met swastika-vlaggen en -teekens en papieren bommen demonstreeren en dat de Oostenrijksche regeering bepaald heeft, dat voor eiken papieren bom, welke tot ontplof fing wordt gebracht, twee nationaal-socialisten naar het concentratiekamp zullen worden ge stuurd. Er zijn Christelijk-socialen, die alleen in de ontbinding van hun partij willen toestem men, indien ook de „Heimwehren" van Prins Starhemberg worden ontbonden, en er zijn Christelijk-socialen, die de ontbinding der partij onmogelijk achten, omdat deze een onderdeel vormt van Dollfuss' „Vaderlandsche Front". Er wordt gesproken over een mogelijken inval van het Oostenrijksche legioen uit Beieren en troe pen-concentratie aan de grenzen, en van den anderen kant over onderhandelingen tusschen de regeering en de nazi's, welke spoedig tot een bevredigende regeling zouden leiden op den grondslag van Oostenrijks onafhankelijkheid. De mogelijkheid en de onmogelijkheid van een herstel der monarchie vinden allerlei verdedi gers, terwijl Starhemberg alleen maar een meer rechtvaardige of minder onrechtvaardige rege ling tegenover de leden van het Habsburgsche Huis, die hun bezitingen zouden terugkrijgen en als particulieren op Oostenrijksch grondge bied zouden worden toegelaten, verwacht. Door velen w<ordt bondskanselier Dollfuss, die onmiddellijk na het neerslaan van den opstand zooveel mogelijk genade voor recht liet gelden, beschouwd als de eigenlijke triomfator, maar onderen zijn van meening, dat de moedige „Theresiemitter" vice-kanselier Fey eigenlijk de meest succesvolle overwinnaar is. Ofschoon verschillende vooraanstaande per sonen in en om de Oostenrijksche regee ring uitgesproken monarchistisch gezind zijn, valt er o.i. niet te denken aan een herstel der Habsburgers op den troon, al was het alleen maar, omdat Engeland, Frankrijk en Tsjecho- Slowakije daarvan niets willen weten. Bovendien sympathiseert driekwart van de Oostenrijksche bevolking niet met dit denkbeeld, zoodat de tijd allerminst rijp voor een restauratie moet wor den geacht. Met een inval van het Oostenrijk sche legioen uit Beieren behoeft evenmin reke ning te worden gehouden. Uit vrees voor ern stige complicaties met de mogendheden, welke in dat geval wellicht zouden intervenieeren, zal Hitler, die het met den lastigen Habicht heele- maal niet eens heet te zijn, een dergelijken stap wel niet gedoogen. Misschien zou men in de be staande controverse tusschen Hitier en Habicht ook de bron moeten zoeken van het bericht, dat de wapenstilstand tusschen de nazi's en de Oos tenrijksche regeering met een week is verlengd. Op de kwestie of Fey dan wel Dollfuss op het oogenblik de handles op het schakelbord han teert, heeft een onzer Oostenrijksche corres pondenten de volgende visie. Voor hem staat het zoo goed als vast, dat Fey, die zich bfj de onderdrukking van den opstand zoo moedig heeft onderscheiden, in feite méér dan Dollfuss of Starhemberg de re geering in handen heeft. Of hij met zijn „Heim- wehr" een militaire dictatuur uitoefent, acht onze correspondent slechts een kwestie van woorden. Volgens hem, hebben zelfs de natio naal-socialisten, die Fey steeds als hun gevaar lijkste}] tegenstander beschouwden en daarom besloten hadden hem uit den weg te ruimen, hetgeen echter op bijna provldentiëele wijze mislukte, respect gekregen voor den dapperen vice-kanselier en zoeken thans aansluiting met Hem. Hoe Fey daarop reageert, staat echter niet vast. En juist omdat dit niet vast staat, sou de ultimatum-termijn door de nazi's ver lengd zfjn geworden. Indien de door Fey te nemen beslissing ten gunste van een samenwer king met de nationaal-socialisten zou uitvallen, dan is de weg natuurlijk nog lang niet geëf fend. Voorop staat de kwestie van Oostenrijk's onafhankelijkheid, maar daarop volgen die van de medezeggenschap der Oostenrijksche natio naal-socialisten, het joodschc vraagstuk, en de personenkwestie. Het is mogelijk, dat de onder handelingen reeds op het eerste principieele punt zullen stranden. Slagen de onderhandelingen niet, dan ziet deze correspondent de toekomst van Oos tenrijk somber in. Naar zijn meening kan de huidige regeering zich zelfs met geweld niet lange»- dan nog een paar maanden staande houdep. De nationaal-socialisten winnen, vol gens kern, voortdurend in aanhang, ook in oer- christqijk-sociale kringen. Zoowel onder de stu- denter. als de professoren, als onder de amb tenaren, burgers en boeren breidt het nationaal- socialisme zich uit. En de werklieden? De christelijk-sociale par tij heeft de werklieden jarenlang van zich ver vreemd en de werkman beschouwt de tegen woordige regeering als een zuiver christelijk- sociale. Wel teekenen in deze dagen heele drom men van menschen in de fabriek en op de werk plaats voor de lijst van het Vaderlandsche Front (Dollfuss), zoodat binnenkort misschien gepubliceerd wordt, dat weer vijftigduizend menschen zijn toegetreden, maar hoevelen dosn dit vrijwillig uit innerlijke overtuiging en niet uit dwang of opportunisme? Afgezien van de Joodsche socialisten (die worden lid van het Vaderlandsche Front uit vrees voor de natio naal-socialisten) blijft de meerderheid der so cialistische werklui rood of wordt nationaal- socialist. Men kan dit betreuren, maar het heeft geen zin dit feit te verdonkeremanen. De nationaal-socialisten beweren, dat ze lang niet alle socialistische arbeiders opnemen, die zich aanmelden, en een strenge controle uit oefenen en in ieder geval geen enkele van hen opnemen in de S.S. of S.A. Het is echter mo gelijk, dat dit slechts bluf is. In ieder geval oogsten de nationaal-socialisten na den storm groote winst, en daaruit kan een nieuwe storm voor het arme Oostenrijk voortkomen. PARIJS, 1 Maart. (Reuter) Hedenochtend om half acht is de Fransche begrooting voer het jaar 1934 in den Senaat met 283 tegen 15 en in de Kamer met 458 tegen 132 stemmen definitief aangenomen. Gisteravond laat werd de begrooting met een reeks wijzigingen van den Senaat naar de Ka mer gestuurd. Beide Kamers hebben vannacht doorvergaderd, totdat een uniforme tekst tot stand kwam. De toegestane credieten bedragen 48.318.570.000 franc, terwijl de inkomsten op 9 millioen meer worden geschat. Het vraagstuk betreffende de belasting van eenheids-prijs-winkels, waarover Kamer en Se naat uren hebben gestreden, is tenslotte ten gunste van den Senaat beslist. Dit soort zaken zal niet afzonderlijk worden belast. PARIJS, 1 Maart (Reuter) Gisteravond vervoegde zich een jongen van 15 jaar bij den concierge van de woning van den vroegeren minister van binnenlandsche zaken, Frot. Hij vroeg naar den heer Frot, doch zijn optreden kwam den concierge verdacht voor en deze waarschuwde de politie. De jongen werd naar het politie-bureau ver voerd, waar men hem een dolk afnam, welke hij onder zijn jas verborgen had. Onder tranen bekende hij toen, dat hij de zoon van een rijk industrieel was en met eenige medescholieren had afgesproken, Frot voor zijn misdaden te bestraffen. De politie stelde de familie van den jongen, die reeds in groote ongerustheid verkeerde over zijn verdwijnen, in kennis van zijn voornemen. PARIJS, 1 Maart (Reuter) Luitenant-kolo nel Barthe, die kabinetschef is geweest van verscheidene ministers van oorlog en die bij de ongeregeldheden te Parijs op 6 Februari in het bijzonder Je verdediging van het Kamergebouw voor zijn rekening had, is op last van den mi nister van Oorlog, maarschalk Pétain, naar een infanterie-regiment te Bar-le-duc overgeplaatst. PARIJS, 1 Maart (V.D.) Het onderzoek in de zaak-Prince heeft thans een, zij het uiterst gering, succes gehad. Men heeft n.l. ontdekt door welken winkelier het mes, dat met bloed bevlekt bij het slachtoffer is gevonden, verkocht is. De verkoop geschiedde op 17 Februari. De verkooper kan zich echter niet het gezicht van den kooper herinneren. VERWACHTING: Zwakke tot matigen, later wellicht verder toenemende zuide- lijke tot zuidwestelijken wind; waarschijn- lijk toenemende bewolking; aanvankelijk nog weinig of geen, later toenemende kans op regen. Waarschijnlijk zachter. Hoogste stand 774.1 te Haparanda. Laagste stand 723.0 te Vestmanoeur. S Zom op 6.49, onder 5.37. Licht op 6.07. Maan op v.m. 6.03, onder v.m. 6.37. HÏIIIlllllllllllillllllllllllllllllllllillllIIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilll MADRID, 1 Maart. Naar officieel wordt medegedeeld, heeft het kabinet-Lerroux zijn ontslag inge diend. President Zamora is reeds begon nen met het raadplegen van de politieke leiders, om de vorming van een nieuw kabinet voor te be reiden. (United Press) BERLIJN, 1 Maart. (D.N.B.) In een ver gadering der „Duitsche Christenen" sprak de protestantsche Rijksbisschop Dr. Müller. Hij verklaarde, dat het laster was, wanneer men beweerde, dat de Duitsche Christenen een nieu wen Wodans-dienst wilden instellen. Hetés goed, dat in dezen tijd harde critiek op het Christen dom worden uitgeoefend. Men moet thans vra gen waar de schuld ligt, dat groote massa's zich van de kerk afgewend hebben. De gemeenschap met het volk moet hervonden worden. Chris tendom is de wijze, die God en Zijn Kerk nader brengt tot de menschen. Het Christendom is niet uit het Jodendom gegroeid, maar in den strijd tegen het Jodendom geworden. Positief Christendom moet weer tot gemeengoed var het volk wórden. Dat kan alleen, wanneer ieder zich weer voelt als lid van de kerk. Daarom moeten de jonge theologen in de S.A. en de arbeidskampen: zij moeten den weg naar het hart van het volk vinden. Dr. Müller sloot met een appèl, alles te over winnen, wat op kerkelijk gebied de geesten scheidt: De Duitschers moeten strijders worden voor één doel: één volk, één staat, één Kerk. BRUSSEL, 1 Maart (per tel.) Uit Verviers wordt gemeld, dat de staking in de textiel industrie, welke tot dusver zonder noemens waardige incidenten verliep, gisteravond aan leiding heeft gegeven tot wanordelijkheden. Door de stakers werden de ruiten stuk ge gooid van een groep huizen, waar Fransche arbeiders wonen, welke in een fabriek de sta kers vervangen. De gendarmerie kon de orde herstellen. Alle samenscholingen zijn verboden. De gendarmerie zal versterkt worden. De Minis ter van Arbeid heeft gisteren een delegatie van de stakers ontvangen. ODESSA, 1 Maart. (V.D.) Dinsdag is alhier uit Stamboel aangekomen de militaire legatie van de Nankingregeering, onder leiding van generaal Jantsje. De legatie werd aan het station verwelkomd door den diplomatieken agent van het commissariaat van buitenland- sche zaken, Gailiunski, en andere autoriteiten. TSJANGSJOEN, I Maart. (Reuter) Don derdagochtend heeft Poe Yi met groote plechtigheid den troon van Mandsjoekwo bestegen en is hij onder den naam Kang Teh tot keizer gekroond. Omstreeks 8 uur reed een auto, waar op in gouden orchideeën het wapen van den nieuwen keizer was aangebracht, Poe Yi naar den Tempel des Hemels, waar de religieuse plechtigheid zou plaats hebben. Deze ceremonie, welke volgens den ritus van de Chow-dynastie werd gehouden, duurde ongeveer een kwartier. Ongeveer 200 van de hoogste ambtenaren van Mandsjoekwo stonden aan den voet van het altaar. De keizer besteeg de trappen van het altaar en wierp zich plat ter aarde, om met de geesten van zijn voor vaderen te spreken. Hij bracht een aantal offers, waaronder een witen stier, welke door de priesters werd ge dood, terwijl de keizer bad. Voor den keizer lag een rood-gelakt paneel, waarop de naam van zijn eersten stam-vader was geschreven. Acht beambten overhandigden hem de offer gaven, wierook, een amulet uit Jade, een rol inlandsch weefsel en een kelk met rijstwijn. Elk van deze offergaven hief de keizer naar den hemel; vervolgens wendde hij zich naar het Zuiden en ontstak het heilige vuur, waarvan de rook zijn gebeden naar den hemel moest dra gen. Na het offer ontving de keizer zijn ambts zegel, waarop 101 saluutschoten werden gelost. Poe Yi was gekleed in 'n mantel, waarop met gouddraad draken en andere Chineesche sym bolen waren geborduurd. In oud-Chineesche letters waren bovendien de woorden: „jih yueh wan shou" erop geborduurd, hetgeen wil zeg gen: „zonder leeftijd zooals zon en maan". Een typisch contrast met deze eeuwenoude ceremonie vormde de opnamen voor de klank film, de vliegtuigen, welke in de lucht cirkel den, en het radio-verslag, dat van de plechtig heid werd gegeven. De straten waren afgezet door Mandsjoerij- r.che en Japansche troepen, terwijl een groote menigte zich langs den weg, die den stoet naaf den tempel volgde, verdrong. De straten en bijna alle gebouwen waren met vlaggen ver sierd. De regeering had voor deze kroningsplech tigheid 3% millioen dollar toegestaan. TOKIO, 1 Maart. (Reuter). De Japansche minister van Buitenlandsche Zaken heeft een verklaring gepubliceerd, waarin hij Mands joekwo en Poe Yi gelukwsencht met de troons bestijging van den nieuwen keizer. De troonrede TSJANGSJOEN, 1 Maart. (Reuter) Na de troonsbestijging van Poe Yi verschenen de mi nisters en de adel voor zijn troon en maakten een diepe buiging. De oude „kowtow", het zich plat ter aarde werpen voor den gebieder, is op uitdrukkelijk verlangen van den jongen mo narch afgeschaft. Reeds is een groot aantal functionarissen van het oude Chineesche hof naar Tsjangsjoen gekomen om te trachten aan het nieuwe hof verbonden te worden. Na afloop van de plechtigheden bleef de be volking van Tsjangsjoen en de velen, die uit de dorpen naar de stad waren gekomen, op de straten om naar de vliegmachines te kijxan, die boven de stad bleven manoeuvreeren. Nader wordt gemeld, dat Poe Yi in een korte toespraak heeft verklaard, het als zijn voor naamste taak te zullen beschouwen, de welvaart van het volk te vergrooten en het 20 jaar lang door oorlog en burgerkrijg geruïneerde Mand sjoekwo weer op te bouwen. Verder zeide hij, de hem toekomende gelijkgerechtigde plaats in de familie der volken te zullen innemen. Elk oorlogszuchtige neiging was hem vreemd en hij wilde met alle landen in West en Oost in vriendschappelijke betrekkingen leven. Te New-Orleans raakte een parachutist in zijn valscherm verward en stortte op zijn hoofd omlaog. Een piloot wist door den springer op te vangen een ongeluk te voorkomen. MADRID, 1 Maart. Naar alhier vernomen wordt zou de apostolische nuntius, Mgr. Tedeschini, in Spanje van Z. H. den Paus instructies gekregen hebben, gelijk aan die welke Leo XIII indertijd gegeven heeft ten opzichte van Frankrijk, met het doel de Katholieken te kalmeeren en den republikein- schen regeeringsvorm te doen aanvaarden, die door de meerderheid des volks gewenscht wordt. Aan dit V. D.-bericht kan worden toegevoegd een telegram van United Press, meldend, dat de uitnoodiging van den Paus aan de Katholie ken van Spanje, om den republikeinschen regeeringsvorm te aanvaarden zal worden ver vat in een formeele verklaring van Rome. Ten Vaticane zou men den toestand in Spanje gelijk achten aan de laiceeringsperiode in Frankrijk ten tijde van het regiem-Combes. toen de Fransche Katholieken onderling ver deeld waren door de monarchistische kwestie. (Gezien de berichten over het opzeggen van het vertrouwen in de regeering-Lerroux door de Katholieke „Accion Popular" juist op dit oogenblik, geven wij bovenstaande berichten slechts onder het noodige voorbehoud. Red.) MOSKOU, 1 Maart (Reuter) Naar het Tass-agentschap meldt, heeft Dimitrof het vol gende relaas gegeven over de invrijheidstelling van hem en zfjn twee mede-gevangenen: Dindsdagmorgen om 5 uur werden wij on verwachts gewekt en kregen bevel op te staan, ons aan te kleeden en onze bagage te pakken. Een reden hiervoor werd niet op geven. Even daarna kwam een vertegenwoordi ger van het rijksministerie van Binnenlandsche Zaken ons mededeelen: „Vandaag wordt ge be vrijd en uit Duitschland overgebracht naar de Sovjet-Unie. Ons verzoek, dat een Sovjet-vertegenwoordi ger geroepen zou worden om onze reis in orde te maken, bleef zonder gevolg. Pas in Moskou bemerkten wij, dat het Sovjet-agentschap van onze uitzetting niets wist. Te Koningsbergen verzocht mij een verte genwoordiger der politie, die was meegereisd, dat ik in mijn mededeelingen objectief zou zijn en niet kwaadaardig over Duitschland zou spreken, zooals anderen gedaan hadden. Ik antwoordde, dat ik natuurlijk objectief zou zijn en voegde er aan toe, dat ik hoopte naar Duitschland terug te keeren als gast van de Duitsche Sovjet-regeering. In antwoord op hem gestelde vragen aan gaande het proces, zeide Dimitrof: „Bij het uit spreken van het vonnis moesten de rechters het vraagstuk zoo oplossen, dat de wolven tevre den werden gesteld en de schapen gered. Doen zulk een oplossing zou zelfs Salomon niet heb ben kunnen brengen. Had de rechtbank te Leipzig ons veroordeeld, dan zou zij hiermede niet slechts het fascisti sche Duitschland, maar ook de z.g. burgerlijke justitie veroordeeld hebben. Daarom werden wij vrijgesproken; de scha pen waren gered, maar de wolven niet be vredigd." WEENEN, 1 Maart. (V. D.) In verband met het feit, dat het te Weenen gistermiddag om 12 uur bij het verstrijken van het ultimatum van Habicht rustig bleef, is men In diploma tieke kringen van meening, dat de nat.-socia- listen een waarschuwing hebben gekregen, den wapenstilstand nog niet te beëindigen voor na dere instructies zijn verstrekt. Dit wordt in ver band gebracht met een conflict, dat zou zijn ontstaan tusschen Hitier en Habicht. Intusschen wordt in een bericht van de „landsleiding Oostenrijk der NSDAP" te Mün- chen tegengesproken het gerucht, als zou Ha bicht als nat -soc. leider voor Oostenrijk ver vangen zijn door ir. Rauter, Uit het Saargebied. Oprichting van 'n „Duitsch front". Poe Y tot keizer gekroond. Een eeuwenoude plechtigheid te Tsjangsjoen. De Fransche begrooting-1934 aangenomen. De Katholieken en de Spaansche republiek. Instructies uit Rome? J. H. M. J. Geerling te Amstelveen benoemd tot ridder-commandeur in de Orde van den H. Sylvester. Het weer in Februari. Hulp-erleening langs de wegen. De „Pelikaan" naar Indië vertrokken. Droevig ongeluk op zee; twee man overboord geslagen en verdronken. Auto in de Zuid-Willemsvaart. Twee dooden te betreuren. Wapensmokkelaar te Haarlem aangehouden. Secretaris der O. S. P. wegens opruiing tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Eisch tegen de vijfde groep muiters van „De Zeven Provinciën." geven wij bij elke 3 rol, die U koopt, er 1 CADEAU. Vraagt zonder eenige verplichting onze collectie eens ter inzage en overtuigt U van de lage prijzen en enorme sorteering moderne dessins. Bij aankoop van behang krijgt U gratis een zeer duidelijke handleiding, terwijl wij gaarne de behangrandjes machinaal voor U afsnijden. Desgewenscht vertrouwd en vakkun dig personeel beschikbaar. Ie SCHOTERSCHE PAPIERHANDEL H. M. BAKKER GEN. CRONJéSTR. 135 - TEL. 11657 LONDEN, 28 Febr. In de buurt van de parlementsgebouwen had men vanmiddag ge tuige kunnen zijn van een niet alledaagsch tooneel, toen eenige honderden werkloozen zich vanmiddag individueel bfj het Lagerhuis aan meldden met het verzoek om den vertegen woordiger van hun kieskring te kunnen spreken. In normale gevallen zijn er niet meer gega digden voor toelating dan "de beschikbare plaatsruimte toelaat, doch met het oog op het groote aantal dat zich aanmeldde bij den pu- blieken ingang, achtte de dienstdoende politie het noodzakelijk de toelating te beperken. De wachtenden werden door politie te voet en te paard in rijen opgesteld. Een groot aantal van hen die werden toe gelaten, werd uitgenoodigd op de thee door leden van het Parlement, een partij oestond uit 40 tot 50 personen. Mac Govern, tabour- afgevaardigde, protesteerde er tegen'dat werk loozen niet werden toegelaten, doch de speaker merkte op, dat geen discrimineering wordt toe gepast en dat de politie overeenkomstig de daarvoor gestelde regelen was opgetreden. PARIJS, 28 Febr. Lord Eden zal Donderdag morgen om 8 uur in Parijs aankomen. Hij zal dan door den minister van Buitenlandsche Zaken, Barthou, worden ontvangen; waar schijnlijk ?al hij ook met den eersten minister, Doumergue, een onderhoud hebben. Het doel van zijn oezoek aan Parijs is de Fransche mi nisters in te lichten over zijn onderhandelin gen in Berlijn en Rome. Hij zal slechts één dag in Parijs büjvpn. Voor Haarlem en omgeving verwacht men in de week van 2 tot 8 Maart STORTREGENS, als gevolg van de lachtranen, om de film: VICTOR EN VICTORIA IN „CINEMA PALACE" Stand op Donderdag 1 uur njn.: 752 Vorige stand: 74

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1