De man die te veel wist Eden's besprekingen te Parijs Consistorie op 5 Maart a.s. Het nieuws van heden iA RAADSHEER PRINCE s.o.s. ONDERHOUD MET DEN PREMIER W Na de onlusten DE CRISIS IN SPANJE DE BAROMETER VEREEN IGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 VRIJDAG 2 MAART 1934 Ochtendblad ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18623 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 d.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contrad sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek De moordzaak lijkt op het eerste hoofdstuk van een detective roman Een nieuwe aanwijzing Halloi hallo! Pappie thuiskomen!. Voor troon en vaderland Patriottische preeken in Roemenië Landsbisschop afge treden Superintendent naar de politie- gevangenis DE CONFERENTIE VAN DRIE TE ROME Het Weer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu| Voorlezing van het decreet voor heiligverklaring van Conrad von Parzham Toespraak van den H. Vader NA DE ONLUSTEN IN WEENEN De ramp met de „Tsjel joeskin" Spionnage-proces te Helsingfors De Fransche regeering zal hem zeer spoedig haar definitieve conclusies meedeelen De Parijsche bladen sceptisch gestemd Eden Vliegtuigen wachten gunstig weer af om de schipbreukelingen te redden Na de keizerskroning van Poe Yi Amnestie voor 8000 veroordeelden Nat. Bedevaart te Rome Oostenrijksche roode leiders be schuldigd van hoogverraad Staking in de textiel-nijverheid Prof. Oldenburg over leden Een beroemd geleerde Japan neemt Russische gelden in beslag Nederland—Italië Handelsverdrag geteekend - K> T NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT r. (Van een bijzonderen correspondent) In plaats van helderder wordt de zaak-Sta- visky gecompliceerder en ondoorzichtiger. Het is een soort vervolgschandaal, en steeds duiken er nieuwe gezichtspunten op. Het materiaal is thans zoo omvangrijk geworden, en de tegen spraken der getuigen zijn zoo talrijk, dat het een wanhopige zaak schijnt, ooit de voorge schiedenis en de achtergronden in hun geheel te kunnen peilen. Het gerecht te Bayonne houdt zich slechts met een deel van de affaire bezig, en wel met het kernpunt, den groven pandhuis-zwenael van Stavisky en zijn medeplichtigen. Het raakt niet dan oppervlakkig aan het verleden van den fortuinlijken bedrieger, die, eer hij zijn laatste groote slagen sloeg, niet minder dan negentien maal den dans ontsprongen was. Negentien maal dreigde hem een proces wegens bedrog en op lichterij, en negentien maal hielden zijn prima relaties hun beschuttende hand boven zijn hoofd. Aan wie mogen deze machtige handen hebben toebehoord? Dat zal nog maar moeilijk zijn vast te stel len, nadat rechter Prince uit den weg werd geruimd. Hij is degene, die dit alles moet ge weten hebben, want hij zat het gerecht voor, waar men steeds weer trachtte het proces te gen Stavisky aanhangig te maken, en waarvoor datzelfde proces nooit plaats vond. Thans gaat het Stavisky-schandaal, het on overzichtelijke, al haast schuil achter de raad selachtige zaak-Prince, wier bloedige détails de openbare belangstelling hevig bezighouden. En de goedgeluimde journalist, die een dag of tien geleden in een boulevardblad om een goede ouderwetsche misdaad vroeg, een griezelige ge schiedenis, die de verhitte gemoederen van het Stavisky-schandaal zou afleiden, heeft zijn zin. Want de affaire-Prince lijkt op het eerste hoofdstuk van een detectiveroman. Helaas ken nen wij de andere hoofdstukken niet Vast staat, dat het onderzoek naar den moord of den zelfmoord van Prince op zijn zachtst gezegd, dilettantisch gevoerd is, en zoo slordig, dat de officier van Justitie thans, een week la ter, van voren af aan moet beginnen. En toch waren er voorwerpen genoeg op de plaats aanwezig, waar men het lijk van Prince vond, door een goederentrein overreden. Er fvaren: een paar schoenen, een fleschje, een bebloed mes, een roode handschoen, een paar bankbiljetten, een portefeuille, een zakdoek, het touw, waarmee Prince op de rails was vastge bonden, en nog een en ander. Ondanks deze groote hoeveelheid stomme getuigen ontraad selde men niet eens of hier een moord dan wel een zelfmoord geschied was. De doktoren heigen ertoe, aan te nemen, dat Prince een Hik was, eer hij op de rails werd gelegd doch zij konden nog niet vaststellen, welke zijn dood moet zijn geweest. Een wonde, die het bebloede mes had kunnen verklaren, vonden zij evenmin, ofschoon het natuurlijk mogelijk is, dat de verminking der treinraderen ze heeft bedekt. Het fleschje, waarin men het gif ver moedde, is intusschen verdwenen, niemand weet waar het gebleven is; maar het chemische on derzoek heeft geen gifsporen in de ingewan den gevonden. En terwijl de these van een zelfmoord steeds meer moet wijken ten gunste van de moordthese heeft b.v. niet een on bekende op 20 Januari j.l. te Dijon naar de gezondheid van de oude mevrouw Prince en naar den naam van haar huisdokter geïnfor meerd is men het er nog niet over eens, of de belangrijke papieren en bewijsstukken, die Prince in de affaire-Stavisky had, aan de moordenaars in handen zijn gevallen. Het ma teriaal, dat de zoon van den vermoorden rech ter, Raymond Prince, thuis gevonden en aan de justitie ter beschikking heeft gesteld, houdt niet veel nieuws omtrent de Stavisky-zaak in. De documenten, die Prince aan de commissie van onderzoek ging voorleggen, die commissie, die de connecties van Stavisky met zijn groote beschermheiligen uit het parlement zoekt te achterhalen, zijn in ieder geval niet meer aanwezig. Staat men hier voor den geraffineerden zelf moord van een hooggeacht man, die zijn fami lie de schande wilde besparen van in een zoo pijnlijke zaak betrokken te zijn, of wel voor den tot in kleinigheden voorbereiden moord op rechter Prince, die genoeg wist om een reeks nieuwe groote namen onherroepelijk te be smeuren? Hoe het ook zij, de man, die het belangrijkst materiaal kende, die op het punt stond, een rnmmx ongehoord perspectief aan het Stavisky-schan daal te geven, is van het tooneel verdwenen. PARIJS, 1 Maart. De politie heeft een nieuwe aanwijzing inzake den moord op den Raadsheer bij het Parijsche Hof van Beroep, Prince, gekregen door de verklaring van een jonge vrouw, die op den dag van Prince's ver trek uit Parijs bij het Gare de Lyon loten voor een liefdadig doel had verkocht. Zij kon een nauwkeurige beschrijving geven van den man, die Prince had gezien en die met een sterk bui- tenlandsch accent sprak. Haar beschrijving klopte met die, welke een jongedame had gegeven van een man in den trein naar Dijon, die opvallend alle coupe's had onderzocht. Bij aankomst te Dijon was hij naar de controle gesneld en had daar nog eens alle uit den trein komende reizigers langs zich heen laten gaan. Naar Reuter uit Parijs bericht, heeft het mi nisterie van Justitie een verklaring gepubliceerd, waarin gezegd wordt, dat er 886 chèques van Stavisky verzameld zijn en dat de foto's daar van zullen worden verstrekt aan de parlemen taire onderzoekingscommissie. Desbrosse, die een groot aandeel heeft gehad in de zaak der stedelijke leenbank te Bayonne, is in staat van beschuldiging gesteld terzake medeplichtigheid aan oplichting. BOEKAREST, 1 Maart. (Reuter). Een leger van 100.000 predikers is opgeroepen, om in alle deelen van het land predikaties te houden. Zij zullen allen over hetzelfde onderwerp spreken, met het motto: „Bemin uw land en den troon." Het doel van deze actie is front te maken tegen de toenemende bandeloosheid en anar chie. Aan het hoofd van deze beweging staat dr. Angelescoe, een intiem vriend van wijlen dr. Doeca, die naar men zich herinnert door leend van de IJzeren Garde in December van het vorige jaar werd vermoord. Ten einde deze predikaties onder het gehoor van de geheele bevolking te brengen, zullen zij niet alleen worden uitgesproken op massa-ver gaderingen, doch ook langs draadloozen weg worden uitgezonden, terwijl scholieren, studen ten en militairen verplicht zijn een dezer ver gadering d(j te wonen. HAMBURG, 1 Maart. Landsbisschop dr Loeffel heeft zijn functie van landsbisschop neergelegd. Tegelijkertijd heeft dr. Knolle de functie van generaal-superintendent en de geestelijken Mumssel, Mehrmann en dr. Junge de functie van „proost" neergelegd. MAAGDENBURG, 1 Maart. Op instigatie van den landraad van het district Jerichow :s de superintendent (hoogste protestantsche geestelijke in een district) Jordan uit Gotn- mern (district Maagdenburg) gearrestèerd en naar de iiolitiegevangenis te Burg bij Maag denburg overgebracht. Jordan had verschillende keeren, de laatste maal op Heldengedenkdag van den kansel af de regeering beleedigd. ROME, X Maart (V.D.) De Italiaansche pers meldt nu openlijk de a.s. conferentie van Dne tusschen Musolini, Goemboes en Dollfuss, die vermoedelijk op 12 Maart te Rome zal plaats vinden. Verwachting: Zwakke tot matigen, aan- j= vankelijk veranderlijke, later zuidelijke of j| zuidwestelijke wind, toenemende bewol- H king, aanvankelijk nog weinig of geen H regen, iets zachter. Verdere vooruitzichten: onzeker. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiil Onze Rom. corr. seint ons d.d. 1 Maart: In tegenwoordigheid van Z. H. Paus Pius XI had hedenmorgen in de Consistoriezaal de voor lezing plaats van het decreet „De tuto" voor de heiligverklaring van den gelukzaligen Conrad von Parzham. Bij de plechtigheid was de Orde der Capucijnen vertegenwoordigd door den Ge neraal en tal van oversten. In zijn toespraak schilderde de H. Vader den nieuwen heilige als een voorbeeld van nederige en toch verheven deugd. De Paus wenschte gansch Duitschland en in het bijzonder Beieren geluk met deze heiligverklaring, op een zoo ern stig en historisch oogenblik, dat Hij mocht en moest dit zeggen voor Beieren bijzonder moeilijk is. Zijn gedachtengang ging uit naar al Zijn dier bare zonen van de groote Katholieke familie in dat groote land en Hü verheugde zich bijzonder over deze gave der Goddelijke goedheid, Die juist dit oogenblik gekozen heefl; om een voor beeld van Christelijke zachtmoedigheid te stel len. Op 5 Maart a.s. zal er een Geheim Con sistorie gehouden worden voor de heiligver klaring van de Zaligen Cottolengo, Conrad von Parzham en Teresa Margherita Redi. Op denzelfden dag heeft ook een Open baar Consistorie plaats over deze heiligver klaringen. Het „Schutzkorps" defileert voor den vice-kanselier Majoor Fep HELSINGFORS, 1 Maart. (Reuter). Woens dag is in het Gerechtshof te Wasa het zooge naamde Wasa-Lappo spionnageproces begon nen. De hoofdbeklaagde is de huisknecht Ant- tila. Op de beklaagdenbank zitten voorts ze kere Nieminen en Manpana. Anttilla wordt van moord en landverraad beschuldigd, de beide anderen van landverraad, althans hulp bij landverraad. De beschuldiging stelt vast. dat in Finland reeds sedert eenige jaren be taalde krachten bezig zijn, die in het belang van een vreemde mogendheid gegevens over het leger en de verkeerswegen verzameld heb ben. Met name deze drie beklaagden hebben zich met spionnage bezig gehouden. De be schuldiging zegt voorts, dat de spionnage ten gunste van Sovjet-Rusland plaats had. De beklaagde Anttila heeft bekend schuldig te zijn aan spionnage en den leider der munitie fabriek Lappo, den luitenant-kolonel Asplund, vermoord te hebben. PARIJS X Maart (Reuter). Eden is hier he denochtend aangekomen; hij begaf zich onmid dellijk naar de Britsche legatie. Vervolgens had hü een onderhoud met den Franschen premier Doumergue en den minister van Buitenland- sche Zaken Barthou. Omtrent dit onderhoud wordt het volgende officieele communiqué gepubliceerd: De lord privy seal Eden is heden uit Rome komend, te Parijs gearriveerd en door den pre mier Doumergue en den minister van Buiten- landsche Zaken, Barthou, ontvangen, die hij in kennis stelde van de besprekingen, welke hij te Berlijn en Rome heeft gevoerd. Tijdens het onderhoud werden de principieele richtsnoeren van het Britsche ontwapeningsmemorandum bestudeerd. Doumergue en Barthou hebben Eden beloofd deze bestudeering te zullen voortzetten en hem zeer binnenkort van de definitieve conclusies der Fransche regeering in kennis te zullen stellen. Edens' besprekingen te Parijs zijn thans ge ëindigd. In politieke kringen legt men er den na druk op, dat de Fransche regeering niet kan toestemmen in het z. g. Engelsch-Italiaansche minimumplan, omdat men daarin niet genoeg garanties ziet en de kwestie van de semi-mi- litaire organisaties niet bevredigend geregeld acht. Ook de Parijsche avondbladen zijn over het algemeen sceptisch gestemd. „Paris Soir" meent te weten, dat Eden van den beginne af geweigerd heeft, een eigen standpunt in te MOSKOU, 1 Maart. (Reuter.) De voorzitter van de regeeringscommissie tot hulpverleening aan de bemanning van de „Tsjeljoeskin" Koei- bitcheff, heeft verscheidene mededeelingen ont vangen over den moeilijken tocht van de Tsjeljoeskin", welke is geëindigd met oen on dergang van dit schip. Bij Kaap Wellen bevin den zich reeds drie vliegtuigen, die gunstig weer afwachten om de schipbreukelingen te redden. Vandaag is het stoomschip „Smolensk" met zeven vliegtuigen aan boord, alsmede onder- deelen en deskundig personeel, uit Wladiwo- stok vertrokken. De vlieger Vodopianoff zal zich per vliegtuig naar de plaats des ongevals be geven via de route Chabarowsk, Ochotss, Ana dyr, Kaap Wellen, met een toestel, dat geschikt is voor alle weersomstandigheden. Aan het reddingswerk zullen vijftien vlieg tuigen deelnemen, waarvan een deel reeds op beter weer wacht. Intusschen worden de voor uitzichten ongunstiger, daar de wind sterker wordt en de temperatuur lager. De bemanning van de „Tsjeljoeskin" bevindt zich nog steeds in levensgevaar. Volgens de laatste inlichtingen zijn zij thans op 68 graden 25 minuten Noorderbreedte en 173 graden 9 minuten Oosterlengte. Het is zaak om de hulp snel te verleenen, aldus de voorzitter van de hulpcommissin, daar zich vrouwen en kinderen bij de expeditie bevinden. Tien personen be vinden zich in zwakken toestand, ofschoon nie mand ziek is. Hoewel de redding groote moei lijkheden zal opleveren, zal men er zeker in slagen de bemanning in veiligheid te brengen. TSJANGTSJOEN, 1 Maart. Nadat keizer Henry Poe Yi den eed op de grondwet had afgelegd eri had verklaard zich te zullen wij den aan de ontwikkeling van het land in sa menwerking met Japan kondigde hij een am nestie af, waarbij aan ongeveer 8000 veroor deelden aigemeer.e vergiffenis wordt geschon ken. Het meuwe kabinet is zoo goed als ge lijk aan net vorige. De minister van Buitenlandsche Zaken Hsieh Chiehshih heeft een gelijkluidend telegram ge- nemen, voor hij ruggespraak met zijn regee ring zou hebben gehouden. Hij zou er zich in hoofdzaak toe beperkt hebben, de Fransche staatslieden bekend te maken met de voorstel len van Mussolini. Het blad verklaart verder, dat de Fransche minister van Buitenlandsche Zaken toegegeven heeft, dat de voorstellen van Mussolini het Fransche standpunt veel meer naderen dan het Engelsche memorandum Hij acht het evenwel bedenkelijk, dat men Duisch- Jand een leger van 300.000 man zou toestaan. De „Paris Soir" deelt verder mede, dat ook de Oostenrijksche kwestie onderwerp van een uitgebreide bespreking is geweest. Eden was van meening, dat men den arbeid van Mus solini op het oogenblik niet moest doorkrui sen. De „Temps" waarschuwt er voor, aan de op vatting, die Eden wordt toegeschreven, te veel waarde toe te kennen, daar het nog niet zeker is, of zij overeenstemt met de opvatting van de geheele Engelsche regeering. Het blad geeft een uitvoerig overzicht over de ontwikkeling der gebeurtenissen en verwijt Duitschland m dit verband, dat het nooit ontwapening heeft gewild. Van Duitsche zijde aldus het blad heeft men dit standpunt slechts ingenomen om het werk van Genève in ae war te sturen In verband met de Duitsche en Fransche opvat tingen is de houding van Engeland en Italië moeilijk te begrijpen. Italië volgt daarbij ten minste nog een zekere logica, omdat het uit de vriendschap met Duitschland politiek voor deel wil trekken. Engeland schijnt echter ge neigd te zijn, alle resultaten, die tot dusverre zijn bereikt, weder te laten varen. „Notre Temps" verwijt de Fransche regee ring, dat zij een groot deel der verantwoorde lijkheid ten opzichte van den tegenwoorciigen stand der bewapeningskwestie draagt. Er heeft ook een tijd bestaan aldus het blad waarin de Fransche regeering oprecht bereid was, te ontwapenen, om Duitschland geen aan leiding tot bewapening te geven. De meuwe Fransche regeering heeft dit doel echter vol komen laten vallen. Onverschillig, welke be slissing de Fransche regeering nu zal nemen, zij kan de bewapening van Duitschland niet meer verhinderen. zonden aan de regeeringen van 71 landen, waaronder Japan, waarin hij de instelling van een monarchie in Mandsjoekwo bekend maakt en de troonsbestijging van Henry Poe Yi ils keizer en waarin de oprechte wensch wordt uitgesproken voor de gelukkige ontwikkeling der vriendschappelijke betrekkingen tusschen hen en Mandsjoekwo. De keizer "an Japan heeft Poe Yi een tele gram van gelukwenseh gezonden. Onze Rom. corr. seint ons d.d. 1 Maart: Z. H. Exc. Mgr. A. Diepen celebreerde heden morgen in de Catacomben van St. Callixtus een H. Mis, welke door de leden der Nederlandsche Nat. Bedevaart werd bijgewoond. Na de plech tigheid begonnen de pelgrims met de oefenin gen voor het verdienen van den Jubileum-aflaat. Het allereerst begaven de pelgrims zich naar de Basiliek van St. Paulus buiten de Muren. WEENEN, 1 Maart. Het O.M. heeft thans tegen het geheele bestuur der sociaal-democra tische partij en de vooraanstaande leiders der partij, in het geheel tegen 24 personen, een vervolging ingesteld wegens hoogverraad en medeplichtigheid aan hoogverraad. Tot de beschuldigden behooren: Deutsch, Bauer, Koenig en Schorsch, zoomede Karl Ren ner en dr. Seitz. De vier eerstgenoemden, die naar Tsjecho- Slowakije zijn gevlucht, zullen niet kunnen wor den uitgeleverd, aangezien het een politiek misdrijf betreft. Tegen dr. Freundlich van de Arbeiterbank is eveneens een vervolging inge steld. MADRID, 1 Maart. (Reuter.) Bij het verla ten van het paleis van den president heeft Ler- roux medegedeeld, dat hij den president op de hoogte had gesteld van de noodzakelijkheid een gedeeltelijke regeeringscrisis uit te lokken, daar de minister van Binnenlandsche Zaken, Marti nez Barrios, en de minister van Financiën, Lara, onherroepelijk besloten hadden af te tre den. De president der republiek achtte het in verband met de belangrijkheid van deze beide portefeuilles noodzakelijk om consultaties te be ginnen. Dientengevolge zag Lerroux zich ge dwongen. het ontslag van het geheele kabinet in te dienen. Het uiterst rechtsche blad „A. B. C." is van daag niet verschenen, als gevolg van een sta king van het personeel, dat weigert samen te werken met een arbeider, die niet bij de vak- vereeniging is ingeschreven. Uit Sabadell wordt bericht, dat de werkge vers in de textiel-industrie de besprekingen met de werknemers hebben afgebroken. Dezen zijn' ten getale van 16.000 man in staking gegaan, welke tot nu toe zonder incidenten is verloopen. MOSKOU, 1 Maart. (Reuter). Te Leningrad overleed gisteren de beroemde geleerde en oriëntalist Oldenburg, die in 1863 in Rabaikalie werd geboren. De overledene gaf meer dan 30 jaar college, was 25 jaar secretaris van de academie en directeur van het instituut voor oriëntalisme. Als linguïst, ethnograaf, historicus en kenner van het Oosten, genoot Oldenburg, die 750 werken schreef, groote bekendheid in Rusland en in de geheele wereld. Verscheidene malen arbeidde hij in Parijs, Londen en Cambridge en nam hij deel aan wetenschappelijke expedities oa. naar China. Poe-Yi, de nieuwe keizer van Mandsjoekwo, verleent amnestie aan 8000 veroordeelden. Eden heeft Donderdag te Parijs een onderhoud met Doumergue en Barthou gehad. Zijn be sprekingen thans beëindigd. Consistorie op 5 Maart a.s. De H. Vader houdt een toespraak naar aanleiding van de heilig verklaring van Conrad von Parzham. Nat. Bedevaart te Rome. Z. H. Exc. Mgr. Diepen celebreert een H. Mis in de Catacomben van St. Callixtus. Na de onlusten in Oostenrijk. Roode leiders be schuldigd van hoogverraad. In het Haarlemsche Bisdom zal de instelling van de H. Eucharistie met plechtigheden in de kerken worden herdacht. Na aanneming van een amendement-Vliegen zijn in de Tweede Kamer de beraadslagingen over de wijziging der Woningwet geschorst. Pogingen om te komen tot oprichting van een stormrampmuseum te Borculo. Handelsverdrag tusschen Italië en Nederland onderteekend. Rouwpostzegels in België. Arbitrage bjj het geschil in het maatkleeding- bedrijf voorgesteld. New-Yorksche Beurs: Een zwakke markt, die tegen het slot iets kon verbeteren. Opwaarts Er zit altijd een zekere tragiek in den nedergang. Wanneer ons leven „bergafwaarts" gaat; wanneer iemand van het goede pad „afglijdt"; wan neer een hoogstaand iemand „valt" en een geëerd iemand „van zijn voetstuk stort" dan ligt daar een ze kere tragiek in. We vreezen den nedergang. We willen allen „opwaarts"Dat zit ons in het bloed. Dat ligt in ieder menschenhart. Opwaarts! Jammer dat we wel altijd de tra giek aanvoelen van den neergang, maar dat we al te weinig den stimu lans laten werken van het opwaarts verlangen. Hoog er op willen we allen. Hoog er op moeten we allen. Als de dag ont waakt roept het licht ons naar hooger en wanneer de duisternis valt ver maant de avond dat de dag op den nacht volgt. Opwaarts! Heel ons leven moet gericht worden door dit verlan gen naar hooger en onze daden moe ten we er door bezielen. TOKIO, 1 Maart (VD.) Op bevel van den minister van Financiën Takathasi heeft het Japansche ministerie van Financiën 40 millioen Yen in beslag genomen, die in 1917 door de keizerlijke Russische regeering aan den Russi-j schen militairen attaché te Tokio waren over gemaakt voor de Russische bestellingen in Japan. De Japansche regeering wil vastgesteld zien, of de Sovjet-regeering als opvolgster van de kei zerlijke regeering gerechtigd is het geld op te eischen. De Sovjet-ambassade is bereid het in cident bij te leggen; zij eischt echter de terug gave van de betreffende som. Uit Rome wordt gemeld, dat de Italiaansche Minister-President Mussolini en de Nederland sche Gezant mr. Patijn Donderdag een han delsverdrag tusschen Italië en Nederland heb ben onderteekend. Stand op Vrijdag 1 uur tjl: 753 Vorige stand: 752

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1