FINANCIEN Mijnhardt's Zenuwtabletten RADIO-PROGRAMMA MARKTEN Restaurant DORRIUS Dagfilm ZATERDAG 3 MAART 1934 Smirnoff's verleden Overwerkte Zenuwen Avontuurlijk leven vóór zijn dienstverband bij de K. L. M. DE P.E.N.-CENTRALE TE VELSEN Uitbreiding turbo-generatoren DE MOORD TE HAELEN Op 16 April voor het Bossche Hof BESCHERMING VAN DIEREN Vele slachtoffers bij stalbranden BROUWERIJ-INDUSTRIE Loonsverlaging aanvaard VAN KWAAD TOT ERGER EEN SMOKKELAVONTUUR Bij de arrestatie driemaal ontvlucht NATIONAAL LUCHTVAART FONDS Wat Smirnoff zeide DEURWAARDERS-EXAMENS LEVERING VAN RUNDVEE Zondag 4 Maart 1934 Maandag 5 Maart 1934 VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS WIJ EERSTE GRAMOFOON- PLATEN-INDUSTRIE De Cinetone in Nederland Japan en Ned.-Indië Staking in twee bouwbedrijven te Venlo Naar men ons van arbeiderszijde mededeelt, zal Maandag a.s. de staking worden afgekon digd bij een tweetal ongeorganiseerde bouw- patroons te Venlo, nJ. bij de aannemers Schou- ren-Leenarts uit Reuver en G. Boeten, Venlo. Bij alle andere bouwpatroons uit Venlo en omstreken is het collectief contract doorge voerd. N.Z. Voorburgwal b.h. Spui, A'dam PLATS DU JOUR EN a LA CARTE Ontslag notaris Academische examens VOETBAL ROTTERDAM—ANTWERPEN AMSTERDAM—ANTWERPEN DAMMEN Oostelijke Districtsbond Haagsch tiental ZWEMMEN Wereldrecord 400 meter rugslag gehomologeerd Het Duitsche front aan de Saar Pirro eischt discipline De Indische bevolkings-theecultuur on dervindt nadeel van de restrictie, waarom een minimumprijs werd vastgesteld en extra opkooplicenties werden verstrekt. Als gevolg hiervan zijn de prijzen gestegen. Verschillende rubberplanters in Malakka hebben besprekingen gevoerd, om tot een „Planters-Union" te komen. De „Indische Mercuur" publiceert een schema, waarvan de aanvaarding nagienoeg verzekerd zou zijn. Betreffende den in- en uitvoer van Java en Madoera merkt het „Economisch Week blad" op, dat de Europeesche invoer in 1933 bijna de helft bedroeg van die in 1931 en d>e export naar Azië en Afrika sterk is gedaald. De geruchten, dat een banksyndicaat aan de Citroen een crediet zou hebben verleend, om haar verplichtingen op 28 Februari als nog te kunnen nakomen, worden bevestigd. Volgens de „Information Financière" wer ken alle takken van het Citroen-bedrijf on gestoord voort. Men acht het te Parijs vrijwel zeker, dat bij de Citroën een financieele reorganisatie zal moeten plaats vinden. Bij de Fransche begrootingswet is fr. 400 millioen toegestaan voor bestellingen van luchtvaartmateriaal. Tusschen Duitschland en Denemarken is een overeenkomst tot stand gekomen in zake het wederzijdsch goederenverkeer. Volgens den jongsten weekstaat is de goudvoorraad der Duitsche Rijksbank met M. 11 millioen toegenomen tot M. 333.5 mil lioen en bedraagt de papierdekking 9.7 pCt. tegen 9.9 pCt. de vorige week. Het Engelsche Lagerhuis keurde de ere- dieten goed, in betrekking tot het jongste Engelsch-Russisch handelsverdrag. Runciman verklaarde dat Engeland zoo wel staatsvor dering en als particuliere schuldvorderingen tegenover de Russische regeering handhaaft. De bruto-inkomsten van de North Ameri can Comp. over 1933 zijn 6 pCt. achteruit gaande en voor dividend en surplus is 30 pCt. minder beschikbaar. In het Amerikaansch Congres wordt een felle strijd verwacht in verband met Roose velt's verzoek om de vrije hand te verkrij gen voor onderhandelingen over wederkee- rige handelsovereenkomsten met andere landen. De dreigende stakingen in 't Midden en Westen en de groeiende beweging ten gun ste van een 30-urige werkweek worden te New-York beschouwd als onvermijdelijk ge volg van het hardnekkig verzet van Roose velt tegen elementaire economische wetten. De Ford Motor Comp. kondigt een prijs verlaging aan tot max. 19 per automobiel. Tusschen Nederland en Turkije is een voorloopige handelsovereenkomst ondertee kend voor vrije inklaring van geblokkeerde goederen. De 4 'pCt. leening gemeente Utrecht van f 1.4 milioen a 99 V2 pCt. is geheel geplaatst. Naar verwacht wordt, zal de nieuwe lee ning van de stad Parijs fr. 750 millioen be dragen, de uitgifte-koers 95 pCt. de rente 51/2 pCt. en de datum van uitgifte 6 Maart a.s. zijn. Tot uitschakeling van de buitenlandsche concurrentie, is te Mexico City een na tionale petroleum Mij. opgericht, welke de petroleumreserves van den staat zal contro leeren en trachten, beneden de buitenland sche prijzen te blijven. De Norks Hydro deelt in een communiqué mede, dat zoolang de handelspolitieke toe stand der wereld voortduurt, de weg op voortgezette beperking van de exploitatie is aangewezen. De goudtoevoer uit Europa naar Amerika houdt aan. De goud- en zïlverprijzen zijn gisteren te Londen gedaald. De Great Lake Steel Corp., een dochter mij. van de National Steel, werkt op 100 pCt. der capaciteit. Van de General Electric worden gunstige resultaten over het afgeloopen kwartaal gemeld. Het gemiddeld indexcijfer van de belang rijkste Amerikaansche goederenprijzen is de laatste dagen stijgende. Symington Wilson ramen een vermin dering der rubbervoorraden te Londen met 500 ton en te Liverpool met 100 ton over de afgeloopen week. Het Noorsche Storting heeft de regeering gewettigd tot convereering van eenige saatsleeningen tot een totaal bedrag van Kr. 65 millioen. De Seaboard Oil en de Tidewater Oil hebben in Oost-Texas een nieuw petroleum veld ontdekt. De goudvoorraad van de Zwitsersche Na tionale Bank is de laatste week met fr. 40.7 millioen gedaald tot fr. 1837 millioen. De bankbiljetten en de loopende verplichtingen werden met 94.42 pCt. door goud en devie zen gedekt. De vlottende staatsschuld van Amerika bedroeg op 1 Maart ruim 10 milliard. Tijdens zijn verblijf te Parijs heeft Iwan Smirnoff gesproken voor de leden van den Bond van oud-officieren van het Russische keizerlijke leger en andere organisaties, over zijn vlucht met de .Pelikaan". De vlieger werd, aldus het „Hbld." door generaal Baranow ingeleid, die eenige bijzonderheden over Smirnoff vertelde. Korporaal Iwan Smirnoff werd 1 Octo ber 1915, tijdens den wereldoorlog dus, leer ling van de school voor vliegers te Mos kou. In 1916 was Smirnoff reeds een der beroemdste vlie gers van het Russi sche leger. Tegen het einde van den -oorlog bezat Smirnoff reeds alle militaire onder scheidingen, die het oude Rusland kende, bovendien had hij de Servische Sawwa-orde, de Fransche .orde van het Militaire Kruis met negen palmen. Hij heeft in dien tijd heel wat vjjar.dige vliegtuigen neergeschoten, zelf keerde hij steeds heelhuids terug, hoewel zijn vliegtuig vaak door kogels doorboord was. Tijdens den burgeroorlog vocht hij in het Noorden. Na de nederlaag van de „witten" be gon zijn zwerftocht door de wereld. Via het verre Shanghai komt hij naar Engeland. Eeni- gen tijd later treedt hij als piloot in dienst van de K. L». M. Verder vertelde generaal Baranow over hetgeen Smirnoff als vlieger in Nederland- schen dienst heeft gepresteerd, over zijn laat- sten tocht met de „Pelikaan" en wat daarop, volgde. Daarna kreeg Smirnoff het woord. Hij gaf een beschrijving van zijn beroemden tocht en van alie moeilijkheden, die zijn vliegtuig daarbij overwinnen moest. De bijzonderheden zijn in Nederland algemeen bekend. Na de lezing van Smirnoff vond een bijeen komst plaats, waar de in leven gebleven leden van de eerste groep Russische militaire vliegers, oud-collega's van Smirnoff, hun beroemden collega vierden. Provinciale Staten van Noord-Holland hebben vorig jaar een ere diet verleend voor het aan schaffen van nieuwe turbo-generatoren voor de P. E. N.-centrale te Velsen, welke, zoodra de behoefte daaraan zich zou doen gevoelen, zou den worden aangeschaft. Reeds eenigen tijd is men met deze uitbrei dingswerkzaamheden bezig. Zij bestaan in het opstellen van 22.500 K.W. turbo-generatoren, gebouwd bij Werkspoor te Amsterdam in samenwerking met de Ljungström-Werke in Zweden. Vervolgens van twee transformatoren van 25.000 KVA, opgedragen aan W. Smit en Co. Ook zullen bij de uitbreiding worden opgesteld twee groote centrifugaalpompen en 14 stoom- transformatoren, en ten slotte voor meer ver volmaking van het bedrijf twee ontvang-inrich- tingen en olieschakelaars. De moordzaak te Haelen tegen G. van R., verdacht in den nacht van 7 op 8 October j.l. H. Put van het leven te hebben beroofd, zal op 16 April as. voor het Bossche hof worden behandeld. In het jaarverslag van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren is op genomen een staatje van stalbranden, loopend van 28 Maart tot 5 April 1933, derhalve over acht dagen. Dit staatje was samengesteld uit door eigen lezing verzamelde krantenberichten. Volledig was het allerminst. Het vermeldde, over acht dagen dus 26 stalbranden, waarbij omkwamen 243 koeien en kalveren, 25 paarden, 136 (plus nog een aantal) schapen, 2125 (plus nog een aantal) pluimvee, 2 honden, een aantal biggen en vele andere dieren. In de brouwerij-industrie bestaan twee collec tieve arbeidsovereenkomsten. De eene overeen komst bestaat reeds 25 jaar, eerst met de Heine- ken's Bierbrouwerij en d'Oranjeboom, in 1920 uitgebreid met de Amstelbrouwerij, de Zuid-Hol- landsche Bierbrouwerij en Van Vollenhoven's Bierbrouwerij, de tweede overeenkomst van en kele brouwerijen in Twente bestaat nog slechts enkele jaren. Beide overeenkomsten waren door de brouwe rijen opgezegd tegen 1 Februari jJ. Besprekingen met de eerstgenoemde groep der groote brouwe rijen over verlenging zijn in Januari mislukt, zoodat de onderhandelingen werden afgebroken, vooral doordat de organisaties niet willen tre den in de belangrijke loonsverlaging, die door de brouwerijen werd geëischt, op grond van den slechten en steeds verder slechter wordenden toestand in het brouwersbedrijf. Onlangs zijn de onderhandelingen hervat en thans is, volgens de „N. R. Ct.", overeenstem ming bereikt voor nieuwe overeenkomsten tot 1 Februari 1935. De door de groote brouwerijen in eerstgenoemde overeenkomst voorgestelde loonsverlaging is in zooverre aanvaard, dat deze iets meer dan volgens het oorspronkelijke voor stel over het jaar zal worden verdeeld. De loo- n-en zullen van 1 October 1934 af bedragen f 25 tot f 29 voor de laagste en f 34.50 tot f 36.50 voor de hoogste groep. Behoudens enkele onder geschikte wijzigingen werd tevens een regeling opgenomen omtrent evenredige verlaging van het loon bi) eventueel noodzakelijke verkorting van de werkweek. Te Naaldwijk waren eenige kinderen bezig met stoeien. Een opgeschoten jongen wilde daaraan een eind maken en daartoe wierp hij een steen naar de kinderen. Hierdoor werd een knaapje aan het oog getroffen, waardoor het niet onmogelijk is, dat het kind een oog zal moeten missen. kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten In de nabijheid van de Nederlandsch-Duitsche grens in de buurt van het grenskantoor Locht, heeft zich het volgende „smokkeldrama" afge speeld. Duitschen beambten bevreemdde het, dat een Hollandsche personen-auto door een landweg de Nederlandsche grens trachtte te bereiken. Daarom achtervolgden zij den auto. losten enkele schoten en dwongen den chauffeur, die herkend werd als een berucht smokkelaar, om te stoppen. Hij en zijn medepassagier wer den naar het Duitsche grenskantoor Horbacb gebracht. Onderweg rukte de chauffeur zich los, doch hij kon weer spoedig gegrepen worden. Tijdens de visitatie bleek, dat de chauffeur in het bezit was van een hoeveelheid zilvergeld, dat hij over de grens had trachten te brengen Plotseling rukte hij zich weer los, en sloeg voor den tweeden keer op de vlucht. De smokkelaar kv'am echter in een diepen modderigen kuil terecht, en stond tot aan den hals in het slijk. De beambten haalden hem uit den poel. En toen de smokkelaar naar de gevangenis in Aken zou worden gebracht, ging hij voor de derde maal aan de haal. Ook deze vlucht mislukte. Nauwelijks was hij in de gevangenis te Aken of hij slikte een veiligheidsspeld in. Zilvergeld en auto, die ook koffie bleek te be vatten, werden in beslag genomen. De smokke laar werd in de ziekenkamer van de gevange nis opgenomen. En hoe vindt u ons speciale giro-overschrij vingsbiljet? vroeg een der leden van het Peli kaan-comité aan den heer Smirnoff. Mooi, was het antwoord, veel te mooi. U schiet uw doel voorbij, de menschen vinden het zoo aardig, dat ze het niet inzenden, maar behouden. Ook het secretariaat heeft die ondervinding opgedaan, alhoewel het aantal overschrijvingen en het bedrag, dat tot heden binnengekomen is, zeer bevredigend mag worden genoemd. Laten we dan nogmaals met nadruk mede- deelen, dat zij, die hun giro-overschrijving op het speciale biljet of op andere wijze inzenden, een tweede biljet toegezonden kunnen krijgen, wanneer zij hun wensch daartoe kenbaar maken (bij voorkeur op de linksche strook van het bil jet). De lijst van geslaagden voor het Candidaat- deurv'aardersexamen luidt als volgt: W. Bloem, Hoofddorp; W. H. Blomkwist, Amsterdam; A. H. van Bottenberg, Amster dam; J. A. Brakman, Oostburg; W. G. Brok- mann, Amsterdam; R. C. Brugman, Zuid-Laren; G. R. Buddemeijer, Tilburg; G. H. Claessen, Rotterdam; D. Dapper, Schoorl; A. P. C. Delf- gauw, Den Haag; H. Detmar, Balk; C. H. Dontje, Winschoten; W. F. van Ee, Amsterdam; J. A. 's Gravendijk, Leiden; A. P. van Griensven, Eindhoven; D. Haasbroek, Alkmaar; D. J. Hols- heimer, Winsum; P. Koster, Zwammerdam; J. M. C. Krebbers, Rotterdam; F. Kruijthof, Utrecht; H. Manheim, Den Haag; H. van der Meijden, Den Haag; J. Ph. Muller, Haarlem; R. Muller, Utrecht; W. E. van Petegem, Utrecht; H. Roza, Oosterbeek; A. M. Rozijn, Amsterdam; G. Rubingh, Veendam; H. W. Schagen, Rotter dam; J. Scheepbouwer, Dordrecht; G. H. de Soeten, Utrecht; L. A. P. Tebben, Amstelveen; G. Tekelenburg, Groningen; K. E. van der Veen, Drachten; H. Volbeda, Apeldoorn; (aanvullings examen) T. van der Woude, Zuidbroek. Door de Crisis-Rundvee-centrale zal gelegen heid worden geboden aan haar te leveren: le. kennelijk drachtige runderen in alle soorten en kwaliteiten. 2e. versch afgekalfde vaarzen en koeien te: Alkmaar Maandag 19 Maart 1934 810 v.m. bij de doorbraak; Breda Maandag 19 Maart 1934 911 v.m. veemarkt; Drachten Maandag 19 Maart 1934 810 v.m. veemarkt; Coevorden Maandag 19 Maart 1934 810 v.m. veemarkt; Gorinchem Maandag 19 Maart 1934 810 vm. bij de Korver; Nijkerk Maandag 19 Maart 1934 810 v.m. veemarkt; Nijmegen Maandag 19 Maart 1934 810 vm. veemarkt; Rijssen Maandag 19 Maart 1934 810 vm. vee markt; Steenwijk Maandag 19 Maart 1934 810 v.m. veemarkt; Valkenburg Maandag 19 Maart 1934 8—10 v.m. veemarkt; Cuijk Dinsdag 20 Maart 1934 810 veemarkt; Deventer Dinsdag 20 Maart 1934 810 vm. veemarkt; Doetinchem Dinsdag 20 Maart 1934 810 v.m. veemarkt; Purmerend Dinsdag 20 Maart 1934 810 vm. veemarkt; Rotterdam Dinsdag 20 Maart 1934 810 v.m. veemarkt; Sneak Dinsdag 20 Maart 1934 810 vm. veemarkt; Assen Woensdag 21 Maart 1034 810 vm. bij abattoir; Axel Woens dag 21 Maart 1934 911 vm. marktplein; Bor- culo Woensdag 21 Maart 1934 810 vm. vee markt; Etten Leur Woensdag 21 Maart 1934 810 vm. veemarkt; Groningen Woensdag 21 Maart 1934 810 vm. veemarkt; HorstSeve- num Woensdag' 21 Maart 1934 911 vm. bij station; 's-Hertogenbosch Woensdag 21 Maart 1934 810 v.m. veemarkt; Wolvega Woensdag 21 Maart 1934 810 vm. veemarkt; Eist Don derdag 22 Maart 1934 810 vm. veemarkt; Gouda Donderdag 22 Maart 1934 810 vm. vee markt; Hoogeveen Donderdag 22 Maart 1934 810 v.m. veemarkt; Leeuwarden Donderdag 22 Maart 1934 810 vm. veemarkt; Roermond Donderdag 22 Maait 1934 810 v.m. veemarkt, Schagen Donderdag 22 Maart 1934 810 vm. veemarkt; Zutphen Donderdag 22 Maart 1934 810 v.m. veemarkt; Zwolle Donderdag 22 Maart 1934 810 vm. veemarkt; Eindhoven Vrij dag 23 Maart 1934 810 v.m. bij abattoir; Em- men Vrijdag 23 Maart 1934 810 vm. naast eiermarkt; Hengelo (O.) Vrijdag 23 Maart 1934 810 v.m. veemarkt; Leiden Vrijdag 23 Maart 1934 810 v.m. veemarkt; Utrecht Vrijdag 23 Maart 1934 810 vm. veemarkt. De kaarten voor aangifte tot levering moe ten uiterlijk Maandagmidag, 12 Maart 1934, ten kantore van de Crisis-Rundveecijtrale te 's-Gra- venhage zijn ontvangen. Prijzen en voorwaarden als de voorafgaande week. Aangezien het den laatsten tijd voorkomt, dat door leveranciers minder dieren worden aangeboden, dan door hen zijn aangevraagd, wordt er nogmaals op gewezen, dat zulk een handelwijze de Crisis-Rundveecentrale aanlei ding kan geven tot het treffen van maatregelen, welke voor de betrokkenen onaangename gevol gen kunnen hebben. Tevens w'ordt er nogmaals op gewezen, dat de Crisis-Rundveecentrale zich het recht voorbe houdt, wanneer haar na levering blijkt, dat een rund niet aan de door haar gestelde voorwaar den voldoet, de ovememingssom met 40 pCt. te verminderen. HUIZEN, 301,5 M.: NCRV: 8.30 Morgen wijding door Ds. K. H. Wallien. KRO: 9.30 Hoogmis uit de kapel der Eerw. Kruishee- ren te Uden. opgedragen door den Prior van het klooster J. v. d. Braak. 11.00 Gra- mofoonmuziek. 12.15 Het KRO-orkest on der leiding van Marinus van 't Woud. 1.00 Causerie namens den R. K. Blindenraad 1.20 Orkest. 1.55 Boeken en schrijvers, Von- del's „Eeuwgetij der H. Stede." besproken door A. J. Schneiders. 2.15 Ooggetulgever- slag van den interdiocesanen missiewed strijd tusschen de vertegenwoordigende voetbal-elftallen van Breda en Haarlem, te Dongen door kapelaan A. van Lierop. 4.30 Ziekenhalfuurtje door Pater H. Rothoff. NCRV: 5.00 Gewijde gramofoonmuziek 5.45 Orgelbespeling door H. A. Wegerif. 6.30 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Re- gentessekerk) te Den Haag. KRO: 7.45 Voetbaluitslagen van de R. K. P. 7.50 Cau serie door Dr. Paul Julien. 8.15 De KRO- Bovs onder leiding van Piet Lustenhouwer. 8.40 De a.s. Radio-Missiedag, door Pater Lect. J. Dito 8.45 Voordracht door Leon van der Hulst „Schoonmaak". Een wenk voor Mevrouwen, voor dienstboden, voor huisvaders en voor motten. 9.00 Vaz Dias. 9.05 De KRO-Bovs onder leiding van P. Lustenhouwer. 9.30 Zangrecital door Mi mi Lebret. 9.45 Het KRO-Orkest onder lei ding van Marinus van 't Woud. 10.15 Vaz Dias. 10.20 KRO-Orkest. 10.40 Epiloog door het Klein Koor onder leiding van Vos. H. Pickkers en sluiting. HILVERSUM, 1875 M. 9.00 Voet- balmededeelingen. 9.03 Tuinbouwhalfuur- tje. S. S. Lantinga „Cactussen". 9.30 Or gelspel door Joh. Pong. 12.00 Tijd sein AVRO-klok, 12.01 Filmpraatje door L. J. Jordaan „Mensch, menigte, ras...." 12.30 Lunchconcert door het Omroepcon- cert onder leiding van Nico Treep, met tusschenspel van gramofoonmuziek. 2.00 BoekenhalfuurtjeDr. P. H. Ritter Jr. be spreekt „Works of art", van Sinclair Le wis. 2.30 Aansluiting met het Concertge bouw te Amsterdam. Zondagmiddagcon cert door het Concertgebouworkest onder leiding van Pierre Monteux. 4.00 Zang door het Mannenkoor „Kunst en Vriendschap" onder leiding van L. D. Keereweer. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.45 Sportuitslagen van Vaz Dias. VARA: 5.30 Muzikaal allerlei m. m. v. Cor Steyn. orgel. 6.00 Voetbal van den dag. 6.20 VARA-orkest onder leiding van Hugo de Groot. 7.20 VARA-orkest on. der leiding van Hugo de Groot. AVRO: 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dias. 8.15 Kovacs Lajos en zijn orkest met medewerking van De AVRO-Girls. 9.15 Radio-journaal of Gramofoonmuziek 9.30 Concert door het Omroeporkest onder leiding van Albert van Raalte. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 12.00 Tijd sein AVRO-klok en sluiting. LUXEMBURG, 1304 M.: 4.00 Engelsche dag. Gevarieerd concert. 9.00 Concert door het Radio-Luxemburg-orkest onder leiding van Henri Pensis. 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M.: 10.20 Klein Orkest van het N. I. R. onder leiding van P. Lee mans. 1120 Gramofoonmuziek. 5.20 Om roeporkest onder leiding van Franz An- dré. 8.20 idem. 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M.: 1.50 Gramo foonmuziek. 2.45 Omroeporkest onder lei ding van Launy Gröndahl. 8.25 Omroep orkest onder leiding van E. Reesen. 10.15 Dansmuziek BERLIJN, 357 M-: 11.20 Concert. 3.20 Orkestconcert onder leiding van Fr. Jung- 6 20 Concert. 7.20 Münchhausen, operette van Carl Zimmermann. 9.20 Dansmuziek. HAMBURG, 332 M.: 11.20 Concert onder leiding van Konrad Wenk. 2.20 Zangver. Germania onder leiding van W. Bender. 3.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Militair Con cert. LANGENBERG. 456 M.: 11.20 Populair concert. 12.20 Symphonie-orkest 4.35 Ste delijk orkest van Bielefeld onder ,lei£"?e van Werner Göszling. 10.20 Populair con cert. DAVENTRY, 1500 M.: 12.50 Concert. 6.05 Strijkkwartet. 9.25 Tom Jones en zijn or kest. PARIJS EIFEL 1446 M-: 12.50 Dansmu ziek. 750 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO, 1796 M.: 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 idem. 12.20 Orgelconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 9.05 Gramofoon muziek. MILAAN, 369 M.: 2.50 Gramofoonmuziek. 4.20 Populair concert. 6.20 Gramofoonmu ziek. ROME, 420 M.: 3.50 Vocaal- en instru- mentaal concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.05 Paganini-operette van Lehar. VVEENEN. 509 M.: 10.40 Symphonie-con- cert. 11.50 Omroeporkest. 4.20 Gramofoon muziek. 6.45 Pianorecital. 8.25 Simplicius, operette van Joh. Strauss. WARSCHAU, 1411 M-: 11.35 Philharmo- nisch orkest van Warschau onder leiding van Amt. Rudnlcke. 2.40 Jazz Concert. 4.35 Populaire Poolsche Muziek. 6.00 Declama tie en muziek. 7.12 Populair concert. 9.45 Dansmuziek. BEROMUNSTER, 540 M.: 12.00 Omroep orkest. 12.50 Dameskoor onder leiding van H. Neppach. 2.50 Hohe Messe van J. S. Bach. Koor en orkest. 6.30 Populair con cert. 7.10 Les contes d'Hoffmann, opera van Offenbach. HUIZEN. 301,5 M.: NCRV: 8.00 Schrift lezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst door Ds. A. C. Die- deriks. 11.00 Lezen van Christ. Lectuur. „De Werkvrouw Jeroentje", van Hendrika Kuypervan Oordt. 11.30 Gramofoonmu ziek. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramo foonmuziek. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche Kerk te Amster dam. 2.00 Uitzending voor scholen. „Le zen" door J. de Lange, te Rotterdam. 2.35 .Beantwoording van vragen over kamer planten", door A. J, Herwig. 3.15 Cursus knippen en stofversieren, verzorgd door In stituut E.N.S.A.I.D. 3.45 Verzorging zen der. 4.00 Bijbellezing door Ds. J. Douma. 5.00 Concert onder leiding van Piet v. d. Hurk. 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Politiebe richten. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Vragenuurtje. 8.0Q Zang door „Con Amore" (Zangclub voor jongedames) den Haag, Dir. J. D. van Ramshorst. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting. HILVERSUM, 1875 M.: VARA: 8.00 Gra mofoonmuziek. 10.30 De Notenkrakers on der leiding van Daaf Wins. 12.00 VARA- ensemble onder leiding van Frits Bakels. 2.00 Orgelspel door Cor Steyn. 2.30 Moysy Godels zingt met pianobegeleiding van Hans Krleg. 3.00 Moysy Godels zingt met pianobegeleiding van Hans Krieg. 3.15 Trio Guaroni onder leiding van Loe Cohen. 3.45 Overschakelen naar den zender Kootwijk. 4.00 Trio Guaroni onder leiding van Loe Cohen. 5.00 De Flierefluiters onder leiding van Jan van der Horst. 6.00 Fransche chansons. (Gramofoonmuziek). 6.30 Muzi kaal babbeltje, Piet Tiggers: „Viool en Piano", 710 Haydn-kwartet. 8.00 Herha ling S.O.S.-berichten en Vaz Dias. 8.15 VARA-orkest onder leiding van Hugo de Groot met medewerking van Gerrit Vies- ser, tenor. 9.00 Chaja Goldstein zingt met pianobegeleiding van Eva Spijer. 9.15 VARA-orkest onder leiding van Hugo de Groot. 9.45 Chaja Goldstein zingt met be geleiding van Eva Spijer. 10.45 Vaz Dias. 10.50 VARA-orkest onder leiding van Hu- go de Groot. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M.: 7.00 Itallaan- sche avond. Gevarieerd concert. 19.30 Ge varieerd concert door het Orkest van Radio-Luxembourg onder leiding v. Hen ri Pensis. 20.30 Gramofoonmuziek. 20.50 Italiaansch concert. 21.30 Gramofoonmu ziek. 22.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M.: 1.30 Het kleine orkest van het N. I. R. onder leiding van P. Leemans. 5.20 Het omroepsymphonie-or- kest onder leiding van Jean Kumps. 8.20 Pianorecital door Marinus de Jongh. 10.30 Dansmuziek uit „St. Sauveur" te Brus sel. KALUNDBORG, 1261 M.: 1.50 Valborg Gjerloff zingt liederen van Carl Nielsen 2.20 Teddy Petersen's orkest. 8.05 Sylvia Schlerbech zingt liederen. 10.20 Richard Johansen's dansorkest. BERLIJN, 357 M.: 3.20 Populair concert door de kapel Hans Raue. 4.50 Beethoven- concert door Hans Martin Leopold. 8 35 Het Omroeporkest onder leiding van Hein- ricb Steiner. 9.20 Concert. HAMBURG, 332 M.: 1.35 Gramofoonmu ziek. 3.20 Militair concert. 6.20 „Godiva", opera van Roselius. 7.30 Symphonie-con- cert onder leiding van Hans Gahlenbeck. met medewerking van Julius Platzak, te nor. 10.20 Vrooljjke muziek. LANGENBERG, 456 M.: 1.20 Concert. 4.35 Solistenconcert. 8.00 Het Omroepkameror- kest onder leiding van Josef Breuer. 10.20 Het kleine omroeporkest onder leiding v. Leo Eysoldt. DAVENTRY, 1500 M.: 1.05 Het Western SStudlo-orkest onder leiding van Frank Thomas. 4.20 Sonate-recital. 5.35 Dansmu ziek onder leiding van Sydney Linton. 11.00 Jackson en zijn band in het Dorcherster Hotel. PARIJS EIFEL. 1446 M.: 7.05 Humoris tisch concert. 8.50 idem. PARIJS (RADIO), 1796 M.: 12.20 Het „Krettly-orkest". 8.20 „Armide", opera van Gluck. MILAAN, 369 M.: 4.30 Gramofoonmuziek. 6.05 Gramofoonmuziek. 8.00 Populair con cert. 9.00 Gramofoonmuziek. ROME, 421 M.: 3.50 Gramofoonmuziek. 4.50 Vera de Villiers, alt, zingt. 6.05 Gra mofoonmuziek. 9.05 Populair concert. WEENEN. 507 M.: 4.40 Solistenconcert. 6.20 Populair concert door het omroepor kest onder leiding van Josef Holzer. 9.05 Rudolf Watzke, liederen en aria's. 9.50 Dansmuziek (gramofoonplaten) WARSCHAU, 1411 M.: 7.22 Populair con cert door het omroeporkest onder leiding van St. Nawrot. 8.35 Het omroeporkest on der leiding van J. Ozlmniski. 9.20 Gramo foonmuziek. 9.50 Dansmuziek. BEROMUNSTER. 540 M.: 3.20 Populair concert. 4.50 Dansmuziek, (gramofoonpla ten). 7.50 Concert door de „Union Chora le de Lausanne". 8.50 Zang door Mar guerite Rosset. De Cinetone-filmstudio, welbekend door de film „De Jantjes", waarvan de binnenopnamen in het groote pand der Cinetone te Amsterdam zijn geschied, heeft thans ook onder de voor treffelijke leiding van de heeren I. en J. Bieder man uitvoering gegeven aan haar plannen, de gramafoonfabricage ter hand te nemen. Wij zijn in de gelegenheid geweest, het ge- heele bedrijf de eerste Nederlandsche indus trie op dit gebied in werking te zien, van het maken van de opnamen af tot het afleveren van de geperste plaat. De fabriek is berekend op een dageljjjksche productie van 2500 platen; op het oogenblik worden 8001000 platen per dag vervaardigd. Maar belangrijker dan deze groote capaciteit is het feit, dat het geheele fabricageproces, zoowel het ontwikkelen van de wasopname als het maken van de matrijzen, in de fabriek tot stand komt. Dit systeem biedt het groote voor deel, dat reeds 4 i 5 dagen na de opnamen de platen daarvan kunnen worden geleverd, het geen vooral te pas komt bij opnamen van re portages in opdracht van omroepvereenigingen. Niet alle platen dragen het Cinetone-merk; zoo worden opdrachten aanvaard tot het maken van industrie- en reclame-gramofoonplaten, tevens staat op het werkprogramma het maken van de platen, welke buitenlandsche fabrieken voor de Nederlandsche markt noodig hebben. Een dergelijke overeenkomst werd reeds ge maakt met de Kristall-gramofoonplatenfabriek te Berlijn. Zoo worden reeds eenigen tijd alle platen van de Band van Jack Hylton hier ver vaardigd. Het Cinetone-repertoire zal door de firma Biedermann in samenwerking met de Cinetonefabriek worden opgebouwd; de Neder landsche musici worden daarbij uiteraard niet vergeten, zoodat dan de gelukkige combinatie van Nederlandsche muziek op de eerste platen van geheel Nederlandsch fabrikaat werkelijk heid wordt. Wij waren in de gelegenheid ons hiervan per soonlijk te overtuigen door een bezoek aan de groote filmstudio, waarvan het gedeelte, dat nog betrekkelijk kort geleden in het cabaret uit „De Jantjes" was gemetamorphoseerd, thans was ingenomen door het bekende Nederland sche orkest van Jack en Louis de Vries, het welk volijverig bezig was met het spelen van een potpourri uit de nieuwe Amerikaansche film .Footlight Parade", welke binnen enkele weken haar première in Nederland zal beleven. Er werden heel wat proefopnamen gedraaid, eer de geluidsingenieur tevreden was en de was plaat, die in een op een hoogere verdieping ge legen cabine op een ingenieus apparaat was opgenomen, ter verdere bewerking naar een an dere afdeeling der fabriek werd gedirigeerd. Onze rondgang leidde verder naar de „ont wikkelingsinrichting", waar de matrijzen worden gemaakt en ten slotte naar de afdeeling, waar met behulp van een tweetal persen de origineele plaat, die uit een mengsel bestaat, waarvan schellak het hoofdbestanddeel is, voorzien van het Clnetone-etiket, „geboren" wordt. Men meldt ons uit Tokio: Vertegenwoordigers van het Japansche Minis terie van Buitenlandsche Zaken, het Ministerie van Handel en andere belanghebbende Ministe ries, hebben in een conferentie de voorstellen overwogen, die de regeering van Nederlandsch- Indië aan Japan heeft gedaan, teneinde even wicht te brengen in den handel tuschen beide landen. Volgens de jongste statistieken is de Japan sche uitvoer naar Nederlandsch Oost-Indië drie maal zoo groot als de Nederlandsch-Indische uitvoer naar Japan. Van Nederlandsche zijde biedt men aan de tarieven op Japansche goede ren aanzienlijk te verlagen, indien Japan zich bereid verklaart meer in Nederlandsch-Indië te koopen. De bespreking zal op 9 Maart a.s. worden voortgezet. Bij Koninklijk besluit van 1 Maart 1934 is aan Christian Akkerman op zijn verzoek ont slag verleend uit zijn betrekking van notaris te Ooltgensplaat. ..LEIDEN. Geslaagd cand. ex. Indisch recht de heer J. van Goor. Te Leiden geslaagd: candidaats ex. Indisch recht, de heeren C. van Essel en F. W. Baart. Voor den wedstrijd Rotterdam—Antwerpen op Zaterdag 10 Maart a.s. te Rotterdam is het volgende Antwerpsche team samengesteld: Doel: Loomans (Beerschot). Achter: Saeys (Beerschot), v. d. Bosch, Beer schot) Midden: Verboven (Berghem Sport), Mulder mans (Beerschot), Dewinter (Beerschot). Voor: Schauwert (Beerschot), Stijnen (Berg hem Sport), Van Brandt (Berghem Sport), Isenborghs (Beerschot), Joachim (Berghem Sport) De wedstrijd gaat om den Maas- en Schelde- beker. De Antwerpsche ploeg voor den stedenwed- strijd tegen Amsterdam op Zaterdag 10 Maart a.s. is als volgt samengesteld: Doel: Somers (Antwerp F. C.). Achter: Baverik (Antwerp F. C.), Kersse (Berghem Sport). Midden: Van Wouwe (Antwerp F. C.), Mor telsmans (Antwerp F. C.), Peeraer (Antwerp F. C.). Voor: De Vries (Antwerp F. C.), Lambrechts (Antwerp F. C.), Ceuleers (Beerschot), Ulens (Antwerp F. C.), Van Beeck (Antwerp F. C.) Op Zondag 4 Maart a-s. vindt te Arnhem in café „Metropole" aan de Steenstraat een tien tallen wedstrijd plaats tusschen de vertegen woordigers van den Oostelijken Districtsbond, welke uit verschillende vereenigingen zijn ge kozen, en het Haagsche tiental, dat ongeveer dezelfde samenstelling zal hebben als gedurende den onlangs verspeelden vierstedenwedstrija. Voor den Oostelijken Dambond moet deze ont moeting voornamelijk als goede oefeningsgele genheid worden beschouwd, gezien de sterkte van het Haagsche tiental. De kamp wordt er echter niet minder interessant om. Bij den japanschen Zwembond is bericht ontvangen, dat de F. I. N. A. (Internationale Zwemfederatie) het wereldrecord over 400 M. rugslag, dat verleden jaar herfst door den Japanner Kentaro Kawatsoe met een tijd van 5 min. 37 3/5 sec. is gevestigd tijdens zwem wedstrijden te Tokio, heeft gehomologeerd. ALKMAAR, 3 Maart. Boter, en Eierenmarkt. Boter, fabriek 7580 cent. Handel slecht. Eieren, groothandel 2.10—2.50, Eendeieren 2.75 ALKMAAR, 3 Maart. Veemarkt. 25 paarden 125.00350.00, hitten 100.00180.00, 12 melk koeien 110.00200.00, 156 vette kalveren 3.00 12.00, 56 overhouders 13.50—16.00 6 schrammen 18.00, 4 biggen (10 weken) 9.00, 5 bokken en gei ten 2 0019.00 per stuk Handel stug. ALKMAAR, 2 Maart. Graanmarkt. Aangevoerd totaal 636 H.L., als: 48 voertarwe 4.00—4.75, 123 gerst: zaaigerst 8.00, chev. gerst 4.005.50, 251 haver 6.25—6.75, 19 boonen: paardenboonen 6.00, bruine boonen 8.0010.00, zaaiboonen 10.00— 12 50, witte boonen 14.5017.00, kanariezaad 7.00 6 rood en geel mosterdzaad 12.5012.60, 60 karwijzaad 19.00, 18 blauwmaanzaad 17.50, 111 erwten: groene kleine 8.2511.00, groene groote 18.0019.00, grauwe 16,0032.00, vale 17.00 24.00. Per 100 K G. Handel stug. ALKMAAR, 2 Maart. N.V. Alkm. Exportveilmg. Andiivie 2.004.10, Boerenkool 1.003.60 per 100 stuks. Bieten 2.40, Gele kool 2.807.00 per 100 K.G Groene kool 1.504.00, Kropsla 6.00 Knol- selderie 1.90—3.60 per 100 stuks. Prei 1.90—8.50. Rabarber 6.00—12.00, Selderie 1.90—4.40 per 100 bos. Spinazie 1.21—1.57 per bak Spruiten 5.00— 12.00 per 100 pond. Uien 0.60—1.70 per 100 K.G Witlof I 8.0010.50, idem II 5.006.50 oer 100 P°BROEK OP LANGENDIJK, 3 Maart. 100.000 K.G. Roode kool 1.30—5.40, 140000 K.G. Gele kool 1.90—4.40, 60000 K.G. Deensche Witte kool 3.20—5.50. 13000 K.G. Uien: Gele Uien 1.10— 1.80, Gele Drielingen 0.80. 1800 K.G. Bieten 2.10 —2.80. NOORD-SCHAR WOUDE, 3 Maart. 11500 K.G. Uien: Drielingen 0.80—0.90, Uien 1.00—1.30, Grove Uien 1.60—1.90. 3500 K.G. Kroten 0.80— 2.10. 211000 K.G. Roode kool 1.50—5.60, idem doorschot 1.404.50. 108500 K.G. D. Witte kool 3.705.80, idem doorschot 2.50—4.20. 90500 K.G. Gele kool 3.00—4.50, idem doorschot 2.10 —3.60. AMSTERDAM. 3 Maart. Vischbericht. Aange voerd door 20 motorbotters benevens consignatie zendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vlsch- hal De Ruijterkade. Amsterdam. Besomming der botters 12.50197.28. Handschol per kist 8.00— 10.00, kleine Schol 4.406.00, Bot 3.004.00, Schar 0.904.50, Kabeljauw 0.80—2.00 per stuk. Groote Tongen 7590 cent, middel Tongen 60— 80 cent, kleine Tongen 7080 cent per K.G. Uit de hand verkocht op het buitenterroinBot per pond 12 cent. versche Bokking per 100 stuks 1.50, Harder Bokking per 100 stuks 2.002.50, Garnalen p. mand 1.001.25. Spiering 1012 ct. AMSTERDAM. Veiling van Land- en Tuinbouw producten. SeringenMarie Legray I 1215 cent, idem II 7—10 cent, Charles Dix 6—10 cent. Step- man I 1417 cent, idem II 610 cent, Spath 10 15 cent. Prunus 710 cent per tak. Diversen: Cglla's 10—15 cent per stuk. Snijgroen 2050 cent per bos. Tulpen: Copland 1.202.00, Rose la Reine 1.001.40. Oostenrijk 1.101.60. Cra- moiste Brlllant 0.80—1.20, Ibis 1.10—1.50, Moore 1.00—1.20, William Pitt 1.20—1.80, Gele Prins 1.30—1.70, Bartigon 1.40—2.20. v. d. Hoef 1.50- 2.00, La Reine 0.80—1.00, Couronne d'Or 1.70— 2.00, Prosperity 1.00—1.40, Murlllo 1.30—1.70, Schlegel 1.201.50 per 100 stuks. Fransche bloe men: Mimosa 2.003.00 per mandje. Groentenveiling van 3 Maart. Selderie 9.00 15.00, Peterselie 14.0021.00, Prei 6.00—10.00, per 100 bos. Knolselderie 3.505.00 p. 100 stuks. Uien I 1.402.00, Peen 2,002.80, Waschpeen I 5.508.50, idem II 3.004.00, Spruiten I 15.00 21.00. idem II 9.0013.00 per bak. Broeivet 45 70 cent per bak. Boerenkool 2555 cent per kist Rabarber 4.009.00 per 100 bos. Roode kool 3.50 7.50, Gele kool 5.006.00. Veldgele 2.00—4.00. per 100 stuks. Fruit: Goudreinetten, extra 2832 cent, idem 1 2024 cent, Present van Engeland I 2228 cent, idem II 16—18 cent, Winterjan- nen 1 1316 cent, idem II 1012 cent, Belle fleuren I 1720 cent, idem II 1315 cent per K.G. SAARBRUECKEN, 3 Maart. (D. N. B.) De leider van het Duitsche Front in het Saarge- bied, Pirro, heeft verklaard, dat de tegenstan ders van het Front een tweeledig doel hebben: n.l. de volksstemming door provocaties uit te stellen en de noodzakelijkheid te bewijzen van de komst van een internationale politiemacht. Daartegenover moeten wij stellen, aldus Pirro, ijzeren discipline. Wie deze discipline verbreekt, is een handlanger van onze tegenstanders en zal dienovereenkomstig behandeld worden. Wie door zijn optreden aan de politie aanleiding geeft om op te treden, wordt als een saboteur beschouwd en buiten het Front gezet. Wat dit beteekent, is bekend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 12