STA D S N I E U W S Sport en spel Emil Fiedler Bilj arttoumooi Haarlem, 3 Maart RADIO MOORS i t. Ons Zondagsblad RIME ZATERDAG 3 MAART 1934 DE VISSCHERIJ IN FEBRUARI RATTENPLAAG TE ZAND- VOORT 21/2 Cent voor een doode rat DIEFSTALLEN TE VIJFHUIZEN EEN GYMNASIUM TE VELSEN? JUBILEUM STOOP'S BAD MUZIEK MIDDAGCONCERT Marinus Flipse solist Wat aan het licht kwam Rij wield ief stallen Graalledenattentie! STUCADOORSSTAKING Bij 154 woningen aan de Ramplaan BURGERLIJKE STAND I.V.C.B. R. K. SPORTPROPAGANDA R. C. H.Stormvogels f STOOP'S TENNISBANEN f R.K. WERKLOOZEN- COMPETITIE Programma Dinsdag 6 Maart Programma Woensdag 7 Maart Amsterdamsch elftalHaarlem HULDIGING Drie overwinningen in successie voor Van Vliet. Series van 124 en 128 door Domme- ring gemaakt België leidt De avondpartijen SweeringZaman en De LeeuwMoons UIT DEN OMTREK Hoogheemraadschap van Rijnland HILLEGOM Centrale Verwarming Dliestookin richtingen Uit de school van Dr. Carl Sonnenschein VELSEN IJMUIDEN AGENDA 4 Maart Officieel Philips reparateur S Maart Apotheekdiensten St. Vincentiusbibliotheken INSTELLINGEN ZILK Katholische Deutsche Seelsorge De bedrijfsuikomst niet gunstiger De omzet van den Rijksvischafslag te IJmui- den bedroeg over de afgeloopen maand Februari 590.315.25 tegen 337.340121 over dezelfde maand in het vorige jaar. Over de eerste 2 maanden bedroeg de totaal-omzet 1.237.444.54 tegen 912.343.91 over hetzelfde tijdvak in 1933. Dit hoogen cijfer is echter geen gevolg van gunstiger bedrijfsuitkomsten, maar vindt zijn oorzaak in het feit, dat het bedrijf het vorige jaar door de staking getroffen was, tengevolge waarvan toen geen stoomtrawlers aan de markt verschenen. Gedurende de afgeloopen maand daarentegen kwamen 165 trawlers aan de markt met een omzet van ruim 363.000. Met uitzondering van de Engelsche haring- drifters verschenen er, als gevolg van de con- tigenteering, hoegenaamd geen buitenlandsche visschersvaartuigen aan den afslag. Ook het bedrag van consignatie-zendingen vertoont, in vergelijking met 1933, een zeer be langrijke teruggang, nl. 23.659.70 tegen 103.120.30 in Februari 1933. De gespecificeerde omzetcijfers luiden als volgt: Treil- en zeevischzegen: 165 stoom- en motor- treilers 363.470.71; 199 motorloggers 160.620.49; 166 motorkustvisscners 6.465.70; 63 open boo ten 359.90; 1 Duitsche stoomtreiler 38.40; 2 Belgische motorkotters 347.41. Drijfnet: 10 Engelsche drifters 17.030.11. Beug: 29 stoombeugers f 18322.83; Consigna tiezendingen 23.659.70; totaal 59031535. Zandvoort wordt weer geteisterd docr de rat- tenplaag. Wordt 's winters overal last van deze dieren ondervonden, daar ze in den herfst uit de duinen naar de bewoonde plaatsen trekken, het noordelijk deel van de badplaats wordt er als t ware door geteisterd. Andere jaren werd getracht paal en perk aan den overlast te stellen door vergiftiging. Thans heeft het gemeentebestuur van Zandvoort be sloten een andere methode te volgen. Voor eiken gedooden rat, die op de vuilnis belt ingeleverd wordt, zal 254 cent worden uit betaald. De inlevering moet geschieden op Maandag, Woensdag of Vrijdag tusschen tien uur en half elf. Het is te hopen, dat de geldelijke vergoeding de activiteit der bevolking wat helpt en doode ratten bil tientallen ingeleverd worden. Aan de Vijfhuizerdijk De laatste dagen hebben dieven tot operatie- terrein gekozen den Vijfhuizerdijk te Vijf huizen. Eerst hebben zij een bezoek gebracht aan de e.g. Volkstuinen op de Zandplaat. Daar zijn de tuinhuizen verbroken en verschillende tuinbouw- gereedschappen ontvreemd. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in de woning van de wed. Joh. v. H. L. De bewoners, die allen boven sliepen, had den geen onraad gehoord en zij schrokken dan ook niet weinig, toen zij 's morgens beneden den boel overhoop zagen liggen. De kasten met linnengoed waren geheel leeggehaald. Blijkbaar was er niets van de gading der inbrekers bij, want er wordt alleen vermist een damesrijwiel, dat met vier andere fietsen in een schuur stond. Vaste vorm actie-comité Naar wij vernemen hebben de plannen van eenige inwoners te Velsen, om tot stichting van een Gymnasium te komen, in den laatsten tijd ▼asteren vorm aangenomen. Vooral de uitbrei ding die de gemeente aan den zuidelijken kant ondergaat, heeft het vraagstuk van een eigen Gymnasium in een acuut stadium gebracht. Voor de vele forensen, die in de gemeente Vel sen zijn komen wonen en wier komst door het gemeentebestuur om voor de hand liggende re denen zeer wordt begroet, is een volledige school-keuze een billijke eisch te noemen en het zou derhalve zeer zijn toe te juichen, indien het plan zonder onoverkomelijke bezwaren voor de gemeentekas zou kunnen worden verwezen lijkt. De directie van Stoop's Bad verzoekt ons mededeeling te doen van haar uitdrukkelijken wensch, het 12 -jarig bestaan der inrichting geheel onopgemerkt voorbij te laten gaan. Aan de heeren W. van Baak (1921), J. Bou- ma (1921), H. van Deursen (1921) en mej. C. Prinsen-van Graas (1922) zijn door de directie en overig personeel blijken van waardeering voor bewezen diensten aangeboden. Het concert der H.O.V. van Zondagmiddag 4 Maart, onder leiding van Frits Schuurman, brengt als solist Marinus Flipse, die het piano concert van Schumann ten gehoore zal bren gen. Ongetwijfeld zal het den lezers interesseeren, iets te vernemen van dezen talent vollen jongen Hollander, die in korten tijd een kunstenaars figuur van internationale beteekenis is gewor den. Geboren in 1908, verkreeg hij zijn algemeene muzikale opleiding bij zijn broer, Eduard Flip se, dirigent van het Rotterd. Philh. Orkest en studeerde daarna bij Marthe Girod-Niekerk te Parijs, prof. Humbert te Lausanne en dr. Paul Weingartner aan de Staats-Akademie für Mu- sik" in Weenen. Flipse concerteerde in alle groote steden van Nederland met de plaatselijke orkesten, maak te twee tournées door Zwitserland en trad bo vendien op in Parijs, Weenen en Boedapest. De hedendaagsche muziek vindt in hem een overtuigd voorvechter: In Nederland introdu ceerde hij het Concerto van Roussel, de Parti ta van Markevitch, etc.; in het buitenland pro pageert hij de scheppingen der Nederlandsche componisten en speelt daar geregeld werken van Alex Voormolen, Willem Pijper, B. v. d. Sigtenhorst-Meyer, e.a. Tijdens den in Mei 1933 te Weenen gehou den internationalen klavierwedstrijd smaakte Flipse een zijner schoonste voldoeningen: van de pl.m. 400 deelnemers uit alle landen was hij een der zes beste, waarvoor hem een eere-di- ploma werd toegekend. Vermelding verdient nog het feit, dat Flipse dezen prijs hoofdzake lijk te danken heeft aan zijn interpretatie van het Schumann-concert dat hij a.s. Zondag ook zal spelen. Men verzuime de gelegenheid niet, een onzer meestbelovende jonge kunstenaars te komen hooren. De H.O.V, die er als steeds een eer ln stelt, het Haarlemsche publiek te doen kennis ma ken met solisten van den allereersten rang, re kent aa Zondag op een stampvoiie zaal! Het blijkt, dat de Heemsteedsche politie met de aanhouding van de drie jeugdige personen, verdacht van ladelichting, een goede vangst heeft gedaan. Bij hun verhoor bleek, dat zij zich den laatst verloopen tijd aan verschillende kleine diefstallen hadden schuldig gemaakt, zoowel op den openbaren weg als in winkels, waarbij ook nog andere jongens zijn betrokken. De aangehoudenen zijn heden ter beschikking van de Justitie gesteld. Haarlem op de Heemschujt- tentoonstelling De Vereeniging Haarlem" zond voor de Heemschuttentoonstelling te Amsterdam in: eenige van haar uitgaven, o. a. Oude (Haar lemsche) Gebouwen, door prof. ir. J. A. G. van der Steur; De Haarlemsche Hofjes, door J. Graandijk; de laatste 4 Jaarboeken; het Ge denkboek van het 25-jarig bestaan; een af beelding van het bedorven stadsbeeld; een foto van perceel Houtmarkt 17, gerestaureerd met behulp van Heemschut. Verder een teekening van den afgebranden molen De Adriaan. Een viertal schilderijen, w. o. een Job. Berckheyde, en een foto geven weer den toestand van het Houtplein en de Groote Houtstraat gedurende ruim drie eeuwen en getuigen van de verande ringen ter plaatse. St. Josephs-Gezellen Haarlem I De weekagenda luidt: Zondag 9 uu: Aspirantencursus B. Maandag 8 uur: Damwedstrijd Tep IGez. Sam. I, IJmuiden. 8 uur: Tooneelrepetitie voor donateurs avonden. 830 uur: Vergadering van commissariaat en tentoonstelling Fancy-fair commissie. Dinsdag 8 uur: Harmonie-repetitie van U. D. voor donateursavonden en concours. 8.30 uur: Vergadering der zelatricen van onze donateurs. 9.45 uur: Vergadering Kolpings Lijfwacht. Woensdag 9 uur: Zangrepetitie en zangles. Vrijdag 8.45 uur: Zangrepetitie van Locaal Verband. 9 uur: Aspirantencursus A. 8 uur: Biljartwedstrijden. In de afgeloopen week zijn in Haarlem weer zeven rijwielen op oneerlijke wijze van eigenaars veranderd. Comité van Katholieke Actie Maandag bestemd voor godsdienstige ver- eenigingen. Geen andere vergaderingen uit schrijven. Dinsdag 5 Maart 8 uur: Repetitie „St. Cae- cilia" in gevouw „St. Bavo". Woensdag 6 Maart 8 uur: Vergadering van de Reddingsbrigade van het Kruisverbond in het militairengebouw, Zoetestraat 14. 830 uur: Causerie voor de leden der K.JM.V. bij Brinkmann. Donderdag 8 Maart 8 uur: Bureauvergadering R.K. Reclasseeringsvereeniging in 't Sint Vin- centiusgebouw, Nieuwe Groenmarkt 22. 8 uur: Cursus R.K. Esperantisten-vereeniging Abbé Richardson, waarna te 9 uur ledenverga dering met conversatie bij Brinkmann. Repetitie R.K. Oratorium-Vereeniging bij Brinkmann. 8.15 uur: Alten. 9.30 uur: Tenoren en Bassen. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken wordt allen R.K. Vereeniging- gen verzocht bij het uitschrijven van een ver gadering vooraf overleg te plegen met het al gemeen secretariaat mej. W. van der Singel, Kleverlaan 194 telefoon 23608, en bij vaststel ling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Algemeen nieuws De Graalhuizen zijn a.s. Zondag, behalve des avonds, gesloten, vanwege de groote repetitie voor alle verantwoordelijke leidsters voor nel a.s. Schouwburgspel. Graalhuis Emmastraat De inwijdingscursussen vervallen Zondag DINSDAG na de Congregatie Koorrepetide voor het PaaschspeL WOENSDAG half 8 Dadenclub de Fiere Blij heid; 8 uur Zangrepettiie. DONDERDAG 8 uur worden de religieuse dansen ingestudeerd. Graalhuis Middenweg ZONDAG. De Dadenclubs zijn op half 9. Repetities voor het spel: MAANDAG, 8 uur, Zangrepetitie. WOENSDAG, kwart over 8, Koorrepetitie. DONDERDAG, 8 uur, Dansrepetitie. Graalhuis Spaarne De korfbalclub gaat op gewonen tijd zijn gang. De Inwijdingscursus en de dadenclubs voor Leidsters en Kadetten gaan niet door vanwege de bovenvermelde repetities. 's Avonds om half 9 worden allen verwacht, die met het a.s. spel zingen of spreekkoren, dus voor heel Haarlem. WOENSDAG-ochtend om 7 uur Alg. H. Com munie voor de leden van de Amsterdamstraat- parochie. 8 uur: Koorrepetitie (alleen voor leden van dit huis). VRIJDAG, 8 uur, Dansrepetitie. (Alleen voor leden van dit huis). ZATERDAG, groote dansrepetitie voor alle leden van Haarlem, die meedoen. Neem dan Uw Kruis op en volg Jezus na, en gij gaat het eeuwig leven in.... (Uit het Koninklijk Paaschkruis) N.V. Aan het bouwwerk van de 154 woningen aan de Ramplaan te Haarlem is door de gecombi neerde besturen van werknemers in het stuca- dorsbedrijf een staking geproclameerd, omdat de stucadoorspatroons niet wenschen na te komen artikel 20 van het Landelijk Collectief Contract (het werken in tarief). Bij- het conflict zijn betrokken drie leden van den R. K. Bouwvakbond, vier leden van het A. N. S. B., één van den Christelijken Bond en twee ongeorganiseerden. Geboren: 1 Maart, zoon van A. J. Spekvan Duffelen; 2 Maart, dochter van H. Harskamp Prevost. Ondertrouwd: 2 Maart, G. W. A. de Clercq en E. J. Verhagen. Overleden: 28 Febr. B. Dijkhuizenv. Kleef, 61 jaar, Saenredamstraat; 1 Maart, C. Bies— Visser, 83 jaar, Rijksstraatweg; V. Balma, 66 jaar, M. v. Heemskerkstraat; P. J. 22 mnd., zoon van P. Jansen, Hazepaterslaan; H. Woud stra, 75 jaar, Paul Krugerstraat. In verband met het verschijnen van het ochtendblad, ontvangen onze abon- né's heden het geïllustreerde Zondags blad voor het laatst. Wie op behoud er van prijs stelt, kan zich er op abonneeren tegen den prijs van 2 Vu cent per week. De wedstrijd DongenSantpoort zal Zondag a.s. niet doorgaan. Zondag 4 Maart speelt de vereeniging H.B.C I uit Heemstede een propaganda wedstrijd tegen een combinatie der Zuidelijke R.K. Voet- balvereenigingen B. S. M., Concordia en Voge lenzang aan den Vogelenzangscheweg, nabij de Leidschevaart te Vogelenzang. Dit belooft een mooie wedstrijd te worden. De baten komen ten goede aan de instand houding van het RH. Parochieblad der Paro chies Hillegom, Bennebroek en Vogelenzang. KOS Krom, Prevost Sr. Hessels, Ruis, Prevost Jr. Paape, Houkes, v. d. Horst, Kok, Hartendorp STORMVOGELS: De Waard Haak Sr. Haak Jr. Fijen Tol v. d. Velde v. .d Steen, Van Pel, Prins, Ketting, de Waard. V.S.V.- Michel van Zutfen Van der Griendt Den Boer, De Vries, De Koning Wolf Sr., Wolf Jr., v. d. Lugt, Sterk, Kruiswijk. H F C Mac Neill Dorsman, A. v. Baasbank Zur Miihlen, Kruyer, Lamp Hork, Kermer, R. Jongeneel, Chapon, Sigmond Mocht Mac Neill niet spelen, dan zal M. Slin- genberg zijn plaats innemen. ED.O.: Fucks K. Zandstra G. Zandstra Jansen, v. d. Putten, Oomen Nottrot, Bijvoet, Goemaat, Perukel, Kelder. OVERVEEN - TEL. 13153. Nog beschikbaar: Zondagavond, Maan- I dagmiddag, Maandagavond, Dinsdag- i morgen, Dinsdagmiddag, Dinsdagavond I Donderdagmiddag, Donderdagavond. i Vrijdagmorgen, Vrijdagmiddag, Zater- 1 dagmorgen en Zaterdagavond. TiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiHiiiiiiiimiiiimiiimiiiiiiimiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiii St. Isedorus—NVC (terr. Vogelezang), H. v. Dam. TSB 2RKJW 1 (terrein O.G.), P. Bakker. RKJW 2—BVC (terrein TYBB), P. Pieper. TSB 1—St. Jozef (terrein BSM), H. Weijers. De wedstrijden beginnen te 2 uur. Dinsdagavond a.s. zal het Amsterdamsche elf tal op het A.F.C. terrein een oefenwedstrijd spelen tegen Haarlem. Zondag a.s. verdedigt G. J. Krom 1254 jaar de blauw-zwarte kleuren van R.C.H., welk feit voor het bestuur dier vereeniging reeds aanleiding was hem tot lid van verdienste te benoemen. Maar bovendien heeft men den wensch kenbaar gemaakt hem openlijk te huldigen, wat nu Zon dag gebeuren zal vóór den wedstrijd R.C.H.— Stormvogels. Het aantal wedstrijden, dat Krom voor zijn club heeft gespeeld, is legio, terwijl hij boven dien veertienmaal voor het Ned. elftal, vijf keer voor de Zwaluwen en ettelijke malen voor het Haarl. elftal speelde. De beide laatste middagpartijen boden weinig belangstelling, al verloor De Leeuw nog bijna van De Menninck, die slechts 250 behoefde te hebben tegen den Amsterdammer 400. In 24 beurten maakte de laatste de partij uit. terwijl de Belg op 242 bleef staan. De resultaten waren De Leeuw 400 punten in 24 beurten, h s. 81, moyenne 16.66. De Menninck 242 punten in 23 beurten, h.s. 45, moyenne 10.52. De Doncker 400 punten in 30 beurten, h.s. 68, moyenne 12.33. Damman 191 punten in 29 beurten, h.s. 26, moyenne 6.58. Om acht uur des avonds werden de wed strijden voortgezet met de partijen Dommering Baudart en Van Vliet tegen De Menninck. De belangstelling ging in hoofdzaak uit naar de eerste partij. Dommering poedelde in zijn eerste beurt, waartegenover de Belg 9 piaatste. Toen kwam Dommering dadelijk los. Hij toon de zich bijzonder vast, bleek onmiddellijk thuis te zijn, hield de ballen goed bijeen, waardoor de serie met veel klein spel snel steeg. De 100 werd gepasseerd en hij strandde op 124 op een niet al te moeilijken stoot, welke haarfijn ge mist werd. In de 8ste beurt wederom een fraaie serie van Dommering. De 100 gingen op, doen toen kwamen de moeilijke ballen. Hij kon ze niet meer bij elkaar krijgen. Wel verbeterde nij zijn eigen, tevens toumooirecordserie van 124. maar op 128 klotsten de ballen. In 13 beurten was de 400 vol. Dommering 400 punten in 13 beurten, h.s. 127, moyenne 30.76. Baudart 241 punten in 12 beurten, h.s. 65, moyenne 20.08. In de andere party kon Van Vliet er aan- vankeiyk niet inkomen. Na 10 beurten had hij er 79 tegen De Menninck 109. Met 57 in de 12e en 52 in de 15e beurt had Van Vliet een kleinen voorsprong. Na 21 beurten had ae Bel gische derde klasser er 204 en Van Vliet 281. Met een slotserie van 119 had Van Vliet zich op fraaie wyze hersteld en won daarmede zijn derde party in successie. Van Vliet 400 in 22 beurten, h.s. 119, moyen ne 18.18. De Menninck 204 punten in 21 beurten, h.s. 31, moyenne 9.71. De laatste partyen van den tweeden oag gin gen tusschen SweeringZaman en De Leeuw— Moons. De Leeuw en Moons speelden een party, die in zooverre een verrassend karakter droeg, dat De Leeuw den sterken Belg buitengewoon goed party gaf. In de andere party werd minder snel ge speeld. Sweering was ei niet in en ook de Belg xon niet tot hooge series komen. Het resultaat was: Moons 400 punten in 16 beurten, h.s. 88, moyenne 25.— De Leeuw 332 punten in 16 beurten, hs. 56, moyenne 20.75. Sweering 400 punten in 30 beurten, h.s. 79. moyenne 13.33. Zaman 377 punten in 30 beurten, hs. 82, moyenne 12.56. Na den tweeden wedstrijddag leidde België met 3597 punten tegen Nederland 3562 punten. In de te Leiden gehouden vereenigde verga dering van het Hoogheemraadschap van Ryn- land deelde het bestuur naar aanleiding van een in de vorige vergadering door den hoofd ingeland J. A. Duinisveld geuiten wensch naar een vereenvoudiging van de reglementaire be palingen omtrent verkiezing mede, dat die be palingen op eenige punten herziening behoe ven, maar dat het bestuur eerst het resultaat zou afwachten van het onderzoek van Geo. Staten van Zuid- en Noord-Holland naar het door het Rynland gedane verzoek om invoe ring van een belasting op de bebouwde eigen dommen. Het bestuur deed mededeeling van de by de N. V. Levensverzekering My. de Nederlan den van 1845 gesloten geldleening vanvier maal 10 000 pari tegen een rente van 4 pet. Een opgave werd gedaan van den stand van het bemalingfonds, dat op 1 Januari bestond uit een inschrijving in het 3 pet. grootboek der Nationale schuld, groot nominaal 140,250. Een nieuw reglement op het beheer van waarborg- en slikgélden in Rynland werd vast gesteld. De vergadering besloot tot toekenning van paChtvermindering van 10 pet. over 1933 aan de pachters van 's Molenaarsbrug en Zwam- merdamschebrug. Woord gehouden Bij de opening van den wedstryd in bekwaamheid ziekzoeken werd door ir. Volkersz, dir. Rijkstuinbouwwinterschool zyn bereidvaardigheid toegezegd om een lezing te houden en een bespreking met behulp van den microscoop over deze materie. Deze lezing zal Donderdag as. te 8 uur in de veilingzaal plaats hebben. We vertrouwen, dat de belangstelling groot zal zyn. De groote belangstelling Aan den wed stryd in het ziekzoeken is door 300 personen deelgenomen. Ongeveer 1000 vakgenooten heb ben de expositie bezocht. Het is voor het be stuur der veiling een schitterend succes. Thans is men nog volop bezig de ingeleverde rappor ten te controleeren om de pryswinners te kun nen bepalen. Personalia De telefonisten by den inter- localen dienst L. Schouten en M. C. de Beus ,zyn verplaatst van Hillegom naar Amsterdam; V UT/""kI CT1CD ADR. STOOPPLEIN 24 liULS 1 KLIS. rEL. 15597 Overveen Pastoor Emil Fiedler, van wiens hand wij voortaan eiken Zaterdagavond een artikel zullen publiceeren, is een figuur naar wien vele katholieken in Duitschland en ook in Nederland met be wondering opzien omdat hij het heele.naar alle kanten opspringend, heerlijk idealisme van een jonge generatie als het ware op vangt in een nauwe bedding, waar het bruisend en spattend voortstroomt in de juiste richting. Zeker, er zijn katholieken geweest en zijn er nog, voor wie het brui sen en spatten en schuimen van Fiedler's gedachten een bron van minder aange name zelfverwijten vormde, en die daar om critiek uitoefenden op de engte van zijn principieel, door-en-door beleefd ka tholicisme, die zich liever iets ruimer en gemakkelijker door zijn kokende rivier zouden laten meenemen en die tenslotte toen 't hun niet lukte zijn idealisme wat langzamer en trager te doen stroomen verdenkingen gingen wekken tegen zijn „richting". Zulke tegenstand deert pastoor Fiedler niet. Hij blijft met onvermoeibaren ijver slaan op het aambeeld van het conse quente christendom. Hij hamert met zijn predicaties de leer van het Evangelie in een maatschappij, die het Woord Gods vertrapt op het asphalt van haar steden, die de huwelijken stukvreet omdat zij de kinderen haat, en die de zielen verstikt in haar hokken en corridors. Daarbij staat hem het lichtend voorbeeld van zijn meester dr. Carl Sonnenschein voor oogen. Fiedler behoort tot de uitge lezen groep sociale werkers waartoe ook dr. Brüning, Emil Ritter en Franz Herwig behoorden die gewerkt hebben op het bureau van den Berlijnschen apostel aan de Georgenstrasse. Op dit bureau deze wereldhaven van alle maatschappelijke schipbreukelingen waar Sonnenschein alles weggaf, tot zijn kleeren toe, om on- gelukkigen, werklooze intellectueelen, ka tholieken en niet-katholieken, Brahmanen zelfs, te helpen, waar doodzieken zich naar toe sleepten om een druppel boven- menschelijk medelijden uit de oogen van dien priester op te vangen, waar de tele foon voortdurend in verbinding stond met departementen en directiekamers en van waaruit honderden, om niet te zeggen duizenden aan werk geholpen werden, waar di r e c t bijstand werd verleend, zonder eenig menschelijk opzicht, zonder eenig uit stel, en zonder angstvallig vragen of dit of dat wel overeenkwam met het overgele verde fatsoensbegrip, waar iemand zetelde, die zich priester noemde, en elke rechterlijke allure van zich af wees in dat bureau werd Fiedler ge vormd. Hij is één dergenen die de wijsheid van den grooten doode, dr. Carl Sonnen schein, uitdragen ver over de massa's in de wereldsteden. De aureool van zijn leermeester slaat haar schijn op hem terug. Hij vertolkt diens gedachten op eigen wijze. Hij heeft een d a d e n-1 even, waar zijn ideeën op steunen als op een rots. Voor nadere byzonderheden omtrent Sonnenschein's leer en leven verwijzen wij onze lezers naar het onlangs by de R.K. Boekcen trale te Amsterdam verschenen werkje van Marie Schous: „Dr. Carl Sonnenschein". Een greep uit zijn sociale hervormingsideeën, neer gelegd in zün „Notizen" en „redevoeringen", 64 blz. ook de telefoniste by den lokalen «flenst P. J. M. Litjens Is naar Amsterdam overgeplaatst. Waarséfiuwing Het publiek wordt er in het algemeen op gewezen, dat de verordening betreffende het niet los laten loopen van hon den op den openbaren weg nog bestaat, hoewel deze verordening den laatsten tyd door de po litie zeer soepel is toegepast. Waar evenwel thans vele klachten zyn inge komen over onbeheerd losloopende honden, wordt ter kennis van het publiek gebracht, dat by verder misbruik maken van de bepalingen dezer verordening deze weder streng zullen wor den toegepast. Tevens wordt er aan herinnerd, dat de eige naar of houder van een hond er voor moet zor gen, dat zyn hond op de wegen steeds voorzien is van een halsband, waaraan een voor dezen hond geldige belastingpenning is bevestigd. Burgerlijke Stand Geboren: C. Kattestaart —Verbaan, z. M. G. de BoerAssman d,; A. Ha- gedoornDuineveld, d.; C. ZwartRoos, d.; E. de JongeLeegwater, d.; R. NabermanJel- mersma, Ondertrouwd: J. Ph. Heybrock en H. Gouda; R. Post en S. Roeper. Getrouwd: F. Th. Madlol en J. O. Langendyk; A. Boer en J. Broeze; T. Bosman en C. W. van Strien. Overleden; Wouterus Spanjaard, 41 j., ongeh. Burgerlijke Stand. Geboren: J. A. K. Ras- terhoff—Van Vuren, z„ J. Zwanenburg—Ros, d., D. M. Blankenietkerk, d., N. Stokerde Boer, d., G. DatemaSchaap, d„ C. M. J. A. Nolten Oomes, z. Overleden: J. J. M. Slotemaker, 62 jaar, echt- gen. v. A. v. Straten, A. W. de Boer, 13 j., z. v. J. G. de Boer, S. Abbo, 59 j., echtgen. v. G. Kuyper, K. Wyker, 70 j., weduwn. v. J. Sloot, W. Kra mer, 63 j., weduwnr. v. W. Wel voren. K. v. Pel overleden Op 47-jarigen leeftyd is alhier overleden de heer K. van Pel, in le ven voorzitter der IJmuider Vischhandelveree- niging. Dat dit een zware slag is voor de visch- handelsvereeniging. zal een ieder begrypen die weet dat de heer van Pel als zakenman een zeer geziene figuur was. Eerst was hy secre taris, later vice-voorzitter en ten slotte van 1930 af voorzitter der genoemde vereeniging. In verband met het overlijden van den heer van PMIUCS RADIO Gebouw St. Bavo Prov. Kieskring Velsen, half 4 Cuisus R. K. Volksbond, 3 uur Ge wone zittingen 4 en 6 uur Geel-Wit, 6 uur. Palace Victor en Victoria. Op het tooneel: The Overburry's, 7 en 9.15 uur. Rembrandt „De Jantjes". Op het tooneel: Damhofer „Weisse Rössl", 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „De onzichtbare man", 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Middagconcert door de H. O. V., half 3 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond. Tempeliersstraat 35 Kunstfilm „Ludwig von Beethoven" 2.30 en 8.15 uur. PalaceVictor en Victoria. Op het tooneel: The Overburry's, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt „De Jantjes". Op het tooneel: Damhofer „Weisse Rössl", 2, 4.30, 7 en 9.15. Luxor-Theater „De onzichtbare man", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. KONINGSTR. 27 TELEF. 14609 Sociëteit „St. Bavo" R.K. Bevolkingsbureau 8 uur RK. Commissie voor Beroepskeuze 8 uur Bestuur R.K. Postpersoneel half 9 uur. Gebouw H. K. B. Tempeliersstraat 35 Kunstfilm „Lidwig von Beethoven" 8.15 uur. Stadsschouwburg Fritz-Hirsch-Operette „Wenn die kleinen Veilchen blühen" d uur. Palace Victor en Victoria. Op het tooneel: The Overburry's, 7 en 9.15 uur. Rembrandt „De Jantjes". Op het tooneel: Damhofer „Weisse Riissl", 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „De onzichtbare man". 8.15 uur. Van Zaterdag 3 Maart des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 9 Maart zyn de volgende apo theken ook geopend, 's avonds na 8 uur en des nachts. P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15; Apo theek Loomeyer, Zylweg 34; Schoterboscn-apo theek, Ryksstraatweg 19; W. P. Woutersen, Ko ninginneweg 3. De bibliotheken zijn geopend: Bibl. N. GROENMARKT 22 Woensdagsmiddags van 254 tot 4 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 754 tot 9 uur. Bibl. KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagsmiddags van 154 tot 2'A u. voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 8 tot 9 uur Vrijdagsavonds van 8 tot 9 uur. Bibl. HAGESTRAAT 49 Woensdagsmiddags van 2 tot 354 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 7H tot 8H uur Vrijdagsavonds van 754 tot 854 uur. Bibl. GEN DE LA RE1JSTRAAT 17 Dinsdagsavonds van 854 tot 954 uur Woensdagsmiddags van 354 tot 5 uur Vrijdagsavonds van 854 tot 954 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 106 uur R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem Tel 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 24, 8—9 uur Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1. Haar lem Tel 11671 Wit-Gele Kruis (R.K. Kraamhulp, wykver- pleging en Magazijn Parklaan 75 (telef. 16391). Spreekuren: R.K. Kraamhulp: Dinsdags van 1 tot 2 uur, Vrijdags van 1 tot 2 uur. Spreekuren: R. K. Wykverpleging, Magazyn verplegingsartikelen, inschryven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 5 uur. Wit-Gele Kruis, Heemstede: zich te vervoe gen bij mevrouw Pronk, Kerklaan 50. Pel werd gisteren een spoedeischende bestuurs vergadering gehouden. By zyn functie als voorzitter der IJm. Visch- handel Ver. was de overledene ook lid van het Centraal Administratiebureau, zoodat hy deel nam aan de onderhandelingen met autoritei ten en vakgroepen. Ook ileze laatste zullen in den overledene een eerlijk en oprecht mede burger missen. Bezitters van vleeschkaarten. Burgemees ter en Wethouders maken bekend, dat zy, <üe in het bezit zyn van een vleeschkaart, de strookjes, vermeldende naam en adres van den houder, uiterlijk Maandag 5 Maart a.s. moeten inleveren en wel: de georganiseerde werkloozen by den penningmeester van den bond; de on georganiseerde werkloozen by het stempelen op het Raadhuis. Zy, die door een Armbestuur ondersteund worden, by den penningmeester van dat Arm bestuur. De z.g. kleine kweekers by het bestuur hun ner vereeniging-, de overigen om elf uur v.m. op het Raadhuis (zy-ingang). Daar kan deze aangelegenheid voor hen, die stempelen, in het stempellokaal geregeld wor den). Katholischer Deutscher Seelsorger (Reetor) Spaame 87. TeL 11551. Katholisches Deutsches Heim „St. Agnes" Fredrikspark 8 TeL 12398 SONNTAG, den 4. Marz> morgens 8,30 Uhr hl. Messe mit Predigt u. Gesang in deutscher Sprache in der St. Josephskapelle des Kinder- hauses am Zylsingel. Abends urn 8,30 Uhr ln der Paterskirche am Nieuwe Groenmarkt dritte Fastenpredigt mit kurzer Andacht und sakramentalem Segen. DONNERSTAG den 8. Marz, abends 8,30 Uhr Andacht mit Fastenpredigt und Beichtgelegen- heit in der St. Antoniuskirche, Aerdenhout— Bentveld, Sparrei.'.aan. Die Halfte der Fastenzeit ist vorbei! Hast Du schon einer Fastenpredigt und Fastenandachl beigewohnt?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2