De Missiewedstrijd te Dongen Vosta kampioen in Oost II Haarlem wint met 3-2 van Breda DONGEN IN FEESTDOS F0RTITUD0 EN V. V.Z. SPELEN GELIJK MAANDAG 5 MAART 1934 Geslaagde propaganda voor de R.K.F. Volendam klopt V.I.C. In een vluggen en spannenden wedstrijd heeft het Haar- lemsche elftal een verdiende zege behaald De elftallen De wedstrijd Haarlem neemt de leiding De tweede helft De voorsprong vergroot De achterstand verkleind De stand is 13 Breda scoort opnieuw Spel en spelers ALTIOR—UNION 3—2 Spannende en snelle wedstrijd V.V.IJ.E.M.M. 2—2 De juiste verhouding DONGEN IN HET TEEKEN VAN MISSIE EN SPORT Keeper Alsemgeest in actie bij een gevaarlijken Bredaschen aanval Het Haarlemsche elftal, dat gisteren in Dongen met 3-2 won van het Bredasche elftal De Meer door H.M.S. met 31 geslagen. V.V.IJ. en E.M.M. deelen de punten VOSTA—N.E.O. 4—1 De kampioensvlag wappert DE MEER—H.M.S. 1—3 Zwak voorhoedespel der rood zwarten FORTITUDO—V.V.Z. 0—0 Goede verdedigingen VOLENDAM—V.I.C. 3—0 Aantrekkelijke strijd UIT DE SPORTWERELD Dongen in feestdos! AI vrij vroeg in den ochtend was het een drukte van je welste; de nijvere ingezetenen hadden door het uitsteken van de vlaggen aan het stadje een feestelijk aanzien gegeven. Een heerlijk voorjaarszonnetje bestraalde met gou den glans het veld dat een echt feestelijk aan zien had. De spelers van Haarlem waren om half twaalf gearriveerd en verwelkomd door het Uitvoerend comité bij monde van Dongens voorzitter, den heer Snels. De geheele Dongensche jeugd, mitsgaders de rijvereeniging was gemobiliseerd voor een défi lé, dat van het bordes zou worden gadegesla gen door de vele officials, die met tientallen naar het leerlooiersstadje waren gekomen, om getuige af te leggen van de sympathie voor de ze in dienst der Missie gestelde sportdemon- stratie. Om kwart over twaalf had de officieele ont vangst plaats op het stadhuis. De burgemees ter, de heer K. L. J. Wouters verwelkomde de officials met een keurige toespraak. Spr. schet ste de maatschappelijke beteekenis van de sport, die van een bestreden genoegen, slechts voor kinderen te rechtvaardigen, was uitge groeid tot een factor van groot volksbelang. Meer speciaal wees de spr. op de beteekenis van de katholieke sport en haar beteekenis ten opzichte van de liefdadigheid en de Missie. De voorzitter van de RKF., de heer Van der Heijden dankte het gemeentebestuur voor deze officieele ontvangst, die opnieuw bewees, dat de overheid de beteekenis der sport weet te waardeeren en op prijs te stellen; namens de geheele RKF dankte hij recht hartelijk voor dit bewijs van groote sympathie. Daarna werd van het bordes van het ge meentehuis gadegeslagen het werkelijk goed georganiseerde en keurige défilé van Dongens „hope der toekomst." Vervolgens werd in particuliere auto's een rondrit gemaakt door en om Dongen en ten slotte ging men met de muziek van „Or pheus" naar het terrein, dat reeds om twee uur met duizenden toeschouwers dik was om zoomd. Naarmate het uur van den aanvang vorderde, kwamen er meerdere toeschouwers, voor wie nog een extra accomodatie werd aangebracht. Hoeveel toeschouwers aanwe zig waren, kunnen we niet precies zeggen, maar naar schatting bedroeg dit toch zeker 5000, Waarvan velen uit den vreemde, aangevoerd door treinen, autobussen en particuliere wa gens. Het was een handgedruk van je welste, tus schen oude en nieuwe vrienden en het deed werkelijk deugd, dat zelfs de alleroudste pio niers van de katholieke sportbeweging zich een gang naar dit voetbalveld hadden ge troost. Toen Mgr. Brans het terrein betrad werd hij verwelkomd door het „Aan u, o Koning der Eeuwen"; door duizenden meegezongen. De heer Snels overhandigde daarna in een vlotte en sympathieke toespraak aan Mgr. Brans, een ets-foto van de nieuwe St. Lauren- tiuskerk van Dongen. Even voor half drie betraden de Haarlem mers het terrein in blauw-wit gestreepte jer seys; in het elftal waren geen veranderingen aangebracht. De Bredanaars verschnen in blauwe jerseys in witten broek in de oorspronkelijke opstel ling. De spelers werden begroet met het „Wilhel mus". Breda: A. Geerts (RAC) C. de Groot A. Peeters (Mevo) (Dongen A. Ghijs L. Brenders J. v. Dongen (Lachapelle) (Dongen) Dongen) G. Martens (RAO) A. v. d. Oudenhoven W. Schwartzmans (Dongen) (Mevo) A. v. d. Veeken (Dongen) A. Roestenberg (Gilze) Scheidsrechter L. Krans A. v. d. Geer A. v. d. Sande (Spartaan) (Leonidas) C Alsemgeest C. Ruygrok H. B. Vlek (D.H.L.) (HBC) (D.E.M.) J Keizer C. v. d. Zalm R. Kamer (Wilskracht) (GDA) (TYBB) M. Gigengack P. Strieder (Geel Wit) (Leonidas) W. Alsemgeest (DHL) Haarlem Haarlem wint den toss. De wind staat dwars over het veld. Nadat de Bredanaars den bal zijn kwijtgeraakt, is de eerste aanval voor Haar lem, maar daarna nemen de blauwen den aan- 4 val over en v. d. Zalm redt in een lastige situatie. Maar de Haarlemmers komen opzet ten en gedurende eenige minuten is de bal niet van het Bredasche doel weg te krijgen. Na een vergeefschen voorzet van v. d. Veeken, krijgt aHarlem een corner te nemen, die door Ruygrok werd naastgekopt. Bij een snellen uitval van v. d. Veeken krijgt v. d. Oudenhoven een kans, maar Gigengack is hem te vlug; vlak daarop schiet dezelfde speler den bal over. Wanneer v. d. Sande een maal keurig ontsnapt en een pass geeft aan Ruygrok krijgt deze een keurige kans, maar hij schiet precies diagonaal over de lat. Intus- schen krijgt Tok Alsemgeest gelegenheid ge noeg om zijn talenten te toonen, al was het werk niet zoo erg lastig. De Bredasche voor hoede schepte zich zelf heel wat goede kan sen, maar op het laatste oogenblik vergaten de heeren te schieten. Van overwicht van een der partijen is absoluut geen sprake, tegen over snelle uitvallen, staan soliede verdedigers, en daardoor is het spel zeer aantrekkelijk. Op vallend sterk laat C. Alsemgeest zich in den buitenspel-val lokken. De Bredanaars forceeren een nieuwen corner, die door Schwartzmans wordt naastgekopt. Uit een fraaien voorzet van v. d. Veeken tipt Alsemgeest corner. Vrü plotseling komt Haarlem aan de leiding, als C. Alsemgeest na 24 minuten een terugge- speelden bal geweldig hard inkanjert. Breda maakt bijna gelijk maar Tok kan de situatie redden, door den bal hoog uit de lucht te plukken. Keurig dringt daarna Schwartz mans door, maar op het laatst faalt zijn schot jammerlijk. Aan den anderen kant schoot v. d. Sande een afgepasten voorzet onbegrijpelijk naast. Het spel is zeer snel, tegenover het snelle, maar niet berekende spel der Bredanaars plaatsen de Haarlemmers een tactisch veel rij per spel, zoodat het een voortdurende strijd was tusschen enthousiasme en techniek. Al semgeest maakt na 40 minuten een geheide off side-goal. Het zit de Bredanaars niet mee; vlak voor de rust krijgt Schwartzmans een prachtkans, maar zijn schot gaat hoog over. Een mooie safe van Alsemgeest op een kopbal van Oudenhoven voorkomt den gelijkmaker, terwijl aan den anderen kant Geerts een ver hooging der score voorkomt. Zoo komt de rust. De eerste aanval is voor Breda, het schot van v. d. Veeken belandt in het bovennet. Na twee minuten reeds neemt Haarlem een corner; v. d. Geer zette goed voor en Alsem geest scoort, daaruit met een keurigen kopbal no. 2. De Bredasche voorhoede volhardt in haar fout, door den bal veel te slecht door te geven, zoodat de passes in den regel onbe reikbaar zijn. En wanneer de bal al eens in schotpositie wordt toegespeeld, talmen Martens en Schwartzmans veel te lang. Uit een vrijen schop wegens hands trapt Brenders naast Zoo blijven de Bredanaars in de voorhoede enorm sukkelen. Door hun spel hadden ze in deze periode wel een doelpunt verdiend. Een laag schot van Martens wordt door Tok uitstekend gevangen. En kort daarop loopt dezelfde speler een voorzet van v. d. Veeken gewoon uit. De Bredasche kanthalfs steunen de voorhoede niet voldoende, en vooral Jos. v. Dongen kan ons niet bekoren. Nadat Alsemgeest een keihard schot van Martens heeft gekeerd, moet hij even daarna voor een goed gericht schot zwichten (12). De spanning, die even verloren was gegaan, keert terug. Tactisch zetten de gastheeren de buitenspelval op en de gasten loopen daar meermalen in. Als de Bredasche halfs even onoplettend zijn en een pass naar v. d. Sande niet onderbre ken, zet de Leonidas-man voor, Ruygrok krijgt den bal volkomen vrij en het is 13. De gastheeren hebben geen geluk als bij een daaropvolgenden hoekschop een bal buiten be reik van Alsemgeest langs den paal rolt. Geerts in het Bredasche doel krijgt het daarna niet gemakkelijk, maar subliem keert hij een paar schoten van Alsemgeest en Vlek. Toch blijven de gastheeren doorzetten, maar Alsemgeest is onverbiddelijk. En als Ouden hoven eenmaal een reuzen kans krijgt, schiet hij hoog over. Neen, aan de techniek der Bra- danaars ontbreekt nog wel wat. Een schot van Roestenberg belandt daarop in het zijnet. Nog geen minuut later tipt Strieder een bal van de voeten van den vrijstaanden Ouden hoven weg; dat was wel de mooiste kans van den dag. Een corner op het Bredasche doel brengt eenige spanning, maar ten slotte redt Geerts. Zeven minuten voor het einde weet Roesten berg een scrimmage te benutten in het aHar- lemsche doelgebied en de stand is 23. Nog was Breda niet verloren; nadat Geerts keurig heeft gered, staat Schwartzmans in buitenspel-positie! waarvoor het fluitje gaat. De strijd is thans op z'n hevigst. Breda krijgt enorm veel kansen, maar nu is de Haarlemsche verdediging op haar best. Strieder en Gigen gack werken als paarden en met 23 komt het einde. Haarlem won verdiend. In het algemeen is ons het Haarlemsche elftal niet meegevallen. Indien het achtertrio niet had bestaan uit het geroutineerde drietal: Alsemgeest, Gigengack en Strieder, zou de uitslag geheel anders zijn geweest. Vooral in de tweede helft heeft dit subliem spelende achterstel bergen werk ver zet; Alsemgeest plukte oudergewoonte, in def- tigen stijl de hoogste ballen uit de lucht; de twee goals, die hij liet passeeren, kwamen uit schermutselingen. Dit drietal maakt een goe de kans voor het nationale team. In de half- linie viel ons aanvankelijk v. d. Zalm mee, maar in de tweede helft tegen. Kamer was goed, zonder meer, Keizer viel niet bijster op. In de voorhoede was het de oude Alsemgeest die twee fraaie goals scoorde en die er wel kijk op had. Voorts viel het werk te roemen van v. d. Sande. Ruygrok en Vlek vormden geen ster ke rechterwing. Ook v. d. Geer kon ons maar matig bekoren. De Bredanaars speelden met geestdrift, maar met veel minder routine. Doelman Geerts was in de tweede helft goed, voor de rust zwak. Van de backs maakte de Groot een goeden indruk, pootig, maar fair. De halflinie daarentegen miste ruggegraat. Van Dongen was daarin niet wat we van hem gewoon zijn. De voorhoede was in de tweede helft goed; jammer, dat Schwartzmans zijn dag niet had, en dat zijn schoten faalden. Van den Oudenhoven was de beste, en de meest doortastende speler. Ook Roestenburg deed heel goed werk; v. d. Veeken vonden we zeker zoo goed als v. d. Sande. Dongen kan tevreden zijn. Het was een wedstrijd met vele goede momenten, die aan de duizenden heeft laten zien, dat er in de RKF nog wel gevoetbald kan worden. Direct na aftrap trekt Union, dat zes inval lers telt, ten aanval en blijft eenigen tijd van het spel meester. De gasten weten door prach tig open spel herhaaldelijk tot het Altior-doel door te dringen en na 15 minuten nemen zij door Renkens de leiding (01). Altior komt dan wat meer in den aanval. Even voor rust gelukt het G. te Riele den ge lijkmaker te scoren (11). Na de rust ontwikkelt zich een mooi vlug spel. De rechtsbuiten van Union, Bogaards ziet kans zijn club opnieuw de leiding te geven door een goed schot (12). Onmiddellijk daarna is het G. te Riele die de partijen met een fraai schot in den linkerbo venhoek op gelijken voet brengt (22). Aanval op aanval volgen elkaar op, doch beide elftallen beschikken over een goede ver dediging. Wanneer de bal door keeper Gerrits wordt weggestom.pt, is het weer G. te Riele die de kans waarneemt en den stand op 3—2 brengt, waarmee het einde komt. De E.M.M.ers, die op eigen terrein aan V. V. IJ. met 32 hadden verloren, hadden het er op gezet, nu althans één punt uit den strijd te halen, en dit is hun volkomen gelukt. In de eerste helft hadden zü het voordeel van zon en wind, en waren geregeld in den aanval. Door het goede verdedigen van de IJsselstein- sche achterhoede duurde het geruimen tijd eer Vitus Poort uit een schermutseling voor doel aan zijn club de leiding kon geven. De thuis club kwam er na dien wel iets beter in, on dernam vrij gevaarlijke uitvallen en wist door v. d. Hoogen gelijk te maken (11). Tot aan de rust had E.MM. het beste spel en wist, wederom door Poort, opnieuw de lei ding te nemen. In de iweede helft was het initiatief vrij wel aan V.V.IJ. Tal van goede aanvallen wer den gedaan, tal van hoekschoppen geforceerd, totdat eindelijk L. v. Doom succes had en- den stand op 22 bracht. In het nog resteerende kwartier werd het nu een gelijk opgaande strijd, waarin zoo nu en dan fel werd gestreden om het winnende punt. Hoewel beide ploegen tal van kansen kregen, kon er niet één van benut worden, zoodat het einde kwam met een verdeeling der punten. In het Zuiden I blijft Valkenburg ongenaak baar aan den kop gaan. Gisteren werd Kim- bria, dat indertijd den Valken op eigen terrein een gelijk spel wist af te dwingen, in Maas tricht met 41 geslagen. R. K. V. V. L. had Caesar op bezoek en verbeterde haar positie iets, door den Beekenaren de punten te ont nemen. De Sittardsche Boys hebben geen kans gezien om revanche te nemen op Volharding, maar wisten toch door met 11 gelijk te spelen den Grevenbichters een punt te ontfutselen. De derby in Kerkrade tusschen K. N. V. en Kerkrade had een zeer spannend verloop. De gasten wonnen met 2I en blijven dus het leidende Valkenburg op den voet volgen. Chè- vremont behaalde een gemakkelijke zege op R. K. O. N. S. en het gaat er thans gevaarlijk uitzien voor de Schaesbergers, die leelijk zijn afgezakt. Volendam 16 13 2 1 28 62—19 H. M. S. 15 11 1 3 23 36—23 D. E. M. 16 7 3 6 17 31—39 E. M. M. 17 6 4 7 16 37—35 V. V. Y. 14 7 1 6 15 45—38 Wilskracht 11 7 0 4 14 38—25 V. V. Z. 16 5 2 9 12 39—44 De Meer 16 6 0 10 12 42—51 Fortitudo 17 3 3 11 9 23—51 V. I. C. 14 3 0 11 6 25—53 Valkenburg 16 10 5 1 25 51—23 Kerkrade 15 8 5 2 21 39—21 Chevremont 16 9 2 5 20 42—25 K. N. V. 15 6 4 5 16 33—27 Sitt. Boys 16 6 4 6 16 38—38 Volharding 14 5 4 5 14 30—25 Caesar 16 6 2 8 14 29—39 R. K. V. V. L. 16 5 2 9 12 25—40 Kimbria 13 4 2 7 10 26—24 R. K. O. N. S. 14 4 1 9 9 22—23 H.V.V. 15 4 1 10 9 23—49 In het Zuiden II heeft Kolping den moeilij ken wedstrijd tegen Wilhelmina in Weert tot een goed einde gebracht door met 31 te win nen en haar kampioenskans behouden. De hek kensluiters, die bij Mulo op bezoek waren, heb ben kranig tegenstand geboden en leden met 21 een eervolle nederlaag. De Venlosche Boys lieten zich op eigen terrein met 30 kloppen door Best Vooruit. S. V. B. boekte in Gennep een succesje, door daar tegen de club van dien naam met 22 gelijk te spelen. R-K.T-V.V. 17 11 3 3 25 49—23 Dongen 18 11 3 4 25 56—37 Kolping 16 10 3 3 23 43—21 Brabantia 18 10 3 5 23 53—31 Wilhelmina 20 10 3 7 23 51—41 M- U. L. O. 16 8 1 7 17 30—20 Best Vooruit 17 8 1 8 17 38—32 Gennep 18 6 3 9 15 36—41 Venl. Boys 16 5 1 10 11 27—52 S. V. B. 17 2 1 14 5 27—40 Venlo 15 1 2 12 4 18—65 In het Oosten II besloot Altior het seizoen door den laatsten thuiswedstrijd tegen Union met 32 te winnen. Grol kwam goed voor den S. D.O.U.C. Altior V. D. Z. 's-Heerenberg V.V.G. Union Grol Blauw Wit In het Oosten II is het kampioenschap van Vosta gisteren een feit geworden, door de 41 zege op Neo behaald. Een fraai succes voor de Enschedesche club, die op een mooi seizoen kan terugzien. Onze hartelijke gelukwenschen! Zwolle kreeg in Almelo van P. H. een 51 nederlaag te slikken en staat nu definitief op de laatste plaats. dat met 4—1 werd geklopt. 14 11 1 2 23 42—13 14 9 1 4 19 37—41 14 7 2 5 16 29—25 13 6 2 5 14 31—29 12 4 2 6 10 24—29 13 3 4 6 10 30—25 14 5 0 9 10 28—34 14 3 0 11 6 22—46 Vosta 14 11 1 2 23 51—26 Quick 13 7 5 1 19 48—28 Em os 13 7 2 4 16 40—25 De Zweef 13 4 5 4 13 26—29 Achilles 13 6 0 7 12 48—44 P.H. 13 4 3 6 11 24—35 N.E.O. 1) 11 1 5 5 3 25—36 Zwolle 14 0 3 11 3 21—56 In het Westen I is de strijd om het kam pioenschap nog niet beslist, Volendam heeft thans 28 punten en H.M.S. kan nog een aan tal van 29 bereiken. Maar we kunnen veilig aannemen, dat na den eerstvolgenden wedstrijd de kampioensvlag bij de wijdbroeken wordt ge- heschen. Gisteren werd V. I. C. aan het IJsel- meer met 30 geklopt. Het ziet er voor de col legeclub weliswaar leelijk uit, maar toch heb ben de Amsterdammers hun kans nog geheel in handen met nog vier wedstrijden voor den boeg. Fortitudo en V.V. Z. speelden gisteren gelijk. De Zaansche club is nu in veiligheid. De Cu- lemborgers veroverden weliswaar een kostbaar punt, maar wij vreezen, dat het niet meer zal baten. Zij hebben thans 9 punten en nog een wedstrijd te spelen. H.M.S. won in de hoofdstad van de Meer met 31 en behield dus haar kansje. V.V.IJ. en E.M.M. deelden in IJsselstein de punten. In het Westen II werd niet gespeeld. De laatste competitie-wedstrijd heeft Vosta het zoo lang begeerde afdeelingskampioenschap ge bracht. Van den aftrap is Vosta direct in de meerder heid doch de eerste aanvallen leveren geen re sultaat op. Ook de Neo-aanvallen zijn ongevaarlijk en stranden bijna steeds op de backs. Door de glad heid van het terrein gaan enkele goede kansen voor Vosta verloren. Vrij onverwacht scoort Alte- mühle na een kwartier uit een voorzet van rechts, 10. De thuisclub is overwegend sterker, doch vrij wel alle aanvallen worden onderbroken door het goede backstel der gasten, dat telkens met verre trappen het terrein zuivert. In de Bomesche voorhoede zit niet het minste verband, waardoor het leer steeds gemakkelijk door de Vosta-men- schen geretourneerd kan worden. Na vele vergeefsche aanvallen gaat de Vosta- rechtervleugel er handig combineerend tusschen uit, een afgemeten voorzet volgt en Altemühle kopt fraai in,20. In de resteerende minuten worden nog diverse corners op de Neo-veste ge nomen, echter alle zonder resultaat. Als de rust wordt aangekondigd, leidt Vosta nog met 20. In de tweede helft wordt het spel er niet beter op. De gasten zitten goed op den bal, waardoor de weinig doortastende róód-witte voorhoede geen kans krijgt om een behoorlijk schot te los sen. De Bomesche voorhoede daarentegen begint zich nu ook te roeren en het Vosta-doel beleeft enkele benauwde oogenblikken. Heinink c.s. zui veren het terrein telkens met forsche trappen. Geleidelijk wordt Neo teruggedrongen en er bijna voortdurend op de Bomesche helft ge speeld. Het Neo-doel ontsnapt bij een bombarde ment enkele malen aan doorboring, als viermaal het leer van dichtbij wordt ingeschoten, doch steeds duikt op het laatste moment een speler op, die scoren belet. Nog geen minuut later vliegt een fraaie omhaal van Bevers ver buiten bereik van den „keeper" tegen de lat. Het is echter uit stel van executie, want als even later de heele achterhoede mist, brengt Lansink met een hard schot via den doelman den stand op 30. Steeds komen de rood-witten terug en ruim twintig minuten voor afloop scoort Lansink met een prachtschot nogmaals, 40. Vosta voelt zich nu geheel veilig en vat de zaken wat kalmer op, waardoor de withemden iets meer in den aanval komen. Bij een der Neo- aanvallen wordt de centervoor ietwat hardhan dig opzij gezet, wat een penalty tengevolge heeft. De gasten weten hieruit met een houdbaar schot de eer te redden, 4—1. Even flikkert de strijd lust bij de thuisclub nog op, maar het is slechts voor een moment. Het leer wordt zonder overleg wat heen en weer getrapt, en het is een ware op luchting als het einde wordt aangekondigd. De heer van Hall leidde goed, hoewel niet geheel zonder fouten. Onder het gejuich van het pu bliek gaat de kampioensvlag de lucht in. 's Avonds werd in café Smienk het behalen van het kampioenschap in intiemen kring herdacht. Het eigenlijke kampioensfeest is in verband met den vastentijd uitgesteld tot na Paschen. Bij het opstellen blijkt dat Fenniglo Sr. nog nie t van de partij is waardoor de voorhoede thans van links naar rechts als volgt is opge steld: Twelker, Kloosterman, Grimberg, Wede- wer en Overtoom. Direct na het begin gaat de Meer ten aanval en geeft Twelker een voorzet welke wordt inge zet doch door hands wordt dit doelpunt geannu leerd. De Meer komt terug en forceert een corner welke, door Twelker genomen bijna een doel punt oplevert doordat Verbrugge het schot ver keerd beoordeelt. H. M. S. komt er nu beter in en speelt een gevaarlijk open spel, waardoor zij al spoedig cucces heeft wanneer de Hosson Jr. een bal van rechts in den uitersten hoek plaats, onhoudbaar voor Hoeboer, 01. Aan de andere zijde zien wij Kloosterman juist naast schieten. De H. M. S.- linksbuiten de Hosson Jr. is de gevaarlijke man en Koens kan hem niet houden. Het spel gaat gelijk(op maar de H. M. S.-aanvallen zijn verras sender. Bij een dezer zet de Hosson voor en inplaats dat Tenniglo Jr. den bal voor Hoeboer laat gaan, tracht hij deze weg te werken, hetgeen mislukt waardoor de Hosson Sr. den bal in het Meerdoel kopt, 02. De Meer komt nu weer opzetten. Twelker geeft een mooien voorzet welke Grim berg even mooi ieens inschiet doch Verbrugge staat op de goede plaats. De H. M. S.-defensie met v. Hilten aan het hoofd zuivert met forsche trappen haar terrein hetgeen niet gezegd kan worden van de Meerbacks, welke nog naar hun vorm zoeken. De Hosson Jr. kogelt een bal rake lings over de lat. Even hierna ontstaat een crimmage voor het Meerdoel waaruit de Bruin de bal bemachtigt en met een goed laag schot den voorsprong vergroot, 0—3. Kort hierop is het rust. Na halftime krijgt de Meer den wind in den rug. De Meer is nu in den aanval en keeper Ver brugge krijgt voldoende werk. Twelker brengt op en geeft een keurigen voorzet en terwijl de H. M. S.-verdediging even aarzelt in te grijpen is 't Overtoom die met een goeden kopbal scoort, 1—3. Aan den anderen kant krijgt H. M. S. bijna een doelpunt cadeau als Schoort een bal slecht terugspeelt doch Hoeboer werpt zich op het le der en redt keurig. Zijn collega krijgt een harden schuiver van Twelker te verwerken hetgeen hem goed afgaat. Een corner op het Meerdoel wordt goed ingekopt, doch Tenniglo Jr. redt op de lijn. De Meer doet wanhopige pogingen om den ach- sterstand in te halen doch, deels door het slecht aangeven van halflinie en backs en deels door dat een behoorlijk verband in de rood-zwarte voorhoede ontbreekt blijven doelpunten uit. Op vallend is het in dezen wedstrijd, dat, hoe wel er een sterke wind staat, de ballen zeer dikwijls door de lucht gespeeld worden. H. M. S. bezondigt zich hieraan het meest, doch ook bij de Meer maakt men deze fout. De Meer blijft in den aanval en krijgt nog enkele corners te ne men, doch resultaat bereikt zij niet. H. M. S. versterkt haar verdediging en legt 'zich op ver dedigen toe. Zonder dat nog gedoelpunt wordt klinkt spoedig het eindsignaal. Direct na het aanvangsignaal ontstaat een snelle strijd met Forti t meest aanvallend. De keeper van V.V.Z. is echter uit het goede hout gesneden. Eenige malen achter eikaar worden door de Culemborgers mooie scoringkansWi niet benut. Als dan V.V.Z. wat beter komt opzetten spelen de Fortianen eenige keeren van verre op Philippi terug. Een volgend oogenblik kan Philippi slechts ten koste van ver uitloopen redden. Er wordt forsch doch volkomen fair gespeeld door beide partijen. Als de links-bui ten van Forti, van Uden, dan mooi voorzet, is het weer de V.V.Z.-keeper welke schitterend onderschept. Een mooie V.V.Z.-aanval wordt door buiten spel te niet gedaan. Dan zet de rechts-buiten van Forti, Winkel, prachtig voor, doch den Hartog scliiet juist naast. Hierna komt de eenigste corner voor de rust op het V.V.Z.-doel, doch de keeper redt. Na rust krijgt de thuisclub al spoedig een mooie kans, doch door buitenspel gaat deze verloren. Een volgende aanval van V.V.Z. heeft bijna succes, daar buiten bereik van Philippi wordt ingeschoten, doch de staander is de hinder paal. De tijd verstrijkt snel en nog steeds is de stand dubbelblank. Forti is het meest in den aanval. Van Uden zet nogmaals goed voor, doch Goedhard is verbazend op dreef. Als dan nog eenige corners zijn genomen, breekt het einde aan met den beginstand. V. L C. trapt af en onderneemt den eersten aanval waaraan Lindeboom al dadelijk moet te pas komen. De Volendammervoorhoede neemt dan den bal over en Hendriks moet een kogel van Jonk stoppen. Het spel golft in zeer snel tempo op en neer en de Amsterdammers demon- streeren in deze eerste periode een spel dat sluit als een bus. De Volendammer backs begaan de fout niet tijdig aan te vallen waardoor het goed op schot zijnde binnentrio der gasten nogal eens een kans waagt om van grooten afstand te schie ten. Plotseling een snelle Volendam-aanval. H. Smit zet mooi voor en Jonk staat klaar om op onhoudbare wijze te doelpunten, 10. V. I. C. gooit er nu nog 'n schepje op en heeft geruimen tijd het beste van het spel. Doelpunten komen echter niet aan dien kant want de afstand waar op geschoten wordt is te groot of wanneer zij dicht bij het Volendammerdoel zweven zetten de backs aanstonds de buitenspelval open. Aan de andere zijde schiet Seel weer eens uit z'n slof met een paar goede voorzetten. Eens neemt Jonk den aldus toegespeelden bal op zijn hoofd doch via den paal kan Hendriks redden. Direct is de bal weer bij den V. I. C. rechtsbuiten die een als voorzet bedoelde bal op de lat laat tippen, t loopt den V. I. C.'ers niet mee in deze periode, want 't succes komt weer aan de andere zijde als Seel goed voorzet en Jonk 'n afgemeten pass geeft aan Pooyer die met "n hard schot den voor sprong vergroot. Volendam wordt nu sterker en de V. I. C.-keeper krijgt volop gelegenheid zijn kunnen te toonen. Na de rust is het voornamelijk Volendam dat het meest in de meerderheid is, al zijn de spora dische V. I. C.-aanvallen niet van gevaar ont bloot. Vooralsnog krijgt Volendam echter geen kans den voorsprong te vergrooten hoe hard er ook voor gezwoegd wordt. De beide backs van V. I. C. en vooral de keeper verzetten bergen werk en als de bal dan weer eens op den snellen lin kervleugel der gasten belandt verwacht vriend en vijand dat Lindeboom verrast zal worden, t Mag echter niet zoo zijn want als er ongeveer een half um- na de rust is gespeeld volgt de 3e en laatste goal voor Volendam, als Seel duidelijk zichtbaar van achter de lijn voorzet en Jonk langs een gewirwar van spelers en met behulp van een back die mistrapt, de overwinning van Volen dam volkomen in veiligheid brengt. V. I. C. doet alle moeite om althans nog de eer te redden doch alles strandt in de laatste minuten op Bond en Pooyer die met verre trappen het ter rein zuiveren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 11