De Volkenbondsbemiddeling is weer eens mislukt -A WI Kard. Faulhaber Militarisatie der Belgische S.D.A.P. Het nieuws van heden De „Tsjeljoeskin PARAGUAYEISCHT TE VEEL gt Scheepsramp te Kanton DE MOORDZAAK-PRÏNCE DOCUMENTEN ONTHULD DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 DINSDAG 6 MAART 1934 Avondblad Het zelfbewustzijn van den sterkste Honderden menschen verdronken De bekende Oostenrijksche zangeres Rita Georg, die in verband met de Stazisky- affaire door den Parijschen rechter van instructie werd verhoord Aardbeving op Nieuw Zeeland Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui| DE LEIPZIGER MESSE GEOPEND De bekende Fransche Oceaanvlieger Costes, die dezer dagen tijdens een vlucht van Parijs naar Kopenhagen vermist werd, maar later bleek een noodlanding te heb ben gemaakt in de nabijheid van Munster Werd de rechter in den avto van Stavisky's particulieren secretaris ontvoerd? Onthullingen van de Echo de Paris Met een enthousiaste rede heeft Minister Goebbels Zondag dt Leipziger Messe geopend. Op onze foto ziet men van links naar rechts: Rijksstadhouder Mutschmann; Rijksweerminister Von Blomberg, den eerste burgemeester van Leipzig dr. Goerdeler, Rijksminister dr. Goebbels en den voorzitter der Jaarbeurs, dr. Kohier Bij zijn vijfenzestigsten verjaardag Een moedig strijder Kardinaal Faulhaber Het voorbeeld der rooden in Oostenrijk werkt aanstekelijk Militaire muziek Wy komen op deze onthullingen nog terug. Borah tegenstander van vlootbouw-program Hij gispt de hebzucht der munitie- fabrikanten Hongaarsche Legitimi- nisten te Weenen Onderhandeling met den vleugel adjudant van Otto v. Habsburg Incident bij de B.B.C. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Groote hoeveelheden materiaal zijn onderweg om de beman ning te redden Ijsveld drijft steeds verder af Prinses Joessoepof wint haar proces Over de film Raspoetin HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18630 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 d.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. eén 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Toen tegen Kerstmis van het vorig jaar een korte wapenstilstand tusschen de beide Zuid-Amerikaansche republieken Bolivia en Paraguay werd afgekondigd met het doel dien tijd te benutten voor het voeren van onderhandelingen tot herstel van den vrede, heeft het er even naar uitgezien, dat de offi cieel verklaarde en gevoerde oorlog tusschen deze twee leden van den Volkenbond ten einde liep. Het kleine Spartaansche Paraguay, dat den oorlog heeft verklaard en er een middel in zag om zijn prestige en aanzien onder de Zuid-Amerikaansche broeders te verheffen, had het grootere Bolivia een zware nederlaag toe gebracht, welke echter niet zóó verpletterend bleek, dat het zün tegenstander eenzijdig een vrede naar zijn wensch kon dicteeren. Bolivia was althans niet van plan een dergelijken „vrede", welke de kiemen zou leggen voor een nieuwen oorlog over de grensgeschillen in den Gran Chaco te aanvaarden. De ter bemiddeling uitgezonden Volkenbondscommissie leek met den neus in de boter te vallen, want zij kwam juist op het moment van het ingaan van den wa penstilstand aan. Doch de Zuid-Amerikaansche beter bleek ietwat sterk en niet vrij van een hoogst onaangenaam kruitluchtje. Zü deed al haar best by het onderzoeken en bemid delen, daarby geruggesteund door een groot aantal Zuid-Amerikaansche staten, die zelfs de oorlogvoerenden met een blokkade dreigden, in dien zij niet de veroordeelenswaardige geweld methoden lieten varen. Noch de bemiddeling van de Volkenbondscommissie noch het dreige ment van de onmiddeliyke naburen vermocht echter de kemphanen definitief te scheiden. Onmiddellijk na het verstrijken van den gestel den wapenstilstandstermijn vielen zy weer met vernieuwde woede op elkaar aan. De Zuid-Ame rikaansche staten haalden den blokkade-stok niet van achter de deur te voorschijn en de Volkenbondscommissie zette haar bemiddelings pogingen voort. Zij werkte zelfs een vredesvoor stel uit, dat zij elk der oorlogvoerende partijen deed toekomen. Bolivia antwoordde tot dusver nog niet en Paraguay stelde eischen, welke zóó kenneiyk voortvloeiden uit een overmatig over- winnaarsbewustzijn, dat zij alle verdere onder handelingen by voorbaat overbodig en onmo gelijk maakten. De voorwaarden, waarop Paraguay op het vredesvoorstel van de Volkenbonöscom- missie in wilde gaan, waren nj. de vol gende. De vijandeiykheden dienden onmiddel- lük gestaakt te worden en nog vóór het openen der vredesonderhandelingen zouden er veilig heidswaarborgen moeten worden gegeven. Uit heel het gebied van den Gran Chaco zouden de legers moeten worden teruggetrokken, terwyi de politiedienst in het ontruimde gebied geheel in handen van Paraguay moest worden gelegd. Aan het Hof van Arbitrage te 's-Gravenhage zou uitsluitend de beslissing over de grenslijn tusschen Bolivia en Paraguay worden gegund. Alle andere gebiedsgeschillen zouden niet on der zyn competentie mogen vallen. Vóór het Hof van Arbitrage het conflict te behandelen zou krijgen, diende eerst de door de Volken bondscommissie voorgestelde vredesconferentie byeen te komen. Tenslotte eischte Paraguay, dat er uitgemaakt moet worden, wie de schuld aan den oorlog draagt. Gezien de onaanvaard baarheid dezer voorwaarden beschouwt de Vol kenbondscommissie haar bemiddelingsarbeid als mislukt, zy zal zoo spoedig mogeiyk naar Europa terugkeeren om te Genève verslag uit te brengen van haar vruchtelooze bemoeiingen en haar bevindingen. De Volkenbond zal dan evenals in het Chineesch-Japansch geschil een uitspraak moeten doen in den vorm van een resolutie, waaraan hy geen dwingende Kracht zal kunnen geven, zoodat dan opnieuw zijn machteloosheid zal worden geaccentueerd. Deze gang van zaken is natuurlijk uitermate oyniyk voor den volkenbond en voor allen, die nog eenige verwachting koesteren van het instituut te Genève, maar levert koren op den molen van hen, die den Volkenbond in zijn huidigen vorm ondoelmatig en volkomen nutteloos achten. In dien de Volkenbond er niet in kan slagen vrede te stichten tusschen twee vechtende kleuterle den, hoe zal hy dan ooit in staat zijn de reuzen uit elkaar te houden, wanneer hun de revanche geest naar den kop stygt? Het dilemma den Volkenbond te reorganisee- ren of op te heffen dringt zich door de ge beurtenissen in den Gran Chaco weer naar den voorgrond, waarvan het met kracht was terug gedrongen. LONDEN, 6 Maart (Reuter). Uit Kanton wordt gemeld, dat een stoomschip by het binnenvaren in de haven is gezonken. Men vreest, dat vijfhonderd passagiers ver dronken zijn. Reeds zyn 350 lijken uit het water gehaald en opgebaard. Talrijke vrou wen en kinderen dwalen langs de haven, zoe kend naar hun vermiste bloedverwanten. AUCKLAND, 6 Maart. Op het Zuidelük gedeelte van het Noordelijk eiland van Nieuw Zeeland, zyn krachtige aardschokken waarge nomen, die aanzieniyke materieele schade heb ben veroorzaakt te Wanganui, Palmerston, Fielding en Masterton. 1 VERWACHTING: Meest 3 matige, Zuidelijke tot Westelijken wind, rE zwaar bewolkt met tydeiyke opklaringen, 3 waarschijnlijk enkele regen- of hagel- 3 buien, iets kouder. 3 Hoogste stand: 765.8 te La Coruna. 3 Laagste stand: 733.7 te Lerwick. 1 STORM WAARSCHUWINGSDIENST 1 Geseind van De Bilt, 6 Maart 9.20 uur 3 aan alle posten: Attentiesein neer! 3 Zon op 6.38 onder 5.46 - Licht op 6.16 =E 8 Maart L. K. fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii PARIJS, 6 Maart. De „Echo de Paris" brengt heden nieuwe opzienbarende mededeelingen over het geval Prince. Een medewerker van het blad zou van een monteur der garage, waar de auto van den in middels gearresteerden particulieren secretaris van Stavisky, Romagnino, is gestald, verno men hebben, dat de auto in den nacht van 20 op 21 Februari, dus den nacht van den dood van Raadsheer Prince, niet in de garage stond. De monteur zegt zich te herinneren, dat wanneer mevrouw Romagnino den wagen ge bruikte, zy altijd vergezeld was van een groo- ten zwart-witten hond. Niet ver van de plek, waar het ïyk van Prince gevonden is, heeft men, volgens dag- bladberichten, een vrouw met een witten hona uit een auto zien stappen, welke even daarna in de richting Parijs is teruggereden. De „Echo de Paris" heeft een specialen ver slaggever gezonden naar Dijon en deze zegt te kunnen melden, dat Prince zelfs niet meer levend in Dijon is aangekomen, dat het z.g. door hem aan zyn vrouw gezonden telegram vervalscht was en dat de Raadsheer in den trein tijdens het ryden door een tunnel ver moord is. Zijn lijk zou daarna uit den trein zün ge worpen en de moordenaars zouden het later op de rails hebben vastgebonden. Naar Havas meldt, heeft de Procureur-Ge neraal te Dijon, die Zondag j.l. een onder houd had met den minister van justitie Ché- ron, aan journalisten verklaard, dat de re geering vastbesloten is het geval Prince vol komen op te helderen. Ruime credieten zyn toegestaan tot dekking van de kosten, welke hiermede gepaard gaan. Bij het onderzoek gaat men uit van twee veronderstellingen: De eerste komt tot de conclusie, dat het een politieke misdaad betreft, volgens de andere is het een wraakoefening. Het laatste zou b.v. het geval kunnen zyn, wanneer een beklaagde wiens zaak door Prince behandeld is, den moord heeft gepleegd. Onder de meer dan 500 brieven, die door den Openbaren aanklager en rechter van Instruc tie in de Stavisky-affaire zijn ontvangen be vindt zich een aantal onderteekende en ano nieme brieven van amateur-detectiven, die de resultaten van hun persooniyke nasporingen mededeelen. Verder worden talrijke brieven ontvangen van „helderzienden", die aanbieden tegen een „matige vergoeding" opzienbarende onthullin gen te doen. Bovendien heeft de politie een pakket met griezeligen inhoud ontvangen, n.l. een met bloed besmeurde krant, waarin verscheidene mes steken. Deze krant zou, naar medegedeeld werd, ge vonden zyn bij de plaats, waar rechter Prince vermoord werd. De datum van deze krant is echter 27 Fe bruari, terwül Prince op 20 Februari vermoord werd. Onder wel tragische omstandigheden viert Z. E Michaël Kardinaal von Faulhaber, Aarts bisschop van MünchenFreising, zijn vijf-en- zestigsten verjaardag. Tragisch, omdat ae rust van zijn bisdom sedert een jaar telkens in ge vaar wordt gebracht door de tegenwoordige po litieke stroomingen in Duitschland. Maar daar over willen wij op den verjaardag van den Kardinaal, die de vereering, bewondering en achting van heel de wereld geniet, niet spre ken. Wij willen den moedigen strijder ook on zerzijds onze vereering. bewondering en ach ting betuigen. De Katholieke Kerk is waarachtig democra tisch. Iedereen kan in haar de hoogste waar digheden bereiken. Zooals zoovele kerkvorsten stamt ook Kardinaal Faulhaber uit de burgery. Hy werd 5 Maart 1869 geboren als zoon van Pas is het roode militaire spook in Oosten- rük getemd. En reeds biykt, dat ook in België de socialistische party gemilitariseerd wordt. De Brusselsche „Standaard" doet daarover sensa- tioneele onthullingen. Het blad schrijft: „De socialistische party, die altijd en nu nog, met zooveel voorliefde predikt over broeder liefde en vredes-idealen, die zelfs een zooge naamde anti-oorlogsliga met quasi-militaire uniformen en stafoefeningen patroneert, be gint thans met uitgesproken militaire demon straties, die haar vroeger reeds verdacht paci fisme eens en voor goed als een schynheilige komedie uitwijzen. Hare beruchte arbeidsmilities, de zoogenaam de verweerkorpsen, worden thans ingedeeld in regimenten, bataljons, compagnies, volledig ge drild op militaire leest, met officieren en onder officieren in elk kader, die slechts na 'n heele reeks examens worden benoemd. Cursussen voor militaire opleiding, theoretische en practische, werden ingericht en volgen elkaar op. De een heden zün zeer modern ingericht: Men beschikt over een motor- en rüwielbrigade, over inlich- tings- en seindiensten, postduiven, enz. Een uiterst strenge tucht wordt aan de manschap pen opgelegd. Voor het oogenblik is de samen stelling der militie ongeveer als volgt: mobiele afdeelingen (regimenten) van jongeren voor de werking naar buiten; verdedigingstroepen (ve teranen vanaf 45 jaar en bü voorkeur oud- strüders) die hun intrek nemen in de lokalen en volkshuizen; een inlichtingsdienst (waarover wü vooralsnog weinig weten) en een gezond heidsdienst. Dat er van deze militair-ingerichte militie korpsen een daadwerkeiyke, zelfs openbare wer king uitgaat, bewijst de order van den kom- mandant-majoor van het le bataljon, 3e reg., op 6 Februari 1934 met het oog op de manoeu vres van 11 Februari 1.1. gegeven. Ziehier deze order: Luik, 6 Febr. *34. „Aan de plaatselyke bestuurscomiteiten, „Aan de afdeeling- en peleton-oversten, „Aan de bevelhebbers der compagnies. „Beste kameraden, „Ziehier de instructies betreffende uwe deel neming aan de oefeningen van Zondag 11 Fe bruari „Alle afdeelingen moeten zich te 8.30 uur des morgens voor het Volkshuis van Vottem be vinden. „De afdeelingen van Cheratte, Haccourt, Visé worden van dit bevel ontheven, zy zullen daar entegen, om 9.30 uur, op den weg naar Rhees, achter het kerkhof, post vatten, om een peleton te vormen, dat onder het bevel van kameraad Ramackers, gebeuriyken steun zal verleenen aan de andere compagnies. „Het vertrek naar de stellingen zal om 8.45 uur in de aangeduide volgorde plaats hebben: „le compagnie: langs de straten F. Nicolay, Lavaniste, 'n deel van de „Basse Préale" om vervolgens post te vatten in de straat „Haute Préalle" en omgeving; „2e en 3e compagnie: langs de straten Vici nal, Rogivaux, Bois Gilles en Sur les Thiers tot aan de plaats „Thier al Baume"; „de 4e compagne zal naar het Noord-Oosten den broodbakker Peter Faulhaber. In 1892 werd hij priester gewijd en was eerst gewoon ziels- zorger. Zijn overheid zond hem naar Rome, om verder te studeeren. Hij werd al spoedig doctor en -studeerde dan verder in Oxford, Cambridge, Madrid en Barcelona. Hij bestu deerde vooral de H. H. Schriften van het Oude Testament. In 1899 werd hij privaat-docent in de Oud-Testamentische Theologie te Würz- burg. Dan trad hij op als professor te Straats burg. In 1911 werd hij bisschop van Spiers, 1917 Aartsbisschop van München en in 1921 ver leende de Paus hem het Kardinaalspurper. Tij dens den wereldoorlog was hij legerbisschop. Hü was de beste vriend van den laatsten Beieren- koning. Ludwig III. Na den oorlog bezocht hij Amerika en sprak met 28 Amerikaansche bisschoppen over den Duitschen nood met groot succes. De Kardinaal is een groot kanselredenaar en een groot auteur. Zijn predikaties verschenen eveneens in druk. „Zeitfragen und Zeitaufga- ben", „Zeitrufe Gottesrufe" en „Rufende Stimmen in die Wüste der Gegenwart" zyn de voornaamste. oprukken om nabij het grondgebied van Mil- mort langs de Grensstraat aan te komen. Na den spoor-overweg te hebben overgestoken zal zy langs den spoorweg post vatten tusschen de laatste straat en de plaats „Thier al Baume". „Volgens het algemeen oefenplan, zal het eer ste bataljon, na den aftocht van het regiment, den opmarsch van den vü'and moeten stuiten. Te 9.30 uur zullen de stellingen door de leden van den algemeenen toezichtsraad en van net Nationaal Comiteit in oogenschouw worden ge nomen. „Wij verzoeken de verantwoordelijke Kamera den om bü hoogdringendheid nuttige schikkin gen te treffen tot het welslagen der oefening, die aan de hoogere militie-overheid het bewys moeten leveren dat de socialistische militie korpsen van Luik op de hoogte zyn eener taak, die men van hen mag eischen. „Voor het gewestehjk bestuurscomiteit en de „E.M.R." „De majoor van het bataillon: F. Hermans. „De secretaris: René Delbrouck. Het Brusselsche blad voegt hieraan toe: „Kameraad Hermans schynt er verstand van te hebben om zijn manschappen op zyn Oos- tenrijksch te drillen. Als een moderne Don Qui- chotte beeldt hij zich in, dat zyn soldaten „de opmarsch van den vijand moeten stuiten." Wie zulke stukken opstelt en zulke ongeoorloofde militaire organisaties inricht, blijft niet langer de verdediger, maar gaat zelf over tot den aan val. Het voorbeeld van Oostenrijk werkt op de Belgische socialisten aanstekelijk, in zoover reeds dat zy de vreedzame bevolking tarten door kleine legeroefeningen. Als dit reeds in 't open baar geschiedt, wat gebeurt er dan wel achter de schermen. Meerzeggend is de slotzin van het document: om aan de hoogere militieoverheid het bewijs te leveren dat de socialistische mi litiekorpsen op de hoogte zijn eener taak, die men van hen mag eischen" (in den oorspron- kelyken tekst „sont a la hauteur de la tache que l'on est en droit d'exiger d'elles"). Alles duidt er op, dat deze overheid wel degelyk het inzicht koestert daar vroeg of laat toe over te gaan, maar laat ons verhopen niet in den zin van den bloedigen opstand in Oostenrijk. Het zou hier trouwens even verkeerd afloopen als in Oostenryk." WASHINGTON, 6 Maart (Reuter) Sena tor Borah heeft verklaard een tegenstander te zijn van het vlootbouwprogram, waarvoor 500 millioen dollar wordt uitgetrokken en waarover de Senaat zich vandaag moet uitspreken. Bo rah zeide, dat de Amerikaansche munitie-fa- brikanten naar het Oosten munitie verkoopen. Zou er een oorlog uitbreken tusschen de Ver- eenigde Staten en Japan, dan zullen de Ame rikaansche soldaten in stukken gereten worden door de munitie, die hun eigen landgenooten hebben verkocht. Ik geloof niet, aldus Borah, dat de wapenfabrikanten een Japansch-Ameri- kaanschen oorlog kunnen veroorzaken, maar zelfs het naderend uur van het conflict zou nog geen paal en perk stellen aan de onverzadig bare hebzucht van de munitiefabrikanten. LONDEN, 6 Maart. De „Daily Telegraph" wyst erop, dat Italië voor dit jaar een vlootbouwva- cantie heeft aangekondigd, terwyl tegelykertyd uit Parys berichten over een groot vlootbouw program komen. Het blad meent, dat de Brit- sche Marinebegrooting, die heden bekena zal worden gemaakt, zeker gereed is geweest voor het bekend worden der Fransche plannen, en werpt de vraag op, hoe Italië zich in verband met de Fransche plannen zal gedragen. BOEDAPEST. 6 Maart. De Weensche cor respondent van het Hongaarsche regeerings- orgaan „Fueggetlenseg" verklaart van welinge lichte zy'de te hebben vernomen, dat zich te Weenen verscheidene vooraanstaande leden van den z.g. Legitimistischen Raad, o.a. Markgraaf Pallavicim bevinden en daar onderhandelen met den vleugel-adjudant van Otto von Habs burg. In een onlangs gehouden vergadering van den Raad zou besloten zijn voor de verbreiding van de legitimistische gedachte een propaganda- fonds in te stellen waarin thans reeds 300.000 pengö zouden zyn gestort. LONDEN, 6 Maart. Millioenen trouwe radio-luisteraars van de British Broadcasting Company, hoorden gisteren tot hun verbazing inplaats van de aangekondigde rede van een arbeider, een hartstochtelijk protest tegen de door de B. B. C. uitgeoefende censuur. De ar beider William Ferrie verklaarde, dat zijn rede door den censor dermate bekort en gewyzigd was, dat zy niet was te herkennen. Onder deze omstandigheden wenschte hy haar dan ook niet te houden. De „Daily Herald" publiceert passages uit de niet gehouden rede, waarin zeer radicale mee ningen ten aanzien van kapitalisme, militaris me, fascisme, oorlog, Sovjet-Rusland enz. wer den geuit. Opzienbare mededeelingen van de „Echo de Paris" over de moordzaak-Prince. Ontzettende scheepsramp te Kanton. 350 per sonen verdronken. Nieuwe actie der Spaanse he syndicalisten. Fransche vertaling van Hitler's „Mein Kampf* in beslag genomen. Militarisatie der Belgische S. D. A. P. Auto in het Apeldoomsche kanaal gereden. Be stuurder verdronken. Benoemingen in het Aartsbisdom Ordonnantie tot invoerverbod van suiker to Ned.-Indië voor den tijd van een jaar. Oud-gemeente-secretaris van Veen gearresteerd Nadere byzonderheden over het veilingconflict te Aalsmeer Doodslag te Alkmaar. Tegen den verdachte een jaar gevangenisstraf geëischt. 99 MOSKOU, 6 Maart (Reuter). Omtrent de pogingen de bemanning van de „Tsjeljoeskin" te rededn, wordt nader gemeld, dat de piloot Lja- pidewski bij zijn landing op het ijs accumula toren heeft achtergelaten, voor den radio-zen der in het kamp van professor Schmidt. De laatste drie dagen had deze zender, ten einde energie te sparen, slechts heel korte be richtjes gegeven over de positie en het weer. Ljapidewski heeft bovendien ook olie achter gelaten voor het in het kamp aanwezige vlieg tuig. De laatste 24 uur is het -sveld, waarop zich het kamp bevindt, ongeveer drie kilometer naar het Noord-Westen afgedreven. Inmiddels gaat men door met den aanleg van een basis voor de vliegers, die zullen trachten de bemanning van de „Tsjeljoeskin" te redden. Groote hoeveelheden materiaal zijn onderweg, waartoe ook gebruik wordt gemaakt van hon densleden. Het weer is onzeker. Bij een versterking van den lagen dru kboven Kamsjatka en het Frans- Josef-Land kan gerekend worden op een slech tere weersgesteldheid. Het stoomschip „Stalingrad", dat vliegtuigen en brandstof aan boord heeft, is op den tocht naar Kamsjatka op zeer dik ys gestooten. zoo dat het schip van richting moest veranderen. Ook de bekende vlieger Bolotov zal aan de reddingspogingen voor de bemanning van de „Tsjeljosskia" deelnemen. Onder de vrouwen en kinderen, die gisteren door Ljapidewski in veiligheid zijn gebracht, bevond zich het driejarig dochtertje van den leider van het Poolstation op het eiland Wran- gel, alsmede een kindje van zes maanden LONDEN, 6 Maart (Reuter). De rechtbank heeft aan Prinses Joessoepof, nicht van wylen tsaar Nicolaas II, 25.000 pd. st. schadevergoe ding toegekend in haar proces tegen de Metro Goldwyn Mayer. Zooals men weet, had de prinses haar eisch ingediend wegens het feit, dat in de film „Ras poetin" door genoemde maatschappij vervaar digd een persoon voorkwam, prinses Natasja, die volgens de film zeer intieme betrekkingen met Raspoetin onderhield. Prinses Joessoepof voelde zich beleedigd, daar zy van meening was, dat zij bedoeld was met deze prinses Natasja. Stand op Dinsdag 1 uur n.m.: 745 Vorige stand: 752

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1