FINANCIEN RADIO-PROGRAMMA MARKTEN Wie is Habicht? Dagfilm DINSDAG 6 MAART 1934 Grepen uit zijn verleden Hitler's „Mein Kampf' De Fransche vertaling in beslag genomen Menschenroof Ontvoerder in Californië ter dood veroordeeld Onrustig Spanje Nieuwe acties der syndicalisten Tjonge wat een mooie bontjas. Van wat voor dier is die Van mij. (Woche im Bild) DEFENSIE Belasting ontduikende sterren Spoorwegtentoonstel ling in Duitschland De Amerikaansche gezant vertrokken Suppletoire begrooting EXAMENGELDEN VERHOOGD „VERGETEN" BELASTINGEN ONTROUW AMBTENAAR ARBEIDER IN BRAND GERAAKT Snelbrander uiteen geslagen CONFLICT VOORKOMEN Overeenstemming over loonsver laging bij Heymeyer EEN ANGSTIG OOGENBLIK Koe met de hoeven tusschen de spoorrails AMBTSGEHEIM GESCHONDEN Fraude bij de P.T.T. te Maastricht Woensdag 7 Maart 1934 VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Doodslag te Alkmaar Een jaar gevangenisstraf geëischt HET UITLOKKEN VAN MEINEED Veroordeelde thans gearresteerd ROODE KRUIS-KWESTIE TE WEESP RETRAITEN „De Thabor" Rotterdam Cenakel Tilburg DE HUISZOEKING BIJ DE O.S.P. INDISCHE POSTVLUCHTEN Academische examens Ned. Bond van Wielerbaan exploitanten BERLIJNSCHE ZESDAAGSCHE Na de New-Yorksche zesdaagsche De renners, die aan de Parijsche zesdaagsche deelnemen, zijn een uur na afloop van de New- Yorksche zesdaagsche vertrokken met de boot naar Europa, (Ingezonden Mededeeling) Huishoudgeld verdwenen. Bij de reorganisatie van de Duitsche beurzen zal de regeering het uitoefenen van het bankbedrijf onmogelijk maken voor bepaalde bankiers, die geen toe gang meer tot de beurs hebben en tot dus verre toch hun zaken voortzetten. De tin-restrictie, die twee jaar duurt, heeft een verdubbeling van den prijs tot gevolg had- Op de conferentie te Londen werd gisteren besloten geen verandering in de productie-quota te brengen. De Chineesche tinmijnen-eigenaars ver zetten zich tegen het vormen van een „Buffer-Tin Pool", die een gedeelte van het verhoogde productie-contingent uit de markt zou houden. Zij eischen een onmid dellijke verhooging der productie-contin genten. Inzake de gisteren te Londen begonnen internationale suiker-conferentie, ter rege ling van de productie en het aanbod op de markten, verklaarde Engeland, de voorkeur te geven aan een algemeen internationaal accoord boven een actie van de landen die voor zich zelf opkomen. Bij den Volksraad werd gisteren de sui- kerinvoer-ordonnantie ingediend, welke een verbod inhoudt van den invoer van alle riet- en bietsuiker, o.a. ten doel hebbende, te voorkomen, dat goedkoope naar Britsch- Indië verkochte suiker, weder in Ned-Indië wordt ingevoerd. Op grond van de gesloten overeenkomst op de Economische Wereldconferentie van het vorig jaar, dat, zoowel de producten als de consument enlanden geraadpleegd zullen worden bij elke actie tot regeling van den prijs van stapelartikelen, drong de Amerikaansche gezant te Londen er op aan, dat Amerika op alle conferenties inzake de rubber-restrictie zal worden vertegen woordigd- De rubbervoorraden zijn de afgeloopen week te Londen met 95 ton tot 39.680 ton gedaald en te Liverpool met 112 ton tot 50.832 ton. Vertegenwoordigers van de buitenland sche crediteuren van Roemenië hebben een onderzoek ingesteld naar de betalings- capaciieit- Volgens de „Frankf. Zeitung" hébben de onderhandelingen ten doel, den dienst der directe staatsschulden te herzien, alsook die der 3/2 pCt- Hong. leening van 1897, waarvan Roemenië voor 64.29 pCt- den dienst moet nakomen. De General Motors te Antwerpen zal aan dividenden een bedrag uitkeeren van fr. 32.78 millioen. Het totaal van de in de haven van Hamourg opgelegde tonnage is gedaald van 244-227 lot 227.240 bruto reg. ton- Opgelegd zijn nog 52 schepen- In het jaarverslag van de Banque de Bruxelles wordt medegedeeld, dat de eco nomische conjunctuur geen verdere depres sie vertoont en omtrent de monetaire maat regelen in Amerika te kennen gegeven, dat zijn jongste politiek het voorsvel is van een definitieve dollar-stabilisatie en een eerste stap naar een regeling van het muntpro bleem der wereld. Heden worden ongeveer 150 katoenfabrie- ken met 40.000 arbeiders in Engeland stop gezet, ter vermindering van de voorraden en handhaving van de prijzen. De waarde van de in den laatsten tijd verstrekte orders aan de ijzer- en staal industrie van Birmingham wordt op circa 2 millioen geraamd- Ook de vraag naar Engelsche automobielen is zeer groot en sommige firma's melden een toeneming van haar uitvoer met 100 pCt. vergeleken bij het vorig jaar. De aandeelen van groote Fransche maga zijnen staan de laatste dagen onder ver- koopsdruk in verband met de belastingen die op deze instellingen zullen geheven worden. De Deensche minister heeft een supple toire begrooting ingediend, waaruit blijkt, dat het op de begrooting van 1933/34 ge raamde tekort van Kr- 46-7 millioen zal wor den verminderd tot Kr. 35.4 millioen. Vit Zuid-Afrika werd gisteren te Londen een belangrijk bedrag aan goud ontvangen en voor de a-s- week wordt noa meer ver wacht. Wallstreet acht het gevaar groot, dat het hoofddoel van het Amerikaansche herstel program, n.l- de koopkracht in overeenstem ming met de stijgende prijzen te brengen, niet zal worden bereikt- Op 14 Maart a.s. vertrekt Wasburn Child als ambassadeur naar Europa, om met de regeeringen bijzonder te spreken over de op de Econ. Wereldconferentie aangenomen of ingediende resoluties. De Amerikaansche staal-productie is de afgeloopen week van 45-7 pCt. tot 47-7 pCt. der capaciteit gestegen. De Amerikaansche oorlogsbegrooting be loopt 279.5 millioen; het leger zal minder sterk zijn. De gouverneurs van de twaalf Fed. Res. Banken komen bijeen ter voltooiing van het plan inzake de oprichting van een reeks banken, die crediet zullen verleenen aan de Amerikaansche industrie. De Amerikaansche goudreserves zijn in Februari met 667 millioen tot 7-489 mill, gestegen. In de eerste zeven maanden van het be lastingjaar zijn de gewone Amerïk. inkom sten met 567 millioen tot 1398 mill, of met 68 pCt. gestegen, hoofdzakelijk als ge volg van' de verhoogde belastingen- De Standard Oil of Indiana behaalde in 1933 een netto-winst van 13 per aandeel tegen 4 in 1932. Japansch vlootbezoek De eerste Paaschveetentoonstelling Het Italiaansche blad „Messagero", aldus wordt aan de „Politische Korrespondenz" uit Rome gemeld, publiceert levensbijzonderheden van Habicht, Hitler's „Landesinspektor für Oes- terreich" (geruchten gaan dat hij als zoodanig is afgezet). Hij werd geboren 4 April 1898 in Wiesbaden. Van 1921'24 moet hij actief lid geweest zijn der Communistische partij. In 1929 was hij nat.-socialistisch gemeenteraadslid van Wiesbaden. Ofschoon deze functie bekleedend, zou hij een misdadigen communist, Felix Neu mann, geholpen hebben, te vluchten. Op 2 Maart 1931 werd hij wegens dit feit tot drie jaar tuchthuis veroordeeld. Hij vluchtte naar Oos tenrijk. Hitier benoemde hem 20 Juli 1931 tot leider der beweging aldaar en 26 Augustus 1932 tot „Landesinspektor" voor Oostenrijk. PARIJS, 6 Maart. (V.D.) De polite heeft gisteren alle te vinden exemplaren van de on langs uitgegeven Fransche vertaling van Hit ler's boek „Mein Kampf" in beslag genomen. Dit houdt verband met een namens Hitier aan hangig gemaakt proces wegens schending van het copyright, aangezien de Fransche uitgave niet door Hitier geautoriseerd was. De weige ring der autorisatie schijnt niets te maken te hebben met de kwaliteiten van de betrokken vertaling, doch schijnt voornamelijk het gevoig te zijn van den wensch der Duitsche autoritei ten, dat het boek niet in het Fransch zou ver schijnen. Men schijnt van Dutsche zijde zelfs nog pogingen te hebben gedaan de Fransche utgave te verhinderen. De Fransche vertjaling is voorzien van een voorwoord van Maarschalk Lyautey. waarin deze uit eenige uitlatingen van Hitier conclu sies trekt omtrent Hitler's vijandige gezindheid tegenover Frankrijk. LOS ANGELOS, 6 Maart. Voor de eerste maal is in Californië volgens de nieuwe staats wet tegen menschenroof, een ontvoerder ter dood veroordeeld. De veroordeelde, William Tanner, werd schuldig bevonden aan de ontvoering van den advocaat Henry Bodkin, dien hij had be roofd en door het toebrengen van brandwon den gemarteld. Hoewel de misdaad in het huis van den advocaat zelf was geschied, meende de rechter, dat hier evengoed van ontvoering moest worden gesproken, aangezien de dader zijn slachtoffer had gedwongen uit de eene kamer naar de andere te gaan. In zijn toelichting van het vonnis verklaarde de rechter, dat het reeds menschenroof was, wanneer een persoon een ander ook slechts een voetbreed tot verplaat sing dwingt om hem in zijn macht te krijgen. Tanner zal op 11 Mei a.s. worden opgehangen. MADRID ,5 Maart (Reuter) In verband met de komende stakingen der socialistische Spaan- sche vakbonden kon de politie verschillende plannen tot het plegen van aanslagen ontdek ken. Op verscheidene plaatsen werden bom aanslagen gepleegd, waardoor groote materieele schade werd aangericht. Te Granada werd een winkel door syndicalisten bestormd, waarbij drie personen werden gedood. LOS ANGELOS, 6 Maart. (Reuter). De Amerikaansche belasting-autoriteiten hebben een eisch ingesteld tegen de bekende blonde filmster Jean Harlow, tot betaling van 2654 dollar uit hoofde van haar inkomsten in het Jaar 1932. Ook tegen twee andere filmsterren, nJ. Car- mel Myers en Greta Nissen is een eisch inge- seld tot betaling van resp. 36 dollar en 155 dollar over 1931. De vele Hollanders, die dit jaar als gewoon lijk naar de Leipziger Messe zullen gaan, kunnen meteen van de gelegenheid gebruik maken, om de ondergrondsche spoorwegten toonstelling te be zichtigen. Deze wordt nJ. gehouden onder het Leipzi ger hoofdstation in de gangen, die gegraven zijn voor een ontworpen verbinding met het Bayeri- sche station, waarvan men later heeft afge zien. In die hallen heeft men een model-spoorweg aangelegd in klein formaat, waaraan niets ont breekt wat tot den spoorweg behoort: gebouwen, emplacementen, locomotiefloods en natuurlijk treinen van allerlei soort. Ook alles wat op den goederendienst en rangeerdienst betrekking heeft is daar te zien. Verder nieuwe vindingen op spoorweggebied om. ook inrichtingen om treinen, die onveilige seinen passeeren electrisch tot stilstand te brengen, enz. Het geheel wordt door 900 electrische lampen verlicht. De tentoonstelling, die tot 15 Maart zal duren, mag zich in een druk bezoek verheugen. Met den trein van 4.49 van het Staatsspoor- station heeft Maandagmiddag de afgetreden Amerikaansche Gezant, de heer L. S. Swenson, Den Haag verlaten om zich via Hamburg naar Oslo te begeven. Onder de zeer vele vrienden en belangstellenden, die den vertrekkenden gezant uitgeleide deden, waren o.m. de Minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. Mr. De Graeff, Oud-Minister Jhr. Mr. Beelaerts van Blokland, de Burgemeester van Den Haag en zeer vele leden van het Corps Diplomatique te Den Haag. Ingediend is een suppletoire begrooting van Defensie. Het eindcijfer ondergaat geen wij ziging. zoodat naar de toelichting opmerkt nog geen compensatie wordt gegeven voor de verhooging met 322.009, die dat eindcijfer heeft ondergaan, ten gevolge van het totstand komen van het wetsontwerp tot wijziging en verhooging van dat hoofdstuk. Deze compen satie zal beter aan de orde kunnen worden gesteld en worden overzien bij het samenstellen in den loop van dit jaar, van een regularisatie- wet dienst 1933, welke wet, naar thans reeds kan worden vastgesteld, ongetwijfeld noodig zal zijn. Op desbetreffende vragen van het Kamerlid Thijssen heeft Minister Marchant geantwoord, dat de examengelden zijn verhoogd uit de over weging, dat het wenschelijk is de kosten der examens voor een grooter deel dan tot dusver te bestrijden uit de door de candidaten ver schuldigde examengelden. De mogelijkheid, dat het verschillende can didaten zwaar zou vallen het hoogere examen geld te betalen, mocht, naar de meening van den Minister, geen reden zijn om die verhoo ging achterwege te laten. Het Koninklijk besluit laat niet toe in bijzon dere gevallen verlichting van het examengeld toe te staan. In de inspectie Venlo is tot heden aangifte gedaan van verzwegen vermogen tot een bedrag van pl.m. 2.000.000 en van verzwegen inko men tot een jaarlijksch bedrag van 80.000. Nog dagelijks komen aangiften binnen, zoo dat te verwachten is dat bovengenoemde be dragen nog aanmerkelijk zullen stijgen. BATAVIA, 5 Maart (Aneta) Tegen den ge wezen ambtenaar der B.O.W. E. A. de J. heeft het O. M. voor den Raad van Justitie, alhier, twee jaar gevangenisstraf geëischt wegens het voortgezet misdrijf van verduistering als ambte naar gepleegd. Maandagmiddag omstreeks 2 uur geraakte de monteur J. L. uit Middelhamis, werkzaam bij den aanleg der ondergrondsche telefoon kabels te Maastricht, plotseling in brand. De oorzaak lag in het feit dat het boven- stel van een snelbrander van het toestel af vloog, waardoor de vlam in de petroleum sloeg en vandaar in een pot met teer. De tent boven de werkkuil geraakte even eens in brand. Slechts door krachtig ingrijpen van een der werklieden werd erger voorko men. Het hoofd overdekt met brandwonden, werd L. naar den Gem. Geneesk. Dienst vervoerd en aldaar verbonden. 27 Februari heeft, zooals gemeld is, de rijks bemiddelaar prof. mr. Josephus Jitta, een con ferentie gehad met partijen, betrokken bij een dreigend conflict bij de N. V. Jute- en Cocos- fabrieken voorheen L. J. Heymeyer te Apel doorn. Aan partijen is toen in overweging ge geven, om de loonsverlagingen voor de stoom- wevers, welke aanvankelijk 20, 15 en 10 procent zouden bedragen, terug te brengen tot 12, 8 en 4 procent. De directie zou daarenboven tot 1 Juli a.s. garandeeren, dat 48 uur per week zou worden gewerkt. Thans hebben beide partijen aan den rijks bemiddelaar bericht, dat ze dit bemiddelings voorstel hebben aanvaard, zoodat een conflict is voorkomen. Maandag had een koe van den landbouwer B. te Roosendaal, welk dier door een knecht van B. werd geleid, toen men den spoorweg overgang aan de Kade aldaar passeerde, het ongeluk, dat zij met den hoef van een voorpoot tusschen de spoorrails beklemd geraakte. Aan gezien Juist een trein op komst was, haastte men zich het dier uit zijn netelige positie te bevrijden, hetgeen met behulp van een koevoet gelukte, waarbij evenwel het arme dier een af gescheurde hoef opliep, zoodat het niet meer loopen kon. Per vrachtauto is de koe naar het abattoir overgebracht teneinde te worden af gemaakt. De Maastrichtsche Rechtbank heeft Maandag den postambtenaar J. C. S. te Maastricht, die omtrent begrootingen van aan te besteden wer ken aan aannemers mededeelingen had gedaan in strijd met zijn ambtsgeheim, veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. De aannemer Ch. S. uit Bergambacht werd tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het O. M. had tegen beiden één jaar gevan genisstraf geëischt. HUIZEN, 301 M. NCRV 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Gramo- foonmuziek 10.30 Morgendienst door ds D Tom 11.00 Ensemble v. d. Horst 12.00 Politieberichten 12.15 Gramo- foonmuzlek 12.30 Ensemble v. d. Horst 1.10 Gramofoonmuziek 2.00 Ronald Parker, orgel 3.00 Chr. Lectuur: „Bar- tje" van Anneke de Vries 3.30 Het Royal Albert Hall-orkest o. 1. v. Sir Landon Ro nald 3.45 Rustpoos 4.00 Onze zang en muziekvereenigingen. Meisjeskoor „Osanna In Excelsls" te Oostzaan o. 1. V. J. Th. Westerdaal 5.00 Kinderuurtje 6.00 Landbouwhalfuurtje. C. Vink: „De voeding van de varkens" 6.30 Onderwijs fonds voor de binnenvaart 7.00 Politie berichten 7.15 Ned. Chr. Persbureau 7.30 Causerie van Envoy A. v. Vlaardingen over het werk van het Leger des Heils in Ned. Indië 8.00 Concert. Annie Woud, alt. Jos. de Clerck. viool. Piet Halsema, kerkorgel 10.15 Vaz Dias 10.25 Gra mofoonmuziek 11.30 Sluiting. HILVERSUM, 1875 M. VARA 8.00 Gramofoonmuziek 9.30 Orgelspel door Joh. Jong 11.30 Vara-klein-ensemble o. 1. v. Frits Bakels 12.00 De Notenkra kers o. 1. v. Daaf Wins 1.00 De Fliere fluiters o. 1. v. J. v. d. Horst 2.00 Orgel spel door Joh. Jong 2.15 Vara-knipcur- sus door mevr. A. v. BlankenKuyk 5.30 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 7.00 Beschouwing over den a.s. Zondag te spelen voetbalwedstrijd HollandBelgië door C. J. Groothoff 7.20 Kees Pruis en Stella Seemer. A. d. vleugel Max Waag 7.30 Vara-orkest o. 1. v. H. de Groot 7.45 Kees Pruis en Stella Seemer 8.00 Herh. SOS-berichten. Vaz Dias, Varia 8.15 Uitzending vanuit de Gem. Concert zaal te Haarlem van een concert door het arbeiderszangkoor „De stem des Volks", afd. Haarlem o. 1. v. Anton Krelage. Haarl. Orkest Ver. 9de Symphonle van Beethoven 10.30 Vaz Dias 10.40 Gramofoonmu ziek 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 19.00 Luxem- burgsche avond. Gevarieerd concert 8.00 Gevarieerd orgelconcert. Concert van Radio Parijs 9.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Max Alexy's orkest 5.20 Dansmuziek 8.20 Gra mofoonmuziek 9.50 Omroeporkest o. 1. v. Karei Walpot 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 2.20 Gramo foonmuziek 2.50 Omroeporkest o. 1. v. Emll Reesen 7.20 Concert 8.20 Ra diobal. BERLIJN, 357 M. 3.50 Orkestconcert 0. 1. v. Hans Steinkopf 7.30 Volksliede ren 7.45 Virtuoze muziek 8.20 Mo derne muziek. HAMBURG. 332 M. 1.35 Gramofoon muziek 3.20 Omroepsymphonie-orkest o. 1. v. J. Eibenschütz 5.50 Gramofoonmu ziek. LANGENBERG, 456 M. 12.20 Essener Symphonie-orkest o. 1. v. Ant. Nowakowski 3.20 Gramofoonmuziek 4.35 Kamer muziek 10.20 Het Peter-kwartet. BAVENTRY. 1500 M. 12.20 Orgelcon cert 3.20 Pianorecital 5.05 Gramo foonmuziek 8.35 Gevarieerd programma 9.40 B.B.C.-orkest o. 1. v. Heinrich Ja- lowetz 11.10 Lew Stone en zijn band. PARIJS (Elfel), 1446 M. 8.35 Concert. PARIJS (Radio), 1796 M. 7.20 Gramo foonmuziek 8.20 idem 12.35 Het Goldy-orkest 9.05 Symphonie-orkest. MILAAN, 369 M. 4.30 Maria Beneditti zingt 5.15 Gramofoonmuziek 8.00 Blijspel, dansmuziek. ROME, 421 M. 4.30 Omroepkwintet 5.15 Gramofoonmuziek 8.05 Symphonie- concert o. 1. v. Fritz Reiner. WEENEN, 507 M. 6.50 Lehar-concert o. 1. v. componist 9.30 Populair concert o. 1. v. J. Holzer. WARSCHAU, 1411 M. 5.40 Populair concert 9 35 Gramofoonmuziek 9.50 Populair concert. BEROMÜNSTER, 540 M. 3.20 Popu lair concert o. 1. v. E. Gilbert 7.10 Man- dolinemuzlek 7.35 Kamerorkest van Bazel o. 1. v. Paul Sacher. WIJ Wat in Alkmaar bü menschengeheugenis niet is voorgevallen, gebeurde in den nacht van Zondag op Maandag 8 op 9 Januari j.l. Daar werd in de Bloemstraat een man doodgeslagen. Gevonden met een ingeslagen schedel, werd hij weggevoerd en stierf nog diehzelfden noodlot- tigen nacht in het ziekenhuis. De dader, 'n Egmond aan Zeeër, stoker van beroep, genaamd Dirk Gr., op zijn dorp. bijge naamd „Olcepoke", was in gezegde straat op een bovenhuis komen wonen. Sinds kort we duwnaar van een Alkmaarsche jonge vrouw, vielen eenige jonge kinderen te zijnen laste, had hij zich van een huishoudster voorzien in den persoon van zekere juffrouw A. de H., welke vrouw tevoren een dergelijke betrekking had vervuld bij den verslagene den 30-jarige arbei der J. Oldenburger, wonende te Egmcnd-Bin nen. Deze man nam blijkbaar geen genoegen met het verlies van zijn huishoudster en was dien Zondagnacht in de Bloemstraat gekomen, om daar eens op te scheppen. Weldra was een ruit verbrijzeld op het bovenhuis en in razende woede ontstoken, wapende Dirk Gr. zich met een zwaar met ijzer beslagen stuk hout en sloeg zijn tegenstander neer. Daarop gaf hij zich zelf aan bij de politie en werd, verdacht van doodslag, in arrest gesteld. De rechtbank was samengesteld als volgt: Mr. A. M. Ledeboer, president; mr. J. Krabbe en mr. L. v. Lookeren Campagne, rechters; mr. J. Couvée, griffier; mr. G. B. v. d. Feen de Lil le, officier van justitie. Er was veel belangstelling op de publieke tri bune. De officier van justitie eischte te gen den verdachte een jaar gevan genisstraf. De Belgische Justitie heeft thans te Turn hout aangehouden mevr. J. uit Den Haag, die op 6 Febr. j.l. door de Rotterdamsche Rechtbank wegens uitlokking van meineed in de zaak te gen den gewezen inspecteur der R.E.T., J. H. S., is veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden. Zij had 23 Januari te recht gestaan en het O.M. had toen twee jaar en zes maanden geëischt met last tot onmid dellijke gevangenneming. Dit laatste verzoek werd door de rechtbank geweigerd. Eerst veer tien dagen later, bij het uitspreken van het vonnis, gelastte de rechtbank haar onmiddel lijke gevangenneming. Direct liet de Justitie de gangen van mevr. J. nagaan, waarbij bleek, dat zij reeds den volgenden ochtend in Den Haag een spoorkaartje naar Antwerpen had genomen. In Breda was zij uitgestapt en had aldaar haar intrek genomen in een klooster, waarin een ha- rer familieleden woonde. Bij extra politieblad is toen haar opsporing en aanhouding verzocht. Tevens wendde het parket te Rotterdam zich tot de procureurs-generaal te Antwerpen en Brussel met het verzoek mevr. J., van wie men wist dat zij zich van Breda naar Antwerpen had begeven, aan te houden. Haar uitlevering is nu gevraagd. Naar wij vernemen, is op verzoek van de afd. Weesp-Weesperkarspel van het Roode Kruis door de Amsterdamsche rechtbank het fail lissement over den heer J. Schagen, kassiers kantoor, en in privé, ultgesproken. 1215 Mrt. Verloofde Meisjes. 1923 Mrt. Dames (4 dagen). 2528 Mrt. Meisjes. 2831 Mrt. Meisjes en onderwijzeressen. Goede Week WoensdagZaterdag 23—26 April Meisjes. 303 Mei Leden v. d. Bond v. Eerh. 69 Mei Meisjes. 1417 Mei Open. 2225 Mei L. 3de Orde St. Franciscus. 2.30 Mei Meisjes. 1-7 Juni Gehuwden 1013 Juni Meisjes die roeping gevoelen voor het religieuse leven. 1821 Juni Gehuwden. 2528 Juni Ongehuwden. 25 Juli Meisjes boven 25 jaar. 912 Juli Open. 1620 Juli Dames (4 dagen Dom Schutte). 22—25 Juli Meisjes. 291 Aug. Meisjes. 1— 4 Aug. Jeugd Tertiarissen. 6—10 Aug. Dames (4 dagen Dom Schutte). 11—14 Aug. Congreganisten. 15—18 Aug. Congreganisten. 1922 Aug. Graalleden. 2225 Aug. Meisjes en onderwijzeressen. 2730 Aug. Meisjes. 2— 5 Sept. Meisjes. 1013 Maart Telefonisten e.a. 1317 Maart Ongehuwden. 1720 Maart Meisjes (gereserveerd). 2023 Maart Huismoeders. 2427 Maart Meisjes. 2831 Maart Goede Week. Studenten e.a. 31 Maart3 April. Paschen. Meisjes. 37 April gereserveerd. 710 April Meisjes. 1013 April Meisjes van lycea. 1417 April Meisjes. 1721 April Dames. 2023 April Zei. Apost. des Gebeds. 2327 April Dames. 28 April—1 Mei Meisjes K.J.V. 14 Mei Ongehuwden. Ook bij den voorzitter der O. S. P. te Rotter dam is op last der justitie huiszoeking gedaan. Er werd evenwel niets bijzonders gevonden. De „Pelikaan", op de heenreis, vloog van Rome naar Athene. De „Ijsvogel" op de thuisreis is van Merza- matruh te Rome aangekomen. De „Pelikaan" (uitreis) is Maandag uit Bag dad vertrokken en te Djask aangekomen. DELFT. Geslaagd voor ingenieurs-examen Mijn-ingenieur R. Naber, geboren Zaltbommel. In de dezer dagen te Zwolle gehouden be stuursvergadering van den Ned. Bond van Wielerbaan-Exploitanten werden belangrijke besprekingen gevoerd over de vele wielerbanen, die, naast of in de onmiddellijke nabijheid van een reeds bestaande wielerbaan, in ons land verrijzen. Het bestuur was in zijn geheel van oordeel, dat een dergelijke onorganisatorische toestand niet in het belang is of kan zijn van de wielersport en de bestaansrechten van reeds bestaande wielerbanen ten zeerste bemoeilijkt. Daar door de Nederlandsche Wielren-Unie nagenoeg geen pogingen in het werk worden gesteld, om door toepassing van bestaande reglementen dezen toestand in sommige stre ken of plaatsen van ons land, te voorkomen, meent het bestuur in verband met den bouw van een wielerbaan te Wageningen, waardoor de omliggende wielerbanen als Arnhem, Apel doorn, Doetinchem en Nijmegen, in hun be staansrechten worden aangetast, aan de eerst volgende ledenvergadering te moeten voorstel len, te besluiten om geen startgelegenheid te geven aan renners, die eventueel zullen starten op de te bouwen wielerbaan te Wageningen. Het bestuur van den Ned. Bond van Wieler baan-Exploitanten meent op deze wijze in den vervolge, indien een eventueele bouw van een wielerbaan in de onmiddellijke nabijheid van een bestaande wielerbaan wordt voorbereid, dit te kunnen tegen gaan, althans de exploitatie van een dergelijke baan te bemoeilijken, zoo lang niet door de Nederlandsche Wielren Unie op andere wijze wordt ingegrepen. Voor de Berlijnsche zesdaagsche, welke van 9 tot 15 Maart gehouden zal worden, zijn reeds de volgende renners geëngageerd: Jan van KempenBraspenning, MartinSmets, Loncke Tietz, RauschLohmann, ZimmsIppen, EhmerKorsmeyer, DomMc Zinsky, gebr. Nickel, UmberhauerHoffmann en Siegel Rieger. Muizen zijn de schrik van de huisvrouw, eet voortdurende bron van schade en ergernis. Ze rooven levensmiddelen en besmetten het voedsel waarmee ze in aanraking komen. De Heer A. te K. doodde met één doosje .Rodent" van 90 cent niet minder dan 113 muizen. Rodent heeft inderdaad een bijzondere aantrekkingskracht en een fatale uitwerking op muizen en ratten. Waarom zoudt U dus nog langer last van muizen hebben? Een doos Rodent van 50 ct of een dubbele doos a 90 ct. zal U tientallen guldens besparen. Imp.: Fa. B. Meindersma - Den Haag. B50 BEVERWIJK, 5 Maart. Bloemenveiling ,,'t Cen trum" Wm. Copland 920 cent, Wm. Pitt 10 20 cent. Bartigon 14—22 cent, Victoire d' Oli- veirra 1223 cent, Fame. Sanders 1323 cent, City of Haarlem 1224 cent, Fr. Hals 1017 cent. A. Pierson 1019 cent, Le Nötre 1727 cent, Pr. Elizabeth 1525 cent. Prins van Oostenrijk 10 17 cent, Gen. de Wet 1118 cent. La Reine 919 cent. Rose la Reine 1117 cent, Ibis 1215 cent. Flamingo 1420 cent, Herman Schlegel 1216 cent. Witte Valk 1015 cent, Gele Prins 1022 cent Due de Berlin 714 cent, Rose Gris-de-lin 1012 cent, Duch. de Parma 1518 cent, Fr. Moore 816 cent, Th. Moore idem en Lady Moore 915 cent, Cram. Brillant 513 cent. Brillant Star 815 cent, King of the Yellow 8—18 cent, Prosperity 814 cent. Progression 1014 cent, Diana 1216 cent, Orange Globe 1020 cent, Coul. Cardinal 15—22 cent, Mac. Kinley 1015 cent, M'urillo 1016 cent, Mr. v. d. Hoef 1526 cent, Mr. v. Tubergen 1624 cent. Electra 1622 cent, Cour. d' Or 18-26 cent, Vuurbaak 1622 cent. Peach Blossom 1424 cent. Theeroos 1219 cent, Salvator 1215 cent. Albino 3040 cent, Orange Nassau 1523 cent, alles per dozijn. Div. Narcissen per bos 416 cent, BI. Druifjes 614 cent Hyacinten: L'Innocence 3060 cent, Ger trude 20—55 cent, Calla's per stuk 1017 cent. BEVERWIJK, 5 Maart. R.K. Coöp. Tuindersver. „Kennemerland" Boerenkool 2050 cent, Breekpeen 6070 cent per kist. Rabarber 1017 cent. Prei 513 cent. Selderie 46 cent, Peter selie 810 cent per bos. Spruiten 1530 cent. Uien 2 cent, Schorseneeren 2.56 cent per K.G. Roode kool 3—9 cent. Gele kool 26 cent, Groene kool 24 cent. Knollen 1.54 cent per stuk. BODEGRAVEN, 6 Maart. Kaasmarkt. Aanvoer 98 wagens. 4351 stuks: le soort met R.M. 23.00 25.00, 2e soort met R.M. 20.0022.00. Handel flauw. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Maart. 80000 K.G. Roode kool 1.305.50, 125000 K.G. Gele kool 2.40— 4.70, 50000 K.G. D. Witte kool 1.306.00, 10000 K.G. Uien: Gele Uien 1.301.90, Gele Drielingen 0.80. 1500 K.G. Bieten 2.40—2.80. GRONINGEN, 6 Maart. Veemarkt. Kall en melkkoeien le kw. 210—225, idem 2e kw. 175200, kalfvaarzen le kw. 170180, idem 2e kw. 120150, stieren le kw. 0.440.46, idem 2e kw. 0.360.38, slachtvee le kw. 0.500.52, idem 2e kw. 0.400.44, vette kalveren le kw. 0.720.74, idem 2e kw. 0.600.64, vette lam meren 913, vette schapen 2024, idem 2e kw. 1618. Biggen 58 per stuk, idem 11.20 per week, vette varkens le kw. 0.310.32, id. 2e kw. 0.29—0.30, zouters 0.280.30. Aanvoer: 1162 runderen, 1246 kalveren, 235 schapen, 617 varkens en 221 biggen. Marktverloop. Het kalf- en melkvee was iets beter te plaatsen, met vastere prijzen. Voor het slachtvee bleven de prijzen onveranderd, doch gingen voor de stieren iets hooger. Vette kalveren niet geheel prijshoudend, nuchtere kalveren bij overgrooten aanvoer nauwelijks prijshoudend. De handel in wolvee verliep in alle soorten prijshoudend. Voor vette varkens en zouters bleven de prijzen bij tragen handel gelijk aan de vorige week. In biggen was de handel lustaioos. LEIDEN, 6 Maart. Veemarkt. Aanvoer 374 var kens: 368 zware 3638 cent, 6 lichte. Handel zeer matig. LEIDEN. Leidsche Eierenveiling. Totale aan voer 16712 stuks. De prijzen waren: kipeieren 2.25 2.80 per 100 st. Handel matig. NOORD-SCHAR WOUDE, 6 Maart. 7500 K.G. Uien: Drielingen 0.80, Uien 1.20—1.30, Grove Uien 1 70. 3100 K.G. Kroten 1.101.30. 166500 KG Roode kool 1.306.00. idem doorschot 1.00 4 50 110600 K.G. D Witte kool 4.006.20, ld. doorschot 3.504.30. 109200 K.G. Gele kool 2.60— 5.10, idem doorschot 2.604.50. OBDAM, 5 Maart. „De Tuinbouw" 9500 K.G. Roode kool 2.003.10, 3500 K.G. Gele kool 2 203 40. 1700 K.G. Deensche Witte kool 1.20 4.20, 1450 K.G. Uien 0.80, 900 K.G. Roode Bleten 2.40.' PURMEREND, 5 Maart. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken" Witlof I 1.001.35. idem II 0.300.80 per 8 K.G. Roode kool 2.60 8 20, Savoye kool 1.308.00 per 100 stuks. Spruit- kool 1.653.40 per 15 K.G. Boerenkool 0.350.80 per 10 K.G. Spinazie 1.862.34 per 6 K.G. Andij vie 0.671.20 per 4 K.G. Rabarber 7.008.00 per 100 bos. Rapen 1.603.00 per 100 stuks. Bieten 6.509.00 per 1000 stuks. Uien 2447 cent per 25 K.G. Prei 4.6010.40 per 100 bos. Appels: Westlandsche Bellefleur 13.40, Zoete Bellefleur 6.00 10.40, Present van Engeland 17.0029.00 per 100 K.G. PURMEREND. 6 Maart. 2 stapels kl. boeren kaas 23.50 per 50 K.G. 875 boter: melkboter 1.30 —1.45, weiboter 1.30—1.40 per K.G. 447 runde ren: 186 vette koeien 5462 cent per K.G., vlug. 244 melk- en geldekoeien 90.00200.00 per stuk, stug. 17 stieren 32-—46 cent per K.G., vlug. 17 paarden 60.00130.00 per stuk. stug. 16 vette kalveren 4060 cent per K.G., matig. 1152 nuch tere kalveren 3.0011.00 per stuk, vlug, fokkal- veren 7.00—19.00 per stuk, vlug. 236 varkens 3438 cent per K.G., matig. 64 magere varkens 14.0025.00 per stuk. matig. 185 biggen 7.00 12.00 per stuk, 815 schapen 8.0026.00 per st„ vlug. 10 bokb.cn 2.008.00 per stuk, matig. Piep kuikens 62.570 cent per K.G. Kipeieren 2.40 4.90. eendeieren 2.60 per 100 stuks. Oude kippen en hanen 22.550 cent per K.G. Eenden 3070 cent, konijnen 25200 cent per stuk. Duiven 40 cent per paar. ROTTERDAM, 6 Maart. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 4504 stuks: 203 paarden, 3 veulens, 1417 magere runderen, 590 vette runderen, 158 vette kalveren, 85 graskalveren. 1864 nuchtere kalve ren, 124 schapen en lammeren, 6 varkens, 24 biggen, 30 bokken. Prijzen per K.G.: vette koeien 56—60 5054 3842 cent, vette ossen 5256 4448 3638 ct., stieren 5052 4648 4042 cent, vette kalveren 100115 90100 7080 ct., schapen 403633 cent. lammeren 423833 cent, graskalveren 49 4439 cent, nuchtere kalveren 2116 cent, slachtpaarden 423732 cent. Prilzen per stuk: schapen 20.001612, lamme ren i7.00—1411, nuchtere slachtkalveren 7.00 53.50, nuchtere fokkalveren 18.001410, big- ven 8.006, slachtpaarden 140.0010580, werk paarden 160.0012580, hitten 90.007060, stieren 260.00200150, kalfkoeien 240.00190— 140, vaarzen 130.0010585, pinken 95.0070 50, graskalveren 60.00—4028, biggen per week 1.10—1.20. Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd; prima beest 2 cent boven noteering. Stieren aan voer tamelijk, handel kalm. prijzen onveranderd. Vette kalveren aanvoer redelijk, handel kalm. prijzen iets hooger; prima beest 10 cent boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer kort, handel redelijk, prijzen onveranderd. Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer zeer ruim, handel lui, prijzen iets lager. Biggen korte aanvoer, han del kalm, prijzen onveranderd. Paarden aanvoer iets minder, handel vlug. Prijzen slachtpaarden iets hooger. Werkpaarden onveranderd. Kalf- en melkkoeien aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijzen stationnair. Vaarzen en pinken aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijzen onveranderd. Graskalveren aanvoer minder, handel kalm. prij zen onveranderd. TEXEL, 5 Maart. Veemarkt. 2 stieren 70.00 125.00. 2 koeien 140.00170.00, 6 rammen 18.00 25.00, 4 schapen 12.0016.00, 19 lammeren 12.0016.00. 2 schrammen (zw.) 18.0020.00, 5 biggen 6.009,00. 29 nuchtere kalveren 4.00 9.00, 20 kippen 0.80—1.10. TEXEL, 5 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 91537 eieren: 58-62 K.G. 2.35—2.70, 62-64 K.G. 2.65— 2.80, 66-70 K.G. 2.803.10, 50-56 K.G. 2.102.35 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 5 Maart. Gewone Uien 1.40, kleine Peen 1.802.30, Gele kool 4.00, idem II 3.00—3.70, Roode kool 1.205.20. idem II 1.00— 4.50, Witte kool 4.00 per 100 K.G. WESTLAND, 5 Maart. Middelprijs v. d. bij den bond Westland aangesloten veilingen. Andijvie 0.801.25 per bak. Boerenkool 2045 cent per kist Dunsel 922 cent, Spinazie 2041 cent, Witlof 12—20 cent per K.G. Eieren 2.803.20, Kelen 1.502.50 per 100. Peterselie 6.500.50, Prei 0.702.30, Selderie 1.102.60 per 100 bos. Rabar ber 4.007.20 per 100 bos. Radijs 5.007.30 per 100 bos. Groene kool 1.002.20 per 100. Spruiten 1.452.15, 2e soort 3090 cent per zak of kist. >c(' BATAVIA, 5 Maart (Aneta) De Japansche kruisers „Iwate" en „Asama", onder bevel van den vice-admiraal Hajime Matsumoto, zullen van 30 Juni tot 3 Juli een bezoek brengen aan Tandjong-Priok. Op Donderdag 8 Maart zal te Rhenen een Paaschveetentoonstelling worden gehouden, welke de eerste in Nederland is en de eenige der provincie Utrecht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6