Volendam Kam pioen MAANDAG 12 MAART 1934 Een Kruisweggroep VOETBAL D.E.M.—ONZE GEZELLEN 1—3 Vriendschappelijk R. K. HAARLEMSCHE VOET BALBOND Junioren-competitie HAARL. VOETBALBOND Uitslagen V.V. AbattoirN. V. v. d. Sluijs 3—7 Kennemer ElftalHaarl. Elftal 0—3 AANSLAG" OP DEN BUNKERT - MPllP Van Lennep-La Rivière-Beker ZWEMMEN Jaarvergadering van den Kring der Kon. Nederl. Zwembond BILJARTEN OM DE ZILVEREN FRUITMAND De Leeuw winnaar HOCKEY VICTORIA—M.H.C. 1-^1 GYMNASTIEK Vergadering K. T. K. PROMOTIEDEGRADATIE WEDSTRIJD Bloemendaal IILeiden 14 Jaarverslag K. N. G. V. HONKBAL Jaarvergadering N. H. B. DE CALVARIEGROEP TE ASSEN (Dr.) De Calvariegroep te Assen (DrJ WIELRENNEN R. K. Wielrenners Vereeniging „Achilles" UIT DEN OMTREK DE RADIOZENDER TE BLOEMENDAAL Minister Colijn aanwezig HET ONDERWIJS TE BLOE MENDAAL Stichting nieuwe school L. O. De gronden aan den Zeeweg BLOEMENDAAL HEEMSTEDE OVERVEEN BEVERWIJK RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Men schrijft ons: Voor de tweede maal ln successie heeft het karakteristieke dorp van het IJselmeer de eer het eerste elftal van zijn geliefde voetbal club als de kampioenen der Westelijke klasse I van den I. V. C. B. te begroeten. Het rang lijstje nagaande blijkt, dat zulks niet ternau wernood gegaan is, maar dat dit heuglijk feit reeds geconstateerd kan worden nu er nog twee wedstrijden voor den boeg zijn. Een compliment voor deze prestatie is hier ook zeker op, haar plaats. In den betrekkelijk korten tijd van haar be staan de bovenste plaats te bereiken van deze afdeeling is een niet weg te cijferen feit. Het verleden der kampioensploeg vermeldt weinig belangwekkends. Opgericht op den len Juli 1920 werd voor het eerst uitgekomen in den Noordhollandschen Voetbalbond. We herinneren ons nog uit die periode de „knetterende" matches tegen E.V.C. uit Edam. Daarna ging men over naar den D. H. V. B. en ten slotte naar den I.V.C.B. In de 2e klasse werd zes jaar gevochten om het kampioenschap. Eindelijk in het seizoen 1932 "33 werd de top bereikt na een beslissingswed strijd. Het zoozeer begeerde landskampioen schap ontging hun toen evenwel. De vereeniging Volendam telt momenteel 70 leden die ondergebracht zijn in 4 flinke elftal len. Voorzitter Konings weet met zijn manne tjes om te gaan en het is voor een groot deel aan hem te danken dat er in de vereeniging een goede geest heerscht. Voor eenige weken kreeg de vereeniging nog 'n officieel cachet, toen burgemeester Kolfschoten het eere-voorzitter- echap aanvaarde. Met belangstelling zien we de komende wed strijden tegemoet. Beide elftallen benutten den vrijen Zondag voor het spelen van een friendly game. Beide teams komen met één invaller binnen de lij nen. De straffe wind gaf Onze Gezellen eenig voordeel en na eenig terrein verkennen worden eenige pittige aanvallen opgezet en reeds spoe dig hebben de Haarlemmers succes, wanneer de D.E.M.-back slechts ten koste van een pe nalty den bal uit het. doel kan slaan, welke ver diend in een doelpunt wordt omgezet. Aan beide zijden blijven nu de verdedigingen de baas, hoewel D. E. M. bijna gelijk maakt, waarbij de back bijkans in eigen doel trapt. Vlak voor rust zit D.E.M. geweldig er op om nog gelijk te maken, doch het lukt niet, zoodat rust ingaat met een kleinen voorsprong voor Onze Gezellen .01. Na de korte rust loopt DU.M. gesteund door het windvocrdeel hard van stapel en Onze Ge zellen gaat door het oog van de naald wan neer een uitgetrapte bal direct wordt geretour neerd en de paal redding brengt. Het is evenwel uitstel van executie, want wanneer de Gezellbnkeeper een oogenblik aarzelt, weet D.E.M. van dichtbij met een hard schot gelijk te maken, 11. Bij een goed doorgespeelden bal Is het weer Onze Gezellen, dat onhoudbaar de leiding neemt, 12. Even later wordt tegen den bin nenkant van de lat geschoten, doch de D.E.M.- doelman weet den bal nog juist comer te tap pen, welke niets oplevert. Het succes komt wederom aan Gezellenzijde als de mivoor der gasten met een formidabel hard schot den keeper geen schijn van kans geeft, 1—3. In verband met den Stillen Omgang worden er voor Zondag a.s. geen wedstrijden vastge steld. 3e Rende Stads-Editie Beker Kenau—Kennemers 3 3—1. E.H.S.RCH 3 40. RipperdaEDO 3 63. Competitie Afdeeling 1 A Bloemendaal 2—EDO 4 33. Afdeeling 1 B Haarlem 4—IVO 3—3. DIO—Spaamevo- gels 61. Afdeeling 2 A EDO 7Zeemeeuwen 3 42. Afdeeling 2 B EDO 6VSV 4 24. DSKSwastika 43. Afdeeling 2 C Haarlem 5Hillinen 2 52. Afdeeling 2 D RCH 6—Beverwijk 2 04. Afdeeling 3 A Spaamestad 3—EDO 9 2—1. DCO 4—Ken- nemers 7 34. Afdeeling 3 D VI. Vogels 2Heemstede 04. Afdeeling 3 G Damiaten 2—Schoten 4 0—4. Afdeeling 3 J Bloemendaal 5MSV 2 60. Afdeeling 3 K Swastika 3Bloemendaal 6 12. Afdeeling 3 L Haarlem 7—DSK 3 5—2. Deze van te voren met zooveel spanning tegemoet geziene wedstrijd eindigde in een 7—3 overwinning voor de N. V. v. d. Sluijs. Zaterdagmiddag werd deze ontmoeting op het Stormvogels-veld gespeeld. Het Kennemer-Elftal viel zeer tegen en hoe wel de Haarlemsche ploeg zeker geen first class voetbal liet zien, kwam haar de overwinning zeer zeker toe. De Kennemers beschikken over een zwakken aanval. Vooral het binnentrio bracht er weinig van terecht, terwijl van de vleugelspelers Ellen te langzaam was. In de verdediging der Kennemers hebben vrij wel allen individueel goed werk verricht. Alleen gaf de Koning den bal slecht aan en hield hij het spel te kort. Keeper Druijven maakte een paar foutjes doch stopte enkele lastige schoten prachtig. Bij de Haarlemmers was de voorhoede even eens het minste goede deel van het elftal. Vooral Perukel en Paape vielen tegen. Maar ook de andere 3 spelers kunnen beter. De middenlinie speelde een uitstekende partij en was zeker het beste deel van de ploeg. De achterhoede zagen we geen fout maken, maar dit zegt nog niet veel, daar de voorhoede der tegenpartij uiterst zwak speelde. Wanneer er ruim 10 minuten is gespeeld, geeft Kaper den Haarlemmers de leiding (01). De Kennemer voorhoede blijft ook hierna falen, terwijl in de verdediging het verband tus- schen de backs en middenlinie nog al eens te wenschen overlaat. Het Haarlemsch Elftal speelt ongetwijfeld beter en Perukel drukt dit in een doelpunt uit (02). Druijven verricht hierna enkele malen goed werk. Met 02 is het rusten. Na de thee schijnt het aanvankelijk, of het Kennemer Elftal zijn leven gaat beteren, maar weldra blijkt, dat het binnentrio der voorhoede volmaakt schotloos is. De Haarlemsche voorhoede speelt, doordat de Kennemer middenlinie er beter in is dan voor de rust, minder goed dan in de eerste helft. Slechts wanneer Druijven, na-een hard schot van De Bock, dat hij keurig stopt, den bal niet kan wegwerken, doelpunt Koper op nieuw (03). De elftallen: Krom Jongeneel Iseger de Bock Kos Huijsman Kammeijer Vreeken Koper Perukel Paape Ellen Michel Wolf v. d. Lugt v. d. Steen v. d. Velde de Koning Peijen v. d. Griendt Haak Druijven duur iets sterker en won tenslotte nog met 110 car. verschil. De uitslagen van de laatste matches zijn: pnt. brt. h.s. gem. C. Keijzer 218 21 35 10.38 W. Damman 350 21 65 16.66 P. de Leeuw V. Kappel 350 240 11 10 70 93 31.89 24.— S5 Hieronder de eindstand: gew brt. pnt. h.s. alg. gem. 1. P. de Leeuw 6 79 2100 209 26.35 2. V. Kappel 5 92 1990 164 21.6," 3. W. Damman 4 126 1731 65 13.73 888 4. P. Kobus 2 115 2003 143 17.39 5. H. Geestman 2 103 1483 155 14.39 6. C. Keijzer 1 112 1389 83 12.40 7. L. Levert 1 117 1189 71 10.16 - -y Nadat de heer G. Metz met een toepasselijk woordje de fraaie prijzen uitgereikt had, be hoorde dit uitnemend geslaagde toumooi weer tot het verleden. Zaterdagmiddag zijn de wedstrijden om den Van LennepLa Rivière-beker tusschen de B.C der „Sociëteit-vereeniging" Haarlem en de B.V. „K.R.A.S." uit Amsterdam voortgezet in de biljartzaal van eerstgenoemde aan den Zijlweg te Haarlem. Thans was de sterkere ploeg van 4 spelers van elke vereeniging aan de beurt. Elke speler maakte 2 partijen, dus in 't geheel 8. Op eigen terrein bleken de Haarlemmers de sterksten te zijn, daar zij 6 partijen wisten te winnen, waardoor de stand op 't oogenblik ge lijk kwam. Van de 24 partijen won elke ver eeniging er n.l. 12. Over veertien dagen heeft de eindstrijd plaats in de „Sociëteit-Vereeniging" en wel met 8 par tijen van de zwakkere ploeg. Het belooft dus een heele strijd te worden. Vrijdagavond hield de Kring Haarlem van den Kon. Nederl. Zwembond in het café-restau rant Brinkmann zijn algemeene jaarvergadering. In het openingswoord memoreerde de voor zitter, de heer A. J. Braam, het groote verlies dat de kring in het afgeloopen jaar had gele den, door het bedanken van den heer Dr. M. J. Huizinga als voorzitter, en van den heer E. W. Venema als voorzitter van de zwemcommissie. Beide heeren, die door te drukke werkzaamhe den voor hunne functies moesten bedanken, hebben bijna van de oprichting van den Kring af deel uitgemaakt van het bestuur. Als zoo danig hebben zij in den loop der jaren zeer veel voor den kring gedaan. Het voorstel om beide heeren tot eere-lid te benoemen vond algemeenen bijval en werd on der luid applaus aangenomen. Het jaarverslag van den secretaris-penning meester getuigde van een gezond bondsleven en van een prettige en aangename samenwer king tusschen de verschillende commissies en vereenigingen. De nieuw toegetreden vereeni ging „Hillegom" werd een hartelijk welkom toegeroepen. Hierna vond de verkiezing van het bestuur en de zwem- en polocommissie plaats, waarin door het niet meer candidaat stellen van en kele leden verandering kwam. De samenstelling werd als volgt: Bestuur: voorz. A. J. Braam; secr.-penn. Th. Hölsken; leden: mej. D. Rodrigues Pereira, J. Bongertman Sr., P. Borst, A. H. de Bruyn, J. A. Cardol, W. Comelissen.' Polo-commissie: voorz. A. J. Braam, secr.- comp.-leider V. Visser, A. J. Glatz. Zwemcommissie: voorz. P. v. Goor, secr. mevr. A. Knuyt van Laar, leden: J. J. Aufder- heyde J. Bongertman Sr., G. R. Hemsing, Th. Hölsken, J. C. Veldhoff, G. L. Vriend. Het ruime clublokaal van de B. C. „Haar lem", café Metz aan de Barteljorisstraat, was Zondagavond veel te klein om de enthousiaste schare biljartliefhebbers te bevatten, die van de beslissende party, de LeeuwKappel, getuige wilden zyn. Beide spelers lieten wederom fraai berekend spel zien, doch de Leeuw toonde zich op den De Musschen trokken volledig naar Rotterdam om daar hun laatsten wedstrijd voor de com petitie tegen Victoria welverdiend te winnen. Doorloopend zijn de Musschen in de meerder heid geweest ondanks den modderpoel waarin gespeeld moest worden. Reeds kort na het begin zette Pondman goed door en wist zijn club de leiding te geven. In stickvastheid en samenspel wonnen de gasten het verre van de Rotterdammers die wel enthou siast speelden, doch tegen de hechte Musschen- verdediging geen kans kregen. Hooft die een zeer goeden wedstrijd speelde, vergrootte door naar binnen te zwenken, met een prachtschot den voorsprong. De Musschen blyven domineeren. Uit een uitval en door een fout van den linkshalf, die meende dat de bal over de zijlijn zou gaan, wisten de Rotterdam mers tegen te scoren. Na een tweetal strafcor- ners welke onbenut gelaten werden, weet Schmeink den derden te benutten en door goed inloopen den voorsprong te vergrooten, met welken stand rust gefloten wordt. Na de hervatting maakt de vallende regen het veld nog slechter. De spelers zijn langza merhand ontoonbaar. Toch blijven de Musschen over alle linies de meerderen en het is Schmeink die vanaf de zijlijn den bal in het doel schiet (14). De MHC'ers vatten de zaak thans wat lichter op waardoor de Victorianen weer in den aanval kunnen komen. Met ongewijzigden stand komt het einde. De reeds uit de geschiedenis bekende „Blinkert", het hooge en steile duin achter de uitspanning Kraantje Lek" te Overveen, is voor een groot deel uitgegraven, om dat die uitspanning teveel in de verdrukking kwam door het zand, dat in den loop der jaren van deze helling is „afgeloopen". Duizenden kubieke meters zand zijn weggegraven moeten worden, vooraleer er voldoende ruimte gemaakt wasNu is de Blinkert eenige tientallen meters „achteruit gezet" en zullen de liefhebbers, die hem willen beklimmen, voorloopig hun genoegen moeten vinden in een bestijging langs een trapAls het zand voldoende verstoven is, zal men de helling weer ge heel naar eigen wensch op en af kunnen loopen Zaterdag vergaderde de Technische Commis sie van den Kennemer Turnkring onder leiding van den heer B. J. Wieland Los. Medegedeeld werd, dat de selectie voor den wedstrijd HaarlemRest K.T.K. zal plaats vin den op Donderdag 22 Maart in de zaal aan de Badhuisstraat. Hieraan zullen 7 dames en 12 heeren deelnemen. De wedstrijd Haarlem- Rest, met van elke zijde 8 dames en 8 heeren, wordt gehouden op Maandag 26 Maart in de zelfde zaal. Naar aanleiding van laatstgenqemden wed strijd worden de K.T.K.-ploegen samengesteld voor den 14 April te Krommenie te houden wedstryd tegen den Zaanschen Turnkring en tegen den turnkring Noord-Hollands Zuider kwartier. De Kennemer ploegen worden ge traind op de Donderdagen 29 Maart en 5 en 12 April, onder leiding van de ploegaanvoerders, de heeren J. M. Berrevoets (dames) en J. J. van Doorn (heeren). Vastgesteld werd de regeling voor de a.s. atheletiek-competitie en van de Atheltiekwed- strqden voor adspiranten. De competitie be staat uit twee wedstrijden, waarvan in de le klasse de onderdeelen voor beide avonden ge deeltelijk zullen verschillen. Dit geldt tevens voor de 2e klasse heeren. Wat wandelen betreft, zullen dit jaar vier K.N.G.V.-marschen voor dames worden gehou den en vijf voor heeren. Voorts vinden plaats drie gemeenschappeiyke wandeltochten. Ten slotte werden vastgesteld de verplichte meisjes-oefeningen voor de a.s. gymnastiek- wedstryden adspiranten. Deze eerste van de voor de Bloemendaal-re- serves zoo belangrijke wedstrijden tegen de kam pioenen der 2de klasse-afdeelingen is in een verdiende nederlaag# geëindigd. Het spel der Leidenaars was gedecideerd beter, vooral de voorhoede met den middenvoor als uitblinker. Kuiper en Sanders verdedigden zich aanvan kelijk verdienstelijk tegen de steeds opdringende Leidenaars. v. d. Stadt, de beste voorhoedespeler bij de thuisclub, wist Bloemendaal na een kwar tier spelen de leiding te geven. Doch daarna ging het initiatief meerendeels van de bezoekers uit die dan ook met rust een I2 leiding ver overd hadden. De Bloemendaal-voorhoede met de jeugdige vleugelspelers bleek te zwak te zijn om den achterstand in te halen. De Leidenaars bleven domineeren en wisten dan ook den voorsprong tot 14 te vergrooten. Verschenen zyn de jaarverslagen van het K.N.G.V. Daaruit blijkt o.a., dat het Verbond weinig van de crisis te hjden heeft. Vermeld wordt, dat het Bondsbestuur over weegt het contact met de andere landelijke gymnastiekbonden te verbreken wegens de ge ringe belangstelling van deze. De technische bestuursleden kondigen aan verbetering te willen brengen in de leiding op het gebied van vrouwenturnen. Reeds 140 handbalploegen blijken te zijn ge registreerd. Verwacht wordt, dat het K.N.G.V.- handbalspel officieel als organisatie internatio naal zal worden erkend. De jaarvergadering van den Ned. Honkbal- bond zal worden gehouden op Donderdag 5 April. In de door het bedanken van den heer P. H. Landweer ontstane vacature moet een nieuw In het oude R. K. kerkje van Assen (Dr.), dat binnenkort vervangen zal worden door een nieuw, naar ontwerp van architect Jan van Dongen in aanbouw zijnd kerkgebouw, be vond zich, verborgen in de kleine donkere ruimte van een biechtstoel en dus onzichtbaar voor den gewonen kerkbezoeker, een kruisi- gingsgroep, die ondanks de dikke lagen witte verf, waarmee zy bedekt was, de aandacht trok van pastoor en architect. Nader bezien bleek het een zeer fraai stuk middeleeuwsche hout sculptuur te zyn van omstreeks 1520. Na des kundig advies werden de lagen witte verf ver- wüderd, waarna de oorspronkelijke polichromie voor den dag kwam, die echter bij de figuren van Joannes en Maria beter bewaard bleek dan bij de Christusfiguur, waar het blanke eiken hout meer zichtbaar werd. Deze laatste figuur is ook grooter van afmeting en eenigszins anders van styi dan de twee staande figuren zoodat moet worden aangenomen, dat de drie figuren niet altyd één groep gevormd hebben en dat zij, al dateeren zij ook vrijwel uit den zelfden tyd, niet van dezelfde hand afkomstig zijn. Terwiji de Christusfiguur een grooter rustiger stijl vertoont, zoowel in de houding der figuur als in de kalme, berustende expres sie van het terzyde gebogen gelaat van den Gekruisigde, valt by de staande figuren een veel grooter actie en bewegeiykheid op, ook in het soms wat onrustig gecomponeerde plooienspel der gewaden. De twee houtsnyders. die aan deze groep werkten, hebben ieder naar eigen aard en karakter hier uitstekende voor beelden van hun vrome kunst nagelaten, dis nu weer, na lange jaren van verborgenheid, opnieuw de vrome aandacht der bezoekers van de R. K. kerk te Assen tot zich zullen trekken. De groep werd tot aan de voltooiing van den kerkbouw in bruikleen afgestaan aan het Aarts bisschoppelijk Museum, waar deze thans te midden der andere middeleeuwsche sculpturen van deze verzameling is geëenposeerd. Zoodra het nieuwe kerkgebouw in gebruik genomen wordt, zal de Calvariegroep naar Assen terug- keeren en daar in de kerk of sacristie bhjvend een geschikte plaatsing verkrygen. bestuurslid worden gekozen, terwijl de heeren Beets, Sok en Drilling aan de beurt van af treden zijn, doch zich herkiesbaar stellen. De secretaris en de penningmeester zullen tevens hun verslagen uitbrengen. Zondag 11 Maart 1.1. hield bovengenoemde vereeniging een sprintwedstrijd over 1 K.M. De opkomst kon beter. Er verschenen 30 renners aan den start, doch daar de vereeniging toch reeds 60 leden telt mochten toch zeker 50 deel nemers verwacht worden. Dus jongens a.s. Zon dag allen present voor een handicap over 1 K.M. De wedstrijd had overigens een zeer span nend verloop. Ei* werd hard om de overwinning gevochten. Vooral het rijden onzer jonge en nieuwe leden trok de aandacht. Bij de A-klassers was het vooral v. d. Aart uit Lisse die bijzonder goed reed. Ook Gerrit v. Wees liet zien, dat hy zoo zachtjes aan tot de snelsten gaat behooren. Op overtuigende wijze won hij dezen wedstryd By de B-klassers werd ook mooie sport ver toond en won in de finale P. v. Duin uit Zand- voort voor P. v. Dam. De uitslag was voor de A-klasse: 1. G. v. Wees, 2. v. d. Aart uit Lisse, 3. J. Engel, 4. A. Meskers. B.-klasse: 1. P. v. Duin, 2. P. v. Dam, 3. S. de Vries. Heden, Maandagavond om 8.30 uur vergade ring in het jeugdgebouw achter de St. Joseph- kerk in de Jansstraat. Aller opkomst gewenscht Zondagmorgen is de nieuwe zender van de Geref. Kerk te Bloemendaal officieel in ge bruik genomen. De belangstelling hiervoor was buitengewoon groot. De kerk was meer dan vol, want het was een publiek geheim, dat er hoog bezoek zou komen. Verschillende offici- eele personen waren dan ook tegenwoordig, o.a. Z. Exc. Minister-President Dr. H. Colyn, oud minister, thans lid van de Tweede Kamer, Van Dijk, jhr. C. J. A. den Tex, burgemeester van Bloemendaal en de beide directeuren van de Bell Telefoon Mij., als vertegenwoordigers van de Western Eleceric Cy. te 's-Gravenhage. Verder merkten we op: mej. Monnik, dochter van wijlen Mr. Monnik, van wien de kerk, thans 10 jaar geleden, den eersten zender ten ge schenke kreeg. In zijn preek memoreerde Ds. J. C. Brus- saert enkele byzonderheden van de laatste 10 jaar omtrent den zender. Het is deze maand juist 10 jaar geleden, aldus spreker, dat wijlen Mr. J. A. Monnik op het idee kwam, de kerkdiensten per radio uit te zenden. Met zijn gewone voortvarendheid spande hy zich voor de zaak, wist uit eigen middelen de beschikking over een zendertje te krijgen en, nadat vergunning tot uitzen ding verkregen was, had de eerste uitzending plaats op 14 Juni 1924. Het was echter maar een uiterst primitief apparaatje met 10 kilo watt energie in de antenne. Het effect was dan ook maar zeer gering. Zelfs in de onmid dellijke nabijheid van de kerk waren de pree- ken slecht of in het geheel niet te volgen. Mr. Monnik liet zich echter niet ontmoedigen. „Toevallig" zouden wy, menschen, zeggen, ontmoette Mr. Monnik een 16-jarigen jongen, leerling van de M. T. S. te Haarlem, den jeugdigen radio-amateur A. de Jager, met wien hy over de zaak sprak. Deze durfde het wel aan den zender eens onder handen te nemen. Hij kreeg verlof den zender te sloopen en op nieuw in elkaar te zetten. En zie, het resultaat was zeer bemoedigend, de kwaliteit der uit zendingen was er veel op vooruit gegaan. Maar wie moest de zaak verder steunen, toen Mr. Monnik in September van hetzelfde jaar naar Zuid-Afrika vertrok? In de vacature werd ech ter voorzien, toen de Jieer Tanis zich voor de zaak ging interesseeren. Bij de onzekere iri- komsten was dit een tamelijk gewaagd voor nemen. Moeilijke dagen hebben we met ons gebrekkige zendertje gehad. Zelfs spot werd ons niet gespaard. Maar de moeilijkheden werden overwonnen en thans is tot stand gekomen een ultra-modern zendapparaat van 100 kilowatt. De meest gunstige rapporten kwamen er reeds over binnen. Na de preek richtte de voorganger namens den Kerkeraad het woord tot de beide hooge gasten uit Den Haag, die door hun tegen woordigheid de beteekenis van den morgen wil len verhoogen; tot den burgemeester van Bloe mendaal, aan wien spr. dank bracht voor de ondervonden medewerking bij het tot stand komen van den nieuwen zender en verder per- soonlyk tot allen, die op eenigerlei wyze de goede zaak hadden gesteund. Nadat het dankgebed was uitgesproken, be klom de penningmeester van de radiocommissie, de heer Tanis, den kansel om namens de ge meente en luisteraars dank te brengen aan Ds. Brussaert. Uit de ingekomen rapporten bly'kt, dat men allerwege de grootste waardeering heeft voor de uitzendingen. De heer Tanis sprak de hoop uit, dat deze voorganger nog langen tijd de gemeente zou mogen dienen. Na den dienst gebruikten de hooge gasten de koffie ten huize van den predikant. Om on geveer half 1 vertrokken zy per auto weer naar Den Haag. De openbare lagere school voor uitgebreid L. O. aan den Vijverweg te Bloemendaal is ten gevolge van den sterken groei van leerlingen te klein geworden. Het reserve-lokaal is reeds in gebruik genomen. Naar berekening van B. en W. zullen met in gang van den nieuwen cursus 2 en van den cur sus 1935 3 lokalen meer noodig zijn. Centralisatie van het gewoon L. O. zou de eenige oplossing zijn om ruimte te krygen en bovendien een be langrijke besparing op onderwijs-uitgaven ge ven. Volgens B. en W. is deze centralisatie te be reiken door opheffing van de scholen B. en C. en stichting van een nieuw schoolgebouw met 12 lokalen. Stelt men de stichtingskosten op 110.000, dan vordert de centralisatie gedurende 40 jaar aan rente en aflossing een hoogere uitgave van 7700. De jaarlyksche uitgaven voor het gewoon L. O. zullen dan met 3000 verminderen. Als terrein voor de nieuwe school wyzen B. en W. aan het terrein in 1925 door de gemeente gekocht en thans verhuurd aan de vereeniging voor Jeugdwerk, die er thans tuintjes exploi teert. De commissie van toezicht op het L. O. meen de, dat het gebouw aan den Genestetweg uit gebreid zou kunnen worden met een westelij ken vleugel. De kosten daarvan zouden 50.000 bedragen. Daar deze uitbreiding veel moeilijk heden en een gedeeltelijke oplossing zou bren gen, hebben B. en W. deze plannen van de hand gewezen. B. en W. van Bloemendaal stellen voor, den tuinarchitect D. P. Tersteeg op te dragen een exploitatie- of verkavelingsplan van den Zee weg te Bloemendaal te maken. Daar deze kwes tie van zeer groot belang is, dringen B. en W. er op aan dezen deskundige op 't gebied van landschapsschoon te benoemen en daarvoor een crediet van 500 te verleenen. Onderhoud wegen. B. en W. stellen voor aan de overneming van nieuwe wegen de voor waarde te verbinden, dat door belanghebben den voor het onderhoud gedurende de eerste ja ren in de gemeentekas worde gestort een bedrag van 0.50 per vierkanten meter rijweg en 0.30 per vierkanten meter voetpad of rijwielpad. Couponbelasting. B. en W. stellen voor de door de gemeente van de opbrengst van effec ten verschuldigde couponbelasting bij de uit betaling van die opbrengst aan den daarop rechthebbende af te houden. Badhuis In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 5 tot en met 10 Maart genomen 618 douchebaden en 40 kuipbaden. Aan 44 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 3 uur werd door 42 volwassenen gebruik gemaakt. Personalia Aan het Rheinische Technikum te Bingen aan den Ryn is geslaagd voor het ingenieursexamen electrotechniek H. N. A. J. M. Butter alhier. OPENING R. K. SPEELTUIN Zaterdagmiddag heeft de opening plaats ge had van den nieuwen R. K. Speeltuin aan de C. H. Moenstraat. De plechtigheid werd verricht door den Hoog Eerw. heer J. M. Lucassen, Deken van Bever- wyk, in tegenwoordigheid van het bestuur van de R. K. Vereeniging „Voor 't schoolgaande kind", leden van de commissie van den speel tuin en enkele genoodigden, w.o. de heer J. P. Braun, wethouder, die het gemeentebestuur vertegenwoordigde. Voorts was een groot aan tal kinderen present, die de opening van de speelplaats met ongeduld verbeidden. Zij wa ren in optocht van het K.S.A.-gebouw naar het terrein getrokken voorafgegaan door een aan tal kranige tamboers. Alvorens de inzegening te verrichten, hield de HoogEerw. Deken een toespraak, waarin hy herinnerde aan de opheffing van het vorige speelterrein, als gevolg van de slechte tydsom- standigheden, die de gemeente, zoowel als de vereeniging „Voor 't schoolgaande kind" in fi- nancieele moeilijkheden brachten. Dat was voor de leden en de kinderen een' groote teleurstel ling. Toch is het van het grootste gewicht, dat wij een speelplaats voor onze katholieke kinde ren bezitten en daarom heeft men niet stil ge zeten. Met medewerking van velen zijn we erin ge slaagd een beter gelegen terrein en een nog mooieren speeltuin te kunnen aanbieden. In de eerste plaats is dit te danken aan het gemeentebestuur van Beverwijk, dat zoo wel willend was dit terrein af te staan. Namens het bestaan en de commissie en ook namens alle leden dankte de HoogEerw. spr. het gemeente bestuur voor deze medewerking. De Deken eindigde met den wensch, dat deze speeltuin nog lang en dankbaar gebruikt zal worden. Nadat vervolgens de inzegeningsplechtikheid had plaats gehad, zwermden de kinderen over het terrein, dat naar wij hopen, voor hen nog langen tyd een veilige plaats zal zijn voor zor geloos en prettig spel. IJMUTDEN, 12 Maart. Rijksvischafslag. Tar bot 0.75—0.85 per K.G. Griet 15.00_30.00 per 50 K.G. Tong 0.68—1.05 per K.G. Groote Schol 8.50—11.00, middel Schol 13.50—15.00, Zetschol 16.50—28.00, kleine Schol 5.50—18.00, Bot 5.00, Schar 2.0011.00, Tongschar 20.0028.00 per 50 K.G. Rog 9.0012.00 per 20 stuks. Vleet 2.00 per stuk. Pieterman en Poon 7.50—13.00, groote Schelvisch 19.0027.50, middel Schelvisch 20.00 26.00, kl. midd. Schelvisch 16.0022.00, kleine Schelvisch 7.70—17.00 per 50 K.G. Kabeljauw 12.00—40.00 per 125 K.G. Gullen 5.50—13.00 p. 50 K.G. Leng 0.552.00 per Stuk. Heilbot 0.50— 1.00 per K.G. Wyting 3.108.50 per 50 K.G. Koolvisch 0.151.60 per stuk. Versche Haring 4.50 per Jdst. van de heden aan. den Ryksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Oentoeng 70 manden 1580, Limburgia 320 manden 2330, Petten 320 manden 3450, In- vierno 80 manden 1100, Corrie 395 manden 2670, Groningen 95 manden 1630, Geziena 90 manden 2180, Eendracht I 275 manden 2080, Reiger 90 manden 1890, Flamingo 75 manden 1650, Bruinvisch 80 manden 1460, Christine 415 manden 3460, Timor 220 man den 959. BEUGERS VI. 208 480, VI. 85 810, VI. 172 860.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 12