New-ïorksche Bears DINSDAG 13 MAART 1934 Feest in Berlijn België contingenteert Weerbaarheid N.S.B. Jacht op een inbreker Toespraak van dr. Goebbels Ceramiek, porselein en glaswerk Geen particuliere legermacht gevormd Geveltouristziet zijn klim partijen slecht beloond Niet alleen gedaan LOTERIJWET OVERTREDEN Tegen de betrokkenen proces verbaal opgemaakt ROND HET IJSSELMEER Ganzert volbrengt den recordrit DUITSCHE JODEN IN DE WIERINGERMEER Bezoek van minister Slotemaker de Bruine GENEZEN DOOR GEBED De Abdij van Egmond JOHAN H. VAN WEERT f Toegewijd kunstenaar en noest werker KAMPEERVERBODEN Overtreding van de Geldschieters- wet KLEINHANDEL AAN DE DUITSCHE GRENS Bijna geheel onmogelijk ZESDAAGSCHE TE BERLIJN De Hollanders liggen op één ronde achterstand Opening onregelmatig, on dertoon echter vast; han del gering, slot verdeeld. coupon. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 12 Maart HARINGPRIJZEN FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN Indische postvluchten BERLIJN, 12 Maart. Vandaag heeft op het Horst Wessel-plein de plechtige herdenking plaats gehad van het feit, dat de nationaal- sccialisten bij de verkiezingen voor den gemeen teraad van Berlijn de meerderheid hebben be haald. Dr. Goebbels hield een toespraak, waarin hij zeide, dat de nationaal-socialisten, toen zij midden Januari het plein voor de eerste maal waren opgemarcheerd, niet konden bevroeden, reeds veertien dagen later in het bezit van het Rijk te zijn. „Wij hadden het niet noodig het volk met geweld tot zwijgen te brengen, maar wij heb ben het volk door betere prestaties overtuigd. Ik ben thans vast van meening, dat honderden van hen, die nu dertien maanden geleden ach ter de ramen stonden te kijken met haat en verbittering, thans met innige overtuiging den weg hebben betreden, welke de nationaal-socia- listische revolutie is gegaan." Onze Belgische correspondent seint ons: De Belgische Regeering heeft besloten, den Import van ceramiek, glaswerk en porselein te contingenteeren. Het contingenteeringscijfer zal honderd pro cent bedragen van den import van 1932. Op vragen van den heer Polak betreffende de door de N.S.B. in 't leven geroepen Weer-Af- deelingen en Weer-opleidingen heeft minister Van Schaik geantwoord, dat de voorschriften voor de Weerbaarheid der N. S. B. hem vol ledig bekend zijn. Hij heeft daaraan zijn aan dacht gewijd. Het door hem ingesteld onderzoek heeft niet kunnen doen blijken, dat bij die W. A. (Weer- Afdeeling) voorshands 'sprake is van een mi litaire organisatie, terwijl ook van eenige mi litaire geoefendheid der leden practisch be zwaarlijk kan worden gesproken. De zg. W.O. (Weer-opleiding) wordt gevormd door jongelieden, en ook ouderen, die zich voor de W.A. aanmelden. In de W.O. wordt een proeftijd doorgemaakt en cursus in de leer van het Nationaal-Socialisme gegeven, doch wor den geen lichamelijke oefeningen gehouden. Waar de leiding van de N. S. B. niet wenscht, dat de leden gewapend zijn (hetgeen ook geldt voor de WA., en W.O.), de oefeningen van W.A zich beperken tot sport, boksen, wandelen e. d., terwijl die organisaties een betrekkelijk gerin gen omvang hebben, kan men wel moeilijk zeg gen, dat die W.A. en W.O., zeker in het stadium waarin zij thans verkeeren, gelijkenis met de S. A. in Duitschland vertoonen en een parti culiere legermacht vormen. Er is dan ook geen reden, maatregelen te treffen. Zaterdagavond omstreeks half twaalf hoorde de sigarenwinkelier W. aan de achterzijde van zijn woning hoek Gr. Marktstraat en Achter Raamstraat te Den Haag eenig gestommel. Hij ging toen in de achter zijn perceel en de naast liggende huizen loopende brandgang kijken of er iets aan de hand was en ontdekte na eenig speuren in de diepe duisternis een man in een keldergat van het perceel der firma De Haas. Toen de heer W. zich daarop weer naar zijn woning wilde begeven om politie te waarschu wen, zag zijn echtgenoote, die uit een boven raam de brandgang in keek, dat haar man op eenige meters afstand werd gevolgd door een individu, blijkbaar met een dolkmes in de hand. Zij waarschuwde haar man op het hem drei gende gevaar, waarop deze nog kam zag, de ijzeren deuren, welke den toegang van de Ach terraamstraat tot de brandgang geven, en welke gedeeltelijk open stonden toen het gestommel was waargenomen, te sluiten. Daarna ging de heer W. naar binnen, waar hij de politie tele fonisch in kennis stelde van het onraad. Kort daarop hoorde men in de nu gesloten brandgang glasgerinkel. Wat bleek? De inbreker probeerde over een benzinepomp en over een 3 M. hoogen tuinmuur te ontkomen en zag zijn eerste poging mislukt door het afbreken en neervallen van den glazen kop van de benzine-installatie. Een tweede maal iukte den inbreker de po ging tot ontvluchting echter beter; hij klom als een kat over den hoogen muur en het prikkel draad van een zich daarop bevindend ijzeren hekwerk heen en kwam aldus in den tuin van het gebouw van het Nuts-Ziekenfonds. Vandaar moet hij over een heining zijn geklommen, waar langs hij den tuin van de H.B.S. aan de Raam straat bereikte. Ook daar was hij echter nog niet „veilig", zoodat hij, geen anderen uitweg ziende, tegen een regenpijp opklauterde tot de tweede verdieping van het H.B.S.-gebouw, waar hij een geopend raam had ontdekt, waarlangs hij zijn vlucht door het gebouw kon voortzetten. Inmiddels dit alles had zich in enkele mi nuten afgespeeld was de politie met een aan tal van haar rechercheurs ter plaatse, die de toegangen tot de belendende perceelen bewaak ten, zoodat de vluchteling, op het moment dat hij in de Raamstraat het H.B.S.-gebouw ver liet, in de armen van een rechercheur viel, die, geassisteerd door collega's, den man overbracht naar het politiebureau. Bij zijn klimpartijen had de vluchteling zich aan hoofd en handen gewond. Het bleek te zijn een 22-jarige bakkersknecht, wonende in de Vondelstraat. De jongeman was in het bezit van inbrekerswerktuigen, doch niet van geld. Uit nadere inlichtingen vernamen wij, dat hij eenige handlangers moet hebben gehad, die van de inbraak bij de firma De Haas wel meer zul len weten. Nader vernemen wij in verband met deze in braak, dat de aangehouden 22-jarige bakkers knecht is zekere J. D., die echter ontkent, iets met de inbraak te maken te hebben. Er zijn evenwel bezwarende aanwijzingen tegen hem. Zoo is in den tuin van de H. B. S. een envelop met het adres van het Haagsch bemiddelings bureau van den heer Terpstra gevonden, bij ONDER GEESTVERWANTEN. De eene inbreker tegen den anderi „Gelukkig ben ik voorloopig veilig opgeborgen mijn vrouw leek wel 'n furie, toen ze bemerkte, dat vlak naast bet tweedehandsch motorrijwiel, dat ik bad gestolen, een splinternieuwe bad gestaan..1" wien de inbrekers den boel overhoop hadden gehaald. Het is zeer waarschijnlijk, dat D. bij zijn vlucht deze envelop heeft laten vallen. Vast staat echter wel, dat de inbraak niet het werk van één man is geweest; de zware brandkast ten kantore van de firma De H. (op de eerste étage straatzijde) was een flink eind op zij geschoven, hetgeen moeilijk door één persoon kan zijn geschied. Een rechthoek van ongeveer 35 bij 45 c.M. is aan de achter zijde „a la sardine" uit den brandkastwand ge sneden. Het geld, dat daaruit is gestoien, was in wisselgeldzakjes verpakt. Vermoedelijk heeft een van de inbrekers zich Zaterdagavond laten insluiten in het bovenhuis aan de Groote Marktstraat. De Centrale Recherche te Rotterdam heeft in beslag genomen de loten, de administratie en de obligaties van de Coöperatieve Vereeni- ging „Administratie en Trustee Kantoor U.A.", eerste Gijzinghstraat aldaar. Bovendien is, zoo als reeds gemeld, in beslag genomen de admi nistratie van de Coöperatieve Vereeniging tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Piet Hein", welke zaken tezamen werkten. Beide zaken zijn in December van 't vorige jaar opgericht met een gezamenlijk kapitaal van f 750.„Piet Hein" besloot tot uitgifte van een obligatieleening groot f 1.050.00, te ver- deelen in tien series van 21000 obligaties a f 5.— rentende 5 pCt. Omtrent de amortisatie was niets geregeld. De bedoeling was, dat de vergadering van obli gatiehouders bepalen zou hoeveel en welke obli gaties voor amortisatie in aanmerking zouden komen. De Coöperatieve Vereeniging Administratie en Trustee Kantoor U.A." werd belast met het plaatsen van de obligaties en te dien einde gaf zij inschrijfbriefjes uit, die over het geheele land zijn verspreid. De briefjes kostten 25 cent en wie er een kocht werd daarbij medegedeeld, dat het num mer van het briefje correspondeerde met het nummer van de Staatsloterij en dat men dus de prijzen van de Staatsloterij bij trekking kon winnen. De kooper van het briefje was echter ver plicht om binnen den tijd van vier maanden een obligatie van vijf gulden te koopen. Bij de politie kwamen klachten in, die daarop neerkwamen, dat men niets hoorde over de re geling van de amortisatie. Er werd een onderzoek ingesteld in genoemde kantoren en alles werd in beslag genomen. Op verzoek van de Centrale Recherche zijn. ver deeld over het geheele land, 60.000 inschrijf briefjes achterhaald, bij verschillende agenten, voornamelijk winkeliers. Proces-verbaal is opgemaakt tegen den 45- jarigen A. T., den 22-jarigen C. H„ den 33- jarigen P. K-, den 43-jarigen M. A. H., den 44- jarigen W. H. T., allen te Rotterdam woon achtig en den 40-jarigen A. G., woonachtig te St. Maartensdijk, wegens overtreding van de loterij wet De wielrenner A. Ganzert, lid van „De Ger maan" heeft Zondag zijn aangekondigde record- rit rond het Ijsselmeer met succes volbracht. Hij reed het traject in 13 uur 32 min. en 11 sec. De rit stond onder officieele controle van de N. W. U. De Minister van Sociale Zaken heeft Maan dag een bezoek gebracht aan dén Wieringer- meerpolder waarbij de heeren ir. P. P. Mesu, lid van de Wieringermeer-directie en P. Kik kert, rijksinspecteur voor de werkverschaffing hem vergezelden. Het bezoek gold vooral de onderscheidene werkverschaffingen waarin op het oogenblik bijna 1400 man werken. De Minister nam te vens het kamp in ocgenschouw, dat ingericht wordt voor een aantal jonge Duitsche Joden, die tijdelijk in ons land zullen verblijven. De Hooge Raad behandelde Maandag een cassatieberoep van J. H. C. V., die door de rechtbank te Amsterdam veroordeeld is tot 7 dagen hechtenis wegens het onbevoegd uit oefenen van de geneeskunde. V. trachtte de menschen te genezen door de handen boven hen uit te strekken, terwijl hij gebeden op zegde. Mr. Kokosky uit Amsterdam pleitte voor requirant, aanvoerende o.m., dat het vonnis niet voldoende met redenen omkleed is ten aanzien van het verweer, dat hij door het ge bed genezing trachtte te verkrijgen. De advocaat-generaal, mr. Wijnveldt, zal op 26 Maart concludeeren. Op initiatief van de R. K. Journalistenver. groep Zuid-Holland, heeft Zaterdagavond te Den Haag een bijeenkomst plaats gehad, waar toe o.m. ook de leden van het comité tot ver zameling van gelden voor den bouw van een Benedictijnerklooster te Egmond waren genoo- digd. Pastoor W. Nolet gaf een historische uiteen zetting over de oude abdij van Egmond. Aan het eind van zijn betoog uitte spr. de hoop dat men de poging, om boven den Moer dijk een Benedictijnsch centrum te krijgen, wel willend zal bezien. Na een dankwoord van den voorzitter en een korte pauze gaf architect Kropholler, wiens ontwerpen en teekeningen der abdij in de zaal waren geëxposeerd, hierbij een korte toelich ting. Hij behandelde enkele kwesties van aes- thetischen en practischen aard. Zaterdagmiddag is te Rotterdam in het St. Franciscus Gasthuis op 54-jarigen leeftijd over leden Johan H. van Weert, tooneelspeler en regisseur. In zijn ruim dertig-jarige tooneelloopbaan was van Weert aan verschillende gezelschappen verbonden. O.a. nam hij deel aan de Louis Bouwmeester tournee na diens uittreden uit de Kon. Ver. Het Nederlandsch Tooneel. Ruim twintig jaar was van Weert een der belangrijkste medewerkers aan het gezelschap van Marius Spree, waaraan hij zijn beste krachten in groote rollen en aan tallooze regie- en gaf. Daar vierde Van Weert ook in een bar stensvollen Circus-Schouwburg zijn 25-jarig jubileum, waarbij hij van vele zijden gehuldigd werd als toegewijd kunstenaar en noeste wer ker. Vooral in de groote volksdrama's bij Spree deed Van Weert belangrijk werk. Door gansch het land zal men zich hem her inneren in stukken als: De twee weezen, De voddenraper van Parijs, Blanke Slavinnen, De Levende brug, De Kroegzangeres, de Landhaai, Toffe Pauwtje, Het Teeken des Kruises, en vele andere. Voor het laatst trad hij op in het gezelschap „De Ver. Haagsche Spelers", op 30 September 1933, in een hoorspel voor den K.R.O. De begrafenis heeft plaats Woensdag half tien, op de R. K. Begraafplaats, Crooswijk. Rotterdam. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Wijnveldt, heeft conclusie genomen in een zaak van den Officier van Justitie te Amster dam contra G. W. F. P. te Naarden, die op een aan hem toebehoorend stuk grond toegelaten heeft, dat kampeertenten werden neergezet, één en ander zonder toestemming, hetgeen om gezondheidsredenen verboden is in de politie verordening van Naarden. Zoowel de Kantonrechter te Hilversum als de rechtbank te Amsterdam in hooger beroep, hebben P. van rechtsvervolging ontslagen. Het betreffende artikel in de politieverorde ning is sinds het proces-verbaal gewijzigd. De advocaat-generaal merkte op, dat hij noch de plaats van het artikel in de verorde ning, noch de wijziging gelukkig achtte. Naar zijn oordeel maken gemeenten kampeerverbo- den niet met het oog op de openbare gezond heid, maar ter wille van de openbare zedelijk heid. Het gaat naar zijn gevoelen te ver wan neer de gemeente wetgever voorschrijft, op welke wijze de menschheid haar nachtrust moet nemen. Mr. Wijnveld achtte op dezen grond de grenzen van art. 186 Gemeentewet overschreden en concludeerde tot verwerping van het beroep van den Officier van Justitie. De Hooge Raad zal 9 April arrest wijzen. Op klachten bij de politie ingekomen heeft de Centrale Recherche te Rotterdam in beslag ge nomen de administratie van een geldschieters- bedrijf, dat werd uitgeoefend door mej. M. P. in de Berkelschestraat. Gebleken is, dat deze vrouw door B. en W. niet was erkend als geld- schietster. Voorts leende zij geld uit tegen een rente die de toegestane rente bij de geldschie- terswèt ver overtreedt. Proces-verbaal is opge maakt. Sinds de wijziging van de agrarische en de handelspolitiek der Duitsche regeering en de verscherpte maatregelen op den deviezenhan- del, is het handelsverkeer, dat talrijke klein handelaren onderhielden tusschen de Neder- iandsche grens en Rijn- en Roergebied vrijwel uitgeschakeld. De kleinhandelaar mag in de Duitsche plaatsen niet meer zelfstandig optre den, maar moet zijn waren laten verkoopen door middel van commissionnairs. Het verzenden van geld van Duitschland naar Holland wordt voor hen steeds bezwaarlijker en spoedig komen zij onder verdenking zich aan deviezensmokkel- handel te hebben schuldig gemaakt. Zoo doet zich het onaangename feit voor, dat de Nij- meegsche handelaar M. al sinds zeven maan den in Duitsche gevangenschap zit, zonder dat hij, noch anderen weten waarvoor. Men deelde ons mede, dat de man weer spoedig op vrije voeten zou gesteld worden, maar dat hij zijn auto en verschillende deviezen toch verspeeld heeft. Deze en andere gevallen brengen angst onder de kleinhandelaren, die met hun waren bijna niet meer over de grens durven. Duitsche opkoopers onderhouden op hun ma nier den handel en laten door hun commission nairs groenten en fruit in Gelderland opkoopen. Zoo werd eind der vorige week de honderdste auto met eerste klas Maas- en Waalsch fruit door bemiddeling van Duitschers zelf, over de grens gevoerd. Deze maatregel veroorzaakt dui zenden guldens nadeel aan den Gelderschen grenshandel. BERLIJN, 12 Maart. (V. D.) Ook den derden avond van den 30sten Berlijnschen Zesdaag- sche was het bezoek weer zeer matig. Na de eerste avondklassementsprints werd een jacht ingezet, die tot middernacht aanhield en waar bij bijna alle koppels ronden wisten te nemen. Het werd een felle strijd om de leiding in het totaalklassement tusschen Van KempenBras- penninx en RauschLohmann, die in het voor deel van laatstgenoemden beslist werd. De Duit schers kwamen met een ronde voorsprong al leen aan den kop. Maandagavond te midder nacht na 73 uren, waren in totaal afgelegd 1665,485 K.M. Het totaal-klassement na den derden dag was: 1. RauschLohmann 197 pnt. Op 1 ronde: 2. Van KempenBraspenninx 263 pnt. Op 2 ronden: 3. ZimsIppen 256 pnt. Op 3 ronden: 4. Van NeveleSiaats 118 punten. Op 5 ronden: 5. FundaFuetzfeld 186 pnt. Op 13 ronden: 6. EhmerKorsmeyer 123 pnt. Op 15 ronden: 7. T'etzSiegel 109 pnt. Op 17 ronden: 8. UmbenhauerHofmann 115 pnt. Op 18 ronden: 9. Gebr. Nickel 79 pnt.; 10. Maszynski—Smeets 58 pnt. NEW-YORK, 12 Maart. (Part.) De aanne ming van de wet om de afnemers van Ameri- kaansche landbouwproducten in de gelegenheid te stellen hun schulden in zilver te voldoen waarvan de prijs zou worden aangenomen, 25 pet. boven den wereldmarktprijs, heeft op de goederenmarkten slechts weinig invloed uit geoefend, een bewijs, dat men niet bijster groote verwachtingen heeft van deze wet, die neerkomt op subsidieering van den Ameri- kaanschen landbouw. Alleen de zilverprijs was in verband met een en ander vaster. De stem ming in Wallstreet was heden onregelmatig, doch de grondstemming was vast. Public-uti- litie-waarden ontmoetten vraag en konden over de geheele linie koerswinsten tot 1 pet. boeken. Staalfondsen liepen een kleinigheid op. ondanks het optimistische weekbericht in het weekblad Steel, waarin de productie op het oogenblik wordt geschat op 51 pet. van de capaciteit, ondanks de arbeidsmoeilijkheden ;n de automobielindustrie. Automobielwaarden waren goed prijshoudend, in afwachting van de resultaten der besprekingen tusschen werk gevers en werknemers. Spoorwegshares werden hooger genoteerd, doch de koerswinsten ble ven tot fracties beperkt. Canadeesche waarden bleven gezocht op gunstige berichten omtrent den economischen toestand in Canada. Ko perfondsen, warenhuisaandeelen en aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen liepen na vaste opening weer terug. Duitsche obliga- tiën lagen zwak in verband met de slechte valuta-positie van de Rijksbank. Het publiek hield zich heden meerendeels op den achtergrond, zoodat de handel niet veel te beteekenen had. De koersschommelingen be wogen zich binnen enge grenzen. In de mid daguren konden de noteeringen onder invloed van de vaste houding der goederenmarkten slechts zeer langzaam aantrekken. Spoorweg-, automobiel- en staalwaarden, zoomede public- utilities en aandeelen in luchtvaartmaatschap pijen en fabrieken van landbouwwerktuigen behaalden een koerswinst van meer dan 1 pet., terwijl voor mijnwaarden een gedrukte stem ming bestond. Tegen het einde van den beurs handel trad hier en daar een lichte reactie in, doch per saldo werd door General Motors. Auburn Auto, Amer. Tel. Tel., Du Pont de Nemours, Allied Chemical, American Can, Consol Gas, Public Service, Montgomery Ward, United Aircraft, Case Treshing, Amer. Car Foundry, Bethlehem Steels, Atchison Topeka, Chesep. Ohio, Delew. Hudson, Illinois Central, Northern Pacific, Southern Pacific, Southern Railway en Union Pacific een voor- deelig avans behaald van 1 pet. a 2% pet. Op de obligatie-leening waren 6 pet. New-York Central vast gestemd en trad een viertal pro centen hooger uit de markt. Van de Duitsche waarden konden 5% pet. Young zich later op den dag wat herstellen, doch TA pet. Dawes verloren 1% pet. De omzetten bedroegen 1.250.000 shares. Slotkoersen Maart Allied Chemical American Can. C American Can. Co Am. For. Power Am. Smelting Ref Am. Tel. Tel Am. Tobacco B Am. Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Aubum Auto Baltimore Ohio Bethl. Steel Co Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake - Ohio Chic. Milwaukee pref, Chicago Rock IsL Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y Continental OU 7 Dawesleening 5A Youngleening Deleware Hudson Du pont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric Gen. Gas Electr Gen. Gas El. cl. A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. TeL Kennecott Copper Koninkl. Olie Loew's Ine Low priced shares McKeesport Tin PL A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref Montgomery Ward V.V.*. Nat. Cash. Reg. Co. National City Bank Nat. Dairy Prod. G. A. Nat. Steel New York Central* Nord American Co Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am Sears Roebuck Shell Union OÜ Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. OU of N.-Jersey Tidewater Ass. OU Union Pacific United Aircraft United Corp. a Unit. States Leather Unit. States Rubber Unit. States Steel Corp. Wabash gew a. sew. n.. Westinghouse El Woolworth Build exdiv. f ex claim. I gedaan en laten. 12 10 9 1517/p 150 149 101% 100 993/4 293/g 28V4 28 11 IOV4 10% 46 Vs 46% 451/8 1237/g 121 1211/s 69% 69% 70Vs 203/4 20% 20V* 15% 15% 153/g 1% 1% 13/8 66% 65 65 57 55 55 30% 295/a 293/4 445/a 43% 42Vs 18% 18 175/8 75 V* 73% 28 28 2)% 443/g 43% 43% llVs 10% 11 47/g 47/g 47/g 54Vs 53% 53% 3% 3Vs 3% 3978 38V4 38% 19 18% 19 89Vs 85% 85% 55% 56Vs 58% 63l/s 6 2 Vs 62% 98% 971/4 96% 903/g 89Vs 89 18% 17% 17% 22 Vs 22 21?i 18 Vs 17% 17V3 1% 1% 1% 383/* 3 ?3/* 37% 19 Va 14V* 18 20 19% 19% 333/g 32 32 42% 41 40 271/8 273/8 271/4 153/a 14 14% 20% 20% 201/s 38% 381/s 38Vs 6.50-65 6.35-50 88Vs 12% 4'/g 7% 33V* 20 30% 1634 50 38Va 19Vs 170 64 347/g 37 38% 8Va 49 10 H 16% 28 32% 21% 45% 11% 127% 24% 6% 10% 20</8 54Vs 378 3978 6178 ex bieden. 88% 88% 121/s 117/g 47/g 47/g 71/2 7% 321/s 32V* )9% 20 29 30 16 1S% 50 49% 371/2 371/4 183/4 187/s 170 174% 643J' 34 34% 37% 37% 37% 3778 8 8 48% 48% 1084 IOV4 I6V2 1678 263/4 27% 31 31% 213/g 213/g 45% 451/8 11% 113/8 126% 12o7s 23% 23% 63/s 6'/8 101/8 10% 20% 193/8 64 04 31/4 4 391/* 39 o0y3 50% NEW-YORK, 12 Maart. 12 Mrt 10 Mrt. 12 Mrt. 10 Mrt. Brussel 23.32 23.31 Oslo Rome 8.57V2 8.57 A'dam Madrid 13.63 13.63 Londen Bern 32.30 32.30 Parijs Weenen 18.95 18.95 Berlijn 25.67% 25.55 67.30 5.103/.» 5.08 6.58V* 6.58 39.75 39.70 NEW-YORK, 12 Maart. 12 Mrt. 10 Mrt. 12 Mrt. 10 Mrt. Striker Mrt 1.46 Wei 1.57-58 Juli 1.62-63 Sept 1.68 Rubber Mrt 11.55 Mei 11.72 ■lui) 12.02 Sept 12.27 1 48-49 1.58-59 1.64-65 1.68-69 11.18 11.30 11.62 11.87 Dec. 1.74 1.74 Jan. 1.75-76 1.75-76 Mrt. 1.79-80 1.78-80 Ct.Cuba 3.50 3.50 Oct. 12.39 Dec. 12.63 Jan. 12.80 11.97 12.15 12.25 Tin Loco 54.12% Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco Katoen 12.50 12.35 12.18 12.06 12.23 12.11 12.28-29 12.16-17 12.53 12.22 12.39 12.28-30 53.65 April 54.12% 53.65 100 100 Loco Mrt. April Mei Juni Juli Koffie (Rio) Mrt 8.48 Mei 8.63-64 Juli 8.74 Sept. 8.80 Dec. 8.88 8.28 8.41 8.49 8.57 8.64 Aug. 12.44 Sept. 12.49 Oct. 12.53-54 Nov. 12.59 Dec. 12.65 Jan. 12.70 (Santos) Mrt. 10.85 Mel 11.04 Jull 11.15 Sept. 11.50 Dec. 11.60-62 99 99 12.33 12.39 12.44-45 12.49 12.55 12.59 10.68-70 10.86-88 10.97-98 11.29-30 11.41 12 Mrt. 10 Mrt. Tarwe Mei 887/6-89 87V*-&8 Jull 88V*-7A 87%-% Sept 897/6-90 88%-7/8 Mais Mel 51Va 51% Jull 53% 53Vs Sept. 55% 553/8 Beuzel Loco 6.45 6.50 Mel 6.15 6.15 Mel **6.65 6.67% Juli 6.72V2 6.72% Sept 6.92% 6.9S Oud contract. Nieuw contract. 12 Mrt. 10 Mrt. Tarwe CHICAGO, 12 Maart. 12 Mrt. 10 Mrt. Haver Mei 34V? 34 JuU 35% 34V4 Sept. 3SV* 347/s Kogge Mel 607/8 JuU 62% Sept. 64% 597/g 61 Vs 63 Mei 70 Juli 7iy* 70 713/s Dulutb Lijnzaad Mei 1.82% 1.82V* Juli 1.83% 1.83% WINNIPEG, 12 Maart. 12 Mrt. 10 Mrt. Gerst Mei 41.V8 41Vg Juli 423/a 42% Rogge Mei 49 48S/4 JuU 50% SOVa Lijnzaad Mei 1.53Vs 1.517/g Juli 1.53% 1.51% Haver Mei 356/a Jull 363/g 355/0 36% (Medegedeeld door Simoons Co.) Van 3.304.30 uur Unilever Aku Redjang Philips Young A'dam Rubber Anaconda Beth. Steel U.S. Steel Int. Nickel Aand. Deli Mij. 79 46%-% 164 251 46 5/8—% 108 9 11/16— 27—26 15/16 33% 17—16 7/8 126% Van 4.30—5.00 uur Aku 46%—% A'dam Rubber 107% Redjang 163 Kon. Olie 174 Unilever 79—78% Voor het tijdvak van 1217 Maart 1934 zijn de volgende verkoopprijzen officieel voor de in de Stichting voor de Nederlandsche Haringvis- scherij gebrachte haring vastgesteld. Volle haring 9.209.50 per kantje; Steur- haring 7.758.15 per kantje. Bij aankoopen van 100 of meer kantjes ineens worden deze prijzen met 50 cent per kantje verlaagd en dus voor de volle haring 8.709.00 en voor de steurharing 7.257.65 per kantje, voor hon derd of meer kantjes tegelijk. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Rectificatie: Op 9 Maart j.l. werd gepubliceerd het faillisse ment van P. J. van Wichen, koopman te Woer den. Dit moet zijn: J. van Wichen, koopman te Woerden. Failliet wrklaard: 8 Maart: A. H. Riethoff, wegwerker, Leidschen- dam, Tedingerstraat 64. B. Mlloo, grondwerker, Lelden, President Stetjnstraa: 24a. B. J. de Groot, koopman, Den Haag, Nieuwe Haven 58. F. C. J. Schell handelende onder den naam of firma Schell's Agentuur en Commis siehandel, Den Haag, Anna van Buerenstraat 101. M van Galen, zaadhandelaar, Monster, Zee straat 71. K. W. Lehmann, koopman. Den Haag, Tas manstraat 85. M. Garnier, banketbakker gewoond heb bende te Den Haag, thans 'zonder bekende woon- of verblijfplaats. A. J. Koppe, automatiek Modern, Leiden, Warmonderweg 19. S. C. M. Nas, weduwe mr. A. A. Dljkhoff, Den Haag. Lubeckstraat 26 A. van den Kijker, landbouwer, Katwijk aan den Rijn, Groote Steeg. Jan Y. Holtrop, landbouwer, Slootdorp (Wierlngermeerpolder) Jan Bossert, fabrikant Alkmaar. N. Dolfing, koopman, Renkum, Van In- genweg. N.V. Hoeden- en Pettenfabrlek van. Goris- sen, rnhem, Hommelstraat 29. A. Martens, koopman In meubelen, Arnhem, Bakkerstraat 23. C. F. Visser, kruidenier, Arnhem (Schaars- bergen) Kempe'rbergerweg 43b. J. A. Linders, koopman in leder en fourni turen, Nijmegen, Lange Koningstraat 16. 9 Maart: Karei van Vugt, aannemer, Oster- hout, St. Josephstraat D 176. Alph. J. A. Baggen, slager, Eindhoven, Ge- stelschestraat 86. N.V. „Sando", Eindhoven, Stratumseind 41. H. Edens, schilder, Finsterwolde D 27. H. Boenstra, arbeider en koopman, Nuls. G. Hovenga, timmerman en aannemer. Zee rijp. G. Haverkamp, banketbakker, Wildervank In de week van 510 Maart 1934 werden In Nederland 97 faillissementen uitgesproken. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van 8 Maart: J. Poons, Den Haag; G. A. van Mau- rik, idem; W. S J. Wakker, Idem: O. C Verbrugge, Leiden; W. A. Margadant, Den Haag, 9 Maart: D. Bakker, Groningen, BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN. Aangekomen 10 Maart: Pluto, s., Gothenburg, Tltus, s., Middl. Zee, laatst R'dam. 11 Maart: Deucalion, s, W-Indië; Theano, s„ Fewey; Nieuwendam, m.s., Nordenham: Water land, s., Hamburg; Stella (Estlandsche), s., Sfax; Poelau Laut, m.s., Bremen; Else Hugo Stinnes 15. s., Gdynia: Vluestroom s., Huil; Lingeatroom, s., Londen; Zaanland, s„ Antwerpen Aalsum, s., Rosario; Corncrake, s., Londen: Seaffield, s., New castle (voor Velsen): Tawali, m.s., Hamburg; Reggestroom, s„ idem Perseus, s. Kopenhagen: Depute Josselin de Rohan, s., Basse Indre (voor Velsen); Rijnstroom, s., Lelth. 12 Maart: Aberon, s.. Hamburg: Rhein, s„ ld.; Polglen, s, Port Talbot: Nirvo, s. Sfax. Vertrokken 10 Maart: Ransel, m.s., Truro Astar te, s., Bremen. 11 Maart: Kyma, s„ Salonica; Jethou, s„ Nravik. 12 Maart: Nieuwendam, m.s., Brussel; Maas land, s.. Hamburg. AMSTERDAM. Aangek. 11 Maart: Pluto, Go thenburg, stukgoed, Levantkade, Verg. Carga doorskantoor; Titus, Middel. Zee laatste R'dam. stukgoed Surinmaekade, Idem; Jethou, IJmui- den, bunkeren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij; Deucalion, W.-Indlë, stukgoed, Suri- namekade. Vrachtmail: Theano, Fowey, stuk goed en kiel, Rietlanden, Holl. Stoomb Mij, Nieu wendam, Nordenham, zwavelzuur, Fosfaatfabriek, Ketjen; Waterland, Hamburg, ledig, Handelskade, Wm. H. Müller Co.; Stella (Estlandsche), Sfax, fosfaatfabriek, d'Amaud Co.; Poelau Laut, Bre men, stukgoed, Ned. Dok, Mij. Nederland, Vlie- stroom. Huil; stukgoed Handelskade, Holl St.- Mij; Else, Hugo Stinnes 15, Gdyna, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij; Lln- gestroom Londen, stukgoed. Handelskade. Holl. Stoomb. Mij; Corncrake, Londen, stukgoed. Han delskade, General Steam Transport Cy; Zaanland. Antwerpen, ledig, Handelskade, Wm. H. Müller Co.; Aalsum, Rosario, graan, Silokade, Vinke Co.; Tawali Hamburg, ledig, Javakade, Mij. Ne derland Reggestroom, Hamburg, ledig, Houthaven, Holl,-Afrika Lijn; PeTseus, Kopenhagen, stuk goed. Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor. 12 Maart: Rijnstroom, Leith, stukgoed, Han delskade, Holl. Stoomb. Mij; Oberon, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, vrachtmail; Rhein, Ham burg, stukgoed en graan. De Ruyterkade, Van Es Van Ommeren: Polglen, Port Talbot, Bteen- kolen, Hoofdkanaal Oost. Ned. Bevr.kantoor; Nirvo, Sfax, fosfaat, J. Pz. Coenhaven, Gans Transport. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. PLUTO, 11 Maart van Gothenburg te A'dam. DEUCALION, 11 Maart Van W.-Indlë te A'dam. PERSEUS, 11 Maart van Kopenhagen te A'dem. OBERON, 12 Maart van Hamburg te Amst. CALYPSO, R'dam naar Middl. Zee, pass. 11 Maart Dungeness. ACHILLES, 10 Maart van Valencia n. Gibral tar v.o. AJAX, Amst. n. Kopenhagen, pass. 12 Maart Holtenau. ALMELO, thuisreis, was 11 Maart 12 uur des nachts 300 mijlen W. van Lands End. BERENICE 10 Maart van Kopenhagen naar Gdynia. CERES, 10 Maart van Gibraltar n. Algiers. COLOMBIA, uitreis, pass. 11 Maart n.m. 6 uur Lizard. EUTERPE, 10 Maart van La Pallice n. Amst. FAUNA, 11 Maart van Oran n. Barcelona. GANYMEDES, 11 Maart van Izmir te Bourgas. MEDEA, 9 Maart van New-York naar Port au Prince. ORESTES, Middl Zee n. Amst., pass. 11 Maart n.m. 9 uur Ouessant; wordt 13 Maart 12 uur 's middags te IJmuiden verwacht. ORION, 11 Maart van R'dam te Genua. ORPHEUS. Stettin naar Amst. pass. 11 Maart n.m. 9 uur Brunsbuttel. POSEIDON, 11 Maart van Beize naar Puerto Cortes. RHEA, 10 Maart van Passages n. Bilbao. SIMON BOLIVAR, TO Maart van Cristobal naar Cartagena. VENUS. 11 Maart van Palermo te Tunis. DEUCALION, 12 Maart van Amst. naar Hamb. TRAJANUS. 12 Maart van Genua te Aexandrië. VENEZUELA, 11 Maart n.m. 10 uur van Amst. te Hamburg. ULYSSES. 10 Maart van Algiers n. Amst. AMSTERDM, 9 Maart van Curacao naar Im- mingham. TRITON, 1 Maart van Amst te San Juan. VULCANUS 12 Maart van Napels te Tarragona. BERENICE, 11 Maart van Kopenhagen te Gdynia. RHEA, 12 Maart van Bilbao n. Santander. JUNO, 12 Maart van Malaga te Lissabon MEROPE, naar Middl. Zee, pass 10 Maart Dun geness. CRYNSSEN, uitreis, 9 Maart van Barbados. KON. HOLL. LLOYD. MONTFERLAND, uitreis. 10 Maart v.m. 8 uur van Las Palmas. ZEELAND1A, thuisreis, 10 Maart n.m. 4 uur van Pemambuco. WATERLAND. 11 Maart van Hamburg te Amst. ZAANLAND, 11 Maart van Antwerpen te Amst. FLANDRIA, 12 Maart van Bremerhaven naar Amsterdam. MAASLAND, 12 Maart van Amst.. n. Hamburg. MIJ NEDERLAND. TAWALI, 11 Maart van Hamburg te Amst. POELAU LAUT, 11 Maart van Bremen te Amst. ENGGANO, uitreis, 11 Maart van Suez. POELAU BRAS, thuisreis, 11 Maart van Port- Said. TABIAN uitreis, pass. 10 Maart Dakar. TANIMBAR, thuisreis. 11 Maart van Belawan. TJANDOEN, 10 Maart van Batavia n. Amst. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. REGGESTROOM. 11 Maart van Hamburg te Amsterdam. MAASKERK, 11 Maart van Las Palmas naar Dakar. HELDER, 10 Maart van Dakar naar Havre. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN, thuisreis, 12 Maart te South ampton. HEEMSKERK, thuisreis, pass. 9 Maart Pcrlm. RIETFONTEIN 12 Maart v.m. 11 uur van R'dam te Hamburg. HOLLANDO.-AZIE LIJN. ZUIDERKERK, uitreis, 8 Maart te Genua. GAASTERKERK, uitreis, 11 Maart te Hongkong HOLLANDAUSTRALIË LIJN. SEROOSKERK, 11 Maart van Antwerpen te Bremen. HALCYON LIJN. STAD AMSTERDAM, Oxelosund n. Vlaardingen, pass. 12 Maart Brunsbuttel. STAD ZAANDAM, 11 Maart van Vlaardingen te Snezla. STAD HAARLEM, R'dam n. Porto Ferrajo, pass. 10 Maart Gibraltar. MAASBURG 10 MaaTt van Melilla te R'dam. SD1NG raj. h... war mawr mawrm wam ROTTERD. LLOYD. KERTOSONO, thuisreis. 12 Maart van Padang. BALOERAN, uitreis, 12 Maart te Belawan. DEMPO, 12 Maart van Batavia te R'dam. SIBAJAK, thuisreis, 11 Maart nm. 3 uur van Sabang. SLAMAT, uitreis, pass. 11 Maart n.m. 2 UUT FinistcrrG kfdoe! thuisreis pass. 10 Maart n.m. 11 uur Pantelaria "kOTA NOPAN, uitreis, pass. 10 Maart n.m. 2 uur Perim. KOTA PINANG, 10 Maart van R'dam te Batavia. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. BATOE, 11 Maart van Manilla n. Calcutta. JAVA—NEW-YORK LIJN. TAPANOELI, 9 Maart van Philadelphia te Nor folk. PALEMBANG, 9 Maart van Batavia te Soera- baya. SITOEBONDO, New-York n. Java, pass. 9 Marat Kaap de Goede Hoop. SALAWATI, New-York n. Java. pass. 10 Maart Perim. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BILDERDIJK, 10 Maart van Baltimore naar Norfolk. BOSCHDIJK, 10 Maart van New-York naar Rotterdam. STATENDAM, toeristenvaart, U Maart n.m. te Rhodes. MIJ. OCEAAN. POLYPHEMUS, 9 Maart van GTavesend naar Hamburg. STENTOR, Amst. n. Java, 11 Maart te Swansea. KONINKL. PAKETV. MIJ. NIEUW HOLLAND, 9 Maart van Mebourne te Batavia. LE MAIRE, 9 Maart van Belra n. Zanzibar. JAVA—CHINA JAPAN LIJN. TJISADANE 9 Maart van Hongkong n. Amoy. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALCYONE, uitreis, pass. 11 Maart Dungeness. De „Oehoe", uitreis, is te Cairo en de „Snip", thuisreis, te Jodphur geland.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2