A CULTUURGUERILLA TEGEN DE KATHOLIEKEN Rusland voor het voetlicht? Het nieuws van heden De conferentie te Rome De ramp van de .Tomosuru" ALS DE ONTWAPENING MISLUKT Wang Chïng Wei spreekt DE BAROMETER VEREEN IGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling WOENSDAG 14 MAART 1934 Avondblad IN HET „DERDE RIJK" VAN HITLER Verderfelijke leer in praktijk Loonsverhoogïng bij Ford Minimum 5 dollar 's daags Het Weer Dollfuss voor economische en cul- tureele samenwerking aan den Donau Frankrijk vol aandacht RIJNBRV GW ERKEN TE ARNHEM Een doorkijkje tusschen de ijzerconstructies voor de pilaren van den oprit van de nieuwe brug Zware straf voor een ontvoerder Moskou zou een Europeesch pact van wederkeerige hulp willen voorstellen Stavisky's steun aan de „Volonté" Maar ook de regeering sub sidieerde het blad Engeland voelt er niet veel voor Parijsche aanval op Engeland Poe Yi en de andere leden van zijn theatertroep zijn slechts marionetten Frankrijks buitenland sche politiek Iedere ontwapening onmogelijk, zoolang Duitschland herbewapent" De „Tsjeljoeskin DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN De stakingen te Madrid Een nachtelijke bespreking met de Bouwvakorganisaties had geen resultaat Estland arresteert verder Luchtpost in Amerika nog gestaakt NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18644 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Het is misschien nog voorbarig van een „Kulturkampf" tegen de Katholieken in Duitschland te spreken, maar dat er op het oogenblik in ieder geval een „cultuurgue- rilla" aan den gang is, valt moeilijk meer te ontkennen. Aanhoudend komen er uit verschil lende streken van het Duitsche Rijk berichten, Welke er duidelijk op wijzen, dat de verderfelijke en door de Kerk veroordeelde leerstellingen Van nationaal-socialistische leiders als Alfred Rosenberg, Baldur von Schirach en anderen langzaam maar zeker doorsiepelen in de gees ten der volgelingen en tot hoogst betreurens- en afkeurenswaardige practijken aanleiding ge ven. Het concordaat, dat indertijd met den H. Stoel werd afgesloten en door tallooze katholie ken vol begeestering werd bejubeld als een ab soluut vertrouwenwekkend model, heeft nim mer onze bezorgdheid geheel kunnen wegne men. Het was naar de letter „zu schön" om in de practijk „wahr" te worden. Al moesten wij erkennen, dat de bepalingen van het Concor daat onder de bestaande omstandigheden voor de Katholieke Kerk zóó gunstig waren als men maar wenschen kon, meenden wij toch te moe ten opmerken, dat die schoone bepalingen al leen dan maar van waarde zouden zijn. wan neer zij ook loyaal zouden worden nagekomen. Dat wij maar al te zeer gelijk hebben gekregen met het uiten van een zekere bezorgdheid, wel ke toentertijd ook bij katholieken ontstemming heeft gewekt, als zouden wij moedwillig wan trouwen zaaien, waar slechts volledig vertrou wen op zijn plaats heette, bevestigen de inci denten, welke zich steeds talrijker voordoen en Waarvan de Katholieken in Duitschland door gaans de dupe zijn. Zoo wordt er uit katho lieke academische kringen in het Rijnland aan de „Reichspost" geschreven, dat de nationaal- socialistische partijmacht reeds den drempel der kerken heeft overschreden. De geestelijken staan ook bij de uitoefening van hun ambt onder con trole. Hun preeken worden door nationaal-socia listische spionnen oplettend gevolgd, de tele foongesprekken van parochie-besturen en orde oversten worden geregeld afgeluisterd. Dien tengevolge zijn de katholieken reeds moeten overgaan tot 't gebruik maken van koeriers voor het overbrengen van belangrijke berichten. Ook de ontplooiing van de Katholieke Actie wordt ernstig bemoeilijkt. Den duizenden, die onlangs in verschillende partijfuncties te Keulen be- eedigd werden, legde men een tweetal vragen voor. Ten eerste: „Zijt gij lid geweest van een loge en hoe lang?" en ten tweede: „Hebt gij deelgenomen aan de Katholieke Actie?" Het ant woord op deze vragen moest onder eede gegeven worden. Ieder afzonderlijk werd ook de be lofte geëischt voortaan niet meer werkzaam te zijn in de Katholieke Actie. Eenzelfde verkla ring betreffende de Katholieke Actie werd van wege de partij ook van zakenlieden te Bonn ge vergd. De huidige „Kulturguerilla" tegen de Ka tholieken wordt met zooveel sluwe bere kening gevoerd en schakelt het vrije Woord en elke, ook gerechtvaardigde critiek zóó volkomen uit, dat zij practisch erger is dan de groote „Kulturkampf" in de dagen van den ijzeren kanselier Bismarck. De preeken van Kardinaal Faulhaber zijn verboden. De moedige kerkvorst wordt belasterd en door het slijk ge haald, zelfs door mannen als den minister van justitie Frank. Op een vergadering van voor zitters van vereenigingen te Bonn, welke den 3en Maart werd gehouden, werd met veel na druk betoogd, dat de katholieke Jeugdvereni gingen verboden moesten worden, omdat de op voeding der jeugd alleen den staat toekomt, en dat de godsdienstige vereenigingen dienden te verdwijnen, omdat deze in den nationaal-socia- listischen staat overbodig zouden zijn. Een schrikbarend geval van nationaal-socialistische amoklooperij wordt door het te Mainz verschij nend blad de „Katholik" in zijn nummer van 11 Maart j.l. gepubliceerd. Het bericht uit Ber lijn, dat boekdeelen spreekt, luidt als volgt: „Den lsten Maart is in de St. Hedwigskathe- draal te Berlijn, naar eerst thans bekend wordt, een schandelijke heiligschennis gepleegd. Wij geven de schildering van het voorgevallene zcoals deze in de preek den Zondag daarop is bekend gemaakt. Tijdens de vroegmis gedroeg een jonge man zich op opvallend onbehoorlijke wijze. Toen de celebreerende priester de H. Communie uitreikte, liep de jonge man op hem toe en trachtte hem den kelk met het Aller heiligste uit de handen te rukken. Eenige ge- loovigen snelden den priester te hulp en tracht ten den heiligschenner te verwijderen. Bij het daardoor ontstane handgemeen viel een gedeelte van den Heiligen Inhoud van den kelk op den grond en vóór men het verhinderen kon, had de jonge man zich van een H. Hostie meester gemaakt en trachtte Deze onder het uitbraken van beschimpingen als „Afgodendienaars" en godslasteringen in zijn hand te vernietigen. Later naar de motieven van deze afschuwe lijke misdaad ondervraagd, verklaarde de jonge man, dat hij daartoe gekomen was door het lezen van Nietzsche's „Zarathustra" en het onlangs op den „Index" geplaatste boek van Alfred Rosenberg „Der Mythos der zwanzigsten Jahrhunderts". De heiligschenner werd door den „snelrechter" tot een gevangenisstraf van negen maanden veroordeeld en onmiddellijk gearresteerd. Mgr. dr. Bares, bisschop van Ber lijn, riep de geloovigen op voor het brengen van eerherstel aan het Allerheiligste Sacrament, waaraan hij zelf met alle leden van het Dom kapittel heeft deelgenomen." Tot zoover het bericht van de „Katholik" uit Mainz. Uit de snelle veroordeeling van den jeugdigen misdadiger blijkt vol doende, dat de nationaal-socialistische leiders diens schanddaad scherp afkeuren, maar dat neemt niet weg, dat de verklaring van den heiligschenner een deel van de verantwoorde lijkheid daarvan op de verkondigers van zekere anti-Christelijke en zuiver-heidensche leerstel lingen van het Duitsche nationaal-socialisme werpt. Hier moet een jong heethoofd met negen maanden gevangenisstraf boeten, omdat hij practisch de uiterste consequentie aanvaardde van de leer, die hem door enkele verantwoor delijke nationaal-socialistische leiders als de eenig-ware werd voorgehouden. Zijn excessieve daad getuigt van den heilloozen invloed, welken het Germaansche evangelie der Nazi's kan uit oefenen op de jeugd. En dan briescht men in Duitschland nog van verontwaardiging, wan- ïieer de Kerkelijke Overheid zich het een ge wetensplicht acht de jeugd te waarschuwen tegen de anti-religieuse misleiding van sommige „leiders"! DETROIT, 14 Maart. (Reuter.) De Ford maatschappij deelt mede. dat zij de loonen in al haar fabrieken in geheel Amerika tot de minimum-basis van vijf dollar per dag heelt verhoogd; deze loonsverhooging wordt reeds heden van kracht. Tot dusver bedroeg het dagloon vier dollar. DETROIT, 14 Maart (Reuter) De admi nistrateurs van de Kamer v. Koophandel voor de nationale automobiel-industrie hebben me degedeeld, dat zij den leden hebben aangeraden de werkweek van 40 uur te verminderen tot 36 uur voor de productie-arbeiders, met een ver hooging van de loonen tot boven den maatstaf van Februari van dit jaar. Deze regeling moet nog voor het einde van deze maand in werking treden. De National Labour Board vergadert mo menteel te Washington met de werkgevers en arbeiders in de automobiel-industrie, ten einde de te Michigan bestaande conflicten te re gelen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiii^ E VERWACHTING: Matige, tijdelijk wel- 1 licht toenemende, Zuidelijke tot Oostelij- ken wind, tijdelijk opklarend, later waar- schijnlijk regen, aanvankelijk zachter. j= Hoogste barometerstand: 757.1 te Jan Vlayen. Laagste barometerstand: 732.0 te Valencia. Zon op 6.19, onder 6 uur. Licht op 6.30 j= Maan op v.m. 5.49, onder n.m. 4.58. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ROME, 14 Maart (Reuter) De Oostenrijk- sche bondskanselier Dollfuss heeft gisteravond kort na zijn aankomst te Rome aan een ver tegenwoordiger van het Agentschap Stefani een onderhoud toegestaan. Dollfuss verklaarde, dat Italië, bij zijn pogin gen om den economischen en politieken toe stand van de Donau-staten te verbeteren, na tuurlijk ook zijn eigen belangen dient. De be-- teekenis van het Italiaansche plan is echter, dat, behalve met de belangen van Italië, ook de ncodige rekening wordt gehouden met de levensvraagstukken van andere landen. Italië, Oostenrijk en Hongarije, aldus Doll fuss, zijn er alle drie even sterk bij geïnteres seerd, dat aan den Donau een toestand wordt hersteld, waarin de waardevolle krachten van dit voor geheel Europa zoo belangrijk gebied niet verloren gaan in onderlingen strijd, doch zullen dienen voor het verbeteren van het economische leven en voor gemeenschappelijken arbeid op cultureel gebied. Van deze samenwer king wordt geen enkel land uitgesloten, daar alle landen hierbij belang hebben. PARUS, 14 Maart (Reuter) De besprekin gen te Rome tusschen Mussolini, Dollfuss en Gömbös worden door de Fransche bladen me; greote aandacht gevolgd. In het algemeen is Generaal Laidoner, die in verband met den gespannen toestand, benoemd is tot opper bevelhebber der troepen met bijzondere volmachten men niet gekant tegen het plan van Mussolini daar men hierin de eenige mogelijkheid ziet, de „Anschluss" van Oostenrijk bij Duitschland te verhinderen. Het „Journal" sluit zich bij het instemmend commentaar der andere bladen aan en ver klaart verder, dat Mussolini slechts dan een waar vredeswerk zal doen, als het hem gelukt Hongarije af te brengen van tegen-eischen en Duitschland van zijn bewapeningseischen. Frankrijk zal zich voorloopig volkomen afzijdig houden. 99 TOKIO, 14 Maart (Reuter) Van de be manning van de omgeslagen torpedoboot „To- mosurn" waren hedenmorgen om 6 uur in to taal 13 man gered. Bovendien zijn nog 4 lijken gevonden, zoodat er thans 17 lijken geborgen zijn. TOKIO 14 Maart. (Reuter). Tot nu toe zijn 49 lijken van opvarenden van de „Tomasuru" geborgen. Men heeft alle hoop om nog levenden te vinden, opgegeven. CHICAGO, 14 Maart. (V. D.) De rechtbank te Chicago heeft gisteren Basil Banghart wegens medeplichtigheid aan de ontvoering van John Factor, die in Juli j.l. na 12 dagen te zijn vast gehouden tegen een losgeld van 70.000 dollar in vrijheid werd gesteld, veroordeeld tot 99 jaar ge vangenisstraf. Banghart is het vierde lid van de Touhy- „gang", dat wegens deelneming aan deze ont voering tot deze straf wordt veroordeeld. ■De Kardinaal-Aartsbisschop van Breslau, dr. Bertram, is vandaag 75 jaar geworden PARIJS, 14 Maart (Reuter) De parlemen taire ondërzoekingscommissie in de Stavisky- affaire heeft het verhoor van den voormaligen attaché in het ministerie van financiën. Guiboud-Ribaud, gisteravond tot zeer laat voortgezet. Het verhoor ging over het blad „La Volonté", waarvan de directeur, Dubarry, m voorloopige hechtenis zit. Guiboud-Ribaud moest toegeven, dat het blad veei financieelen steun van Stavisky heeft ge had. De Fransche regeering betaalde echter eveneens iedere maand 40.000 francs, hoewel zij sedert April 1933 wist, dat het blad met Sta visky in betrekking stond. Op de vraag, of het hem bekend was dat de „Volonté" ook door andere regeeringen gesteund werd, antwoordde Guiboud-Ribaud ontkennend. LONDEN, 14 Maart. (Reuter) De „Daily Telegraph" schrijft, dat de Sovjet-regeering voornemens is een actieve, diplomatieke rol in Europa te spelen. In de verwachting, dat de ontwapenings-besprekingen zullen mislukken, heeft Litvinof reeds een nieuw veiligheidsplan opgesteld, dat bestaan zou uit een pact van wederkeerige hulp en een non-agressie-overeen komst. Alle mogendheden zulten worden uit- genoodigd tot dit pact t'.e te treden. In het plan wordt een nieuwe definitie van het begrip „aanvaller" gegeven, n.l. zooals deze voorkomt in de verdragen, die Rusland in den afgeioopen zomer heeft afgesloten. De correspondent van het blad voegt er aan toe, dat deze definitie van aanvaller zou leiden tot een systeem van collectieve en automatische sancties, hetwelk in Engeland geen gunstig ont haal zal hebben, daar het moet voeren tot waarborgen van de grenzen van buiterlandsche mogendheden, die niet onder het Locarno-ver- drag vallen. PARIJS, 14 Maart. Het antwoord, dat de Fransche regeering op de Engelsche ontwape ningsvoorstellen zal geven, wordt door de Parij sche bladen nog steeds druk besproken In de „Echo ae Paris" verklaart Pertinax, dat het uitgesloten is, dat de Fransche regee ring de Engelsche voorstellen zal aanvaarden Frankrijk kan nu eenmaal niet toelaten, dat het in zijn vrijheid tot het nemen van de nood zakelijke verdedigingsmaatregelen op eenigerlei wijze wordt beperkt Ook de „Petit Parisien" voorspelt een afwij zend antwoord. De eenige moeilijkheden, aie men bij het opstellen van het Fransche ant woord heeft ontmoet, lagen in den vorm, waar in men het antwoord wilde kleeden. Het blad richt verder een aanval tegen En geland en vraagt wat er moet komen van de militaire clausule van het Verdrag van Ver sailles, wanneer deze „niet slechts door Duitsch land met voeten wordt getreden, doch ook door die mogendheden, die uit persoonlijke overwe gingen voor eigen veiligheid het Rijk deze clau sule hebben opgedrongen" Een dergelijke poli tiek kon misschien aangenaam zijn voor Italië, dat nooit veel achting voor den Volkenbond heeft gevoeld. Zij leidt echter tot een geïm proviseerde overeenkomst, zonder ernstige ga rantie, dat deze ook uitgevoerd zou worden Bovendien zou deze ongetwijfeld den dood van den Volkenbond beteekenen. PARIJS, 14 Maart. (Reuter) De Berlijnsche correspondent van de „Matin" weet te melden, dat het Duitsche antwoord op de jongste Fran sche ontwapeningsnota uit acht met de ma chine geschreven bladzijden bestaat. De toon van het antwoord is verdraagzaam, doen verder bevat de nota geen nieuws ten aanzien van de Duitsch-Fransche ontwapeningsbesprekingen. In Berlijn is men volgens dezen correspon dent van meening, dat de toekomst van het ontwapeningsvraagstuk van de besprekingen tusschen Engeland en Frankrijk afhangt. Men is het er verder over eens, dat het niet gemak kelijk zal zijn, Frankrijk tot vermindering der bewapening te bewegen, als niet tegeiijkertija veiligheidswaarborgen worden aangeboden. Het doel der Duitsche nota is, de draden niet te laten breken. Van Duitsche zijde wenscht men, volgens den correspondent, de verantwoordelijkheid voor het mislukken der besprekingen van zich af te wen den. Van Chineesche officieele zijde ontvingen wij een afschrift van de verklaring, die on langs naar aanleiding van de kroning van Poe Yi is afgelegd door den heer Wang Ching Wei, minister van Buitenlandsche Zaken der Chineesche republiek. Deze verklaring luidde als volgt: „De aanmatiging van den keizerlijken titel door Poe Yi, een nieuwe acte van noogver- raad tegen de Chineesche republiek, die reeds lang was aangekondigd, verwekt verontwaar diging bij de bevolking van geheel het land. Beschouwen wij den toestand van de drie Oostelijke provincies (Mandsjoerjje) en Jehol. dan is deze niet anders dan pen onwettige militaire bezetting. Poe Yi en de andere leden van zijn theatertroep zijn slechts marionetten gecontroleerd door hun meesters. Zij hebben geen onafhankelijke persoonlijkheid. Of Poe Yi zich hoofd van het uitvoereno bewind of keizer noemt of hoe ook, of zijn regime voor republikeinsch of monarchaal doorgaat, dit verandert mets aan de rollen, die de marionetten spelen. Uit dezen gezichtshoek beschouwd, behoeft men niet zeer verrast te zijn over de comedie die in Tsjangtsjoene heeft plaats gehad. China's houding t.o.v. het marionettenregime is steeds dezelfde geweest en zal ook steeds dezelfde blijven, ook al verandert de marionet van uiterlijk. Hetzelfde kan gezegd van ae Europeesche en Amerikaansche mogendheden voor welke het principe van de niet-erxenning van Mandsjoekwo een ijzeren wet van inter nationale moraliteit is geworden, welker schen ding het karakter van den betreffenden staat ongetwijfeld in een speciaal licht zal plaatsen Door de jongste gebeurtenissen te Isjangts- joeng is de ernst van het probleem van het Verre Oosten zeer zeker vergroot, terwijl ie internationale rivaliteit en de internationale complicaties in het Oosten verder verscherp; zullen worden, hetgeen alles hierop uitloopt dat de onzekerheid met betrekking tot den wereldvrede toeneemt. Dit is zeer betreurens waardig, doch de wereld zal weten oii wie ae verantwoordelijkheid ligt." Nanking, Maart 1934. PARIJS, 13 Maart. In verband met de heden gehouden ministerraad, waarin o.a. het Fransche antwoord op het Britsche ontwape ningsmemorandum is besproken, meldt de „Li- berté", dat de Fransche buitenlandsche politiek in de volgende drie punten is samen te vatten: lo. Iedere ontwapening is voor Frankrijk onmogelijk, zoolang de herbewapening van Duitschland voortduurt. Dus geen ontwapening van Frankrijk, doch controle van den huidigen stand der wapening van Duitschland. 2o. Definitief overleg over de noodzakelijk heid der handhaving van de onafhankelijkheid van Oostenrijk. 3o. Overleg over de verdediging van den gouden standaard. Over deze drie punten zijn. volgens het blad, de regeeringen te Parijs en Rome het eens. Dertien man van de Japansche torpedoboot „Tomosuru" gered. De stakingen te Madrid. Vergeefsehe bespre king met de bouwvakorganisaties. Rusland zou een Europeesch hulpverleenings- pact willen voorstellen. De conferentie te Rome. Interview met Dollfuss. Interpellatie-van Citters in de Eerste Kamer over de anti-oorlog-actie van hoogleeraren. Chauffeur aangehouden in verband met het doodelijk ongeval te Tegelen. Trcin-ontsporing bij Zwolle. MADRID, 14 Maart (Reuter) De toestand der staking te Madrid is gisteren niet veel veran derd. Het eenige dagblad, dat gisteravond ver schenen is, de conservatieve „Epoca eiscli; het onmiddellijk verbod van de socialistische party en alle bij het Algemeen Vakverbond aangeslo ten bonden. De Minister van Binnenlandsche Zaken neeft in den afgeioopen nacht de vertegenwoordigers van patroons en werklieden in ae bouw-pearij- ven ontvangen tot regeling van het Destaanae conflict. De werklieden verwierpen de voor stellen van de patroons, zoodat het conflict blijft bestaan. In Barcelona is de algemeene staking met doorgegaan. In Zuid-Catalonië daarentegen is de staking vrijwel algemeen. In vier Cataiaan- sche steden is de algemeene staking afgekon digd en in zes andere plaatsen wordt gedeelte lijk gestaakt. Er hadden tot dusver geen inci denten plaats. VALENCIA, 14 Maart (Reuter). De gouver neur van Valencia heeft verklaard, dat als er bij het hydro-electrische syndicaat staking uit breekt, verschillende voorname steden, waar onder Madrid, Cartagena en Alicante, zonaer stroom zullen komen. In verband met het „Fallas"-feest hier ter stede, worden tienduizenden vreemdelingen uit de provincie verwacht. De stakers hebben verklaard, dat zij al het mogelijke zullen doen om de rust en de orde in de stad te handhaven, teneinde de nering doenden niet te schaden. REVAL, 14 Maart (Reuter). De arrestaties onder de verboden beweging der „vrijheidsstrij ders" worden voortgezet. Vanmorgen werden de burgemeester en een raadslid van Dorpat gear resteerd. Te Reval werd gearresteerd de gewe zen overste Seimann, een der bekendste offi cieren in den bevrijdingsoorlog tegen Rusland. Verder zijn vele reserve-officieren en adv.caten, als ook vele ambtenaren in arrest gesteld. Een Zuidelijk dorp zit zonder dokter en apotheke*-, daar beiden zijn opgesloten. Elders werd een ziekenhuis-directeur gearresteerd; de operatie, waarmee hij bezig was, moest onder politietoe zicht ten einde worden gebracht. MOSKOU, 14 Maart (Reuter) De regee- ringscommissie voor de redding van de be manning van den Russischen IJsbreker „Tsjeljoeskin" deelt mede. dat de toestand ui het kamp van professor Schmidt vrij goed is en het niet veel verder is afgedreven. Het stoomschip „Stalingrad" is te Oljutors- koja, aan de Oostkust van Kamsjatka. aange komen met vliegers en brandstof aan boord. WASHINGTON, 14 Maart Tegen de ver wachting in heeft de regeering het luchtpost- verkeer nog niet hersteld. Waarschijnlijk zal zij eerst het resultaat afwachten van de onderzoe kingscommissie bestaande uit kolonel Lindbergh, den oorlogsvlieger Dern en de aviateurs Wright en Chamberlin, die de bekwaamheid der mili taire vliegers zullen vaststellen, tezamen met de commissie-Drum, welke het vorig jaar Juli was opgericht om toezicht te houden op het mili taire vliegercorps. De door zijn Oceaanvlucht bekend geworden vlieger Clarence Chamberlin verklaarde, dat het aantal slachtoffers in den tijd, dat de militairen het luchtpostverkeer onderhouden, naar verhou ding niet grooter is dan bij de civiele vliegers. Eenige ongelukken hadden voorkomen kunnen worden, doch in het algemeen zijn de presta ties van de legervliegers goed geweest. Stand op Woensdag 1 uur n.m. 738.5 Vorige stand: 738 I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1