DÜYVlfi ÜAvwrtMS! STRIA' DE SPAARNESTAD „p, „q-PUNTEN t t t 10 pCt. KORTING SCHOONMAAK- GOEDEREN Het Centrum 1 MARKTEN F0NGERS RIJWIEL KATHOLIEKEN EHHHByiEBEBEg DONDERDAG 15 MAART 1934 De BroquevilSe's-rede De explosie in San Salvador St. Lawrence-verdrag verworpen li Familieberichten J. J. v. K00TEN plEIn0022 VERKOOPSTER PRIMA ETALEUR BkOC» CREAM-C£ACKEM WIL STEENWEG 37 UTRECHT Te koop gevraagd VRIJ HUIS N.V. DRUKKERIJ HAARLEM E KOPERDIEPDRUK E lllIlllliIBBIllllllllllllllllllIIim De civiele lijst van Koning Leopold Vandervelde protesteert tegen de voorgestelde verhooging Motie der katholieke en liberale fracties De onthullingen van de „Petit Parïsien" Verontwaardiging in de Duitsche pers 250 kisten dynamiet in de lucht gevlogen FRITZ CORTOLEZIS OVERLEDEN Bekend Duitsch dirigent admiraal CANTO SASTRO t UIT DEN OMTREK BLOEMEND AAL HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER HALFWEG VELSEN VIJFHUIZEN IJMUIDEN ZILK ZANDVOORT HONDENSPORT Kynologenclub „Kennemerland" ZWEMMEN HollandIndië te water STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG Oppassen is daar da boodschap! Als het noodig is een signaal geven, en voorrang verleenen aan het verkeer van rechts. En wie van rechts komt, heeft geen vrij brief doch moet óók opletten I •I» «f. «f m|* «4» «fa 4» «f* Duyvis' „Extra-Jus" dat koopt de huisvrouw nu! EXTRA-JUS Vanaf 12 Maart tijdelijk op stoomen en verven van als gordijnen, dekens, matrassen, enz. Dr. M. H. EYSVOGEL AFWEZIG KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. NASSAULAAN 49 S TELEFOON 13866 ONZE SPECIALITEIT IS S WIJ ZIJN ECHTER EVENCOED INGERICHT TOT 1 VERVAARDIGEN VAN ALLE VOORKOMENDE HANDELSDRUKWERKEN I Onze Belgische correspondent seint ons: Woensdagmiddag werd in de Belgische kamer •tet voorstel ingediend om de civiele lyst van Koning Leopold XII te stellen op twaalf mil- n Tranken en aan de Koningin-Weduwe Jaarlijks twee miljoen franken uit te keeren. De stemming over de al of niet oogenblikke- Jyke behandeling van het voorstel had tot re- ®nltaat, dat 82 stemmen voor, 57 stemmen te- San en X stem blanco werden uitgebracht. Namens de socialisten protesteerde Vander- ?elde tegen de verhooging der civiele lijst des Konings van negen tot twaalf miljoen. Hij acht- dit behalve ongemotiveerd ook ongewenscht rj* verband met de slechte tijden en de behoef- Ss omstandigheden waarin zoo velen verkee- *en. Borgenon bestreed het voorstel in naam Vlaamsch-nationalistische fractie. Het voorste] werd toegelicht en verdedigd door Minister Jaspar. De hoofdelijke stemming "al Donderdag plaats vinden. Onze Belgische correspondent seint ons: De Minister van Staat en voorzitter der Ka tholieke fractie in den Senaat, heeft Woensdag de motie ingediend der katholieke en liberale fracties naar aanleiding der rede van De Bro- dfevilie. De motie geeft, in verband met de verkla- trngen van den eersten minister, een uiteen- setting der gevaren, waaraan België zou ko- dfen bloot te staan, wanneer werd toegegeven ®an de Duitsche verlangens en een wedloop haar de bewapening ontstond, om er ten slotte b'j de regeering op aan te dringen zich bij j=een enkele groep aan te sluiten welke de her bewapening van Duitschland in de hand zou Werken. Berlijn, 14 Maart. (D.N.B.) In verband fhet de jongste onthullingen van de „Petit Pa- rjsien" in brochurevorm, schrijft het „Berliner Tageblatt", dat het Pransche blad niet schuwt zun op de verstoring van den Europeeschen vrede berekend werk voort te zetten. De Duit- Sclle bladen zijn zeer verontwaardigd en zeg- ®en, dat leugens door ze te herhalen in een brochure, nog niet waar worden. NEW-YORK, 14 Maart. (Reuter.) Inzake de reeds gemelde ontploffing in La Libertad in hen staat San Salvador wordt nog bekend, dat 25o kisten dynamiet, die in het havendepót la ken opgeslagen, in de lucht zijn gevlogen Het grootste gedeelte van het havengebouw werd hoor de ontploffing en den daarop volgenden brand verwoest. De telefoon- en telegraafver bindingen met La Libertad zijn verbroken. Behalve de reeds gemelde 100 dooden is een kroot aantal personen zwaar gewond. Van de stad San Salvador is een afdeeling K°ode Kruis naar La Libertad vertrokken. WASHINGTON, 14 Maart. (Reuter). De Se- haat heeft het wetsontwerp inzake het St. Law- rence-verdrag met Canada verworpen. IUNCHEN, 14 Maart. (D.N.B.) Te Bad Aibling 58 Dinsdag de bekende dirigent van de Slaats- bPera, Fritz Cortolezis, aan een hartverlamming bverleden. Cortolezis is o.a. ook eenmaal in Den Haag gastdirigent opgetreden bij de Strauss-fees- ten. Lissabon, 14 Maart. (Reuter). Admiraal Canto Sastro. oud-president der Portugeesche 'epubliek, is heden overleden. Jubileum Alg. Politiebond. Ter gelegenheid haar eerste lustrum, hield de afdeeling ®ioemendaai van den Aigemeenen Nederland sen Politiebond op Woensdagmiddag van 4 "*>t 5 uur receptie. Velen hebben gebruik ge blaakt van de gelegenheid, de jonge afdeeling te complimenteeren met haar feestdag Ver schillende afdeelingen hadden dit gedaan met bloemen, zoodat de receptiezaal er rechi fees- Wlijk uitzag. Als eerste spreker trad op de heer C. H Kern ver voorzitter der Prov. afdeeling van den A. l'- P. B. en inspecteur van politie te Heemstede. 11 een keurig gestyleerd causerietje schetste ®Pr. het verschil tusschen de positie van de po litie van vroeger en die van heden, en memo reerde b.v. de stichting van de poiitievakschool. Spr. besloot met de beste wenschen voor een 'Oorspoedigen groei van de afdeeling uit te sPreken. Vervolgens werd het woord gevoerd door den beer a. W. van den Berg, 2en voorzitter van de hfd. Amsterdam, Met een aardig speechje bood de heer O. de Vries, voorzitter van de feestcommissie, na mens de leden den voorzitter 'n nieuwen voor zittershamer aan, waarvoor deze, de heer K. Moerman, in hartelijke bewoordingen dank zei. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door den burgemeester van Bloemendaal. die o.m. de afdeeling zijn hartelijke gelukwenschen aan bood. Hiermede was het officieele gedeelte af gewerkt. 's Avonds werd een gezellige bijeenkomst ge houden in hotel Roozendaal.. De voorzitter, de heer K. Moerman, gaf in korte trekken een stukje afdeelingsgeschiedenis. Begonnen met 6 leden, kon reeds het 21ste ld worden ingeschreven. Hij sprak zijn verheugenis er over uit, dat de burgemeester het Bescherm heerschap en de commissaris van politie het eere-voorzitterschap van de afdeeling nebben willen aanvaarden. De heer mr. C. Meyer, rechtskundig adviseur van den Alg. Ned. Politie Bond, hield vervol gens een korte feestrede. Door den commissaris van politie, den heer A. Hiemstra, werd daarna met een hartelijke toespraak aan den agent van politie H. A. Stadlander het dienstkruis voor 10-jarigen trou wen dienst uitgereikt. Als een bijzonderheid werd vermeld, dat de vader van den gedeco reerde, een oud-politieman, die zelf 38 jaar lid van den Bond is geweest, tot de aanwezigen behoorde. In de pauze werd een loterij gehouden, waar van de opbrengst ten goede komt aan het Bloe- mendaalsche crisis-comité. De Apo-Kajamfilm in het Jeugdhuis Voor een geheel bezette Jeugdhuiszaal heeft Woens dagavond de beroemd Apo-Kajamfilm, ver vaardigd door onzen dorpsgenoot, den heer Til- lema, gedraaid. Deze film is reeds vroeger uit voerig in dit blad besproken. Wij gelooven niet te veel te zeggen, als we beweren, dat het publiek ten zeerste van deze interessante opnamen uit hei hart van Borneo heeft genoten. Een luid applaus klonk dan ook na elke afdeeling. De waarde van de film werd nog aanmerkelijk verhoogd, doordat de heer Tillema met behulp van een luidspreker-instal latie het vertoonde toelichtte. Na afloop sprak dr. J. Th. Bomwater, voor zitter van de afdeeling Bloemendaal van het „Witte Kruis" een woord van dank aan het adres van den heer Tillema. De opbrengst van den avond komt ten goede aan de kas van de afdeeling Bloemendaal van het „Witte Kruis". Aanbesteding. Maandagmorgen had ten Raadhuize de aanbesteding plaats van de ver bouwing van de woning van den directeur der Gemeentebedrijven aan den Cloosterweg. De begrooting was 4900. Er waren 9 inschrijvingen, waarvan 1 van onwaarde. De uitslag was: G. Broertjes Jr., Heemstede ƒ4.444 A. v. Huysstede Heemstede, „4.731 J. C. de Zwart en J. Verheul Heemstede „4.517 Joh. v. d. Walle, Heemstede, „4.200 A. Rozenhart Jr., Haarlem, 4.270 G. Kreuning, Heemstede, „3.928 Gebr. v. d. Putten, Heemstede, „4.471 A. Verdonschot Jr., Heemstede, „5.273 De gunning is alsnog aangehouden. Otwikkeling en ontspanning voor werkloozen Vanaf heden zal het ontspanningslokaal in het R. K. Vereenigngsgebouw gesloten zijn. Cursussen De cursus voor hoveniers wordt met ingang van 1 April a.s. beëindigd. De cur sus van huisvlijt wordt voor het laatst gehou den op woensdag 21 Maart a.s. Excursies Vrijdag 16 Maart wordt voor de hoveniers een excursie gehouden naar de kwee- kerij van de gemeente Bloemendaal, gelegen aan de Veldlaan te Aaerdenhout. De werk loozen vertrekken dien middag per fiets om 2.45 van het R. K. Vereenigngsgebouw. De leden van het comité die er prijs op stellen de excursie bij te wonen, worden verzocht op het aangegeven uur aanwezig te zijn, of op eigen gelegenheid om 3 uur zich aan de kwee- kerij bij het gezelschap aan te sluiten. Op Dinsdag 27 Maart wordt een excursie ge houden naar het Koloniaal Instituut te Am sterdam. De werkloozen vertrekken dien ochtend om half 9 per fiets van de halte der N. Z. H T. M. in de Tempelierstraat. Comitéleden die deze excursie willen meemaken, kunnen zich ter plaatse bij het gezelschap aansluiten, of om 10 uur aanwezig zijn bij het Koloniaal Insti tuut (Linnaeusstraat 2) Indien de tijd het toelaat, zal ook nog een bezoek gebracht word enaan het aquarium in Artis. In voorbereiding is nog een excursie naar de rozenkweekerijen en veilinggebouwen te Aals meer, alsmede een excursie voor alle belang stellende werkloozen naar het Museum van den Arbeid. Tentoonstelling van werkstukken In een der zalen van het R. K. Verenigingsgebouw zal een tentoonstelling worden gehouden van werkstukken, vervaardigd op den cursus huis vlijt, aangevuld met enkele producten, vervaar digd op den cursus in de bouwvakken. De burgemeester heeft zich bereid verklaard deze tentoonstelling te openen op Donderdag 22 Maart a.s. des morgens 11 uur. Deze tentoonstelling zal geopend zijn op Don derdag 22 Maart van 2—5 uur en op den daar- opvolgenden Vrijdag en Zaterdag van 10—12 uur en van 2—5 uur. Schaakwedstrijd Voor een te organiseeren schaakwedstrijd tusschen de Werkloozen en de Heemsteedsche Schaakclub zijn door het comité een 6-tal prijzen, bestaande uit voorwerpen, nog overgebleven van den vorigen huisvlijt- cursus, beschikbaar gesteld. IJsvereeniging „De Volharding" Na het openngswoord van den voorzitter, den heer G. Arnold, volgden enkele mededeelingen, o.m. het aanvaarden van het beschermheerschap van burgemeester jhr. J. P. W. v. Doorn, welke mededeelingen met applaus werd ontvangen. Ingekomen was een schrijven van B. en W. naar aanleiding van een verzoek van den Ned. Toeristenbond in zake het ijstoerisme en van den IJsbond Hollands Noorderkwartier om de banen voor het doortrekkend verkeer te doen geschieden onder beheer der vereeniging. Daar dit voor de vereeniging geen financieele ver plichtingen inhield, besloot de vereeniging in beginsel aan dit verzoek te voldoen. Medegedeeld werd dat er plannen in bewer king zijn om in de toekomst een café-restaurant aan de baan te krijgen. Ook dat het bestuur het noodig oordeelt, dat het aantal bestuurs leden in de najaarsvergadering van 9 op 11 wordt gebracht. Voortaan zull'en er, wanneer de baan bereid- baar is, groen l itte vlaggetjes op den tram ge plaatst worden. Bij de vaststelling der contributie over het seizoen 1934—1934 werden uitvoerige debatten gehouden. De heer Koning bestreed het geopperde denkbeeld dat de contributie 30 zou worden verhoogd, daar de ijsperiode langer zal duren. Ten slotte werd het bestuursvoorstel bij stem ming verworpen en twee amendementen aan genomen. De heer G. Batbijl, voorzitter van het vlag- gencomité, door welks bemiddeling dezen win ter een groote clubvlag en een aantal kleinere vlaggetjes aan de vereeniging waren geschon ken, dankte de leden voor hun sportane mede werking. die zóó groot was geweest, dat van het toen overgehouden geld nog een groote thermometer kon worden gekocht welke hij nu aan het bestuur overhandigde. Deze thermome ter met er op den naam „IJsvereeniging de Volharding" zal hopelijk, zooals de voorzitter in zijn dankwoord zeide, op het ijs veel „onder" nul, maar in de ereeniging veelal „boven nul" aanwijzen. Aan de vaste ijsbaancommissie, de heeren L. Koopman, G. J. Arnold en N. J. v. d. Linden werd als blijk van waardeering voor hun velen arbeid een blijvend aandenken aangeboden. Bij de bestuursverkiezing werd als voorzitter gekozen de heer D. Kat, herkozen als bestuurs lid de heer S. A. Botbijl, en gekozen de heeren L. Kooijman en J. J. de Boer. De waarn. voorzitter dankte den heer L. Kooijman voor zijn vele dat hij in zijn 17 jaren voorzitterschap heeft tot stand gebracht. Ook de afgetreden bestuursleden, de heeren A. Leuven en L. C. Baud worden dank gebracht voor hun velen arbeid in het belang der ver eeniging verricht. Bij de rondvraag zegde de voorzitter toe, dat het bestuur de geopperde plannen tot stichting van sproei- en tennisbanen, zal overwegen. Roodvonk In de afgeloopen week zijn al hier 2 gevallen van roodvonk geconstateerd. Stille Omgang. Betreffende den Stillen Omgang, welke a.s. Zaterdagnacht gehouden wordt en waaraan uit de parochie van O L. Vr. Geboorte door circa 200 mannen zal worden deelgenomen, kan nog nader worden medege deeld, dat 's nachts circa 2 uur een tram te Halfweg zal stoppen voor het opnemen van reizigers naar Amsterdam. Vertrek der tram uit Amsterdam om 6 uur 's morgens van halte PaleisstraatDam (postkantoor). De tram biljetten, zoowel enkele reis als retour, zullen voor 't laatst worden verkocht as. Vrijdagavond na het Lof in de koffiekamer bij den koster. Men gelieve er terdege nota van te nemen, dat door den conducteur geen plaatsbewijzen wor den verkocht De prijzen zijn retour ƒ0.45 en enkele reis ƒ0 30. Zonder plaatsbewijs lus geen toegang tot de tram. De verkoop der plaatsbe wijzen geschiedt uitsluitend aan leden. Lid is hij, die zijn contributie over 1933-34 heeft vol daan. In bijzondere gevallen kan het bestuur hiervan afwijken. De H. Mis in Amsterdam zal door den zeereerw. heer pastoor H. A. Bots worden opgedragen in de St. Nicolaaskerk om 4 uur. Wijziging belastingverordeningen. Bij hun schrijven van 13 Jan. j.l. aan Ged. Staten, ver klaarden B. en W. zich' bereid de tarieven van verschillende belastingen enz. te verhoogen, ten einde de inkomsten der gemeente te versterken. Ter voldoening aan deze toezegging stellen B. en W. den raad voor: 1. De verordening in verband met de pen sioenwet 1922 te wijzigen in dien zin, dat van de bijdragen voor inkoop de helft op den be trokken ambtenaar wordt verhaald. 2. Te wijzigen de verordening op de heffing van rechten voor diensten, door den Gemeen telijken Ontsmettingsdienst bewezen. De meer dere opbrengst wordt geraamd op 500.per jaar. 3. De heffing voor het innemen van een standplaats voor woonwagens te verhoogen. De meerdere opbrengst wordt geraamd op 100.— per jaar. 4. Het tarief voor het ledigen van beerput ten, het ophalen van vuilnis te herzien. Meer dere opbrengst 125.per jaar. 5. Vast te stellen een nieuwe verordening op de heffing en invordering van schoolgeld voor het onderwijs aan de gemeentelijke han delsavondschool te IJmuiden. Meerdere op brengst 125.— per jaar. 6. Vast te stellen een nieuwe veordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs, het uitgebreid lager onderwijs en het buitengewoon lager onderwijs. Voor 1934 kan, in verband met de groote daling der inkomens, geer hoogere ontvangst worden geraamd. Wanneer geen daling plaats gehad zou heb ben was de hoogere opbrengst plm. 8000.per jaar. Gemeenteraad. Er wordt een openbare ver- volg-vergadering van den Raad der gemeente gehouden op Dinsdag 20 Maart, des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. De agenda vermeldt: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeeling. 3. Aangaan van eene geldleening, groot 108.600 4. Aan gaan van een rekening-courant-overeenkomst voor buitengewone uitgaven. 5. Wijziging van begrootingen voor 1934. 6. Wijziging van belas- tingverordeningen. 7. Opheffing zekerheidsstel- lingen. 8. Verkoop van de ziekenbarak met in ventaris, staande nabij het zeestrand te IJmui den. 9. Aangaan eener grondruiling. 10. Verlee- nen van kwijtschelding van de betaling van huurpenningen. 11. Verleenen van vrijstelling van het bepaalde bij artikel 68, alinea 3, der Bouw- en Woningverordening. 12. Verkoop van grond. 13. Verleenen van vergunning tot het aanleggen van wegen te Santpoort. 14. Vast stelling van de over 1934 aan de besturen der bijzondere scholen te verleenen voorschotten op de vergoeding, bedoeld bij artikel 101 der La- ger-Onderwijswet 1920, zoomede van de rege len, volgens welke de uitbetaling zal plaats hebben. 15. Benoeming van: a. een tijdelijk leeraar aan de Visscheryschool; b. een lid der commis sie van toezicht op het Lager Onderwijs. 16. Be antwoording van de interpellatie van den heer W. F. Visser, inzake steunverleening. Een adres. Ten einde verbetering te krij gen van den Spieringweg, is een adres ver zonden aan het bestuur van den Haarlemmer meerpolder. door nagenoeg alle bewoners aan genoemden weg onderteekend. In dit adres wordt gewezen op den slechten toestand van den Spieringweg en aan de gevaren en de moeilijkheden daaraan verbonden. Inderdaad is dit gedeelte weg zeer slecht en wij hebben daar reeds eerder op gewezen dat verbetering dringend noodzakelijk is. Zandvervoer. Het terrein aan den Cru- quius ten westen van den Kruisweg, wat vroe ger een renbaan was, en waar paarden van naam op geloopen hebben, wordt nu afge graven. Het zand is bestemd voor den nieuw te maken prov. weg in de Haarlemmermeer Het wordt met een 40-tal vrachtauto's van de firma „Cycloop" uit Amsterdam naar de plaats van bestemming vervoerd, terwijl deze auto's met een motorhapper worden geladen. Twee jaar in de Haringhaven Na plm. twee jaar in de Haringhaven te hebben gelegen is de stoomtrawler IJm. 96 „Stormvogel" in het droog dok geplaatst voor een bodemonderzoek. Na ge bleken geschiktheid zal het schip in de vaart worden gebracht onder directie van Booij en Kramer. Naar de Westkust Meermalen hebben wij voorheen als een bijzonderheid gemeld, dat uit IJmuiden stoomtrawlers naar de visscherij aan de Westkust van Engeland uitvaarden. Tegen woordig ondernemen van hieruit ook de motor- loggers deze groote reis, met het doel door een speciale vischsoort aldaar te vangen (tong) hun reis loonend te maken. De motorloggers K.W. 74 en 78 zijn thans naar de Westkust vertrokken. Personalia In de naaischool te IJmuiden bij de Eerw. Zusters zijn geslaagd voor costu- mière de dames: M. Jacobs, L. Braber, J Haver. I. Nooy, A. v. Deudekom, B. Gielen. Voor lingerie de dames: G. Eifler. A. Kok, L. v. d. Does, A. Braam, T. Commandeur, J. Bleeker, G. Gomes. Nieuwe autobusdienst De Autobusonder- .eming zal, indien toestemming wordt verkre gen van Ged. Staten, een nieuwen dienst ope- 'en op de lijn Zilk—Hillegom—Aalsmeer. Voor Zilk—Hillegom een welkome verbinding Jaarvergadering Retraiteclub Onder voor- terschap van den heer H. v. d. Vossen hield - Retraiteclub haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat 48 leden een .raite hielden. Het verslag van den pennina- •ester gaf een batig saldo aan van 101.95. De bestuursleden, Jac. Nederstigt Jr. en Th. n Kampen, werden herkozen. Twee retraitekaarten werden gewonnen door Jac. Nederstigt en C. C. v. d. Vossen. Nadat de zeereerw. heer pastoor eenige woor den tot aansporing had gesproken, sloot de voorzitter de vergadering onder dank met den Ohristelijken groet. Tentoonstelling In de bewaarschool werd Dinsdag en Woensdag tentoongesteld het vlecht-, plak- en kleivorm- en kleurwerk, ver vaardigd door de kleine bezoekers dezer school, onder leiding der Eerw. Zusters. Interessant was het, dit werk, dat het bezien overwaard was. De vele bezoekers stonden verbaasd over zoo veel werk en niet minder over het geduld, dat ongetwijfeld van de Eerw. Zusters gevraagd wordt. Roodvonk In de afgeloopen week is alhier 1 geval van roodvonk geconstateerd. De Indische zwemmers in Holland willen niet achterblijven, en ook in Holland wordt een zwemfeest georganiseerd. Er zal op 1 April een wedstrijd gehouden worden in het Sportfondsenbad Amsterdam tusschen de beste Nederlandsche zwemmers en de Indische dito in Holland aanwezig. Er zal gezwommen worden: 1 Holland-Indië- estafette 10 maal 100 M. heeren; 2 Holland Indië waterpolo-dames; 3 HollandIndië 5 maal 50 M. vrije slag estafette heeren. De officieele Indië-vertegenwoordiger zal zijn de Indische recordploeg, n.l. die van de B.Z. en P.C. „de Watergeuzen". 4. HollandIndië wa terpolo (reserve zeventallen). 5 HollandIndië schoonspringen. Elke ploeg bestaat uit vijf springers. 6 HollandIndië waterpolo heeren (eerste zeventallen). 7. Neptunus-feest. De Kynologenclub „Kennemerland" hield Dinsdagavond in Hotel „Den Hout" een bijeen komst, waar op zeer onderhoudende en leer zame wijze de door de aanwezigen medege brachte honden door den heer J. F. van Essen werden besproken. De volgende rassen waren vertegenwoor digd: Boxer, Bouvier, Fransche Buldog, Pegin- gees, Brabanqon, Ruwharige Foxterrier, Welsh Terrier, Airedale Terrier. Speciaal de mooie groep van vijf Welsh Ter riers trok bijzonder de aandacht, en het was zeer interessant vergelijking te maken tusschen de echte Welsh Terriers, en het door den bio loog den heer W. K. Hirschfield voor weten schappelijke doeleinden uit Airedale Terriers en Ruwharige Foxterriers gefokte exemplaar. Na afloop der bespreking verzocht spreker de aanwezigen te willen stemmen welke hond naar hun oordeel de mooiste was, en werd met groote meerderheid van stemmen de Bouvier van den heer W. Overweg, Haarlem, uitver koren. Op 1 April a.s. hoopt de N. I. Z. B. (Ned. Ind. Zwem Bond) zijn tienjarig jubileum te vieren. In Soerabaja en Batavia zullen op dien dag groote zwemwedstrijden gehouden worden. van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen stoomtrawelrs: Knikker 230 manden 1830.—, Irene 200 manden 1840.—, Derika 7 300 manden 3090.Kotters: E 238 690.E 369 640.—. Loggers: Sch. 341 324.—, Sch. 261 1014.—, KW 14 869.—, KW 112 611.—, KW 60 600.—. IJMUIDEN, 15 Maart Rijksvischafslag Tarbot per kg. 1.10 tot 0.80, tong per kg. 1.30 tot 1.—, middel schol per 50 kg. 18.— tot 15.50, zetschol per 50 kg. 22.50, kleine schol per 50 kg. 25.tot 7., bot per 50 kg. 5.tot 4.50, schar per 50 kg. 9.50 tot 1.70, tongschar per 50 kg. 24.tot 17.50, pieterman en poon per 50 kg. 12.50 tot 8.groote schelvisch per 50 kg. 26. tot 21.middel schelvisch per 50 kg. 27.tot 24.kleine middel schelvisch per 50 kg. 24. tot 20.kleine schelvisch per 50 kg. 20.tot 8.90, kabeljauw per 125 kg. 50.— tot 20.—, gullen per 50 kg. 13.— tot 7.50, leng per stuk 2.40 tot 0.63, heilbot per kg. 1.05, wijting per 50 kg. 8. tot 3.90, koolvisch per stuk 1.12 tot 0.30. NU AL WééR? ,Jk heb je toch verleden week al wat ge geven!! „jawel mevrouw, maar ik was erg licht zinnig en heb dat hééle kwartje aan de beurs verspeculeerd! IT BEVERWIJK. 14 Maart. Bolbloemenveiling ..t Centrum" De prijzen zijn eenigszins in stij gende lijn. De prijzen waren: Wm. Copland 1525 cent. Wm. Pitt 1728 cent. Theeroos 1521 ct., Murillo 1422 cent. Cour. d'Or 1928 cent, Le Nótre 2842 cent, Pr. Elizabeth 2839 cent, Mr v. d. Hoef 1929 cent. Flamingo 14—18 cent. La Reine 1317 cent, Albino 3458 cent. Bartl- gon 1829 cent, Victors 1824 cent, Sanders 1625 cent, Progression 1521 cent, Oostenrijk 1522 cent. Prins 1623 cent. Rose la Reine 14 —18 cent, Witte Valk 1521 cent, Prosperity 13-19 cent. Ferd. Moore 1218 cent. Ibis 1523 cent, H. Schlegel 1418 cent. De Wet 21—31 ct.. Diana 1522 cent. Vuurbaak 1928 cent. Orange Nassau 21—33 cent. Tubergen 1928 cent. Mac. Kinley 1217 cent, Poet. Blossom 1825 cent, Electra 1723 cent, Orange Globe 1927 cent. Cram. Brillant 1318 cent, Gris-de-lin 1217 cent, Coul. Card 1724 cent, Zwanenberg 3865 cent, Queen Flora 1319 cent. div. Mendels 15 28 cent, Briarcliff 1.101.95. Noack 0.95.175, Columbia 0.851.50. Sir Watkin 814 cent, Cos- ter 713 cent. Spur 613 cent. Vis 714 cent, Sion 511 cent, Ornatus 611 cent, Victoria 8 14 cent, Alfred 1017 cent. Glory of Lis 814 cent, Emperor 813 cent. v. Waveren Giant 13 19 cent. Treserve 1521 cent. Crocussen 821 cent, Hyacinten 22—75 cent. Druifjes 1021 cent. Freesia 1224 cent. Groen 741 cent. Fritularia 1319 cent, Calla's per st. 1218 cent. Mimosa per ben 2.003.00, Seringen 421 cent per tak. De eerste Anemonen en Irissen kwamen ter markt. HAARLEM, 14 Maart. Groentenmarkt. Lof 18 cent. Knakpeen 57 cent per K.G. Veldsla 1630 cent. Spinazie 0.601.00. Boerenkool 35 60 cent. Andijvie 0.701.20 per kist. Spruiten 2.003.00 per zak. Roode kool 711 cent, Knol- selderie 35 cent per stuk. Peterselie 1030 cent. Selderie 825 cent, Prei 410 cent per bos. VOLENDAM, 14 Maart. Heden werden aan de veiling aangevoerd 73161 eendeieren 2.032.13. WESTLAND. 14 Maart. Middenpriis v. d. bij den bond Westland aangesloten veilingen. Dunsel 38 cent. Spinazie 8—15 cent. Witlof 818 ct.. Stoofappelen 1013 cent. Stoofperen 1013 ct„ Tafelappelen 1416 cent, per K.G. Schorseneeren 2.40—9.80 per 100 K.G. Andijvie 40—98 ct. per bak. Sla 4.00- -5.60. Idem II 0.504.00 per 100 krop. Eieren 2.903.50 per 100. Kelen 1.001.40. Peterselie 2.80—5.00. Prei 0.70—2.50, Radijs 3.50 5.70, Rabarber 5.259.00, Selderie 0.402.50 per 100 bos. Spruiten 1.802.30, idem II 0.70 1.50 per bak. Boerenkool 2858 cent per kist. Heden overleed te Haarlem onze lieve Zuster en Behuwd zuster CATHARINA JOHANNA VOSSE geb. Schikkinger in den ouderdom van 69 Jaar. B. SCHIKKINGER E. VERDEDEN— SCHIKKINGER H. VERDEDEN J. TEUNISSEN— SCHIKKINGER J. H. TEUNISSEN Amsterdam, 13 Maart 1934 I Heden overleed tot mijne diepe droefheid', mijn lieve Man HERMANUS HUBERTUS WIJNAN'DS voorzien van de H.H Sacra menten der Stervenden, Id den ouderdom van 42 jaar. M. WIJNANDS VAN DER VOSSEN Haarlem, 14 Maart 1934 Rustenburgerlaan 55 De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Zaterdag a.s. in de parochie kerk O. L. Vrouw (Spaarne) te 7>/2 en 9 uur. waarvan de H. Mis van 9 uur gezongen Re quiem. waarna de begrafenis vanuit de kerk op het R. K. Kerkhof St. Barbara, aldaar. Heden overleed, na een langdurig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze dierbare Broe der, Behuwdbroeder, Schoon zoon en Oom, de Heer HERMANUS H. WIJNANDS. Fam. WIJNANDS Fam. v. d. VOSSEN Haarlem, 14 Maart 1934 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze lieve Echtgenoote. Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JACOBA HENDRIKA VAN DEN BERG geb. Dernison in den ouderdom van 59 jaar. Haarlem: N. VAN DEN BERG JOH. KLUMPER— VAN DEN BERG W. J. KLUMPER en Kinderen Padang (N.O.I.) H. N. TH. VAN DEN BERG G. VAN DEN BERG RUARUS Haarlem TH. J. VAN DEN BERG ANNIE UITTENBOGAARD Haarlem, 14 Maart 1934 Leidschevaart 332 De H.H. Uitvaartdiensten sullen gehouden worden op Zaterdag 17 Maart a.s. in de Kathedrale kerk St. Bavo (Leidschevaart) om 7.30 en 8 uur, waarvan de H. Mis van 8 uur zal worden gezongen waarna de begrafenis om 12 uur op het R. K. Kerkhof St Barbara aldaar. Kunt U lekker koken? Dan U beslist eens Duyvis' „Extra-Jus'' probeerenen thuis de jus proeven, die U daarmee maakt. U zult er succes mee hebben bij Uw familie en Uw gastenMooie pikante bruine jus, die niet stolt op 't bord. Verlaagde prijzen. Vi pondspak 55 ets. 1/1 pondspak 30 ets. N.V. Oliefabrieken T. DUYVIS Jz., Koog a/d Zaan. Keel-neus-oorarts WAGENWEG 26 tot WOENSDAG 21 Maart Neerlands beste VOOR DEN LAAGSTEN PRIJS Compl. vanaf f 42.— koopt niet tn winkels waai onzedelijke of N Malthu- siaansche artikelen worden verkocht ot voorhanden zijn moopt aan Stationsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR. (VELKE GEEN GEVAAR OPLEVER1 wuwvwwwwwwuvww Tijdens tentoonstelling Dames- beurs, van 615 April, gevraagd een PRIMA VERKOOPSTER. Aanmelden Fa. HOLT, Anegang gevraagd per 1 April. Bekend met lakschrift, décoratie spuit werk enz. Br. met opgave ref., verl. salaris onder No. 3669, bur. van dit blad. IN HK HALf SLIK 4 FOUT» VAN HETAUÜM HE VUECENH HOlLANtE* men tn Utrecht en breede omgeving, in Twente enz. met s n e c e s adverteeren, dan is 't aangewezen blad daarvoor R. K. DAGBLAD Bureaux: TELEFOON 10064 Op onze Afd. Standaard kunnen nog EENIGE NETTE JONGENS, in Haarlem woonachtig, geplaatst worden, leeftijd 1820 jaar. Aanmelden bij den portier vóór 6 uur n.m. liefst met Poort, aan of bij den Rijksstraatweg, Oud-Schoten. 1 Mei te aanvaarden. Brieven onder No. 3662, bur. van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 11