De bijtring van baby Europa 1 Het nieuws van heden Stavisky's succes Café ingestort te Beiroet DAGBLADEN TE MADRID VERSCHIJNEN WEER (H rul mêm DE DYNAMIET-EXPLOSIE IN SAN SALVADOR De besprekingen te Rome DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN.- voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DONDERDAG 15 MAART 1934 Avondblad ITALIË ONTEVREDEN OVER HITLER Naar stabilisatie der Donaulanden 27 menschen gedood Oostenrijk en de H. Stoel De N.S.D.A.P. gesloten Het Weer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiuiuj PRINSES JULIANA OP DE JAARBEURS De toestand in Estland Nieuwe maatregelen tegen de „veiligheidsstrijders" PETER RENDL f De socialistische drukkers geven de staking op. Bouwvak staking duurt voort Het aantal dooden reeds 150, ook het stadhuis van La Liber- tad verbrand Havenwijk verwoest Overstroomingen in de Po-vlakte „Bloedregens" D~ moord op Doeca Maandag begint het proces tegen den moordenaar Codreanoe meldt zichzelf aan Naar een handelsovereenkomst tusschen de drie landen? Frankrijk gelooft het niet hard Zijdie zich tegen 1 April on ons blad abonneerenontvangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN De brand op de „Fulton De geheele bemanning gered Noorsch schip in China geplunderd Te danken aan zijn politieke vrier* den, verklaren hoogere politie-beambten De doofpot-methode Luchtpost in Amerika Protesteerende houding van Lindbergh NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18646 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez, mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. D RUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek (Van onzen Romeinschen correspondent). Mussolini schijnt niet zoo bijgeloovig te zijn als men het wel eens wil doen voorkomen. Anders zou hij voor de ge wichtige besprekingen met de staatsleiders van Oostenrijk en Hongarije niet den datum hebben gekozen, die als gedenkdag van Caesar's dood een fatale reputatie geniet. Het programma van Dollfuss' en Gömbös' bezoek vermeldt zelfs op dien datum (den 15en Maart) een gala-voor- stelling in de Opera. Is het mogelijk, dat die Romeinsche ongeluksdatum een geluksdag gaat worden in de geschiedenis van Europa en ten gevolge der conferentie, welke op het oogenblik Wordt gehouden, een nieuwe beteekenis zal krij gen? Het Oostenrijksche vraagstuk, verzekert een beeldsprakig Oostenrijker mij, is de ring, waar op de baby der Europeesche samenwerking zich de eerste tanden doorbijt. Maar, voegt hij er aan toe, het is geen onverdeeld genoegen, voor bijtring te spelen. Tot nu toe heeft de oefening weinig resul taat gebracht en als het op deze wijze door gaat, zal de baby een grijsaard zijn, zonder ooit tanden te hebben bezeten. Reeds Briand viel bij het woord „Anschluss" uit zijn rol van Euro- peeschen vredesengel en getuigde, dat dit woord „oorlog" bsteekende. Sindsdien heeft menige Europeesche staatsman die uitspraak in het openbaar of onder vier oogen herhaald; maar er is nog bitter weinig geschied, om den Anschluss niet alleen voor het oogenblik on mogelijk, een kwestie van de gepantserde vuist maar voor de toekomst overbodig te maken. Plannen zijn er genoeg aan de hand gedaan, maar wat den één een fraai middel scheen, was voor den ander erger dan de kwaal. En terwijl de kanselarijen memorandums en tegenmemo- randums schreven, liet men Dollfuss met het vuur aan de schenen staan. De Italiaansche politiek heeft in het laatste kalenderjaar een schielijke ontwikkeling doorge maakt, die begon, toen Hitier uit den Volken bond heenging en alles op directe onderhande lingen met Frankrijk zette. Het Pact van Vier, door Mussolini uitgedacht als instrument voor een geleidelijke en vreedzame revisie der vre desverdragen, verloor terstond veel van zijn practische waarde. Hitier ging verder en drong van alle punten van revisie juist dat ééne op den voorgrond, dat voor Mussolini taboe is. Zoo komt het, dat de pers van Italië, dat als onzelf zuchtige kampioen van een billijke revisie ten gunste der meest beschadigde staten, met name Hongarije wilde optreden, nu zelfs met het Woord „revisie" voorzichtig moet zijn. Italië voelt zich door Hitier zeer slecht be handeld. Zijn rol als bemiddelaar, die eener- zijds de Duitsche eischen matigde, ander zijds deze gematigde eischen steunde, is stuk geslagen. De kwestie van den Anschluss, door Hitier ontijdig op de spits gedreven, heeft Ita lië tegenover Frankrijk en de Kleine Entente in een zwakke positie geplaatst. Beiden laten, zij het minder of meer oprecht, somtijds even door schemeren, dat de kwestie van den Anschluss voor hen wèl van belang, maar toch niet van zóó absoluut vitale beteekenis is als voor Italië. Beter een goede buur dan een verre vriend, zegt het spreekwoord. Voor Italië staat de kwestie anders: het had een verren vriend, die er echter de voorkeur aan geeft, een slechte buur te worden. Als het nationaal-socialistische Duitschland, dat van de eenheid aller Duitsch- geborenen een geloofspunt heeft gemaakt, aan den Brenner zou staan, zou Zuid-Tirol, waar de Italiaansche inlijvingspolitiek reeds stevige resultaten bereikt heeft, ineens een schrijnende irredenta worden. En afgezien daarvan zou het dan nóg grootere Duitsche Rijk in den Balkan, waar de expansie-mogelijkheid voor den Italiaanschen invloed ligt, de „eerstaanwezende" ■De Hongaarsche Minister-President Göm bös wordt bij zijn aankomst te Rome ontvangen door Mussolini zijn en den Italiaanschen invloed gemakkelijk overheerschen. Onder het dreigement van den Anschluss is de verhouding van Italië tot Frankrijk en zelfs tot de kleine Entente dan ook grondig veran derd. Hoe kort is, maar hoe lang s c h ij n t het geleden dat de Italiaansche journalisten, de „allerhoogste" niet uitgezonderd, dag aan dag met grof geschut tegen Joego-Slavië te velde trokken. Nu is Duitschland aan de beurt. Tus- schen de Duitsche en de Italiaansche pers is de laatste weken een duel met scherpe wapens ge leverd, dat niet in een verzoening geëindigd is, maar integendeel fundamenteele tegenstellingen in het licht gesteld heeft, Hoe meer het natio- naal-socialisme zich de oude Germanen als eenig voorbeeld en ideaal voor oogen stelt, des te meer treedt het in tegenstelling met het fascisme, dat de Romeinsche rijksgedachte als ideaal heeft. Hoe meer de nationaal-socialisten den nadruk leggen op het bloed, des te luider getuigen de fascisten van de beschavende kracht der idee. Het is niet enkel een politiek, maar een cultureel en een ideëel contrast. In het beginsel: dat Oostenrijk een zelfstan dige staat moet blijven, zijn Engeland, Frank rijk en de Kleine Entente het met Italië eens. Maar in de methode was men den meest ver- scheidenen opinies toegedaan. De Italiaansche politiek heeft in de gegeven omstandigheden uiterst voorzichtig te werk moeten gaan. Zij mocht haar krachten op het Oostenrijksche vraagstuk beproeven verklaarde Benesj zelf niet, dat hij gaarne de leiding van Mussolini zou volgen? maar zij moest de kool en de geit sparen. Het gansche Donaubekken nu wemelt van kooien en geiten. Hongarije, dat het nauwst aan Italië verknocht is, is eco nomisch het meest van Duitschland afhankelijk. Als elk van Hitler's zestig millioen Arische con sumenten een tikje meer maismeel of lijnzaad gebruikt, is Hongarije een heel stuk geholpen. Het handelsverdrag, door Duitschland met Hongarije gesloten op het oogenblik zelf van Suvich's bezoek aan Budapest heeft voor de Hongaarsche economie zulk een fundamenteele beteekenis, dat de politieke vraagstukken daar mede volledig rekening hebben te houden. En wat beteekent voor Oostenrijk alleen al niet het het bezoek der Duitsche „Sommerfrischler"? Daarnaast staat de economische afhankelijk heid van de beide Donaulanden tegenover de kleine Entente, ook een factor, dien Italië niet in staat is te compenseeren. Italië moet zelfs ook voor zichzelf economisch voordeel uit de samenwerking verhopen, voor al voor de haven van Triest, welker moderne installaties en vermeerderde capaciteit voor 'n goed deel braak liggen. Maar ook hier weer maken allerlei verhoudingen het zeer moeilijk, om Triest werkelijk van zijn natuurlijke „Hin terland" te laten profiteeren. Italië heeft dan ook zijn politieke en econo mische visies ten opzichte van Oostenrijk en Hongarije meer en steeds meer moeten aanpas sen aan de complexe belangen van den ganschen Balkan. Men moet erkennen, dat het .dit met groote bescheidenheid en gevoel van maat ge daan heeft. Daardoor zal de bijeenkomst van aanstaanden Woensdag echter sommige sensa- tioneele verwachtingen teleurstellen. In plaats van over vorstenkronen spreekt men over spoor wegtarieven en in plaats van een politiek blok treedt een moeizame handelsovereenkomst. Dit neemt niet weg, dat deze bijeenkomst een eerste practische stap is op den weg naar een werkelijke stabilisatie van de Donaulanden en van den Balkan. Zoo politiek de kunst van het bereikbare is, wat men weliswaar in het huidige Duitschland ontkent heeft Mussolini hier goede staatsmanskunst getoond. BEIROET, 15 Maart. (Reuter) Het aantal dooden ten gevolge van de instorting van een zeer druk café is tot 27 gestegen, terwijl 12 zwaar-gewonden in het ziekenhuis zijn opge nomen. Het bergingswerk wordt met behulp van mi litairen onafgebroken voortgezet en is bijna beëindigd. Men vermoedt, dat zich geen slacht offers meer onder de puinen bevinden. WEENEN, 15 Maart (V. D.) Omtrent de be spreking tusschen bondskanselier Dollfuss en Kardinaal-staatssecretaris Pacelli verneemt men te Weenen, dat daarbij o.a. ter sprake is geko men de invoeging van het tot nog toe niet ge ratificeerde concordaat tusschen het Vaticaan en Oostenrijk in de nieuwe Oostenrijksche Bondsconstitutie. VERWACHTING: Meest krachtige Zui- |j (lelijke tot Westelijken wind, zwaar be- wolkt tot betrokken, met tijdelijke op- klaringen, regen- of hagelbuien. Weinig S verandering in temperatuur. Hoogste barometerstand: 754.8 te Fardö EE en Abisco. EE Laagste barometerstand: 723.6 te Holly- 5 head. Zon op 6.77, onder 6.02 licht op 6.32. EE Maan op v.m. 6.01, onder n.m. 6.24. IIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIII REVAL, 14 Maart. Volgens een officieele mededeeling zijn tot dusverre 500 aanhangers van de beweging der vrijheidsstrijders m arrest gesteld. Van hen zijn 75 weer na uitvoerig te zijn verhoord, op vrije voeten gesteld. Nog steeds worden hier en daar arrestaties verricht. In enkele plattelandsdistricten was het aantal gearresteerden zóó groot, dat de arrestanten in vereenigingsgebouwen en scholen moesten wor den ondergebracht. De minister van verkeer heeft den onder hem ressorteerenden ambtenaren, voor zoover dezen lid zijn geweest van de beweging der vrijheids strijders, dringend in overweging gegeven ont slag te vragen, daar zij dit anders krijgen zouden. De zuiveringsactie in het officierencorps is niet geschied op zoo groote schaal als men ver wachtte. Men heeft den indruk, dat generaal Laidoner er voor terugschrikt door al te scher pe maatregelen het officierscorps tegen zich in te nemen. Gearresteerd zijn een kapitein en de vrogere commandant van het tankregiment, in welk regiment de vrijheidstrijders vooral veel aanhangers schijnen te hebben. Tenslotte zijn nog vele officieren bij wijze van straf overge plaatst. Verder zijn drie militaire artsen gear resteerd. De Petrus-vertolker van de Passiespelen te Oberammergau, de beeldhouwer Peter Rendl, die na een kortstondige ziekte is overleden MÜNCHEN, 15 Maart (V.D.) De Rijkspen- ningmeester der N. s. D. A. P. maakt bekend dat voorloopig geen nieuwe leden tot de partij zullen worden toegelaten. MADRID, 15 Maart. De minister van Binnen- landsche Zaken heeft gisteren den geheelen dag pogingen in het werk gesteld om een oplossing tot stand te brengen in de staking 'oij de dag bladen, welke weinig sympathie schijnt te vinden onder het publiek. Vanmorgen maakte de minis ter bekend, dat hedenmiddag alle Madrileensche kranten weer zullen verschijnen, aangezien de socialistische drukkers de staking officieel heb ben opgegeven. Alleen het personeel van de „A. B. C." zal ver der staken, hetgeen evenwel geen invloed zal hebben op het bedrijf, aangezien de stakers reeds door ongeorganiseerde arbeiders zijn ver vangen. De bouwvakstaking wordt met dezelfde kracht doorgezet. Vermoedelijk zullen ook de kellners en het overige hotel-personeel wederom in staking gaan, evenals de werklieden in het kleeding-bedrijf. In den afgeloopen nacht demonstreerden sta kers voor een sociëteits-gebouw, waar zij eenige vensters inwierpen. De politie herstelde de orde, waarbij een poli tieman werd gewond. MADRID, 15 Maart. De burgemeester van Ma laga heeft den minister van Binnenlandsche Za ken verzocht, bijzondere maatregelen te nemen teneinde de herhaalde roof-overvallen in deze gemeente te bestrijden. In het dorp Banos hebben anarchisten in de kerk een bom tot ontploffing gebracht, waar door een altaar-beeld werd vernield. Te Santander hebben syndicalisten pamflet ten verspreid, waarin werd aangespoord tot een algemeene staking. Een aantal personen werd gearresteerd. Te Barcelona is het gisteren den geheelen dag rustig gebleven, zoodat men de overtuiging heeft dat de pogingen, om een algemeene staking in het leven te roepen, mislukt zijn. Desalniettemin blijven de genomen voorzorgsmaatregelen voor loopig gehandhaafd. Te Eilbao hebben de bakkerspatroons aange kondigd, dat zij tot sluiting hunner zaken zullen overgaan, aangezien geen overeenkomst tot stand is gekomen tot vernooging van de broodprijzen. Woensdagmorgen bracht Prinses Juliana een bezoek aan de 30ste Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht. We zien haar hier op de rondwandeling, begeleid door den heer Fentener v. Vlissingen NEW-YORk', 15 Maart (Reuter). Te la Liber- tad in den staat San Salvador (Midden-Ame- rika) zijn zooals wij meldden 250 kisten dynamiet in de lucht gevlogen, waardoor een groot deel van de gebouwen en pakhuizen aan de haven vernield zijn. Het aantal dooden is volgens officieele opgaven tot 150 gestegen. De New-York Times spreekt zelfs van 250 dooden en 1000 gewonden. De brand, door de ontploffing ontstaan, woedt nog steeds voort. Tot nu toe zijn vier blokken huizen m de asch gelegd en ook het stadhuis is een prooi der vlammen ge- worden*. NEW YORK, 15 Maart. (Reuter). Uit La Li- bertad (San Salvador) wordt gemeld, dat de brandweer den geheelen nacht is bezig geweest met de bestrijding van den door de dynamiet- ontploffing ontstanen brand. De situatie was soms buitengewoon dreigend, daar de vlammen waren overgeslagen op een voorraad van 4000 vaten benzine en kerosine. Opnieuw ontstonden ontzettende ontploffingen, waardoor de aan de haven gelegen arbeiderswijk, grootendcels be staande uit houten huizen, volkomen werd ver woest. De 250 kisten dynamiet in totaal 7000 kilo gram waren juist van het stoomschip „Cata- lina" uit Francisco aangekomen en overgeladen op een goederentrein. Men veronderstelt dat de ontploffing ontstond, toen de trein zich in be weging zette, waardoor de kisten tegen elkaar werden geschud. Vanmorgen werd de totale schade geraamd op twee millioen dollar. Het in leven gebleven deel der bevolking is grootendeels uit de stad gevlucht. Politie en na tionale garde, geholpen door Roode-Kruis sol daten en eigenaren van particuliere auto's ge ven zich de grootste moeite om de gewonden uit het puin te bergen. Het aantal dooden en gewonden zal, naar men aanneemt, de eerste ramingen aanzienlijk te bo ven gaan. MILAAN 15 Mrt. (Reuter) In het Noord- Italiaarisctie Alpengebied is overal versche sneeuw gevallen. In het gebergte zijn door de aanhoudende stroomen een aantal lawines om laag gekomen. Op verschillende plaatsen heeft men ook weer een zoogenaamden „Bloedregen" gehad welke al les rood verfde. Vermoedelijk was het regenwater vermengd met het roode zand van het Afrikaan- sche woestijn-gebied, dat door stormen omhoog is gewaaid. Tengevolge van de hevige regens van de laat ste dagen zijn vele rivieren buiten de oevers ge treden en zijn groote gedeelten van de Po-vlak te overstroomd. De materieele schade is zeer aanzienlijk: te Stoffoli werd een nederzetting ernstig bedreigd; militairen moesten de 40 be woners met hun have en goed met vaartuigen uit hun huizen halen. In de nabijheid van Fer- rara is 500 H.A. ontgonnen grond overstroomd. BOEKAREST, 15 Maart. (Reuter) Voor den krijgsraad zal hier Maandag het proces begin nen tegen den 26-jarigen student Constantmes- coe, die op 29 December j.l. minister-president Doeca vermoordde. De andere in deze zaak gearresteerde per sonen, onder verdenking van moreele mede plichtigheid, zijn vrijgelaten, daar het parket geen voldoende redenen vond om een vervol ging tegen hen in te stellen. Zooals men zich herinnert, werd Doece, de 54 jaar oude premier en leider van de Roe- meensche liberale partij, op het station te Sinsia doodgeschoten. De moordenaar was lid van de ontbonden IJzeren Garde, een fascistisch gezinde anti- Semitische organisatie. Hij ontkende echter dat hij gehondeld had in opdracht van de partij en zeide dat de studenten Doece uit den weg wilden ruimen, omdat deze vrijmetselaar was. BOEKAREST, 15 Maart (Reuter) De sen satie van den dag is het feit, dat de leider van de „IJzeren Garde", Codreanoe, zichzelf bij de politie heeft aangemeld. In een auto verscheen hij vanmorgen voor het krijgsgerechtshof, waar Maandag 't proces- Doeca begint. Hij werd door een drietal re chercheurs herkend, gearresteerd en naar de politiegevangenis overgebracht. Tot dusver was het onmogelijk de verblijfplaats van Codreanoe op te sporen. Het proces van Maandag a.s. wint door deze gebeurtenis natuurlijk sterk aan in teresse. ROME, 15 Maart. (V.D.) Naar verluidt is bij de besprekingen tusschen Mussolini, Goemboes en Dollfuss vordering gemaakt in de richting van een handelsovereenko nst, waarbij Italië aan Oostenrijk en Hongarije een preferentieel tarief zou toestaan voor alle exporten. Hongarije zou lage spoorwegtarieven krijgen ter verge- makelijking van het vervoeren der goeaeren via Oostenrijk naar Triest en Fiume. Hongarije zou Italiaansche fabrikaten opnemen, terwijl Italië groote hoeveelheden Hongaarsche land bouwproducten zou afnemen. Oostenrijk zal machines en industrieproducten uitvoeren en landbouwproducten invoeren met uitzondering van granen. De voornaamste in Oostenrijk m te voeren landbouwproducten zouden zijn wijnen en vruchten. De besprekingen worden voortgezet. PARIJS, 15 Maart. (Reuter) De Fransche pers is niet geneigd besprekingen te Rome te overschatten. De Romeinsche vertegen woordiger van Havas heeft uit de ver klaringen van Italiaansche diplomatieke krin gen den indruk gekregen, dat het niet waar schijnlijk is, dat een verdrag, ook geen handels verdrag, wordt afgesloten. Pertinax geeft in de „Echo de Paris" hiervoor als oorzaak op, dat Hongarije in geen geval de betrekkingen met Duitschland wil verbreken, terwijl Italië niet zonder meer kan voldoen aan alle verlangens van Hongarije, daar Italië niet met Frankrijk en de Kleine Entente kan breken. In werkelijkheid zou het herstel van het even wicht in midden-Europa daarom nog lang op zich laten wachten. De socialistische typografen te Madrid geven de staking op. De dagbladen verschijnen weer. De Stavisky-affaire. Merkwaardige verklaringen van hoogeTe politie-beambten. Reeds 150 dooden tengevolge Tan de dynamiet- explosie in San Salvador. Het proces inzake den moord op Doeca. De leider der „IJzeren Garde' meldt zich aan. Café ingestort te Beiroet; 27 dooden. De handelsbesprekingen met Frankrijk hebben een bevredigend verloop. Een nationale Coöperatieve Raad gevormd. De nienwe spoorlijn GondaAlphen met den zomerdienst nog niet gereed. De wereldreis van de „Gelria"; Argentijnsche regeering trekt haar stenn terug. Een complot van valsche munters te Rotterdam onschadelijk gemaakt. Voortgezette behandeling der Njjenrode-zaak. O NEW YORK, 14 Maart (Reuter). Naar de „Associated Press" uit Manilla verneemt heeft het Amerikaansche oorlogsschip „Isabel een radiogram opgevangen volgens hetwelk de ge heele bemanning van de „Fulton" gered is. HONGKONG, 15 Maart. (Reuter.) Twee-en - twintig Chineesche zeeroovers. vermomd ais passagiers, hebben Dinsdag j.l. de officieren en de bemanning van de „Norviken". een Noorscn stoomschip van 2924 ton, overrompeld. Na de radio-toestellen over boord te hebben gewor pen, plunderden zij het schip. Gisteren verlie ten de zeeroovers het vaartuig met medeneming van tien Chineesche passagiers als gijzelaars. De kapitein en de officieren zijn ongedeerd. PARUS, 15 Mrt. (Reuter). De parlemen taire enquête-commissie inzake de Stavis ky-affaire heeft gisteren een aantal hoo gere politiebeambten gehoord. Allen waren het erover eens, dat Stavisky zijn groote macht dankte aan zijn vrienden in poli tieke en parlementaire kringen. Een van de politie-mannen verklaarde zelfs, dat hij door zijn meerderen gedwongen werd om een onderzoek naar een bedrog in een rich ting uit te voeren, welke tegen zijn eigen over tuiging in ging, omdat men zich in acht moest nemen voor zekere parlementsleden. Een andere getuige verklaarde, dat hij op de renbaan door den directeur van de „Volonté" werd verhinderd een bookmaker te arresteeren met de bedreiging, dat hij den toenmaligen minister-president Tardieu hiervan in kennis zou stellen. Deze getuige verklaarde verder dat, toen hij een diefstal van 10 millioen in het casino van Juan les Pins had ontdekt, een van zijn meer deren hem beval deze zaak te laten rusten, aangezien twee ministers, die het district Juan les Pins vertegenwoordigden, zich met deze kwestie hadden bemoeid. PARIJS, 15 Mrt. (Reuter). Het parket nam bij de „Compagnie Algérienne" 610 cheques in beslag, uitgegeven door Sima, ten bedrage van verscheidene millioenen, en bij het Credit Lyonnais 287 chèques, uitgegeven door Guil- boud-Ribaud ten bedrage van 350.000 franc. De directeur van den socialen verzekerings dienst in het departement Haute-Garonne is wegens administratieve fouten van zijn post ontheven. NEW YORK, 15 Maart (Reuter) Kolonel Lindbergh heeft den staats-secretaris voor Oor log doen weten, dat hjj geen lid kon zijn van de commissie welke een onderzoek moet instel len naar het gebruik van militaire vliegtuigen voor den lucht-maildienst. Lindbergh zeide van meening te zijn, dat het gebruik van legervliegtuigen voor het postver voer ongerechtvaardigd en onjuist was ten op zichte van de particuliere luchtvaart-maat schappijen, welker contracten zonder vorm van proces zijn geannuleerd. ll^ f V V V 1 M j I 1 II 7 11 7 r 7 r Stand op Donderdag 1 uur n.m.: 731 Vorige stand: 735

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1