R.K. Stucadoorspatroonsbond New-Yorksche Beurs UIT DE STAD VAN HET VATIC AAN IN UTRECHT VERGADERD VRIJDAG 16 MAART 1934 De ramp in San Salvador ISO dooden De civiele lijst van Koning Leopold Verhooging goedgekeurd Chineesch stoomschip gezonken Gevecht met roover- bende Eerst na een urenlang geweervuur konden de bandieten verspreid worden Korte berichten De Francqui-prijs Prachtig object voor chirurgen Mismaakte man, die meer op een aap dan op een mensch lijkt Toegekend aan prof. Lemaitre Een nieuw record Non-stop-bijbel-lezing De Gouden Standaard in het debat Pro en contra van devaluatie be sproken voor de Rott. Graan- studieclub Naar lager prijzen Noordwijkerhout docet Insigneverkoop voor den K.R.O. verboden op zeer merk waardige gronden ZESDAAGSCHE TE PARIJS Zou de crisissteun kunnen vervallen? Vóór den gouden standaard Pijnenburg-Wals aan den kop Rausch-Lohmann winnen in Berlijn DE RAMP MET DE T OM O T SÓEROE" Boternoteering AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 15 Maart Besprekingen zijn gevoerd in ver band met het Landelijk Collectief Contract Arbeid in „aangenomen werk" Collectief contract Afdeelingsvoor stellen Een flauwe markt met koers dalingen over bijna de ge- heele linie, het sterkst voor mijnwaarden. ex coupon. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN Z. H. Paus Pius XI heeft zich Donderdag middag naar de St. Pieter begeven, waar Hij deelnam aan het Eucharistisch Biduur ter her denking der instelling van het H. Priesterschap. Het Biduur is een der plechtigheden van het Heilig Jaar. De Maltezer Ridders werden Donderdag door den H. Vader in audiëntie ontvangen. SAN SALVADOR, 15 Maart (Reuter) Vol gens de officieele opgaven zijn bij de dynamiet- ontploffing in La Libertad 150 personen om het leven gekomen, terwijl 100 personen ernstig en 50 licht gewond werden. 20 personen wor den vermist. Onder de slachtoffers bevinden zich ook bui tenlanders. BRUSSEL, 15 Maart (Reuter) De Kamer heeft heden met 94 tegen 69 stemmen, met een onthouding, de verhooging van de civiele lijst van koning Leopold III tot 12 millioen franken goedgekeurd. Voorts werd met 94 tegen 70 stemmen het wetsontwerp aangenomen, dat de koningin weduwe Elisabeth een jaargeld van 2 millioen franken zal worden toegestaan. SJANGHAI, 15 Maart (Reuter) Een Clii- neesch stoomschip, dat Dinsdag uit Foetsjau naar Sjanghai was vertrokken, is tijdens een hevigen storm gezonken. 88 personen zijn om het leven gekomen. CONSTANTINOPEL, 15 Maart. Nabij Bi- tabli in het Nazipgebied in Oost Anatolië heeft een treffen plaats gehad tusschen een deta chement van de gendarmerie en een bende ge wapende roovers. De bandieten hadden dit gebied reeds lan gen tijd onveilig gemaakt en in de laatste twee jaar een aantal misdadige aanslagen gepleegd. De bende, die reeds vele malen met de poli tie in aanraking is geweest, was er tot dusver steeds in geslaagd uit den weg te komen. Het laatste treffen is voor de gendarmerie niet zonder meer een succes geweest. Het spoor van de bende, dat liep naar een afgele gen huis nabij het dorp Bitabli, werd door 'n sterke weermacht, onder aanvoering van een kolonel, gevolgd. Zij omsingelden het kamp van de bandieten en openden op korten afstand het vuur, dat door de laatsten met een regen van kogels werd beantwoord, tengevolge waarvan drie van de aanvallers, o. w. een boschwachter en de dorpsburgemeester werden gedood. De troepen bestormden hierna het huis. Een langdurig gevecht ontstond en hield tot donker aan. De roovers drongen door het po- litiecordon heen, waarbij hun aanvoerder Ah met Kauli, bijgenaamd „De Bloedige". ge vangen werd genomen. De overige bandieten vluchtten, toen de gendarmes met hun gevan gene naar het huis terugkeerden. Tijdens den nacht ondernamen de bandieten een onverhoedschen aanval om him hoofdman te bevrijden. Tot het aanbreken van den dag vochten zij. Tijdens den strijd werd de roover- hoofdman, die als gevangene in de gelederen van de politie werd medegevoerd, gedood door een kogel in het hoofd. De politie heeft ver scheidene dooden en gewonden te betreuren. Bij het aanbreken van den dag was het ge vecht beënidigd en waren de roovers verspreid. Thans wordt een nieuwe expeditie uitgerust om de roovers op te sporen, wier laatste wa penfeiten den schrik onder de bevolking weer in hooge mate hebben doen toenemen. zaam gearticuleerde klanken, zijn treurigen levensloop kunnen vertellen. Naar verluidt, is de eerste operatie, die de romp recht moet maken, en waarbij vergroeide spieren moesten worden doorgesneden, goed gelukt, en men acht het mogelijk, dat de jonge man weer een menschelijke gestalte krijgt. Ter bescherming van de Zwitsersche horloge industrie is tot einde December 1935 de op richting van nieuwe ondernemingen in de hor loge-industrie verboden. Ook uitbreiding, ver andering of verplaatsing van bestaande on dernemingen is verboden. Verder is de uitvoer van onderdeelen en schablones der horloge-in dustrie verboden. De Katholieke geestelijkheid van Uhlem heeft in haar kerkblad geprotesteerd tegen het feit, dat Zondag jX de Katholieke jejjgd met de Hitler-jeugd moest deelnemen aan een evan gelische plechtigheid in de Evangelische Kerk. BOEDAPEST, 15 Maart (Reuter). In een ziekenhuis, alhier, staan de doctoren voor een heel merkwaardig geval van mismaaktheid, da door operatief ingrijpen hersteld moet worden. De patiënt is een 25-jarige boerenzoon, wiens lengte 86 c.M. bedraagt en wiens armen even lang zijn als zijn lichaam. Vijf weken geleden werd hij uit zijn dorp naar Boedapest overgebracht. Twee jaar oud, had hij zijn moeder verloren en zijn vader be kommerde zich weinig om hem, ook niet toen de knaap kinderverlamming kreeg. De domme vader sloot zijn zoon op in een nauwe ruimte, waar hij jarenlang geheel al leen verbleef en pas als halfvolwassen knaap op handen en voeten begon te kruipen. De abnormaal lange armen, de mismaakte romp en beenen hebben dit deerniswekkende schepsel, het uiterlijk van een aap gegeven. Professor Horvath tracht thans den patiënt een menschelijk uiterlijk te geven. Door onderzoekingen met Röntgen-stralen is de ligging van de verwrongen gewrichten en spieren vastgesteld. Vóór het eerste operatieve ingrijpen heeft men, natuurlijk uitsluitend voor wetenschappe lijke doeleinden, een filmopname van den on gelukkige gemaakt, zoowel in rust- als in be wegingstoestand. De patiënt heeft den artsen, hoewel in moei- Onze Belgische correspondent seint ons: De Raad van Beheer van het Francqui-fonds heeft met algemeene stemmen den jaarlijkschen prijs ten bedrage van een half millioen franken toegekend aan den zeereerw. heer Le Maitre, professor aan de universiteit van Leuven. De onderscheiding werd verleend voor de on derzoekingen van prof. Le Maitre op astrono misch gebied. De honger naar records is van tamelijk re- centen datum, maar dat neemt toch niet weg dat die honger tot een passie geworden is en het tamelijk moeilijk lijkt nog iets oorspronke lijks te verzinnen. Naar uit Baltimore (Maryland) bericht wordt heeft de „Pentecostal Church" er ech ter nog iets op gevonden. De vrome gemeente behaalde de vorige week het wereld-record non-stop-bijbel-lezing. Zondagmorgen verzamelde dominee John W. Pitcher zijn geloovigen in de kerk en begon den bijbel hardop voor te lezen. Toen hij na enkele uren geen stem meer had, werd hij op gevolgd door een lid der gemeente. Enzoo- voorts, enzoovoorts. Heel de bijbel werd zoo van het begin tot het einde voorgelezen in 52 uren, 25 minuten en enkele seconden. De Rotterdamsche Graanstudieclub had Woensdagavond een debatavond georganiseerd om 't voor en tegen van den gouden standaard te bespreken. De oude tegenstander van net goudsysteem, prof. dr. G. M. Verrijn Stuart, heeft daar de deugdelijkheid van het stelsel bestreden; als pleitbezorger van de door onze regeering aanvaarde geldpolitiek trad op de heer Van Sandlck, de bekende overzichtschrij ver van „De Economist". PROEFKONNIJN. „Komt U binnen. „Bijt die hond?. „Tja, dat weet ik nog niet, die heb ik pas sinds vanmorgen." Met instemming van de parochie-geestelijk heid wordt van tijd tot tijd aan de kerken een insigneverkoop gehouden, om de Katholieke kerkgangers in de gelegenheid te steden een klein offertje te brengen voor hun omroep, ter aanvulling van hen, die voor hun radio-pro gramma's niet kunnen (soms niet willen) be talen. Zulk een insigneverkoop is geen dwang, maar past zich aan bij de offervaardigheid van de Katholieken in Nederland. En zelfs de armsten weten hier te geven, omdat hun bekend is het groote belang van hun K. R. O., als ceel van den Nederlandschen nationalen omroep, én als apostolaat. Nu heeft men zich, aldus schrijft W. in den „Katholieke Radio-Gids", in Noord wijkerhout gewend tot' B en W„ met verzoek om Zondag 4 Maart 1.1. aan den ingang van de Katholieke kerk aldaar een K. R. O.-msigne- verkoop te mogen houden. Dit verzoek echter is afgewezen op overwegingen van werkloosheid in de gemeente, den crisistoestand ter plaatse, en omdat: „Het in strijd zou zijn met de belangen dier (liefdadige) instellingen, en met die van de gemeente, indien werd toegelaten, dat op de liefdadigheid der ingezetenen bovendien een beroep werd gedaan door 'n stichting, welker werkzaamheid voor Noordwijkerhout van weinig beteekenis is te achten." Deze motiveering op zich is een unicum. Wij dachten zoo, dat de K. R. O. van belang wa» voor geheel Nederland, waartoe naar ons beste weten ook Noordwijkerhout behoort. Maar B. en W. ter plaatse verklaren vermoedelijk naar een deugdelijk onderzoek huis aan huis dat de K. R. O. van weinig beteekenis is. Wel nu, indien dit zoo'ware, dan hadde men veilig de toestemming voor een insigneverkoop bij de kerk kunnen verleenen, immers, wie zou er nu zoo'n onbeteekenende stichting steunen. Doch indien het college toch dien steun vreesde, hoe kwam het dan tot deze merkwaardige over weging? Is dit antipathie te onzen opzicnte, al dus vraagt de schrijver, beteekent het een voor keur naar andere zijde of is t alleen maar groote onwetendheid? In elk geval is de ge stelde motiveering té merkwaardig, om ze ver loren te doen gaan in de vergetelheid. Aan de rede van den eersten spreker, die zijn aanval op den gouden standaard voorna melijk baseerde op de veranderlijkheid van de goudwaarde, ontleenen wij het volgende betref fende de door onze regeering gevoerde aanpas singspolitiek. Deze achtte prof. Verrijn Stuart irrationeel en bovendien gevaarlijk. Beter zou het zijn, den geldsomloop te verruimen. Loslating van den gouden standaard zou in ons land de gelegenheid openen om het prijs niveau van onze goederen weer in een betere verhouding te brengen tot de op het bedrijfs leven drukkende lasten eenerzijds, de verkoop prijzen op de internationale markten anderzijds. Ook was prof. Verrijn Stuart van meening, dat in geval van devaluatie van den gulden ten opzichte van het goud een deel der steunmaat regelen zou kunnen vervallen. De duurdere in voer hier te lande is slechts schijnbaar een nadeel. Immers, hij kan slechts betaald worden met uitvoer en met rentebetaling op buiten- landsche beleggingen. Als de uitvoer niet ren dabel meer is, zal men ook aan den goedkoopen invoer niets meer hebben! Daarom is vóór alles herstel van de rentabiliteit van den uitvoer noo dig. Daar ligt de sleutel tot het onderhavige vraagstuk, niet bij den invoer. Voor den Indi- schen uitvoer is het verlaten van den gouden standaard, volgens spr., een levenskwestie. De heer Van Sandick baseerde zijn pleidooi in hoofdzaak op de concrete mogelijkheden, die loslating van den gouden standaard voor ons land zou openen en welke hij zeer gering achtte. Hij betwijfelde, of bij de huidige internationale handelsbelemmeringen prijsstijging wel op de valuatie zou volgen. Voor ons land verwachtte spreker van een daling van den gulden geen enkel oeconomisch voordeel en noemt als nadeelen ten slotte nog vooreerst, dat wij ons opnieuw zullen storten in een nieuwen handelspolitieken oorlog, ter wijl wij juist met onze voornaamste afnemers op de basis der reciprociteit een bescheiden mo dus vivendi hebben kunnen vinden; voorts den terugslag op de overheidsfinanciën, doordat de vlottende schuld alleen nog maar bij de Ne- derlandsche Bank zal kunnen worden onder gebracht. Spr. eindigde zijn betoog in eerste instantie met ons land gelukkig te prijzen, dat wij een regeering en een bankleiding hebben, die er niet aan denken door een onnut en gevaarlijk ex periment de aandacht van de noodzakelijke oeconomische maatregelen af te leiden. Op deze gedachtenwisseling volgden nog repliek en dupliek der beide sprekers. Na den rumoerigen nacht van Woensdag op Donderdag volgde een kalme dag en den ge- heelen ochtend en middag gebeurde er niets bijzonders. Om half negen waren aan den kop de koppels Guerra-Di Faco 103 pnt. en Ignat- Magne 68 pnt., gevolgd door Buysse-Deneef 90 pnt. en Pijnenburg-Wals 59 pnt., beide op 1 ronde. Het is inmiddels tijd geworden voor de avondsprints van negen uur. Hierbij ontketent zich een langdurige jacht. Chory-Fabre nemen 2 ronden en komen daardoor bij het leidende peleton. Even later gaan Ignat-Magne er van door en komen een oogenblik alleen aan den kop. Zij worden echter spoedig ingehaald door Pelissier-Leducq en Choury-Fabre. Bij de vijfde sprint gaan onze landgenooten er vandoor, ne men 1 ronde en komen bij het leidend pele ton. Bij de zevende sprint gaan zij er weer vandoor, zij lossen elkaar schitterend af en gaan alles voorbij en weten daardoor alleen aan den kop te komen. Er worden pogingen door de andere koppels gedaan om weer bij te komen, doch onze land genooten weten met 1 ronde voorsprong alleen aan den kop te blijven. De sprints van negen uur werden gewonnen door Pélissier, Coupry, Aerts, Dayen, Gaerra, Pijnenburg, Wals, Coupry, Di Paco en Char- lier. Om 10 uur is de stand als volgt: 1. Pijnenburg-Wals 89 pnt. Op 1 ronde: 2. Guerra-Di Paco 124 pnt. 3. Mouton-Boucheron 81 pnt. 4. Ignat-Magne 74 pnt. 5. Aerts-Charlier 47 pnt. 6. Choury-Fabre 36 pnt. Op 2 ronden: 7. Pélissier-Leducq 8G pnt. 8. Dayen-Lemoine 57 pnt. Op 3 ronden: 9. Buysse-Deneef 92 pnt. 10. Linari-Piemontesi 63 pnt. Op 8 ronden: Coupry-Pecqueux 54 pnt. 12. Broccardo-Faure 25 pnt. Op 12 ronden: 13. Stoepel-Thierbach 22 pnt. 14. Peix-Diot 51 pnt. Ook den laatsten avond bestond er te Ber lijn voor den 30en zesdaagschen slechts weinig belangstelling. Het Sportpalast was slechts voor de helft vol. Zooals te verwachten was, werden Rausch-Lohmann, die reeds lang onbe dreigd met 5 ronden voorsprong aan den kop stonden, winnaars. De laatste avond stond vanzelfsprekend in het teeken van de premies. Ehmer-Korsmeyer, die reeds des middags heel wat punten verzameld hadden, wisten tus schen negen en tien uur twee ronden te nemen en den dagprijs te winnen. Gedurende het laatste uur werden 24 sprints verreden. Hiervan wisten Rausch en Lohmann er elk vijf te win nen, Zims, Ippen en Van Nevele elk drie. Nickel 2, Slaats, O. Nickel en Korsmeyer elk 1. Met uitzondering van een enkele uitlooppoging van Gebr. Nickel, die zonder succes bleef, was het zeer kalm. In totaal zijn afgelegd 3055.160 K.M. Winnaars Rausch-Lohmann 447 pnt. Op 5 ronden: 2. Van Nevele-Slaats 343 pnt. Op 6 ronden: 3. Zims-Ippen 526 pnt. Op 8 ronden: 4. Funda-Siegel 414 pnt. Op 16 ronden: 5. Ehmer-Korsmeyer 411 pnt. Op 19 ronden: 6. Gebr. Nickel 229 pnt. Op 21 ronden: 7. Hoffmann-Umbenhauer 329 pnt. Op 25 ronden: 6. Maczynski-Smeets 347 pnt. SASEBOL, 15 Maart. (Reuter). Tot 12 uur vanmiddag zijn uit den gekapseisden torpedojager „Tomotsoeroe" 66 lijken geborgen, terwijl het aantal levend geborgen militairen onveranderd is gebleven. 32 matrozen worden nog vermist. Men vreest dat zjj door de golven van het schip zijn geslagen. De Leeuwarder boternoteering is heden vast gesteld op 43 cent per K.G. (Medegedeeld door Simoons Co Van 3.304.30 uur Kon. Olie 173 Unilever 81 Philips 245 Redj. Lebong 185%—135 Young 4415/16 Anaconda 9 3/8—7/16 Tidewater 6 13/167/8 Van 4.305.00 uur A'dam Rubber 107—106% Redj. Lebong 184182 Kon. Olie 173% Nadat in de parochiekerk van den H. Do- minicus, aan de Mariaplaats, een H. Mis was opgedragen tot intentie van de overledene en levende leden van den Bond, werd Donderdag morgen in Hotel „Noord-Brabant" te Utrecnt de jaarvergadering van bovengenoemden bond gehouden. Het jaarverslag van den secretaris werd door den heer M. Allessie, 2en voorzitter, vervaar digd, daar de heer Meyer, secretaris, nog steeds ziek is. Melding werd o. a. gemaakt, dat er helaas van medeleven der Bondsleden hoegenaamd geen sprake is. De heer Allessie eindigde zijn verslag met een hoopvollen blik te werpen op de R. K. Jeugd organisaties. Daarna kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Aan de beurt van aftreden was de heer v. Liempt, die zich herkiesbaar stelde, terwijl de heer A. A. Blessing als penningmeester be dankt had. Het Bondsbestuur stelde den heer P. de Leeuw candidaat en de afdeeling Rotterdam de heeren Jos. v. Mil, R'dam; en J. v. d. Valk, Haarlem. Met meerderheid van stemmen werd de heer J- v. d. Valk gekozen als penningmeester en de heer van Liempt herkozen. De penningmeester, de heer A. A. Blessing, bracht daarna het financieel jaarverslag uit. Daar de penningmeester met April toch ver trekt, zal er tegen dien datum een onderzoek naar 7'n boeken worden ingesteld, zoodat het verslag van de Verificatie-Commissie op de Na jaarsvergadering zal worden uitgebracht. Daarna kwam de begrooting 1934 in behan deling, die na enkele discussies ongewijzigd werd goedgekeurd. Na de pauze deed de heer M. Allessie aller eerst uitgebreide mededeelingen over het pas afgesloten collectief contract. Tot nu toe is artikel 20, dat spreekt van de uitvoering der werkzaamheden in ..aangenomen werk", het groote struikelblok geweest bij de totstandkoming van het contract. Voorts liet spr. nog een woord van protest hooren tegen verschillende uitlatingen, die ge daan zijn in vergaderingen te Rotterdam; n.l. dat de heer J. B. Schelen (voorzitter van den R. K. Patroonsbond) verraad zou hebben ge pleegd ten opzichte van het compromis van den heer Moeth. De Rotterdamsche afgevaardigde deelde van uit de vergadering mede, dat de patroons in Rotterdam samen overeen zijn gekomen om artikel 20 te aanvaarden zooals het daar staat; met dien verstande, dat de patroon ne t ver plicht is om altijd in „aangenomen werk" te laten arbeiden. Daaruit volgt dus, dat de patroon zijn eigen inzicht kan hebben of hij in daggeld of in aan genomen werk zal laten arbeiden. Dit zal dan ook afhangen van den aard der plaats enz. en uitgemaakt worden door de Hoofd-Arbitrage-Commissie. De afdeeling Rotterdam stelde voor: Voor een nu komende nieuwe contractspe riode een gelijktijdig beëindigen van de vacan- tie-regeling e. a. commissies, tevens een ander stelsel ter vergoeding van vacantie en feest dagen, en wel door een verhooging van plus minus 3 cent op het uurloon; de werknemers dragen dit bedrag af aan hun organisatie, wel ke een fonds beheert voor dit doel en dat gefi nancierd wordt door hare leden. Het Hoofdbestuur stond afwijzend tegenover dit voorstel en lichtte dit nader toe. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de N. S. P. B. niet verplicht is te plakken. Het tweede voorstel omvatte verlaging bonds- contributie van ƒ20 op ƒ15. Gezien den financieelen toestand van de bondsfinanciën, stond het B. B. ook afwijzend tegenover dit voorstel. De komende Najaarsvergadering zal in Den Bosch gehouden worden. NEW YORK, 15 Maart. (Part.) De stem ming in Wallstreet was heden ongeanimeerd. Nieuwe gezichtspunten werden in den loop van den nacht niet bekend en met spanning wacht men op de verdere ontwikkeling van de be sprekingen in Washington aangaande de Bo nus-bill. Bovendien ontstemden de berichten, dat de spanning in de Amerikaansche automo bielindustrie nog aanhoudt, zoodat de moge lijkheid van een nieuwe stakingsuitbreiding nog bestaat. Vooral de loonsverhooging bij de Fordfabrieken heeft deze vrees nog vergroot. Automobielwaarden verkeerden dientengevolge in reactie. Chrysler vormde een uitzondering en stelde zich op dekkingsaankoopen ruim 1% pet. hooger, doch dit avans ging weer verloren. Staalwaarden waren in verband hiermede eveneens aangeboden en liepen terug. Public- utilities, industriefondsen, spoorwegshares, equipmentswaarden verkeerden zonder uitzon dering in reactie. Daarentegen toonden waren- huisaandeelen slechts weinig verandering, ter wijl ook petroleumaandeelen aanvankelijk weer stand boden, doch ze moesten per saldo even eens een verlies aantoonen. Mijnwaarden had den een onregelmatig verloop, doch neigden overwegend tot reactie. In de middaguren viel een zeer flauwe stem ming voor mijnwaarden te constateeren als gevolg van berichten, dat de regeering op het oogenblik niet geneigd is verdere stappen te doen ten behoeve van de zilverproducenten. Zooals bekend, kwam de vaste stemming voor dit product voort uit het streven van de re geering om den zilverprijs te doen stijgen, ten einde den producenten tegemoet te komen. Na het bekend worden van dit bericht viel de no teering van dit product sterk terug. Ook de noteeringen van de betreffende aandeelen moesten een verlies boeken, hoewel de koersen niet op het laagste punt van den dag sloten in sympathie met het aantrekken van den zil verprijs. Ook de overige afdeelingen. waaron der automobiel- en staalwaarden verkeerden in reactie. Tegen het einde van den beurshan del veroorzaakten dekkingsaankoopen weer eep herstel, doch uiteindelijk leden General Mo tors, Aubum Auto. Chrysler, Amer. Tel. Tel., Du Pont. Allied Chemical, Eastman Kodak, Consol Gas, Montg. Ward. Amer. Tobacco. Int. Harvester, Steels, Beth. Steels, Amer. Smel ting. Kennecott, Atch'ïon Topeka, Delew. Hudson. Illinois Central en Northern Pacific een verlies van 1 pet. a 2 pet. De omzetten bedroegen 1.350.000 shares. Slotkoersen Maart Allied Chemical American Can C. American Can Co. Am. For Power Am Smelting Ref. Am. Tel Tel Am. Tobacco B Am Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr Co Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethl Steel Co Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio Chic Milwaukee pref. Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5% Youngleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El Bond Sh Co. General Electric Gen Gas Electr Geil Gas El. cl. A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern Nickel Intern Tel Tel. Kennecott Copper Koninkl Olie Loew's Ine Low priced shares McKeesport Tin Pi. A. Miss Kansas Texas Missouri Pacific Idem prel Montgomery Ward Nat. Cash Reg Co. National City Bank Nat. Dairy Prod G. A. Nat Steel New York Central Nord American Co Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ Serv N L Radio Corp of Am Ssars Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N -Jersey' Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp a Unit. States Leather Unit. States Rubber Unit. States SteeJ Corp" Wabash gew A Westinghouse El Woolworth Build exdiv f ex claim. I gedaar laten 15 14 13 150 151% 150% 100 100% 100% 28% 29 29% 10% 10% 103/4 43% 45% 4534 119% 12PS4§ 123 69% 70% 703/* 21% 21 14% 15 15% 1% 1% 1% 66s/* 68% 673/* 54 56 56 30% 31% 31% 42% 44.34 44 17% 17% 17% 73% 74% 74% 27% 273/* 28 45 45 443/* 11% 11% 11% 47/s 5 5 52% 54 54% 3% 3% 3% 39% 40% 403/g 18% 19 19 82% 83% 82% 54% 54% 54% 64 65% 64% 96% 98 98% 88% 89% 89% 18 18% 18Vs 2l7/6§ 22% 22-/6 17% 19 19 1% 1% 1% 37% 38% 38 19 19% 19% 19% 20% 20 327/8 34 337/8 4i% 42% 423/* 26% 267/8 27 14% 15 lc% 19% 20% 20% 38% 387/8 387/8 6.35-50 6.50-62 6.55-65 88 88s/*§ 89% 12 123/* 12% 4% 5% 5 7% 8 7% 313/* 33 32% 19% (9% 20% 30 30% 30 16 16% 167/g 48% 49% 497/s 37% 383/* 38% 19% 193/* 193/* 170 170 172 68 65% 65% 35% 35% 33% 36% 36% 36% 39% 40% 39% 8 8% 8 477/8 4»3/8 48% 10% 10% 11 167/8 163/* 16% 27% 28% 28% 33% 323/* 33 21% 213/* 21% 457/8 463/8 45% 11% 11% 11% 128 12»% 128 Va 23% 24% 243/* 67/8 67/8 7% 10 lOVs 10% 19% 20% 20% 52% 53% 34% 4% 4% 4 39 393/8 39 51 51 61% =s bieden. NEW-YORK, 15 Maart. 15 Mrt. 14 Mrt. 15 Mrt. 14 Mrt. Brussel 23.33 23.33 Oslo 2o.b3 25.63 Rome 8.5/V, 8.57% A'dam o7.33 67.34 Madrid 13.63 13.64 Londen 5.097/6 5.097/6 Bern 32.29 32.29 Parijs 6.58 V* 6.58 Weenen 18.95 18.95 Berlün 39.73 39.73 NEW-YORK, 15 Maart. 15 Mrt. 14 Mrt. 15 Mrt. 14 Mrt. Suiker Mrt 1 45 1.45 Mei 1.55 1.55-56 Juli 1.61-62 1.62 Sept. 1.66-67 1.67-68 Dec 1.72 0.73 Jan 1.73-74 1.74-75 Mrt. 1.77-78 1.78-79 Ct.Cuba 3.45 3.48 Rubber *4rt 11.45 Mel 11.60 Juli 11.91 Sept 12.23 11.42 11.56 11.89 12.19 Oct 12.34 Dec 12.55 Jan. 12.66 12.29 12.50 12.62 54.00 Tin .oco 54.00 Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco Katoen Loco 12.45 Mrt. 12.18 April 12.21 Mei 12.25 Juni 12.29 Juli 12.34-35 12.34 (Rio) April 54.00 54.00 98% 98V* 12.45 12.15 12.19 12.24-25Nov 12.29 Dec Aug. 12.39 Sept 12.44 Oct. 12.49-50 12.54 12.60-63 Jan. 12.68 (Santos) Mrt 8.35 Mei 8.45 Juli 8.54 Sept 8.63 Dec. 8.70 8.43 8.53 8.63 8.70 8.76 Mrt Mei Jul) Sept Dec 10.65 10.85-86 10.99 11.30 32 11.43 99V* 99% 12.38 12.42 12.47-48 12.52 12.58 12.64 10.78 1099-1100 11.12 11.44 11.56 15 Mrt. 14 Mrt. Tarwe Mei 867/6-87 883/&-% 33% CHICAGO, 15 Maart. 15 Mrt. 14 Mrt. Haver Jul) 87-87% 88%-% 'UU 34Vs Sept 88-88% 89%-% Sept 34% Mais Rogge Mei 507/g 51 Juli 52% 53 Sept 54% 54% Reuzel 34% 35 35 Mel 58V* Jul! 59% Sept. 62% .Duluth Lijnzaad 59% 607/s 63% Loco 6.47% 6.50 Mei 6.12J/2 6.15 Mei 1.80 1.81 Mei **6.65 6.67% Juli 1.80% 1.81% Juli 6.67% 6.70 Sept 6.87% 6.92% Oud contract Nieuw contract 15 Mrt. 14 Mrt. Tarwe WINNIPEG, 15 Maart. 15 Mrt. 14 Mrt. Gerst Mei 677/8 Juli 694/6 Rogge Mei 46% Juli 48% Haver Me., 347/f Juli 35% 68% 69% 47% 487/b Mei 40%- Juli 41% Lijnzaad Mei 1.49 l/2 Juli 1.48 40% 41% 1.50% 1.49% 35 35% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 15 Maart. Tarwe: Mrt. Mei 4/3 5/8; Juli 4/5 3/4; Oct. 4/7 7/8. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUrcY.N, aangekomen 14 Maart: Valpïato, s„ Londen; Wolfram, s„ Hamburg. 15 Maart, Astarte, s., Bremen; Salaca. s„ Riga, laatst Rotterdam; Bowling, s„ Leith. 15 Maaüt: NooTd Stad, m.s., Londen; Uit gaande vastgemaakt wegens slecht weer: Val- prato, s.; Prowess, m.s. 15 Maart: Rye, s„ Goole, Hontestroom, s., Londen. Vertrokken 14 Maart: Sheaffield, s„ New castle: Flandria, s., B.-Alles; Dunavls, s., Rot terdam; Triton (Dultsche), s., Bremen; Theano, s., Belfast via Rottredam; Stella (Esthlandsche), s„ Antwerpen; Amazone, s. Kopenhagen. 15 Marat: Grangesbelg, s„ Stockholm; British Pluck, s„ Swansea. AMSTERDAM, 14 Maart, Valprato, Londen, bunkeren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Han del Mij.: 15 Maart: Wolfram, Hamburg, stukgoed, Hanr delskade, Holl. Afrika Lijn; Astarte, Bremen, stukgoed De Ruyterkade, Van Es Van Omme ren; Salaca. Riga laatst Rotterdam, hout, Hout haven, Vinke Co.; Bowling, Leith, stukgoed en steenkolen, Zeeburgerkade, Verg. Cargadoors kantoor. 15 Maart: Noord Stad, Londen, cement, Riet landen, Salomon's Kustvaart; Rye, Goole, stuk goed en steenkolen, Handelskade, Gebrs. Scheuer; Hontestroom, Londen, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomboot Mij.; KON. NED. STOOMBOOT MIJ. BODEGRAVEN, thuisreis, pass. 14 Maart n.m. 8 uur 20 Lydd DEUCALION, 14 Maart n.m. 8 uur van Ham burg naar Amsterdam. GANYMEDES, 14 Maart van Varna naar Con- stanza. RHEA, 14 Maart van Musel naar Oporto. VULCANUS 14 Maart van Tarragona naar Vinzaroz. BENNEKOM, thuisreis 13 Maart te Panama. AURORA, 15 Maart van Amsterdam via Rot terdam naar Midd. Zee. HERCULES, 15 Maart van Amsterdam vla Rot terdam naar Zwarte Zee. ALMELO, thuisreis, 14 Maart, des nachts 12 uur te Londen. - CERES, 15 Maart van Malta naar Patras BAARN, 14 Maart n.m. 6 uur van Hamburg naar Antwerpen. BODEGRAVEN, thuisreis, 15 Maart te Londen. COLOMBIA, uitreis, pass. 15 Maart v.m. 4 uur de Azoren. GANYMEDES 15 Maart van Varna te Con- stanza. IRENE 14 Maart van Catania naar Mes sina v. o. IRIS, uitreis, was 12 Maart 180 mijlen N.-W. van Vigo. ORION, 15 Maart van Genua naar Alexandria. TRAJANUS, 15 Maart van Alexandrië te Jaffa. VULCANUS, 15 Maart van Tarragona te Vina- roz. KON. HOLL. LLOYD SALLAND, thuisreis, 14 Maart van Santos. MAASLAND, 14 Maart van Amsterdam te Hamburg. AMSTELLAND, nara Rotterdam, was 13 Mrt. 10 uur 50 n.m. 800 mijen Z.W. van Lands End. HOLLAND—AMERIKA -LIJN LEERDAM, New-York naar Rotterdam, pass. 14 Maart n.m. 3 uur 30 Scilly. VOLENDAM, Rotterdam naar New-York. 14 Maart van Southampton. STATENDAM, toeristenvaart, 15 Maart te Athene. BINNENDIJK, 15 Maart van Rotterdam naar Norfolk. BEEMSTERDIJK, 15 Maart van Rotterdam naar New-Orleans. BEEMSTERDIJK, uitreis, 15 Maart te Ant werpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN MAASKERK, 14 Maart van Dakar naar Freetown HELDER, 14 Maart van Las Palmas naar Havre. JAVA—NEW-YORK LIJN. Java. DJAMBI, 11 Maart van Belawan naar New- Ytfrk ROTT. LLOYD SLAMAT, uitreis, 15 Maart v.m. 7 uur te Marseille. BALOERAN, 15 Maart van Rotterdam te Batavia. BUITENZORG, 14 Maart van Batavia naai Rot terdam. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALCHIBA thuisreis, 140 Maart van Rio Janeiro SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. KOTA RADJA, 14 Maart Van Pacific Kust te Durban, tave. KONINKL. PAKETV MIJ. HOUTMAN, 13 Maart van Kaapstad te Tama- LE MAIRE, 14 Maart van Belra te Zanzibar. MIJ. OCEAAN. MYRMIDON, Java naar Amsterdam, 14 Maart van Genua. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLANDAFRIKA LIJN. RANDFONTKIN, 15 Maa.rt van O.-Afrika te R'dam; vertrekt 15 Maart n.m. 5 uur 30 naar Bremen. NIJKERK, thuisreis, 15 Maart te Durban; vér- trekt 18 Maart naar East London. RIETFONTEIN, 14 Maart n.m. 6 uur van Ham- burg naar Amsterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2