Drie-in-de-pan a la Italienne De overeenkomst van Rome vindt sympathie Het nieuws van heden Koningin Emma HOE ZAL ZIJ SMAKEN? Rusland in den V olkenbond GUNSTIGE ECHO'S UIT PARIJS EN LONDEN holt&Straathol DE BAROMETER al ook tl voldoen VEREEN IG DE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 ZATERDAG 17 MAART 1934 Avondblad Vergeefsch gestook Foto brengt misdaad aan het licht Desbetreffende besprekingen met Frankrijk zouden nagenoeg ten einde zijn Bankier als vrouwtje verkleed Insull's vlucht uit Athene Een restauratie van de Habsburgers Ook Boekarest fel er tegen Japan in Mandsjoerije Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiuii| DE MALTHEZER RIDDERS TE ROME - auiil De dood in de golven Zeven Belgische zeelieden ver- dronken voor de oogen der hulp-brengenden HET FRANSCHE PARLEMENT OP RECES Franklin-Bouillon eischt eenheid in de buitenlandsche politiek. „Frankrijk heeft gesproken" Het verdedigingscorps in Engeland Wie toe kunnen treden Nieuw kabinet in Letland De Malthezer ridders bij de Processie in de Sint Paulusbasiliek te Rome voor het ver dienen van den jubileum-aflaat. Fransche voldoening over de mo gelijkheid van uitbreiding tot andere staten Heden onderteekening Parijs goed te spreken Voldoening te Londen Lindbergh en de lucht post Verklaringen voor Senaats commissie Wanhoopsdaad te Parijs DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN Reden tot eenige bezorgdheid Bloedige gevechten in Chineesch-Turkestan 2000 personen gedood Frankrijk ontwapent niet MMTKLEEDING NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18649 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 cf.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Het heette, dat de besprekingen tusschen Mussolini, Dollfuss en Gömbös te Rome niet zoo vlot verloopen wilden, als men, gezien de langdurige en zorgvuldige voorbe reidingen, meende te mogen verwachten. In twee opeenvolgende berichten werd verklaard, dat de Hongaarsche premieA zijn verblijf in de Eeuwige Stad tot tweemaal toe met enkele dagen zal verlengen, officieel om aan een uit- hoodiging van den Duce voor een uitstapje haar Napels en Capri gevolg te kunnen geven, officieus echter, omdat er (moeilijkheden op de conferentie van Drie zouden zijn gerezen. Dat er zich op deze belangrijke conferentie moeilijkheden hebben voorgedaan, is even Zeker als dat van verschillende zijde gepoogd is met tendentieuze berichten te stoken, om die moeilijkheden tot onoverkomelijkheden te Vergrooten. Het is vooral Duitschland ge weest, dat er alle belang bü had de pogingen Van Mussolini om met Dollfuss en Gömbös te komen tot een economische en politieke samen- Werking, te verijdelen. Immers, indien het tot Zulk een samenwerking zou komen, zou de ,,Anschlusz"-gedachte weer verder naar het rijk der Duitsche niet te verwezenlijken illusies Worden teruggedrongen. Aanvankelijk werd ge meld, dat vice-kanselier von Papen van het Maltezer-congres te Rome gebruik zou maken om een oogje in het zeil te houden, maar von Papen werd ziek en bleef thuis. Toen deed het gerucht de ronde, dat de Duitsche Minister van Buitenlandsche Zaken, von Neurath, zich haar Rome zou begeven, maar ook dit gerucht bleek een „canard". De eenige zichtbare tee kenen, dat Duitschland in de weer was om Mussolini's Donau-plannen te doorkruisen, waren het opzienbarende bezoek van den Duit- schen gezant te Rome aan Gömbös en de reis Van den Joego-Slavischen gezant te Berlijn naar Belgrado. Het bezoek van den Duitschen gezant te Rome aan den Hongaarschen pre mier werd opgevat als een demonstratie ter herinnering aan het onlangs tot stand geko men Duitsch-Hongaarsche handelsverdrag, waarmee bij eventueele regelingen met Italië rekening zou moeten worden gehouden. De Joego-Slavische gezant zou gunstige Duitsche voorstellen voor het sluiten van een Duitsch- Joego-Slavisch handelsverdrag naar Belgrado hebben gebracht. In dit laatste meende men een poging van Duitschland té moeten zien om vat te krijgen op de Kleine Entente Hoe dit alles ook zij, het roet, dat Duitschland zoo graag in het door Mussolini bereide eten wil de gooien, is blijkbaar toch niet daarin te recht gekomen. Volgens de laatste berichten moet de economische en politieke drie-in-de- pan a la Italienne, zoo goed als klaar zijn. De vraag is nu alleen maar, hoe zij zal smaken. Volgens de Oostenrjjksche „Reichspost" zouden te Rome de volgende drie pun ten zijn behandeld. Ten eerste: de on afhankelijkheid van Oostenrijk en de samen werking voor den Europeeschen vrede vormen den grondslag van elke economische overeen stemming in het Donau-gebied. Alleen staten, die dit beginsel erkennen, zullen zich bij een economische reorganisatie van dit gebied kun nen aansluiten. Voor de Kleine Entente levert dit niet het minste bezwaar op, maar voor Duitschland wel degelijk. Een dergelijke bepaling zal de toena dering tusschen de Kleine Entente en Italië be vorderen en de verwijdering tusschen Duitsch land en Italië vergrooten, tenzij Duitschland ter elfder ure mocht inzien, dat het met den „Anschlusz" van Oostenrijk een hersenschim najaagt. Het tweede punt zou wederkeerige ex port-faciliteiten en economische preferenties betreffen tusschen Oostenrijk, Hongarije en Ita lië. De havens van Fiume en Triëst zouden van dergelijke regelingen profiteeren ten koste van Bremen en Hamburg. Het derde punt zou de mogelijkheid van het treffen van soortgelijke regelingen met andere mogendheden in den zin van de conferentie van Stresa en Mussolini's memorandum open laten. Wij zullen den letter lijken tekst vam het te Rome gesloten accoord, dat alleen nog onderteekend moet worden, die nen af te wachten om te zien of de informaties van de „Reichspost" juist zijn. Zijn deze juist dan mag men concludeeren, dat Mussolini den grondslag heeft gelegd voor een economische en politieke reorganisatie in het Donau-gebied, welke voor uitbreiding vatbaar is en van groot nut kan worden voor de handhaving van den vrede. Hoe krachtiger 't economisch zwakke Oostenrijk Wordt, hoe meer de invloed van de aansluiting BOEDAPEST, 16 Maart (Reuter) De ver grooting van een foto is aanleiding geworden tot arrestatie van drie personen wegens een misdaad, die zij 13 jaar geleden tijdens de Com munistische revolutie in Hongarije hebben be dreven. De foto vertoonde twee mannen van wie de identiteit thans is vastgesteld bezig een anti-revolutionnairen boer op te hangen. Een dokter, die bij de ophanging aanwezig was, is eveneens gearresteerd. - bij het Derde Rijk zoekende Nazi's er zal ver slappen. Mussolini's Donaupolitiek zou geheel in de lijn vallen van den grooten man der Kleine Entente, den Tsjechischen minister van buiten landsche zaken dr. Benesj, die in een economisch verband van alle Donau-landen de eenig mo gelijke oplossing ziet voor de heerschende el lende, en ook Frankrijk en Engeland, welke zoo zeer gesteld zijn op een handhaving van Oos tenrijks onafhankelijkheid zouden er niet an ders dan mee kunnen instemmen. Het netelige revisie-vraagstuk, dat vooral in Hongarije de gemoederen in beweging houdt en de Hongaren nog altijd doet „liebauglen"' tegen Duitschland, zou natuurlijk naar het twee de plan worden gedwongen. Indien de voorgeno men economische regelingen echter bevredigen de resultaten gaan afwerpen, bestaat de kans, dat ook dit vraagstuk eenmaal tot genoegdoening van allen zal kunnen worden opgelost, wanneer het te gelegenertijd weer op den voorgrond zou worden geschoven. Eerst leven, dan politisee- ren, dat moet de leus zijn van allen zonder uit zondering. PARIJS, 17 Maart (Reuter). In verband met de heden plaats hebbende overhandiging van het Fransche antwoord op het Engelsche me morandum, verklaart de „Oeuvre", dat men het in officieele Fransche kringen zeer onwaar schijnlijk acht, dat Engeland de Europeesche groote mogendheden voor een nieuwe ontwape ningsconferentie zal uitnoodigen, daar de En gelsche regeering zeer goed weet, dat Frankrijk een dergelijke uitnoodiging niet zal aanvaarden. Slechts een conferentie betrekking hebbend op de luchtbewapening zou door Frankrijk wor den aanvaard. Van zekere zijde zegt de „Oeuvre" vernomen te hebben, dat over het toetreden van Rusland tot den Volkenbond volkomen overeenstemming bestaat tusschen Frankrijk en Rusland en dat de desbetreffende besprekingen tusschen de SoVjetregeering en de Quai d'Orsay bijna ge ëindigd zijn. Om te vermijden, dat het toetreden van Rus land tot den Volkenbond eerst op de plenaire zitting van September kan worden besproken, zal de Fransche regeering op de zitting van 10 April niet alleen de verdrags-schending van Duitschland ter sprake brengen, doch ook het toetreden van Rusland tot den Volkenbond voorstellen. PARIJS, 17 Maart. (Reuter) Omtrent de avontuurlijke vlucht van den Amerikaanschen financien Insull, wordt uit Athene gemeld, dat Insull door tusschenpersonen te Londen het Grieksche stoomschip „Maeotis" had gechar terd. Verkleed als een oude vrouw1 is hij 's nachts uit zijn huis geloopen. Toen zijn vlucht met de „Maeotis" bekend werd, is een Grieksche tor pedo-jager terstond met de achtervolging be gonnen. Deze torpedo-jager bereikte de „Maeo tis" nog juist voor de Egyptische kust en bracht het schip naar Piraeus terug.' Op deze terugreis schijnt Insull zelfmoord te hebben willen plegen. In verband met de vlucht van Insull, is de Grieksche minister van Binnenlandsche Zaken gedwongen af te treden en thans is ook de hoofdcommissaris van politie van zijn functie ontheven. Naar nader wordt gemeld, heeft de Amerikaansche gezant een bezoek gebracht aan den Griekschen minister van Buitenlandsche Zaken waarbij besloten werd, dat Insull na zijn terugkeer slechts 24 uur in Griekenland mag blijven. BOEKAREST, 17 Maart (Reuter) In de heden gehouden zitting van de Roemeensche Kamer verklaarde de onder-staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, dat de Roemeensche re geering in de kwestie eener eventueele restau ratie der Habsburgers zich volkomen op het zelfde standpunt plaatst als Joego-Slavië. Een restauratie der Habsburgers zou een be dreiging vormen van den vrede. Roemenië zal met de grootste mogelijke oplettendheid de ontwikkeling van deze aangelegenheid gade slaan en zoo noodig samen met de andere sta ten der Kleine Entente een categorisch „neen" doen hooren. TOKIO 17 Maart. (Reuter). De keizer heeft de door de regeering voorgestelde terugtrekking van de 10de en 14de divisie van het Japansche leger uit Mandsjoerije goedgekeurd. Dit schijnt er op te wijzen dat de spanning, tusschen Japan en Rusland aan het afnemen is. VERWACHTING: Matige tot krachtl- g gen, Zuidelijke tot Westelijken wind, zE zwaar bewolkt tot betrokken, met tijde- lijke opklaringen, regen- of hagelbuien, iets kouder. Zon op 6.13, onder 6.06. Licht op 6.36 S Maan op v.m. 6.27, onder n.m. 9.11. H Hoogste stand: 753.9 te Isafjord. H Laagste stand: 723.6 te Aberdeen. STORMWAARSCHUWINGSDIENST H Geseind 17 Maart om 9.10 uur aan alle 2 posten: Stormsein neer; blijft op uw hoede. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllll! DUBLIN, 17 Maart. (Reuter). Ter hoogte van Queenstown ontdekte de bemanning van een Engelsche tankboot gisteravond een reddings boot op de golven, waarin zich twaalf leden der bemanning van een gezonken Belgische stoom boot bevonden. Toen het tankschip bijdraaide en lijnen liet zakken, kwamen alle schipbreu kelingen aan één zijde van de boot staan, waar door deze omsloeg. Tengevolge van de heer schende duisternis en de buitengewoon onstui mige zee, slaagde men er slechts in vijf van de schipbreukelingen te redden. De zeven anderen kwamen in de golven om het leven. Onder de omgekomenen bevindt zich ook de kapitein van het vergane Belgische schip. Uit ondervraging van de geredde schipbreu kelingen bleek, dat zij al negen uur op de gol ven hadden rondgedreven, voordat zij door de tankboot werden opgemerkt. PARIJS, 17 Maart-. De Fransche Kamer eu Senaat zijn gisteravond verdaagd tot 15 Mei. De rechtsche afgev. Franklin-Bouillon wees er op, dat men helaas in de commissies en de ple naire zitting de vuile waseli van verschillende schandalen heeft gedaan, maar zich niet heeft bezig gehouden met de hoogst belang rijke zaken, die in de parlementen der an dere landen zijn ter sprake gebracht. Spr. ver langde derhalve de toezegging der regeering, dat onmiddellijk na het weer bijeenkomen van het parlement een groot buitenlandsch-politiek de bat plaats vindt. Frankrijk moet verklaren, dat het geen politiek van zelfverloochening voert. Alle Franschen moeten zij aan zij staan, wan neer het om de buitenlandsche politiek gaat. De minister van Buitenlandsche Zaken, Bar- thou, antwoordde hierop o.a.: „Frankrijk heeft gesproken. Het heeft op 18 Februari op het memorandum van Duitschland geantwoord en Zaterdag zal de ministerraad beraadslagen over het antwoord aan Engeland. Wanneer gij beide antwoorden kent zult gij we ten, dat Frankrijk gesproken heeft. Het wil den vrede, maar het blijft aan zichzelve indachtig, aan zijn belangen, zijn eer en zijn veiligheid." (Luid applaus). Na nog eenig debat besloot de Kamer met 376 tegen 198 stemmen op reces te gaan en op 15 Mei weer bijeen te komen. Het opheffen van de immuniteit van alle af gevaardigden, hetgeen geopperd was door de parlementaire commissie van onderzoek, is niet te berde gebracht. LONDEN, 17 Maart (Reuter) Het ministe rie van Oorlog heeft een officieele mededeeling verstrekt over de recruteering voor het nieuwe „Koninklijke Verdedigingscorps", welks oprich ting in het Lagerhuis werd aangekondigd. De recruteering wordt beperkt tot vroegere soldaten der gewone troepen tusschen 45 en 60 jaar of beneden 45 jaar, wanneer zij een doktersattest kunnen toonen waarin wordt aan gegeven, dat zij ongeschikt zijn voor den ge wonen dienst. Elke gerecruteerde moet een verklaring onder teekenen, dat hij zich in geval van oorlog ter stond aanmeldt voor den dienst in elk wille keurig deel van het Britsche rijk. De verklaring is bij de wet vastgésteld en op niet-naleving staat straf. De leden worden uitgerust met uniformen en wapenen. De taak van het corps, welks karak ter zeer sterk herinnert aan de vroegere reserve formaties van het Engelsche territoriale leger, zal in hoofdzaak vormen de bewaking van stra tegische punten. RIGA, 16 Maart. (V.D.) Na dagenlnage on derhandelingen is het hedenavond den leider van den Letlandschen Boerenbond, Ulmanis, gelukt een nieuwe Letlandsche regeering te vormen, welke zich nog denzelfden avond aan het parlement heeft voorgesteld. Minister-pre sident is Ulmanis (Boerenbond), die voorloo- pig ook het ministerie van buitenlandsche za ken op zich heeft genomen. ROME, 17 Maart (Reuter) Volgens een bericht van het Agentschap Stefani zijn gister middag in het Palazzo Venezia, na een bespre king tusschen Mussolini, Dollfuss en Goemboes, welke drie uur duurde, twee protocollen gepa rafeerd, resp. betrekking hebbende op econo mische en politieke kwesties. Deze protocollen zouden reeds heden door de drie staatslieden onderteekend worden. ROME, 17 Maart In een onderhoud met United Press verklaarde bondskanselier Dollfuss gisteren, dat de Oostenrijksch-Italiaansche be trekkingen in de afgeloopen jaren voortdurend zijn verbeterd. „De driemogendheden-conferentie te Rome, aldus Dollfuss, was noodzakelijk, om een spoedige en goede oplossing van de Donau- problemen te verkrijgen. De toenadering tus schen Oostenrijk en Italië werd niet overhaast bereikt, doch kwam in weloverwogen stadia tot stand. Oostenrijk heeft in Italië goede vrienden, op wier vriendschap wij kunnen rekenen. Dat dit op het oogenblik weer wordt bevestigd, is van groot belang, omdat wij werken voor een werkelijke onafhankelijkheid van Oostenrijk, ten einde den vrede in midden-Europa en Europa in het algemeen te verzekeren. Oostenrijk werkt systematisch aan zijn herstel, hetgeen het dui delijkst blijkt uit de aanhoudende vermindering van de werkloosheid, de verbetering van den handel en de vele openbare werken. De be sprekingen kunnen beschouwd worden als de springplank voor de Europeesche samenwerking en een vredelievende politiek." Volgens den correspondent van Havas te Rome wordt in het politieke protocol gewezen op het gemeenschappelijk belang en de nood zakelijkheid van een duurzame samenwerking tusschen de drie landen. Overigens gaat dit protocol van dezelfde gedachte uit als het vier- mogendheden-pact en bevat de uitnoodiging aan alle andere mogendheden, die belang heb ben bij een herstel van het evenwicht in Cen- traal-Europa, om zich aan te sluiten. In het protocol schijnt geen gewag te worden gemaakt van een mogelijke herziening der territoriale clausules van de vredesverdragen. Naar het agentschap „Radio" meldt, heeft Mussolini aan Oostenrijk een vrij haven-zóne in Triest en aan Hongarije een vrijhaven-gebied te Fiume aangeboden. Uit de besprekingen te Rome trekt het blad „L'Oeuvre" de conclusie, dat Italië en Honga rije de onafhankelijkheid van Oostenrijk waar borgen en een economische overeenkomst af sluiten, om dan ook met de landen der Kleine Entente dergelijke onderhandelingen te openen. Het blad begroet dezen gang van zaken en verklaart, dat de toestand in Rome nog nim mer zoo gunstig voor Frankrijk geweest is als thans. „Le Jour" schrijft, dat de sympathieke hou ding van Frankrijk tegenover de pogingen van Mussolini niet verhindert, dat de Fransche re geering pas dan zal toetreden, wanneer zij kan rekenen op de instemming van zijn bondge- nooten in midden-Europa. In de „Echo de Paris" noemt Pertinax het onwaarschijnlijk, dat Hongarije de onafhanke lijkheid van Oostenrijk zou garandeeren op een wijze, die dit land met Duitschland in conflict zou kunnen brengen. De territoriale eischen van Hongarije zijn zeer groot en Hongarije is er Zich wel van be wust, dat deze eischen slechts in samenwerking met Duitschland ingewilligd zouden kunnen worden. LONDEN, 17 Maart (Reuter) De „Daily Telegraph" schrijft, dat de geest en de strek king van de besprekingen te Rome in Londen met voldoening zijn opgemerkt. Mussolini heeft zorgvuldig vermeden economische overeenkom sten of speciale politieke voorwaarden te stel len, die de belangen van de andere nabuur- staten van Oostenrijk en Hongarije zouden kunnen schaden. Het recht van Duitschland, om zich aan te sluiten bij de overeenkomst wordt volkomen erkend. Mussolini heeft aan eenige mogendhe den, die onlangs de Italiaansche stappen scherp becritiseerden, op vriendschappelijke wijze een les gegeven. Volgens de „Times" zal de overeenkomst er slechts zeer weinig toe kunnen bijdragen, om den tegenwoordigen toestand te wijzigen. Met name schijnt de tijd nog niet rijp te zijn voor het sluiten van een politieke overeen komst tusschen Hongarije en Tsjecho-Slowakije. temeer omdat dit land gebonden is aan de Kleine Entente. Het eenige, wat men verwachten kan, is dat de positie van Dollfuss in moreel opzicht ver sterkt wordt en dat Oostenrijk en Hongarije nauwer aan Italië verbonden zijn. Wat de economische resultaten betreft, leg gen de Engelsche bladen in het bizonder den nadruk op het besluit, om de havens van Triest en Fiume voor den Oostenrijkschen en Hon gaarschen handel open te stellen. Dit is voor de Engelsche scheepvaart van groot belang. De Oostenrijksche spoorwegen hebben over wogen, om via Triest Engelsche kolen te doen aanvoeren, in plaats van de Duitsche kolen per trein te laten komen. Tegenover de kolen-leve ringen, zal Engeland in Oostenrijk hout aan- koopen. WASHINGTON, 17 Maart. (Reuter). Tijdens zijn verhoor door de Senaats-commissie, welke een onderzoek instelt naar het sluiten dei con tracten met de luchtvaartmaatschappijen, heeft Lindbergh erkend, dat hij" tot 1 Maart van de Transcontinental Western Airways, waarvan t contract voor het briefvervoer eveneens is ge annuleerd, zesduizend dollar heeft ontvangen en van de Pan-American Airways jaarlijks tien duizend dollar. Hij heeft echter geen deel genomen aan de besprekingen, welke geleid hebben tot het slui ten van de contracten en zijn relaties met de luchtvaart zijn hoofdzakelijk van technischen aard. Lindbergh zeide verder, dat hij het artikel van de nieuwe wet in zake het postvervoer, waarin het recht der particuliere maatschap pijen om aanbiedingen voor nieuwe contracten te doen wordt beperkt, onjuist acht. Volgens zijn meening hadden de contracten niet zonder beslissing van de rechtbank geannuleerd mogen worden. Rusland in den Volkenbond? Overleg met Frankrijk dienaangaande. De overeenkomst van Rome te Parijs en Londen gunstig ontvangen. Zeven Belgische zeelieden aaan de Iersche kust verdronken. Het Fransche parlement op recès. Barthou ant woordt Franklin Bouillon. De toestand van de Koningin Moeder geeft reden tot eenige bezorgdheid. Regeeiing wenscht meer bevoegdheid voor het snel wijzigen van invoerrechten. Huldiging van dr. Philips te Eindhoven. N.S.B.-vergadering te Haarlem voor Katholieken verboden. Justitieel onderzoek vleeschknoeierijen. De veenbrand bij Someren grootendeels ge- bluscht. Brand op Nederlandsch Mettray te Eefde. De toestand van de Koningin- Moeder is momenteel nog hetzelf de, doch met het oog op den hoogen leeftijd van H. M. bestaat er reden tot eenige bezorgdheid. PARIJS, 17 Maart. (Reuter). De bankier André Altermann, die voor een bankroet van millioe- nen stond, heeft gisterenavond zelfmoord ge pleegd door zich door de Metro te doen over rijden. MOSKOU, 16 Maart. Naar het telegraaf- agentschap van de Sowjet-Unie uit Kasjgai meldt, heeft een afdeeling troepen der Toen- ganen Kasjgar en de in de nabijheid dezer stad gelegen vesting Jangisjar ingenomen en het daar ingesloten Toenganengamizoen be vrijd. Bij de bezetting werden 2000 Oeigoen- sche inwoners gedood. PARIJS, 16 Maart. De Senaatscommissie voor buitenl. zaken heeft heden een motie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat Frank rijk met het oog op de herbewapening van Duitschland en bij gebrek aan iedere georga niseerde veiligheid, zich niet kan binden door een overeenkomst, welks tekst het zou dwin gen om of zijn bewapening te verlagen, of af te zien van de onontbeerlijke voorwaarden van zijn eigen veiligheid. rnTvrm 11111 -^~r> \\\\\\\\\\1| HIK/// Stand op Zaterdag 1 uur n.m.: 729 .Vorige stand: 738.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1