STADSNIEUWS fllBll IERT Van Haren s Schoenen! 50-35-20 Haarlem, 20 Maart run BIMÊra vorazMm dnnHH bruin Drood GESLOTEN. NOORD-HOLLAND DINSDAG 20 MAART 1934 tOat hetgten goed, getrainde spieren AGENDA f Th. SMIT, Firma KLEIN f f LUXE EN STEUNSCHOENEN I „SCHOENFABRIEKEN WAALWIJK NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD HOFPLEIN 6-ALKMAAR Telefoon 433 en 633 =i DE HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING Uiteen tot 15 October a.s. TEEKENSCHOOL ST. JOSEPHSGEZELLEN Overgangs- en eindexamen Ouderavond Middelbare school voor Meisjes DE TOESTAND VAN DEN BURGEMEESTER Overgebracht naar Mariastichting VERKEERSONGEVALLEN Aanrijding Eedsaflegging R.K. Studieclub „Graficus" Collecte Reclasseeringswerk Corset-show: firma Van Duren HET OVERLIJDEN VAN KONINGIN EMMA Alle vermakelijkheden stopgezet Vlaggen halfstok Herdenking op de scholen R.K. scholen Middelbare scholen Nog een herdenking Herdenking te Veisen Haarlemsche Ping-pongclub Haarl. Vrijw. Burgerwacht HET NIEUWE KANTON GERECHTSGEBOUW Benoemingen als longen en hart niet meewillen Hoofdvoorwaarde bij sportpres taties is een goede ademhaling. Keel en strottenhoofd moeten dus worden ontzien, want de geringste verkoudheid bemoei lijkt de ademhaling. Wybert behoort daar- vom tot de uitrusting ^an den sportsman. BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK Ongeval aan boord VELSEN VIJFHUIZEN IJMUIDEN STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG 21 Maart INSTELLINGEN R.K. HAARL. VOETBALBOND Samenstelling vertegenwoordigend elftal Sierlijk, mooi diep van glans en uiterst solide, echt een schoen waar men de kwaliteit „van af" ziet! Ook dezen schoen kunt U vergelijken met de duurste soort, maar bij van Haren kosten ze slechts irt alle maten F. 4.50. Koopt dus geen duurderen lakschoen, de kwali teit is uitstekend. Ook alle modellen en uitvoeringen voor dames vanaf 2.75 en voor kinderen vanaf 1.25. Leertip zegt: „Dus voor de feestdagen de betere maar goedkoopere Eigen winkels in alle voorname plaatsen in Nederland. HAARLEM: REMBRANDT THEATER CINEMA PALACE HEDEN DINSDAG f y n, U* ""Tjj i. j i; i lolol j ijii ged olde Gracht 11 Hedenmorgen zijn de werkzaamheden van de Haarlemsche Orkestvereeniging geschorst tot 15 October a.s. Het lag aanvankelijk in de be doeling het winterseizoen te beëindigen met het concert van hedenavond, maar dit gaat op last van het Haarlemsche gemeentebestuur, dat alle muziek- en tooneeluitvoeringen in verband met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder heeft afgelast, niet door. Derhalve was de repe titie hedenmorgen de laatste bijeenkomst van de orkest-leden. zy werden hartelijk toegesproken door den heer mr. Beets, voorzitter van de H.O.V., die de hoop uitsprak dat de musici den moeilijken tijd, die voor hen aanbreekt, goed zullen kunnen doorkomen. Voor sommige orkestleden zal het een extra moeilijke periode worden. De heer Beets sprak er zijn voldoening over uit, dat de prestaties van het corps op hoog peil staan en den laatsten tijd aan belangrijk heid zeker niet hebben ingeboet. Dit verzekert aan de H.O.V. de sympathie van het publiek, welke, naar spr. meent, zeer groot is. Hij hoopte nog, dat het zou gelukken de gedwongen va- cantie te verkorten, waarbij hij wees op de voor nemens van den heer Tuschinski, die extra at tracties overweegt voor Zandvoort. De H.O.V. kon hierbij sterk geïnteresseerd worden, zoodat in die plannen voor het corps eenig perspectief zit. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, is het de bedoeling dat de jaarwerkzaamheden van de H.O.V. worden beperkt tot 8 maanden, omdat de inkomsten der vereeniging, in verband met de vermindering van het gemeentelijk subsidie, niet toereikend zijn om de salarissen der mu sici, al zijn die momenteel tot 70 pet. geredu ceerd, gedurende een geheel jaar te betalen. Van 1 Juli af tot eind Augustus komt de H.O.V. weer bijeen voor het geven van de zo- merconcerten, waartoe zij, krachtens de subsi dievoorwaarden, verplicht is in Haarlem, Bloe- mendaal en Heemstede. Deze concerten zullen worden gegeven in de maanden Juli en Augus tus, waarna de H.O.V. tot 15 October uiteen gaat. Alhoewel de belangstelling voor de H.O.V. groeiende is en de concerten drukker dan vroe ger bezocht worden, is de grootsch opgezette ledenwerving n zooverte mislukt, dat inplaats van eenige duizenden slechts eenige honderden nieuwe leden zijn aangeworven. Bij het gehouden overgangs- en eindexamen aan de Teekenschool van de St. Josephs Gezellen Vereeniging zijn de volgende leerlin gen geslaagd. Van de eerste naar de tweede klasse namen 51 jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 48 leerlingen nJ.: A. J. Antonisse, P. C. Captijn, S. van Eeken, N. Coblens, P. J. v. d. Hoeven, A. Deen, E. Hof- stra, L. J. Evers, P. op den Kelder, J. A. van t Hoff, G. Ligthart, C. J. Jongejans, M. G. Loot, J. B. C. Lubbers, A. J. Otte, A. N. Massa, A. J. Out, H. M. Montfort, W. M. v.d. Prfjt, J. de Mooy, R. van Rossum, W. J. B. Fhilipse, P. J. van Schooten, J. van Roode, H. Sneekes, H. J. Smolenaars, A. B. Snoek, W. J. Staals, C. Veldwijk, H. Teeuwen, P. Visscher, A. Tig- chelaar, J. J. de Wit, C. A. te Wolscher, A. C. Zandstra. J. B. Th. Wijdeman, J. A. van Baaren, J. W. v. d. Landen, J. M. van Bakel, J. J. L. Schipper, C. Berkhout, Th. L. Thijs- sen, G. Ebeli, A. Zwart, L. C. J^ Fielmich, C. Th. Heerens, K. W. van Heusden, A. R. J. Kuypers. Van de tweede naar de derde klasse namen 44 jongens deel aan het examen. Bevorderd zijn 40 leerlingen, nl: M. H. Alof, S. van Bragt, J. A. van Dam, A. H. Clavaux, L. V. P. Chr. L. Franse, J. S. Frank, J. Groot, G. C. van Horick, J. Hob belen, P. H. Huit, S. Nijssen, J. Jelsema, J. Oppenkamp, W. van Kampen, H. Timmer man, J. A. v. d. Veldt, A. G. Liedmeyer, C. J. Zwarts, A. M. v. d. Maat, J. M. K. van Zijl, J. W. A. Meier, G. J. Meyerink, H. F. Bom, B. P. Nederstigt, J. van Dijk, C. A. Out, J. A. Ebelie, P. v.d. Pols, A. P. Houweling, F. N. Raap, J. M. van Leeuwen, Th. B. G. Bchoo- nebeek, A. Niezen, S. Spoor, G. M. Redeker, J. Steenstra, M. Schiefer, J. M. Verheyde, P. H. M. Sweerts, G. J. de Zeeuw. Van de derde naar de vierde klasse namen 29 jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 27 leerlingen nJ.: J. G. van Baaren, H. van Amersfoort, H. A. Beenders, A. van Bakel, A. A. Beumer, W. J. Hopman, H. J. van Ekel, N. P. de Keyzer, P. W. H. Kok, Chr. J. Luiten, J. B. Koster, C. Lunenburg, J. H. Lusthuis, D. J, Schout3n, E. Molenaar, J. B. Snoeks, H. van Rossum, N. J. van Wees, P. B. Spek, G. A. van Duin, A. E. Zoet, A. W. Klingers, H. Zwarter, J. H. Termets, J. A. Wesseling, N. G. Veeken, P. Witkamp. Aan het eind-examen werd door 40 jon gens deelgenomen. Het einddiploma kon aan 39 leerlingen wórden uitgereikt, nJ.: J. M. van Beusekom, W. J. Eising, J. J. Bonfrèr, W. Haasbeek, N. Boon, J. F. v. d. Heyden, C. J. van Eijk, C. Huël, J. C. M. Geenevasen, H. M. Huneker, J. Kuurstra, J. de Kok, W. L. G. v. d. Raadt, R. Kramer, G. H. van Rossum, F. Mollema, P. A. M. Vaumont, J. L. de Nieuwe, J. A. A. v.d. Veldt, Th. P. M. Rikkers, G. J. Veldwijk, H. M. C. Schoen maker, P. N. Vinken, P. J. Snoeks, H. W. Vogels, C. Terpoorten, P. Zwijndrecht, W. Timmerman, M. J. van Aken, A. J. N. Vee- nendaal, C. J. Bakker, P. Veenstra, N. Goes, W. F. Verhallen, A. v.d. Plag, P. Wilhelmus, J. L. ten Brink, A. A. Klein, B. S. v. d. Schuit. Men schrijft ons: Naar aanleiding van het in den Haarlem- schen Gemeenteraad van rechtsche zijde geda ne voorstel tot opheffing der M. S. v. M. alhier, werd aan de betrokken school een ouderavond georganiseerd, waar behalve talrijke ouders aanwezig waren leden van de Commissie van Toezicht op het M. O. en eenige bestuursleden der Plaatselijke Vereenigingen van Leeraren en Leeraressen. In haar inleiding gaf de Directrice der M. S. v. M„ mej. C. M. Burger, een overzicht van den stand van zaken, t. w.: het raadsvoorstel en de motieven, die geleid hebben tot het bij eenroepen van deze bijeenkomst. Voorlezing werd gedaan uit verschillende brieven van ouders, die niet aanwezig konden zijn. Men hoorde o. m.: „De school voorziet in een be hoefteOpheffing ware verkeerde bezuini ging"; „het onzalige voornemen, het doen ver dwijnen van de eenige openbare meisjesschool voor M. O. alhier verdient allerminst de quali- ficatie oordeelkundig". Een en ander oogstte grooten bijval. Waar de heer Weustink in zijn ingezonden stuk betoogde, dat de M. S. v. M. niet meer in dezen tijd zou passen stelde spr. daartegenover het oordeel van mevr. Waarden burg, die in haar ingezonden artikel („O. H. C." vaa 10 Maart jl.) de M. S. v. M. beschouwt als „zeer gunstig om juist dè.t te geven, wat het meest waardevolle voor de opvoeding van vele meisjes moet worden geacht." In dit zelfde artikel wordt nog eens nadruk kelijk gewezen op de essentieele verschillen die er ten aanzien van sfeer, leerstof en methode bestaan tusschen de MULO-school en het Mid delbaar onderwijs, zooals dit aan een Middelbare Meisjesschool gegeven wordt, waaruit onom- stootelijk blijkt, dat de ééne onderwijssoort de andere nooit zal kunnen vervangen. Spr. belichtte voorts de onjuistheid van de bewijsvoering des heeren Weustink, volgens welke het bestaansrecht der M. S. v. M. in twijfel wordt getrokken op grond van het feit, dat de door gediplomeerde leerlingen ingesla gen richting evenzeer gevolgd had kunnen wor den zonder het bewuste diploma. Waartoe zou dit leiden, indien men volgens deze zelfde me thode het bestaansrecht van H. B. S. en Gym nasium ging toetsen! Geheel los van dt alles blijft, aldus spr., het argument dat de ouders van deze meisjes voor hun dochters geen co-instructie wenschen, maar wel „een neutrale opleiding, dus geen confessioneele richting, een beetje meer alge- meene opleiding dan van de M. U. L. ze te sparen voor de zware wiskundige, scheikundi ge enz. examens van een H. B. S.5 j. cursus" (brief van een ouder). Verder haalde spr. aan het warme pleidooi voor de M. S. v. M., door mevrouw Elzinga in de raadszitting van 23 December 1931 gehouden dat in den raad algemeenen bijval vond. Tref fend was daarin ook het getuigenis van de Directrice der R. K. Middelbare Meisjesschool „St. Pius" te Amsterdam, die de differentiee- rlng in de opveoding van jongens en meisjes op pshysieke en psychische gronden geboden acht. Bemoedigend achtte spr. de verklaring van den Wethouder van Onderwijs, die de voorge stelde afschaffing afbraak noemde. Na deze uiteenzetting stelde de Directrice de kwestie in handen van de ouders. Unaniem was het oordeel, dat de school onmisbaar is en dus behouden moet worden. Op voorstel van een der ouders werd een comité van actie ge vormd, dat in protestschrift en audiëntie zijn meening aan B. en W. kenbaar zal maken. Daarna werd het woord verleend aan den heer M. D. van Dijk, Secretaris der Plaatselijke Ver. van Leeraren en Leeraressen, die namens het Bestuur dier Vereeniging verklaarde, deze ac tie ten volle te zullen steunen. Spr. achtte het ontoelaatbaar, dat'het Openbaar Onderwijs op nieuw een veer zou moeten laten. Men hoede zich voor besluiten, die, ook na een econofni- sche opleving, onherstelbaar zouden blijken te zijn. Een der ouders wees erop, dat betere huis vesting der M. S. v. M. het aantal leerlingen nog sterker zou doen toenemen, waardoor de kostprijs per leerling zou dalen. Spr. is over tuigd, dat de Wethouder van Onderwijs het oogenblik zal prijzen, waarop deze school in een nieuw gebouw zal kunnen worden onder gebracht (groote bijval). Dan zou in plaats van afbraak door opbouwende gemeentepolitiek de duurzame bloei van deze onmisbare instelling verzekerd zijn. Tot zoover het ons toegezonden communiqué. Wij hebben den heer Weustink gevraagd of hij er prijs op stelde op dit verslag eenig com- mentair te leveren. De heer Weustink schrijft ons het volgende: Had het bestuur der Middelbare School voor Meisjes mij ook als lid der Commissie van Toe zicht op het M. O. uitgenoodigd voor de be wuste vergadering, vermoedelijk had ik dan heel wat kromme en gebogen vertoogen kun nen rechtzetten. Te gelegener tijd en plaats zal hiervoor wel eens gelegenheid zijn. Hoewel de toestand van den burgemeester geen aanleiding geeft tot bezorgdheid, was de behandelende geneesheer toch van meening, dat de patiënt volslagen rust moet hebben en ter verpleging beter in een ziekenhuis opgenomen kon worden. De burgemeester is thans naar de Maria stichting overgebracht, waar hij een 10-tal dagen zal moeten verblijven. Maandagmiddag om half 4 had op den hoek van de Dreef en de Paviljoenslaan een aanrij ding plaats tusschen een sneltax en een motor rijwiel. De oorzaak was vermoedelijk, dat de motor rijder te laat bemerkte, dat de taxi linksaf wilde. De motorrijder, die nog trachtte de aanrij ding te ontwijken, door uit te wijken naar rechts, werd verwond aan zijn kin en klaagde over pijn in het linkerbeen. De motor werd zwaar beschadigd, de taxi slechts licht. Tegen den motorrijder F. uit Haarlem, is proces-verbaal opgemaakt. De inspecteur van politie te Wormerveer, de heer F. W. de Groot, die bij Koniniklijk Be sluit van 9 Maart j.l. benoemd is tot commis saris van politie aldaar, is hedenmorgen voor de Haarlemsche Rechtbank beëedigd. Heden, Dinsdag 20 Maart, 8 uur, zal de heer J. M. van Zanten uit Alkmaar in de voorzaal van het gebouw St. Josephgezellen, Jansstraat, een lezing houden over „Het vlugge schetsen in verband met het moderne smoutwerk". De huiscollecte, welke Zaterdag j.l. in deze gemeente werd gehouden ten bate van het Reclasseeringswerk van het Nederlandsch Ge nootschap tot Zedelijke Verbetering der Ge vangenen, is vergeleken bij de opbrengst var het vorig jaar een mislukking geworden. Het vorig jaar was de opbrengst ruim 1200 er dezen keer slechts 498.19. Het Comité van Uitvoering verzoekt ons te willen berichten, dat het nog gaarne van die ingezetenen, die Zaterdag j.l. door een of an dere oorzaak hun bijdrage niet gegeven heb ben, dit bedrag zal ontvangen door storting op de girorekening van den secretaris van net Comité van Uitvoering, den heer G. van San té, Pjjntorenstraat 9, postrekening no. 210064. Het groot aantal dames, dat dezen middag was bijeengekomen in de Gem. Concertzaal, was wel een bewijs van groote interesse voor de jaarlijksche corset-show van de firma Van Du ren. En dit kan ons niet verwonderen, daar iedere vrouw, die gesteld is op 'n goed uiterlijk zich zeker eerst een nieuw corset zal aanschaf- fen voor zij haar keus maakt uit de collectie zomertoiletten. Na een korte inleiding waarin spreekster ons wees op de eischen en het nut van een goed passend corset, werden ons achtereenvolgens de corsetten op diverse figuren getoond. Wij moeten bekennen, dat hier gestalten bij waren, die May West en de Venus van Milo verre in de schaduw stelden. Doch de firma Van Duren handhaaft niet ten onrechte het devies: Ne derlands bron voor zware figuren", want zij schijnt wel 'n tooverformule te bezitten om al te sterke uitwassen plotseling te doen verdwij nen. Natuurlijk werden ook de slanken niet ver geten. Ook zij krijgen een corseletje, dat het figuur steunt en zoo mogelijk vervolmaakt. Het zakenprincipe van Van Duren „alles voor onze klanten" waarborgt dus niet alleen een ruime keuze, 'n goede qualiteit en groote ver scheidenheid in prijzen, maar brengt ook de zekerheid van voor iedere vrouw het ideaal op corsetgebied te bezitten. De waarnemende burgemeester van Haarlem, Mr. Slingenberg, (de burgemeester, de heer C. Maarschalk, is wegens een ongeval, zooals ge meld, verhinderd) heeft bepaald, dat heden in verband met het overlijden van H. M. Koningin Moeder, alle vermakelijkheden moeten worden stopgezet. Er zijn dus geen bioscoop- en geen schouwburgvoorstellingen, geen muziek in café's, geen concerten, geen straatmuziek, enz. Over de regeling op de volgende dagen is nog niets beslist. Zoodra het overlijdensbericht van H. M. Koningin Emma in Haarlem bekend was, werd van alle openbare gebouwen en vele particuliere huizen de vlag halfstok uitgestoken. Direct toen het doodsbericht in Haarlem be kend was, luidde de klok van de Noorderkerk. Van 12 tot half 1 beierden de klokken van de Groote Kerk. Van 5 tot 6 uur hedenmiddag zal van alle Katholieke Kerken een half uur de klok geluid worden. Naar wij vernemen is door B. en W. aan de hoofden van de lagere scholen in deze gemeente een brief gezonden, bevattende het verzoek om iri eenige gepaste woorden het overlijden van H. M. de Koningin in de lagere scholen te her denken en in de lagere klassen te wijzen op de beteekenis van de vorstelijke Vrouwe voor land en volk. Op het R. K. Lyceum zal op den dag van de begrafenis van Koningin Emma een herden king gehouden worden. Op de Mariascholen aan de Koningstraat is het overlijden van de Koningin-Moeder her dacht met een toespraak tot de leerlingen, waarin gewezen werd op de verdiensten van H. M. voor ons volk. Ook op andere R. K. scholen heeft een der gelijke plechtigheid plaats gehad. Ook aan de hoofden van de gemeentelijke Middelbare Scholen is het verzoek gericht de leerlingen bijeen te roepen en met hen de over leden Vorstin te herdenken. Op het Christelijk Lyceum heeft de rector, dr. J. v. d. Eist in de aula der school voor leeraren en leerlingen een rede gehouden, waarin hij wees op hetgeen Nederland in H. M. Koningin Emma verloren heeft. De stemming was zeer ontroerd. Op het Kennemer Lyceum betrachtte men de stilzwijgendheid en weigerde de rector ons mede te deelen of op de school het overlijden her dacht is. Op de Prot. Chr. Nijverheidsschool is Konin gin Emma in de lagere onderwijsklassen her dacht. In de vergadering van de afdeeling Haarlem van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde van hedenavond zal de voorzitter, de heer H. Carlee, in enkele woorden het over lijden van H. M. de Koningin-Moeder herden ken. In verband met de nationale rouw zijn ook in de gemeente Velsen alle openbare vermake lijkheden afgelast en alle muziekuitvoeringen voor deze week verboden. Hedenavond zal het overlijden van H. M. of ficieel in den gemeenteraad herdacht worden met een toespraak door den burgemeester. Op Donderdag 22 Maart a.s. zal de Haarlem sche Ping-Pong Club in samenwerking met de Amsterdamsche Club P. T. C. in Hotel „De Leeuwerik" te Haarlem om 8K uur een de monstratie geven van het Ping-Pong spel voor leden en genoodigden van de Indische Vereeni ging „Haarlem en Omstreken". P. T. C. zal uit komen met het eerste team (M. Stokvisch, J. Stokvisch, M. de Smitt en N. Dusseldorp), welk team een der eerste plaatsen van de bonds- competitie le klasse van de Amsterdamsche Ping-Pong Bond bezet, terwijl de Haarlemsche Ping-Pong Club zal uitkomen met de spelers H. van Son, E. Ostwalt, H. Michel en W. Hart- suyker Jr. Zaterdag 24 Maart wordt door de Hillegom- sche Burgerwacht een schietwedstrijd gehou den. Hieraan wordt door de Haarlemsche Bur gerwacht met twee vijftallen deelgenomen. Zooals we reeds eerder meedeelden zal de officieele eerste zitting van het kantongerecht in het nieuwe gebouw in de Jansstraat ver moedelijk Woensdag 25 April plaats hebben. De laatste zitting in het oude gebouw zal dan 23 April gehouden worden. Men is nu zoover met de verhuizing, dat de oude archieven van Beverwijk, Haarlem mermeer en Haarlem reeds ondergebracht en geordend zijn. De kantonrechter wil echter liever met den officieelen overgang wachten tot ook de Rijks waterstaat er zal zijn ingetrokken, vermoede lijk 16 April a.s. DDan zullen de zittingen ongestoord, d. w. z. zonder stoornis van hamer- en verhuisge- luiden kunnen plaats vinden. Een gedeelte van het meubilair, dat vervaar digd is in de gevangenissen, heeft eveneens reeds een plaats in het nieuwe gebouw gekre gen. Wat men nog noodig heeft voor dage- Hjksch gebruik, zal eerst den laatsten dag worden verhuisd. Tot concierge in het nieuwe gebouw is be noemd de heer Reuser, een wachtgelder uit Deventer, die aldaar concierge was aan de Middelbare Koloniale Landbouwschool en tot stoker is benoemd de heer Kolderie, een wachtgelder uit Bergen op Zoom. De oude griffiezaal in het oude gebouw zal tot advocatenkamer worden ingericht, terwijl er ook voorts nog meer veranderingen zullen plaats grijpen. Verlaagde prijzen Geboren: 16 Maart G. de Vries—Kooij, z., 18 Maart G. KleinTolenaars, d.; 17 Maart M. v. d. VisAkerboom, d.; 19 Maart J. G. BoonBoon, z.; 17 Maart A. C. VroomVer- hage, z.; 18 Maart M. DrupsteenVerhagen, z.; 17 Maart C. Slaatsde Vaan, d.; 16 Maart F. v. d. Hoek—v. Nimwegen, d.; 18 Maart M. C. KokHartgers, d.; 18 Maart J. Wijnants Bohne, z.; 17 Maart E. ValkenburgStaring, z.; 17 Maart J. P. A. A. Sweertsv. Gasteren, 'z. Overleden: 16 Maart B„ 2 j., d. v. A. F. de Nijs, Zuidpolderstraat; E. de Haan, 68 j., Lucas Meijerstraat; J. W. Zantvoort, 71 j., Wester straat; 18 Maart G. Zwetsloot, 52 jt„ Kamper laan; 17 Maart P. Demeulemeester, 66 j., West- kolk; 18 Maart L. P. M., 1 mnd., z. v. N. G. W. v. Elferen, Teding van Berkhoutstraat; 19 Maart A. Molenaar, 15 j., Hazepaterslaan. Te IJmuiden is van de Noordzeevisscherij te ruggekeerd de stoomtrawler „Amsterdam" IJm. 58. Op zee had zich een ongeval voor gedaan waardoor de matroos E. Poldervaart een been heeft gebroken. Direct na binnenkomst werd de gewonde per auto naar het St. Antonius Zie kenhuis te IJmuiden Oost overgebracht. Steunbonnen Radiodistributie Het Comité verzoekt ons te melden dat inschrijving voor het verkrijgen van een steunbon voor de maand April voor aangeslotenen bij een der Radio- Centrales in de gemeente Velsen zal geschieden a. s. Donderdag 22 Maart en uitreiking der bon nen 29 Maart op de bekende tijden en plaat sen. Er wordt aan herinnerd, dat alleen op ver toon van dag-stempelkaarten, bondsstempel- kaarten en andere deugdelijke bewijzen wordt ingeschreven. Aanleg van wegen te Santpoort Door J. L. Min te Driehuis is aan B. en W. verzocht, hem vergunning te verleenen tot het aanleggen van wegen over het terrein, liggende tusschen den Hagelingerweg, de Cremerlaan, den Kerkweg en den Kruidbergerweg te Santpoort. Tegen in williging van dit verzoek, onder voorwaarden, bestaat bij B. en W. bedenking. In overeen stemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der oi>enbare werken stellen zij mitsdien voor, de gevraagde vergun ning te verleenen. Burgerlijke Stand. Geboren: M. M. Kors Schouten, z.; J. Bonekampde Winter, z.; J. Tandvan de Scheur, d.; A. C. M. Heilig Homan. d.; T. Schol—Dekker, d.; A. Dingerdis Muller, d.; C. G. Meinema—van Leeuwen, z.; L. VerschurenWeezepoel, z.; J. van der Vis Vuijst, z.; R. H. van Dorpvan der Wal, Overleden: Hendrik Last, 69 j., wed. van F. Booij. Cornelis Orsel, 3 m., z. van T. K. Orsel. Johan Chr. Krom, 74 j., wed. van H. H. Rum- ling. Volkert Balma, 66 j., echtgen. van M. A. Strebe. Matthijs Pleging, 66 j., echtgen. van C. v. d. Kraaij. M. de Vries, 60 j., echgen. van H. Leeuw. F. F. Dekker 57 j. Landstorm Tot een subcommissie van de Gewestelijke Landstormcommissie zijn de vol gende heeren benoemd: C. A. de Koning, voorzitter; L. Tanis, secretaris; M. C Vissers, penningmeester; N. Smit en G. Bakker be stuursleden. Maandag 26 Maart zal in de O. L. school een propaganda-avond worden gehouden voor ge noodigden. Ook zal dien avond een film ver toond worden. Aanmelding. Naar aanleiding van de op roeping, gedaan door den Commissaris van Politie te IJmuiden tot haar, die werden aan gerand op Maandag 12 Maart door den te Ostende aangehouden S„ heeft, naar wij ver nemen, de moeder van de meisjes zich bij de politie gemeld. van de heden aan den Rij ksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers: P. G. 181 275 manden f 1420.—, Zwaluw 95 manden 1550.—, Perseus 100 manden 1720.—, Azimuth 365 manden 2290.Roode Zee 65 manden 1340.Geziena Cath. 90 manden 1070.—, Liesbet Bettie 560 manden 2380.—, Julie Streiff 65 manden 1590.— Amsterdam 720 manden 3340.Caroline 750 manden 3000.Loggers: IJm. 204 690.Sch. 53 580.—, K.W. 22 700.—. IJMUIDEN, 20 Maart Rijksvischafslag Tarbot per kg. 1.15 tot 1.—, griet per 50 kg. 30.tot 15.tong per kg. 1.15 tot 0.85, groote schol per 50 kg. 13.50 tot 10.50, middel schol per 50 kg. 16.50 tot 12.zetschol per 50 kg. 20. kleine schol per 50 kg. 18.50 tot 5.90, bot per 50 kg. 3.40 tot 2.30, schar per 50 kg. 12.tot 4.90, rog per 20 stuks 10.— tot 6.50, vleet per stuk 2.35 tot 0.20, pieterman en poon per 50 kg. 8.— tot 3.groote schelvisch per 50 kg. 25.tot Gebouw „St. Bavo" Onderling Belang, 8 uur. Hoofdbestuur Groenten- en Fruithan del, 3 uur - Bestuur Grafische Bond, 8 uur Trampersoneel, 8 uur St. Caecilia, 8 uür Rechtskundig Bureau, half 9 Vertrouwens mannen Metaalbewerkers. 8 uur Spoorweg personeel, 8 uur Gecombineerde besturen Bouwvakbond, 8 uur Cursus R. K. Volks bond, 8 uur Hotel Lion d'Or Kon. Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde Lezing dr. W. G. v. d. Sleen, kwart over 8. Gebouw „St. Bavo" Overheidspersoneel, 8 uur Steunfonds Bouwvereeniging „St. Bavo", 8 uur R. K. Bloemisten, 8 uur Kunst na Arbeid, 8 uur Bestuur Spoorwegpersoneel, 8 uur Bestuur Melkhandel „St. Jozef", half 9. Café-restaurant Gebr. Brinkmaan K. J. M. V. „St. Augustinus" Lezing Mr. de Kort, half 9. Hotel Royal, Stationsplein Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen, kwart over 8. Sociëteit „Vereeniging" Kennemer Foto kring, 8 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10B uur It K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bi) mej. H. Simons, Bloemhofstraat L Haarlem. Tel 11671. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 24. 8—9 uur. Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem Tel 11671. Wit-Gele Kruis (R.K. Kraamhulp, Wijkver pleging en Magazijn Parklaan 75 (telef. 16391). Spreekuren: R.K. Kraamhulp: Dinsdags van 1 tot 2 uur, Vrijdags van 1 tot 2 uur. Spreekuren: R. K. Wijkverpleging, Magazijn verplegingsartikelen, inschrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 5 uur. Wit-Gele Kruis, Heemstede: zich te vervoe gen bij mevrouw Pronk. Kerklaan 50. ijiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaumiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii I NASSAUSTRAAT 1, hoek Kruisstraat I TELEFOON 13490 Tiiiiiiiiiimuii iiiiin i iiiiiii 111111111111111 ii in ii in mum nu mi iiiniiiiimiiiiT 15.middel schelvisch per 50 kg. 2150 tot 18.50, kleine middel schelvisch per 50 kg. 2D.— tot 14.kleine schelvisch per 50 kg. 15.tot 9.kabeljauw per 125 kg. 38.tot 17.gul len per 50 kg. 12.50 tot 4.70, leng per stuk 1.10 tot 0.33, heilbot per kg. 1.tot 0.65, wijting per 50 kg. 6.30 tot 1.60, koolvisch per stuk 0.65 tot 0.06. De elftalcommissie van bovengenoemden Bond heeft het volgend vertegenwoordigend elftal samengesteld, hetwelk op Tweeden Paaschdag 2 April a.s. des namiddags 2 >4 uur op het Sant poort-terrein zal uitkomen tegen Santpoort 1: Heemskerk (G.W.) Kluiskens (T.Y.B.B.), Gigengack (G.W.) Leuven (H.B.C.), v. d. Mey (BSM) Kamer (T.Y. B.B.) aanv. van Riel (T.Y.B.B.), Toledo (H.B.C.), Ruygrok (H.B.C.) Zandstra (D.S.S.) Vemooy (G.W.) Reserves: de Reus (O.G.), Heesakkers (O.G.), Kortekaas (H.B.C.)Kokkelkoren (B.S.M.) van Rooden (H.B.C.) Hoek Groote Houtstraat-Verwulft SCHIPPERS, AMSTEROAM TEN TEEKEN VAN ROUW wegens het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder, zijn TEGEnOVËR POSTK TELEFOON 15900 9h C7 KORTING OP STOOM- /o EN VERFORDERS MIT Aflevering mooi, vlug, goedkoop I I Geeft Uw uitstoom- en/of verf orders Vóór Paschen als nieuw terug I I Sedert 1868: GED. OUDE GRACHT 11 t/o PóstK. Telefoon 15900 II Zoekt U een afdoende en succesvolle reclame in N o o r d-H o 11 a n d boven het IJ? Plaatst Uw advertentlën ln het I het veelgelezen Dag blad in Noord-Holland boven het IJ. Aanvragen voor adver tentietarieven richte men aan de administratie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2