Autobotsing bij Muiden New- Yorksche Beurs Bouwvakstakïng ten einde UIT DE STAD VAN HET VATIC AAN Mussolini's rede DINSDAG 20 MAART 1934 Decreet der Spaansche regeering door de socialisten aanvaard Kellnersstaking te Sevilla Het Fransche antwoord overhandigd Begrafenis van prins Sixtus van Bourbon 17 Arabische leiders veroordeeld Tegen de IJzeren Garde Wetsontwerp in Roemenië Strijd in Amerika's onderwereld „Sterker in aantal dan leger en marine Ook in Tsjecho-Slowakije een slechte pers Crediet aan Amerika's industrie Boodschap van Roosevelt Engelsche detectives voor Frankrijk Inzake den moord op Prince Franz Schubert Brieven en geschreven muziek ontdekt Mislukte hongermarsch Rusland werkt met Paschen VOOR SCHAKERS Naar de vrijheid Korte berichten Uit de steenindustrie Slechtere arbeids- en loon- voorwaarden? Nood om de mijnen Buitengewone besturenconferentie van den Ned. R.K. Mijn- werkersbond Drie personen ernstig gewond INVOER ELECTRISCHE STOFZUIGERS ERNSTIG VERKEERS ONGELUK RAMING EN OPBRENGST P.T. EN T. VLIEGDIENST IN WEST-INDIË Stuurlieden-examen AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 19 Maart FAILLISSEMENTEA Na flauwe opening en ver deeld verloop sloot de markt op de meeste punten lager WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT Graannoteering STOOMVAARTLIJNE MADRID, 19 Maart. (VJ3.) De Spaansche minister van Binnenlandsche Zaken heeft gis teren bij decreet de hervatting der werkzaam heden in de bouwbedrijven gelast. Werkgevers en arbeiders worden verplicht de arbeidsvoor waarden van den minister van Arbeid te accep teeren, waarbij de 44-urige werkweek wordt ingevoerd zonder korting der oude loonen. Wie het werk op den vastgestelden tijd niet hervat, wordt als ontslagen beschouwd. Onder nemers, die de werkhervatting verhinderen, worden met strenge straffen bedreigd. De socialistische bouwarbeidersbond heeft reeds verklaard, dat het regeeringsbesluit wordt aanvaard. De syndicalisten daarentegen roepen hun leden tot voortzetting van de staking op. Zij hebben him relaties met de socialisten ver broken, met wie zij tot nog toe in een gemeen- schappelijken bouwarbeidersbond vereenigd waren. Een later binnengekomen Reuter-telegram uit Madrid luidt: De staking in de bouwvakken is beëindigd. MADRID, 19 Maart. Te Sevilla hebben de kellners en koks hun werk neergelegd. De mi nister van Binnenlandsche Zaken is evenwel besloten zulks onder geen omstandigheden toe te laten, daar de staking een zuiver politiek karakter zou dragen. Bovendien zou zoo het rustige verloop van de Goede Week te Sevilla in gevaar worden gebracht. De plechtige viering hiervan moet met alle middelen worden gega randeerd. Te Sevilla is in het vereenigingslokaal der Katholieke Volksactie een bom ontploft. Te Malaga worden nog steeds extremisten ge arresteerd. Een deputatie uit een in de bergen gelegen dorp verzocht steun en voedsel voor de 425 bewoners van dit plaatsje, dat den honger dood nabij zou zijn. In het dorp Ribera (provincie Oviedo) heeft de burgemeester uit politieke rancune met de leden van den gemeenteraad het stadhuis in brand gestoken. Alle documenten zijn een prooi der vlammen geworden. De daders en mede schuldigen, in het geheel 33 personen, zijn ge arresteerd. Te Barcelona duurt de staking voort. De re geering te Barcelona heeft besloten het trein verkeer op den Catalaanschen spoorweg met militairen te doen onderhouden, indien het sta kende treinpersoneel morgen het werk niet zou hervatten. De regeering te Madrid heeft den adjudant van generaal Sanjurjo, die betrokken is geweest bij de omwentelingspogingen in Augustus 1932, begenadigd. Men verwacht dat nog meer ge vangenen amnestie zal worden verleend. Maandagmorgen had in de Basiliek van Sint Pieter de Heiligverklaring plaats der Zaligen Benedetto Cottolengo Pompilio Maria Perrotti en Teresa Margherita Redi. Zoodra de Heiligverklaringen hadden plhats gehad, werden er onder groote belangstelling een aantal postduiven losgelaten, die het heuglijk nieuws naar Turijn overbrachten. Kroonprins Umberto zal, vergezeld van den Italiaanschen Gezant bij den H. Stoel, Koning Victor Emanuel m vertegenwoordigen bij de Heiligverklaring van Don Bos co, welke 1 April In de Sint Pieter zal plaats hebben. De Kroonprins zal officieel met de militaire en liturgische eerbewijzen ontvangen worden en plaats nemen op een troon die naast den Pauselijken troon wordt opgericht. LONDEN, 19 Maart (VD.) De Fransche ambassadeur te Londen heeft Maandagmiddag het antwoord der Fransche regeering op het Britsche Ontwapeningsmemorandum overhan digd. De publicatie dezer Fransche antwoord nota zal dezer dagen plaats vinden. PARIJS, 19 Maart (per tel.) In de kloos terkerk van Souvigny had heden de begrafenis plaats van Prins Sixtus van Bourbon. De plech tigheid werd geleid door den Bisschop van Moulins die de lijkrede hield. Het stoffelijk overschot werd bijgezet in den grafkelder der Bourbons, welke sinds 1631 niet meer geopend was en waar o.a. Lodewijk II. Anna van Auvergne, Karei I en Agnes van Bourgogne rusten. Keizerin Zita, Otto von Habsburg, de Her togin van Parma, alsook de Prinses van Bour bon en haar dochter, woonden de begrafenis bij. Te Jeruzalem zijn 17 Arabische leiders in verband met in October JX naar aanleiding van de toelating van Joodsche vluchtelingen, ver oordeeld tot dwangarbeid van vijf tot tien maanden. Voorloopig zijn zij tegen borgstelling op vrije voeten gesteld. BOEKAREST, 19 Maart (Reuter) Binnen kort zal de regeering aan het parlement een wet voorleggen, tot bescherming van de be staande parlementair-constitutioneele staats instelling. Krachtens de bepalingen van deze wet zullen de autoriteiten gemachtigd zijn, om politieke groepen van eiken aard, die propagan da maken voor een gewelddadige wijziging der van geweld tegen een deel der bevolking, te ontbinden. Uitgesloten hiervan zijn die groepen, welke legale middelen gebruiken. De wet verbiedt tevens het formeeren van partij legers, alsmede het dragen van partij- uniformen en het bezitten van wapenen en munitie. Verder zijn alle geheime bonden ver boden; elke organisatie en elke vereeniging moet openbaar zijn en in het openbaar werken. Ambtenaren, die het bestaan van een gehei me organisatie ontdekken, zijn op straffe van ontslag en gerechtelijke vervolging verplicht, hiervan terstond aan de autoriteiten kennnis te geven. WASHINGTON, 19 Maart. De juridische commissie van den Senaat houdt zich thans bezig met het bestudeeren van verscheidene wetsontwerpen tot bestrijding der misdadigers. In de zitting der commissie heeft attorney- general Cummings Maandag een groote rede voering gehouden, waarin hij o. m. verklaarde: De Amerikaansche misdadigerswereld heeft meer gewapende mannen dan het leger en de marine der Vereenigde Staten bij elkaar. Cummings noemde de nieuwe wetsontwerpen bijzonder noodig, omdat tusschen de federale wetgeving en de wetgeving der verschillende staten groote hiaten bestaan, waarvan de mis dadigers profiteered PRAAG, 19 Maart (V.D.). De redevoering van Mussolini heeft in politieke kringen eenige ont stemming teweeg gebracht. De „Prager Presse'' legt er den nadruk op dat de redevoering van den Duce, waarmede hij de werkzaamheden van het nieuwe fascistische 5-jarige tijdvak inleidt, er helaas niet op berekend is een gunstigen in druk te geven van de beraadslagingen te Rome. Uit den inhoud der overeenkomsten van Rome blijkt, dat zij in het bijzonder in politieke rich ting tamelijk ver gaan en dat men er met recht een aanloop in kan zien, tot de schepping van een blok als tegenwicht tegen de kleine entente WASHINGTON, 19 Maart (Reuter). In een boodschap aan het Congres beveelt president Roosevelt de stichting van banken aan tot ver schaffing van credieten op langen termijn aan de industrie. De bij de beide Kamers gedeponeerde desbe treffende wetsontwerpen voorzien in de vesti ging van credietbanken in elk van de districten der twaalf Federal Reservebanken. De regeering zal deze banken een kapitaal verstrekken van 140 millioen dollar; de banken zullen de be voegdheid hebben, om voor het vijfvoudige van deze som verdere leeningen aan te gaan. PARIJS, 19 Maart (Reuter). Het blad .Paris Soir" meldt, dat het den chef van de Engelsche Intelligence Service tijdens den wereldoorlog, Thompson, den bekenden detective van Scot land Yard Wesley en den voormaligen hoofd inspecteur Collins heeft gewonnen voor de op heldering van den moord op raadsheer Prince. GOEDAPEST, 19 Maart. CV. D.) In het Hongaarsche dorp Palanka is overleden de 28- jarige musicus Joseph Schubert. Daar de over ledene geen nabestaanden had, werd zijn na latenschap van overheidswege onderzocht. Hier bij heeft men belangrijke ontdekkingen ge daan. Men vond nX een aantal belangrijke brieven en geschreven muziek van Franz Schubert. Uit de brieven, welke van 1820 dateeren, blijkt dat de noodlijdende Franz Schubert uit Weenen aan zijn te Palanka wonende familie een aantal composities heeft gezonden in de hoop, dat zijn familie deze voor hem zou kun nen verkoopen. De brieven bevatten tal van tot nu toe on bekende bijzonderheden uit het leven van Franz Schubert; zij zullen binnenkort worden gepubliceerd. Onze Belgische correspondent seint ons: De hongermarsch der communisten in Hene gouwen is op een mislukking uitgeloopen. On danks dat de regeering een staking in het mijn bedrijf voorloopig wist te voorkomen en de hongermarsch dus practisch zijn beteekenis ver loor, rukten toch troepen communisten uit Charleroi en andere plaatsen op. Er waren uit gebreide politiemaatregelen getroffen. Het huis van den burgemeester van Charleroi werd door de gendarmerie bewaakt en er was zelfs een machinegeweer opgesteld. De burgemeester had in de laatste dagen tal van dreigbrieven ont vangen. bestaande staatsordening of voor het gebruiken worden gewerkt. REVAL, 19 Maart. Naar uit Moskou wordt gemeld, hebben de Russische vakvereenigingen besloten, dat op Goede Vrijdag en op de beide Paaschdagen in de staatsbedrijven weer zal TIFLIS, 19 Maart (Reuter). In het district Albaran (Armenië) heeft professor Orbeli uit been gesneden schaakfiguren aangetroffen, die onder de Armeniërs en Koerden wijd verspreid zijn. Deze figuren zijn uit wetenschappelijk oog punt zeer interessant, omdat zij grootendeels de oeroude vormen bewaard hebben. Zoo wordt de in het moderne schaakspel ge bruikelijke „toren" voorgesteld door een vogel, waardoor de oud-Perzische benaming voor deze figuur „Rok" (Vogel) verklaard wordt. Eenige Russische schaakspelers zijn voorne mens het schaakspel onder de boerenbevolkng mens het schaakspel onder de boerenbevolking van het district Albaran te bestudeeren en al daar partijen uit te schrijven. MÜNCHEN, 19 Maart. De Beiersche politieke politie deelt mede, dat in verband met den ver jaardag van de nationale revolutie in Beieren tal van personen uit de „Schutzhaft" ontsla gen zullen worden. In de eerste plaats zullen zij in vrijheid worden gesteld, van wie men aanneemt, dat zij zich gebeterd hebben en niet meer in staatsvijandigen zin werkzaam zullen zijn. Meer dan zeshonderd personen zijn in vrijheid gesteld. Een jongmenseh is gedood en drie andere jongelieden, van wie twee meisjes, zijn ernstig gewond bij een auto-ongeluk bij Cottbus. Te Tokio is wegens communistische activi teit de erfgenaam van graaf Tosjisjinge Mori vervallen verklaard van zijn aanspraken op den titel van zijn vader, terwijl twee graven, twee burggraven en vier baronnen om soort gelijke redenen reprimandes hebben ont vangen. In de Zwitsersche schoenindustrie zijn in het afgeloopen jaar in totaal ongeveer 1500 nieuwe arbeiders aangesteld. Op een bijeenkomst van Poolsche arbeiders ter gelegenheid van den verjaardag van Pil- soedski veroorzaakten eenige communisten een handgemeen, waarbij eenige employ é's van het Poolsche consulaat werden gewond. Eenige ar restaties werden verricht. Maandag werd te Nijmegen ten kantore van de N.V. Waalsteenfabrieken te Nijmegen, welke de voornaamste stoenovenexploitatie aan de Waal omvat, een conferentie gehouden tus schen vertegenwoordigers der fabrikanten en arbeiders over de nieuwe arbeidsovereenkom sten in het steenovenbedrtjf. Het oude contract loopt einde Maart af. Aanvankelijk was voor het nieuwe contract door de N.V. Waalsteenfabrieken aangekon digd op basis van loonsvermindering van 15 pCt. De arbeidersorganisatie wist die verla ging terug te dringen tot 8% pCt. De stemming onder de werknemers is blij kens een in Arnhem en Nijmegen gehouden bespreking, dat zij niet veel van het reeds ingekrompen loon willen laten vallen. Reeds in de laatste jaren is het al schamele loon met 20 tot 25 pCt. gezakt. Men achtte de grens bereikt. De arbeidersleiders zijn overtuigd dat de loonen, hoe verminderd zij ook zouden wor den, het bedrijf moeilijk kunnen saneeren. De loonen staan op uiterst minimum. Leiders en arbeiders zagen den eenigsten uitkomst in een adres aan de Regeering, om mede te werken aan de saneering van het bedrijf, dat met ondergang bedreigd wordt door ongebreidelde concurrentie. Men dringt er bij den minister aan op de bevordering van het gebruik van Nederlandsche steenproductie op Nederlandsche werken. De heer v. d. Werf, voorzitter van den Ned. RK. Steenfabrieksarbeidersbond, deelde mede, dat als alleen reeds aan de pijlers van de Waalbrug te Nijmegen harde klinkers waren gebruikt, alleen daarvoor 30 35.000.000 stee- nen noodig zouden zijn, in plaats van nu beton. Maandag hebben te Nijmegen de onderhan delingen tusschen werkgevers en werknemers bijna den geheelen dag geduurd. Het ging vooral over saneering van het bedrijf en loonsverlaging tot 8% pCt. Er werd nog geen overeenstemming bereikt. De onderhandelingen zullen in den loop van de maand weder op genomen worden. De Ned. R.K. Mijnwerkersbond had Zondag middag in „Ons Volkshuis" te Heerlen een buitengewone besturen-conferentie belegd tot het treffen van maatregelen om opnieuw de Werkloozenkas te consolideeren. In zijn openingswoord constateerde de voor zitter, de heer Jos Pelzer, dat de verdere on gunstige ontwikkeling in de mijnindustrie oor zaak is dat andermaal maatregelen moeten worden getroffen. Met enkele cijfers gaf spreker een beeld van den somberen toestand. Het aantal arbeiders in de mijnindustrie, dat op 31 December 1931 nog 37946 bedroeg, was op 31 December 1933 gedaald tot 32.925. Spreker wijst er op. dat door den Bond herhaaldelijk op den noodtoestand is gewe zen en verschllende maatregelen naar voren zijn gebracht. Gewezen werd nog op den drang, uitge oefend op de mijndirecties, om te komen tot een economische belangensamenwerking met een gezamenlijk verkoopkantoor en de vraag werd gesteld of men niet komen kan tot een nationale ordening van allen, die bij de mijn industrie zijn betrokken, ook de kolenhandel. Wat het overleg met de organisaties betreft, deze is in het kader van het oogenblik beslist onvoldoende. In behandeling kwamen de volgende voor stellen, welke neerkomen op een verhooging van de bijdrage voor de werkloozenkas van 10 cent per week en per lid. Met ingang van 1 April de bijdragen voor de werkloozenkas uit de bondsmiddelen te verhoogen met 4 cent per lid per week. De ziekengelduitkeeringen uit de bondskas- sen tijdelijk stop te zetten op een nader te bepalen dag. De 10 pCt. korting, welke de afdeelingen van de totale contributie en werkloozenkas behouden, wordt beperkt tot 7% pCt. van de totale contributie. Bij het aanvaarden van dit voorstel wordt de rijkssubsidie dan verhoogd tot ƒ60.000, zoo dat de ontvangsten verhoogd zullen worden met 120.000, waarmede het Bondsbestuur dan denkt uit te komen. Na een geanimeerde gedachtenwisseling werden de voorstellen aangenomen. Van de 101 vertegenwoordigende afdeelingen stem den er twee tegen. Bij de rondvraag werd geprotesteerd, dat verschillende in het buitenland wonende buitenlandsche mijnwerkers geen ontslag heb ben gekregen, terwijl Nederlandsche arbeiders wel werden ontslagen. Het slotwoord werd gesproken door den Bondsadviseur Mgr. dr. Poels, die het betoog van den voorzitter .'onderstreepte en er op wees, dat we moeten gaan in de richting der publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie in de mijnindustrie. Maandagavond heeft op den oprit van de nieuwe Merwedebrug bij Muiden een zeer ernstig auto-ongeval plaats gehad. Omstreeks half acht stond daar ter plaatse een zeswielige vrachtauto uit Zaandam op den weg stil. De bestuurder was den motor aan het nakijken. In zeer snelle vaart nader de uit de richting Muiden een personenauto. Vermoedelijk heeft de bestuurder van dezen wagen den vrachtauto niet bemerkt, althans reed men in volle vaart erop in. De botsing was dermate hevig, dat de per sonenauto totaal vernield werd. De drie in zittenden, uit Apeldoorn afkomstig, vader en zoon en een kennis van beiden, werden ernstig gewond en bewusteloos opgenomen. Per R.K. ziekenauto werden de drie slachtoffers naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam overge bracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. Bij informatie aan dit ziekenhuis deelde men ons mede, dat de toestand van geen van drieën direct levensgevaar opleverde. In een nota naar aanleiding van het verslaj over het wetsontwerp tot regeling van den in voer van electrische stofzuigers merkt de mi nister van Economische Zaken op, dat de sterke stijging van den import van stofzuigers in 1933 niet wordt gedekt door een overeenkomstige toeneming van het verbruik van dit artikel in Nederland. De abnormale concurrentie werd in het bij zonder veroorzaakt door het op de markt bren gen van machines van inferieure constructie. Mede tegen deze concurrentie heeft de minis ter de Nederlandsche industrie, die reeds ge- ruimen tijd een product van goede kwaliteit levert, willen beschermen. Maandagmorgen omstreeks zes uur heeft te Ouderkerk a. d. IJssel een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen de 70-jarige G. v. d. Velden den weg over wilde steken, werd hij aangereden door een juist passeerenden vrachtwagen uit Al- blasserdam. Met een zwaren schedelbreuk is hij daarna naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. De diensten der P. T. en T. hebben over de maand Januari 1934 opgebracht: Posterijen 3.016.769 111.126 meer dan vorig jaar en 96.339 meer dan de begrooting). Telegrafie 381.367 41.899 meer dan vorig jaar en 70.367 meer dan de begrooting). Telefonie 1.974.965 37.770 meer dan vo rig jaar en 49.865 meer dan de begrooting). Fostchêque en Girodienst 487.740 62386 meer dan vorig Jaar en 21.142 meer dan de begrooting). De „Amigoe di Curasao" bericht: Naar wij vernemen, is er kans op dat er binnenkort een concessie wordt verleend aan de K.L.M. om hier een vlieglijn op te richten naar Aruba, Maracaibo en La Guaro, Trinidad. DEN HAAG. Geslaagd voor 3en stuurman Groote Stoomvaart de heeren: T. C. Sonnen- berg, W. K. Giebel en H. A. Bierman; voor stuurman Sleepvaart de heer P. J. de Jong. (Medegedeeld door Simoons Co Van 3.30—4.30 uur Olies Unie Lever N. Philips H.V.A. Redjang Lebong Young A'dam Rubber Steels Anaconda Adjunct Milwaukee Shell 66'/a66 79—79% 741 178 >/a 168 40 40 40 Vs 103 >/a 30% 9 1/16—9 11% 6 3/16 Van 4.30—5 uur A'dam Rubber 103% Redjang Lebong 167 Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) 16 Maart J. Bischof, BChoenhandelaar, gewoond licbbende Korte Hoogstraat 32, Botterdam, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande. L. Rrenker, gewoond hebbende te Ssohoten. thans wonende aan boord van een woonschuit, Rechter Rottekade bij Ceintuurbaan, Rotterdam G. Romeljn. schipper, Poortugaal. C. A. Schilt, broodbezorger, Botterdam, Her- laerstraat 50. J. A. van Wiggen, rijwielhandelaar, Botter dam, Aleldisstraat 101. De nalatenschap van J. B. van Houten, in leven notaris, gewoond hebbende te Vianen, NEW-YORK, 19 Maart (Part.). De beurs opende flauw, hoewel de berichten uit het be drijfsleven over het geheel niet ongunstig lui den. De omzetten in groot- en kleinhandel be wegen zich op het hoogste punt van het jaar, terwijl daarentegen de bedrijvigheid in de basis industrieën een duidelijke neiging tot vermin dering vertoont. Volgens het weekblad „Steel" is de bedrijvigheid in de afgeloopen week ge daald van 51 pCt. tot 50 pCt. van de capaciteit Dit wordt in hoofdzaak geweten aan de on zekerheid in de automobielindustrie, waar de controverse tusschen werkgevers en werknemers inzake de wijze van organisatie nog niet uit den weg is geruimd. Indien morgen geen resultaat van de besprekingen, die onder leiding van Generaal Johnson worden gehouden, wordt ver kregen, verwacht men Woensdag as. het uit breken van een staking, waarvan de gevolgen zich in alle takken van bedrijf zullen doen gevoelen. Bovendien is er nog geen beslissing ge vallen omtrent den uiteindelijken vorm van de Fletcher-bill, terwijl bovendien verwacht wordt, dat door de zilverbelangen een verscherpte actie zal worden gevoerd. Men meent evenwel, dat Roosevelt zich tegen eiken maatregel, die een ingrijpen van de regeering vereischt, zal ver zetten. Staalwaarden liepen scherp terug onder leiding van Bethlehem Steels, die 2pCt. terug liepen; U. S. Steels waren lpCt. lager. Koper waarden waren weinig veranderd, industrie papieren waren flauw, evenals aandeelen in fa brieken van landbouwwerktuigen en public-uti lities. Ook spoorwegshares liepen terug. Union Pacific daalden 2pCt. Mijnwaarden en petro- leumfondsen waren slechts weinig veranderd. In het verdere verloop werd de stemming ©enigs zins onregelmatig. Terwijl enkele fondsen een gedeelte van hun verlies gedeeltelijk inhaalden, voltrok zich hier en daar een verdere reactie. De markt maakte evenwel over het algemeen een ongeanimeerden indruk. De activiteit was gedurende de middaguren wel toegenomen, doch op het verlaagde niveau bleven de noteeringen zich gedurende de rest van den dag bewegen. De koersfluctuaties, die zoo nu en dan vielen op te teekenen, gaven geen groote wijzigingen te aanschouwen en bewogen zich meerenöeels tusschen een half procent/Be richten (zooals toenemend aantal verladen wa gons bij diverse spoorwegmaatschappijen en gunstig nieuws uit het bedrijfsleven), die an ders als haussemotief werden gekenmerkt, nam men heden voor kennisgeving aan. De vrees voor arbeidsconflicten in diverse takken van industrie bleef haar invloed uitoefenen. Kort voor het einde van den beurshandel viel als gevolg van dekkingsaankoopsn weer een herstel waar te nemen, dat echter bij het slot weer verloren ging. Verliezen van 1% a 2% pCt. werden ge leden door Auburn Auto. Chrysler, Amer. Tel. 6 Tel., Du Pont, Amer. Can, Case Treshing, U.S. Steels, Beth. Steels, National Steel. Amer. Smelting, Atchison Topeka, Delew. Hudson, Illinois Central, New-York Central. North. Pa cific, Reading, Southern Pacific en Union Paci fic. 5HpCt. en 7pCt. Duitschland verkeerden resp. 1% pCt. en 4pCt. in reactie. De omzetten bedroegen 1.500.000 shares. SI®tkoersen Maart 19 17 1# Allied Chemical 147% 148% 150% American Can C96 98 100% American Can Co. 21 28% 28% Am Por Power 9% 1 OVs 10% Am Smelting Ref41 43% 43% Am Tel Tel 117% 118% 119% Am Tobacco B 68% 69% 70% Am Waterworks 20% 20% 20% Anaconda Copper 14% 145/s 15 Ass Gas Electr Co. 1% 1% 1% Atchison Topeka 65 66% 67% Auburn Auto 51 53 54 Baltimore Ohio 28% 29% 30% Bethl Steel Co 40% 42% 43% Canadian Pacific 16% 16% 17% Case Treshing 68% 70% 73% Chase National B 27 27% 27% Chesapeake Ohio 44% 44% 447% Chic Milwaukee pref. 10% 11 11% Chicago Rock Isl. 4% 4% 4% Chrysler Motor 50 52% 53% Cities Service 3 3l/s 3% Consol Gas of N.Y. 38% 39% 397/e Continental Oil l^Hi 18% 7 Dawesleening 72 76 80% 5% Youngleening 49 50% 54 Deleware Hudson 61% 63% 64 Dupont de Nemours 94% 96 97% Eastman Kodak 88% 89% 89% El Bond Sh Co. 16% 17% 17% General Electric 2 lVa 21% 22% Gen Gas Electr 20 17% 17% Gen Gas El cl. A 1% 1% 1% General Motors 35% 36% 37V? Great Northern 16% 13% 19% Hudson Motor 18% 19% 20 Illinois Central 30% 32% 33 Intern Harvester 39% 41% 42 Intern Nickel 25% 26 26% Intern Tel Tel 14 14% 14% Kennecott Copper 19 19% 19% KoninkJ Olie 37 37% 37% Locws Ine Low pneed shares 6.10-25 6.30-45 6.30-c0 Mc.Keesport Tin PI A. 87 88% 88% Miss Kansas Texas 11% 11% 12% Missouri Pacific 4% 5 5 Idem prei 7% 7% 7% Montgomery Ward 3i 31% 32% Nat Cash Reg Co 18% ,9% 19% National City Bank 29% 30% 30% Nat Dairy Prod G A. 15% 157/8 16Vs Nat Steel 46% 48% 44% New Vork Centra) 35 3/ 37% Nord American Co 18% 19 19 Noriolk Western 171 172 170% Novadel 65 66% 67% Pennsylvania 33% 34% 34</t Proctor Gamble 35% 35% 3b Publ Serv N L 38 39 39% Radio Corp oi Am. 7% 7% 8 S:ars Roebuck 46% 47V2 47% Shell Union Oil 9% fU10% Socony Vacuum 16% i6% ib% Southern Pacific 23>/4 47% 28V* Southern Railway 31 32 33% Standard Brands 20% 21% 21% Stand Oil of N -Jersey 44% 4a 45 Tidewater Ass Oil 11% HVs Union Pacific 125 127Vs 128-% United Aircraft 23% 23»% 241% United Corp A. 6% b% 6% Unit. States Leather 9% 10 10% Unit States Rubber 18% 19% 20 Unit States Steel Corp. 4y% ol% o2»% Wabash gew A4 3% 4 Westinghouse El37 38% 39 Woolworth Build 50% o0% ol% 5 exdiv t ex coupon. ex daim. bieden, gedaan en laten. NEW-YORK, 19 Maart. 19 Mrt. 17 Mrt. JrusseJ 23.33 23 33 Oslo Rome 8.57% 8.57 A'dam Madrid 13.64 13 63 Londen Sern 32.29% 32 29 Parijs Weenen 18.95 18.93 Berlijn 19 Mrt. 17 Mrt. 25.62 25.60 67 35 67 35 5.10% 5.0914 6.58% 6.58 39.56 39.70 19 Mrt. 17 Mrt, Suiker Mrt 1.43 Mei 1.53-54 Juli 1.59-60 >pt 164 Rubber Mrt 10.66 Mei 10.82 lull 11.13 Sept 11.41 Tin Locc 53.60 Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco NEW-YORK, 19 Maart. 19 Mrt. 17 Mrt. 145 Dec 1.70 1.72 155 Jan 1.71-72 1.73-74 1.61-62 Mrt. 1.75-76 1.77-78 1.67 Ct.Cuba 3.42 3.42 11.13 Oct 11.53 1128 11.58 11.87 53-75 Dec Jan. 11.75 11.86 11.99 12.21 12.33 April £3.60 53.75 98% 98% 98% 98% Katoen Locc 12.20 12.35 Aug. 12.12 12.28 Mrt. 11.91 1204 Sept. 12. lo 12.32 April 11.93 12.08 Oct. 12.21 12.36 Mei 11.9b 12.13-lc Nov. 12.26 12 41 Juni 12.02 12.18 Dec. 12.32 12.47 Juli 12.09 12.24-26 Jan. 123. 12.52 (Rio) (Santos) Mrt 8.15 8.22 Mrt 10.43 10.51 Mei 8.22 8.26 Mei 10.61 10 69 Jul) 8.34 8.37 Juli 10.76 10.84 Sept 8.44 8.47 Sept 11X9 11.14 Dec. 8.52 8.57 Dec 11.19 11.24 25 CHICAGO, 19 Maart. 19 Mrt. 17 Mrt. 19 Mrt. 17 Mrt. Tarwe Haver Mei 87 87% 87%-% Mei 33% 33% Juli 87%-% 87%-% Jul) 34% 34% Sept 88-88% 83% Sept 34% 34% Mais Rogge Mei 51 51 Mel 59 59% Juli 52% 3ept 5=1% Reuzel oco 6.20 Mei 5.80 Mei 6.35 Juli **6.42% 3ept 6 :7% 52% 54% Juli 60 Sept 62 60% 62% .Duluth Lijnzaad 6.35 5.95 6.50 6.55 6.77 Mei Juli 1.77% 1.7 7 1.79V2 1.80% Oud contract Nieuw contract. 19 Mrt. 17 Mrt. Tarwe Mei 67% 68 Juli 69 69% WINNIPEG, 19 Maart. 19 Mrt. 17 Mrt. Gerst Mei 40% 40% Juli 41% 417/8 Rogge Mei 47Vs Juli 48% Haver ..ei 35 Juli c5% 47% 48% 35% 35% Lijnzaad Mei 1.48% Juli 1.47% 1.50% 1.49% LIVERPOOL, 19 Maart. Tarwe. Mei 4.3, Juli 4.5%, Oct. 4.7 BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN aangekomen 17 Mrt.: Beijerland, s, Newcastle; Elbing I, s, R'dam. 18 Mrt.: The- monl, s, Diamante; Valsavoia, s, La Plata; Wea, m.s., Londen (voor Beverwijk); Baarn, s, Antwer pen; Lingestroom, s, Londen; Corncrake, s, idem: Ilmar, s, Bremen; Vliestroom, s, Huil; Maasland, s Bremen; Thornlea, s, W.-Afrika; Prowess, m.s„ terug uit zee; Venezuela, s, Hamburg; Kalba, ms., Londen; Rijnstroom, s, Leith; Mosel, s, Hamburg, Ajax, s, Aaloorg; Oberon, s, Hamburg. 19 Maart: Rhein, s, Hamburg; Ellen, m.s., Stettin (voor Zaan dam); Costa Rica, s, W.-Indië; Stuyvesant, s, id.: Ulysses, s, Zwarte. Vertrokken 17 Maart: Salaca, s, Emden; Nlrvo, s, Capelle a.d. IJssel; Konlgsberg-Preussen, s, Em den. 18 Maart: Prowess, m.s., Londen; Risör, s, Cardiff; Euterpe, s, Bordeaux; Alster, s, Hamburg; Gateshead, s, Newcastle; Bowling, s, Leith; Flott- bek, s, Great Yarmouth; Sif ,s, Helsingborg; Ores tes, s. Hamburg; Rye, s, Goole; Mavis, s, Londen; Hontestroom, s, idem; Vechtstroom, s, Huil; Riet fontein, s, O.-Afrika via Antwerpen; Sambre, m.s., Parijs. 19 Maart: Hyphaestos, s, R'dam; Tawali, m.s., Java. AMSTERDAM aangekomen 17 Maart: Beijer- Idnd, Newcastle, steenkolen, Rietlanden, Scheepv. Steenk. Mij. - 18 Maart: Elbing I, R'dam, ta bak, Handelskade, Ned. Bevr.kantoor; Themonl, Diamante, graan, Engelsche boeien, Vinke Co.; Valsavoia, La Plata, graan, Engelsche boeien, Wm. H. Müller Co.; Baarn, Antwerpen, stukgoed, Su- rinamekade. Vrachtmail; Lingestroom, Londen, stukgoede Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Corn crake, Londen, stukgoed, Handelskade, General Steam Transport Cy.; Ilmar, Bremen, stukgoed, J P. Coenhaven, Wm. H. Müller Co.; Vliestroom, Huil, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Maasland, Bremen, stukgoed. Handelskade, Wm. H. Müller Co.; Thornlea, W.-Afrika, cacao, Java- kade, Wambersie Zn.; Venezuela, Hamburg, stuk goed, Surinamekade, Vrachtmail; Kalba, Londen, ijzer, Rietlanden, Salomon's Kustvaart; Rijnstroom, Leith, stukgoed en steenkolen. Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Mosel, Hamburg, graan en stuk goed, De Ruyterkade, Van Es van Ommeren. 19 Maart: Ajax, Aalborg, stukgoed, Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor; Oberon, Hamburg, stuk goed, Sumatrakade, Vrachtmail; Rheln, Hamburg, De Ruyterkade, Van Es van Ommeren; Costa Rica, W.-Indië, stukgoed, Surinamekade, Vracht- mail; Stuyvesant, W.-Indië, stukgoed, Suriname kade, idem; Ulysses, Zwarte Zee, stukgoed, Le vantkade, Verg. Cargadoorskantoor. HALCYON LIJN STAD DORDRECHT, 15 Maart van R'dam te Bagnoli. STAD DRORECHT, 16 Maart van Bagnoli n. Melilla. STAD VLAARDINGEN, 17 Maart van Kil'kenaes te Rotterdam. STAD ZAANDAM, 16 Mrt. van Spezia naaï Civita Vecchia. STAD ZAANDAM, 17 Mrt. van Spezia te Civita Vecehia. STAD ZALTBOMMEL, 16 Maart van Antwerpen te Casablanca. KON. NED. STOOMB. MIJ. BAARN, 18 Mrt. van Antwerpen te Amst. VENEZUELA, 18 Mrt. van Hamburg te Amst. AJAX, 1 Mrt. van Aalborg te Amst. OBERON, 19 Mrt. van Hamburg te Amst. COSTA RICA 19 Mrt. van W.-Indië te Amst. STUYVESANT. 19 Mrt. van W.-Indië te Amst. ALKMAAR, uitreis, 17 Mrt. te Curaeao AMAZONE, 17 Mrt. van Kopenhagen n. Gdynia. AURORA, R'dam n. Middl. Zee, pass. 13 Mrt. Dungeness. BENNEKOM, 17 Mrt. van Cristobal n. Curasao. BERENICE, Stetltn naak Amst., pass. 18 Maart n.m. 11 uur Brunsbuttel. CALYPSO, 17 Mrt. van R'dam te Lissabon. FAUNA, 17 Mrt. van Catania n. Venteië. GANYMEDES, 17 Mr.t van Xstanboul naar Sa- ionica HERCULES, R'dam naar Middl. Zee, pass. 18 Mrt. Dungeness. HERMES, 17 Mrt. vean Izmir te Syra. JUNO Middl. Zee n. Amst., pass. 18 Maart n.m. 2 uur Wight. MARS, 18 Mrt. van Genua te Savona. MEROPE, 17 Mrt. van Alicante naar Barcelona. ORESTES. 19 Mrt. v.m. 2 uur 30 van Amst. te Hamburg. RHEA, 18 Maart van Oporto te Lelxoes. TIBERIUS, R'dam naar Middl. Zee, pass. 18 Maart Dungeness. TRAJANUS, 18 Maart inn Haifa te Beyrouth. ULYSSES, 19 Mrt. te Amst. AMOR. 16 Maart van New-York n. W.-Indië. PERSEUS, 19 Maart van Amst. te Kopenhagen. TRAJANUS, 18 Maart van Beyrouth n. Piraeus. VENUS, naar Lissabon, pass. 1 9Mrt. Gibraltar. PLUTO, 18 Mrt. van Amst. te Gothenburg. MEROPE. 19 MTt. van Alicante te Barcelona. MARS 19 Mrt. van Savona n. Llvomo EUTERPE, Amst. naar Bordeaux, 17 Maart van T>nulden. ORESTES, 17 Mrt. van Amst. n. Hambprg. CERES, 17 Mrt. van Malat te Patras. JAVA-NEW-YORK LIJN MAOOERA, 17 MTt. van Haifax te Boston. SILVER-JAVA-PACIFIC "/tN BENGALEN, 17 Mrt .van Calcutta Vancouver. KOTA RADJA, 17 Mrt. van Lorenzo Marques naar Karachi.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 3