STADSNIEUWS Diamanten zoek Koning Amfortas PARCIVAL VOORDRACHTEN OVER 1 Zoekt gij betrouwbaar Personeel Plaats dan 'n j voor 75. OOO gezinnen Onnes hing niet aan geld Wat de tonq streelt Naaml. Venn. GEBR. SERNÉ LEVENSMIDDELENHUIS lekl. HARRY VAN BEEK VRIJDAG 23 MAART 1934 De H. Eucharistie voor Religieuzen Waarom vinden wij van U geen Advertentie DOOR JAC. VAN GINNEKEN S.J. Een fraai gebonden exempl. tegen den ongekend lagen prijs van f 10.— BOEKHANDEL H. COEBERGH gmimn'nimmmnnni!inmiiiii)innmiiiiiimminifflnnimiiii[iiinimnnnnminiiiffiiiinniiiiinnmiiinnig BEGRAFENIS KONINGIN EMMA Deputatie Schoolcompagnie Motordienst STEUNKWESTIE Tusschen Muiden en Weesp 65-JARIGE BURGEMEESTERS Moeten aftreden ARTISTEN CONTRA DILETTANTEN R.K. WERKLIEDENVERBOND Klachtencommissie Harmonische ontwikkeling van Stad en Land Muziekconcours Actie tegen Haarlems Orkest „Patrimonium" Personalia Nieuw clubhuis „Trekvogels" Haarl. Reddingsbrigade voor Drenkelingen Zijn verdediger geeft hem geen tien voor financiën" Notities van 'n getuige ,Rijk en geen geld' Postpakket met een inhoud ter waarde van f 105.000 verdwenen Tevoren verzekerd N.V. BROODFABRIEK v.h. „DE ZEEUW" KLEVERPARKWEG 11, Tel. 10987 De „Postjager" Overneming door Departement van Defensie ONTSLAG BIJ WERKSPOOR Nu de Dieseltreinen bijna klaar zijn HET PASSIESPEL Na de pauze D.H.V.B. Orgelconcerten IN OEN BOEKHANDEL EEN SCHOON GESCHENK voor Religieuzen is het lijvige boek, door Pater VAN DIJK Geb. f 8.-, ingen. f 6 5G fflei 24 bzjz&zrdrrQen v&ilwcAt doen Jan 9ócftop van Ginneken, Voordrachten over het Katholicisme, f 10.—, Naamt Adresi aiiiiiminiiiniiiiuiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiE NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ölIllllllllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIilllllllllllllllllIIIIllllllMllllllllilliiiiiiiiiiiiiiiillllllllllllllg Naar wij vernemen zal een deputatie ter sterkte van 1 officier, 1 sergeant en 12 man schappen de Schoolcompagnie van den Motor- dienst vertegenwoordigen bij de begrafenis van wijlen H. M. de Koningin-Moeder. Dit detachement zal reeds op 26 Maart naar Den Haag worden gedirigeerd. In openbare vergadering werd Woensdagmid dag voor Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land een kwestie behandeld tusschen de ge meentebesturen van Weesp en Muiden inzake betaling der kosten van ondersteuning van het gezin K. A. Deze steuntrekker werd in 1876 te Muiden geboren, huwde daar in 1924 en bleef daar wonen tot April 1933, nadat hij vier jaar ach tereen werkloos was geweest. In April ver huisde hij naar Weesp, omdat men hem in Mui den geen woning meer wilde verhuren, wegens een huurschuld van 2% jaar. Hij huurde in Weesp om zeker van zijn zaak te zijn drie wo ningen, een van 4.50 waaruit hü spoedig ver dwenen was) een van 3.en een van 3.50. De burgemeester van Muiden betaalde de eer ste week huur, omdat vooruit betaald moest worden en een ander, die niet wist dat de bur gemeester reeds geld voor dit doel gegeven had, gaf A. nog eens twee gulden. Het Armbestuur betaalde de verhuiskosten en om A. niet onmiddellijk zonder inkomsten te doen zijn kreeg hij uit Muiden nog acht weken steun. Toen was de beurt aan Weesp en daar wei gerde men ook maar één cent uit te betalen. Om den man niet te laten verhongeren steun de Weesp hem van 3 Juni af in natura, liet hem vrij wonen en verstrekte levensmiddelen bonnen, echter geen contanten. Weesp meende echter daartoe niet verplicht te zijn, ingevolge art. 14 van de Armenwet en bracht de zaak voor Gedeputeerden. Bij de mondelinge toelichting sprak de heer v. Asselt, ambtenaar uit Weesp, die er op wees, dat de huurschuld in Muiden niet had mogen ontstaan. Daar A. steun genoot had men de huur elke week van het uit te keeren bedrag moeten aftrekken. Men wilde den man echter gaarne kwijt en probeerde op deze wijze Weesp er mee op te schepen. A. werkt volgens spr. uit principe nooit, zoodat het verklaarbaar is, wat Muiden heeft gedaan. Het gemeentebestuur van Weesp heeft echter lang voor de komst van A. medegedeeld, dat hij aldaar geen steun zou kunnen trekken. De burgemeester van Muiden liet de vraag in het midden of een steuntrekkende werklooze armlastig kan zijn. De man in kwestie is niet bewogen naar een andere gemeente te gaan, hü is onder geen enkele voorwaarde afgeschoven, zijn vertrek stond vast, omdat hij geen woning meer kon huren. Voorzitter, jhr. mr. dr. A. Röell: Heeft u zich niet vergewist of hij in Weesp een bestaan kon hebben? Burgemeester: Maar mynheer de commissa ris, die vaderlijke zorg gaat toch wel een beetje al te ver. U kunt toch van een gemeente niet verlangen, dat ze ook daarnaar een onderzoek gaat instellen. De heer v. Asselt: Deze man is zeker geen aanwinst voor Weesp. Iedereen in Muiden kent hem als „Houten Klaas" en men heeft er plei- zier in, dat men hem daar kwijt is. Mijnheer de voorzitter, de man wordt al onpasselijk als hij een ander ziet werken en ik geloof ook niet, dat hy ooit van zijn leven een poot heeft uit gestoken. Het is gewoonweg verschrikkelijk! Er zit een wrange bijsmaak aan deze zaak. Burgemeester: A. heeft een half jaar bij een monteur tot groote tevredenheid gewerkt, hij kan dus wel arbeid verrichten. Voorzitter: Hü heeft verklaard, dat hij niet naar Weesp zou zijn gegaan, als hy geweten had daar geen steun te zullen ontvangen. De heer v. Asselt: Wy hebben daar wel de- gelijk tijdig mededeeling van gedaan. De voorzitter: Hoeveel zyn de kosten, die [Weesp tot nu toe gehad heeft? De heer v. Asselt: 9.50 per week van 3 Juni 1933 af. De voorzitter: Dan zullen wy over het ver rekening daarvan en het verdere onderhoud van A. nader beslissen. Ook de Commissaris der Koningin in Noord- Holland heeft tot de burgemeesters in zyn ge west een aanschrijving gericht, waarin wordt opgemerkt, dat de tydsomstandigheden en werkloosheid het noodzakelijk maken, das voor de herbenoeming van burgemeesters van ge vorderden leeftijd een nieuwe gedragslijn wordt gevolgd, namelijk dat een burgemeester in het jaar, waarin hü den leeftüd van 65 jaar heeft bereikt, uit zijn ambt wordt ontheven. Wat Haarlem betreft geldt dit niet voor bur gemeester Maarschalk, die in 1932 voor zes jaar herbenoemd is. Burgemeester Maarschalk is thans byna 64 jaar oud. werden gemaakt, zoodat de leiding van den avond zich genoodzaakt zag eenige aanwezigen uit de zaal te verwijderen. De artistenorganisatie besloot het vorige jaar het broodroof-dilettantisme te bestrijden. On der de laatste categorie valt ook het Haarlems Klein Orkest, waarin leden zitten, die reeds goed bezoldigde functies bekleeden. Zijn con tracten heeft het kunstmatig ingesteld; er wordt voor zeer lage gages gewerkt. In Wormerveer ontvingen zij voor het optreden van zes man f 55.Op deze manier staan deze dilettanten de beroepsartisten in den weg, waartegen de iaatsten ook gewaarschuwd hebben. Na een jaar van wachten heeft de artistenorganisatie thans tot actief optreden besloten. Het gevolg is, dat eenige vereenigingen reeds hun con tact met het Haarlemsche cabaret verbraken. Men meldt ons: Door het R. K. Werkliedenverbond afd. Haarlem is op zün laatstgehouden bestuursver gadering van 8 Maart het besluit genomen tot het instellen van een commissie tot onde-zoex van klachten en inlichtingen betreffende werk loosheidverzekering en steunverleening ten be hoeve van leden der R. K. arbeidersbeweging in Haarlem. Aan de volgende adressen wordt daarvoor een zittingsuur gehouden: L. Mol, Leidschevaart 360, Haarlem (Z.) Maandags van 7.30 tot 8.30 uur n.m. A. de Ruig, Lü'sterstraat 21, Haarlem (N.) 's Maandags van 7.30 tot 8.30 n.m. N. de Bie. Gen. de Lareüstraat 18, Haarlem (N.)'s Maandags van 6.30 tot 7.30 uur n.m. Gebouw St. Bavo, Smedestraat 23, eiken Woensdag van 7 tot 7.30 uur n.m. Het is de bedoeling dat alle gevallen, die niet door den penningmeester der vakafdeeling kunnen behandeld worden, door bovengenoem de commissie ter afwerking worden opgedra gen. Men schrijft ons: Over gemeld onderwerp zal op Donderdag 29 Maart a.s. de heer J. J. Talsma, lid van het bestuur van het Nederlandsch Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw op uitnoodiging van de Buurtvereeniging Aerdenhout—Bent veld een voordracht houden in het café-restau rant „Boekenrode", Zandvoortschelaan, Heem stede. Hcevefl er ook reeds verricht is door veree nigingen als voormeld Instituut, de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten, Heem schut, enz., de dagelijksche ervaring leert, dat nog veel te weinig beseft wordt, hoe noodig het is, dat bij de noodzakelijke uitbreiding van de bebouwde kernen stelselmatig en met begrip van zaken te werk gegaan wordt. Om bij onze omgeving te blyven, behoeven wy maar te wü- zen op de benauwde bebouwing vlak iangs de spoorbaan tusschen de stations Haarlem en Heemstede, op het steeds maar uitbreiden van de stad Haarlem en het bouwen tegen de be bouwde kommen van Bloemendaal. Overveen en Aerdenhout zonder dat behoorlijke ruimte voor park en groenen zoom behouden blijft. Inderdaad is het van groot belang, dat de juiste begrippen omtrent deze vraagstukken gemeengoed worden; en gaarne vestigen wij dan ook de aandacht op deze voordracht, die ook voor niet-leden van de vereeniging toegan kelijk is. De R. K. Muziekvereeniging „Wilskracht" te Amersfoort organiseert op Hemelvaartsdag en Tweeden Pinksterdag een groot nationaal con cours. De volgende vereenigingen uit Haarlem en omstreken nemen er aan deel: Super-eere-af- deeling Fanfare: „Crescendo", Sassenheim; Eere-afdeeling Harmonie: ,,Aalsmeer's Harmo nie", Aalsmeer; le af deeling Harmonie: R. K. Harmonievereen. „Utile Dulci", Haarlem; „Har monie kapel Zandvoort", Zandvoort-Bad; 4e af deeling Fanfare: „De Bazuin", Haarlemmer meer. Op den feestavond van de af deeling Wor merveer van den bond voor Staatspensionnee- ring heeft het Haarlems Klein Orkest haar medewerking verleend. De Nederlandsche artis tenorganisatie heeft tegen dit optreden actie gevoerd. Uit Amsterdam was een groot gezel schap naar Wormerveer gekomen om strooi biljetten uit te deelen, getiteld „Broodroof te Wormerveer", terwijl verschillende artisten in de zaal hadden plaats genomen, aldus „Het Volk". Op de vergadering van den bond voor Staats- pensionneering werd besloten voor een volgen den keer rekening te houden met de wenschen van de artistenorganisatie. Evenwel werd het cabaretgezelschap voor dezen avond gehand haafd. De voorstelling verliep echter niet ge heel zonder incidenten. De geplaagde artisten staken hun gevoelens niet onder stoelen of banken; verschillende scherpe opmerkingen Op de ledenvergadering van de Coöperatieve Verbruiksvereeniging „Patrimonium" werden herkozen als voorzitter de heer J. D. Wijkhui zen en als bestuurslid de heer A. Hoekema. In de vacature-Bruyn werd gekozen de heer J. H. Schutte. Als commissaris werd herkozen de heer J. H. Niemöller. Het dividend" is bepaald op 6 pet. In de plaats van den heer Bruyn zal optre den als secretaris-penningmeester de heer Chr. van Heerden. Dames: 1 L. Kollerie; 2 L. Bouckaert; 3 Nag- tegeller; 4 Houben. Heeren: 1 C. Vrugt; 2 Th. Koningsbrugge; 3 P. Zwart; 4 Hollander. Bij Koninklijk Besluit is aan den bouwkun digen ambtenaar der eerste klasse van den Rijksgebouwendienst, wegens verandering in de inrichting van het dienstvak, waarbij hij werk zaam is, eervol ontslag uit zün betrekking ver leend met ingang van 1 Juni, L. Musse, ter standplaats Haarlem. In den Raad van Advies van het Werkfonds 1934 zijn o. a. benoemd de heeren mr. J. Ger- ritsz, wethouder van Openbare Werken, H. J. C. Klein Schiphosrt, raadslid, beiden alhier, en mr. J. Bierens de Haan. De Kanovereeniging „Trekvogels" hoopt bin nenkort een nieuw clubhuis met kanostalling te openen aan de overzüde van het Noorder Buitenspaarne in de nabüheid van de N.V. Draad- en Draadnagelfabriek Hilarius. De leden zün momenteel zelf, onder leiding van architect E. v. d. Anker Sr., enthousiast bezig met den bouw van hun eigen clubhuis, dat te bereiken is lang den Ouden Weg en Waar- derweg in de richting van de fabrieken van Figee en Hilarius. Bovengenoemde brigade hield in hotel „Royal" een buitengewone algemeene verga dering. De voorzitter deelde mede dat de secreta resse mevr. Gras, wegens huiselijke omstan digheden zich genoodzaakt zag haar functie neer te leggen. Tijdelijk zal de penningmeester haar functie mede waarnemen. Besloten werd de heer J. Schmidt candidaat te stellen voor het Bondsbestuur. Tot afgevaardigde voor de a.s. Bondsverga dering werd benoemd de heer J. Schmidt. Van de onlangs gehouden onderlinge wed strijden werden de pryzen als volgt toegekend: (Vervolg.) Pres.: „Dus in 1931 wachtte hij een aanma ning af." Get.: „Ja, en in 1932 meestal een dwangbe vel." Verd.: „In de eerste drie maanden van 1932 heb ik 1600 belasting betaald." Het verhoor van dezen getuige brengt verder geen punten van belang naar voren. Getuige C. van Es, oud-procuratiehouder van de koffiefirma van verdachte Onnes, legt eenige verklaringen af over den financieelen toestand. Er waren de laatste jaren in de zaken tamelijk groote verliezen geleden op koffie, doch de voorraden koffie waren gelukkig niet zoo bü- zonder groot. De Hollandsche Bank voor Zuid-Amerika had een crediet van 50.000 verstrekt. In September 1931 dacht de heer Onnes er reeds over zijn koffiehandel te liquideeren ofschoon er in dien tijd nog winst op werd behaald. Getuige, die 25 jaar lang op Onnes' kantoor werkzaam was geweest, had nooit iets onreëels in diens zaken V. ;merkt, hij was een uitstekend zakenman en een harde werker. Getuige achtte verd. niet in staat tot dat, wat hem thans ten laste wordt gelegd. Uitvoerig worden de zaken, die Onnes ge dreven heeft, met getuige besproken. Over de rubberzaken van verd. Onnes hoort de Rechtbank vervolgens den gewezen procura tiehouder De Gruyter. Ook deze getuige heeft niets dan lof voor den heer Onnes. Hy was een loyaal en royaal werkgever en een prima zaken man. De accountant van den heer Onnes, de heer G. P. J. Hogeweg, had een vermogensstaat voor de belasting-opgaaf van O. gemaakt, volgens de gegevens van Onnes. Er bleek een zeer aanzien lijk vermogen te zijn, tot een totaal bedrag van f 620.000.— (1 Mei 1932). Mr. de Gaay Foqtman: „U hebt de gegevens zelf niet gecontroleerd?" Getuige: „Neen, ik maakte dien staat volgens de gegevens van Onnes." Pres. (tot getuige)„Weet U iets van de za ken van meneer Onnes?" Getuige: „Ik heb in 1931 de boekhouding van de koffiezaak gecontroleerd." De president komt weer terug op de privé- zaken van Onnes. „Er was bü 't opmaken van uw staat voor de belasting toch géén kasgeld, nietwaar?" Getuige: „Neen!" Pres.: „We zouden dus kunnen spreken van „rük en geen geld". Getuige: „Daar komt 't wel zoo ongeveer op neer. De liquiditeit van Onnes hing af van de mogelijkheid van het verkrügen van een bank- crediet of de gelegenheid tot veilen van de kunstvoorwerpen." Ook deze getuige had Onnes leeren kennen als een zeer betrouwbaar en kundig zakenman. Toen getuige gehoord had van de beschuldi gingen tegen den heer Onnes, had getuige on middellijk als zün meening uitgesproken, dat verdachte onschuldig is. Verdachte verklaart nog, dat hij vroeger be langrijk moeilijker tijden heeft doorgemaakt dan in 1932. In 1922 heeft hij voor 9 ton van zijn kunstschatten verkocht om zich staande te houden. Er wordt gepauzeerd tot half drie. ik hem cadeau gedaan, ik hing niet aan geld." Getuige: „Ja, ook de bijna roekelooze wijze, waarop hij de restauratie van het kasteel heeft doen uitvoeren, wijst daarop; die gebeurde vrij wel zonder controle!" Mr. Muller Massis: „Hij heeft dus geen tien voor financiën!" Deze getuige had van zün bezoeken in ver band met de schaderegeling notities gemaakt. Daaruit blijkt, dat verdachte Onnes den mor gen van den 3en Maart op het kasteel is ge weest, 's middags is hij volgens die notities naar Oosterbeek geweest in verband met een kwestie met zün zoon. Verd. Onnes: „Juist! Precies kon ik aanvan kelijk, na méér dan een jaar, niet zeggen, wan neer ik in Oosterbeek was. Later hoorde ik van v. d. D. dat het op 3 Maart was geweest, en toen heb ik direct gezegd: „Juist, dat kan, dan zal ik op 3 Maart in Oosterbeek zijn geweest". Officier: „Meneer v. d. Dussen, U hadt toch eerst in Uw agenda geschreven, dat Onnes in den middag van 3 Maart naar Amsterdam was gegaan. Getuige: „Ja, maar den volgenden dag, of misschien denzelfden dag hoorde ik van meneer van Ledden Hulsebosch dat Onnes naar Oos terbeek was geweest. Pres. (tot Onnes)Bent U nu op 3 Maart in Amsterdam geweest of niet? Verd.: Münheer de President, het is twee jaar geleden, na alles wat ik van de verschillende kanten heb gehoord, kan ik het onmogelijk met zekerheid zeggen. Ik ben ook maar een mensch en niemand zou daartoe in staat zün. Te half vüf wordt de zitting dan geschorst tot Zaterdag, dan zal waarsehünlijk het a charge verhoor beëindigd worden. De politie van het bureau War moesstraat te Amsterdam houdt zich sedert Maandag bezig met het on derzoek naar de verdwijning van een pakket diamanten, dat voor f 105.000.was verzekerd. Wij vernemen hieromtrent nader, dat Zon dagavond 1.1. een Belgisch koopman met een hoeveelheid diamanten van Antwerpen te Am sterdam was aangekomen. Na in de hoofdstad zaken te hebben gedaan, heeft hy Maandag de diamanten, na deze te hebben verzekerd voor genoemd bedrag, per postpakket naar Weenen verzonden, aangezien hü dit blijkbaar veiliger achtte dan zich zelf met het vervoer van het pakket te belasten. Kort daarop is bekend geworden, dat het pakket zijn bestemming niet heeft bereikt, waarna onmiddellijk aangifte is gedaan bij de politie van het bureau Warmoesstraat. TELEFOON 11780 KOUDENHORN 24 Denkt U er de volgende week aan: ONS PAASCHBROOD IS HET FIJNSTE Runderkopvleesch, Lappen of Gehakt 25 ct. p. pond; Kalfslappen 40 ct., 3 pond 1.10; Kalfsfricandeau 55 ct.; Karbonade 25 ct. Rundergehakt 30 ct., 3 pond 80 ct.; Gehakt half om half 40 ct., 3 pond 1. KLEINE HOUTSTRAAT 115, bij de brug. Prima Hollandsche versche roomboter leveren wij U a 79 cent per pond UW GARANTIE: Op ieder pakje en wikkel staat vermeld: „Deze Roomboter wordt bereid onder Rijkscontrdle." Wij bezorgen door geheel Haarlem, Heem stede, Overveen, Aerdenhout, Bloemendaal en Santpoort. Het onderzoek, dat mede van de zijde der firma, die de diamanten heeft verzekerd, is ingesteld zou hebben uitgewezen, dat het pakket aan het postkantoor te Weenen door *n onbevoegde is afgehaald. Ook de Weensche politie houdt zich met deze zaak bezig. Nadere bijzonderheden ontbre ken nog. De Pander vliegtuigenfabriek deelt ons mede; Het Departement van Defensie overweegt ernstig, de overneming van den Postjager. Indien hiertoe wordt besloten, bestaan er van de zijde van het Departement in beginsel geen bezwaren, om dit vliegtuig te doen deelnemen aan de Mac Robertson International Air-race van Engeland naar Melbourne (Australië), mits op een of andere wijze een oplossing zou kun nen worden gevonden, waarby de extra-kosten, aan dezen tocht verbonden, niet ten laste van het Departement van Defensie zouden komen. In verband met het bovenstaande overweegt het bestuur van de Koninklüke Nederlandsche automobielclub of er voor deze vereeniging aan leiding zou bestaan, om aan de Militaire Lucht- vaartafdeeling te Soesterberg hare medewer king in dier voege aan te bieden, dat het deze mogelijk zal zijn, met den Postjager in de race naar Australië uit te komen. Besprekingeni ter zake tusschen de K.N.A.C. en het Departement van Defensie kunnen bin nen enkele dagen worden tegemoet gezien. De definitieve beslissing zal uit den aard der zaak ook afhankelyk zün van de door de alge meene vergadering der K.N.A.C. aan deze plan nen te hechten goedkeuring. De plannen omtrent de Nederlandsche deel neming aan de race Engeland—Melbourne be ginnen vasteren vorm aan te nemen. Natuur- hjk koestert de K.L.M. den wensch, niet te ont breken bü deze groote gebeurtenis op lucht vaartgebied, en, indien de bezwaren van finar cieelen aard uit den weg geruimd worden, is t deelneming vrüwel verzekerd. In verband met de gedeeltelüke voltooiing d Dieseltreinen is deze week aan ruim 120 metaa. bewerkers bij Werkspoor ontslag aangezegd. Bij nadere informatie omtrent de onrslagen bij Werkspoor te Zuilen deelde men „Het Volk' mede, dat er den Iaatsten tijd reeds geleideüjk. in verband met het gereedkomen der Diesel treinen, telkens bij groepen van 30 a 40, werk nemers ontslagen werden. De directie heeft het plan, het aantal werkne mers, dat bü den aanvang vande werkzaam heden in verband met den bouw der Dieseltrei nen tweeduizend bedroeg, geleidelijk terug te brengen tot duizend. Dit laatste totaal hoopt men binnen een paar maanden te bereiken. Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, die voorne mens was Donderdagavond de première van 't Passiespel in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam bij te wonen, heeft thans aan de leiding be richt gezonden, dat hü, nu de voorstelling is uitgesteld tot Vrijdagavond, tot zün leedwezen verihnderd is daarbij aanwezig te zyn. Te half drie wordt het getuigenverhoor in de Onnes-zaak voortgezet. De accountant dr. Sternheim komt weer voor het hekje, om nog eenige aanvullende verklaringen af te leggen. Hij verklaart o.m., dat het contract tusschen Onnes en Goudstikker was opgemaakt met de bedoeling, dat de verhouding zoo los mogelijk was. Officier: „Maar dat was toch alleen maar voor het geval, dat er ruzie kwam." Mr. Muller Massis: „Of als de zaken minder goed gingen Onnes: „Natuurlük was oorspronkelijk het idee, dat het contract voor langeren tüd zou gelden, doch het liet alle mogelijkheden open. om wanneer een van beide partüen dat wilde uiteen te gaan." Mr. Kappeijne: „U hebt immers zelf gezegd, dat het u in Febr. 1932 beter leek de belangen gemeenschap te ontbinden?" Getuige: „Ja, die meening was ik toegedaan!" Mr. Kappeijne: „Daar bléék dan toch al de gemakkelijke wijze uit, waarop die ontbinding kon plaats hebben." Mr. Kappeijne: „Hoe was aanvankelük de verhouding Onnes-Goudstikker?" Getuige' „Zeer goed, hij was tegen Goudstik ker zeer royaal, hij deed belangrijke schenkingen aan Goudstikker." Onnes: „Ja, voor een bedrag van 10.000 heb In verband met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder zijn alle wedstrijden voor Zaterdag en Zondag a.s. afgelast. De zomer-orgelconcerten in de Groote of St. Bavokerk zullen Donderdag 5 April des mid dags om 3 uur weer aanvangen. bewaker van den Graal, heeft zwaar gezondigd, daardoor riep hij Gods toorn over de aarde af Herstel van Gods overvloedigen genadenvloed kan slechts ver hoopt worden als een waardig ridder den Graal in Amfortas' burcht bereikt. Die ridder moet bezitten de Ideale Christelijke liefde, die in niets ztchzelve zoekt. Een symbolisch boek door MARIE KOENEN 159 bladz. kloek formaat ƒ1.* franco per post 1.10 verkrijgbaar en b. d. uitgeefster: N.V. Drukkerij De - irnestad Haarlem. Giro No. 5970 Verkrijgbaar op het Bureat van den Ned. Euch. Bonc Begijnhof 32, Amsterdam-C Giro 103939 HET KATHOLICISME Het monumentale boek van Prof. van Ginneken, zorg vuldig gedrukt in twee kleuren, gezet met de Erasmus- Mediaeval letter, op fraai, duurzaam papier, met 24 voor treffelijke reproducties naar de teekeningen van Jan Toorop, is vanaf heden in prijs verlaagd. De oorspronkelijke prijs was f 20.— terwijl r-i zoolang de voorraad strekt bij ons verkrijgbaar is. Daar het volkomen uitgesloten is, dat dit groote en grootsche werk op deze wijze voor een dergelijken prijs opnieuw in den handel wordt gebracht, raden wij U aan, ons omgaand Uwe bestelling op te geven. Bij vooruitbetaling wordt het werk franco toe- gezondèn. GED. OUDE GRACHT 74 - HAARLEM - GIRO 85843 Ondergeteekende verzoekt te zenden: ILLUSTRATIES DOOR TAN TOOROP Bestelbiljet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 4