New-Yorksche Beurs holland-britsch-indie lijn ZATERDAG 24 MAART 1934 Ski-loop er s in Polen bedolven Twee dood en en twee gewonden Sovjetvliegtuigen De langste spoorweg tunnel Wegen in Palestina Dertien nieuwe wetten in Duitschland „EERSTE-KLAS"-PASSAGIERS Met een valsche cheque op de ,£uropa" DE RESULTATEN VAN ROME Ratificatie der protocollen of aan gifte te Genève is niet noodig Vrij van stempelen Werkloozen en tewerkgestelden mogen deelnemen aan de begrafenisplechtigheden Onderstand aan Gemeenten Nog 4x/i millioen noodig voor 1933 HET CRISIS-BOTERMERK NIJVERHEIDSONDERWIJS Regeling der examens Crisis-Rundveecentrale EERSTE KAMER Woensdag 28 Maart bijeen ARBEID IN BROOD BAKKERIJEN Voor de naderende feestdagen HET EERSTE KIEVITSEI In Friesland gevonden GROUW IS BEKEERD De nationale driekleur weer geheschen BACON NAAR ENGELAND Tentoonstelling C. M. Kuypers Advies inzake melk Beeldtelegramverkeer met Frankrijk Autogevaar Schiphol luistert naar de „Rijstvogel" Schepenverkoop Georganiseerd overleg Statistisch congres De reis van onze onderzeeërs H. B. S.-contingenteering BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP PEN DRIE BANDEN Robijns doet niet mee AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 23 Maart MARKTNIEUWS FAILLISSEMENT EK Bij gedrukte stemming was de handel kalm en de omzet gering; de slotnoteeringen waren meerendeels lager ïf 7% 7% 7% WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN KATTOWITZ, 23 Maart. (V. D.) Nabij Za kopane in de Tatra werd gisteren een gezel schap skilocpers van 7 personen, o.w. de Pool- sche skikampioen Czech en zijn vrouw, bij het overschrijden van een pas met behulp van sneeuwschoenen door een lawine bedolven. Twee reddingsbrigades konden na urenlang in spannend werk vijf personen opgraven. Twee hunner waren ernstig gewond, terwijl de drie anderen «een noemenswaardig letsel hadden opgeloopen. Later kon ook de vrouw van Czech geborgen worden, doch zij overleed weldra. De zevende persoon werd nog niet gevonden. CHARBIN, 23 Maart. Terwijl nog steeds on derhandelingen worden gevoerd voor de regeling van het geschil, veroorzaakt door het vliegen boven Mandsjoerijsch grondgebied van een licht bombardementsvliegtuig der Sovjet-Russische luchtvloot, worden uit het grensgebied veelvul dig nieuwe gevallen van schending van het grondgebied van Mandsjoekwo door Sovjet-vlieg tuigen gemeld. Drie Sovjet-Russische militaire vliegtuigen hebben in formatie de grens over schreden en zijn gistermiddag om drie uur boven Loengwangmiau aan het Hanka-meertje ver schenen. De patrouille vloog tot Matsiakoe, 30 K.M. van de grens. Gisteravond hebben Sovjet-troepen met zoek lichten gewerkt in het Loengwangmiau-district. Sovjet-Russische militaire vliegtuigen worden herhaaldelijk boven Hoelln waargenomen. De bouw van den 21>^ K.M. langen spoorweg tunnel, tusschen Atami ten Z.W. van Tokio en Namazu in de prefectuur Shizuska, de langste ter wereld, is practisch voltooid. Op 1 December wordt de tunnel officieel ge opend. De tunnel heeft de Japansche regeering ongeveer 1 y2 millioen pond sterKng en 16 jaren arbeid gekost. De aanleg was een der moeilijk ste problemen in de geschiedenis der spoor wegen. Zestig menschenlevens zijn bij den aanleg verloren gegaan. Het Engelsche vijfjaren-plan voor de verbete ring van oude en aanleg van nieuwe wegen in Palestina is thans ten uitvoer gebracht. Er is een bedrag van 956.000 pond sterling besteed aan den aanleg en verbetering van wegen en 809.000 pond sterling aan machinerieën en ver voer van materiaal. Talrijke dorpen zijn thans aangesloten op de groote verkeerswegen; het aantal motorvoer tuigen ls toegenomen van 400 tot 6126. BERLIJN, 23 Maart. Het Rijkskabinet heeft in zijn zitting van heden een wetsontwerp af gehandeld, dat beoogt de handhaving en de vergrooting van de koopkracht. De wet geldt voor organisaties, welke gelieerd zijn aan de N.S.D.A.P. Zij voorziet in een vergaande finan- cieele contróle op de inkomsten en uitgaven van deze organisaties, zoomede op haar contri buties. De heffing van bijdragen behoeft weer in de toekomst de goedkeuring van den plaats vervanger van den leider der N.S.DJV.P. in overleg met den Rijksminister van Financiën. Voorts is goedgekeurd een wet tot bescher ming tegen executie voor de binnenscheepvaart tot 31 October 1934. In 't geheel zijn dertien wetten aangenomen. Na de Paaschvacantie zal de volgende kabi netszitting worden gehouden. BREMEN, 23 Maart. (V. D.) De gezagvoerder van de „Europa", weike Vrijdag te Bremerhafen is aangekomen, heeft twee Amerikanen ter be schikking gesteld van de crimineele politie De Amerikanen waren tijdens de reis vin New York naar Bremerhafen als wisselruiters ont maskerd. Het betr&ft de beide Amerikaansche onderdanen Charly Matson en Richard King, die even voor het vertrek van de „Eurona" uit New York passagebiljetten namen en met een cheque betaalden. De heeren kwamen „onder den invloed" aan boord en zouden de reis in de eerste klasse medemaken. Toen de „Europa" op zee was, bleek dat de cheque ongedekt was. De commandant van de „Europa" kreeg radiografisch opdracht de bei de Amerikanen in te rekenen. Per eerste gele genheid zullen zij naar de Vereenigde Staten worden teruggezonden. WEENEN, 23 Maart (D.N.B.) Bij een ont vangst der buitenlandsche pers heeft de regee ring mededeelnigen gedaan over de resultaten der conferentie van Rome, waarbij er den na druk op werd gelegd, dat de te Rome onder- teekende protocollen betreffende de reeds be staande vriendschapsverdragen tusschen Oos tenrijk ei. Italië van het jaar 1930 en Oosten- rtfk en Hongarije van de jaren 1923 en 1931, geenerlei politieke verplichtingen bevatten. De Oostenrijksche regeering persisteert er bij, dat de bestaande vriendschapsverdragen thans ook practisch zullen worden toegepast. De vaststel ling der onafhankelijkheid van de drie staten in de praeambule is essentieel voor de verhou ding tot andere staten. Er is geen blok tusschen de drie landen gevormd. De protocollen vormen geen verdrag en ook geen consultatief pact. Daarom is noch een ra tificatie der protocollen noch het deponeeren er van bij den Volkenbond noodig. Met het oog op verzoeken, welke hem van verschillende zijden bereikten, om leden van werkloozenkassen, die uitkeering uit hun kas ontvangen, gesteunden en te werk gestelden bij de werkverschaffing, op Dinsdag as. in de ge legenheid te stellen, zoo zij dit wenschen, aan eenige plechtigheid op dien dag deel te nemen, deelt de Minister van Sociale Zaken mede, dat er zijnerzijds geen bezwaar bestaat, dat op 27 Maart a s. aan de bedoelde personen vrijstelling van stempelen wordt gegeven en dat op de werkverschaffing dien dag niet wordt gewerkt. Zoo de werkverschaffingen worden stopgezet, kan het gewone loon voor dien dag worden doorbetaald en kan dit aan het Rijk op de ge wone wijze voor subsidie in rekening worden gebracht. In verband met den korten tijd, welke nog rest vóór as. Dinsdag, zullen, naar wij ver nemen, door den Minister geen nadere mede- deelingen meer aan de gemeentebesturen wor den verstrekt. Ingediend is een wetsontwerp strekkende tot verhcoging van de begrooting van Binnenland- sche zaken voor 1933 met 4.675.000. De minister schrijft in de toelichting: Hoewel bi) het samenstellen van de begroo ting voor het dienstjaar 1933 het aantal ge meenten, hetwelk zich ter verkrijging van fi- nancieelen steun tot het Rijk heeft gewend, in vergelijking met het vorig dienstjaar be langrijk was toegenomen, kon niet worden ver meed, dat de toename zich in een zoodanige mate zou voortzetten als tenslotte is geschied. Niet alleen het aantal gemeenten, ook de mate waarin iedere noodlijdende gemeente een be roep op s Rijks schatkist doet, is een factor die vooraf niet met zekerheid is te bepalen. Een totaal bedrag van ƒ5.250.000 zal dan ook noo dig zijn. Verhooging tot dit bedrag wordt thans aangevraagd. Het is op dit oogenblik nog niet mogelijk voor de verhooging ad ƒ4.675.000 geheel of ge deeltelijk compensatie te geven. Bij de samen stelling van een volgend suppletoir ontwerp zal hiervoor alsnog, zooveel mogelijk, worden gestreefd. De Crisis Zuivel-Centrale maakt bekend, dat behoudens tusschentijdsche wijziging voor de week van 25 t.m. 31 Maart de prijs van het Crisisbotermerk en van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter op 1 is vastgesteld. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het Voorlocpig Verslag der Tweede Kamer no pens het wetsontwerp tot wijziging en aanvul ling van de Nijverheidsonderwijswet. Hieraan is het volgende ontleend: De Minister nam er met voldoening kennis van, dat men zich in het algemeen kan vereeni gen met het voorstel, de examengelden voor de bevoegdheden krachtens de Nijverheidsonder wijswet voortaan bij algemeenen maatregel van bestuur te doen vaststellen. De mogelijkheid, dat het aan verschillende candidaten zwaar zou vallen een hooger exa mengeld te betalen dan tot dusver geëischt werd, mag geen reden zijn om het bevorderen van een verhooging achterwege te laten. Thans is voor alle examens ter verkrijging van een bevoegdheid voor het nijverheidsonder wijs, zonder onderscheid het examengeld gelijk. Eenige differentiatie eenerzijds en aansluiting bij de regelingen voor andere takken van on derwijs aan den anderen kant zijn noodig. De Minister meent, dat in casu slechts van een matige verhooging kan worden gesproken. De aandacht van de leden, die van meening waren, dat de rem tegen het zich lichtvaardig opgeven voor een dergelijk examen bij de tegen woordige regeling reeds voldoende werkt, moge de Minister vestigen op de verslagen van de commissiën, belast met het afnemen van deze examens. Het systeem, dat bij de aangifte voor een examen het geheele bedrag moet woroen vol daan, wenscht de Minister niet te laten varen. De kosten van de akte-examens voor het nijverheidsonderwijs hebben in 1933 in totaal ongeveer ƒ48.000 bedragen, terwijl aan examen gelden in dat jaar werd ontvangen f28.540. Komt de verhooging van de exameneelden, zooals de Minister zich die voorstelt, tijdig tot stand, dan kan de opbrengst daarvan in dit jaar op ongeveer ƒ35.000 worden'geraamd. In verband met het groot aantal candidaten, hetwelk zich heeft aangemeld, is het niet waar schijnlijk. dat de uitgaven in dit jaar geringer zullen zijn dan in het vorige jaar. De Minister zal dit jaar nog gelegenheid ge ven tot het afleggen van alle examens voor nijverheidsonderwijsakten, voor welke zich can didaten hebben aangemeld. Als examens, welke in de toekomst niet elk jaar, of niet elk jaar geheel, behoeven te worden afgenomen, zouden in verband met de geringe deelneming bijvoor beeld in aanmerking komen die voor de vol gende akten (bewijzen) van bekwaamheid N IXb, N XIII. N XV, N XVI, N XVII, N XVIII, N n. N p en N, r. Voor tijdige bekendmaking van dergelijke maatregelen wordt zorg gedragen. Eigenaren van rundveestapels, die op voor dracht van de Gewestelijke Rundveecentrales hunne veestapels door de Crisis-Rundveecen trale wenschen erkend te zien om op grond van die erkenning het recht te kunnen doen gelden, tegen betaling van 20 per stuk, vaars kalveren boven het toegewezen aantal kalve ren aan te mogen houden, kunnen reeds thans hunne aanvragen om erkenning indienen bij de Gewestelijke Rundveetrales. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Woensdag 28 Maart des avonds half negen, voor het trekken van de af deelingen enz. De voorzitter is voornemens aan de Centrale Af- deeling voor te stellen, onmiddellijk na afloop der afdeelingen der openbare vergadering in de afdeelingen te doen onderzoeken het wetsont werp tot het aangaan van een of meer geld- leeningen ten laste van het Rijk, indien dit alsdan bij de Kamer zal zijn ingekomen, en voorts, om dit wetsontwerp Donderdag 29 Maart, des morgens om II uur, in openbare behande ling te brengen. Ten aanzien van broodbakkerijen in alle ge meenten des Rijks heeft de minister van So ciale Zaken onder bepaalde voorwaarden toe gestaan, dat door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen, in afwijking van het be paalde, met den bakkersarbeid mag oegonnen worden op Zaterdag 31 Maart en op Zaterdag 19 Mei, telkens te 12 uur des nachts, met dien verstande, dat voor zoover betreft broodbak kerijen, voor welke eene vergunning is ver leend reeds op Vrijdag 30 Maart, resp. op Vrijdag 18 Mei, telkens om 10 uur nam. met arbeid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens, mag worden aangevangen. Verder mag begonnen worden op Dinsdag 3 April en Dinsdag 22 Mei en op Woensdag 9 Mei, telkens om 3 uur des v.m. Bovendien mag op die dagen telkens te 1 uur v.m. met arbeid, bestaande in het gereed maken van deeg en ovens, worden aangevangen. Op Dinsdag 3 April, Vrijdag 11 Mei en Dins dag 22 Mei mag om 12 uur des nachts alleen voor het stoken van ovens door één persoon worden begonnen. Door bakkersgezellen, die op Vrijdag 30 Maart en (of) Vrijdag 18 Mei vóórarbeid verrichten tusschen 10 uur nam. en 12 uur middernacht, kan op die dagen gedurende ten hoogste 10 uren arbeid worden verricht; bakkersgezellen, die niet aan bedoelden vóórarbeid hebben deelge nomen, mogen op Zaterdag 31 Maart en (of) Zaterdag 19 Mei gedurende ten hoogste 13 uren arbeid verrichten. Ditmaal is het eerste kievitsei weer gevon den te Murmerwoude in Friesland. De vinder heeft het ei aangeboden aan den Commissaris der Koningin in die provincie. Een paar jaar geleden besloot de raad der Friesche gemeente Grouw voortaan niet meer ie vlaggen. In de dezer dagen gehouden zitting is dit besluit echter herroepen, zoodat thans ten teeken van rouw bij het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder de vlag halfstok is uitge hangen. Wederom in antwoord op een hem in het Lagerhuis gestelde vraag, n.l. of hij thans in staat was mede te deelen het aantal daartoe geschikte varkens, dat volgens contract aan de bacon-zouters zal worden geleverd, bene vens of dit aantal hem zal veroorloven, den bacon-invoer nog verder te beperken heeft minister Sliiot, volgens „Het Handelsblad", ge antwoord, dat het aantal varkens, waarvan de levering gedurende 1 Maart—31 December -s gecontracteerd, bedraagt 1.380.547 stuks, het welk hij over het geheel als bevredigend be schouwde. De quaestie van den bacon-invoer wordt thans bestudeerd in het licht der beschikbare gegevens omtrent de thans beschikbare inland- sche bacon-voorraden. In den kunsthandel Aalderink, Van i-ennep- kade 55 te Amsterdam, wordt een tentoonstel ling gehouden van werken door C. M. Kuypers. De opening heeft plaats Zaterdag 24 Maart as. te 2 30 uur. De expositie duurt tot 13 April. De minister van Economische Zaken heeft aangewezen als lid van de Commissie van Advies aan het bestuur der Crisis-Zuivel-Centrale in zake melk, den heer G. J. Suijker te Rotterdam. De opening van het beeld-telegraafverkeer met Frankrijk welke aanvankelijk was uitge steld, zal thans op 26 Maart a.s. plaats vinden. Vrijdagmiddag is de 16-jarige leerling van de Christelijke H.B.S., de Kort, woonachtig te Hazerswoude, op den Rijnsburger weg te Leiden door een personenauto aangereden. De jongen werd zwaar aan het hoofd gewond en is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij, bij aankomst, reeds bleek te zijn overleden. Donderdagmorgen om 7.15 werden op de luis terpost van den radiodienst op Schiphol weer de seinen opgevangen van het Indiëvliegtuig der K.L.M. de .Rijstvogel", op weg naar Am sterdam. Het eerste bericht luidde, dat het vliegtuig boven Tiriolo was met vier passagiers aan boord, waarvan een doorgaand naar Lon den. Om 8.40 vertelden de seinen, dat de „Rijst vogel" zich op 300 K.M. ten Zuid-Oosten van Rome bevond. Om 9 uur was het vliegtuig boven Campanella, om 9.15 werd geseind: over een paar minuten landen we in Rome en vertrek ken vandaar over een paar uur naar Marseille. De uitzending geschiedde op 50 Meter golf, de ontvangst was vrij goed. Het stoomschip „Oldekerk", groot 7188 ton jruto, gebouwd in 1915, van de Ver. Nederland- :che Scheepvaart Mij. te 's-Gravenhage, is voor sloop verkocht aan de N.V. Metaal Mij. S. A. Vies Zn. te Rotterdam. Het s.s. „Leonora", groot 1992 ton bruto, ge bouwd in 1922, van Jos. de Poorter te Rotter dam, is in gerechtelijke veiling door de hypo theekhouders gekocht. Benoemd zijn in de Bijzondere commissie voor georganiseerd overleg voor de bureelamb tenaren en bedienden bij de burgerlijke gerech ten, de Krijgsraden, den Centralen Raad van Beroep en de Raden van Beroep, bedoeld in art. 1 der Beroepswet: tot ondervoorzitter: mr. J. R. Thorbecke, rechter n de arr. rechtbank te 's-Gravenhage; tot lid: mr. L. de Vries, hoofd commies Dep. van Justitie, te 's-Gravenhage. Benoemd zijn tot vertegenwoordigers der Ne- derlandsche Regeering op het in de maand April e.k. te Londen te houden twee-en-twintig- ste congres van het Institut International de Statistique de heeren prof. dr. H. W. Methorst, directeur-generaal van de statistiek, te 's-Gra venhage, en prof. dr. C. A. Verrijn Stuart, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. TANDJONG PRIOK, 22 Maart (Aneta). De K XIV en K XV worden op 23 April hier uit Nederland verwacht. Op 26 April zullen deze onderzeebooten de reis naar Soerabaja ver volgen. BATAVIA, 22 Maart (Aneta). De „Java- Bode" verneemt dat omtrent de H.B.S.-con- tingenteering reeds thans voorloopig kan wor den gemeld, dat het aantal leerlingen, die voor plaatsing in aanmerking komen, zoodanig is, dat vele beschikbare plaatsen onbezet zullen blijven. De wereldkampioen biljarten drie banden, Robijns, zal zijn titel in het a.s. tournooi orri het wereldkampioenschap, dat van 5 April af te Barcelona wordt gehouden, niet verdedigen. In zijn plaats zal de Rotterdamsche driebanden speler Sengers naar Spanje gaan om Neder land bij de wereldkampioenschappen te ver tegenwoordigen. (Medegedeeld door Simoons Co) Van 3.304.30 uur Kon. Olie A'dam Rubber Aku 163%163 103 %-% 41 Van 4.305 uur Kon. Olie H.V.A. Redjang Young 163% 178 165 41% OEN BOSCH, 23 Mrt. Boter. Hoogste prijs fl.45 per K.G.; laagste prijs f 1.39 per K.G.; middel- prijs f 1.43 per K.G. Aanvoer 20050 K.G. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 20 Maart j. de Leeuw, koopman, Almelo, Oot- marsumschestraat. A. Herschel, koopman, Diepenheim. E. A. Versteegen, koopman, Hengelo (O.). G. de Wit, reiziger, Enschede, Elshofstraat. 21 Maart J. A. Maas, kleermaker, Rotterdam, j.oemstraat 34a. P. J. Arendse, zonder beroep, Rotterdam, Beijerlandschelaan 39a. E. C. A. M. Verbiest, garagehouder, laatste lijk zaakdoende Aelbrechtskade 129b, wonende Statenweg 129b. Rotterdam, thans verblijvende Korenaarstraat 63b, Rotterdam. P. Kalis Czn., zonder beroep, Rotterdam. Mathenesscrdfjk 305b. W. van der Knaap, winkelier in kruideniers waren, Schiedam, Lange Kerkstraat 23. G. van Munster, zonder beroep, Leerdam. S. Quartel, vrachtrijder, Dubbeldam. G. Kessels, winkelier, Helden-Dorp. P. A. van Pareren, Warandalaan 16, Hel mond. S. Schlffeleers, koopman, Tegelen, op „Ro zenburg." P. J. Keizers, bakker, Bakel. W. Broekstra, houder van een wasscherij, Leeuwarden. F. Twljnstra, Leeuwarden, Eebuurt. S. S. Tulnstra, aardappelhandelaar, Frane- ker. De nalatenschap van T. Wiegersma, zonder beroep, laatstgewoond hebbende te Kortezwaag. H. A. Grijpsma, handelsreiziger, Huizum Mesdagstraat 23. S. A. Vermeulen Gzn., ollehandelaar. Leeu warden thans Huizum. R. Sporrel, kippenhouder, Leeuwarden, Gro ningerstraatweg. P. Reijnders, hotelhouder, Hoorn, Groote Oost 70. 22 Maart A. N. J. Spiekerman, portier, Amster dam, Jac. van Lennepstraat 78 Ia. R. Venema, lijstenmaker, Amsterdam, Deur- loostraat 36. J. van Nleuwenhoven, koopman in galan terieën, Zutphen. A. Eggen, caféhouder, Brunssum p.a. J. Walhagen Café Astoria. M. H. J. Lodewlck wed. Bruckwilder, win kelierster, Maastricht, Vijfharingstraat 10. H. J. Sanders, aannemer, Hoensbroek, Heer- lerweg 180. Opgeheven wegens gebrek aanactief de faillis sementen van: Z. Herwijnen, expediteur, Rotter dam. Groenen Zoom 271; D. F. v. d. Tak, café houder, Rotterdam, van Spaanstraat 17; R. J. Wels, caféhoudster, Rotterdam, Spuiwater 24b: A. H. Waalewijn, horlogemaker-opticien, Hillegers- berg; J. Janssenvan Bree, aannemer. Mierlo- Hout; N. Olthof, Hilversum en I. F. A. M. van Solt, Amsterdam. NEW-YORK, 23 Maart (Part.). De stemming was heden wederom gedrukt, in verband met het bericht, dat de staking in de automobiel-- en staalindustrie niet enkele weken, doch slechts enkele dagen is verschoven. President Roosevelt heeft na zijn besprekingen met Green de werkgevers voor een conferentie uit- genocdigd, welke conferentie waarschijnlijk be slissend zal zijn. Wallstreet durfde hier ech ter niet op vóóruit te loopen, in verband met een verklaring van één van de leiders der Gene ral Motors, dat het bestuur liever de fabrieken sluit dan aan de eischen der arbeiders gevolg te geven. Het wetsvoorstel om de emissie-voor waarden voor nieuwe uitgiften te verzachten en de krachtige actie om de nieuwe effecten- wet te wijzigen, bleven zonder invloed. De han del was wederom kalm en de omzetten in het eerste beursuur bedroegen slechts 220.000 shares. Staal- en automobielwaarden liepen aanvankelijk iets terug, doch herstelden zich in het verder verloop. Spoorwegshares waren flauw, evenals public-utilities, industrials en petroleumwaarden. Ook tabaksaandeelen lagen flauwer. Na het eerste beursuur trad voor enkele soorten wat vraag op, waardoor een licht herstel kon intreden, doch de markt kreeg een zeer onregelmatig voorkomen. Koers verschillen van beteekenls waren echter niet te registreeren. In de overige beursuren bleef het publiek in zijn afwachtende houding volharden en ver toonde de markt een uiterst kalmen handel. De omzetten waren beduidend ingekrompen, terwijl de koersfluctuaties zich binnen enge grenzen bewogen. Laatbeurs werd de stemming onregelmatig en het slot was meerendeels iets onder dat van gisteren. Spoorwegshares ont- 1 eenden geen stimulans aan de toeneming van het aantal verladen wagons met pl.m. 13.500 stuks. Uiteindelijk werden verliezen van 1 pCt. S 1% pCt. geleden door Du Pont. Allied Che mical, Auburn Auto, Pref. Steels, Atchison Topeka en Union Pacific. Van de buitenland sche obligatiën noteerden 5% PCt. Young en en 7 pCt. Dawes resp. 1% en 1% pCt. lager. D' omzetten bedroegen 760.000 shares. Slotkoersen Maart 23 22 21 Allied Chemical 148 149 )47% American Can C. 98% 98V? 9R% Amer. Car Foundry 27% 27% 271 Am Por Power 1010% 10 Am Smelting Ref. 4214 43 41% Am Tel Tel 118% 118% 117(4 Am Tobacco B 67% 68 67% Am Waterworks 21 20% 20% Anaconda Copper 14% 14% 14% Ass Gas Electr Co. 1% 1% 1% Atchison Topeka 64% 66 63% Auburn Auto 52 53 51§ Baltimore Ohio 28% 28% 27% Bethl Steel Co 40% 41 40% Canadian Pacific 16% 17% 17 Case Treshlng 70% 71 69% Chase National B 26% 26% 2b% Chesapeake - Ohio 43% 44% 43% Chic Milwaukee pref 10% 10% 10 Chicago Rock Isl. 4% 4% 4% Chrysler Motor 51% Sl7/8 507/6 Cities Service 27/f 2% 3 Consol Gas of N.Y 3839% 38% Continental Oil 19Vs 187/s 18% 7 Dawesleening 71 72% 73% 5% Youngleening 47% 49 49,7/f Deleware Hudson 62Ve 62% 61% Dupont de Nemours 937/e 953-4 93J/t Eastman Kodak' 88% &8% 883-4 El Bond Sh Co. 17% 18 17% General Electric 21% 22 21 Gen Gas Electr 17 15% 15 Gen Gas El cl. A 1% 1% 1% General Motors 36% 373-4 36 Great Northern 17% 18% 17% Hudson Motor 19% 19 Illinois Central 31% 31% 30% Intern. Harvester 41 41% 40% Intern Nickel 26% 27 26?/f Intern Tel Tel 14% 14% 14% Kennecott Copper 18% 18% 18% Koninkl Olie 36% 36% 36% Loew's Ine Low priced shares 6.25-37 j.30-40 6.12-25 Mc.Keesport Tin PI A 84% 85% 84 Miss Kansas Texas 11 n% ui/ Missouri Pacific 4% 4u 41Ï Montgomery Ward 31'/8 32 31% Nat Cash Reg Co 19% 19% 18% National City Bank 28 30V8§ 28% Nat Dairy Prod G A. 15% 15% 15% Nat Steel 46% 463-4 45% New York Central 35»/8 36% 35 Nord American Co 19 19% 187/È Norfolk Western 172 172 171 Novadei 64 64 b4 Pennsylvania 33% 331^ 32% Proctor Gamble 34% 34 34% Publ Serv N L 38% 3ö% 38% Radio Corp of Am7% 7% 7% Sears Roebuck 47Vs 47% 46% Shell Union OU 9% 10% 10 Socony Vacuum lb% 16% 16 Southern Pacific 2/ 27 26v2 Southern Railway 32 32% 3i% Standard Brands 21V6 21% 21 Stand Oil of N -Jersey 45Vs 4o% 44-/6 Tidewater Ass OU 11% 11% 11 Union Pacific 124% 125% 125V* United Aircraft 24% 24% 23% United Corp A6% 63/4 6% Unit States Leather 97/8 10 9% Unit States Rubber 19 19% 19 Unit States Steel Corp. 51% o0% Wabash gew A. 3% 4 0% Westinghouse El37% 37% 37 Wooiworth Build 50 30% o0% exdlv t ex coupon. ex claim. bieden, en laten. NEW-YORK, 23 Maart. 23 Mrt. 22 Mrt. 23 Mrt. 22 Mrt. Brussej 23 ,7 2-, o8J0 2o.6%2 2o.70 Rome 8.58 8.61 A dam o7 47 67.c9 Madrid 13.66 13.64 LondeD 5.10% 5.11% Bern 32.85 32.38 Parijs b.60 b.603-, Weenen 19.05 19.60 BerlUn 39.84 39.84 NEW-YORK, 23 Maart. 23 Mrt. 22 Mrt. 23 Mrt. 22 Mrt. Suiker Mei 1.50 1.45 Dec 1.66 1.63-64 Jul) 1.56 1.52-53 Jan i.b8 1.65-66 %Pt 1.61 1.58 Mrt. 1.71-72 1.68-70 Ct.Cuba 3.42 Rubber Mri 10.75 10.85 Oct 11.59 11.70 Mei 10.90 11.00 Dec 11.80 11.90 Juli 11.20 11.27 Jan. 11.90 12.01 Sept 11.47 11.59 Tin Locc 54.30 54.15 AprU 54.30 54.15 Tarwe Roode Winter loco 98% 98% Harde Wintei loco 98% 98% Katoen Loot 12.10 12.15 Aug 12.03 12.05 April 11.81 11.85 Sept 12.07 12.07 Mei 11.86-88 ll.8s.90 Oct. 12.11-12 12.10-11 Juni 11.92 11.95 Nov 12.10 12.14 Juli 99-12.0J 12.02-03 Dec 12.20-22 12.18-19 Jan. 12.25 12.23 Koffie (Rio) (Santos) Mei 8.08 8.06-0 2 Mei 10.45 10.46 Juli 8.23 8.2C-82 Juli 10.65 10.65 Sept 8.38 8.30 Se.pt 10.96-98 10.96-97 Dec. 8.43 8.38 Dec 11.07 12.06 23 Mrt. 22 Mrt. Tarwe Mei 87%-% 87%-% Jul) 87% -% 87%-% Sept 88% 83%-% Mais CHICAGO, 23 Maart. 23 Mrt. 22 Mrt. Haver Mei 33% Me) £0% 51% lull 52% S27/8 Sept 5t% 54% Reuzel oco 6.17% 6.17% Mei 5.82% 5.30 Mei 6.32% 6.32% Juli 6.37V? 6.35 Sept 6 d0 6.57% Oud contract Nieuw contract Jul) 34% Sept Rogge Mei o9% Jul) 60% Sept 63 34 34% 34% 59% 61% 63% .Duluth Lijnzaad Mel Juh 1.75% 1.75% 1.74% i.74% Tarwe Mei 6 7% Juli 69 WINNIPEG, 23 Maart. 23 Mrt. 22 Mrt. 23 Mrt. 22 Mrt. Gerst 67% Mei 40% 407/? 69 Juli 417/f 417/e Rogge Mei 47% Juli 49 Va Haver -e. 35% Jul) 85% Lijnzaad 48 49% 35Vs 35% Mei Juli 1.49% 1.48 1.48% 1.47% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 23 Maart. Tarwe. Mel 4.3 J"11 4.5 41; Oc.t 4.7 y2. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN aangekomen 22 Maart: Uckermark, 3 Java; Queenworth, s, Sunderland. 23 Maart. Skoger, s, Skiën (voor de visschershaven); Thyra, S„ s, Brugge (voor Velsen); Almkerk, m.s., terug van den proeftocht; Ootmarsum, s, La Plata. Vertrokken 22 Maart; Juno, s, Hamburg; Costa Rica, s, Idem; Klttlwake, s, Liverpool; Ulysses, s- Bremen; Oberon, s, W.-Indie; Nereus, s, Mlddi. Zee via R'dam; Deucalion, s, Idem. 23 Maart: Chevychase, s, Tyne; Paraguay, s, Hamburg; ï-i Aleto, tank, Newcastle; Vesta, s, Middl. Zee via R'dam; Taube, s, Llbau; Venezuela, s, W.-Indle; Arendskerk, m.s., Hamburg; Hinry, m.s., Antwer pen; Amassla, s, Hamburg; Queenworth, s, Idem. Brunla, s, Oslo. AMSTERDAM aangekomen 22 Maart: Ucker mark, Java, stukgoed, Javakade, Wm. H. Müller Co. 23 Maart: Queenworth, Sunderland, steen kolen, Rietlanden, Havenbedrijf De Rietlanden; Almkerk, terug van den proeftocht, Ned. Scheeps bouw; Ootmarsum, La Plata, graan, Sllokade, Vlnke Co. KON. NED. STOOMB. MIJ. ALKMAAR, 22 Mrt. van Cristobal naar Buena Ventura. AMAZONE, 22 Mrt. van Danzlg te Stettin. CERES, 22 Mirt. van Izmir naar Istanboul. DEUCALION, 23 Mrt. van Amst. te R'dam. MARS, 22 Mrt. van Napels naar Palermo. NEREUS, 23 Mrt. van Amst. te Rotterdam. PERSEUS, 22 Mrt. van Kopenhagen naai Aar- huus. RHEA, 22 Mrt. van Lelxoes te Oporto. TIBERIUS, naaf Genua, pass. 22 Mrt. Carvoetro. TRITON, 22 Mrt. van Port au Prince n. Kaap Haltiën. VULCANUS, 22 Mrt. van Malaga te Huelva. JUNO, 22 Mrt. van Amst. naar Hamburg COSTA RICA, 22 Mrt. van Amst. n. Hamburg. OBERON 22 Mrt. van Amst. naar W.-Indlë. ULYSSES. 22 MTt. van Amst. naar Bremen. VESTA, 23 Mrt. van Amst. te Rotterdam. VENEZUELA, 23 Mrt. van Amst. naar W -Indie. COLOMBIA, 21 Mrt. van Barbados n. Puerto Llmon. ORPHEUS, Amst. n. Kopenhagen, pass. 23 Mrt. Holtenau. FLUTO, 23 Mrt. van Gothenburg n. Amst. CALYPSO, 22 Mrt. van Olhao naar Cadlx. PERSEUS. 23 Mrt. van Kopenhagen te Aarhuus. MARS, 23 Mrt. van Napels te Palermo. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJISEDANE, 22 Mrt. van Shanghae te Manilla- TJINEGARA, 21 Mrt. van Batavia te Hongkong- TJISONDARI, 21 Mrt. van Batavia n. Soera baja. KON. PAKETV. MIJ. TASMAN, 21 Mrt. van Tamatave n. Durban. JAVA-NEW-YORK LIJN MADOERA, 22 Mït. van Java te New-York. THESEUS, New-York naar Java pass. 22 Mrt- Perim. DJAMBI, Java naar New-York, pass. 22 Maart- Perim. SALAWATI, 23 Mrt. van New-York te Padang- ROTT. LLOYD KOT ATJANDI, thuisreis, 23 MTt. v.m. 8 uur van Port Said. SIBAJAK, thuisreis, 23 Mrt. v.m. 9 uur van Fort Said. PALEIiBANG, thuisreis, 22 Mrt. van Belawan- SIBAJAK, thuisreis, 27 Mrt. v.m. 7 uur te Mar seille verw. HOLLAND-AMERIKA LIJN BOSCHDIJK, 22 Mrt. nam. van New-York to Rotterdam. DAMSTERDIJK, 21 Mrt. van Tacoma te Port land. MIJ. OCEAAN LAERTES, 19 Mrt. Van Houston te Osaka. STENTOR, Amst. naar Java. pass. 21 Maart Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD ORANIA. thuisreis, 23 Mrt. v.m. 9 uur van Montevideo. MAASLAND, uitreis, pass. 22 Mrt. Dungeness. HALCYON LIJN STAD ZAANDAM, 22 Mrt. van Civita Vecchia naar Susa. STAD ARNHEM, Barcelona naar Rotterdam- pass. 23 Mrt. Gibraltar. MIJ. NEDERLAND JAN PZ. COEN, thuisreis, 21 Mrt. van Sabang- JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thuisreis- 23 Maart van Southampton. CHR. HUYGENS, uitresi, 22 Mrt. van Colombo- JOHAN DE WITT, thuisreis, 23 Maart van Al- giers- MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. thuisreis, 2» Maart van Singapore. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIK A LIJN HEEMSKERK, vertrekt 24 Mrt. 12 uur deS iiddags van Marseille naar Antwerpen MELISKERK, 23 Mrt. van Antwerpen n. R'dam. HEEMSKERK, thuisreis, 23 Mrt. te MarseU'e- HOLLAND-O. AZIE LIJN ARENDSKERK, 23 Mrt. van Amst. n. Hamburg- SEROOSKERK, 22 klrt. van Antwerpen Hamburg. GAASTERKERK, uitreis, 22 Mrt. te Yokohama- HOOGKERK, 22 Mrt. van Bremen te Hamburg- TARAKAN, 19 Mrt. van' Karachi naar Calcutta- Almkerk. Amsterdam, 23 Maart. Het nieuwe m.s. „Almkerk", dat op de Noordzee een nlsche proefvaart heeft gehouden keerde beden hier in de haven terug en nam ligplaats aan werf van de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. DIVERSE SCHEPEN FRIESLAND, 22 Maart van de Tyne naar Ham- bUEMMAPLEIN, Oxelosund n. R'dam, pass. 23 Mr*- Brunsbuttel. REGINA, 22 Maart'van Par te Rouaan. HENNIE, 22 Maart van Par te Rouaan. DIANA, 20 Maart van Danzig n. Amst. HUGIN, Gefle n. Amst., 21 Maart te Londei/ ANGELINA, 21 Maart van Penang n. Sini el)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2