Chelsea's hopelooze positie Onveilig Spanje Nanking en Kanton Het nieuws van heden PRODUCTIE-BEPERKING WAT IS DE OORZAAK VAN HET FALEN? DE BAROMETER m s. DINSDAG 27 MAART 1934 Staking in electriciteits-, gas- en waterleidingsbedrijf te Valencia Gangsters te Barcelona Hereenigingspoging van Tsjang Kai Sjek. Hij biedt IS mil- lioen dollar Roosevelt contra het parlement Inzake de betalingen aan de oud-strijders De Parijsche botsingen De Duitsche begrooting Enkele cijfers De „Tsjeljoeskin Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinm Int. Landbouwcongres te Parijs Ook een uniformverbod in Finland Strijd in het Amerikaansche par lement over katoen, vee en suiker DE FASCISTISCHE MILITIE "p''-'.-' i ft* I '0,X' Mussolini herdenkt den 15en verjaardag van de stichting der fascistische militie in een rede vanaf het balcon van het Palazzo Venezia Refico-leeningen tegen 4 procent Taxi-wapenstilstand te New-York VOLKSDANSEN OP EEN BERLIJNSCH PLEIN Een gezelschap uit Silezië voerde op den Wittenbergplatz te Berlijn volksdansen uit op den dag voor het Duitsche vreemdelingenverkeer Herderlijk schrijven in Frankrijk Praag contra Warschau Revanche-maatregelen Ernstige vermaningen De Vickersmaatschappi j Zonder politieken invloed" Insull naar Roemenië? Naar Noord-Noorwegen Mussolini verbiedt een opera Drie communisten ter dood gebracht Oudpresident Reitz f Naar het „Estlandsche Siberië" Interessante strijd om de leiding tusschen Huddersfield Town en Arsenal James heeft gescoord! De voetbalbalans Een druk programma Zij, die zich tegen 1 April op ns blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis. Een radio-zender op de fiets MacDonald's ochtend wandelingen Het Ierland van De Valera EEN SCHAT KIST BEWAARDER DER N.S.D.A.P. Cultuurfilms in Roemenië IL. MADRID, 27 Maart (Reuter) Ten gevolge van sabotagepleging door de werklieden der electrische centrale heeft de stad Valencia gis teravond urenlang in het donker gezeten. Des nachts hebben vervolgens alle werklieden der electrische centrale, gasfabrieken en waterlei ding het werk neergelegd; deze staking heeft de regeering voor onwettig verklaard. Studenten der technische scholen en militairen probeeren de bedrijven, voor zoover zij onontbeerlijk zijn. aan den gang te houden. Te Saragossa hebben Syndicalisten een zwaren bom laten ontploffen voor een politie bureau, waarmede zij een speciale politie-afdee- ling. ter sterkte van 25 man, wilden dooden. De bom ontplofte echter te vroeg. Een kind en een volwassen voorbijganger werden gedood en nog vier andere voorbijgangers, die er part noch deel aan hadden, werden ernstig gekwetst. Ook te Barcelona duren de daden van terreur voort. Kassiers van een bioscoop, die vergezeld werden door verscheidene „stille" politie-agen- ten, werden door bandieten overvallen. De roovers waren in vier auto's dj kassiers achter na gegaan en openden onverwachts met ma chine-geweren het vuur op de kassiers en de beambten, die het vuur beantwoordden. Twee politie-agenten werden ernstig en twee voorbij gangers licht gewond. De bandieten ontkwamen met een bult van 20.000 peseta's. De Madrid duurt de staking der metaal arbeiders nog onafgebroken voort. LONDEN, 27 Maart. (Reuter.) De „Times" meldt uit Hongkong: Generaal Tsjang Kai Sjea heeft aan Tsjang Hal Tong, den militairen gouverneur van Kanton, een bedrag van 15 millioen dollars aangeboden als „achterstallige soldij". Als tegenprestatie verlangt Ts.iang Kai Sjek dat de regeering van Kanton een plan tot hereeniging met Nanking aanvaart, o. a. inhoudende dat Nanking de zeggenschap krijgt over Kantons leger, vloot en luchtstrijdkrach ten en dat alle bestuursraden in Kanton wor den afgeschaft. Naar verluidt is Tsjang Hai Tong bereid het aanbod te aanvaarden, maar vreest hij tegen stand van hen. wier positie door deze veran dering in gevaar komt. WASHINGTON, 27 Maart De Senaat, heeft gisteren het door het Huis van Afgevaar digden reeds goedgekeurde wetsvoorstel betref fende de betaling van 83 millioen dollar aan oorlogsveteranen en 126 millioen dollar voor be taling van salarissen aan regeeringsambtena- ren aangenomen. Oorspronkelijk had de Senaat hiervoor resp. 118 en 190 millioen dollar gevo teerd. Het doel van het uitbetalen dezer bedra gen is, de onder het bezuinigingsprogram der regeering ingevoerde verlagingen ten deele weer goed te maken. Nader wordt gemeld dat Roosevelt zijn veto heeft uitgesproken tegen het wetsontwerp in zake de betalingen aan de oorlogsveteranen. PARIJS, 27 Maart (Reuter) Bij het ver hoor van ooggetuigen door de parlementaire commissie van onderzoek naar de gebeurtenis sen van 6 Februari verklaarde de eere-voorzit- ter der „Camelots du Roi", Maxime Real der Sarte over de bewapening van zijn politieke vrienden het volgende: Waarschijnlijk, en naar ik hoop beschikken mijn vrienden voor hun persoonlijke Verdediging over revolvers en gum mistokken. Wapenvoorraden bezitten zij echter niet, hetgeen ik buitengewoon betreur. Intusschen heeft de commissie aan de re geering spoedige maatregelen gevraagd, om een bewapening der linksche en rechtsche groe pen onmogelijk te maken. BERLIJN, 27 Maart. (D. N. B.) Uit de Duitsche begrooting 1934 worden thans de be langrijkste cijfers bekend. Slechts twee posten beloopen rond 1 milliard mark, n.l. de begroo ting voor het rijksministerie van Arbeid met 1.09 milliard en de begrooting voor wachtgel den en pensioenen met 1.28 milliard. Op de genoemde begrooting van Arbeid is bqna 521 millioen voorzien voor rijkssubsidies voor de sociale verzekering en bijna 285 millioen voor werkloozenhulp. Voor het woningwezen is bijna 58 millioen uitgetrokken, terwijl verder door de regeering voor 100 millioen borgstellingen kun nen worden aanvaart) ten behoeve van den bouw van kleine woningen. Het maximum bedrag voor borgstellingen ten behoeve van landbouwkolonisatie is vastgesteld op 150 mil lioen mark LENINGRAD, 26 Maart (Reuter) De be kende Sovjet-Russische hydrograaf Lawrow heeft aan de pers een uiteenzetting gegeven van den toestand van het ijs in de Poolzee, waar ■ir.h de expeditie van de „Tsjeljoeskin" bevindt. De beweging van het ijs in de Poolzee, zoo «eide hij, wordt door twee permanente stroo- «nen beïnvloed, een uit het Westen langs de kust van het schiereiland Tsjuktsjen en een uit den Stillen Oceaan door de Behring-Straat naar het Noorden. Daardoor wordt samentrekking of splitsing van het Ijs veroorzaakt; in het eerste geval 3 VERWACHTING: Meest zwakke win- Jen uit Oostelijke richtingen, helder tot half bewolkt, droog weer, lichte vorst des nachts, overdag weinig verandering 3 in temperatuur. 3 3 Hoogste stand: 772.1 te Valencia. H Laagste stand: 749.1 te Vestmanör. 3 Zon op 5.50, onder 6.23. Licht op 6.53. j§ Maan op n.m. 2.31, onder v.m. 4.31. 3 illlllllillllllllllllllllllllllllilllilllliiilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllii vormen zich ijsblokken en springen de ijsvel den; in het tweede geval vormen zich tusschen de ijsvelden wakken en scheuren. Volgens den hydrograaf was er geen reden om te vreezen, dat 't kamp der bemanning van de Tsjeljoeskin" zal afdrijven naar het Pool gebied. PARIJS, 27 Maart (Reuter). Gisteravond is in tegenwoordigheid van den president Lebrun, het Internationaal Technisch en Chemisch Congres voor den Landbouw geopend. Uit naam der buitenlandsche gedelegeerden werd het woord gevoerd door den heer Hummelink, eere voorzitter van den bond van Nederlandsche suiker-raffinadeurs. De heer Bernard, afgevaardigde der regee ring van Nederlandsch-Indië, leidde later een vergadering van de groep tot verbetering van beetwortel- en rietsuiker door selectie. HELSINGFORS, 27 Maart. (V. D.) Na een debat van eenige dagen, dat soms tot opge wonden tooneelen leidde, heeft het Finsche Parlement in den afgeloopen nacht met alleen de stemmen der Finsche concentratiepartij en der Vaderlandsche Volksbeweging tegen een z.g. blousewet aangenomen, waardoor het dra gen van politieke uniformen en insignes in het openbaar wordt verboden. De wet is in de eer ste plaats gericht tegen de zwart-blauwe uni formen der Vaderlandsche Volksbeweging. In besloten vergaderingen mag de uniform echter nog gedragen worden. WASHINGTON, 27 Maart. De 3ankhead-wet betreffende gedwongen beperking van den ka- toenoogst welke in de plaats moet komen van de vrijwilige restrictie is thans bij den Senaat ingediend. Ondanks de krachtige republikeinsche oppositie verwacht men, dat het wetsvoorstel zal worden aangenomen. Deze maatregel zal, naar verwacht wordt, niet meer of minder betee- kenen dan een revolutie in het zuiden. Het Huis van Afgevaardigden heeft zijn goed keuring eveneens gehecht aan het Jones-wets- ontwerp betreffende de vermindering van het vee-surplus. Krachtigen strijd verwacht men verder over de herziening van de suikerwet, waardoor de quota der binnenlandsche produc- centen worden verhoogd. De code voor de importeurs is thans gereed. Zij is verdeeld in drie afdeelingen, n.l. van grondstoffen en halffabrikaten voor levensmid delen en voor industrieele producenten. De code voorziet in een krachtige bestrijding van alle oneerlijke practijken. Zij is reeds goedgekeurd door het meerendeel der importeurs. De Refico (de corporatie tot financieel herstel) zal de rente op haar leeningen aan banken en verzekeringsmaatschappijen met ingang van 1 April a.s. voor den uur van 5 jaar van 5 tct 4 procent verlagen. Na dit tijdvak zal de rente voet weer op 5 procent worden gebrahct. CLEVELAND (Ohio) 27 Maart. (Reuter). Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat de arbei ders in de staalindustrie vanaf 1 April een tien procents-loonsverhooging krijgen. Deze geldt voor 420.000 werklieden; de veertig-urige werk week blijft echter ongewijzigd bestaan. Te Cleveland (Ohio) hebben ernstige onlusten plaats gehad, toen bereden politie charges uit voerde tegen personen, die hun sympathie uit ten met de stakende textiel-arbeiders. De poli tie maakte tenslotte van traangas-bommen ge bruik. Te Ngw York is de rust in de taxi-staking her steld. Burgemeester Lugardia heeft den bond van chauffeurs een wapenstistand doen teeke nen en den stakers op 't hart gedrukt, niet deel te nemen aan gewelddadigheden. :Vv-xi'J-v,- v'. WARSCHAU, 27 Maart (V.D.) Het conflict tusschen Polen en Tsjecho-Slowakije neemt steeds scherpere vormen aan, aangezien men aan beide zijden, tot revanchemaatregelen is overgegaan. Het aantal uit Polen gewezen Tsjecho-Slowaaksche staatsburgers heeft reeds 21 bereikt. Anderzijds hebben in Tsjecho-Slo wakije tot nog toe twaalf Poolsche staatsbur gers ontslag gekregen of heeft men hun ver lenging van de werkvergunning geweigerd. De Fransche Kardinalen, Aartsbisschoppen en Bisschoppen hebben een gezamenlijk her derlijk schrijven gericht tot het Fransche volk. Met het oog op de ernstige economische cri sis, de vele beproevingen, schandalen en bloe dige twisten, die het land teisteren, waarschu wen de Kerkvorsten hunne geloovigen dat de tegenspoed, die het treft, voortspruit uit het miskennen der Goddelijke wetten. „De wetten, die God en de natuur den mensch hebben op gelegd", schrijven de Bisschoppen, „worden nooit straffeloos geschonden. De wallen die door de Kerk en onze voorouders ter bescherming van ons volk waren opgeworpen, rond den hui- selijken haard, de school, en de beroepen zijn grootendeels geslecht. De beginselen der open bare zedelijkheid worden miskend; de echtschei dingen en de geboortebeperkingen ondergraven het huisgezin, de opvoeding der jeugd is een speelbal gew'orden der politieke hartstochten. De Bisschoppen wijzen hierna op het gevaar der gemengde scholen en der coëducatie, die ofschoon zij veroordeeld is door de Pausen, in Frankrijk nog altijd blijft bestendigd. Vervol gens spreken de kerkvorsten hun veroordeeling uit over de moreele tekortkomingen van die genen die zich in hun openbaar leven alleen laten leiden door hun hartstochten, die plich ten van hun staat verzuimen en het algemeen welzijn opofferen aan hun persoonlijk belang. Tenslotte wijzen de Bisschoppen er op, dat de elementen voor het herstel en het heil van het vaderland gevonden kunnen worden in de on uitsprekelijke rijkdommen van den Katholieken Godsdienst. LONDEN, 27 Maart.. (V.D.) Sir Herbert Lawrence, die gisteren de jaarvergadering van Vickers Ltd, presideerde, heeft verklaard, dat voor zoover het Vickers betreft de „opgeblazen" winsten van particuliere wapenfabrikanten slechts in de verbeelding bestaan van verkeerd ingelichte critici. Hij wees erop, dat geen enkele maatschappij van de Viekers-groep lid was van eenige internationale organisatie van wapen fabrikanten. Hij voegde hieraan toe, dat in Groot-Brittannië de controle op de particuliere wapenindustrie veel krachtiger was dan algemeen wordt geloofd. De Maatschappijen der Vickers- groep hebben geen deel in de politiek, noch in Groot-Brittannië of daarbuiten, noch direct, noch indirect, terwijl zij evenmin invloed hebben op Britsche of buitenlandsche bladen. ATHENE, 27 Maart. (V. D.) Naar wordt medegedeeld, zou Samuel Insull aan boord van zijn gecharterd vrachtschip koers zetten naar de Zwarte Zee. Men vermoedt dat hij een po ging wil doen om in Roemenië te komen. Insull staat met behulp van de draadlooze installatie aan boord van de „Meotis" in bijna voortdurende verbinding met zijn advocaten en zijn vrouw. Uit Londen wordt gemeld, dat het Foreign Office verklaart geen visum te zullen geven aan mevr. Insull voor toelating in Groot- Brittannië. Het kroonprinselijk paar van Noorwegen zal deze week een reis maken voor het grootste deel per slede, naar het Noordelijk deel van hun land. Zij zullen naar Finmark gaan, waar men da gen kan reizen zonder een enkel huis te zien en geen andere menschen dan van tijd tot tijd eenige Lappen met hun kudden rendieren. De kroonprins en zijn echtgenoote zullen slechts door een zeer klein gevolg vergezeld wor den en zij zullen de nachten doorbrengen in de kleine blokhutten die van regeeringswege voor trekkers in deze noordelijke streken zijn gebouwd. Woensdag a.s. is het de verjaardag van de kroonprinses. Deze zal gevierd worden te Kauto- keina te midden van een honderdtal lappen, die daar wonen. (Reuter). ROME, 27 Maart. (V.D.) Mussolini heeft gis teren de staking gelast van de opvoering van Gianfrancesco Malipiero's nieuwste opera „De Fabel van den Verwisselden Zoon". De opera was tweemaal opgevoerd toen de Duce tot het verbod besloot, aangezien in het werk „moreel ongepast" achtte, waardoor het protesten uit lokte. DUSSELDORF, 27 Maart (V.D.) Heden morgen zijn te Dusseldorf drie communisten ter dood gebracht. Zij werden beschuldigd van het crganiseeren van een overval op het S.A.-huis te Erkrath op 20 Juni 1932. Zeven anderen bij dezen overval betrokken ter dood veroordeelden hebben van minister Goering gratie gekregen. Hun doodstraf is gewijzigd in levenslange tucht huisstraf. KAAPSTAD, 2*7 Maart (V.D.) Op 89-jarigen leeftijd is hedenmorgen overleden de oud president van den Oranje-Vrijstaat F. W. Re'tz. In de laatste Jaren van zijn leven had Reitz zich vanwege zijn hoogen leeftijd en daarmee gepaard gaande zwakte geheel uit het politieke en maatschappelijke leven teruggetrokken. REVAL, 27 Maart (V.D.) Zes onlangs we gens financieelen steun aan de fascistische „Vrijheidsstrijders" gearresteerde zakenlieden Zijn op transport gesteld naar Moon. Zoodra het Üs het mogelijk maakt zullen zij verbannen wor den naar het geheel geïsoleerde eiland Kuehno in de Golf van Riga. Het eiland Kuehno wordt beschouwd als het „Estlandsche Siberië". Is Chelsea's positie hopeloos geworden? In de Londensche harten, waar Chelsea nog altijd een warme plaats inneemt, gaat men zich langzamerhand met de gedachte verzoenen, dat het volgend seizoen de groote goden Stamford Bridge niet meer met hun bezoek zullen ver eeren. Dat dit team na een verblijf van vier jaren opnieuw gedoemd zal zijn naar lager sfe ren af te dalen. De aanhangers mopperen er over. Er worden felle verwijten naar de hoofden der directie-leden geslingerd, die alles deden, maar juist niet datgene, wat noodig was om het verblijf in de hoogste divisie te prolongee- ren. De juiste oorzaak aan te wijzen is echter niet een, twee, drie gedaan. Het falen van een elftal is dikwijls afhanke lijk van 'n heel klein onderdeel, dat kan schui len in de opstelling of uitlating van dezen of genen speler, ook wel in het trainings-systeem. De oefenwijze is vrijwel over de geheele linie gelijk, terwijl een foutieve opstelling van de ploeg zich in een, desnoods twee wedstrijden kan wreken, doch niet gedurende een geheel seizoen. Bovendien moet men om een geheel juist oordeel te vellen, een ploeg van dag tot dag op den voet volgen, geheel „insider" zijn, al is de geheele organisatie meestentijds het gevolg van een persoonlijk inzicht en een dosis geluk! Vrij algemeen heerscht echter de opinie dat de aanwezigheid van Galacher een ernstige han dicap is voor de eenheid van de ploeg. Dit zal velen verbazen, juist omdat Hughie op een na de duurste speler is van de Engelsche markt. De man, voor wien £10.000 werd neergeteld, welk record slechts David Jack met 340 wist te verbeteren. Hughie is een duivels lastige kerel. Staat zijn muts goed, dan is hij onbetaalbaar, doch is hij met zijn verkeerde been uit bed ge stapt, dan mist zijn spel Juist datgene, wat een voorhoede noodig heeft om een match uit het vuur te sleepen. Vanzelfsprekend drukt zijn op treden ook zijn stempel op het spel zijner mede spelers. En nu kan een directie wel zeggen hoepel op!, doch zakelijk bekeken stelt men zich de vraag, of Gallacher sinds Mei 1930. den datum van zijn transfer, zijn rente heeft op gebracht. Bovendien gesteld, dat men nem op de transferlijst plaatste, dan krijgt men stellig niet meer het bedrag terug, dat voor hem werd uitgelegd, alzoo een verliespost. Zijn voorstan ders vinden hem een attractief persoon, juist door zijn wispelturigheid. Zijn spel maakt altijd een speciale bewaking noodig, en de duels, die daarvan het gevolg zijn, blijken meestentijds een kolfje naar de hand der fijnproevers, die de duiten in het laatje brengen. Uit deze korte beschouwing mag 't u duidelijk geworden zijn, hoe moeilijk de taak van mana ger wel is. Intusschen heeft het elftal j.l. Zaterdag weer een nieuwe nagel gekregen aan zijn doodkist. Derby County was de timmerman, die dit nieu we vonnis voltrok. Voor het eerst sinds weken waren alle spelers van de County weer dermate van hun blessures hersteld, dat de p,oeg op oorlogssterkte kon starten. Doch de vertoonde vorm wettigde inmiddels niet den naam van adspirant-kampioen. Het eerste en eenigste doelpunt werd reeds in de tweede minuut van den wedstrijd door Duncan gescoord, en hoewel er vaak perioden waren van superioriteit, schoot de stormlinie zoo onvoldoende, dat een spreken der zege zeker onverdiend zou zijn geweest. Doch ook Chelsea vertoonde geen groot spel, en het geheele spelbeeld, waaraan verscheidene fouten kleefden, gaf in deze cijfers wel de juiste verhouding. Buitengewoon interessant is de race aan den top van de ranglijst. Arsenal, dat een heimelijke hoop had, dat Huddersfield Town evenmin de luxe van het leiderschap zou kunnen dragen, rekent tot dusver buiten den waard. Want de Town levert zeer verdienstelijk werk, en liet zich te Sheffield ooor de Wednesday niet verrassen. Na met gelijke cijfers van doel te hebben ge wisseld, zorgde Bott in de tweede helft voor de winnende goal. Slechts een beter doelgemiddel- de houdt de club uit Huddersfield aan de spits, want in puntental staat men gelijk met Ar senal. Op Highbury beleefde het publiek een sen satie. Alex James heeft gescoord! U vindt dit misschien wat vreemd, en nog vreemder, dat dit het eerste doelpunt was van deze ster in dit seizoen. Een speler nog wel, waarvoor de Royal Arsenal F.C. eens een che que van £9000 had uitgeschreven. Doch James wordt beschouwd als de ingenieur in de Arse- nal-attaque, die het spel opbouwt, doch voor de voltooiing, in casu de goals, zijn mannetjes heeft. Dit keer kreeg hij echter zulk 'n schoone kans in het strafschopgebied, dat de verleiding te groot werd en zijn laag schot lag reeds in het net, voordat de keeper van de Wolverhamp ton Wanderers er goed en wel erg in had. Na dat voor half-time een strafschop was benut, en de nieuwe „aankoop" Drake van Southamp ton kort in de tweede helft zijn eersten treffer schoot voor zijn nieuwe vereeniging, leek het zaakje door een 30 voorsprong beklonken. Maar de Wolves dachten er gansch anders over en zetten er plots een vaart in, dat de defensie van de Londenaars, anders niet voor een klein geruchtje vervaard, telkens en telkens weer uit elkander werd gespeeld. Twee doelpunten liepen de gasten op de score in, en in deze periode zou zelfs de gelijkmaker noch onverwachts, noch onverdiend geweest zijn. Tenslotte kon de thuis club zich met beide punten gelukkig prijzen. Merkwaardig was 't voorts, dat Birmingham haar ranglijst-positie verbeterde door een 3—1 zege op de cup-finalist, Portsmouth. Bepaald een reactie in deze ploeg na de inspanning der laatste weken, waarmede de club van Hibbs intusschen prachtig gebaat is. Sheffield United, dat eveneens een ernstig sollicitant is voor de tweede divisie, sneuvelde tegen Everton met 4—0. Een merkwaardige wedstrijd werd op de Hawthorns gespeeld tusschen West-Bromwich Albion en Sunderland, welke strijd -liet minder dan e 1 f treffers opleverde. Zulke scores komen sporadisch voor in league-voetbal. Voorts dient gereleveerd, dat Tottenham Hotspur op het huidige oogenblik haar prachtigen. onweer- staanbaren vorm heeft teruggevonden. Te laat echter, want een blik op de ranglijst iaat u zien, dat men slechts door een wonder de hoogste plaats zouden kunnen benaderen. Als bijzonder heid uit den kamp tegen Newcastle United kan worden genoemd, dat de 31 zege geheel door Hunt werd bewerkstelligd, met andere woorden de middenvoor verrichtte de „hattrick". Bravo voor dezen jeugdigen, fijnen spelerl Na bovenstaande wedstrijden laat zich thans de volgende voetbalbalans opmaken: Huddersfield Town 33 18 9 6 45 ptn. 73—46 Arsenal 33 19 7 7 45 5737 Derby County 34 16 10 8 42 5934 Tottenham Hotspurs 35 18 6 11 42 6243 Manchester City 34 14 10 10 38 5256 Blackburn Rovers 35 16 5 14 37 6368 Sheffield Wednesday 35 14 8 13 36 52—54 Portsmouth 33 12 11 10 35 42 -41 Sunderland 34 12 10 12 34 68—49 Leeds United 33 14 6 13 34 53—49 Everton 33 11 12 10 34 51—48 West Bromw. Albion 35 13 8 14 34 6160 Stoke City 34 13 7 14 31 47—59 Leicester City 31 11 9 11 31 4644 Wolverh. Wand. 34 11 9 14 31 64—75 Middlesbrough 34 13 5 16 31 5769 Aston Villa 34 12 6 16 30 62—65 Newcastle United 35 9 12 14 39 5764 Liverpool 35 10 8 17 28 6275 Birmingham 34 8 11 15 27 3642 Sheffield United 35 10 6 15 26 51—90 Chelsea 33 8 7 18 23 46—58 In de Tweede Divisie vinden wij het leidende peleton als volgt gegroepeerd: Grimsby Town 34 22 4 8 48 ptn. 83—49 Preston North End 34 17 6 11 40 60—44 Brentford 34 17 6 11 40 69—52 Bolton Wanderers 34 18 4 12 40 6550 Bradford 33 18 2 13 38 69—59 Een buitengewoon overladen programma staat den Engelschen clubs de eerstkomende dagen te wachten. Op Vrijdag, Zaterdag en Maandag komen de meeste teams in actie. Het volledige programma luidt: 30 Maart: ArsenalDerby County, Leeds Uni tedEverton, LiverpoolHuddersfield T„ New castle U.—Middlesbrough, Portsmouth—Chel sea, SunderlandBlackburn R„ Tottenham H. Stoke City. 31 Maart: Aston VillaBlackburn R„ Chel seaWest Bromwich A„ HuddersfieldMan chester C., Leicester C.Newcastle U., Liver pool—Derby C„ Portsmouth—Sheffield W„ Sheffield U.—Middlesbrough, Stoke City—Arse nal, Sunderland—Birmingham, Tottennam H. Leeds United, Wolverhampton W.Everton. 2 April: Aston VillaSheffield U.. Blackburn r.Sunderland, Chelsea—Portsmouth, Derby CountyArsenal, EvertonLeeds United. Midd lesbroughNewcastle U„ Stoke C.Tottenham Hotspur, West Bromwich A.Manchester C„ Wolverhampton W.Leicester C. ONS VOLK HEEFT WEEMOEDIG AFSCHEID GENOMEN VAN WIJLEN H. M. KONINGIN EMMA. BUITENGEWONE MENSCHENMASSA. UITSTEKENDE VERZORGING VAN DE RADIO-UITZENDING. Onveilig Spanje. Terreurdaden in Saragossa en Barcelona. Productiebeperkingsmaatregelen ter sprake in het parlement der V. S. Herderlijk schrijven van het Fransche episco paat. Ernstige vermaningen. Nanking en Kanton. Tsjang Kai Tsjek biedt 15 millioen dollar aan voor een hereeniging. Pastoor Th. J. M. Moors Dr. M. A. van den Oudenrijn O.P. gepromoveerd tot Magister in de H. Godgeleerdheid. Wijziging Arbeidswet (uniforme beginuren voor bakkerijen) treedt 1 April in werking. Negentiende zitting van het Onnes-proces Drama te Wolphaertsdijk Uitvoer van sla naar België. Bezwarun van het R. K. Werkliedenverbond te gen de wijzigingen in de steunregeling voor Twente. Moordaanslag te Vaals? SYDNEY, 26 Maart. (V. D.) De radio enthousiast Leonard Larwaken maakt per fiets een tocht door Australië, welke ongeveer twee jaar zal duren. Op zijn fiets heeft hij zoowel een radio-ontvang- als zendtoestel gemonteerd. De stroom voor de zendinrichting wordt opgewekt in verbinding met het achterwiel. Tal van bat terijen en instrumenten van eigen vinding heb ben op de fiets een plaatsje Larwaken heeft reeds eerder een tocht met zijn fiets gemaakt naar Broken Hill en West Queensland. Gedurende ijdezqen tocht heeft hy in zyn le vensonderhoud voorzien door het verrichten van herstellingen aan radio-toestellen. In een inter view zeide de radio-enthousiast: „Het doet er niet toe waar ik me bevind, ik heb maar in een boom te klimmen, een antenne te bevestigen, in te schakelen en ik heb verbinding met den een of anderen amateur. Met mijn ontvanger kryg ik alle nieuws en muziek en in werkeiykheid ben ik nooit een oogenblik zonder contact met de beschaafde wereld." LONDEN, 27 Maart (Reuter) MacDonald heeft onlangs dreigbrieven ontvangen waaruit blijkt, dat de schrijver de gewoonten van den eersten minister nauwlettend gadeslaat. Zij be vatten o.a. nauwkeurige aanduidingen over MacDonald's ochtend wandelingen in het St. James-Park. Op aandrang van bevoegde zyde, heeft Mac Donald er in toegestemd zich voortaan te laten vergezellen door twee politieagenten en niet, zooals tot dusver, door één beambte. DUBLIN, 27 Maart (Reuter) Een officieele mededeeling houdt in. dat de nieuwe Ameri kaansche gezant alhier. McDowell, zyn geloofs brieven heeft overhandigd aan president De Valera en niet, zooals tot. dusver gebruikelijk aan den gouverneur-generaal, als vertegen woordiger van den Engelschen koning. MüNCHEN, 27 Maart (V.D.) De „Völki- sche Beobachter' meldt, dat de leider den Rijks penningmeester der N.S.D.A.P. tot zqn alge meen gevolmachtigde in alle vermogens-rech terlijke aangelegenheden der party heeft be noemd. Hij heeft het recht, het financieele be leid van alle bij de partij aangesloten organi saties te onderzoeken. BOEKAREST, 26 Maart. (Reuter). De Roe- meensche regesring heeft een nieuwe wet voor Nationale Opleving afgekondigd, waarbij os, aan bioscopen gelast wordt cp nationale feest dagen en Zondagen cultuur-films te vertoonen. In verband hiermede is er een groote vraag ontstaan naar cultuur- en historische films, waai-van het aanbod op de Amerikaansche markt niet groot is, zoodat deze uit Engeland en Duitschland zullen moeten worden betrekken. Stand op Dinsdag 9 nar v.m.: 757.5 Vorige stand: 757

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 13