amerik. goederenmarkt New-Yorksche Beurs DINSDAG 27 MAART 1934 Roosevelt en de „Brain- trust" Staatsorde in gevaar? Russische stratosfeer- ballon Bereikt een hoogte van 21 K.M. Spanje en de H. Stoel Onderhandelingen beginnen den 14den April De Duitsch—Russische onderhandelingen Protocol geteekend Hitte en koude in Australië Talrijke boschbranden Japansche spionnen te Singapore Een „agent" zou de Engelsch- Japansche betrekkingen vertroebelen Textielfabriek te Lodz in vlammen Dertien arbeiders ernstig gewond Oostenrijks militaire organisaties Alle ingedeeld bij het „Vader- landsche Front" Spaansche bandiet neer geschoten Een vriendelijk man voor arme lieden Leugenberichten Geen consideratie Voor hen, die gastrécht misbruiken Generaal Tonnet Uit het Provinciaal Ziekenhuis ontslagen Grievend voor Joden Een Kamerlid leeren, wat Nederlandsch is DE KAMPIOENSCOMPETITIE Komende wedstrijden DE BEVERWIJKSCHE VEILING Aansprakelijkheid afgewezen Boottrein De koerswijziging zette door, daarna viel een reactie waar te nemen, welke aanhield tot het slot, dat verdeeld was. 77a 47% 10 nk nk WISSELKOERSEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 26 Maart FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN Coupons „Koninklijke" Nog geen uitbetaling op goudbasis WASHINGTON, 26 Maart. (Reuter). Prof. Wirt, een bekend man in kringen van het on derwijs, heeft verklaard, dat leden van Roose- velts „hersen trust" hem hebben medegedeeld, de bestaande staatsorde in de Vereen. Staten te willen omverwerpen en door het commu nisme te willen vervangen. Hij zeide eveneens te weten, dat zij den president de rol van een Kerensky wenschen toe te kennen bij deze re volutie, om hem later door een Staün te ver vangen. Leden van het congres laten zich over deze mededeelingen uit in bewoordingen als bespottelijk, fantastisch en ongerijmd. Wirt wei gert zich uit te laten over de identiteit van zijn zegslieden. Het Huis zal in de komende week een reso lutie overwegen, strekkende tot het onderzoek van de bedoelingen van de „hersen trust". WASHINGTON, 26 Maart (Reuter) In het Huis van Representanten is een resolutie inge diend strekkende tot het instellen van een on derzoek naar de gegrondheid van prof. Wirt's onthullingen. Vermoedelijk zal een onderzoekings-commis- Sie worden ingesteld. In de „Washington Post" schrijft prof. Wirt dat hij de namen zijner zegslieden onthullen zal, wanneer hij dit in het belang acht van het algemeen welzijn. MOSKOU, 26 Maart. Het Aerologische insti tuut te Sloutsk bij Leningrad, heeft Zondag een nieuwe poging ondernomen met den .zelfstan digen" stratosfeer-ballon. Deze onbemande ballon heeft een hoogte bereikt van 21 K.M. Alle apparaten hebben zeer goed gefunctionneerd, zoowel bij het op stijgen als bij het dalen. Op 8900 meter hoogte bedroeg de tempera tuur 50 graden Celsius beneden het vriespunt. Vervolgens nam de koude af, en op 21 KM. hoogte was het nog maar 40,7 graad Celsius koud. De mededeelingen omtrent temperatuur, luchtdruk, hygroscopischen toestand van de at mosfeer e.d. werden van den ballon uit langs draadloozen weg medegedeeld. MADRID, 26 Maart. (United Press.) De mi nister van Buitenl. Zaken heeft aangekondigd, dat hij voornemens is onmiddellijk na den 14den April te Rome onderhandelingen te beginnen met het Vaticaan. Er zijn reeds tal van nota's tusschen Spanje en den H. Stoel gewisseld be treffende de bases der onderhandelingen. De minister meent, dat het niet moeilijk zal zijn om tot een modus vivendi te komen. BERLIJN, 26 Maart. (D.. N. B.) Officieel wordt medegedeeld: De tusschen de Rijksregeering en de regee ring der Socialistische Sovjet Republieken in de laatste weken gevoerde economische be sprekingen hebben geleid tot een slot-protocol, dat in 't ministerie van Buitenlandsche Zaken is geteekend door de vertegenwoordigers der Rijksregeering en van de ambassade der Sovjet Unie en de Handelsvertegenwoordiging. Het slot-protocol bevat regelingen voor het jaar 1934; in het bijzonder zijn regelingen getrof fen voor het verkeer met de Rijksbank en kwesties betreffende deviezen. SYDNEY, 26 Maart. Tijdens de alhier heer- schende hittegolf heeft de bevolking zoowel last gehad van de uiterste hitte als van de uiterste koude. De hitte was zoo ondraaglijk, dat duizenden personen den nacht aan het strand doorbrachten. Het water was echter tengevolge van de Zuidelijke stroomingen zoo koud, dat men hierin niet langer dan eeni- ge oogenblikken kon staan, zoodat ook dit geen verlichting bracht. Vele boschbranden hebben gewoed, .en de brandweer druk werk bezorgd. Een brandweer ploeg werd op één dag een-en-vijftig maal ge alarmeerd om boschbranden te blusschen. De vogels vielen dood uit de boomen en vele paar den vielen bewusteloos neer op straat en in de weide. haald, heeft hij een blauwtje geloopen bij een meisje waaiop hij verliefd geworden was. De man vatte hierna een haat op tegen de ge meenschap. Hij nam de wijk naar de bergen en beroofde daar de reizigers. Evenwel ge bruikte hij het van de rijken geroofde geld meermalen om het aan arme lieden uit te dee- len. De dorpsbewoners waren dan ook zeer met hem bevriend. Met de handhavers van het ge zag kon hij het echter niet goed vinden. De zen die vast besloten waren hem dood of le vend te vatten, had hij eeuwige wraak gezwo ren. TOKIO, 26 Maart Het ministerie van Bui tenlandsche Zaken ontkent categorisch het be richt van de „Daily Express" (Londen) volgens hetwelk Japansche spionnen te Singapore zou den hebben gewerkt en dat Japan van plan zou zijn in Burma een vlootbasis op te richten. De woordvoerder van het ministerie van Bui tenlandsche Zaken heeft verklaard, dat te Singapore een „agent" werkt, die de Engelsch- Japansche betrekkingen vertroebelt. De zegs man refereerde aan het sensationeele, doch onjuiste bericht, dat in de Siameesche bladen is verschenen, onder dagteekening Singapore 16 Maart. Volgens dit bericht zouden Onver wacht vijf Japansche duikbooten op de reede van Singapore zijn verschenen om Japansche onder danen en bezittingen, welke in gevaar verkeer den, te beschermen. LODZ, 26 Maart Bij een hevigen brand is een textielfabriek geheel verwoest. Op het oogenblik, dat de brand uitbrak, werd op alle drie verdiepingen gewerkt. De arbeiders werden door de brandweer gered, doch dertien werk lieden waren zoo ernstig gewond, dat hun over brenging naar een ziekenhuis noodzakelijk bleek. Waarschijnlijk zullen twee arbeiders er het leven niet afbrengen. De zwager van den directeur der fabriek, Lajbowitxz sprong uit wanhoop in 't branden de puin. De man is om het leven gekomen. De brandweer slaagde er slechts in de be lendende gebouwen voor het vuur te sparen. De schade bedraagt ongeveer een half mil- lioen Zloty. WEENEN, 26 Maart. (D. N. B.) De vertrou welijke besprekingen omtrent de unificatie der Oostenrijksche militaire organisaties zijn zoo ver, dat de publicatie der definitieve regeling binnenkort te verwachten is. Het vergelijk, dat door den bondskanselier Dollfuss, den leider van de „Heimwehr" Starhemberg en den secre taris van het „vaderlandsche front", Stephan, buiten medewerking van den vice-kanseiier Pey, getroffen is, leidt tot de volgende regeling: Alle militaire organisaties worden samengevat in de „Wehrfront" en ingedeeld bij het „Va derlandsche front". Leider van de „Wehrfront" is Starhemberg. „Vaterlandische Front" staat onder Dollfuss. Vice-kanselier Fey en dr. Schuschnigg, minister van onderwijs en tot dusver leider van de „Sturmscharen", treden uit het verband. De afzonderlijke organisaties blijven voort bestaan binnen het nieuwe geheel. Het „Vaderlandsche Front" wordt tot Oos tenrijksche staatsbeweging geproclameerd. Het aantal mannen, dat ertoe zal behooren, wordt gereduceerd tot 30 40.000. De financieele las ten zullen op dezelfde wijze als voorheen wor den verdeeld. De geruchten omtrent het in het leven roe pen van een tweede vice-kanselierschap, voor Prins Starhemberg, worden ten stelligste te gengesproken. MADRID, 26 Maart. De politie is er eindelijk in geslaagd een van de laatste Spaansche ban dieten onschadelijk te maken. Toen Pasos Largos zich naar zijn verblijf plaats in de bergen begaf met zijn bekende lange stappen, die hem den bijnaam „lange- stapper" hadden bezorgd, is hij door eenige politiemannen en een bloedhond gevolgd, die tot in zijn schuilplaats wisten door te dringen. Hoewel de bandiet vertwijfeld vocht, was hij toch tegen de overmacht niet opgewassen. Een schot in de longen maakte een einde aan zijn leven. De bandiet was reeds 62 jaar oud en hoogst waarschijnlijk niet meer zoo flink als vroeger zoodat de taak van de politie, hoewel gevaar lijk, wel niet zoo moeilijk zal zijn geweest. D» bandiet stond als een vriendelijk man bekend Hij had wit haar en was schraal. Vele jaren geleden, zoo wordt van hem ver- BERLIJN, 26 Maart (D. N. B.) Een na tionaal comité tot steunverleening aan de slachtoffers der Dultsche nationalisten meldt, dat sedert 1 Januari 1933 3000 tegenstanders van het nationaal-teocialisme in Duitschland zouden zijn gedood. Hiervan zouden er 67 zijn geëxecuteerd en wel 26 onthoofd. 119.682 per sonen moeten gewond en een aantal verminkt zijn. Het aantal personen, dat in de concen tratiekampen en in de gevangenissen is op gesloten, zou 174.000 bedragen. Van October tot November 1933 zou den in de gevangenis sen 59.183 personen z:Jn mishandeld. Al deze berichten, aldus wordt van officieele zijde verklaard, dragen het stempel van haat. zoodat de Rijksregeering er niet op wenscht in te gaan. Door den heer Vliegen zijn vragen gesteld in verband met de uitleiding, op last van den burgemeester Van Laren (N.H.), van cenige vreemdelingen van Duitsche nationaliteit over de Duitsche grens. Minister Van Schalk heeft nu geantwoord, dat de uitzetting is geschied krachtens artikel 9 der Vreemdelingenwet en niet op grond van artikel 12 dezer wet. Bij herhaling is door alle vreemdelingen, hierboven bedoeld, te kennen gegeven, dat zij in Duitschland nimmer iets hadden gedaan, op grond waarvan naar hun oordeel eenige tegen hen te nemen maatregel te vreezen was. Geen van hen heeft te kennen gegeven uit Duitschland gevlucht te zijn; op het asylrecht heeft niemand hunner een beroep gedaan. Uit zetting naar een ander land dan dat hunner nationaliteit had uit volkenrechtelijk oogpunt bezwaarlijk kunnen geschieden en zoude trou wens ook allicht op voor de hand liggende prac- tische bezwaren gestuit -zijn. Op grond van het bovenstaande is de mi nister van oordeel, dat geenszins aannemelijk is, dat de uitleiding op zich zelf voor de be trokkenen zeker onaangename politieke gevol gen insloot. Intusschen hebben derden, die zich geroepen achtten voor de vermeende belangen der vreemdelingen te moeten opkomen, aan de uit leiding groote publieke ruchtbaarheid gegeven. Uiteraard vermag de minister niet te beoor- deelen, in hoeverre deze ruchtbaarheid voor de betrokkenen politieke gevolgen heeft teweeg gebracht. In ieder geval staat de Nederland- sche Overheid daarbuiten. Overigens wil hij nog wel opmerken, dat vreemdelingen, die op een wijze als de boven genoemde zij namen deel aan een interna tionaal links-revolutionnair en communistisch jeugdcongres hier te lande, en dit heimelijk, ten einde verijdeling door de regeering te voor komen het aan hen^verleende gastrecht mis bruiken en te schande maken, niet behoeven te rekenen op eenige bijzondere consideratie van de zijde der Overheid. Naar wij vernemen, heeft de geneesheer directeur van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort in overleg met den Officier van Jus titie van de Haarlemsche Rechtbank besloten Generaal Tonnet uit het ziekenhuis te ont slaan. De heer Boon hpeft aan den Minister van Justitie gevraagd, of deze kennis genomen heeft van de pamfletten, die dezer dagen in duizen den exemplaren in Doetinchem zijn verspreid door in Duitschland wonende personen, leden van de Nat. Soc. Nederl. Arb. Partij, welker inhoud uitermate grievend is voor onze Jood- sche landgenooten door uitdrukkingen als „ver- joodschte pers", „moraal en handelingen der Joden, die indruischen tegen alle gevoel van eer en moraal", „onzinnige gevoelens van me delijden met den Jood, die de kanker voor ge heel Europa is", „een vreemdrassig element, dat zich in ons volk heeft vastgevreten als een bijna onuitroeibare pest" enz., terwijl van een Kamerlid wordt gezegd, dat zij er op rekenen, „dit heerschap nog eens in een daarvoor spe ciaal ingericht verblijf les te kunnen geven in volkenkunde" en „hem dan zullen leeren wat wel en wat niet Nederlandsch is." Is de Minister bereid, aldus de heer Boon. maatregelen te nemen, opdat dergelijke ver spreidingen door van over de grens komende personen niet meer zullen plaats vinden? Het verloop der kampioenscompetitie is als volgt geregeld: 15 April: VelocitasAjax; HeraclesK.F.C. 22 April: AjaxK.F.C.; Kampioen Zuid Velocitas. 6 Mei: K.F.C.Ajax; HeraclesKampioen Zuid. 10 Mei (Hemelvaart)VelocitasHeracles. 13 Mei: Kampioen ZuidAjax; K.F.C. Velocitas. 19 Mei (Zaterdag voor Pinksteren): Ajax Kampioen Zuid. 21 Mei (Tweeden Pinksterdag) Velocitas— KF.C. Maandagavond is te Beverwijk een drukbe zochte vergadering gehouden van leden van de Veiling-Vereenigingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling" ter bespreking van de moei lijkheden, waarin beide vereenigingen door de faillissementsaanvrage zijn komen te verkee- rèn. Deze vergadering was uitgeschreven door het Comité van Actie, dat zich uit beide vereeni gingen gevormd heeft. Na een uitvoerige uiteenzetting van den heer W. v. Dok uit Heiloo werd met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin de vergadering ontkent, dat beide veilingsvereeni- glngen aansprakelijk zouden zijn voor schul den aangegaan door of namens de Bollenvei- ling „Beverwijk", aangezien deze buiten mach- tignig of voorkennis der leden is gesticht. Zij wijst de verantwoordelijkheid af voor schulden, die rechtstreeks aan de veilings ver - eenigingen ten laste kunnen worden gelegd, voor zoover zij zonder machtiging van de le den boven het in de statuten der beide veilin gen vastgestelde maximum door de besturen zijn aangegaan. Zij beschouwt het verzoek van de N. V. Spaamebank te Haarlem om beide veilingen in staat van faillissement te verklaren op grond van bovenaangeduide schulden derhalve onrechtvaardig. De vergadering vertrouwt, dat de Regeering de onverkorte toepassing van de statuaire be palingen zal weten te waarborgen en verzoekt de Rechtbank op de bovenomschreven gronden de faillissementsaanvrage te verwerpen. Voorts werd besloten om den beiden besturen te verzoeken onverwijld een accountantsrap port omtrent de financieele positie der veilin gen te doen samenstellen, om dit rapport in een binnen veertien dagen uit te schrijven al gemeene ledenvergadering over te leggen. De filma Ruys en Co., hoofd-agent van den Rotterdamschen Lloyd meldt, dat het motor mailschip „Sibajak" hedenmorgen te Marseille is aangekomen.. De aansluitende boottrein, de Rotterdam Lloyd Rapide zal Woensdagmorgen, 28 Maart om 6.58 uur te Roosendaal, 8 uur te Rotterdam D. p. en 8.23 uur te Den Haag H.S.M. arri- veeren. NEW-YORK, 26 Maart. (Part.) Zooals te ver wachten was, werd de Zaterdag aarzelend inge zette koersstijging heden in geaccemueerder vorm voortgezet, in verband met de bijlegging van het dreigende arbeidsconflict in de Ameri- kaansche automobielindustrie. Al hebben de werkgevers een zeer belangrijk deel van de eischen der arbeiders moeten toegeven en o. a. moeten goedvinden, dat landelijke organisaties worden gevormd, hetgeen aan de vermijding van een staking een bitter smaakje geeft, deed zich toch een gevoel van opluchting gelden. De overzichten waren optimistisch, hetgeen tot uitdrukking kwam in flinke vraag van de zijde van het publiek en dekkingsaankoopen van de speculatie. De handel was dan ook aan zienlijk toegenomen. In het eerste beursuur be iiepen de omzetten 530.000 shares tegen 390.000 Zaterdag en slechts 200.000 op Vrijdag. Staal- en automoMelaandeelen traden sterk op den voorgrond en gaven koersstijgingen tot VA pet. te zien. Ook spoorwegshares lagen vast, zoomede public-utilities, mijnaandeelen, aandeelen in fa brieken van landbouwwerktuigen en petroleum- fondsen. Na het eerste beursuur werd de stem ming evenwel ongeanimeerd en volgden de no teeringen een dalende koersrichting, als gevolg van winstnemingen. De aanvankelijke koers winsten gingen later dan ook grootendsels weer verloren. De affaire in de middaguren was zienderoogen afgenomen. Na de reactie, die zich in het eerste deel van den dag had. voltrokken, volgde weer een herstel en in het bijzonder voor koperwaar den. Amer. Smelting monteerden tot pl.m. 44 pet., terwijl Anaconda's boven 15% pet. werden afgedaan. De overige soorten volgden op een afstand. Later in'den middag zakten de notee ringen over de geheele linie weer in. De on zekerheid inzake de loonbesprekingen tusschen de spoorwegdirecties en de betrokken arbeiders oefende een remmenden invloed uit. Het slot gaf, vergeleken met den vorigen beursdag mee- rendeels kleine voor- of nadeelige verschillen te zien. Union Pacific en Deleware Hudson boekten echter een verlies van resp. 1% pet. en 1 pet., terwijl National Steel, Woolworth, Auburn Auto en Nat. City Bank 1 pet. 2 pet. hooger kwamen te liggen. Duitsche obligatiën leden een gevoelig verlies en 7 pet. Dawes en 5pet. Young verkeerden resp. 3pet. en 4% pet. in reactie. De omzetten bedroegen 1.280.000 shares. Slotkoersen Maart Allied Chemical American Can C Amer. Car Foundry Am. Por Power Am. Smelting Ref Am. Tel Tel. Am. Tobacco B Am Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethl. Steel Co Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake - Ohio Chic. Milwaukee pref. Chicago Rock Isl Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5% Youngleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electrio Gen. Gas Electr. Gen. Gas El. cl. A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Koninkl. Olie Loew's Ine Low priced shares Mc.Keesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. Cash. Reg. Co. National City Bank Nat. Dairy Prod G. A. Nat. Steel New York Central Nord American Co Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ Serv N. L Radio Corp of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N -Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A Unit. States Leather Unit. States Rubber Unit. States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse El Woolworth Build exdiv j ex claim I - a"-;-- en laten. 24 J 49 99 26 149% 99 27 10% 43 119Vs 68% 21Vs 147/8 1% 65 H 54 291/2 41 k 167/s 71 27% 44% 107* 4% 537/g 27/e 39 19s/* 67% 43 62. 95?i 87 171/s 21s/* 177a 1% 38 18 211/s 31% 41% 277s 14k 19 k 36s/8 6.30-45 851/2 117a 47/6 7V* 321/8 193/8 29 15J/2 48 k 363/g 193/* 172 64% 34/8 347/8 39 163/s 271/8 3134 217s 401/8 111/8 1243/a .241/8 6'/8 101/8 19-/8 Ol-/* 3% 3» si bieden. 23 148 28% 27% 10% 43 42% 119% 118% 68% 67Vs 21 21 14<>4 141/8 1% l1/» 65% 64% 52 29% 28% 41% 40% 17 16% 71 70Vs 26% 26% 44% 437/0 10% 10% 41/2 41/» 53 511/2 27/8 27/g 391/s 38% 19% 71 47% 47% 63 62% 96% 937/g 88% 88% 17% 17% 217/b 21% 17 lk 1% 38 36% 18 17% 20% 19% 317/e 31% 41% 41 27 26% 14% 14% 19% 18% 357/g 36% 6.25-45 6.25-37 86 84% 11% 11 4 k 4% 7% 7% 32% 31% 19% 19% 28 28 15% 15% 47 46 k 36Vs 35% 19% 19 172 172 65% 64 33% 33% 34% 34Vs 38% 38% 7% 7% 47% 471/8 97/s 9% 16% 16% 27% 2/ 32% 32 21% 21% 45% 451/s 11% 11% 12b 124% 24% 24% 6% 6 y2 97/s 19% 19 o2% ol 3 Va 3% 38% 37% oü bU coupon. NEW-YORK, 26 Maart. 26 Mrt. 24 Mrt. 26 Mrt. 24 Mrt. Brussel 23.31 k 23.30 Oslo 25.65 25.60 A'dam 67.34 Londen 5.10% Parijs 6.59 Berlün 39.72 Rome 8.577* 8.56 Madrid i3.65 13.65 Bern 32.31 32.28 Weenen 19.00 19.00 67.30 5.0*3/8 6.574-* 39.70 26 Mrt. 24 Mrt. Suiker Mel 1.55 1.52 Juli 1.60-61 1.57 3ept 1.64-65 1.62 NEW-YORK, 26 Maart. 26 Mrt. 24 Mrt. Deo. 1.70 1.67-68 Jan. 1.71-72 1.69-70 Mrt. j.75-76 1.72-74 Ct Cuba 3.42 3.42 Rubber Mrt 10.90 Mel 11.00 lull 11.30 Sept. 11.56 1100 11.11 11.40 11.70 Oct. Dec. 11.68 11.90 Jan. 11.97 11.82 12.02 12.12 Tin loco 54.65 Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco Katoen Lbcc 12.20 April 11.94 Mei 11.99 Juni 12.04 54.127$ April 54.65 54.12%. 987» 98s/» 993/g 993/g 12.25 Aug. 12.14 12.16 11.95 Sept. 12.18 12.20 12.00-02 Oct. 12.23-25 12.24-25 12.06 Nov. 12.28 12.29 Juli 12.10-11 12.12-13 Dec. 12.34-35 12.35-36 Jan. 12.40 12.40 Koffie (Rio) Mei 8.39 Jul) 8.51 Sept. 8.58 Dec. 8.65 8.25 8.35 8.4o 8.55 26 Mrt. 24 Mrt. Tarwe Mei tóf/»-®/» 877/,.-3/» Jul) 86-/8-Vf 877/8-4* Sept 87-/8 8t%-% Mais Mei 503/e 50% Jul) 5 2k 52»/» Sept 5%/& 54k Reuzel (Santos) Mei 10.69 10.59 Juli 10.87-89 10.78 Sept. 11.20 11.10 Dec. 11.32-33 11.20 CHICAGO, 26 Maart. 26 Mrt. 24 Mrt. Haver Mei 33% 34 Juli 34 Vt 34s/* Sept 34V8 347a Rogge Mei 59 k 60Vs Jul) 60-/8 61 Sept b2v? .Dulutb Lijnzaad boco 6.271/2 6.27k Mei *5.9272 5.90 Mei 1.771/2 1.76k Mei "6.421/2 6.42k Juli 1.77 i.7o k Jul) "6.52% 6.4/7$ Sept «6.70 6.6772 Oud contract. Nieuw contract. 26 Mrt. 24 Mrt. Tarwe Mei 68 Juli 69V* WINNIPEG, 26 Maart. 26 Mrt. 24 Mrt. Gerst 6 7,s4 69 Rogge Mei 4734 Juli 491/8 Haver Mei 343/» Jul) o5 48% 493/g Mei 4ü% Juli 4l7s Lijnzaad Mei 1.49 Juli 1.473/» 407/g 417/8 1.51 k 1.50 35% 357/g GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 26 Maart. Tarwe: Maart Mei 4/3 3/4; Juli 4/5 7/8; Oct. 4/8. (Medegedeeld door Simoons Co Van 3.304.30 uur Kon. Olie 163% Unilever 7877 7/8 Nwe. Philips 243 H. V. A. 180k A'dam Rubber 104 Aku 44 Young 40 5/8 Beth. Steel 25 7/8 Anaconda Adj. Milw. 9 5/16 11 Van 4.305.00 uur Kon. Olie Aku Young Beth. Steel Anaconda 163% 43% 40%,—3/8 25% 9% Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: Verleend aan L. A. M. Hoebink, houthande laar Eist, voor den tijd van anderhalf jaar, In gegaan 1 Februari 1934. Bewindvoerder mr. C. J. Plcke, Arnhem. Verbeterde opgave: F. C. Kramer, metselaar, Waawijk, Kerkstraat 7. Failliet verklaard 23 Maart: G. Harcksen, caféhouder, Rotter dam, Eendrachtsweg 31. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van J. v. d. Bogaard, Veen; W. H. Akkermans, Kerkdrlel; P. Breur, metselaar, Oostvoome, Obalaan 263; Pleter Los, tuinier, Dirksland, Straatweg 370; Jean Tlmmers ga ragehouder, Rotterdam, Polanenstïaat 48. IJMUIDEN, aangekomen 24 Maart, Pensylvania, tank, Port ArBthur. 26 Maart: Beyerland, s„ Newcastle; Zeelandia, s„ B.- Aires; ETnst Hugo Stlnnes 11, s„ Gdynia; Pan Europe tank, Aruba; Theano, s„ Belfast; Teal s„ Londen; Lingestroom, s„ Idem; Caribia, m.s., Westt-Indië; Klipfontein, s„ Hamburg; Man- gan, s„ Danzig; Perseus, s„ Kopenhagen; Juno, s„ s. Hamburg» Vliestroom, s„ Huil; Rijnstroom, s„ Leith; Rhein, s„ Hamburg. 26 Maart, Nleuwendam, m.s., Nordenham; Maasstroom, s„ Brlsto. 26 Maart Gaasterand, s„ Zuld-Amerika. dam. 26 Maart: Ek s., Oslo. Vertrokken 25 Maart: Valsavola, s„ Rotter- 26 Maart: Caribia, m.s., Hamburg; Chelwood, s„ Hull; Pernambuco, s„ Z. Amerika. AMSTERDAM. Aangek. 25 Maart: Pensylvania, Port-Arthur, petroleum en benzine, Petroleum haven, Texas Comp,; Beijerland, Newcastle, steen kolen, Rietlanden Scheepv, en Steenkolen Mij; Zeelandia, B.-Aires, stukgoed, Handelskade, Wm. H. Müller Co.; Eernst Hugo Stlnnes 11, Gdyna, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Han del Mi); Pan Europe, Aruba, petroleum en ben zine, Petroleumhaven, A. P. C.; Theano. Belfast, stukgoed en kiel, Rietlanden, Holl. Stoomb. Mij; Teal, Londen, stukgoed, Handelskade, General Steam Transpoht Cy; Lingestroom, Londen, stuk goed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij; Caribia, W.-Xndië stukgoed, Javakade, Wambersle Zn.; Klipfontein, Hamburg, stukgoed, Handeelskade, Holl.-Afrika Lij)n; Mangan, Danzlg, hout, Hout haven, Baltica; Perseus, Kopenhagen, stukgoed, Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor; Juon, Ham burg stukgoed, Sumatrakade, Idem. 26 Maart: Vliestroom, Huil, stukgoed en steenkolen, Handelskadé, Holl. Stoomboot Mij; Rijnstroom, Lelth, stukgoed en steenkolen, Han delskade, Idem; Rheln, Hamburg, stukgoed en tarwe, De Ruyterkade Van Es Van Ommeren; Nleuwendam, Nordenham, zwavelzuur, Fsfaatfa- brlek, Ketjen; Maasstroom, Bristol, stukgoed en steenkolen, Handelskade, Holl. Stoomboot Mij; Ek, Oslo stukgoed, Handelskade, Verg. Carga doorskantoor; Gaasterland, Z.-Amerika, stukgoed, Handelskade, Wm. H, Müller Co. KONINKL. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, 25 Maart van B.-Airees te Amst. GAASTERLAND,'26 Maart van B.-Aires te Amst. AMSTELLAND, 25 Maart van R'dam te Ant werpen. MONTFERLAND, uitreis, 26 Maart v.m. te Montevideo. MAASLAND, uitreis, pass. 23 Maart Ouessant. HALCYON LIJN. ROZENBURG, R'dam naar Bayonne, pass. 25 Maart Dungeness. MAASBURG 26 Maart van Narvik te Vaar- dingen. STAD ZAANDAM, 24 Maart van Civita Vecchia to Susak FLENSBURG, Bahia Blanca, pass. 24 Maart Kaap Verdlsche Eil. VREDENBURG, 25 Maart van Bahla Blanca. KON. NEDERL. STOOMB. MIJ. PERSEUS, 25 Maart van Kopenhagen te Amst. JUNO. 25 Maart van Hamburg te Amsterdam. AJAX. 25 Maart n.m. 8 uur van Amsterdam te Hamburg. In verband met aanvragen, die de Vereeniging voor den Effectenhandel met betrekking tot het verschijnen van de 1 April-coupon „Ko ninklijke'' hebben bereikt, deelt genoemde Ver eeniging, op advies van de Commissie voor de Goudclausules, mede, dat in het huidige sta dium van de procedure tusschen de „Ko ninklijke" en haar, aanbieding door houders, ter betaling der 1 April-coupons, vooralsnog niet betaling op grondslag van gouden dollars mede brengt. AMAZONE, 24 Maart van Stettin n. Amsterd. ASTREA, 23 Maart van New-York n. Curasao. AURORA, 25 Maart van Oran n. Barcelona." BODEGRAVEN, 25 Maart v.m. 6 uur van Amst. te Duinkerken. CERES 25 Maart van Istanboul n. Bourgas. CRYNSSEN, 24 Maart van Cristobal n. Car- Ihagena. DEUCALION, R'dam n. Middl. Zee, pass. 25 Maart Dungeness. EUTERPE, 24 Maart van La Pallice n. Amst. FAUNA, 24 Maart van Triëst te Fiume. GANYMEDES, 25 Maart van Izmir n. Samos. HEBE, Midd. Zee n. Amst., .pass. '24 Maart Fi- nisterre. HERCULES, 25 Maart van Gibraltar naar Algiers. IRENE, 25 Maart van Valencia n. R'dam. MARS, 24 Maart van Palermo n. Messina. ORION, 25 Maart van AJexandrië te Haifa. ORPHEUS, 24 Maart van Kopenhagen naar Gdynia. VAN RÈNSSELAER 23 Maart van New-York n. Port au Prince. TELAMON, 25 Maart van Amst. te San Juan. ULYSSES, 25 Maart van Bremen te Hamburg. VENUS, Mldd. Zeee n. Amst., pass. 25 Maart v.m. 9 uur Ouessant. VESTA, R'dam n. Middl. Zee, pass. 25 Maart Dungeness. VULCANUS, 24 Maart van Huelva te Lissabon. ALKMAAR, uitreiss, 24 Maart van Buenna Ventura. BOSKOOP, 22 Maart van Valparaiso n. Corral. VENEZUELA, uitreis, was 25 Maart 2 uur 25 n.m. 70 mijlen O. van Lands End. OBERON, uitreiss was 25 Maart 1 uur v.m. 95 mijlen Z.W, van Lands End. GANYMEDES, 26 Maart van Izmor te Samos. CERES, 26 Maart van Istanboul te Bourgas. AJAX, 26 Maart van Hamburg n. Kopenhagen. MIJ. NEDERLAND. JOHAN DE WITT, wordt Woensdagochtend 9 uur van Batavia te IJmuiden en 1 uur n.m. te Amsterdam verwacht. POELAU BRAS, thulsreiss, 24 Maart te Lon den: wordt 27 Maart vm. te Amsterdam verw. JAN PZ.' COEN, thuisreis, 24 Maart van Colomo POELAU LAUT, uitreis, 24 Maart van Napels. TAWALI, uitreis, pass. 24 Maart Gibraltar. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE thuisreis, 25 Maart van Sabang. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. MANOERAN, 23 Maart van Port-Arthur naar Calcutta. TOSARI, 24 Maart van Macaasar n. Davao. KONINKL. PAKETVAART MIJ. VAN SPILBERGEN, 24 Maart van Port Louis naar Durban. JAVA—NEW-YORK LIJN. TALISSE. 23 Maart van Penang n. Beawan. TAPANOELI, New-York n. Java, pass. 25 Mrt. n.m. 6 uur Glbratar. DJAMBI, Java n. New-York, 25 Maart n.m. 11 uur te Suez. TALISSE, 23 Maart van Penang p. Beawan. DJAMBI, Java n. New-York, 26 Maart van Fort- Said. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DELFTDIJK, Rotterdam naar 'Pacific Kust, 22 Maart n.m. 8 uur van Punta Arenas. BLOMMERSDIJK New-York n. R'dathw23 MM. te Haifax. BREEDIJK, 24 Maart van R'dam n. New-York. STATENDAM, toeristenvaart, 24 Maart te Cannes. VOLENDAM, 24 Maart van Halifax m- New-York ROTTERDAM, 24 Maart n.m. van New-York ri. Bermuda. in DELFTDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 22 Maart n.m. 8 uur van Punta Arenas. BLOMMERSDIJK, New-York naar R'dam, 23 Maart te Halifax. BREEDIJK 24 Maart van R'dam n. New-York. STATENDAM, toeristenvaart, 24 Maart te Cannes. VOLENDAM. 24 Maart van Halifax n. New-York. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. MANOERAN, 23 Maart van Port-Arthur naar Calcutta. TOSARI, 24 Maart van Macassar n. DaVao. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. GROOTEKERK, thuisreis, pass. 24 Maart Perlm. HOLLAND—O.-AZIE LIJN. OUDERKERK, 23 Maart van Yokohama naar Rotterdam. WAALKERK, thuisreis, pass. 23 Maart Perim. SEROOSKERK, 25 Maart van Hamburg te Rot terdam. GAASTERKERK, uitreis 24 Maart te Kobe. ARENDSKERK, 24 Maart van Amsterdam te Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. NIJKERK, 24 Maart van Kaapstad n. Duin ken rek. MELISKERK, 25 Maart n.m. 9 uur van R'dam te Bremen. RIETFONTEIN, uitreis, pass. 25 Maart v.m. 7 uur Gibraltar. KLIPFONTEIN, 25 Maart van Hamburg te Am sterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. HOOGKERK, 25 Maart van Hamburg te R'dam. MIJ. OCEAAN. EURYBATES, Java n. Amsterdam, pass. 25 Maart Gibraltar. ROTTERD. LLOYD. KOTA AGOENG, uitreis, pass. 26 Maart Kaap del Armi. SIBAJAK. thuisreis, pass. 25 Maart Kaap del Armi. SLAMAT, uitreis, pass. 24 Maart v.m. 5 uur Perim. KEDOE, 25 Maart van R'dam te Hamburg. KOTA AGOENG. uitreis, 24 Maart van Genua. KOTA BAROE, 25 Maart van R'dam te Hamb. PALEMBANG, thuisreis, 24 Maart van Belawan. ROTTERDAM!Z.-AMERIKA LIJN. ALPHERAT, uitreis, pass. 25 Maart Ouessant. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. AMSTELKERK, 26 Maart van Amsterdam naar Hamburg. MAASKERK. 24 Maart van Lagos naar Port Harcourt. IJSTROOM, thuisreis, pass. 24 Maart F lnlster- re, wordt 28 Maart te R'dam verwacht. DIVERSE SCHEPEN. REGINA, 25 Maart van Rouaan te Antwerpen. GUDUR, 24 Maart van Malmö n. Amsterdam. FARMSUM, R'dam n. B.-Aires, pass. 24 Maart Ouessant. WINSUM, 24 Maart van Sfax naar Amsterdam- Capelle. IJSELHAVEN, 24 Maart van Antwerpen naar Norfolk. JEANNETTE, 23 Maart van Blyth naar Duin kerken. JONGE ELISABETH, Barceona n. R'dam pass. 2 4Maart Ouessant. BATAVIER II, 25 Maart van R'dam te Gra- vesend. ORANJEPOLDER, 25 Maart van Rotterdam te Londen. ZEELAND, 24 Maart van de Tyne te Sluiskil. HONTESTROOM, 25 Maart van Amsterdam te Londen. MAJA, Suez n. Soesoe, pass. 24 Maart Perlm. MOORDRECHT, naar Constanza, was 23 Maart 11 uur 5 n.m. 15 mijlen' N. van Lands End. DUIVENDRECHT, pass. 25 Maart Gibraltar. WOENSDRECHT pass. 24 Maart Gibraltar. BEURSPLEIN, pass. 25 Maart Gibraltar ALPHARD, Gdynia n. Angra do Reis, pass. 25 Maart Ouessant. BATAVIER VII, 26 Maart van R'dam te Kingslynn. BERKEL, 24 Maart van Rochefort te Barry. DORDRECHT, 24 Maart van New-Orlans naar Birkenhead. FRIESLAND, 24 Maart van de Tyne te Hamb. JONGE ANTHONY, 25 Maart van Oran naar Valenca. JONGE ELISABETH, naar Londen en R'dam, pass. 25 Maart Dungeness. JONGE JACOBUS 26 Maart van R'dam te San Louis du Rhone. KATENDRECHT, 24 Maart van Novorossisk n. Coryton en Grangemouth. MIJDRECHT, 25 Maart van Shanghae n. Cali- fornlë v.o. MIDSLAND, 26 Maart van Antwerpen te Goole. NIEUWLAND, 26 Maart van R'dam te Grange mouth.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2