prijs De zaak Onnes van Nijenrode FINANCIEN nu RADIO-PROGRAMMA NEGENTIENDE ZITTING Morgen heb ik weer koorts MARKTEN Dagfilm DINSDAG 27 MAART 1934 Overreiking van de Kroon In den grafkelder Radioredevoering Gouver neur-Generaal Deelneming van China Londen rouwt VAN EEN KAR GEVALLEN En onder een passeerenden vracht auto geraakt PASTOOR TH. J. M. MOORS t Openlucht-theater Valkenburg Woensdag 28 Maart 1934 ENQUETE GEBLOKKEERDE VORDERINGEN Examen van Apothekers-assistent DE RADIO-UITZENDING DER PLECHTIGHEID BOKSEN ARIE VAN VLIET VERLIEST ZIJN TITEL Wedstrijden voor professionals te Rotterdam Huishoudster van den detective vertelt hoe het vaak bij den speurder toeging Oesters en champagne Bij Johanknegt thuis Champagnefuif is Uw verzuchting als Gij Uw keel voelt dik worden en U onprettig en rillerig begint te voelen. Slop die opkomende verkoudheid, ga vroeg naar bed. Neem één of twee "AKKERTJES" en morgenochtend voelt ge U prettiger dan ooit en Uw verkoudheid "gaat niet door". AKKER-CACHETS kosten slechts 50 ct. p. 12 stuks. Overal verkrijgbaar. GEEN RADIOVERSLAG VAN HOLLAND—FRANKRIJK leven, de altijd vloeiende bron van Haar vroom heid en vreugde, het geheim van Haar gezegend werk. Christus heeft gezegd dat wij zoo hebben te leven, dat de menschen onze goede werken ziende, onzen Vader, die in den Hemel is, ver heerlijken. Zoo te leven dat de menschen óns er om prijzen, is al veel, maar méér is het, als het zoover komt. dat de menschen óns en óns doen ziende, erkennen dat hier meer is dan menschelijk kunnen en deswege onzen Vader in den hemel verheerlijken voor wat Hij door men schen .doet. Zóó was Haar werk en Haar leven. Zoo zien wij dan nu ovei menschelijke aaden en menschelijke deugden heen naar Hem. uit Wien, door Wien en tot Wien alle dingen zijn en danken Hem voor wat Hij ons Vorstenhuis en ons Land en Volk heeft geschonken in dit heer lijk leven dat wij zoo noode uit ons leven zullen missen. En wij kunnen niet nalaten van deze plaats onze geëerbiedigde Koningin en onze Prinses Juliana gelukkig te prijzen, dat God Haai de genade verleent op deze wijze en met zulke gevoelens Haar zoo beminde Moeder en Groot moeder ten grave te geleiden, en daarbij zich gedragen te weten door de gebeden van allen die bidden hebben geleerd. Wij weten en ge tuigen hier met dankbaarheid aan God, dat menschelijke Majesteit zich ootmoedig buigt voor Gods liefde in Christus. God zij geloofd, die ons Volk in Oranje zulk een Vorstenhuis gaf. Zoo is het dan waarlijk niet enkel rouw die ons hier samenbrengt, maar ons hart is vol van dank en geluk vooi Gods groote liefde, zoodat wij aan deze lijkbaar Paaschliederen kunnen zingen, liederen der overwinning in den mond van sterfelijke menschen. Amalia van Solms nam bij Haar huweiijk als levensleuze: quid reddam Domino (wat zal ik den Heer vergelden)? Wij doen dat ook hier bij deze lijkbaar. Wat zullen wij, volk van Ne derland, den Heer vergelden voor wat Hij ons gaf in dit zoo begenadigde leven? Wij willen elkander hier bij deze lijkbaar beloven dat wij den band tusschen Oranje en Nederland die ons Land en Volk reeds tot zoo grooten zegen is geweest, niet alleen bewaren maar versterken en daardoor toonen dat wij bij elkaar behooren en bij elkaar willen blijven en samen ontvangen den zegen dien Gods goedheid ons nog zal willen schenken. Geloofd zij Jezus Christus: Amen. Na de rede van professor Obbink zongen alle aanwezigen, wederom begeleid door orgel en bazuinen, Gezang 273 1 en 11. Beveel gerust- Uw wegen Al wat U het harte deert Der trouwe hoed' en zegen Van Hem, die het al regeert, Wijst spoor en loop en baan Zal ook wel wegen vinden Waarlangs mijn voet kan gaan en vers 11: Hoor onze smeekgebeden Heer, red uit allen nood Help onze wankele schreden En leer ons tot den dood Op Uwe hoede en zegen Vertrouwen, vroom van zin: Zoo voeren onze wegen Gewis ten Hemel in. Daarna was het plechtige oogenblik aan gebroken dat de gordijnen, welke de graf kelders der Oranje's aan de oogen van ieder onttrekken, werden weggeschoven en de kist met het stoffelijk hulsel van Koningin Emma de steenen trap werd afgedragen om te worden bijgezet in de gewelven van die oude kerk, waar reeds zoovele groote figuren der dynastie, waarmede Zij haar leven verbonden had, rusten. Toen de kist in den grafkelder werd ge dragen, speelde het orgel, onder bazuinge schal, het oude Wilhelmus. Bij den Ingang van den grafkelder stond een eerewacht opgesteld van tien adelborsten met omfloerst vaandel van het Kon. Institnnt voor de Marine en tien kadetten met omfloerst vaan- de! van de Koninklijke Militaire Academie, elk onder commando van een officier, respectievelijk van de Marine en van de Academie. Vier en veertig jaar na den dood van haar echtgenoot is Koningin Emma bijgezet in den grafkelder, die met het lichaam van den Groo ten Zwijger, ook het stoffelijk overschot van Koning Willem III omslnit. Even voor de bijzetting werd de kroon plech tig overgereikt aan een hofmaarschalk, als symbolische handeling, dat de kroon thans in het archief moest worden bewaard. Dit was de laatste handeling tijdens den kerkdienst voor het ten grave dragen van het lijk. Tot den grafkelder, welks trapingang midden In het koor voor het grafmonument van Willem den Zwijger zich uitstrekt, hadden slechts enkele personen toegang. Trouwens, in de heele kerk was plaats voor weinigen. De preekstoel met het leelijke, bruin-gele klankbord, was geplaatst onmiddellijk rechts bij het binnenkomen van het koor. Links bij het binnenkomen waren de zetels ▼an H. M. Koningin Wilhelmina en de gasten, dwars in de kerk neergezet. Aan de andere zijde, daar vlak tegenover, waren de plaatsen voor de Ministers en de diplomaten, leden van den Raad van State, voorzitters van de Kamers, enkele Kamerleden en andere genoodigden. In het midden, tusschen beiden, stond de katafalk. Achter het grafmonument van Willem I waren de plaatsen der pers, welke reeds om één uur aanwezig moest zijn. Burgemeester, Mr. van Baren van Delft, trad in de kerk op als koninklijk commis saris van den grafkelder. Het was dan ook in die functie, dat hij het eerst in den kelder afdaalde, om de kist als het ware te ontvangen. H. M. Koningin Wilhelmina, Prinses Juliana, de Vorst van Waldeck en de erfprins van Erbach, gingen alleen met den hofprediker naar beneden. Prins Hen drik en de andere aanwezigen bleven in de kerk achter. Toen de kist beneden was, werd ze op een klein wagentje geplaatst, waarmede het stoffelijk overschot naar de plaats van blijvende rust werd gebracht. De burgemeester verzocht namens H.M. de Koningin aan den Minister van Justitie, Z. Exc. Mr. J. van Schaik, die vergezeld was van den secretaris-generaal van zijn depar tement, de kist te willen verzegelen. Prof. Obbink heeft nog een gebed gezegd, waarna de kist in den eigen grafkelder werd geplaatst. Onderwijl werd In de kerk het Wilhelmus gespeeld. Het weer-verschijnen van Prof. Obbink in het kerkgebouw, was het teeken, dat de plechtige dienst geëindigd was. Koop geen Aspirin onder den prijs! Denk eraan, dat de prijs waarschijnlijk niet het eenige is, waarmee geknoeid werd. Stel met het oog op een gering prijsverschil uw gezondheid niet in de waagschaal 1 Eisch de echte Aspirin met' het Bayer-kruis en met den oranje band om de verpakking I (JsJultWid verkrijgbaar ,u>. dé Qranjebarrd-buisjes van 20 Tabl. 70"ets.'en oraVrje'a'akjös van'12 tabi 1*0' ets. Na afloop van den dienst en de bezetting, verliet H. M. de Koningin het eerst het kerkge bouw, gevolgd door heel de Koninklijke Familie en de vorstelijke gasten. Per auto werd de tocht naar Den Haag ondernomen. Duizenden en duizenden waren wederom langs den weg en het was eerst na vijven dat in Den Haag tot opheffing der afzetting kon overgegaan worden. De kinderlijke piëteit eener Koninklijke Vrouwe heeft met de dankbare toewijding van een geheel volk heden de Moeder ten grave ge dragen, die in haar rijk leven zich voor de vol gende eeuwen den eeretitel won van Koningin- Moeder, Moeders des volks, Hulp der lijdenden. BATAVIA, 27 Maart (Aneta) Hedenmiddag cm 6 uur 42 Java-tijd zal de Gouverneur- Generaal ter gelegenheid van de begrafenis van H. M. de Koningin-Moeder een radio-rede voering houden, waartoe alle zenders in Ned.- Indië worden ingeschakeld. Deze redevoering zal 5 minuten duren. Maandagmiddag heeft de Chineesche gezant namens den president van de republiek China een krans neergelegd bij de baar van Koningin Emma. Voorts heeft de gezant heden zijn regeering vertegenwoordigd bij de plechtige bijzetting van het stoffelijk overschot. LONDEN, 27 Maart (Reuter) Van de re- geeringsgebouwen, alsmede van een honderdtal andere groote gebouvten in Londen, hangen heden de vlaggen halfstok ter gelegenheid van de begrafenis van Koningin Emma. Hedenmorgen viel nabij den spoorwegover gang UdenVolkel Van der H., die op een boerenkar reed, toen het paard plotseling te rugliep, waarschijnlijk omdat het schrok, van den wagen. Hij kwam onder een hem achterop rijdenden vrachtauto terecht. De man werd be wusteloos opgenomen. De direct ontboden ge neeskundige hulp achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Bij aankomst aldaar was de toestand zoo ernstig, dat H. voorzien moest worden van de H.H. Sacramenten der Stervenden. Maandagavond is in den ouderdom van 55 jaar, na een langdurig lijden overleden de zeer- eerw. heer Th. J. M. Moors, pastoor te Ulicoten (Baarle-Nassau). De overledene werd geboren te Steenbergen en studeerde aan de beide seminaries van het bisdom Breda. In het jaar 1906 priester gewijd, was hij achtereenvolgens o.a. kapelaan te Bavel, Den Hout en Etten. In 1921 volgde zijn benoe ming tot pastoor te Ulicoten, waar hij alom ge acht en bemind was. Gedurende het a.s. seizoen zal vanaf 21 Juli het Openlucht-theater wederom worden be speeld door het gezelschap van den Konink- HUIZEN. 301 M. NCRV 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Gramo- foonmuziek 10.30 Morgendienst door ds. H. v. d. Elskamp 11.00 Pianorecital door mej To Thiel 12 00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Kwintet o. 1. v. P. v. d. Hurk 1.15 Koormuziek i.45 Kwintet o, 1. v. P. v. d. Hurk 2.30 Praatje voor Jeugdige postzegelverza melaars door P. C. W. Jongebreur: „Colum. buszegels" II 3.00 Liederenrecital door Johanna de Geus, sopraan. A. d. vleugel Rie Beute 8.45 Rustpoos 4.00 Bespe ling van het studio-orgel door S. P. Visser 5.00 Kinderuurtje 6.00 Landbouw- halfuurtje: „Boekhouden on rekeningen" door G. W. Kaemlnck 6.30 Gramofoon muziek 6.58 Zenderoverschakeling 7.00 Politieberichten 7.15 Gramofoon muziek 7.30 Literair halfuurtje: „Be keering in den roman" door Wilm i (mej. Vermaat) 8.00 Gramofoonmuziek 8.15 Arnhemsche Orkestver. o. 1. v. Jaap Spaanderman 9.00 Ouderuurtje. A. J. Drewe: „Gezin en Gezag" 9.30 Verv. concert 10.15 Vaz Dias 10.25 Gramo foonmuziek 11.30 Sluiting. HILVERSUM, 1875 M. VARA 8.00 Gramofoonmuziek 9.30 „Onze keuken" door P. J. Kers Jr. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 11.30 G. Dumont zingt liedjes bij de luit 12.00 Klein Vara-ensemble o. 1. v. Frits Bakels I.00 De Flierefluiters o. 1. v. Jan v. d. Horst 2.00 Gramofoonmuziek 2.15 Vara- knipcursus door mevr. A. v. BlankenKuyk 7.00 J. Groenteman: „Persoonlijk en clubkampioenschap dammen van Neder land" 7.20 Gramofoonmuziek 7.30 Eugène Charmon, bariton en Cor Steyn. plano en orgel 7.50 Gramofoonmuziek 8.00 Herh SOS-berichten, Vaz Dias en Varia 8.15 De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst 9.30 Vara-orkest o. 1. v. H. de Groot 10.30 Vaz Dias, Gramofoonmuziek 10.45 Orgel. Xylophoon-slagwerk door Joh. Jong. orgel. Jules Hagenaar, xylo- phoon, Relnier Bennink. slagwerk 11.30 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 7.00 Luxem- burgsche avond. Gevarieerd gramofoonpla- tenprogramma 7.25 Concert 8.00 Ge varieerde gramofoonmuziek 8.45 Uitzen ding van het concert uit de studio's van Radio-Paris, door ,,L' Association des Con certs Lamoureux" o. 1. v. Albert Wolf 10.30 Dansmuziek (gramofoonplatenl. BRUSSEL, 322 M. 1.30 André Felle- man's orkest 5.20 Pianorecital door Phi lippe de Clerk 5.50 „Fedora" opera van Giordano (gr.pl.) 6.50 Het „Quatuor helge a cavalier" speelt 8.20 „De drie stuivers", opera van Kurt Weil. Omroepor kest o. 1. v. Franz André. Ernst Busch, zang. Yvonne de Man, J. v. Schoeland 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 489 M. 1.30 Dansmuziek 5.20 idem 6.40 Uitzending ter herinne ring aan het eerste concert dat ter wereld per radio is uitgezonden op 28 Maart 1914 te Laeken 7.40 Gramofoonmuziek 8.20 Omroepsvmphonie-orkest o. 1. v. Arthur Meulemans 10.30 Max Alexys en zijn orkest. KALUNDBORG, 1261 M. 7.50 Omroep orkest o. 1. v. Launy Gröndahl 9.25 Louis Glass-concert ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag 10.25 Dansmuziek 3.50 Klein omroeporkest o. 1. v. Willy Steincr 7.50 Omroeporkest o. 1. v. Hein- rich Steiner. Hugo Kolberg, viool. HAMBURG, 332 M. 10.50 Concert 1.35 Gramofoonmuziek 3.20 Omroep- symphonie-orkest o. 1. v. José Eibenschutz 5.40 Gramofoonmuziek 8.45 Het Flensburger kamerkoor zingt romantische liederen 9.40 Muzikaal intermezzo 10.20 Populair concert. LANGENBERG, 456 M. 12.05 Militair concert 1.05 Gramofoonmuziek 3.20 Militair concert 4.35 West-Duitsche trio m. m. v. Agnes Wrede, sopraan 7.50 Groot omroeporkest o. 1. v. Leo Eysoldt. Piano-solo Willi Weiier, oud 12 jaar. DAVENTRY, 1500 M. 12.20 Orgelcon cert door Quentin Maclean 1.05 Western Studio-orkest 3.20 Pianoconcert 3.35 Stedelijk orkest - 5.05 Gramofoonmuziek 6.5Ö Brosa Strijkkwartet speelt 8.20 Delius-concert 9.40 B.B.C.-orkest (afd. D.) 10.55 Casani Cluborkest. PARIJS (Eifel). 1389 M. 12.50 Con cert 8.35 Filmin Touclie's kwartet en Marie Antoinette Pradier, piano. MILAAN, 369 M. 4.30 Vocaal concert 9.10 Gevarieerd programma. WEENEN, 507 M. 6.20 Wiener sympho.' nie-orkest o. 1. v. J. Holzer 8.20 Verv. 9.45 Gramofoonmuziek. WARSCHAU, 1411 M. 4.40 Gewijd vocaal concert 6.20 „Parsifal", opera van Wagner. BEROMCNSTER, 540 M. 3.20 Orkest concert 4.00 Gramofoonmuziek 4.30 Kamermuziek 5.00 Gramofoonmuziek 6.35 Gramofoonmuziek 7.10 Geva rieerd programma 8.30 Moderne Engel- sche en Nederlandsche muziek. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS WIJ lijken Nederlandschen Schouwburg van Ant werpen, onder leiding van Arthur van Thillo. Het zal dit jaar de tiende maal zijn, dat deze Vlaamsche artisten te Valkenburg optreden. Dit tweede lustrum zal eenigszins feestelijk worden herdacht. Als jubileumstuk is gekozen „Een Winteravondsprookje" van Shakespeare, met muziek van Daniël Sternefeld, waarmede dit gezelschap nog onlangs te Antwerpen en Gent (o.a. bij gelegenheid der Dr. De Gruyter- herdenking) groot succes heeft gehad. Verder vermeldt het repertoire de wederop voering van „Bij Heernonkel" door Jac. Ballings, het successtuk van 1932. Over een derde stuk wordt nog met den schrijver onderhandeld. Op 14 Juli en volgende dagen zullen voor stellingen worden gegeven door de „Vereenigde Haagsche Spelers" onder leiding van Pierre Balledux, terwijl in het voor- en naseizoen op voeringen van verschillende vereenigingen op het programma staan. Besprekingen worden nog gevoerd over een te geven opera- of operette-avond. De Vereeniging Effectenbescherming Den Haag deelt mede, dat zij Minister Verschuur den hartelijken dank der spaarders heeft over gebracht, voor de eerste schrede die door Z. Exc. is gedaan op den weg om den Nederlandschen belegger recht te doen ten opzichte van Argen tinië, Bulgarije en andere landen, die door deviezenblokkade den Nederlandschen belegger ernstige financieele nadeelen berokkenen. Ef fectenbescherming hoopt, dat ook voor die landen, waarvan het aantal Nederlandsche crediteuren slechts gering is, door den Minister voor recht zal worden gezorgd. Genoemde ver eeniging voegt er aan toe, dat het zeer ge schokte internationale economische vertrouwen niet kan worden hersteld, tenzij de renten op schulden behoorlijk betaald worden. UTRECHT. Geslaagd de dames: H. Th. van Male te Utrecht; A. H. Looyen te Gorinchem; J. C .W. van Straalen, Utrecht; E. A. F. M. S. Spitzen te Ginneken; en de heer J. J. van den Bcsch, te Nuland (N.B.) Reeds spoedig werd hedenmorgen bekend, dat de radio-uitzending van de plechtige uit vaart en begrafenis der Koningin-Moeder in Oost-Indië uitstekend tot haar recht is ge komen. In het Gebouw voor K. en W. aan den Schie- damschen Singel te Rotterdam vonden Maan dagavond onder zeer groote belangstelling boks wedstrijden voor professionals plaats. Bij deze wedstrijden werd voor het eerst in Nederland gebruik gemaakt van een nieuw type boksring, geconstrueerd volgens Amerikaansch systeem. De hoofdontmoeting van dezen avond was die tusschen Arie van Vliet en Leen Sanders om 't middengewicht kampioenschap van Nederland. Een inleidende partij in het lichtgewicht tus schen den Rotterdammer Emile (60 K.G.) en den te Antwerpen wonenden Hollander Sprin ger (59 kg.) over 6 ronden van 3 minuten werd door den Rotterdammer in de derde ronde ge wonnen door interventie van den dokter wegens oogblessure van Springer. Vervolgens bokste de kampioen van Nederland in het halfzwaargewicht Rienus de Boer (76 'A kg.) tegen den Belgischen kampioen Steyart (76y„ kg.). Deze partij eindigde onbeslist. De partij tusschen Arie de Jong (68)4 kg.) en Ferd. Diessen (67 kg.), beiden uit Rotterdam, werd in de vijfde ronde door interventie van den scheidsrechter gestaakt wegens oogblessure van Diessen. Door de jury werd geen uitslag over de partij gegeven. Na de pauze kwam de hoofdparty van dezen avond, die om het kampioenschap van Neder land in het middengewicht tusschen den titel houder Arie van Vliet en Leen Sanders (uit dager). De kleine beweegiyke Sanders neemt direct de leiding en behoudt deze gedurende het ge- heele gevecht. Hy is zeer goed in vorm. In de vierde ronde komt Van Vliet wat opzetten, De negentiende zitting van het Onnes van Nijenrode proces is reeds te negen uur aange vangen. De belangstelling op de p.ublieke tri bune is slechts zeer matig. De Officier mr. van Dullemen, begint met mede te deelen, dat hy nog eenige stukken be treffende de financieele positie van verd. On nes in het geding wenscht te brengen. Hierby zijn o.a. een schoenmakersrekening en een rekening van een reisbureau, voor ge leverde reisbiljetten. Ook legt de Officier ver schillende brieven over, waarin hij wordt aan gemaand om te betalen. De verdachte merkt op. dat hy altijd zijn rekeningen betaalde, doch dat het wel eens voorkwam, dat hy geen ge reed geld had. Het getuigenverhoor wordt dan voortgezet. Een juffrouw, die vroeger hulp in de huishou ding was bij den defectieve Johanknegt, ver telt het een en ander over haar ondervindin gen in de woning van den speurder. Zy had den indruk gekregen, dat Johanknegt serieuse po gingen deed om het gestolen goed op te spo ren. Zij meende, dat Mees Gerritsen en Biesing hem daarby hielpen. Verschillende keeren had zy Johanknegt met kostbaarheden zien thuis komen. Pres.: „Waarmee?" Getuige's geheugen laat haar op dit p,unt in den steek. 5 Aansluiten Onneszaak Wel weet getuige te vertellen, dat het goed in kleine gedeelten in huis is gebracht. Pres.: „Heeft Johanknegt ooit gezegd, dat hy wist wie de inbraak gepleegd hadden? Get.: „Ja, van het begin af aan heeft hij ge zegd, dat Maag,, Van Binsbergen en „een derde" het hadden gedaan en dat de zaak ge fingeerd was! Pres.„Is van der Dussen wel eens in het huis van Johanknegt geweest?" Het biykt, dat zy zich het bezoek van v. d. D. herinnert, omdat vlak daarna de kostbaarheden zyn ingepakt en in een auto werden vervoerd. De president informeert dan naar de beide Utrechtsche rechercheurs, die met Johanknegt hebben „samengewerkt." Het tweetal was in den huize Johanknegt zeer gezien, de heeren kwamen herhaaldeiyk eten. Pres.: „Werden er ook wel eens feestjes ge geven?" Getuige: „Ja, meneer de president, het was er soms erg vroolijk, muziek, oesters en cham pagne!" Pres.: (verbaasd): „Oesters en champagne?" Getuige: „Oh ja, dat kwam dikwijls genoeg voor, en de rechercheurs dronken mee, als ze er kans toe zagen. „Van Cooten dronk niet als hij dienst had" voegt getuige er vergoeiykend aan toe. Pres.: „Maar zyn bezoeken bij Johanknegt waren toch óók zakeiyk!" Getuige: „Nu, niet altijd." „Werd de naam Koning wel eens door Johan knegt genoemd," vraagt de president dan. Getuige antwoordt bevestigend, maar wan neer dat voor het eerst gebeurde weet ze zich niet precies te herinneren. Pres.: „Sprak Johanknegt wel eens over com missaris Harrebomee?" Getuige: „Ja, dikwijls, dat was een heele goe de vriend van hem, hij kwam er ook wel aan huis." Pres.; „Hebt u Johanknegt wel eens geld ge leend?" Getuige: „Jaaan geld en borgstelling heb ik f 2700 geleend." De juffrouw breekt in snikken uit, als zy byzonderheden. vertelt over het geldleenen aan Johanknegt. Voor een groot deel had zij het geld zelf op moeten nemen om Johanknegt te helpen. „Nu ben ik alles kwijt, m'n meubels en alles wat ik had zijn weg...." Pres.: „Heeft v. d. Dussen u niet terugbe taald?" Getuige: „Neen geen cent." Het blijkt later, dat deze zeer bedroefde dame van haar gescheiden echtgenoot een alimen tatie van f 325 per maand ontvangt, welke me- dedeeling het medeiyden in de zaal aanmer kelijk tempert. Mr. Muller Massis brengt de schilderijen ter sprake. Getuige heeft ze nooit gezien en erg precies is ze niet in haar mededeelingen ovei de schilderyen. „U moet niet vergeten, meneer Muller Massis, dat ik daar den heelen dag over de zaak Onnes hoorde praten, ik kan alles niet uit elkaar hou den." Hieruit blijkt dus wel, hoe „geheimzinnig" de detective te werk ging. Pres.: „Hebt U wel eens over „overschilderen" van de schilderijen gehoord? En heeft Johan knegt wel eens gezegd, dat de schilderyen valsch waren. De juffrouw antwoordt bevestigend, maar ook nu weet zy geen byzonderheden. Mr. Muller Massis: „De Burgemeester van Breukelen heeft ook eens bü Johanknegt ge geten, niet waar?" Getuige: „Ja zeker." Mr. Muller Massis: „Heeft Johanknegt u niet gezegd, dat de burgemeester een stuk had on derteekend, waarin hij verklaarde dat aan Jo hanknegt f 8500 als belooning moest worden uitbetaald?" Getuige: „Ja, maar ik heb dat stuk nooit ge zien." De zitting wordt wegens de begrafenisplech tigheid te elf uur geschorst tot drie uur heden middag Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag voor Omzetbelasting. doch Sanders dekt uitmuntend. In de zesde ronde vallen er harde klappen en het gevecht ls dan verre van fraai. Reeds in de zevende ronde is Sanders ver op punten voor. Van Vliet wil zijn titel tot het uiterste verdedigen en tracht het gevecht te forceeren, hetgeen hem echter niet gelukt. Sanders wordt onbedreigd winnaar en komt daarmede tevens in het bezit van den kampioenstitel. In verband met het vaststellen van den kam pioenswedstrijd VelocitasHeracles op 10 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) te Groningen, zal naar „Het Volk" verneemt, aan de AVRO geen toe stemming worden gegeven om van den wed- stryd HollandFrankryk, die op denzelfden dag te Amsterdam gespeeld wordt, een oogge tuigen-radioverslag te geven. Een en ander ter vermijding van te verwach ten mindere belangstelling by deze kampioens- wedstryd. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Maart. 20000 K.G. Roode kool 2,004.70, 35000 K.G. Gele kool 4.10 6.40, 3200 K.G. Deensche Witte kool 4 90— 7.30 1425 K.G. Uien: Gele Uien 1.001.90. BODEGRAVEN, 27 Maart Kaasmarkt. Aanvoer 93 wagens. 4124 stuks: le soort met R.M. 20.00 —22.00. 2e soort met R.M. 17.0019.00. Handel flauw. GRONINGEN, 27 Maart. Veemarkt. Kalf- en melkkoeien: I 210.00—225, II 175.00—200; kalf- vaarzen: I 170.00—180, II 120.00—150; stieren: I 44—46 cent, II 36—38 cent; slachtvee: I 50— 52 cent, II 40—44 cent; vette kalveren: I 6468 cent, n 46—52 cent. Vette lammeren 10.00— 14.00. Vette schapen: I 22.0026.00, II 16.00— 21.00. Biggen 5.00—8.00 per stuk, idem 1.00—1.20 per week. Vette varkens: I 3132 cent, idem II 2930 cent, Zouters 2729 cent. Aanvoer: 1669 runderen, 1160 kalveren, 319 schapen, 7 lammeren, 641 varkens en 351 big gen. Markt verloop. Het kalf- en melkvee werd zeer traag doch prüshoüdend verhandeld. Voor het eerste soort slachtvee waren de prijzen ruim zoo hoog. De afwykende soorten en de stieren werden prijshoudend verhandeld. Vette kalve ren aanmerkeiyk lager. Nuchtere kalveren pri)s- houdend. In wolvee had de handel in alle soor ten een minder vlug verloop en nauweiyks prüshoüdend. Vette varkens prijshoudend, af loop der handel zeer slecht. Zouters en biggen geiyk aan de vorige week. LEIDEN, 27 Maart. Veemarkt. Aanvoer 259 var kens: 254 zware 36-38 cent, 5 lichte. Handel ma tig. NOORD-SCHARWOUDE, 27 Maart. 4700 K.G Uien: Drielingen 0.80, Uien 1.001 30, Grove Uien 1.30—1.70 1600 K.G. Kroten 2.40—2.80. 94000 KG Roode kool 2 006.20, idem doorschot 1.80 4 40 18000 K.G. D. Witte kool 5.60—7.10, idem doorschot 4.60—5.90. 17400 K.G Gele kool 4.20— 6.30, idem doorschot 5.005.10. Taaie gele kool 6.10. PURMEREND, 27 Maart. 5 stapels kl. boeren kaas 21.00 per 50 K.G. Handel matig. 1147 K.G. Boter: Melkboter 1.351.50. Weiboter 1.251.35 per K.G 622 runderen: 210 vette koelen 54—62 cent per K.G., vlug. 382 melk- en geldekoeien 80.00210.00 per stuk, stug. 30 stieren 3446 cent per K.G.. matig. 16 paarden 70.00—130.00 per stuk, matig. 45 vette kalveren 4060 cent per K.G.. stug. 1215 nuchtere kalveren 3.009.00, fokkalveren 6.00 12.00, stug. 253 vette varkens 3436 cent per K.G-., matig 34 magere varkens 14.00—23.00 per stuk. stug. 264 biggen 7.0013.00 per stuk, stug. 582 schapen 8.0027.00 per stuk, matig. 34 bok ken 3.0010.00 per stuk, matig. Piepkuikens 72.5 77.5 cent per K.G. Kipeieren 2.002.75, Eend eieren 2.10 per 100. Oude kippen en hanen 40 47.5 cent per K.G. Eenden 2560 cent, konijnen 0.25—2.00 per stuk. Duiven 40 cent Der paar. ROTTERDAM, 27 Maart. Veemarkt. Aanvoer 4381 beesten, 146 paarden, 1 ezel, 1338 magere en 437 vette runderen, 188 vette en 120 graskal veren, 1802 nuchtere kalveren, 240 schapen en lammeren, 1 varken, 19 biggen, 31 bokken of geiten. Prijzen per K.G.: Vette koeien: le kw. 55—60, 2e kwal. 50—54, 3e kwal. 38—42 cent; vette ossen: le kwal. 5256, 2e kwal. 4448, 3e kwal. 3640 cent; stieren: le kwal. 5052, 2e kwal. 45—47, 3e kwal. 38—40 cent; vette kal veren: le kwal. 100110, 2e kwal. 80—90, 3e kw. 60—70 cent; schapen: le kwal. 50, 2e kwal. 44, 3e kwal. 40 cent; lammeren: le kwal. 52, 2e kwal. 48, 3e kwal. 44 cent; graskalveren: le kw. 49 cent, 2e kwal. 44 cent, 3e kwal. 39 cent; nuch tere kalveren: 2e kwal. 20, 3e kw. 15 cent; slachtpaardenle kwal. 44, 2e kwal. 39, 3e kwal. 36 cent. Prijzen per stuk: schapen: le kwal. 23.00, 2e kwal. 17.00, 3e kwal. 11.00; lammeren: le kwal. 20.00, 2e kwal. 14.00, 3e kwal. 11.00; nuchtere slachtkalveren: le kwal. 9.00, 2e kwal 5.00, 3e kwal. 3.00; nuchtere fokkalveren: Je kwal. 20.00, 2e kwal. 14.00, 3e kwal. 10.00biggen 2e kwal. 8.00, 3e kwal. 6.00; slachtpaarden: le kwal. 145.00, 2e kwal. 110.00, 3e kwal. 85.00; werkpaarden: le kwal. 160.00, 2e kwal. 125.00, 3e kwal. 80.00; hitten: le kwal. 90.00, 2e kwal. 70.00, 3e kwal. 60.00; stieren: le kwal. 250.00, 2e kwal. 190.00, 3e kwal. 140.00; kalfkoeien: le kw. 245.00, 2e kwal. 195.00, 3e kwal. 145.00; melk koeien: le kwal. 240.00, 2e kwal. 190.00, 3e kw. 140.00; vaarzen: le kwal. 130.00, 2e kwal. 105.00, 3e kwal. 85.00; pinken: le kwal. 95.00, 2e kwal. 70.00, 3e kwal. 50.00; graskalveren: le kwal. 60.00, 2e kwal. 40.00, 3e kwal. 28.00. Biggen per week 1.10—1.20. Overzicht: Vette koeien en ossen minder aan voer, handel kalm, pry zen als gisteren tot 2 ct. b.n. Stieren tameiyke aanvoer, handel kalm, prijzen onv. Vette kalveren iets kortere aanvoer, handel flauw, prijzen 2e en 3e soort iets lager, prima best t, 10 ct. b.v. Schapen en lammeren minder aanvoer, handel stug, pryzen lager. Nuchtere slacht- en fokkalveren kortere aan voer, handel stug, later kalm, prüzen onv. Big gen korte aanvoer, handel kalm, prüzen sta- tionnair. Paarden minder aanvoer, handel kalm, pryzen onv. Kalf- en melkkoeien iets korter aanvoer, handel kalm, pryzen onv. Vaarzen en Pinken tamelijke aanvoer, handel traag, prijzen stationnair. Graskalveren ruimer aanvoer, han del stroef, prijzen zelfde. De C. R. C. nam pijn. 200 runderen over. Op de vergadering van de Nederlandsche Kabelfabriek zal worden voorgesteld, een dividend uit te keeren van 16 pCt- tegen 15 pCt. het vorig jaar. Op de vergadering van de Kon. Papier fabrieken werd het voorstel goedgekeurd, om het reservefonds te bestemmen voor 't bedrijf tegen een rentebetaling van 5 pCt. De N-V. Handels mij. Gokkes te 's-Graven- hage verkreeg van Brazilië opdracht voor de levering van 23D00 ton rails en 1000 ton spoorwissels, te zamen 16 millioen francs bedragende- De firma Kloos en Zn. te Kin derdijk zal de spoorwissels leveren- De or der voor rails werden in Poolsche fabrie ken geplaatst. Van Nievelt's Goudriaan Stoomvaart Mij. kreeg opdracht, de rails van Polen naar Brazilië en goederen, waarmede Brazilië betaalt, van Brazilië naar Polen te vervoe ren. Volaens een niet bevestigd bericht van de „Locomotief" bestaat de mogelijkheid, dat de Probolingo-Stoomtram de rentebe taling en de aflossing van de obligatie schuld opschort- Dit betreft een uitstaand bedrag van 286.000 van de 5 pCt. eerste hyp. obligatie-leening alsmede het restant van het bedrag van f 291000 van 4 procents leeningen. Het wetsontwerp, tot de regeling der schulden tusschen Amerika en Finland, wordt als een inleiding beschouwd van een boodschap van Roosevelt over de oorlogs schulden. De commissie van het muntwezen der Intern. Kamer van Koophandel meent te kunnen voorsnellen, dat, indien de landen, die het goud ontrouw ziin geworden, de nnordeëlen daarvan willen blüven genieten, d.e landen, die den gouden standaard nog handhaven gedwongen zouden worden, dien vriis te geven met de kans op 'n nieuwen valuta-oorlog over de geheele wereld- Te Londen erkent men onenliik, dat een succesvolle samenwerking tusschen de lan den van het goudblok een factor van niet te onderschatten beteekenis zou vormen in den internationalen monetairen toestand. Het handelscontlict tusschen Frank,riik en Engeland verschernt zich. Frankrijk heeft het invoer-contivgent voor koner. nikkel e a- metalen tot 25 pCt. van den invoer van '932 verlaagd. In betrekkina tot de tijdelijke beverking van den Dvitschen invoer van grondstoffen en van de toewijzing van .deviezen merkt ..Fin. News" ov. dat 't bedrag, dat Duitsch- land heeft uitgegeven voor den aankoop van eiaen obligaties, meer dan tweemaal >on aroot. is, als de goud-reserve van de Riiksbank. Had deze renatrieerino niet nlaats gehad, dan was thans de goud-re serve groot genoea. om den druk te weer staan. die ten gevolge van de vassieve han delsbalans er op wordt, uitgeoefend. De beursbedienden van de New-Yorksche beurs hebben zich georganiseerd, om te vrotesteeren tegen de beurswet, die h.i- het ontslag van 60 d 70 pCt- hunner tengevolge ~ou. hebben- Pbvendjén hebberi 121 hoekftm- dén besloten tenen de wet. die hen broode loos maakt, te protesteeren. Roosevelt noemde een der voornaamste oogmerken van de beurs-contröle-wet het noorgeschreven dekkings-ve/rcentage. waar door de sveculatie zal worden onderdrukt. Hij vezocht het Congres het wetsontwerp te aanvaarden- De Intern. Mercantile Marine of New- York is voornemens bij de Engelsche recht banken een eisch in te dienen tot het ver bod, dat de Cunard Line en de White Star Line worden gefusionneerd. De Cunard Steamship Co. heeft, in na volging van andere mijen, haar Noord-At lantische passagierstarieven met circa 10 pCt- verlaagd. Het herstel-programma der Amerikaan- sche regeering heeft tot gevolg, dat in 1933 de loonen in het landbouwbedrijf bijna 55 pCt. zijn gestegen. Het totaal inkomen van den landbouw wordt over het afgeloopen jaar op 3-271 millioen geschat tegen §2.113 millioen in 1932- Het Amerik. departement van Landbouw heeft een rapport gepubliceerd, bevattende voorstellen tot instelling van een organisa tie voor de controle op de productie in elk district, tér reguleering van de productie van alle oogsten- is De Amerikaansche Staalindustrie zal naar het voorbeeld van de automobiel-industrie binnen kort den werktijd verkorten en de loonen verhangen- Aangezien de winsten der staalnijverheid ver bij die der automo bielnijverheid achter staan, verwacht men een nieuwe prijsstijging, hetgeen wel eens van invloed kan zijn op de vraag. De American Iron and Steel Institute raamt de staalproductie in deze week op 45-7 pCt. der capaciteit of 1.1 pCt. lager dan de vorige week. De bruto-winst van de Intern. Tel- and Tel. was in 1933 gestegen tot 73-96 mil lioen, na de daling van 67-53 millioen in 1932. De netto-winst bedraagt 690.000 te gen een verlies van 3.93 millioen het vo rig jaar. De netto-winsten van 27 Amerik- Spoor wegen zijn in Februari 'met 193 pCt- geste gen, tegen een stijging van 164 pCt. het vo rig jaar. De National Cash Register leed in 1933 een verlies van 579-623 tegen 4 499.265 het vorig jaar t De netto-winst der Am. Fed- Res. Banken over 1933 bedroeg 7-95 millioen tegen 22.31 millioen in 1932. Het totaal bedrag aan dividenden is van 9-28 millioen tot 8.87 millioen gedaald, De Northern Pacific boekte in Februari een exploitatie-winst van 133.642 tegen een deficit van 768.629 het vorig jaar. De Southern Railw. behaalde in Februari j.l. een exploitatie-winst van 1.337-525 te gen 663-436 in Febrauir 1932; de Walbash- Railr. 373-132 tegen 'n deficit van 107.251, de St- Louis en San Francisco 242.024 te gen een deficit van 148-701 in Februari 1932 en de Missouri Pac. 559.078 tegen 181.611 het vorig jaar.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6