Van het Katholieke kamp Fraaie overwinning van Vosta Wmm: JSK Excelsior wint van Hilversum Missie-sportdag te Santpoort I 'J 4-1 NEDERLAAG VAN S.D.O.U.C. WILLEM II VERLIEST VAN P.S.V. GESLAAGD SPORT FESTIJN DINSDAG 3 APRIL 1934 Goed werk van Graaf Willem. D.H.L. in Den Haag met 43 geklopt Wilskracht wint van De Meer V osta-S.D.O.U.C. Het eerste treffen der Oostelijke kampioenen WILSKRACHT—DE MEER 3—2 De thuisclub neemt revanche GRAAF WILLEM II--D.H.L. 4-3 Na een 03 achterstand Om het kampioenschap van Nederland Keiler heeft de leiding De burgerwachtrit uitgesteld Tot 29 en 30 Juni DE MISSiE-WEDSTRIJD SANTPOORT-HAARLEM «SliiliSI! Een gevaarlijke situatie voor het Santpoort-doel tijdens den gisteren gespeelden missie-wedstrijd Een zwaarbevochten zege van Longa. B.V.V. met 43 geslagen N.O.A.D.enN.A.C. deelen de punten Haarl. Elftal wint met 3- van Santpoort Groote belangstelling De wedstrijd HILVERSUM—EXCELSIOR 2—3 In de tweede verlenging scoort Excelsior het derde doelpunt BOKSEISi SCHMELING—PAOLINO Vier weken uitgesteld Paaschtournooi van Ajax De roodwitten veroveren den eersten prijs De finale VOETBAL IN ENGELAND Nederlaag van de Spurs OHttf Vosta heeft den strijd om het Oostelijk kam pioenschap fraai ingezet. Met 41 werd S.D.O. U.C. gisteren te Enschedé geklopt. In West I werd in de hoofdstad de wedstrijd WilskrachtDe Meer gespeeld. Wilskracht slaagde er in revanche te nemen op haar stad- genooten, die met 32 in de minderheid bleven. Volendam 17 14 2 1 30 67—21 H. M. S. 16 12 1 3 25 38—23 D. E. M. 17 8 3 6 19 36—40 Wilskracht 12 8 0 4 16 41—27 E. M. M. 17 6 4 7 16 37—35 V. V. Y. 15 7 1 7 15 46—43 V. V. Z. 16 5 2 9 12 39—44 De Meer 18 6 0 12 12 46—59 Fortitudo 17 3 3 11 9 23—51 V. I. C. 15 3 0 12 6 25—55 In West II haalde Graaf Willem in Den. Haag het kunststukje uit, D. H. L. met 43 te klop pen. Deze nederlaag is een leelijke tegenvaller voor de Delftsche club, die evenwel haar kans toch nog geheel in eigen hand heeft. Santpoort 16 10 4 2 24 57—24 D. H. L. 15 10 3 2 23 54—38 Spartaan 15 9 4 2 22 47—29 G. D. A. 14 7 2 5 16 27—25 Leonidas 13 7 1 5 15 38—22 S. J. C. 16 3 6 7 12 41—49 T. Y. B. B. 16 5 2 9 12 28—41 Graaf Willem 17 6 0 11 12 42—56 H. B. C. 15 3 3 9 9 39—50 D. O. N. K. 15 3 1 11 7 20—49 Onder prachtige weersomstandigheden heeft gistermiddag in de textielstad de ontmoeting Vosta—S.D.O.U.C. plaats gehad. Deze lang ver beide wedstrijd werd door een voor Twente record-aantal toeschouwers 2500 a 3000 bijgewoond. Onder de talrijke aanwezigen merkten we o.a. op het bestuur van den Kring Twente van R. K. S. V„ alsmede vele E E H.H. geestelijken, waarvan verschillende uit omlig gende plaatsen. De wedstrijd op zich heeft echter niet aan de verwachtingen voldaan, vooral de tweede helft was vrij slecht. Het feit, dat de stand met rust reeds 4—1 was, lijkt ons hieraan niet geheel vreemd. Voor de rust werd er meermalen vooral in het eerste half uur zeer goed spel vertoond, waarop Ulft geen vat kon krijgen. De Geldersclie defensie geleek in deze periode wel een zeef en het verwondert ons eenigszins, dat er toen niet meer doelpunten gevallen zijn. De Ulftenaren waren steeds enkele seconden te laat en de enkele aanvallen, welke nog wer den opgezet, leverden de hechte Vosta-defensie waarin Heinink een prachtpartij speelde geen noemenswaardige moeilijkheden op. Na rust zakte het spelpeil steeds meer en hoewel S.D.O.U.C. herhaaldelijk het Vosta- doel belegerde, bleef door het te doorzichtige spel en het uiterst slechte schieten succes uit. Ook Vosta vatte toen de zaken blijkbaar nogal kalm op. Vele gevaarlijke schoten werden door doelman Kortbeek, die voor rust verre van safe was, op fraaie wijze gekeerd, zoodat ook hier succes uitbleef. Over den wedstrijd het volgende: Voor den aanvang van den wedstrijd werd door de respectievelijke voorzitters een bloe menmand aangeboden, waarna het spel kon beginnen. Direct van den aftrap is Vosta in de meer derheid en reeds na 8 minuten weet Bevers met een prachtschot de score te openen. 10. Na een kwartier spelens doelpunt Lansink voor de tweede maal om dit zes minuten voor rust met een schitterend schot te herhalen. 30. Dit prikkelt Bevers blijkbaar en even later ligt dan ook het leer andermaal in de Geldersche touwen. Het begint er op te lijken dat het een inmaakpartij wordt, doch even voor rust weet Ulft het offensief te verplaatsen en door Wester hof tegen te scoren. 41. In de tweede helft gebeurt er weinig bijzon ders en de strijd heeft veel van zijn aantrekke lijkheid verloren. Hoe van beide kanten ook gezwoegd wordt, verandering komt er niet meer in den stand. In een slecht gespeelden wedstrijd waarin de wind veel afbreuk deed. heeft Wilskracht re vanche genomen op haar stadgenooten. Het merkwaardige is, dat vier van de vijf goals tegen wind gescoord werden. De thuisclub heeft het eerst het voordeel van den straffen wind, doch behoudens dat zij het meest in den aanval is. heeft zij er niet van weten te profiteeren, mede door goed verdedi gen van Hoeboer. De aanvallen der gasten zijn niet van gevaar ontbloot en werden meestal door den linksbuiten geleid. Na een half uur slagen de gasten er in uit een algemeenen aan val te scoren, 0—1. Bij Wilskracht was het verband tusschen de linies onderling geregeld zoek. De verschillende aanvallen van beide par tijen leveren voor de rust niets meer op. Na de thee tegen wind in schijnt de thuisclub uit een ander vaatje te gaan tappen en neemt het spel geheel in handen, terwijl het teamwerk ook beter verzorgd is. Aanval op aanval wordt ondernomen en na 15 min. spelen slaagde W. Spjekerman er in gelijk te maken. De aan vallen der gasten zijn in deze periode spora disch. Nadat Wilskracht zonder succes gerui- men tijd het vijandelijke doel onder schot geno men heeft, slaagt de Meer er wederom in uit een doel worsteling de leiding te nemen. Nu breekt een periode van overwicht der gasten aan, doch ook aan deze zijde ontbreekt het beslissende schot. W. Spiekerman maakt dan wederom gelijk, terwijl een scherp schot van Busch vlak daarna Hoeboer ook te machtig bleek, 32. De Meer komt de laatste vijf minuten on stuimig opzetten echter zonder succes. Voor een ongekend groot aantal toeschouwers aan de Roggewoning te Wassenaar, hebben de Haagsche groen-zwarten een verrassende, maar verdiende overwinning behaald op de vermoe delijke kampioenen. De kansen op den eeretitel zijn hiermede voor de Delftenaren aanmerke lijk gedaald, hetgeen vooral Santpoort nieuwe hoop zal geven. De bezoekers waren zich wel bewust van het belang van dezen kamp, want ofschoon ze aanvankelijk den wind tegen, doch de scherpe zon achter hadden, slaagden ze erin bimier. het eerste kwartier reeds een 30 voor sprong te behalen. De midvoor der Delftenaren van Zinnen scoorde ze alle drie, na schitterend spel der geheele voorhoede, waartegen de Graaf Willem-verdediging machteloos stond, te meer daar deze zenuwachtig speelde en er niets van terecht bracht. Het derde doelpunt van D. H. L. werd met de hand gescoord, zonder dat scheidsrechter Haver- korn dit had kunnen constateeren, zoodat hij het punt toekende. Daar de einduitslag er niet door is beïnvloed, heeft de thuisclub niet ge protesteerd. Intusschen bepaalde Graaf Willem zich tot eenige snelle uitvallen, besloten met gevaarlijke schoten van Slee, doch doelman Alsemgeest, die den geheelen wedstrijd een zeer zwakken indruk maakte, hield alle schoten met bijzonder veel geluk. Rust 03. In de tweede helft pakte Graaf Willem heel wat beter aan. Met snelle open aanvallen werd de D. H. L.-achterhoede uit elkaar gerukt en Slee, die met Kemperman van plaats had ge wisseld en dus midvoor speelde, verkleinde bin nen een kwartier den achterstand met twee on houdbare schuivers, 23. De D. H. L.-midvoor Van Zinnen moest we gens enkelblessure uitvallen en vervangen wor den. De Delftenaren kwamen nu sterk in de meerderheid, doch de Haagsche verdediging was niet meer te passé eren; vooral keeper Philippus stopte eenige harde schoten van Cor Alsemgeest op schitaterende wijze. De Delftsche verdedi ging speelde zeer onzeker en na mooi samen spel tusschen Wolff en Slee doelpuntte deze voor de derde maal, 33, weer met een schuiver, aldus Wim Alsemgeest's zwakke plek uitbuiten de. Onder groote spanning naderde het einde, maar 3 minuten voor tijd loste Kemperman een harden schuiver, welke keeper Alsemgeest eveneens te machtig was, 43. De Grafelijken behaalden een verdiende zege. De vierde ronde van het kampioenschap van Nederland leverde de volgende resultaten op: A. K. W. DammeJ. H. Vos 02 R. C. KellerP. J. van Dartelen 11 B. DukelP. Raman 20 N. Cohen—C. J. Lochtenberg 2—0 A. LigthartW. Rustenburg 02 Cp Tweeden Paaschdag werd de vijfde ronde gespeeld, die de volgende resultaten had: W. RustenburgJ. H. Vos 11 C. J. LochtenbergA. Ligthart 11 P. RamanN. Cohen 20 P. J. van DartelenB. Dukel 11 A. K. W. Damme—R. C. Keller 0—2 De snelst-beëindigde partij was thans de eerst genoemde. Rustenburg speelde tegen Vos een -uivere centrumpartij, welke in het vergevorderd middenspel tot grooten tijdnood leidde door de vele complicaties. Rustenburg nam toen een combinatie, die hem een gunstigen dam bracht, maar Vos wist de stelling nog juist remise te houden. Raman speelt dit tournooi al heel wisselvallig, verloor zeer merkwaardig van Dukel, maar bracht thans Cohen zijn eerste en gedecideerde nederlaag toe. Voortdurend had de titelhouder in deze partij de leiding, en Cohen werd steeds meer teruggedrongen. In een positie van elk ze ven schijven was er weinig moois meer, en moest Cohen abandonneeren. Van Dartelen had eveneens een combinatie- rijke partij tegen Dukel. De IJmuidenaar toont een goede opvatting te bezitten; verdedigde eerst, waar het noodig was, maar viel later aan. Een dam, die van Dartelen had genomen, werd verwijderd, en daarna bleef er weinig winstkans over. Terecht werd remise gegeven. Damme verloor wederom, nu van Keller, die thans de leiding heeft genomen. Keiler toonde hier, nog steeds de gevaarlijke tactische speler t- zijn van voor eenige jaren, en bedreigde voort durend Damme's centrum. Een tekort aan initia tief, gepaard gaande met te weinig doorzicht werd Damme noodlottig; de partij was een ge trouwe copie van zijn spel tegen Vos. En ook Keiler aarzelde niet om de partij tot een goed resultaat te brengen. Ligthart behaalde zijn tweede punt tegen den veteraan Lochtenberg. De IJmuidenaar, het zij gezegd, stond voortdurend in het voordeel, en met angst en beven sloegen de Lochtenberg- supporters de verrichtingen van „Loggie" gade. Maar juist wanneer iedereen meent, dat verlies bijna niet te verhinderen zal zijn, denkt Loch tenberg er anders over: hij dwong na een flank- spelpartij Ligthart tot offeren, en bereikte daar mede een welverdiende remise. De stand na de vijfde ronde luidt nu R. C. Keiler 5 2 3 0 7 P. J. van Dartelen 5 1 4 0 6 B. Dukel 5 2 2 1 6 C. J. Lochtenberg 5 1 3 1 5 N. Cohen 5 1- 3 1 5 J. H. Vos 5 1 3 1 5 F. Raman 4 2 0 2 4 W. Rustenburg 4 1 2 1 4 A. K. W. Damme 5 1 2 2 4 A. Ligthart 5 0 2 3 2 Heden, Dinsdagavond, wordt de uitgestelde partij RustenburgRaman gespeeld. In verband met de omstandigheid, dat door het Ministerie van Defensie een order is uit gevaardigd waarbij het aan militairen in uni form verboden is deel te nemen aan wedstrijden gedurende den rouwtijd van drie maanden na het overlijden van wijlen H. M. de Koningin- Moeder, is de 24 uurs oefenrit van de Vrijw Burgerwacht „Amsterdam" uitgesteld. Het evenement, waarvan een record - inschrij- ving van 210 deelnemers automobilisten en motorrijders was bereikt, zal nu worden verre den op Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Juni a.s. |WMM| BHH De beslissingswedstrijd in afdeeling II tus schen Excelsior en Hilversum, die gisteren op het RCH-terrein te Heemstede werd gespeeld is tenslotte na verlenging geëindigd in een 32 zege der Rotterdammers, zoodat Hilversum haar plaats in de eerste klasse zal moeten verdedi gen. De beide Hilversumsche eerste klassers moe ten dus degradatie-wedstrijden spelen. In het Zuiden zijn de beslissingen nog niet gevallen, noch onder noch boven aan de rang lijst. Willem II verloor in Eindhoven met 10 van P.S.V., terwijl Longa in de Brabantsche hoofdstad B.V.V. met 4—3 de baas bleef. N.O.A.D. heeft het tegen N.A.C. niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel, zoodat ook de club van van Tilburg nog niet in veiligheid is Zullen de resteerende wedstrijden N.A.C. Bleijerheide en N.O.A.D.Middelburg hier de oplossing brengen? of zullen ook hier één of meer beslissingswedstrijden aan te pas moeten komen? Willem II 17 12 2 3 26 42—27 LONGA 17 13 0 4 26 53—31 P.S.V. 18 9 4 5 22 45—31 M.V.V. 17 9 2 6 20 4440 Eindhoven 18 7 3 8 17 32—22 Bleijerheide 16 5 4 7 14 33—34 B.V.V. 18 6 2 10 14 35—50 N.O.A.D 17 4 4 9 12 21—28 Middelburg 17 5 1 11 11 2546 N.A.C. 17 3 4 10 10 19—23 Er is in den afgeloopen tijd in Haarlem nog al eens wat bijzonders gebeurd op Roomsch sportgebied en bij al deze gele genheden hebben we kunnen constateeren dat de belangstelling voor het Roomsche voetbal zich in stijgende lijn beweegt. Een verblijdend teeken en de dag van gisteren maakte hierop geen uitzondering. Weliswaar was aan de Roomsche sportge beurtenis van gisteren te Santpoort een liefda dig element verbonden, (de Roomsche sport stond weer in dienst der Missie) maar toch gelooven we, dat de groote belangstelling voor ons voetbal toch voornamelijk moet worden toe geschreven aan het feit dat het publiek thans ,,waar" voor zijn geld krijgt. Men is niet meer bekocht aan het Roomsche voetbal. Het spel peil in onze organisatie is van vooruitgaanden aard en degene, die bij een bijzondere gelegen heid eens naar onze velden komt, moet con stateeren dat er ook bij onze wedstrijden ge noeg te genieten valt. Speltechnisch bewegen we ons in stijgende lijn, de belangstelling wordt grooter en de fi- nancieele resultaten zijn meer dan bevredigend. Men brengt thans gaarne zijn offertje voor de Missie omdat mener wat voor terug krijgt. Met bovenstaande inleiding is thans voldoen de verklaard dat de door de vereeniging „Sant poort" georganiseerde Missie-sportdag in alle opzichten volkomen is geslaagd. Dank zij een uitstekende voorbereiding had „Santpoort" het klaar gespeeld om een dikke tweeduizend voetballoefhebbers naar haar prachtig veld te trekken en dezen hebben geen reden tot klagen gehad. Wel moeten we erkennen dat we wel eens betere wedstrijder hebben gezien, maar in doorsnee viel er toch genoeg te waardeeren. Het Haarlemsche elftal was o.i. niet op z'n sterkst en het komt ons eenigszins vreemd voor dat we geen enkelen speler van de 2de klas kampioen „Onze Gezellen" in de ploeg aanwe zig zagen. Bovendien was de tegenpartij, „Santpoort", tenslotte ook een Haarlemsche ploeg, dus mo gen we niet spreken van de sterkste ploeg die Haarlem op de been kan brengen. Voor de elftal-commissie is deze wedstrijd van groote waarde geweest en wij zijn er van overtuigd dat het District Haarlem voor de komende belangrijke wedstrijden een sterk elf tal op de been kan brengen, dat de uitsteken de reputatie van vroeger jaren volkomen zal weten hoog te houden. Nadat de spelers voor ongeveer 2500 toe schouwers aan den Pater Provinciaal van het Missiehuis te Santpoort waren voorgesteld, kon de strijd beginnen. De volgende ploegen stelden zich onder lei ding van den heer Laarmans op. SANTPOORT: Kochs Sambeek, D. Nijssen Wessels, P. Nijssen, J. Nijssen Gerrits, Visser, De Jong, Kaldenbach, Ninaber O Vernooy, Zandstra, Ruygrok, Toledo, v. Riel G.-Wit D.S.S. H.B.C. H.B.C. r.Y.B.B Kamer, v. d. Mey, Leuven T.Y.B.B. B.S.M. H.B.C. Gigengack Kluiskens Geel-Wit T.Y.B.B. Heemskerk Geel-Wit HAARLEM. De Haarlemmers genoten n de eerste helft het voordeel van den vrij stevigen wind en hoofdzakelijk daardoor waren zij spoedig in de meerderheid. Het wilde echter in de voorhoede niet vlot ten en voornamelijk hield men het spel te kort zoodat Sambeek c.s. de situatie volkomen mees ter bleven. Bovendien was het schieten bepaald zwak waardoor de weinige kansen geen doel punten opleverden. Santpoort speelde met den vasten wil om dit Haarlemsche elftal te kloppen, maar in hun al te grooten ijver bleken de Santpoort-spelers te onbesuisd en de weinige goede aanvallen lever den dan ook niet het gewenschte resultaat. Ondertusschen had het spel, behoudens en kele goede momenten, niet veel te beteekenen en slechts de vervanging van Zandstra door v. Rooden in de Haarlemsche ploeg, bracht eenige afleiding. Haarlem was hoofdzakelijk in het offensief, terwijl Santpoort zich tot eenige uitvallen moest bepalen. Maar geen van beiden slaagde er in het tot doelpunten te brengen. Rust: 00. Santpoort genoot na de rust het voordeel van den wind en toen na tien minuten De Jong op fraaie wijze Santpoort de leiding wist te be zorgen, dacht men vrij algemeen dat de Sant poorters het windvoordeel zouden weten uit te buiten (10). Het tegendeel bleek waar, want eenige ver anderingen in de Haarlemsche voorhoede ble ken verbeteringen en langzaam maar zeker gin gen de Haarlemsche aanvallen een zeer gevaar lijk karakter dragen. Tegen den straffen wind hielden Ruigrok c.s. den bal prachtig laag en eindelijk wist Van Rooden een slecht weggewerkten bal langs Kochs te jagen (1I). Haarlem kreeg nu den smaak te pakken en het was Vernooy, die Haarlem de leiding be zorgde (12). Santpoort deed alle moeite om den verloren voorsprong te heroveren, maar aanvoerder Ka mer wist op de juiste manier den gang er in te houden bij de Haarlemmers, zoodat Sant poort weinig kans kreeg. Wel moest Heemskerk nog eens zijn talenten toonen bij een hard schot van Nijssen. maar verder brachten de Santpoorters het niet. Haarlem bleef gevaarlijk in den aanval en toen Ruigrok een prachtig aangezgeven bal van Vernooy langs Kochs Joeg, was de strijd be slist en met een alleszins verdiende 3—1 zege voor Haarlem kwam het einde. De talrijke toeschouwers hebben kunnen ge nieten van een goeden wedstrijd, die echter eerst in de tweede helft eer interessant karak ter kreeg. Want toen eerst was er van feilen strijd sprake. De Missie-Paters en -Broeders zullen even eens voldaan huiswaarts gekeerd zijn, omdat het financieele resultaat volkomen aan de ver wachtingen heeft beantwoordt. En ook Santpoort mag tevreden zijn met dezen in alle opzichtten geslaagden sportdag. Zij nog vermeld, dat het Gemeentebestuur vertegenwoordigd was door wethouder Bosman. In het Noorden heeft Velocitas haar compe titie-program afgewerkt. Veendam won van het tweede elftal der Groningsche groen-witten met 73, terwijl Frisia in Leeuwarden met 52 te gen de kampioenen ten onder ging. G.V.A.V. klopte Leeuwarden met 32. De eerste wedstrijd voor de promotie-degradatie-competitie tus schen Alcides en de Kooi eindigde hier in een gelijk spel. Velocitas 18 16 0 2 32 87—24 Be-Quick 18 13 2 3 28 70—26 G.V.A.V. 18 12 2 4 26 68—42 Leeuwarden 17 8 3 6 19 37—37 Veendam 17 7 2 8 16 57—54 Friesland 18 7 2 9 16 46—56 Achilles 18 6 3 9 15 39—57 Sneek 17 5 1 11 11 29—55 Frisia 18 5 0 13 10 40—63 Alcides 17 1 1 15 3 31—90 Het R. C. H.-terrein was dicht omzoomd met duizenden toeschouwers toen scheidsrechter Boekman precies twee uur het aanvangssein gaf tot het spelen van den wedstrijd die zou beslissen wie van de beide tegenstanders zich aanstonds zal moeten meten met de kampioe nen van de tweede klasse om een plaatsje in de eerste klasse. Ondanks de moeilijke omstandig heden voor beidé partijen, is het voor de toe schouwers een aantrekkelijke partij voetbal ge worden, spannend tot het laatste oogenblik, waarin Excelsior technisch wel beter, Hilversum daarentegen krachtige gespeeld heeft en waar door wellicht de laatste misschien meer aan spraak op de overwinning maakte, die echter door te weinig schotvaardigheid van haar voor hoede niet wist te behalen. Zeer tot ons genoegen kunnen we melding maken van het feit, dat beide partijen dank zij natuurlijk ook de uitstekende leiding van Boek man, geen oogenblik hun heil gezocht hebben in unfair of onnoodig hard spel, zoodat ook te dien aanzien de wedstrijd niet te wenschen overliet. Zooals gezegd werd om twee uur afgetrapt en reeds in de eerste minuut krijgt Hilversum een prachtige kans, door missen van Hoogesteger die onbenut gelaten wordt. Het spel gaat ge- ruimen tijd op en neer, waarbij de beste kansen voor de Hilversummers zijn. Beurtelings ont staan er kansen voor beide doelen, doch de nerveusiteit van de spelers doet die alle teniet gaan. De beide keepers doen bovendien uitste kend werk en het duurt een half uur voordat Looysen van Hilversum een kardinale fout maakt, waardoor Bouter in moeilijke positie den bal voor doel krijgt en onhoudbaar scoort, 10. De rust geeft tenslotte nog steeds den zelfden stand. Na de rust is het weer Hilversum, dat het offensief inzet, doch voor het doel loopt het steeds mis. Reeds in die eerste oogenblikken hadden de Hilversummers enkele zeer goede kansen. Na een kwartier valt van Hooff on juist aan, Wigman kan nog juist voorzetten en na eenig geharrewar maakt Manssen er 20 van. Dan eerst komt Hilversum goed los. Het neemt 't spel in handen en men voelt het er moet een goal komen. En die komt, drie minuten later, :.a een fraaien pass, waar de middenvoor achterheen gaat en met een hard schot een fraai tegenpunt maakt. De groen- witten ruiken blijkbaar hun kans, zetten alles op den aanval en als er nog een klein kwartier te spelen is, maakt v. d. Veld uit een doel- worsteling gelijk, 22. Den resteerenden tijd wordt er hard gewerkt om een voorsprong te verkrijgen, doch nadat de tijd verstreken is, is de stand nog gelijk. De gebruikelijke verlenging levert daarna nog Door de blessure van Schmeling is de wed strijd tegen Paolino Uczudun uitgesteld Naar gemeld wordt is thans als nieuwe datum voor dezen bokswedstrijd 6 Mei vastgesteld. Ook dit jaar heeft Ajax te Amsterdam weer een geslaagd Paaschtournooi gehouden. Op den eersten dag won Go Ahead met 62 van de Bohemian F. C., amateurkampioenen van de Iersche Vrijstaatleague en won Ajax met 10 van de Royal Cercle Sportif Bnjgeois. Op den tweeden dag werd een aa avang ge maakt met de finale der verliezers, de Bohe mian F. C. en de Cercle Sportif Brugeois. Reeds direct na het begin waren de Ieren in de meerderheid en na zes minuten loste Dennis een kogel, die Braet te machtig was (1—0). De achterhoede van de Bohemian F. C. was lang niet sterk, zoodat ondanks het windnadeel de Belgen tal van scoringskansen kregen, die echter op hopelooze wijze werden verknoeid. Aan den anderen kant wist de internationaal Jordan na handig spel met zijn vleugelman den voorsprong te verhoogen met een fraai schot, (20). Er was toen dertig minuten gespeeld. Eenige minuten later was het weer Dennis, die met een onhoudbaar schot Braet passeer de (3—0). In de tweede helft ging het spel aanvankelijk gelijk op. De achterhoede der Belgen geraakte vermoeid en door snel combineeren schiepen Jordan c.s. zich eenige kansen, waarvan een door hem zelf benut werd in de 9e minuut met een prachtigen kopbal. De Belgen gaven het niet op, doch de voor hoede was het zwakke punt. Een kwartier voor het einde tenslotte wist Verbruggen een tegenpunt te fabriceeren. Met een 41 zege der Ieren eindigde deze wedstrijd. Om kwart over 3 stelden Ajax en Go Ahead zich als volgt op: Go Ahead: Doel: Leo Halle. Achter: Eysink en Goldenbeld. Midden: Th. de Kreek, Jan Halle en Roe lof s. Voor: Wagenvoort, Herman Koopman, Jan de Kreek, Henny Koopman en de Vries. Ajax: Doel: Keizer. Achter: Van Diepenbeek en Blomvliet. Midden: Van Deyck, Anderiessen en Eygels- heim. Voor: Ten Have, Volkers, Van Reenen, Ko ning en Mulders. De Amsterdammers hadden het windvoor deel gekozen. In het eerste kwartier ontwikkelden de Wes telijke kampioenen een snel, goed sluitend sa menspel. Beide keepers moesten telkens han delend optreden, waarbij Halle het meeste en gevaarlijkste werk te doen kreeg. Eenmaal wist hij na een prachtige rush van Van Reenen den bal nog juist voor den aanstormenden Ajaxied weg te tippen. Het was echter uitstel van korten duur, want even later moest hij zwich ten voor een hard schot van ten Have (10). Ajax bleef over het algemeen in de meer derheid, maar de afwerking der aanvallen was zeer slecht, waardoor Eysink en Goldenbeld steeds konden ingrijpen. Met een 10 voorsprong voor Ajax ging de rust in. Na de rust was Mulders vervangen door Van Wijngaarden. Go Ahead, gesteund door den wind, kwam direct in de meerderheid en bleef dit zeker een half urn- lang. Wel waren de uit vallen van Ajax niet van gevaar ontbloot, maar het doel van Keizer werd het meest bestookt. Van Diepenbeek stond echter uitstekend te ver dedigen en Keizer grabbelde er heel wat scho ten uit. Na een doelpunt van een der Koopmannen, dat geannuleerd werd, kreeg aan den anderen kant Ajax een vrijen schop toegewezen. Ten Have nam dezen, plaatste het leder hoog voor doel, Van Wijngaarden zette wederom voor en met een kopbal maakte Volkers het tweede doelpunt voor Ajax (20). Er waren 35 minuten gespeeld en Go Ahead was toen een geslagen elftal. De rest van den wedstrijd had weinig meer te beteekenen en twee vermoeide elftallen wa ren blij, het eindsignaal te hooren. Bij Go Ahead waren geen zwakke plekken te ontdekken, maar uitblinkers waren er ook niet. Het was een goede homogene ploeg, met een aantal schutters in de voorhoede en snelle vleugelspelers. Bij Ajax was Van Reenen er in de tweede helft hopeloos uit, terwijl Koning nog te weinig routine bezat om zich goed te kunnen aan. passen. Van Wijngaarden is een snelle, ge vaarlijke speler, maar zoekt te veel zijn heil in solospel. Volkers hebben we vaak heel wat beter ge zien, terwijl oom ten Have in de tweede helft veel minder goed speelde dan daarvoor. In de middenlinie was Anderiessen de beste. In de achterhoede was Van Diepenbeek de beste met Keizer als betrouwbaren doelman. de noodige spanning op, de eerste zeven en halve minuut gaat zonder scoren voorbij, en in de tweede periode, als ieder als het ware voelt dat Hilversum zal gaan winnen, maakt de in middels ingevallen. Maaskant uit een corner den winnenden goal, waarmede tegelijkertijd de wedstrijd is afgeloopen. Excelsior heeft gewon nen. Hilversum zal zijn krachten moeten meten met de clubs R. F. C. en Overmaas, waartegen wij hun spelende als gisteren een goede kans geven. Op Tweeden Paaschdag werden de volgende League-wedstrijden gespeeld: Aston VillaSheffield United 30 Blackburn RoversSunderland 00 ChelseaPortsmouth 40 Derby CountyArsenal 24 EvertonLeeds United 10 MiddlesboroughNew Castle 1—0 StokeTottenham Hotspurs 20 West Bromwich AlbionManchester City 40 WolverhamptonLeicester 11 Tweede divisie Bradford CityFulham10 BrentfordGrimsby Town 12 Huh—Port Vale 2—1 NottinghamBolton Wanderers 22 PlymouthMUlwaU 00 Preston North EndOldham Athletic 10 SouthamptonBlackpool 32 SwianseaLincoln I0 West Ham United—Manchester United.. 21

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 13