STADSNIEUWS Laatste Nieuws Haarlem, 3 April de Bilt kreeg gelijk: DINSDAG 3 APRIL 1934 PALM-PASCHEN IN HAARLEM-OOST Uitstekend geslaagd EEN ONGELUK LIGT IN EEN KLEIN HOEKJE.... Brandje in de Korte Zijlstraat Lichamelijke opvoeding DE OVERVAL IN DE CRONJESTRAAT Gearresteerde kon alibi bewijzen Geen verband met vorigen overval? STADSSCHOUWBURG Sheppey Nova Zembla Ned. Natuurhist. Vereeniging De R.K. Commissie voor Arbeiders ontwikkeling „Kindervoeding" Mannenkoor „Proza en Poëzie" Vereeniging R.K. Raadsleden Ned. Reisver. voor Katholieken N.V. v.h. P. C. André de la Porte Co. DE PAASCHDRUKTE Te Zandvoort Treinenloop verdubbeld V erkeersongevallen Nuts-Spaarbank SPORT STAALT SPIEREN En breekt beenen Pastoor L. J. Boogmans bediend St. Josephsgezellen Haarlem I Orgelbespeling in de Groote Kerk Kunstzaal „Reeker" Die zooveelste Overboord geslagen en verdronken Tentoonstelling Speeltuinwerk Jhr. L. G. Boreel t Wederom is één van die vooraanstaanden Afscheid bij den Incassodienst Personalia BURGERLIJKE STAND VOETBAL LEIDEN-ONZE GEZELLEN 0-4 Onze Gezellen kampioen H.V.B. Uitslagen WANDELSPORT TE NIJMEGEN Excelsior afstandsmarsch STOFZUIGERS EN LUCIFERS Contingenteeringsmaatregelen AGENDA 4 April INSTELLINGEN Jodenvervolging in Duitschland Oud-minister duelleert Een avontuurlijke ballonvaart DOOR TIJGER GESCALPEERD bodfge toekom Paschen te Moskou CIRCUS SARRASANI NAAR ZUID-AMERIKA Slechte resultaten in Nederland WISSELKOERSEN De uitgestelde (wegens het overlijden van H. M. Koningin-Moeder) Palmpaschenviering van het speeltuinwerk van den Bond van Groote Gezinnen in de parochie van St. Joan nes den Dooper in de Amsterdamstraat, heeft Tweeden Paaschdag plaats gehad. De kinderen, allen trotsch met hun palmpaschen kwam bijeen op de speelplaats der broederscho len, waar school- en klasgewijze werd opgesteld. Iedere school had zjjn eigen jury, die nu aan het beoordeelen ging. De volgende leerlingen werden bekroond: St. Theresiaschool Cath. Meester: Tonny Hartman; Lena Bruin; Corrie Geerlings; Coba Wubben; Jopie Reis ten; Tim de Wit; Emm Jacobs; Jake Dirks; J. Zonneveld; Annie Orth St. Josephschool: Geertje de Vries; Lena van Dam; Ida Balvers; Marie Blanke; Reeke v. d Klugt; Jo Stokman; Louisa Schutte; Corrie van Eesven. St. Franciscus-Xaveriusschool: Benny v. d. Woerd; Antoon Tervoort; Bol Faas; D. Kamp- fens; Piet van Di)k; Ger. Nuhuis; G. Vermeren. St. Lambertusschool: Piet Nelis; Han Ligthart- Frans Pauw; Piet van Dinther; Frans Kroese; Tonny Braakhuis; Wim Hoes. Nadat de Jury met haar werkzaamheden ge reed gekomen was, werd de optocht samenge steld. Voorop in den auto de groote Palm paschen, waarachter de mondorgelciub met acht trommelslagers volgde. Dan een lange stoet van kinderen met hun Palmpaschen, een bonte mengelmoes van kleuren wat ln de goud gele zon een fantastischen aanblik gaf. Tot slot de Muziekvereeniging „Utile Dulci" onder leiding van den heer A. C. Jutjens. De optocht trok de Amsterdamsche Buurt. Bavodorp en Slachthuisbuurt door, waar hon derden belangsellenden langs den weg stonden opgesteld. De stoet werd ontbonden op het speelterrein ,De Kindervreugd". Op het terrein merkten wij o.a. op wethouder W. J. B. van Liemt, voorzitter, en den heer F. G. J. Beerkens, ondervoorzitter van den Bond van Groote Gezinnen; pastoor P. Roovers: kape laan C. Steen en verschillende juryleden. Op het terrein werd de groote Palmpaschen geplant, waaromheen nu verschillende rytmische en reidansen onder leiding van mej. Stavenuiter werden uitgevoerd, begeleid door de muziek van „Utile Dulci". De toeschouwels genoten van het gebodene en gaven daarvan blijk door een alge meen applaus. Tot slot volgde de prijsuitdeeling, welke geschiedde door pastoor P. Roovers, waarna de kinderen huiswaarts trokken en allen een versnapering werd aangeboden. Het cachet van deze Palmpaschenviering had reeds veel ingeboet door het uitstellen, waar door een groot aantal kinderen door omstandig heden van verschillenden aard niet konden mee doen. Maar het bestuur van het speeltuinwerk mag ondanks deze teleurstelling voor haar vele moeite en zorgen aan dezen Palmpaschen viering verbonden nog met dank aan dezen Tweeden Paaschdag terugdenken. Op Tweeden Paaschdag, des morgens om 7 uur, werd brand gemeld in het perceel Korte Zijlstraat 7. De brandweer rukte onmiddellijk uit en wekte de bewoners, die nog in diepe rust ver zonken waren. Met eenige emmers water kon de brand ge- bluscht worden. In de kamer, waar de brand woedde, zijn eenige gordijnen en het behang verbrand. De oorzaag van den brand is gelegen in het feit, dat een theelichtje te dicht bij het gordijn stond. Een der bewoners van het perceel had om half 7 het huis verlaten; maar vergeten het theelichtje uit te doen. Zaterdag hield de afdeeling Haarlem van de Vereeniging van leeraren en onderwijzers in de Lichamelijke Opvoeding in Lion d'Or na de gewone vergadering nog een openbare bijeen komst met genoodigden. De aftredende voorzitter gaf in een goed doorwrochte speech een nauwkeurig overzicht van het 25-jarig bestaan der afdeeling. Daar na kwam een hartelijke felicitatie van den voor zitter van het hoofdbestuur, den heer Korpers- hoek van Rotterdam. Deze prees de groote ac tiviteit der afdeeling en dankte den aftreden den voorzitter, den heer Th. J. M. van 't Lam en den aftredenden secretaris, den heer J- Ad miraal, voor het vele, voor de afdeeling en voor de Lichamelijke Opvoeding gedaan. Daarop hield de heer W. Boer, leeraar in lich. oef. aan het Gemeente-Lyceum en aan de Haagsche Kweekschool, een goed gedocumen teerde lezing over „Oude en moderne opvattin gen in de lichamelijke opvoeding." vereeniging in het a.s. najaar droegen de be sprekingen een voorbereidend karakter. Ten slotte werd een commissie samengesteld, die speciaal haar aandacht zal schenken aan de propaganda en aan de voorbereidingen voor het eventueel te herdenken 45-jarig bestaan van „Proza en Poëzie". Op enkele zeer vage aanwijzingen arresteerde de politie Zondag een „goeden bekende", die echter een duidelijk alibi verstrekken kon. Volgens het officieele politie-rapport bestaat er niet de minste aanleiding te veronderstellen, dat er verband bestaat tusschen dezen over val en dien van Zaterdag 24 Maart in de Nobel- straat. Er staat nagenoeg vast, dat deze indringer alleéén was, terwijl hij ook heel anders te werk is gegaan. Sheppey, het tooneelstuk van het Ver. Rot- terdamsch Hefstad-Tooneel N.V. Directeur Cor v. d. Lugt Melsert, zal ook te Haarlem worden vertoond en wel op Vrijdag 6 April in den Stads schouwburg alhier. Het is het nieuwste werk van den bekenden Engelschen schrijver Somerset Maugham. Op Donderdag 12 April zal het Grcot-Neder- landsch Tooneel in den Stadsschouwburg te Haarlem de eerste opvoering geven van „Nova Zembla", Eduard Veterman's tweede nationale heldendrama het eerste was, naar men weet „Vader des Vaderlands" dat de geschiedenis behandelt van den tocht van Barents en Heems- kerck „om de Noord." In dit stuk worden de voornaamste rollen ver tolkt door: Frits van Dijk ^Barents), Johan de Meester i Heemskerck)Hans van Meerten (Ds. Plancius), Paul Huf (Balth. de Moucheron), Rob. Geraerds (Johan van Oldenbameveldt en Arent Martensz), Rienk Brouwer (Reinier Pauw, bur gemeester van Amsterdam en Jan Cm. de Rijp). Folkert Kramer (Pieter Hasselaer), Jan Teulings (Gerrit de Veer), Marie van Westerhoven (Ba rents' vrouw), Péronne Hosang, Ko van Sprink- huyzen, Ben Aerden, Gerard Schild, Dirk Swidde en vele anderen. De regie van „Nova Zembla" Is in handen van Frits van Dijk, terwijl de decors voor de zeven tafereelen werden ontworpen door Johan de Meester. Een landelijk comité van aanbeveling voor de voorstellingen van „Nova Zembla" is in oprich ting en reeds zegden talrijke vooraanstaande personen toe, daarin zitting te nemen. Vrijdag 6 April zal prof. Dr. E. van Slogteren, directeur van het Laboratorium voor Bloembol- lenonderzoek te Lisse voor de Ned. Natuurhis torische vereeniging een causerie houden over „Problemen der Bloembollenteelt" (met licht beelden). Deze lezing wordt gehouden in café Brink- mann, Groote Markt des avonds 8 uur. Zondag 15 April a.s. zal onder leiding van den heer G. A. v. Schalk een voor j aars wangling ge maakt worden. Wemsdag 25 April a.s. wordt er een excursie gemaakt naar het Zeiss-Planetarium te Den Haag. Donderdag 5 April zal voor de leden van den R. K Volksbond de laatste cursusavond worden gegeven van de serie cursussen over „Massamensch of Christenmensch". Donderdag as. zal prof. dr. A. M. A. A. Steger behandelen het onderwerp „Leeken- apostelaat". Prof. Steger zal aantoonen, dat leder ver plicht en geroepen is om mede te werken aan het leekenapostolaat. De Vereeniging „Kindervoeding", reikte in de afgeloopen week uit in hare af deelingen: Zoetestraat 565 porties; Overtonstraat 514 porties; Byzantiumstraat 349 porties. Bovendien werden aan de scholen voor Bui tengewoon L. O. 125 porties verstrekt. Bovengenoemd mannenkoor hield zijn jaar vergadering in het gebouw St. Bavo. Uit het jaarverslag van den secretaris zoowel als uit dat van den penningmeester bleek, dat ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden, die zich ook op het gebied van den koorzang ter dege laten gelden, de toestand der vereeniging niet ongunstig genoemd mag worden. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat het bestuur momenteel als volgt is samenge steld: D. J. Weijers, voorzitter, J. v. Dortmund, vicevoorzitter, A. Verstijnen, le secretaris, P. v. d. Linden, 2e secretaris, J. S. Kordelaar, le penningmeester, M. v. Norde, 2e penningmees tér, v. Hetum, D. Antonisse en J- W. Wagenaar, commissaris. Mede in verband met het 45-jarig bestaan der Zaterdag, 7 April, n.m. 3 uur wordt in het ge bouw „St. Bavo" alhier een vergadering gehou den van R. K. raadsleden. Er wordt een inleiding gehouden door Prof. A. Steger, over het onderwerp „Bestrijding der openbare onzedelijkheid van gemeentewege." Alle raadsleden uit Haarlem en omgeving zijn welkom. De bijeenkomst is ook toegankelijk voor leden van B. en W., voor Staten- en Kamer leden. Naar wij vernemen wordt het tweede lustrum der Nederlandsche Reisvereeniging voor Katho lieken niet gehouden op 8 April maar op 22 April. Het programma blijft ongewijzigd. Woensdag 11 en 25 April worden sociëteits- avenden gehouden. Zondag 14 April wordt een bezoek gebracht aan de Amstel-Brouwerij te Amsterdam en Zondag 15 April worden de bloembollenvelden bezichtigd. Donderdag 10 Mei zal de traditioneele hemelvaartstocht weer plaats hebben. Zondag 13 Mei viering van het 10-jarig bestaan der vereeniging te Amsterdam. Op de algemeene vergadering van aandeel houders werd besloten de door den directeur voorgestelde statutenwijzigingen te aanvaar den. Tevens werden de balans en de verlies- ei\ winstrekening over het afgeloopen boek jaar vastgesteld. Er werd besloten geen divi dend uit te keeren en het exploitatiesaldo op de nieuwe rekening te brengen. van ons heengegaan, die in den bloeitijd van het Nederlandsche coursewezen in de volbloed- fokkerij in ons land mede zulk een voorname plaats innam. De naam van de plaats Vogelenzang, zoo nauw verbonden met dien van de Stoeterij Vo gelenzang, doet ons terugdenken aan de goede producten, welke wij van genoemde Stoeterij, de leiding berustte geheel in handen van wij len den heer Boreel, zagen. Hoe vaak hadden wij jaren geleden niet het genoegen en het voorrecht de producten dezer Stoeterij in oogenschouw te nemen en wij zien voor ons oog nog weer een Ixias, later Derby winner en zoovele andere volbloedveuiens. Wij hooren den leider de toelichtingen nog geven over de bloedlijnen, waaruit de onder zijn leiding staande producten waren opgebouwd. Dat was een stoeterij van den edelen volbloed, die vóór 1911 op zulke schitterende verrichtingen in de annalen van ons Nederlandsche coursewezen kan bogen. Dè.t waren leiding gevende persoon lijkheden, waaraan wij met weemoed, maar ook met trots blijven denken en vooral den ruim 80-jarige, die zijn energie en liefhebberij daar aan heeft kunnen geven. Begunstigd door het mooie zonnetje, kan Zandvoort tevreden zijn over de Paaschdrukte. Wel stond het windje wat scherp en koud in het Noorden, maar het zonnetje dat straal de, lokte een menigte naar duin en strand. In de duinen bood menig beschut dal dan ook gelegenheid tot toeven, waarbij de volle zomergedachte aan zonnekoestering volledig gewekt werd. Aan het strand was het niet zoo druk, als we verwacht hadden. Enkele ondernemende strandpachters hadden echter hun tenten reeds opgebouwd en in de met glas beschutte terras sen had men een veilig zitje na een strand wandeling. Daar werd de koude wind buiten gesloten en gaf het zonnetje een heerlijke glaskoesr.ering. In 't dorp heerschte tot het etensuur een gezellige drukte. Overal was het op het thee uur vol. Vooral het verkeer per auto was enorm op dezen eersten voorjaarsfeestdag. Op den bou levard stonden de auto's spoedig weer in lan ge rijen. Dat zal bij de nieuwe parkeerverordening spoedig gedaan zijn. De tram had op den dag extra diensten in geschakeld. Ook de stations van de Ned. Spoorwegen hebben een groote toevloed van reizigers te verwerken gekregen. Zondag, (Eersten Paaschdag) was de drukte niet overweldigend groot, alhoewel veel groo- ter dan op andere Zondagen. Er moesten eeni ge voortreinen worden ingelegd. Op den Tweeden Paaschdag was echter de reizigerstoeloop eenige malen grooter en wel zoodanig, dat van des middags 4 uur tot 11 uur des avonds voor eiken trein een voortrein liep, zoodat het treinenaantal verdubbeld was. De grootste reizigerstoevloed was bestemd voor de richting Amsterdam. Ook de richting Rotterdam had aanmerkelijk meer reizigersvervoer dan anders, maar de meeste personen waren wel voor de treinen naar Amsterdam bestemd. Bovendien liepen nog twee extra-treinen, één van Hilversum en één naar Hilversum. Deze vervoerden degenen, die den voetbalwed strijd Hilversum-Santpoort te Heemstede wil den of nadden bijgewoond. Ondanks den verdubbelden treinenloop en het enorm aantal reizigers, is toch de dienst zon der groote vertragingen verlooperi. Dat het echter zware dagen vbor het stationpersoneel zijn geweest, dat zal ieder uit het bovenstaan de wel kunnen opmaken Gelukkig is het personenstation te Haarlem nog steeds groot genoeg om een groot aantal treinen en reizigers te kunnen verwerken. Het vergelijkend overzicht over Maart 1934 1933 der Nuts-Spaarbank te Haarlem is als volgt: Aantal behandelde posten 13838, v. J. 12869. Aantal Inlagen 8817, v. j. 8477. Aantal Terugbetalingen 5021, v. j. 4392. Ingelegd f 484.580.35, v. j. f 458.568.95. Terugbetaald f 596.013.20, v. j. f 445.524,98. Minder Ingelegd f 111,432,85, v. j. meer f 13.043 97. Aantal nieuwe boekjes 284, v. j. 197. Aantal afbetaalde boekjes 181, v. j. 162. Spaarbusjes op 31 Maart 1934 in omloop: 3504. Geledigd in Maart 1934 300 busjes met totaal inhoud van f 5973,19. Aantal verhuurde kluisloketten op 31 Maart 1934: 443. In Haarlem vielen enkele slachtoffers niet alleen van de Paasch-, maar ook reeds van de Paasch-zaterdag-drukte. Zaterdagavond kwart voor zeven werd in de Helmersstraat, een 27-jarige wielrijder P. aan gereden door een auto, doordat hij, zonder teeken eerst naar links, toen naar rechts en toen weer naar links zwenkte. Hij beliep een hoofdwonde en een hekken fractuur. Hij is naar het Ziekenhuis St. Joannes de Deo overgebracht. De 52-jarige M. stak in de Barteljorisstraat plotseling over en liep tegen een wielrijder aan. Hij werd op den grond gesmakt en kreeg een bloedende hoofdwonde met een lichte hersen schudding. Hij werd naar de Mariastichting vervoerd, doch kon spoedig huiswaarts keeren. Op den tweeden Paaschdag reed des mid dags om kwart voor 2 de 23-jarige mej. M. P., uit Amsterdam per rijwiel over den Jansweg. Bij het viaduct geraakte ze met haar voorwiel in de tramrails. Ze viel, juist met haar hoofd tegen een passeerenden auto. Met een bloeden de hoofdwonde en een hersenschudding, werd ze in het Diaconessenhuis opgenomen. By het voetballen op een terrein aan den Vergierdeweg heeft de 40-jarige heer F. op Eersten Paaschdag zyn rechteronderbeen ge broken. lijke woorden en alle collega's voor het ge schenk, in een geestige speech. Spr. nam noode afscheid, zyn werk was hem lief, maar hij was dankbaar voor de prettige samenwer king. Met een handdruk namen allen afscheid van dezen ambtenaar. Naar wy vernemen, zün hedenmorgen de H.H. Sacramenten der Stervenden toege diend aan pastoor L. J. Boogmans, conser vator van het Bisschoppelijk Museum te Haarlem en archivaris van het Haarlemsche Bisdom. Pastoor Boogmans is sinds eenige jaren lijdend aan een sleepende ziekte en sedert Vrijdag bedlegerig. Naar wy vernemen gaat de ontwikkelingsclub, welke op a.s. Woensdagavond gehouden zou worden niet door. Het overge der agenda blijft ongewyzigd. Donderdag 5 April des namiddags van 3 tot 4 uur zal de stadsorganist George Robert zyn eer ste orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk geven. De orgelbespelingen in de Groote Kerk zijn voor het publiek gratis toegankeiyk. De middagconcerten vinden plaats op Don derdagen van 3 tot 4 uur in de maanden April tot- en met October, de avondconcerten op Dins dagen van 8.15 tot 9.15 uur gedurende Mei tot en met September. De tentoonstelling van A. J. Grootens welke ter gelegenheid van zijn a.s. 70sten verjaardag in de kunstzaal Reeker, Wagenweg 102 gehouden wordt, is wegens de overgroote belangstelling verlengd tot Zaterdag 7 April a.s. Zaterdagmiddag is tegen den chauffeur van een taxi door de politie proces-verbaal op gemaakt, omdat hand-, zoowel als voetrem van de taxi defect waren. Prettig rijden voor degenen, die zoo'n taxi huren Te IJmuiden is de droeve tyding ontvangen dat een zekere W. Gravenmaker, wonende al daar, op zee overboord Is geslagen en verdron ken. W. Gravenmaker, oud 25 jaar, voer aan boord van den motorbotter van zijn vader, de IJm. 202. Tot administrateur van de samenwerkende Patroonsvereeniging in het Bouwbedrijf is be noemd de heer G. H. Scholten te Bennebroek. De jaariyksche tentoonstelling en bazar van het speeltuinwerk worden gehouden op Zater dag 7 en Zondag 8 April a.s. in de gymnastiek zaal der Broederscholen aan de Nagtzaam- straat. De tentoonstelling is een bezoek over waard en er zyn verschillende aardige en nu';tig3 dingen te bezichtigen, welke door de kinderen vervaardigd zyn. In den ouderdom van 81 jaar is in de Maria stichting te Haarlem overleden jhr. L. G. Bo reel, oud-voorzitter en eere-lid van de Ned. Harddravery en Renvereeniging te Vogelenzang. De heer P. Oly schrijft in aansluiting op dit bericht het volgende: Dezer dagen nam de heer A. F. Kraak, amb tenaar bij den Incassodienst, afscheid na 27 jaren dienst. In de directiekamer hadden allen zich verza meld en sprak de directeur, de heer J. H. Bor ger, den scheidende toe. Spr. memoreerde de loopbaan van den heer Kraak, die zich had doen kennen als een ambtenaar die bovenal zich als zeer betrouwbaar had doen kennen en ondanks de dikwyis moeilijke omstandigheden, zyn taak altyd tot groote tevredenheid had verricht. Helaas laat de gezondheidstoestand van den heer Kraak het niet toe langer zyn werkzaamheden te verrichten en spr. hoopte dat het den heer Kraak gegeven mocht zijn nu voor hem de rust aankomt, zijn gezond heid te behouden en nog lang terug te denken aan zyn loopbaan. Namens de collega's sprak de heer J. Meyer een hartelijk woord van afscheid en bood een stoffeiyk blijk als herinnering aan de jaren lange samenwerking aan. Getroffen door dit eenvoudige afscheid dank te de heer Kraak den directeur voor de harte Geboren: 29 Maart: I. C. Hofman—Symko- witz, z. 30 Maart: J. W. Schoffelmeer—v. d Wal, z. A. A. Koekv. Heteren, z. G. A. Spruyt—Thuis, z. 31 Maart: G. de Korte— Metz, d. A. M. KosterKikkert, d. Ondertrouwd: 31 Maart: W. Huyg en R. W. A. Breeuwer. Getrouwd: 31 Maart: W. F. H. Ströer en E. A. v. Breemen. Overleden: 29 Maart: T„ 3 mnd., z. van O. H. Vosshard, Karolingenstraat 30 Maart: A. A. A., 2 jaar, z. van N. v. Styn, Sterreboschstraat J. Smit—Weidema, 82 jaar, Coltermanstraat H. J. Riphagen, 66 jaar, Patrimoniumstraat G. C. v. Hulst—v. Etten, 34 jaar, Klooster straat. Het is Onze Gezellen eindeiyk gelukt het zoo lang verbeide kampioenschap van de 2e klasse I. V. C. B. te behalen, en wel met duide- ïyke cyfers, hoewel het spel, speciaal van de voorhoede, veel minder was als in voorgaande wedstryden. Leiden heeft één invaller, terwyi Onze Gezel len geheel compleet is. Het begin is al heel zenuwachtig, doch de achterhoede der Gezellen speelt zéér rustig en vindt reeds spoedig steun by de halflinie, zoo dat de slecht schietende Leiden-voorhoede niet veel heeft in te brengen. Na een kwartier spelens weet Bouma eerder den bal te bereiken dan de uitloopende Simo- nis en met een tam schot krijgt Onze Gezellen de leiding, 01. Eenige fraaie kansen van Elferink weet het binnentrio niet te benutten, terwijl een listig schot van dienzelfden speler vanaf de kruis lat wederom het veld inspringt. Dan zien we een gewirwar van spelers voor het Leiden-doel en eenige malen wordt inge schoten, totdat eindelijk Bouma den bal in de touwen trapt, 02. Leiden brengt dan eenige bezoeken aan de Gezellen-veste, doch de achterhode grijpt tel kens goed in, terwyi eenmaal Wolfers een vast doelpunt weet te voorkomen. Met een nuttige 0—2-voorsprong gaat dan de rust in. Na rust weet Leiden met den schuinen wind in het voordeel verschillende goede aanvallen tot staand te brengen, doch Onze Gezellen geeft geen kamp, terwijl de voorhoede opluch ting brengt, door de Leiden-verdediging eenige bezoeken te brengen. Het spel speelt zich thans meer af in het middengedeelte van het veld en de tyd ver strijkt al meer en meer. Wanneer er nog negen minuten zyn te spe len weet Bouma de hattrick te verrichten door met een listig schot de stand op 0—3 te bren gen, waardoor Onze Gezellen veilig staat. Vlak voor het, einde brengt van Schie den stand op 04. Even hierna is het einde. De O. G.-voorzitter bood den aanvoerder Elferink een fraai bouquet bloemen aan, ter- wül hierna een enthousiaste schaar supporters den Gezellen-spelers naar het kleedhuis droe gen. Op het terrein boden Leiden en Teylingen hun felicitaties aan. In de groote leeszaal der Vaticaansche Bi bliotheek bevindt zich boven afgebeelde, naar het leven gemodelleerde, buste van den dezer dagen overleden Kardinaal Ehrle Afdeeling 1 a; EDO 5Schoten 2 61; Rip- perdaHaarlem 3 10; EDO 4Damiaten 51; Haarlem 4—HFC 3 6—2. Afdeeling 2a; EDO 7Zandvoort 3 70. Afdeeling 2 bEDO 6Kennemers 3 01Ro- zenprieelHaarlem 3a 35; DSKStormvogels 5—0. Afdeeling 2c: Haarlem 5VI. Vogels 20. Afdeeling 2d: Kinheim 3Stormvogels 4 14. Afdeeling 3 a: Kennemers 7WH 3 21. Afdeeling 3 d: Bl'daal 3Kennemers 6 72. Afdeeling 3 e: DWO 2—Kinheim 6 7—0. Afdeeling 3 g: Schoten 4—Spaarnevogels 3 3—0. Afdeeling 3 k: Bloemendaal 6Kenau 4 13: Spaarndam 3—DKT 3—0; EHS 3—HFC 6 9—3. NAGEKOMEN UITSLAG z 2c: DCOZeemeeuwen 52. Onder auspiciën der R.K.N.A.U. werd te Nij megen de traditioneele afstandsmarsch van de R.K. Gymnastiekvereeniging „Excelsior" gehou den. Waren er vorig jaar byna 1000 deel nemers, dit jaar bleek, dat de belangstelling heel wat minder is. Van de 23 by de R.K.N.A.U. Kring Nijmegen aangesloten wandelsportver- eenigtngen hadden er slechts 3 ingeschreven. Het totaal der deelnemers was nog geen 250. De Gelderlanderbeker werd toegekend aan de grootste groep, die van de R.K.S.C. Novioma- gum te Nijmegen. Voor de beste groep werd de prys toegekend aan St. Christoffell te Nijmegen en te Mook en die van Druten. De verst- komende deelnemer was een Rotterdammer, die een extra-medaille ontving. De Niviomagumdeelnemer Danen werd ge huldigd voor zyn 25ste afstandsmarsch. Er waren geen uitvallers. De Staatscourant van hedenavond zal be vatten een Koninklijk besluit, waarby de in voer van stofzuigers voor den tyd van een jaar verlengd wordt. De nieuwe bepalingen zyn dus van kracht tot 31 Maart 1935. In de thans af geloopen contingenteeringsbepalingen was spra ke van stofzuigers, alsmede onderdeden van stofzuigers. Het nieuwe Koninkiyk besluit be vat de volgende bepalingen: De invoer van electrische stofzuigers, van stofzuigermotoren en van stofzuigersslangen is gecontingenteerd op 80 pet. van het aantal stuks, dat gemiddeld in de jaren 1930, 1931 en 1932 ingevoerd werd. Voor alle overige onder- deelen in het contingent bepaald op 50 pet. van de waarde der in genoemde jaren inge voerde artikelen. Voorts zal de Staatscourant van heden een nieuw contingenteeringsbesluit bevatten. Met ingang van Maart wordt de invoer van luci fers gecontingenteerd voor den tyd van drie maanden (1 Maart tot 31 Mei). Het contingent van den toegestanen invoer is bepaald op 30 pet. van de hoeveelheid, welke gemiddeld over drie maanden in 1932 en 1933 werd inge voerd. Ten slotte bevat de Staatscourant een Koninkiyk besluit, waarby de contingentee- ring van den invoer van roggebloem en rogge meel ongewyzigd wordt verlengd. De nieuwe bepalingen gelden voor den tyd van 12 maan den. Sociëteit „St. Bavo" - Afdracht R. K. Grafi sche Bond, 8 uur - Rechtskundig Bureau, half 9 uur - „St. Caecilia", 8 uur - Bestuur Tramper soneel, 8 uur - R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Frans Halsmuseum - Tentoonstelling Teeken college „Kunst zy ons Doel", van 10 tot 4 uur. Rembrandt-Theater - „Hannele's Hemelvaart op het tooneel „8 Rolling ladies", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Sound-Theater - „S. O. S. - Ijsberg", 2.30 en 8.15 uur. Palace - „Er was eens 'n prins"; op het too neel „Russakoff", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Kunst na Arbeid, 8 uur Werkplaatspersoneel, 8 uur Bouw- vakbond, 79 uur. Schouwburg, Jansweg Vereeniging „Geloof en Wetenschap" Opvoering door „De Spelers van Stad en Lande" uit Amsterdam van een drietal tooneelstukken, kwart over 8. Rembrandt-theater „Hanneles Hemelvaart" —Op het tooneel „8 Rolling Ladies", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace „Er was eens 'n prins" Op het tooneel Hussakoff Duo, 2.30, 7 en 9 15 uur. Luxor-theater „S. O. S. IJsberg" 2.30 en 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 106 uur It K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen by mej. H. Simons. Bioemhofstraat 1, Haarlem Tel 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur Zaterdag 1012 uur Adres: Bioemhofstraat l, Haar lem Tel 11671. Wit-Gele Kruis (R.K. Kraamhulp, Wijkver pleging en Magazyn Parklaan 75 (telef. 16391). Spreekuren: R.K. Kraamhulp: Dinsdags van 1 tot 2 uur, Vrydags van 1 tot 2 uur. MüNCHEN, 2 April. Vesrleden week heeft te Gunzenhausen, een stadje in Midden-Franken land, een tegen Joden gericht oproer plaats ge had, dat te gevolge had, dat twee personen „zelfmoord" hebben gepleegd. Tijdens een woordenwisseling in een café zou een Jood, genaamd Rosenfelder, een nazi in het gezicht hebben gespuwd. Bij het hierna volgend tumult zag Rosenfelder kans te ontsnappen. Dit incident gaf evenwel aanleiding tot een razzia op Joden door groote groepen nazi's, voor het meerendeel opgeshoten jongens. Ee nige Joden werden urenlang in de gevangenis opgesloten gehouden, totdat zy door den plaat- seiyken nazi-leider, die tydens de ongeregeld heden de stad zou zyn uitgweest, in vrijheid werden gesteld. Volgens een officieele lezin gzouden Rosen felder en een andere Jood zelfmoord hebben gepleegd. PARIJS, 3 April Het duel tusschen den vroe- geren minister Mistier en den leider der Came- lots du Roi te Carcasonne heeft Maandag plaats gehad. De leider der royalisten had Mistier verweten deel te hebben uitgemaakt van het kabinet Daladier en hem ten slotte een klap om de ooren gegeven. De getuigen van Mistier waren de burgemeester van Carcassonne en de voorzitter van de orde van advocaten. Er wer den slechts eenige pistoolschoten gelost. Er heeft geen verzoening plaats gehad. PARIJS, 3 April. Twee Fransche ingenieurs waren Zondag j.l. naby Amiens met een lucht ballon opgestegen zonder klaarblijkelijk over voldoende ervaring op het gebied van het bal lonvaren te beschikken .Toen zy 's avonds dicht by Amiens wilden landen, stieten zy met den gondel tegen een electrische leiding en wel met zcoveel kracht, dat de eenige der beide inzit tenden, die eenige navigatiekennis had, er uit geslingerd werd. De ballon steeg daardoor da- delük weer omhoog en bleef den geheelen nacht boven de streek drijven. Pas gisteren begon de ballon langzaam te dalen en kwam daarbü in de kroon van een boom terecht, zoodat hy geheel vernield werd. De overgebleven ballonvaarder liep lichte verwondingen cp, doch kon zich naar de naastbygelegen gendarmeriepost begeven, waar hy rapport over den ongelukkig verloo pen tocht uitbracht. Na eenig zoeken vond men tenslotte het ïyk van den anderen balionvaar- der, die reeds geruimen tyd dood was. BENKOELEN, 3 April (Aneta). Gistermid dag werd een Inlander in de doesoen Padang- betoea, gelegen aan den grooten weg, 26K.M. van Benkoeien, bij het afdalen uit zyn huis, door een tijger besprongen en gescalpeerd. Veldpolitie uit Benkoelen is naar Padang- betoea vertrokken. de automobilist voelde duidelijk, dat het regen de. - Maar een ander dacht.dat hij linksafwilde. Direct daarop werd zijn auto zoodoende zwaar beschadigd. Houdt Uw ■NE®8' hand in bedwang: (Deze pag. is gedeeltelijk gecorrigeerd) MOSKOU, 1 April. De Paasch-godsdienstoe- feningen te Moskou zyn Zondag voor het eerst sedert tien jaren door een Amerikaanschen geesteiyke geleid. Pater Leopold Braun cele breerde een Mis in de Fransche Katholieke kerk van St. Louis de France. Heden geeft het circus Sarrasani in Rotter dam zyn laatste voorstelling. Dezer dagen ver trekt het circus, dat daartoe twee schepen heeft gecharterd, naar Zuid-Amerika. De eer ste boot met de opstallen en machines vertrekt Zaterdag, de tweede boot met de dieren enkele dagen later. De financieele resultaten van de jongste tournée door Duitschland en Nederland zyn slecht geweest. Men hoopt, dat een rond reis door de Zuid-Amerlkaansche landen, die reeds eerder veel succes had, die geleden ver liezen eenigszins zal goed maken. 3 April 29 Mrt. 3 April 29 Mrt. Londen 7.73?/* 7.62 Kopenh 33.15 3.410 Beriyn 58.77 58.85 Stockh. 39.40 39.35 Parys 9.75Vs 9.764 Oslo ....38 40 38.35 Brussel 34.57 34.62 N.-York 1.48Vs 1.48V* Zwitser1. 47.87 47.91 (cable)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2