ff Incidenten in de Onnes-zaak New-Yorksche Bears HEFTIGE TOONEELEN VRIJDAG 6 APRIL 1934 De rol der Utrechtsche rechercheurs De Stavisky-juweelen I Bij het voortgezet getuigenverhoor vallen harde woorden Op den hak Incident Bot vangen Oesters en kalfsoesters? Na de pauze MINISTER T. J. VERSCHUUR NEDERLAND—ENGELAND EERSTE KAMER Afdeelirigsonderzoek LAMPE CONTRA LAMPE Hooge Raad verwerpt het cassatieberoep BRANDEN TE SOMEREN FRAUDE MET AARDAPPELEN Certificaten vervalscht HOCKEY FRANKRIJK—NEDERLAND Een vondst te Miilhausen PRINS HENDRIK TE LAEKEN VAN EEN AUTO GEVALLEN Knaapje aan de bekomen ver wondingen overleden UNFAIRE CONCURRENTIE Schending van fabrieksgeheim Terug naar de missie Door auto gegrepen en gedood Boterprijs AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 5 April MARKTNIEUWS FAILLISSEMENTEN Na zwakke opening volgde een opleving, welke echter tegen het slot weer werd te niet gedaan WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN (Vervolg) Johanknegt had precies verteld, waar de buit gevonden kon worden: by de Hollandsche Ra ding tusschen telegraafpaal 16 en 17. Van Cooten had aanvankeiyk gedacht, dat hy ta de maling werd genomen. Later had hij ge dacht, dat Johanknegt het pak er zelf had neergelegd. Na eenig zoeken werd een groot bruin pakket gevonden, 't vertoonde geen enkel spoor, dat het er lang gelegen had. Getuige had het pak ket in den auto gedragen en het papier losge maakt, „om te zien, of er misschien niet iets onsmakelijks in zat, inplaats van de kostbaar heden van Nijenrode. Van Cooten had een der miniaturen uit het pak gehaald, dit was op dezelfde wyze verpakt als de kostbaarheden van de éérste party. Dat was me direct opgevallen, maar ik heb er niets tegen juffrl. N. en Johanknegt ge zegd. Onderweg naar Utrecht had getuige geïn formeerd by een veldwachter of de vindplaats onder het arrondissement Utrecht of Amster dam hoort. De goederen werden naar het hoofdbureau van politie te Utrecht gebracht. In het bijzyn van verschillende andere rechercheurs en in specteurs zyn de kostbaarheden bekeken. We hadden het gevoel, aldus getuige van Cooten, dat wa op den hak waren genomen. Johanknegt was er aanvankeiyk niet toe te bewegen een verklaring af te leggen, hy wilde eerst gaan borrelen. Eindelijk wist van Cooten hem dan over te halen een korte verklaring af te leggen. Daarna zyn juffr. N. en de detec tive met Van Cooten naar huis gegaan om te eten. Na het eten was het gezelschap mèt de buit per auto naar Breukelen gegaan om daar den burgemeester nader op de hoogte te stellen van het terugvinden. „In een auto had Johanknegt het niet best by me, want ik heb hem toen van alle kanten uitgehoord. Ik begreep, natuurUjk, dat Johan knegt het goed al langer onder zyn bereik had gehad. Johanknegt heeft toen het een en ander over Koning en over Mees Gerritsen verteld en tevens had Johanknegt toen gezegd, dat de inbraak een comedie was geweest. Getuige weet niet meer precies of er dien dag contact is geweest met verd. Onnes, wel heeft men getracht hem telefonisch te be reiken. De President vraagt dan aan getuige, of er tusschen hem en Johanknegt is afgesproken wiar (in welk district: Utrecht of Amsterdam) het goed moest worden gevonden. Getuige opgewonden)„Dat is een strik vraag r Pres.: „*t Is ongepast, dat u dat tegen mij zegt. Dit is geen strikvraag, maar een gewone vraag." Getuige: ,Jk vind t ongepast, dat u derge- fajke vragen doet!" Pres.: ,Jk vraag u, of het goed er neerge legd is." Getuige: „Als iets ergens gevonden wordt, is het er eerst neergelegd." Pres.: „Ja, maar hebt u gezien, dat het werd neergelegd?" Getuige: „Ik ontken dat pertinent, perti nent!" Pres.: „Hebt u, toen u zooveel kwaads over Koning hoorde, niets tegen hem ondernomen. U hadt toch ook den wissel by hem gevonden?" Getuige van Cooten: „Neen, niets Pres.: „Was dat uw plicht niet geweest?" Getuige: „Ik vreesde de zaak te verprutsen". De president brengt dan de vischkwestie ter sprake. ,3ent B wel eens op Nyenrode gaan vis- schen?" Getuige (opgewonden): „Ik ben een specia list in 't botvangen, dat doe ik nu hier. Maar by Onnes heb ik nooit gevischt." Pres.: „Maar hebt u met Bleyenberg niet die vischkwestie besproken en hebt u toen niet ge zegd: ,4s t wel verstandig by Onnes te gaan visschen; by een kerel, die ieder oogenblik kan worden gearresteerd?" Getuige ontkent dit en voegt er by „zelfs de hoofd.commissaris heeft den wensch te ken nen gegeven, by Onnes te mogen gaan vis schen." Pres.: „Hebt u zich de kaart laten leggen ten huize van Johanknegt." Getuige: „Ja, er was een dienstbode en die verstond de kunst...." De president informeert of getuige wel eens oesters en champagne heeft genoten ten huize van Johanknegt. Getuige: ,Jk heb by m'n weten nooit een droppel champagne by Johanknegt gedronken, ik heb t er nooit gezien. En oestersja, ik heb er eens kalfsoesters gegeten, misschien wordt dat bedoeld. Kalfsoesters en een slaatje met weet ik wat voor poespas (gelach). By dat feestelijk eten was ook de burge meester van Breukelen geweest. „Niet dat ik me achter dien eminenten burgemeester ver schuil", voegt getuige er by. Mr. Muller Massis: Heeft Onnes wel eens gepoogd het onderzoek een bepaalde richting uit te sturen?" Van Cooten (met klem): „Nóóit heeft hy op een of andere wyze getracht in te grijpen of ons een meening op te dwingen." Pres.: (tot getuige): „Was u een deel van de 10.000 belooning beloofd?" Getuige: „B- m'n weten niet. Ik wilde er niets van hebben, dat kunnen v. d. Dussen, Onnes en Röell bevestigen." Verdachte„Inderdaad". Getuige: „Ik vind belooningen in de opspo ring van strafzaken funest". Mr. Muller Massis: „Wanneer vertelde Jo hanknegt, dat de inbraak gefingeerd was?" Getuige: „Op 26 Januari 1933, den dag van de Hollandsche Rading, hy vertelde het des avonds, waar jhr. Röell by was." By het vervolg der behandeling van de Onnes- zaak maakt de Officier getuige van Cooten er opmerkzaam op, dat zijn verklaringen later uitvoeriger werden en op enkele punten af weken. De getuige beheerscht zich niet langer.... Hy slaat met beide vuisten op het hekje en roept verwarde brokstukken van zinnen tegen den Officier, Hy besluit zyn geschreeuw met 1 „dank U". De Officier maant hem aan kalm te blijven. De debatten worden weer ietwat ver ward. De verdediger van Johanknegt, mr. Kc~ kosky, die, wettelijk gesproken, niet in de zaal aanwezig is, kan zich niet langer inhouden en mengt zich in t debat. Verd. Onnes roept hem toe stil te zijn. Mr. Kappeyne: .Meneer Kokosky heeft hier niets te zeggen." Het is weer een verwarrend oogenblikDe President sust de zaak en de Officier stelt weer eenige vragen, speciaal betreffende de houding van verd. Onnes gedurende het politie-onder- zoek. De Officier verwijt getuige, dat hy den bij Koning in beslag genomen wissel heeft afge staan aan Johanknegt en niet aan zyn supe rieuren. Getuige van Cooten beroept zich op de aan beveling die Johanknegt toonde en die getee- kend was door tien commissarissen van politie te Amsterdam. Mr. Muller Massis: „U vindt Johanknegt mis schien ook wel slimmer dan U!" Getuige: „Daar is niet veel voor noodig als U me hier hoort praten!" Officier (tot get.): „Waarom hebt U by dien tocht naar de Hollandsche Rading den Burge meester van Breukelen niet meegenomen?" Getuige: „Wy dachten dat wy op den hak werden genomen." Officier: „Dat dacht u by het terugkrijgen van de eerste party óók en daar hebt u den bur gemeester wel bygehaald." Het verdere verhoor Hoor den Officier aan van Cooten afgenomen, voert weer tot verschillende kleine botsingen. De president hoort het gehar rewar rustig aan. Een enkele maal mengt hy zich in het debat, met een korte opmerking: Als u de eer van de Utrechtsche politie moet ophoudennou Nadenkend schudt de president het hoofd en begraaft zich dan weer in zyn dossiers. De Officier laat blyken, dat hy get.'s verkla ringen niet onaanvechtbaar vindt. Hy roept dan uit: „Nu ja, Barbertje moet tóch hangen." Pres.: „Waarom ging u mee naar de Holland sche Rading?" Getuige: „Oche we dachten eerst, dat t poes pas was, maar we gingen toch maar mee...." Pres.: „Was *t dan geen poespas?" Getuige: „Natuurlyk niet, we vonden de poet toch!" Officier: ,Maar relatief was 't toch poespas." De verdachte Onnes krijgt dan gelegenheid nog enkele vragen aan getuige Van Cooten te stellen. Pas te twee uur besluit de President te pauseeren, doch niet voor er nog een klein incident is geweest tusschen van Cooten en den Officier. Van Cooten roept uit, wanneer wordt voorge steld zyn vrouw als getuige op te roepen: „Dat is een schande, dat zal ik nooit toelaten, dat zy voor ditcollege.... zal verschijnen. Niet om het college, maar om het gajes, dat in deze zaak betrokken is. M'n vrouw acht ik te hoog om hier te verschynen. En aan word ik bedreigd met vervolging wegens meineed.... maar laat ik me beheerschenDank u". De President wijst hem scherp terecht: „Gaat u nu maar heen, ik wil uw gezicht niet meer zien". Get.: „Als ik anders ben opgetreden, dan ik als politieman had moeten doen, dan hebben u, meneer de President en u meneer de Offi cier, me daartoe genoodzaakt. Dank u". Pres.: ,,'t Is heelemaal niet waar". Getuige verdwynt uit de zaal. Na heropening der zitting, te 15.15, komt de tweede Utrechtsche rechercheur Bleydenburg voor het hekje. Hij maakt een kalmeren indruk dan zyn collega en hy schreeuwt ook minder luid. Hij verklaart, dat er wel insinuaties tegen On nes geuit werden maar voor hem getuige was Onnes nooit verdacht geweest. Pres.: „Wie insinueerden dat? Getuige: „Willekeurige menschen, die wel aan het Kasteel kwamen, kooplui.... Officier: „Heeft meneer van Ledden Hulse bosch U niets gezegd? Getuige: „Die heeft zich een beetje vreemd ge dragen tegen den Officier te Utrecht, mr. Fabius. Pres.: „U was ook by het onderhoud in Louis XVI? Getuige: Ja zeker. Daar heeft Johanknegt een foto van een flaconnetje laten zien. Pres.: „Met het flaconnetje zelf? Is meneer Onnes niet met Johanknegt apart geweest? Getuige: „Een oogenblik hebben ze samen staan praten by het tafeltje, maar de tyd was te kort om iets te laten zien. Het was er goed verlicht en we zouden het dan hebben gezien. Zyn verklaringen komen over het algemeen nauwkeurig overeen met die van zyn collega van Cooten. Ook de wijze, waarop de verhooren van Johan knegt, juffrouw N. en Ryenha zijn gehouden, door de rechercheurs, komt ter sprake. Hij geeft toe, dat de verklaringen door den detective en zyn assistenten zelf zyn opgesteld. Pres. „Maar dat feit diende toch in Uw pro- ces-verbaal te worden opgenomen, U had er toch in hooren te zetten, dat 't geen verslag van een verhoor was." Get.: „Ik zie er niets kwaads in, 't zyn ver klaringen in volle vrijheid afgelegd." Pres.: „Na de bijeenkomst in „Louise Seize" bent U in den auto meegereden. Hoe lang bent U dien avond op Nyenrode geweest. Getuige: „Twintig minuten ongeveer". Pres.: „Eén glas whisky! Maar van een vroo- lyke of opgewonden stemming was geen sprake. Pres.: „Dat verklaart de chauffeur toch, die U naar Utrecht bracht. Hy zegt ook, dat U min stens een uur binnen is geweest. De snoek heeft nu de belangstelling van. den president. Pres.: „U hebt op Nyenrode gevischt?" Getuige: „Ja, een paar keer, get. weet niet pre cies meer, wat hy gevangen heeft. Pres.: „Hoe zit 't nu met het terugbrengen van de tweede party goed?" We krijgen dan weer het verhaal, dat ook van Cooten heeft gedaan. President: Is er nooit afgesproken tusschen u en Johanknegt dat het goed „ergens" zou worden gevonden? Getuige: Absoluut niet. President: Is er niet gepraat over het ba gagedepot aan het station te Utrecht of Am sterdam? Is er ook niet gepraat over terug brengen op het kasteel? Getuige: Wel neen, president, geen sprake van. Officier: Wist u hoe precies de grens liep tusschen Utrecht en Noord-Holland? Getuige: Toen niet, nu wel. Maar als ik zelf het goed ergens had verstopt, om het later te „vinden" in het arrondissement Utrecht, zou ik een plaats hebben uitgezocht waar geen twyfel bestond over het arrondissement, b.v. by Amersfoort of Breukelen. We krygen weer precies te hooren, hoe het „vinden" van het kostbare pakket zich heeft toegedragen. Getuige verklaart dat er geen sprake van is, dat hy wist hoe het pak daar ter plaatse kwam. Pres.: Dus u hebt niet aan een .kunstje" gedacht? Getuige: Neen! Trouwens, ik ben meer dan 25 jaar bij de politie en als u eens wist. wat er al niet gebeurt, om de zaak „rond" te brengen. Met dezen getuige wordt nu ook de vraag ter sprake gebracht of Johanknegt in het in structiegebouw contact met zyn secretaresse heeft gehad. Bleyenberg komt met hetzelfde verhaal als van Cooten. Johanknegt viel flauw, juffrouw N. steunde hem en bracht hem naar het fon teintje, waar ze zyn hoofd bette Trouwens, aldus van Bleyenberg, Johan knegt had altyd van dergelyke trucs. Als hy ergens binnen wilde, viel hij voor de deur flauw, zijn assistente belde dan aan en ver zocht om hulpzoo had hy nog veel meer slimmigheidjes. Johanknegt, die zijn verklaringen met aan dacht volgt, grinnikt zacht, hij is zichtbaar verheugd over dit diploma van detectivenslim heid, hem door de Utrechtsche recherche uit gereikt. Hy komt naar voren, om iets te zeg gen, zyn stem is aanmerkelyk verbeterd, doch draagt nog niet tot de perstafel. Het onderzoek wordt geschorst tot Zaterdag a.s. te 10 uur. De beide rechercheurs, Johan knegt en juffrouw N. zullen dan worden ge hoord. Omtrent den gezondheidstoestand van den Minister van Economische Zaken, Z. Exc. Mr. T. J. Verschuur, die wegens een nieraandoening in het Mariapaviljoen te Amsterdam verpleegd wordt, vernemen we van den behandeienden geneesheer, dr. A. Geesink, dat vry groote ze kerheid bestaat, dat operatief ingrijpen zal kunnen worden voorkomen. Dit brengt echter met zich mede, dat het genezingsproces nog eenigen tyd in beslag zal nemen. Eenige ambtsgenooten van den minister, on der wie de minister-president, hebben dezer dagen den minister een bezoek gebracht. Naar verwacht wordt, zullen de onderhandelin gen tusschen de Nederlandsche en de Engelsche regeering inzake de regeling van de handelsbe trekkingen tusschen beide landen tegen het einde dezer maand te Londen een aanvang ne men. In de Donderdagavond gehouden vergadering van de Eerste Kamer deelde de VOORZITTER, mr. W. L. baron de Vos van Steenwyk, mede, dat de commissie voor aanbieding van het adres van rouwbeklag aan H. M. de Koningin n.a.v. het overiyden van H. M. de Koningin- Moeder, op de gebruikelijke wijze ten paleize is ontvangen en zich op de gebruikeiyke wyze van haar taak heeft gekweten. De VOORZITTER deed verder mededeeling van het besluit der Centrale Afdeeling om na deze openbare vergadering in de afdeelingen te doen onderzoeken eenige wetsontwerpen, o.m. de begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1934 en het wetsontwerp tot vereeniging van de ge meenten Enschede en Lonneker; idem heden om elf uur een reeks andere wetsontwerpen. Dat tot wijziging van de Woningwet zal echter in een volgende byeenkomst der Kamer in de af deelingen worden onderzocht. De vergadering werd hierna gesloten. De Hooge Raad heeft gister arrest gewezen in de procedure tusschen de Rotterdamsche firma Lampe en de Haagsche firma Lampe, welke eerstgenoemde firma in Den Haag een filiaal geopend had, waaromtrent beslist werd, dat zy voor haar Haagsche filiaal niet den naam Lampe voeren mocht. De Rotterdamsche firma ging toen advertenties plaatsen (behalve in de bladen welke in Den Haag verschynen), waarin onder den naam Lampe werden ver meld de onderscheidene plaatsen van vestiging en daaronder: „Den Haag, alleen Modehuis Hofweg 6." De Haagsche firma zag hierin een overtreding van het verbod en deed bevel tot betaling van 602 maal 100 schadevergoeding, executie van het arrest, tegen Lampe Rotterdam gewezen (100 Gulden voor eiken dag van overtreding). De Rotterdamsche firma teekende verzet tegen deze executie aan. Het Haagsche Ge rechtshof veroordeelde tot 101 dagen executie. De Hooge Raad vernietigde dit arrest, doch het Hof te 's Hertogenbosch wees een arrest, on geveer gelijk aan het Haagsche arrest. Van het Bossche arrest voorzag Lampe Rotterdam zich in cassatie. De Hooge Raad heeft Dinsdag dit cassatiebe roep verworpen en de eischeres veroordeeld in de kosten der procedure. Donderdag is de limonadefabriek van de firma T. H. Hilverda naby Sluis 11, te Someren (N. B.) totaal afgebrand. De geheele inventaris alsmede de machinerieën, werd een prooi der vlammen. Een naast gelegen Woonhuis kon behouden blyven. Verzekering dekt de schade. Aan den Dertienschen Dyk onder dezelfde gemeente is Donderdag voorts de boerdery van A. Vereyken afgebrand. Een aantal landbouw gereedschappen, alsmede de inboedel, ging ver loren. Vier varkens kwamen in de vlammen om. Men bericht ons uit Antwerpen: Ten gevolge van de geringe verzending van pootaardappelen uit Nederland naar België is een onderzoek ingesteld in Nederland, waarby men een eigenaardige ontdekking heeft gedaan. Twee inspecteurs van de Nederlandsche re cherche zijn in verband hiermede Donderdag te Antwerpen gearriveerd, waar zy tezamen met het parket van Antwerpen het onderzoek heb ben voortgezet. Men kwam tot de ontdekking, dat een han delaar te Antwerpen de certificaten had ver valscht en op deze certificaten enorme hoeveel heden Belgische pootaardappelen had afgele verd. In zyn pakhuis zijn Donderdagmiddag 30.000 K.G. pootaardappelen in beslag genomen. Het onderzoek duurt voort. In het Nederlandsch elftal voor den wed strijd tegen Frankrijk, Zaterdag a.s. te Pa rijs, is een verandering gekomen, omdat van der Hagen (Hilversum) verhinderd is de reis mee te maken. In zyn plaats zal Houtzager (Het Gooi) xechtsmidden spelen. PARIJS, 5 April (Reuter). By het onder zoek naar de nog niet gevonden Stavisky-ju weelen heeft de politie by een zekere Lina Rein, evenals haar drie zusters een kennis van Stavisky. te Miilhausen voor een bedrag van 250.000 franc aan sieraden gevonden, benevens een aantal documenten en foto's. De vrouw zal zich hieromtrent moeten verantwoorden. In verschillende banken te Parijs zyn talryke cheques in beslag genomen, uitgeschreven door Bonnaure, Garat, Hayotte, Guebin en door Sta- visky-ondememingen. Reuter seint ons uit Brussel, dat Prins Hen drik der Nederlanden Donderdagmiddag om 5 uur in het Paleis te Laeken is aangekomen. Het bezoek van den Prins aan Koningin Elisabeth draagt een particulier karakter. De Prins werd door den graaf van Vlaanderen ontvangen. Woensdagmiddag had in de Ceintuurbaan te Ginneken een ongeluk plaats, dat een jongetje van 6 jaar het leven kostte. De jeugdige L. B. klom op een aldaar staanden vrachtauto, toen deze achteruit reed sprong hy er af en viel on der den wagen. Hierby raakte een der rem leidingen zyn lichaam. De jongen liep eenige meters verder, viel toen neer, roepende „Ik heb zoo'n pyn ln myn buik, ik wil naar myn bedje". Per ziekenauto werd het knaapje naar het St. Ignatiusziekenhuis overgebracht, waar bleek, dat hy inwendige kwetsuren had opgeioopen. Aan de gevolgen hiervan is hy Donderdag avond overleden. De rechtbank te Groningen heeft Donderdag den 28-jarigen arbeider E. R. te Hoogezand veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf terzake van het feit, dat hij fabrieksgeheimen had verraden aan een concurreerende onder neming. De eerw. broeder W. Tieken O.S.C., die eeni gen tyd voor herstel van gezondheid in het vaderland heeft vertoefd, vertrekt heden per s.s. „Albertville" vanuit Antwerpen weer naar de missie in den Belgischen Congo. Donderdag is te Westerbroek de 69-jarige weduwe Lüben, die ondoordacht den Groninger Straatweg overstak, door een taxi gegrepen en vrijwel op slag gedood. De chauffeur treft geen schuld. Het slacht offer was slecht van gezicht. De Leeuwarder botemoteering is vastgesteld op 43 cent per K.G. (Medegedeeld door Simoons Co-) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever Philips Young Aku U. S. Steels Beth. Steels 165 79 y, 24614 3939)4 43% 32% Van 4.30—5 uur Kon. Olie Aku A'dam Rubber Anaconda Tidewater Am. Enka 165 43%44 105% 9149% 6 19 AMSTERDAM, 5 April. Visch. Aangevoerd door 12 motoïbotters. benveens consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vlschhal. De Ruy- terkade, Amsterdam. Handschol per kist 1113: kleine schol 5.507.00; bot 3.60—5.00; schar 0.80 2.40; groote tongen 0.851.00, middeltongen 0.901.10, kleine tongen 0.800.90, bot per pond 0.100.13 per K.G.; versche bokking per 100 stuks 0.500.65; harder bokking per 100 stuks 0.70 0.80; garnalen per kistje van 12% K.G. 1.251.50; panharing per tal 0.650.70. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 3 April Fr. A. L. Geraerds Thesingh, wed. van G. H. v. d. Meij, pensionhoudster, Amsterdam, Anna Vondelstraat 4. 4 April A. P. Pennings, kapper, Amsterdam, Lootsstraat 7. J. I. Steelink, Amsterdam, Vespuccistraat 811. N.V. Sofia Sigaretten My., Amsterdam, PI. Muidergracht 85. G. Stryiand, Amsterdam, Wijdenesserstraat 59. G. F. ten Brink, Emlichheim (Duitschland), op den Geflügelhof Wilhelmina. J. v. Gestel, koopman, Hilversum, Achter om 185. N. van Bysterveld, aannemer, Willeskop No. 145. W. H. Gort, de Bilt, Utrechtscheweg 294. P. J. Gieskens, zich noemende G. Gieskens, koopman, Utrecht, Steenweg 39. J. D. v. d. Sluys, autoverhuurder, Utrecht, Volkerakstraat 28. H. M. G. Vos, Zeist, Antonlaan 14. H. Jansen, handelende onder de firma Lam- merink, sigarenwinkelier, Enschede, Haaksberger straat 102. J. Bruggeman, koopman, Almelo, Wierden- schestraat 81. J. v. d. Woude, arbeider, Beerserveld gem. Ommen. Opgeheven wegens gebrek aan actief het fail lissement van Th. J. Sontrop, Utrecht, v. Brakel- straat 24 bis, NEW-YORK, 5 April. (Part.) Wallstreet had heden by de opening een ongeanimeerd ver loop. Het publiek hield zich nog steeds op den achtergrond, in verband met de aanhoudende onzekerheid omtrent de wet voor reglementee ring van den beurshandel. Er loopen in Wall- street tal van geruchten omtrent den uiteinde lijken inhoud van de wet, doch volgens berich ten uit Washington worden de besprekingen door de Bankcommissie van den Senaat nog voortgezet, zoodat alle geruchten prematuur zijn te achten. De opgewekte berichten uit het bedryfsleven, zooals de toeneming van den af zet van electrischen stroom en van het aantal verladen wagons, bleven dan ook geheel zon der invloed. Het aanbod had eenigermate de overhand en de noteeringen lagen dientenge volge over het geheel genomen iets beneden de slotkoersen van gisteren. De zwakkere houding van de goederenmarkten had een ongunstigen invloed. Staalfondsen liepen over de geheele linie een kleinigheid terug, terwyi metaalfond sen eenigen weerstand aan den dag legden. Alleen American Smelting neigden tot reactie. Chemische waarden lagen verdeeld. Allied Chemical waren vast, Du Pont lagen gedrukt. Spoorwegwaarden waren over het geheel ge nomen zwakker. Levensmiddelenaandeelen wa ren goed gedisponeerd. Standard Brands trok ken ook heden weer de aandacht en konden verder aantrekken. Petroleumaandeelen en pu blic-utilities ondergingen slechts weinig wijzi ging. Duitsche obligatiën waren goed van toon en konden over de geheele linie verbeteren. Bij zeer kalmen handel bleven de koersfluc tuaties zich gedurende een groot deel van den beursdag binnen enge grenzen bewegen. Een uitzondering vormde de tendenz voor public- utilities en aandeelen in telegraafmaatschap- pijen, die flinke vraag ontmoetten. Electric Bonds stegen tot boven 18 pCt., North Ameri can en Consol Gas monteerden resp. tot pl.m. 19)4 pCt. en 39% pCt., terwyl Amer. Tel. Tel. tot 122% pCt. opliepen. Automobielwaarden waren gedruk naar aanleiding van de verkla ring van Ford, dat by dit concern van prijs- verhooging van automobielen geen sprake zal zyn. Tegen het einde van den beurshandel vol trok zich weer een reactie, waardoor Amer. Tel. 6 Tel. tot pl.m. 119 pCt. inzakten. Ook public- utilities sloten niet op het hoogste punt. Per saldo werd door Eastman Kodak, Chrysler en Case Treshing een verlies geboekt van 1 pCt. a 1% pCt. Amer. Tobacco, Consol Gas en Nor folk Western monteerden 1 pCt. a 1% pCt, De omzetten bedroegen 1.420.000 shares." Slotkcersen April 5 Allied Chemical )51% American Can C102 Amer. Car Foundry 27% Am. For. Power 10% Am. Smelting Ref44% Am. Tel. Tel119% Am. Tobacco B. 70% Am. Waterworks 21% Anaconda Copper 16% Ass. Gas Electr. Co. 1% Atchison Topeka 66% Auburn Auto 53% Baltimore Ohio 29 V* Bethl. Steel Co 42'/* Canadian Pacific 17 Case Treshing 71Vs Chase National B27% Chesapeake - Ohio 46 Chic. Milwaukee pref. 10% Chicago Rock Isl. 4% Chrysler Motor 54% Cities Service 2% Consol Gas of N.Y38% Continental Oil 20Vs 7 Dawesleening 73 5% Youngleening 45% Deleware Hudson 65 Dupont de Nemours 98% Eastman Kodak 88 El. Bond Sh. Co. 17% General Electric 22% Gen. Gas Electr17 Gen. Gas El. cl. A. IVs General Motors 38% Great Northern 18 Hudson Motor 21% Illinois Centra] 32% Intern. Harvester 41Vs Intern. Nickel 27?/8 Intern. Tel. Tel. 15% Kennecott Copper 21% Koninkl. Olie 36% Loew's Inc Low priced shares 6.60-70 McKeesport Tin PL A. 89% Miss. Kansas Texas 11% Missouri Pacific 47/8 Idem pref. 77/8 Montgomery Ward 31% Nat. Cash. Reg. Co. 19% National City Bank 29% Nat Dairy Prod. G. A. 16% Nat. Steel 48% New York Central 357/8 Nord American Co19% Norfolk Western l74Va Novadel 63% Pennsylvania34% Proctor Gamble 36 Publ. Serv. N. L. 3bVs Radio Corp. of Am. 7% Sears Roebuck 49 Shell Union Oil 10 Socony Vacuum 17 Southern Pacific 28 Southern Railway 3^% Standard Brands Stand. Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. OilJ-2 Union Pacific United Aircraft 23% United Corp. A6% Unit. States Leather 10% Unit. States Rubber 20 Unit. States Steel Corp. 51% Wabash gew. A. 3% Westinghouse El38% Woolworth Build51% exdiv. J ex coupon. ex claim. bieden. I gedaan en laten. 1513^ 1517/s 101% 100% 28% 28% 10% 10% 45 45% 120% 120% 69% 69 20% 20% 1534 15% 1% 1 67% 671/s 53% 54 29% 29% 43 43 17% 17 73% 72% 26% i 46% 45% 11 11 4% 4% 551/2 55% 27/8 2% 373/g 37% 20% 20% 72 73 45% 46% 65 64 98% 97% 89 89 16% 17% 223/s 223/g 17 16 1% 1% 387/8 39Vs 18% 18% 21% 22 32% 32% 42 417/b 27% 28% 15Vs 15% 20% 20% 36 6.62-75 6.55-65 89% 90 11% 11% 5 7% 77/s 8Vs 32% 32 193/s 19% 30 293/8 157/g 15% 48% 48% 36Vs 36% 18% IS»/* 173 172% 64 64 35 347/8 36% 36 37% 37% 8 7% 49% 48% 10% 9% 17 16% 28 283/g 32 32% 22% 21% 45% 453/8 11% 11% 129% 128 23% 231/s 6% 61/* 9% 10 20 203/g o2% 52% 3% 4 38Vs 39 51% 501/* NEW-YORK, 5 April. 5 April 4 April 5 April 4 April Brussel 23.45 23.33 Oslo 25.95 25.95 8.60% A'dam 67.75 67,55 13.67 Londen 5.16% 5.16% 32.38 Parijs 6.62 6.60 19.00 Berlyn 39.85 39.73 Rome 8.62 Madrid 13.72 Bern 32.45 Weenen 19.00 5 April 4 April Rujber NEW-YORK, 5 April. 5 April 4 April Suiker Mei 1.47 Juli 1.54-55 Sept. 1.58-59 1.50 Dec. 1.64-65 1.66-67 1.56-57 Jan. 1.65-66 1.67-68 1.61 Mrt. 1.69-70 1.72 Ct.Cuba 3.42 3.42 Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco 98% 98% 98?/8 98% Tin Loco 55.70 55.25 April 55.75 55.30 Koffie (Rio) (Santos) Mei 8.36 8.15 Mei 10.68 10.74 Juli 8.47 8.64 Juli 10.82 10.94 Sept. 8.57 8.70 Sept. 11.13 11.26 Dec 8.64 8.77 Dec. 11.23-24 11.38 Mrt. 8.71 8.84 Mrt. 11.30-31 11.45 5 April 3 April 5April 3 April Katoen Loco 12,20 12.20 Sept. 12.19 12.21 April 11.93 11.94 Oct. 12.24- 25 12.26-27 Mei 11.98 11.99 Nov. 12.29 12.30 Juni 1.204 12.05 Dec. 12.34 12.35 Juli 12.10 12.11 Jan. 12.40 12.42 Aug. 12.15 12.16 Mrt. 12.51 12.52 5 April 4 April Tarwe Mel 86%-% 86%-% Mel 32% Juli 86%-% 86%-% Juli 331/s Sept.87-867/8 87%-% Sept. 33% CHICAGO, 5 ApriL 5 April 4 April Haver Mais Mei 48% Juli 50% Sept. 52% 48% 50% 52% Rogge Mel 58% Juli 60% Sept. 62 32% 33% 331/* 59% 60% 62V* 6.05 *5.60 6.02% 5.60 Reuzel Loco Mei Mei Juli Sept. 6.40 Oud contract Nieuw contract .Duluth Lijnzaad 6.121/s 6.10 6.20 6.17% 6.37% Mei Juli 1.74 1.75% 1.75 1.76Y, 5 April 4 April Tarwe Mei 67% 67% Juli 681/2 69% Oct. 70% 70% Rogge Mei 47% Juli 48% Haver Mei 34% Juli 35 Oct. 35% 47% 49% 51% 34% 35% 35% WINNIPEG, 5 ApriL 5 April 4 April Gerst Mei 40% 40% Juli 41% 41% Oct. 42% - Lijnzaad Mei 1.55% 1.56% Juli 1.54% l.S57/8 Oct. 1.53% 1.54.% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 5 April. Tarwe. Mei 4.3 Juli 4.5 Oct. 4.7 Mei 11.60 Juli 11.91 Sept 12.18 Oct 12.26 11.49 11.78 12.06 12.17 Deo 12.52 Jan. 12.62 Mrt. 12.82 12.39 12.49 12.68 BINNENLANDSCHE HAVENS ÏJMUIDEN aangekomen 4 April: Irene, s, Rot terdam; Anna (Griek), s, B.-Alres; Goffredo Ma- meli, s, Stratonl. 5 April: Hermes, s, Middl. Zee laatst Antwerpen; Muansa, s, La Plata; Fair Head, s, Antwerpen; Hontestroom, s, Londen; Au dacity, s, Huil; Bowling, s, Leith; Winsum. s, Sfax; Gateshead, s, Newcastle; Gapt. Prleus, Casa blanca; Mersey, s, Goole; Escaut, m.s., Parijs laatst R'dam. Vertrokken 4 April: Venersborg, s, R'dam; Aga memnon, s, Hamburg; Amstelland, s, idem; Trlto, s. Belfast via R'dam; Cheldale, s, Huil; Olbers, s, Bremen; Virgilia, s, Hamburg. 5 April: Else Hugo Stinnes 15, s, Emden; Woensdrecht, tank, Constanza; Vaga, s, Bergen vla R'dam; Juno, s, Middl. Zee via R'dam; Amazone, s, Idem; Olse, m.s., Parijs. AMSTERDAM aangekomen 4 April: Irene, Middl. Zee laatst R'dam, stukgoed, Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor. 5 April: Anna (Griek), B.- Alres, graan, Engelsche boelen, Vlnke Co.: Goffredo Mameli, Stratoni, parriet, Fosfaatfabriek d'Arnaud Co.; Hermes, Middl. Zee laatst Ant werpen, stukgoed, Surinamekade, Verg. Carga doorskantoor; Muansa, La Plata, graan, Engelsche boelen, Wm. H. Müller Co.; Fair Head, Ant werpen, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomboot Mij.; Hontestroom, Londen, stukgoed, Handels kade, Holl. Stoomb. Mij.; Audacity, Londen, ledig. J. P. Coenhaven, Wambersie Zn.; Bowling, Leith, stukgoed en steenkolen, Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskantoor; Winsum, Sfax, fosfaat, Fosfaatfabriek, Vlnke Co.; Gateshead, Newcastle, stukgoed en steenkolen, J. P. Coenhaven, Verg. Cargadoorskantoor; Capt. Prieur, Casablanca, fos faat, Houthaven, d'Arnaud Co.; Mersey, Goole, stukgoed en steenkolen. Handelskade, Gebr. Scheuer; Escaut, Parijs laatst R'dam, stukgoed, Javakade, Wm. H. Müller Co. MIJ. NEDERLAND POELAU BRAS uitreis, 5 April te Antwerpen. TAWALI, uitreis, 5 April van Djeddah. KON. HOLL. LLOYD AMSTELLAND, 4 April van Amst. n. Hamburg. ZEELANDIA, uitresi, 5 April n.m. 1 uur van Boulogne. KON- NED- STOOMB. MIJ. IRENE, 4 April van Middl. Zee laatst R'dam te Amsterdam. HERMES, 5 April van Middl. Zee laatst Ant werpen te Amsterdam. AURORA, 5 April v.m. 4 uur van Venetië te Triës.t BODEGRAVEN, 4 April van Hamburg n. Ant werpen. CERES, 4 April van Salonlca naar Kiuluk. CRYNSSEN, 4 April 12 uur des middags van Barbados naar Amsterdam. DEUCALION, 4 April van Ceuta naar Tarragona. MARS, Middl. Zee naar Amst., pass. 4 April Flnistert-e. ORPHEUS, Stettin n. Amst.. pass. 5 April vju. 3 uur Brunsbuttel. SIMON BOLIVAR, thuisreis, 5 Apri v.m. 10 uur van Havre; wordt 6 April v.m. tusschen 910 uur te Amst. verwacht. HERCULES, 4 April van Piraeus n. Volo. MEROPE, 5 April van Middl. Zee te R'dam. ALKMAAR, uitreis, 3 April van Callao. BENNEKOM, thuisreis, was 5 April 6 uur v.m, 600 mijlen van Liverpool; wordt 7 April n.m. te Liverpool verw. CALYPSO, 5April van Napels te Burrlana. ORIÖ, 5 April van Jaffa te Candia. HERCULES. 5 April van Volo naar Salonlca. JUNO, 5 April van Amst. vla Rotterdam naar Middl. Zee. AMAZONE, 5 April Van Amst. vla Rotterdam naar Middl. Zee. TRAJANUS. 5 April van Savona naar Palermo. ORESTES, 5 April van Tanger naar Gibraltar. GANYMEDES, Middl. Zee naar Amst., pass. 5 April Gibraltar. PLUTO, 5 April van Odense te Gothenburg. BERENICE, 5 April van Gdynia te Stettin, HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 3 April van Bordeaux anar Las Palmas. MAASKERK, 3 April van Takoradl naar Port Bouet. IJSTROOM, 4 April van Hamburg naar Amst, JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJINEGARA, 3 Aplrl van Hongkong n. Manilla. TJISALAK. arr. 3 April te Batavia. TJISAROEA, 4 April van Sbangbae naar Japan. KON. PAKETV. MIJ. VAN SPILBERGEN, 4 April van Lorenzo Mar ques naar Belra. JAVA-NEW YORK LIJN KOTA GEDE, Jav anaar New-York, 3 April te Singapore. HALCYON LIJN STAD AMSTERDAM. 5 Mrt. van Vlaardlngen naar Oxelosund. STAD ZANDAM, Susa naar Londen, pass. 3 April Gibraltar. STAD ZALTBOMMEL, 5 April van Rotterdam naar Italië. MIJ. OCEAAN POLYPHEMUS, Amst. naar Java, pass. 4 April Gibraltar,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2