Chesebrough FINANCIEN HONIG'S GROENTESOEF 6 borden voor 20 ets. RADIO-PROGRAMMA MARKTEN Dagfilm ZATERDAG 7 APRIL 1934 N.S.N.A.P. De „leiders"-strijd in het nazi-kamp WAT NATIONAAL-SOCIA- LISME BELOOFT GER. KERK TEGEN N.S.B. DE BOLLENSANEERING Loftuiting niet uit tot oordeelen bevoegde vakkringen Wat de I.T.B. zegt VERSIERING VAN STATIONS Dit jaar weer een wedstrijd MERKEN-ARTIKELEN LANDBOUWBEDRIJVEN BUITEN DE GRENZEN BENOEMINGEN In het bisdom Roermond ■I Telef. PATER BENEDICTUS t Een welbesteed priesterleven Wijzigingen I.V.C.B.- programma BOERDERIJ DOOR BRAND VERNIELD Gebrek aan bluschwater ONGEDULDIGE ARBEIDER Valt een controleur der werk verschaffing aan Mgr. Cobben naar Rome .Blanke huid - Zachte handen Zondag 8 April 1934 Maandag 9 April 1934 VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN KATHOLIEKEN VERWIJZEN RADIOGIDS WIJ Restaurant DORRIUS Abdij van Egmond Giften voor het Bouwfonds HEISTELLING OMGEVALLEN Arrestantenlokaal vernield Arend vluchtte, doch werd weer gevangen Zelander's Electrotechnische en Techni sche Handelsvennootschap hoekte in 1933 een voordeelig saldo van f 17.929 tegen een verlies van 29-862 het vorig jaar. Het Amsterd- Westelijk Entrepot keert over 1933 een dividend uit van 5 pCt- tegen 2/l pCt- het vorig jaar. De Telaga Patengan behaalde in 1933, in verhand met de verbeterde theeprijzen een winst van f 138.759 tegen f 20-960 het vorig jaar. Hiervan werd 101-532 aangewend voor afschrijvingen (v- j. nihil) terwijl f 37.227 op de nieuwe rekening werd over gebracht Vj. f 20-960). De Japansche minister van buitenland- sche zaken deelde aan den gezant te Den Haag mede, dat de regeering de uitnoodi- ging van de Nederl. regeering, tot het hou den van handelsbesprekingen te Batavia aanneemt. In Fransche financieele kringen is men van oordeel dat het speciaal beroep der re geering op de ambtenaren inzake de begroo ting, dezen zal bewegen, zich in het onver mijdelijke te schikken, ondanks de koorts achtige bedrijvigheid hunner syndicaten- ..Luxemburg geeft een nieuwe 4\'2 pCt- leening uit van fr. 158.898-000 met een loop tijd van 50 jaar, waarvan de opbrengst zal worden aangewend voor vervroegde aflos sing respectievelijk conversie van 3/2 tot 6 pCt. vroegere leeningen- Het welslagen der nieuive Engelsche fundeeringsleening van 150 millioen werd verwacht aangezien het tijdstip hiervoor zeer gunstig was in verband met het be langrijk begrootings-surplusde sterke ver mindering der werkloosheid en met andere teekerven van opleving in Engeland- Morgenthau stelt 11 April a-s. de inschrij ving open op 100 millioen schatkistwis sels ter vervanging van een even groot be drag aan schatkistwissels, die op dien da tum vervallen. ..Het New-Yorksche beursbestuur heeft aan de leden een vragenlijst ter invulling gezonden, waarin opgave wordt verzocht van cliënten, die kort geleden opdracht héb ben gegeven voor laaggeprijsde fondsen. Het doel hiervan is waarschijnlijk, om de speculatie tijdens het onderzoek van de beurswet, tegen te gaan. De speaker van het Huis van Afgevaar digden voorspelde, dat na het onderzoek van de beurswet door het comité, deze in een soepeler vorm zal worden aangeboden. De bankcommissie van den Am. Senaat zal Maandag a-s. de kwestie van de dek- kingsmarche der beurswet behandelen, waarna de aangelegenheid waarschijnlijk aan de Fed- Reserve Board wordt overge laten. In de volgende week zal het Congres de wet behandelen- Rusland wil met Denemarken een over eenkomst sluiten inzake een crediet van Kr. 100 millioen, gelijk een dergelijke transactie met Zweden werd afgesloten. De Deensche regeering heeft echter haar be sluit nog niet genomen. Rusland tracht van de meening sv er schil- len tusschen de Standard-Oil en de Ko ninklijke Shell gébruik te maken door den export van Russische petroleum naar Ar gentinië te forceeren tegen uiterst lage prijzen. Verschillende Amerikaansche oliemagna ten o-a. de president commissaris van de Standard Oil vertrekken naar Europa om met andere directeuren besprekingen te voeren over de petroleum-situatie. Men acht het mogelijk, dat pogingen zullen ivor- den gedaan, om de buitenlandsche mede werking te verkrijgen in het kader van de Amerikaansche code- Het voorstel van Nederland en de Noor- sche landen aan Engeland tot het houden van een scheepvaartconfèrentie zal door minister Runciman onderzocht worden. De bijzondere commissie van de Kamer van Koophandel te Manchester, die zich bezig houdt met de Japansche concurren tie, spreekt eenigen twijfel uit over het nut der r eg eeringsonder handeling en, indien de ze niet gevoerd worden op een basis, die spoedige resultaten mogelijk maakt. Symington raamt een stijging der rubber- voorraden te Londen met 800 ton over deze week en te Liverpool met 450 ton. Te Londen loopen vage geruchten, als zou een overeenkomst inzake de restrictie zijn bereikt en in de volgende week een of ficieel communiqué der regeerinQ worden uitgegeven. Hoewel men tegenover deze ge ruchten sceptisch staat, wordt toch geloofd, dat de onderhandelingen ten slotte tot een overeenkomst zullen leiden. De verkoopen van Montgomery Ward be droegen in Maart 1934 18.31 millioen of 62.2 pCt. meer dan in Maart 1933- De Duitsch-Belgische economische be sprekingen zullen binnenkort te Berlijn worden hervat waarbij echter de netelige kolen-kwestie niet zal worden behandeld en tot later zal worden uitgesteld. De New-Yorksche katoenbeurs overweegt een herziening der katoenbeurzen en voert besprekingen om de verplichte dekking voor termijn-transacties in katoen te verhoogen. De Illinois-Central sloot het jaar 1933 met een netto-winst overeenkomende met 0-85 per pref. aandeel. In het vorig jaar werd een verlies geleden van S 3-546-574. De Delaware Hudson boekte in 1933 een netto-winst van 3.52 per aandeel te gen 6.41 het vorig jaar. Naar verluidt zal de Oostenr. Nationale Bank het jaar afsluiten met een netto winst ongeveer gelijk aan die van 1932 n-l. Sch. 3.1 millioen. NEDERLAND-JAPAN Eenige maanden geleden werd als opvolger van dr. Alfred A. Haighton tot rijksleider van de N. S. N. A. P. benoemd de heer Anton F. Schouten. Naar wij vernemen, is deze nazi-lei der thans eveneens van het tooneel verdwenen. Officieel" is er van een verandering in de rijks leiding der N. S. N. A. P. nog geen melding ge maakt, doch daartegenover staat het feit, dat tijdens een in de afgeloopen week te 's-Graven- hage gehouden ledenvergadering de situatie on der het oog moest worden gezien, voor de par tij ontstaan door het feit, dat de leider reeds enkele weken „onvindbaar" is. In nationaal-socialistische kringen wordt de ze verdwijning gedeeltelijk toegeschreven aan fi- nancieele moeilijkheden. Korten tijd nadat de heer Schouten tot rijksleider was benoemd, werd hem door een zijner medewerkers belangrijke geldelijke steun toegezegd, welken deze meende te zullen krijgen van een groep Duitsche en Nederlandsche industrieelen. In goed vertrouwen is daarop de heer Schou ten aan het werk gegaan (ter vergadering werd er aan herinnerd, dat een kapitaalkrachtig par tijgenoot door het verleenen van een voorschot van f 5000 meegeholpen heeft om voorloopig alles op gang te houden). Er werden zelfs ern stige besprekingen gevoerd, om in Rotterdam het Maashotel of hotel Fritschy te huren, ten einde daar een partijhuis te vestigen. De geldelijke hulp bleef echter uit en al spoe dig was de partij zonder kasmiddelen. In de zen toestand werd zij door haar leider aan haar lot overgelaten. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat onder de leden der Haagsche afdeeling een circulaire in omloop is, waarin zij worden opgewekt om zich aan te sluiten bij deN. S. N. A. P. In dit geval wordt dan bedoeld de gelijknamige organisatie van majoor Kruyt deze was me de ter vergadering aanwezig die zich onder de in Duitschland wonende Nederlanders eeni- gen aanhang heeft weten te verwerven. De circulaire draagt de onderteekening van den heer J. Hollander, redacteur van het partij- orgaan ,,De Bezem." Overigens zijn wij wel benieuwd, wat er met dit weekblad gaat gebeuren. Het nummer, dat op Zaterdag 31 Maart moest verschijnen, heeft op het oogenblik dat wij dit schrijven zijn abon- né's nog niet bereikt. Wij meenen echter te weten, dat dr. Haigh- »n die weliswaar zijn functie als rijksleider der N. S. N. A. P. er aan heeft gegeven, doch aiet zijn leidersfunctie in het daarmee annex sijnde uitgeversbedrijf „De Bezem" voorne mens is, de uitgave van dit orgaan voort te zetten. In een te Deventer gehouden vergadering der N.S.B. verklaarde de spreker, de heer C. Frenay, op een hem gestelde vraag, hoe de N.S.B. in Nederland staat tegenover den strijd van Hitier tegen de Katholieken in Duitsch land: Ik spreek mij daarover niet uit. In ieder land moet het nationaal-socialisme, rekening hou dend met de omstandigheden, zelf weten hoe te handelen. Wat ons land betreft, wil ik als mijn per soonlijke meening wel verklaren, dat wanneer straks een priester of een dominé zich met maatschappelijke vraagstukken bemoeit, de nationaal-socialistische regeering daaraan we) gauw een eind zal maken. (Luid applaus!) De classis Leiden van de Gereformeerde Kerken in Nederland heeft als haar gevoelen uitgesproken, dat ieder, die de beginseien van de N.S.B. onderschrijft en daaruit begeert te leven, daarmee verwerpt de belijdenis zooals die in de drie formulieren van eenigheid is neergelegd en daarom onmogelijk tegelijkertijd lid kan zijn van een der Gereformeerde Ker ken in Nederland. Naar aanleiding van het bericht dat in de algemeene vergadering der Ned. Bloembollen- kweekerscentrale warme hulde is gebracht aan den minister van Economische Zaken voor de genomen saneeringsmaatregelen en aan het be stuur der Centrale voor de uitvoering, bevat het Weekblad voor Bloembollencultuur een re dactioneel artikel, waarin betoogd wordt dat men daarin niet een uitspraak van het bloem- bollenbedrijf mag zien. Het blad vrtjst op de vele gebreken, zoowel van de in Den Haag ontworpen maatregelen als van de wijze waarop deze zijn uitgevoerd, met als gevolg: „ontduiking op groote schaal, moei lijke of onmogelijke controle, gemodder en ge schipper, stijgende onvoldaanheid." De samenstelling der algemeene vergadering van de Centrale besprekende, betwijfelt het blad of de als leden vertegenwoordigende ver- eenigingen, op één uitzondering na, wel voldoen aan den eisch der statuten, dat zij de belan gen van de bloembollenteelt in den ruimen zin des w'oords moeten bevorderen. Daar de statuten der centrale geen enkelen Invloed toekennen aan de leden, en dezen even min het bestuur benoemen, omdat aan den minister uitsluitend alle bevoegdheden zijn toe vertrouwd, doet ten slotte de samenstelling der algemeene vergadering er niet veel toe. Als men het maar niet doet voorkomen, alsof de huldebetuiging dier vergadering het oordeel van het bloembollenvak zou zijn, aldus besluit het Weekblad voor Bloembollencultuur zijn be schouwingen. Naar aanleiding van het bovenstaande ves- igt de L. T. B. onze aandacht op het vol gende In het artikel van bloembollencultuur" wordt o. m. gezegd, dat de aangesloten ver- eenigingen practisch het vak niet vertegen woordigen. Zeer kortzichtig is dit zeker. Het H. B. G. telt 994 leden, en in den L. T. B. zijn 1550 bloembollenkweekers, terwijl de christe lijke patroonsbond twintig belangrijke bollen- kweekers tot lid heeft, te zamen dus ruim 5500 leden. Verder zouden de arbeidersorgani saties er in 't geheel niet in thuis behooren. Over het algemeen zijn er meer arbeiders dan patroons. Hoe die verhouding in het bloem bollenvak is, laten wij buiten beschouwing, doch dat de arbeider en zijn gezin als mensch Bvenveel belangen heeft bij een gezond bedrijf als de patroon en zijn gezin, geeft toch een ieder toe, tenzijmen verdronken is in de uitvlucht: Het vak. Een en ander moge de redelijkheid aantoo- nen, dat de leden der bloembollenkweekers- centrale gewettigd waren, hulde te brengen aan het bestuur dier centrale. En er was hulde te brengen, hoewel ieder de raanwezigen er van overtuigd was, dat er door het bestuur geen volmaakt werk was afgeleverd. Doch dat verwachten wij vooralsnog niet. In hoeverre Den Haag hier omwille van de lijn in an dere saneeringsmaatregelen invloed heeft uitgeoefend, is in enkele woorden niet weer te geven. Ten slotte vragen wij ons af: Kan de Ne derlandsche bloembollenkweekerscentrale wel ooit iets goed doen bij de Algemeene Vereeni- ging? Iedereen kent het standpunt, dat deze vereeniging aanvankelijk innam, en men toont, door geen lid te worden van deze centrale, de voorkeur te geven aan aanvallen in plaats van mee te werken, mogelijk efouten van het be stuur te voorkomen of te herstellen. Zooals bekend is, wordt bij 'de spoorwegen de laatste jaren veel gedaan aan verfraaiing door planten en bloemen van de stations en de om geving daarvan. De gewoonte bestond reeds eenigen tijd om per inspectie, prijzen uit te loven voor hen, die in dit opzicht het beste voor den dag kwamen. Bij wijze van proef is de directie het vorig jaar begonnen met het uitschrijven van een wedstrijd over het geheele land, waaraan ieder station kan mededingen, dat een inspectieprijs is ten deel gevallen. Deze hoofdprijzen zijn toen gewonnen door de stations Castricum, Huls horst en Oosthuizen. Het bereikte resultaat tal van stations in groen en bloemen heeft de directie aanlei ding gegeven op denzelfden voet voort te gaan, zoodat ook dit jaar wederom drie hoofdprijzen zullen worden toegekend. De N. V. Drogerijen-Maatschappij te Rotter dam heeft een adres gericht aan den minister van Economische Zaken, betreffende het z.g. prijsverknoeien van mrekenartikelen. De bona-fide kleinhandel, die in dezen slech ten tijd toch al genoeg zorgen heeft, ziet zich aldus wordt o.m. gezegd, in verkoop ernstig be dreigd door winkeliers, welke trachten door een verkoop tegen veel geringer prijzen, dan door de fabrikanten zijn vastgesteld, geld te bekomen, terwijl een gezonde basis vcor dergelijke verkoo- pen ontbreekt, omdat de winstmarge ver onder die blijft, waaruit onkosten voor een winkel en levensonderhoud kunnen worden bestreden. Adressante dringt aan op een wettelijke rege ling op den verkoop van artikelen tegen door de fabrikanten vastgestelde prijzen. Op de vragen van het Tweede-Kamerlid Droesen betreffende het aantal Nederlandsche landbouwbedrijven, waarvan de bouwgronden gedeeltelijk in het buitenland gelegen zijn, de hoegrootheid der oppervlakte dier gronden en de eventueel te nemen maatregelen tot steun- verleening aan de eigenaren en/of pachters van die bedrijven, heeft Minister Verschuur o.m. geantwoord dat hij zonder nader onder zoek niet vermag in te zien in hoeverre de be perking van den rundveestapel in het binnen land nadeeligen invloed uitoefent op de ren dabiliteit van gronden in het buitenland. Noch van het aantal bedrijven, noch van de hoegrootheid der oppervlakte der bedoelde bouwgronden bestaan thans nauwkeurige gege vens. Uit een binnenkort te houden inventarisa tie, in verband met de voorgenomen centrali satie van de gewestelijke crisis-organisaties, zullen de gegevens kunnen worden vastgesteld. Voorts meent de minister, dat bovenbedoelde inventarisatie en nader onderzoek dienen te worden afgewacht, opdat kan worden nagegaan om welke bedrijven en om welke oppervlakte het gaat en of en, zoo ja, welke maatregelen wa ren te nemen. Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, Bis schop van Roermond, heeft op hun verzoek eervol ontslag verleend aan den weleerwaarden heer M. J. Janssen als pastoor te Meerlo en aan den weleerw. heer N. van den Berg als pastoor te Swalmen; en heeft benoemd: tot pastoor te Meerlo den weleerwaarden heer W. M. H. van Lokven, die kapelaan was aan de S. Servatiuskerk te Maastricht: tot pastoor te Swalmen den weleerwaarden heer F. J. M. Hoen; tot aalmoezenier van Sociale Werken te Roermond den weleerwaarden heer P. J. M. Wolfs, die kapelaan was aan de Kathedrale Kerk; tot aalmoezenier van Sociale Werken te Weert den weleerwaarden heer L. C. H. Obers, die kapelaan was te Nederweert; en tot rector van het S. Josephklooster te Steyl den weleerwaarden heer H. G. M. J. Janssen die rector was te Heel. Verbunt - van i wJSwtpSw/wOQSJampoii©, Kerk. kunsi op eik gebied Vrijdagmorgen is te 's Bosch, tijdig voorzien van de laatste H.H. Sacramenten overleden Pa ter Benedictus O. M. Cap. P. Benedictus, in Ae wereld Joseph Nicolaas v. d. Heuvel, werd ga- boren te Handel, gemeente Gemert, 30 Maart 1884. Na zijn studies gemaakt te hebben aan de Latünsche School te Gemert trad hij 3 Oct. 1900 in de Orde der Minderbroeders Capuctjnen en ontving 13 Juni 1908 de heilige priesterwij ding. Op verschillende plaatsen heeft hij met ijver de priesterlijke bediening uitgeoefend, hoofdzakelijk door het preeken van retraites aan religieuze communiteiten en in retraitehui huizen en het verleenen van assistenties. Ge durende drie jaar was hij Gardiaan te Uden- hout en werd daarna belast met de geestelijke zorg, eerst der Zusters Redemptoristinnen te Velp (N.-B.) en vervolgens der Broeders van St. Joannes de Deo te 's-Bosch. Ongeveer twee jaar geleden vertoonden zich de eerste sporen van de langdurige ziekte, welke thans een ein de heeft gemaakt aan zijn welbesteed leven. In het voor Zondag vastgestelde programma van den I. V. C. B., zijn de volgende wijzigingen aangebracht: Ingelascht: Eerste klasse Zuid I A Kerkrade: ChèvremontSittardsche Boys. Beek (L.)Caesar—Valkenburg. Uitgesteld werden: le klasse Zuid 1 A K. N. V.Chèvremont. Promotieklasse A. R. A. C.—Bladella. Door onbekende oorzaak is Vrijdagmorgen brand uitgebroken in de boerderij van den heer C. te Waussum. Ijlings toegeschoten hulp redde het vee uit de stallen. Een varken kwam ech ter nog in de vlammen om. Van de stallen sloeg het vuur over op het woonhuis. Hoewel de brandweer aanwezig was, kon zij niets uitrich ten wegens gebrek aan water. Men heeft toen nog getracht met behulp van brandblusch appa raten het vuur te doven. Het mocht echter niet baten. Ook het woon huis. waaruit men de meubelen nog kon redde brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Bjj het uitbetalen der loonen aan de ar beiders in werkverschaffing te Oss, scheen de arbeider v. G. zijn beurt niet te kunnen afwach ten. Herhaaldelijk viel hij de andere wachten den lastig. Toen de controleur der werkver schaffing, de heer de Werd, hem hierop wees, ontstak van G. in woede en trachtte de W. zijn snor uit te rukken .Woedend van pijn probeer de deze met zijn gummistok de aanvaller terug te drijven. Spoedig was hulp van gemeentepoli tie aanwezig en werd de woesteling overmand en in het politiebureau ingesloten. IX Z. H. Exc. Mgr. G. Cobben, apostolisch-vica- ris van Finland, vertrekt a.s. Dinsdag naar Rome. ff HUIZEN, 1875 M. NCRV 8.30 Morgen wijding door Ds. Joh. P. v. Petegem. Chr. Gem. Zangkoor „Immanuel" der Vrije Evang. Gemeente, te Hilversum, o.l.v. Al- bert Bode. KRO 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Hoogmis uit de Parochiekerk van den H. Antonius van Padua, Rotterdam. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 K. W. C. Kloppen burg: „De R. K. Standsorganisatie voor den werknemenden Middenstand." 12.15 KRO- orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 1.00 Boe ken en Schrijvers. Brabantsche legende door J. R. W. Sinnighi. 1.20 Vervolg: Concert. 2.10 Het Nijmeegsch A Capellekoor en de Schola Cantorum van Winssen o.l.v. Remi Schel- straete. 2.30 KRO-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 2.45 Gramofoonmuziek. 2.55 Het Hollandsch Strijkkwartet. 3.25 Vervolg: Nij meegsch A Capellekoor en de Schola Can torum „Sancta Maria". 3.45 Het Hollandsch Strijkkwartet. 4.15 Ziekenlof. NCRV 5.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk aan de Loo- laan, te Apeldoorn, voorganger Ds. J. R. Goris. 6.45 Korte Evangellsatiedienst. Spr. P. A. Stroethoff Jr. KRO 7.45 Voetbaluitsla gen van de R.K.F. 7.50 Pater Mr. D. Beau fort „Corporatieve ontwikkeling der Maat schappij. 8.15 KRO-Orkest o,l.v. Marinus van 't Woud. 9.00 Vaz Dias. 9.05 Voordracht door Leon van der Hulst. 9.25 KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen 10.00 Vioolsoli door Johan Helden. 10.15 Orkest 10.40 Epiloog door het klein koor o.l.v. Jos. H. Plekkers. HILVERSUM, 301.5 M. VARA Tuinbouw- halfuurtje. S. S. Lantinga: „Dahlia's en Gladiolen. 9.30 Gramofoonplaten. 10.30 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.30 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 12.00 Sluiting. AVRO 12.00 Tijdsein AVRO-Klok. 12.01 Lunchconcert door Ludwig Ruth en zijn orkest. 1.00 J. Aerts. „Het schilderij van de maand." 1.20 Granjofoonmuziek. I.45 Boekenhalfuurtje. 2.15 aansluiting met het Olympisch Stadion te Amsterdam. Oog- getuigeverslag van den Internatinalen voet balwedstrijd Nederland versus Ierschen Vrij staat door H. Hollander. 4.30 Gramofoon muziek. 4.45 Sportuitslagen van Vaz Dias. 5.00 Sluiting. VARA 5.00 de Flierefluiters 0.1.v. Jan van der Horst. 5.20 Orgelspel door Joh. Jong. 5.30 de Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 5.40 Voetbal van den dag. 6.00 sluiting. AVRO 8.00 Tijdsein AVRO-klok 8.01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.15 Studio-opvoering van fragmenten uit de onerette 1. Der Graf von Luxemburg. 11. Der Fidele Bauer. Koor o.l.v. H. van Wie link. Het Omroeporkest. Het geheel o.l.v. Marco Ibanez. 9.30 Radio-Journaal of Gra mofoonmuziek. 9.45 Concert door Ludwig Ruth en zijn orkest, met tusschenspel van gramofoonmuziek. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein AVRO-Klok en sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 4 uur Engelsche dag. Gevarieerd concert. 8.45 Gevarieerd gramofoonplatenconcert. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 10.20 gramofoonmuziek. 11.15 omroeporkest o.l.v. Franz André. 12.20 Ludo LangLois orkest. 3.50 gramofoon muziek. 4.20 Paul Horeaux orkest. 5.20 gra mofoonmuziek. 5.35 altviool. 6.20 gramo foonmuziek. 7.20 omroeporkest o.l.v. Franz André. 9.30 dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.30 omroeporkest o. 1. v. Franz André. 3.50 gramofoonmuziek. 4.20 dansmuziek. 5.35 kleine omroeporkest. 7.20 operette van Jarno. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 omroepor kest o.l.v. Emil Reesen. 1.45 klassieke gra mofoonmuziek. 2.45 volksconcert door het omroep-symphonieorkest. 8.25 militair con cert; 9.10 muziek van Chopin. 10.20 dans muziek. .BERLIJN, 357 M. 10.50 gramofoonmuziek. 3.20 orkestconcert. 6 uur kamermuziek. 7.20 omroeporkest o.l.v. Heinrich Steiner. HAMBURG, 332 M. 11.20 omroeporkest o.l.v. Fritz Gartz. 3.20 omroeporkest o. 1. v. Adolf Seeker. LANGENBERG, 456 M. 11.20 omroepor kest o. 1. v. Buschkotter. 7.30 kleine om roeporkest o. 1. v. Leo Eysoldt. 10.20 dans muziek. PARIJS EIFFEL, 1389 M. 12.50 Populair concert. 7.50 gramofoonmuziek. PARIJS R 1724 M. 14.20 Orgelconcert: door Pierre Reval. 12.05 gramofoonmuzek. 3.20 gramofoonmuziek. 5.20 Jazzmuziek. 5.20 idem. 8.50 concert. MILAAN 369 M. 4.20 populair concert. 5.20 gramofoonmuziek. 7.30 populair concert. 8.20 opera-uitzending. ROME 421 M. 2.20 opera-uitzending. 6.50 gramofoonmuziek. 8.20 Operette. .WEENEN 507 M. 5.20 Populaire muziek. 9.35 Dansmuzek. WARSCHAU 1415 M. 11.35 Omroeporkest o 1. v. J. Ozimiski. 2.40 Jazzmuziek o. 1. v. Furmanskl. 4.35 Paaschliederen. 7.15 om roeporkest o.l.v. J. Oziminski. 9.45 dansmu ziek. BEROMUNSTER, 540 M. 12 uur omroep orkest o.l.v. H. Neppach. 5.20 Citherspel. 6.55 populair concert. 8.30 vioolsonates. WARSCHAU 1415 M. 5.40 Gramofoon muziek. 7.20 Letlandsche muziek. 8.35 Populair concert door het omroepor kest olv St. Nawrot. 9.20 Dansmuziek. HUIZEN. 1875 M. NCRV 8 uur Schrift lezing en meditatie. 8.15 Gramofoon muziek. 10.30 Morgendienst door Ds. E. H. Blaauwendraad. 11 uur Lezen van Christelijke lectuur. 11.30 Gramo foonplaten. 12 uur Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgel concert door Jan Zwart uit de Luther- sche Kerk, Kloveniersburgwal te Amster dam. 2 u. Gramofoonmuziek. 2.45 Wenken voor de keuken door mevr. M. AdrianMerckens: „Voorjaarskostjes". 3.15 Cursus knippen en stofversieren door Instituut Ensaid. 3.45 Verzorging zen der. 4 u. Bijbellezing door Ds. F. Tol lenaar. 5 uur Concert. 6.30 Vragen uurtje. 7 u. Politieberichten en Ned. Chr Persbureau. pl.m. 7.15 Gramofoon muziek. 7.30 Vragenuurtje. 8 uur Uitzending van de vergadering voor de Vrije Universiteit te Amsterdam, in de Westerkerk, Ammanstraat, Rotterdam. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.30 Sluitnig. HILVERSUM 301 M. AVRO 8 uur Gra mofoonmuziek 10.01 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Voor dracht door Julia de Gruyter 11.00 Or gelconcert door Piet Van Egmond Jr. So liste: Sietske Bolten, alt. 12.00 Tijdsein Avroklok 12.01 Gramofoonmuziek 12.15 Lunchconcert door Tuschinski's Se lect Salon Orkest olv Max Tak 1.45 Ka mermuziek door het Hofstad Strijkkwartet. 2.15 Gramofoonmuziek 2.30 Voortzet ting kamermuziek door het „Hofstad Strijkkwartet" 3.00 Voordracht door Rob Geraerds 3.30 Pianorecital door Herman Kruyt 4.00 Verzorging zender 4.14 Gramofoonmuziek 4.30 Causerie door Max Tak 5.30 Gramofoonmuziek 6.30 Concert door het Omroeporkest olv Frieder Weiszmann 7.30 Causerie door E. P. Weber, „Italianen en Nederlan ders" 8.00 Tijdsein 8.01 Vaz Dias 8.05 Concert door het omroeporkest olv Frie der Weiszmann, mmv Henriette Bosmans. piano 9.00 Gramofoonmuziek 9.15 Concert door Ludwig Rüth en zijn orkest. 10.15 Radio-tooneel Studio-opvoering van „Alfred Nobel", hoorspel van P. H. van Moerkerken. Spelleiding Kommer Kleijn ll.oo Vaz Dias 11.00 Dans muziek door Lewis Rüth en zijn orkest. 12 uur Tijdsein Avroklok en sluiting. BEROMUNSTER 540 M. 3.20 Kamer muziek door het omroeporkest. 7.10 Haydn-concert door het omroeporkest olv Hermann Hofmann. 8.30 Het Stedelijk muziekcorps uit Baden-Baden. LUXEMBURG 1304 M. 7 uur Tsje chische avond. Gevarieerd gramofoon- platenprogramma. Tsjechisch concert d. het omroeporkest olv Henri Pensis. 8 uur Gramofoonplatenconcert. 8.35 Ge varieerd concert olv Henri Pensis. 9.15 Gramofoonplaten van Tsjechische compo nisten. 8,50 Vervolg gramofoonplaten. 9.55 Gramofoonmuziek. 10.30 Dans muziek. BRUSSEL 484 M. 12.30 u. Het kleine omroeporkest. 4.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Joseph Jongen-concert. 8.35 Vervolg concert. 9.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 322 M. 12.30 Ged. uit „Pal jas" van Leoncavallo (gr. pl.)4.20 Het omroeporkest olv Franz André. 7.35 I. van den Berghe draagt liedjes van Speen hof voor. 9.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.20 A Ben- dix' ensemble. 2.20 Louis Preii's ensem ble. 7.20 Het omroeporkest olv Launy Gröndahl. 9.35 idem. 10.20 Dans muziek. BERLIJN 357 M. 3.20 Orkestconcert olv Willy Steiner. 6.05 Brahmsrecital d. Erwin Hansche, piano. 9.20 Concert door Irmgard Sturtz, alt. HAMBURG 332 M. 1.20 Gramofoonmu ziek. 6.20 Handelconcert. 8.20 Ge varieerd programma. 10.20 Het „Grenz- landorchester" olv Johs. Röder. LANGENBERG 456 M. 12.05 Concert olv Peter Stahl. 3.20 Het kleine omroep orkest olv Leo Eysoldt. 8.20 Concert. 10.20 Concert. DAVENTRY 1500 M. 1.05 Het Western Studio-orkest ov Frank Thomas. 3.50 Concert van Scottish Regional. 7.20 „Table d'Hóte", een vroolijk programma. 8.55 Het B.B.C.-orkest (Afd. E) olv War wick BTaithwaite. 10.15 Lew Stone en zijn orkest. PARIJS (EIFFEL). 1389 M. Het om- roep-symphonie-orkest olv Edouard Fla- ment. 8.50 Voortzetting concert. PARIJS (RADIO). 1724 M. 11.20 Het Krettly-concert. 7.20 Kamermuziek. MILAAN 369 M. 5.15 Gramofoonmuz. 8.05 Idem. 8.20 Standardconcert olv Vittorio Gui. 9.20 Gramofoonmuziek. WEENEN 507 M. 3.55 Gramofoonmuz. 4.55 Solistenconcert. -6.20 Populaire muziek door het Josef Holzerorkest. 9.35 Het Weensche Kamerorkest olv Oscar Jascha. N.Z. Voorburgwal b h. Spui, A'dam PLATS DU JOUR EN a LA CARTE Totaal vorige opgave f 20.606.39. Ingekomen giften van 12 Januari 19346 April 1934: H. v. I te W. f 7; Mevr. A. S. S. S. te 's-G. f 1; Heer en Mevr. A. L. te D. f 10; Heer en Mevr A. te D. f 10; Dames R. te D. f 2.50; Kap. B. te D. f 2.50; Kap. v. E. te D. f 250; Heer en Mevr v. L. S. te R. f 20; Mej. M. B. te H f 2.50; Nij- meegsce bijdragen f 13.50; Kap. W. N. te T. f 10; E O. M. te C. f 3; Prof. de S. te S. f 1; Mej. P. J. te U. f 10; N.N. f 10; Mej M. v. d. B. te H. f 10; Past. L. W te B f 100; Dr K. R. te M. f 10; Uit spaarpot van Claartje en Erich Sch. te M. f 2; Mevr. S. te M. f 2.50; B. P. Z. te A. f 65; Reet. A. N. te W. f 10; Mej R S te N. f 2.50; Ir. Dr. E. B. te D. f 10; W. Z. te N f 1; L. v. B. te L. f 25; H. L. f 10; Mevr S v. W. te B. f 10; Mej. L. te O. f 4; N. N. f 2; J. te O. f 2.50; Leden Zuivelfabriek te O. f 7.50; Kinderen v. d. Maria- school te T. f 10; P. P. te W. f 2.50; N. N. te B. f 10; Dr. Ir. E. B. te D. f 250; St. Fr. K. te B. f 3.30; B. K te O f 5.10; H. J. C. v. d. B. te R. f 5; Busje St. Paulus Abdij f 6.67; Kerkcollecte Parochie H Jacobus den Meerdere, Den Haag f 90; Idem O. L. Vr. Onbv. Ontv. Den Haag f 244.46; Iden St. Paschalis Baylon Den Haag f 273.35; Idem H.H. Petrus en Paulus, Amster dam f 166.50; Idem H. Laurentius, Voorschoten f 41.33; Sub Comité Limburg f 65; Sub. Comité Amsterdam f 19.55; Opbrengst Propapandamate riaal f 47.15; E. B. te A. f 100; C. J. v. d. Z. te 's-G. f 10; W. H. B S te N. f 3; Mevr. de wed. E. A. F. B. T. te B. f 10; A de W. te H. f 10; Not. v. M. te B. f 25; Mr. J. B. L. te H. f 250; L. Th. J. P. te H f 50; H N. te H. f 10; Mevr. K. C. te H. f 25; N. N. te N. f 1000; Door bemiddeling van mej. A. t. L. te L. f 50; G. Gest. St. M. te N. f 100; G. J te B. f 50; W. P. te N. f 100; A. G. D. te N. f 10; A. B. t. H. te N. f 25; H. G. de B. te N. f 15; C. G J A Sr. te N. f 10; E. C. U. te N. f 5; J. B. V. M. J. v. d. M. te N. f 25; Th. W. Z. te H. f 2.50; W. v. d. L. te H. f 10; P. K. te H. f 25; J. B M te H f 50; Th. W. C. J. te H. f 100; G. J. W. M. te H. f 10; A L. te H. f 10; P. W. L. te H. f 2.50; G. H. H. te H. f 20; G. H. H. te H f 20; C Ph F te H f 50; D E. P. te H. f 50. Totaal f 24.488.80. Giften voor dit doel worden aangenomen bij de St. Paulus-Abdij te Oosterhout (N.B.) Giro nummer 39167 en ten kantore van de Firma Theodoor Gilissen, Nieuwe Doelenstraat 1214 te Amsterdam, Gironummer 28485. Te Hazerswoude is bij het inslaan van de zware palen, welke noodig zijn voor de nieuwe brug in den provincialen weg, een groote hei stelling omgevallen. Het gevaarte kwam terecht op het dak van een arrestantenlokaal, dat vrijwel geheel werd vernield. Gelukkig bevond zich niemand in het gebouw, zoodat zich geen persoonlijke ongelukken voor deden. De schade, aan het gebouw toegebracht, is echter zeer aanzienlijk. Het auto-verkeer onder vond door een en ander eenige stagnatie. Uit den dierentuin te Rotterdam, is een koningsarend ontvlucht. Later keerde hij ech ter terug en zette zich op een boom van de Diergaarde neer. Doch des middags vloog hij weer de stad in. Toen hij op den Beukelsdijk neerstreek in de nabijheid van een troepje spelende kinderen, greep een voorbijganger hem bij de keel en wist den vogel, met be hulp van andere personen, te overmannen. Het beest is toen naar zijn hok in den dierentuin overgebracht. De vanger werd door den vogel aan de han den gewond. ALKMAAR, 7 April 1934, Boter- en Eieren- markt. Boter, fabriek 1ste soort 0.67 K 0.72Eieren, groothandel, 22.40; Eend eieren 2,30. ALKMAAR, 7 April Aangevoerd 7 Paarden 100—210; 23 Melkkoeien 100—200; 3 Gras kalveren 70—90; 260 Nuchtere kalv. slacht. 4—7; 204 Overhouders 14—19; Brijzeugen 30—60 72 Biggen 10 weken 7—13; 4 Bok ken en geiten 38 per stuk. ALKMAAR, 6 April Exportveiling Aardbeien per 100 stuks 56, Andijvie per 100 stuks 3.10— 4.30, Bloemkool le soort 13—20 per 100 stuks Bie ten 3.30 per 100 K.G., Gele kool 4.50—7 per 100 K.G.. Kropsla 6.109.10 per 100 stuks, Knolselderie 1.903.50 per 100 stuks, Peren 1016 per 100 pond. Prei 3.807 per 100 bos, Postelein 1.58 1.71, Rabarber 310, Raapstelen 2.10, Radijs 1.50— 3.80, Roode kool 2.50—7, Selderie 1.20—3.30, Spi nazie per bak 5888, Spruiten 411 per pond, Dubbele spercleboonen 58 per pond, Uien 1.20 I.90 per K.G., Wortelen 4—11 per K.G., idem per 100 bos 12.50, Witlof le soort 56.50 per 100 pond, idem 2e soort 2.504 per 100 pond. ALKMAAR, 6 April. Graanmarkt. Aangevoerd 186 H.L., als: 40 voertarwe 3.505.00, 2 gerst en chev. gerst 4.87(46.25, 78 haver 6.87*27.25, 26 boonen: bruine boonen 8.00, citroenboonen II.50. zaaiboonen 15.00, duivenboonen 7.508.85. witte boonen 15.00; 1 kanariezaad; 9 rood en geei mosterdzaad 11.00—11.75; 1 karwijzaad, 2 blauw- maanzaad; 27 erwten: groene kleine 7.007.75, groene groote 20.00, grauwe 20.0035.00, vale 20.00—28 00 Per 100 K G. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 7 April Aan gevoerd 36.000 kg. roode kool 2.20 tot 6.71.000 'kg. gele kool 2.10 tot 6.50, 21.000 kg. Deensche witte kool 3.50 tot 7.30, 7300 kg. uien: gele uien 1.40 tot 1.80, grove 2.10 tot 2.70, gele drielingen 0.80. LEIDEN, 6 April. Veemarkt. 1325 runderen, 488 kalveren, 1319 schapen. 16 stieren 75.00235.00 per stuk, 3652 cent per K.G., matig. 279 kall en melkkoeien 120.00—245.00, stug. 730 varekoeien 85.00-160.00, vlug. 283 vette ossen en koeien 130.00240.00 p. st„ 3260 c. p. K.G., matig. 17 graskalveren of pinken. 26 v. kalveren 30.00—75.00 p. st„ 60100 c. p. K.G. 462 nucht. kalveren 5.00 8.00, traag. 1269 vette schapen 13.0022.00, traag. Vette lammeren 12.00—24.00, traag. 482 mestvarkens 11.0023.00, traag. 710 biggen 5.00 8.00, traag. LEIDEN, 6 April. Kaas. 56 partijen Goudsche kaas: le soort 18.00—19.00, idem 2e soort 15.00— 17.00 per 50 K.G. 18 partijen Leldsche kaas: le s. J8.0022.00 per 50 K.G. Handel flauw. NOORD-SCHARWOUDE, 7 April Aange voerd 500 kg. aardappelen: Bevelanders 2.60, 5600 kg. uien: drielingen 0.80, uien 1.30 tot 1.60, grove uien 2.20 tot 2.60; 15,900 kg. roode kool 1.80 tot 6.20, doorschot 1.10 tot 4.80; 67000 kg. D, witte kool 4.20 tot 7.50, doorschot 3.tot 4.70; 53.500 kg. gele kool 4.70 tot 6.30, doorschot 3.70 tot 4.60. •r BATAVIA, 6 April (Aneta) De Japansche minister van Buitenlandsche Zaken deelde aan den Japanschen Gezant in Den Haag mede, dat Japan de uitnoodiging van de Nederland sche regeering tot het houden van handelsbe sprekingen te Batavia aanneemt, zoodat hU gaarne den datum zou vernemen waarop deze bijeenkomst zal worden gehouden. In verband hiermede verneemt Aneta dat de conferentie waarschijnlijk in Mei of begin Juni zal worden gehouden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 10