Zorgen van Tsjang Kai Sjek Oostenrijks handelspolitiek I jL. Staking in Spanje duurt voort Het nieuws van heden Holt&Slraathol Mishandeling van gevangenen Zal ook U voldoen DE MOORDZAAK-PRINCE DE BAROMETER 0 VEREEN I Ci DL KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 ZATERDAG 7 APRIL 1934 Avondblad COMMUNISME EN JAPAN Poe-njï hoogverrader Poe-nji Springvloed ïn Noor wegen Veertig menschen verdronken Tegen het neo-heiden- dom Tsjang Kai Sjek Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiii mi Het werk werd gisteren slechts even hervat; geduld der buitenlandsche firma's loopt ten einde Anarchisten worden steeds brutaler Crimineele ambtenaren door recht bank te Stettin tot zware straffen veroordeeld De ontwapeningsconfe rentie Het Bureau zal Dinsdag a.s. slechts den algemeenen toestand behandelen Frankrijks antwoord aan Engeland NIEUWE PLANNEN Een vorm voor de bevrediging der economische krachten werd gevonden in Quadra- gesimo Anno De kwestie der vrije zone van Triëst Vrijdagavond is Hubert Cuypers tijdens de uitvoering van de R.K. Oratoriumvereeni- ging te Haarlem, gehuldigd ter gelegenheid van zijn zestigsten verjaardag. Hierboven complimenteert Z. H. Exc. de bisschop van Haarlem den talentvollen musicus Mislukt eenheidsfront Protest-demonstratie tegen bezui nigingsprogram der regeering gaat niet door DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN De oorlogsschulden Kadetten ïn opstand in Bolivia GRAMOFOONPLAAT SPEELT RUIM TWEE UUR Nieuwe instructies uit Parijs Veen- en boschbranden in België Foto Tempo Breestraat 6 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18683 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 cf.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk ver laagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Miarschalk Tsjang Kai Sjek, de voor naamste en meest invloedrijke figuur van de nationale Chineesche regeering te Nanking, heeft groote zorgen. Hij streeft met alle strategische en diplomatieke gaven, waar over hij beschikt, naar een pacificatie van het binnenland, waar de communisten telkens op nieuw in gewapend verzet komen, en naar een bevestiging en uitbreiding van de macht der Nankingregeering. De verdeeldheid in China zelf maakt het voor het land en zijn maarschalk onmogelijk om met succes de usurpatie-politiek van het sterk eensgezinde Japan weerstand te bieden. Men heeft van Chineesch-nationalisti- sche zijde Tsjang Kai Sjek vaak verweten, dat hij te slap tegen Japan optrad, maar dit ver wijt is niet gerechtvaardigd. Hij maakt van den nood een deugd en slikt de bittere Japansche pillen, zoolang hij niet over een voldoend ster ken arm beschikt om ze af te weren. Eerst wil hij het communisme in China vleugellam slaan, en dan wil hij trachten een samenvloeiing van de zuidelijke regeering in Kanton met de noorde lijke te Nanking te bewerken om daarna in staat te zijn met kracht paal en perk te stellen aan de Japansche aanmatiging. Toen eenigen tijd geleden in de provincie Poekien zich een nieuwe onafhankelijke communistisch georiën teerde regeering opwierp, deed hij een beroep op de regeering van Kanton om gezamenlijk met die van Nanking den gemeenschappelijken vijand te bestrijden. De opstand in Foekien werd gedempt, met het communisme sympathi- seerende rebellen werden op de vlucht gedreven, maar niet verdelgd. Op het oogenblik is een groot regeeringsoffensief ingezet tegen de com munistische troepen bij de stad Tsjangtsja. Twintig duizend man en zes bombardements vliegtuigen zijn in het veld gebracht. Tsjang Kai Sjek heeft van de strijdmethoden der Ja panners geleerd en past ze thans toe tegen de verraderlijke communisten, die hem voortdurend in den rug bedreigen. Indien het hem gelukken mocht China van het communisme te zuiveren en Kanton voor Nanking te winnen, zou China in een gunstiger positie tegenover Japan komen te staan. De afrekening met de communisten heeft echter meer kans van slagen dan de po gingen om de regeeringsmacht over heel China in Nanking te centraliseeren. Onlangs moet Tsjang Kai Sjek aan de regee ring te Kanton een groote som gelas hebben geboden zgn. ter vergaeding van gemaakte leger- onkosten, in werkelijkheid echter om Kanton te bewegen zich aan te sluiten bij Nanking, in welk geval verschillende leden der Kanton-re- geering in de regeering van Nanking zouden worden opgenomen, maar de leiding bij Tsjang Kai Sjek zou blijven berusten. Het is nooit be kend gemaakt, of Kanton op dit aanbod geant woord heeft. Het is dus mogelijk, dat er nog over gedelibereerd wordt. Zooals vanzelf spreekt, zou het Japan zeer ongelegen komen, indien in China een welgeordende stabiele toestand met een enkelvoudig centraal gezag zou ontstaan. Het zou daardoor een van zijn meest geliefde argu menten voor zijn optreden tegen China verlie zen. Immers Japan beroept zich aanhoudend op den chaos in China, welke het noopt de be langen van zijn onderdanen te beschermen. Het maakt een dankbaar gebruik van de in China heerschende verdeeldheid om zichzelf als vre destichter en ordebewaarder op te werpen. In dien China tot ontwikkeling en voorspoed moet komen, dan mag en moet dat natuurlijk uit sluitend onder de hooge leiding van Japan ge schieden. En zoolang de ondankbare Chineezen passen voor het accepteeren van de Japansche welda den, verdienen zij niet beter dan maar in een staat van „inferioriteit" gehouden te worden, opdat de Japansche kater zijn wreede spelletje met het verminkte Chineesche muisje zal kun nen blijven spelen, totdat het voor consumptie geschikt is. Hoe Japan erop uit is om China voortdurend te tergen, blijkt nu weer uit het bericht, dat de keizer van Mandsjoekwo Kang Teh, de voormalige Poe-nji, van plan is om de graven van zijn voorvaderen op Chi- neesch grondgebied in de nabijheid van Peking te gaan bezoeken. Japan heeft geëischt, dat hem door de Chi neezen geen haar op zijn keizerlijk hoofd zal worden gekrenkt. Mochten de Chineezen niet bereid zijn een dergelijke garantie te geven, dan zullen de Japanners zelf hun marionet, wan neer deze zich op Chineesch grondgebied be geeft, met militaire macht beschermen. De Nanking-regeering heeft zich door deze onbe schaamde provocatie niet laten intimideeren en verklaard, dat Kang Teh onmiddellijk als hoogverrader gearresteerd zou worden, indien hij het waagt de grens van Mandsjoekwo te overschrijden. We zullen nu moeten afwachten of Keizer Kang Teh bij zijn natuurlijk door Tokio geïnspireerd voornemen wenscht te blij ven. Mocht hij dit doen, dan kunnen daaruit zeer ernstige verwikkelingen voortvloeien. OSLO, 7 April Aan de Ta-fjord in de nabijheid van Aalesund is tengevolge van een springvloed een steile rotswand plotse ling ingestort en in zee terecht gekomen. Ongeveer veertig personen stortten mee om laag en kwamen om het leven. Nadere bij zonderheden ontbreken nog. De bisschop van Münster Mgr. Graf von Ga len publiceert een herderlijken brief, waarin hij constateert, dat in Duitschland thans niet het een of ander leerstuk wordt bestreden, maar dat de fundamenten des geloofs zelve worden aangetast. Het ras wordt gesteld bo ven de zedelijkheid, het bloed boven de wet. „Deze aanval tegen het christendom over treft in vernietigend geweld alles, wat wij op dit gebied van vroegere tijden weten. Het erg ste is, dat het gebeurt onder nationale leuzen en voorwendsels. Het bedrog van de hel gaat rond. Ook goed-geloovigen moeten er worden door aangetast. Tegen dit alles wenden wij ons met de kracht van den H. Geest, Die den bis schop beveelt, de boodschap des geloofs tegen alle vijanden te verdedigen." s= Verwachting: Zwakke tot matigen, Ooste- lijke tot Zuidelijken wind, half tot zwaar Ëj bewolkt, weinig of geen regen in" 't Oos- g ten, in het Westen waarschijnlijk eenige j= regen, zelfde temperatuur. Hoogste barometerstand 773.4 te Seydis- fjord. Laagste barometerstand 746.1 te Ingö. j= Zon op 5.24 onder 6.42 - Licht op 7.12 E 1.09 v.m. L. K. MADRID, 7 April. (United Press.) De alge- meene staking, die gisteren was opgeheven, is direct weer hf.rvat. Aanvankelijk ging men overal aan het werk, doch spoedig daarna werd de staking uitgeroepen in alle leerlooierijen, omdat een fabriek weigerde de werklieden toe te laten, zich beroepende op het besluit van de regeering, dat algemeene stakingen onwet tig zijn. Doordat verschillende firma's eveneens i tot ontslagen overgingen, werd de toestand steeds erger en een tweede algemeene staking werd afgekondigd. Als een bewijs, dat de buitenlandsche onder nemingen genoeg krijgen van de voortdurende arbeidsconflicten, deelde de gouverneur van Bilbao mede, dat de Firestone Tyre Company besloten heeft de fabriek te sluiten, toen 300 werklieden het werk neerlegden uit protest te gen het ontslag van eenige collega's. De gou verneur zal als bemiddelaar voor bijlegging van het conflict optreden. Naar Reuter verneemt duurt de staking te Madrid, Valencia, Saragossa en Barcelona nog steeds voort. Te Barcelona is de politie een anarchistische bende op het spoor gekomen, waarvan de le den voornemens waren de plaatselijke autori teiten te vermoorden. Te San Fernando bij Cadiz hebben drie anar chisten met pistolen gewapend den portier van de gevangenis overrompeld en vijf hunner par- tijgenooten, die onder verdenking van moord waren opgesloten, bevrijd. Ook te Madrid treden de anarchisten zeer brutaal op. In het centrum der stad hebben vijf anarchisten een winkel leeggeroofd, waar na zij ongehinderd konden ontkomen. De politie heeft de zaak in onderzoek, doch totdusver werd geen spoor van de plunderaars gevonden. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft medegedeeld, dat de regeering besloten heeft den alarmtoestand terstond op te heffen. De regeering is van meening, dat de gewone wetten thans voldoende zijn om de orde in het land te doen handhaven. De regeering heeft besloten zeer krachtig op te treden tegen brandstichters, daar vooral den laatsten tijd de kerkgebouwen het weer moeten ontgelden. SARAGOSSA, 7 April (Reuter) 300 ge detineerden in de gevangenis zijn in honger staking gegaan. Zij verlangen amnestie. BERLIJN, 7 April (D.N.B.) In de straf zaak tegen dr. Hoffmann, ambtenaar bij den crimineelen dienst, en eenige andere verdach ten, beschuldigd van mishandeling van aan hun zorgen toevertrouwde gevangenen, heeft de rechtbank te Stettin het volgende vonnis geveld: De ambtenaar bij den crimineelen dienst dr. Hoffmann wordt veroordeeld wegens zware lichamelijke mishandeling en misbruik van ambtsbevoegdheid tot 13 jaar tuchthuis. Twee andere ambtenaren in zijn dienst wor den veroordeeld resp. tot vijf jaar gevangenis en vijf jaar tuchthuis, wegens hetzelfde delict Drie „assistenten" worden veroordeeld we gens zware lichamelijke mishandeling tot resp tien jaar, zes jaar en negen maanden gevan genisstraf. Tenslotte nog een medeplichtige tot 300 mark boete. Twee veroordeelden verliezen de burgerlijke eererechten voor resp. vijf en drie jaar. Het proces had plaats met gesloten deuren. Het O.M. werd waargenomen door de cen trale te Berlijn. De officieele Pruisische persdienst deelt hier over nog het volgende mede: Op persoonlijk bevel van minister-president Göring, die den autoriteiten de correcte behan deling van alle arrestanten tot on voorwaarde- lijken plicht heeft gesteld en met strenge straf gedreigd heeft tegen eventueele mishandelingen en andere excessen, is dit proces aanhangig gemaakt en door de centrale van het O. M. te Berlijn met den grootsten spoed behandeld. Het vonnis beteekent dat excessen in den nationaal- socialistischen staat niet geduld worden en met onverbiddelijke scherpte vervolgd. Dit alles wijst op het leugenachtige van de in het buitenland verspreide gruwelberichten over mishandelingen in de gevangenissen en concentratiekampen. LONDEN, 7 April Volgens de „Times" zal het Bureau der Ontwapeningsconferentie in zijn zitting van Dinsdag a.s. slechts den al gemeenen toestand behandelen, wat het resul taat zou zijn van de besprekingen, die Hender son voor zijn vertrek naar Parijs en Genève met verschillende autoriteiten te Londen had. Men hoopt, dat de huidige gedachtenwisseling tijdig genoeg beëindigd zal zijn, om de hervat ting van het werk van het Bureau en van de Hoofdcommissie de volgende maand mogelijk te maken. PARIJS, 7 April. De Parijsche ochtend bladen brengen over den inhoud der Fransche nota weinig nieuws. De Fransche regeering heeft verklaard op de Engelsche vraag of zij bereid is deel te nemen aan een ontwape ningsconventie, waarvoor Engeland de uitvoe ringsgaranties op zich neemt, nog niet te kun nen antwoorden, zoolang zij niet weet om wat voor overeenkomst het gaat .De Engelsche bla den schrijven dat het antwoord op de Britsche vragen slechts bestaat uit tegenvragen. Oostenrijk is één der weinige Europeesche staten geweest, die met succes getracht heeft de tegenstellingen tusschen we reldeconomie en autarkie niet alleen principieel, maar ook in de praktijk te overbruggen Oos tenrijk was in de jaren 1923 tot 1929 een land met zeer matige invoerrechten; de tol-be!asting bedroeg tot 1930 ongeveer 20 percent van de waarde der goederen. De betrekkelijk zeer groote import was mogelijk, omdat de Oostenrijksche staat en zijn banken uit een crediet-reservoir konden putten, dat door de internationale geld- wereld gevuld werd. De schulden van Oosten rijk aan het buitenland waren de oorzaak van de overspanning onzer importen. In het geval Oostenrijk stond zeer vaak het internationale geld op tegen de internationale waren. Zoo waren de omstandigheden, toen de wereld-crisis een enorme verandering in de eco nomie veroorzaakte. Juist in dien tijd moest de staat met de schuldeischers der Credit-Anstalt een overeenkomst treffen, waardoor het budget ook nu nog zwaar wordt belast. We moesten verschillende industrieën door radicale kuren op de been helpen; zaken, die met verlies werk ten stop zetten en de agrarische productie tot een verhoogde prestatie aansporen. Aldus de situatie, waarin de regeering Dollfuss meer dan een jaar geleden gedwongen was, met het auto ritaire régime te beginnen Op het gebied der handelspolitiek was toen de situatie misschien nog moeilijker, dan op dat der binnenlandsche poltiek. De Oostenrijksche regeering heeft zich in haar handelspolitieke acties door de volgende grondstellingen laten leiden: Een staat als Oostenrijk verdraagt geen klassenstrijd-leuzen; de voorwaarde tot elke daad bestond daarom daarin, den een of ande ren vorm te vinden voor een opbouwende sa menvatting en bevrediging van alle econonomi- sche krachten. Deze weg werd door de Encycliek Quadragesimo Anno gewezen en wel door den opbouw van het staatswezen in beroepsstanden. Er moest een groot arbeidsprogram worden ont worpen, waardoor in het vorig jaar inderdaad 50.000 menschen aan den physieken en moreelen nood der werkloosheid konden worden ontrukt. Wat de exportpolitiek aangaat, hier moest de regeering er voornamelijk op bedacht zijn, ge bruik te maken van de groote sympathie, welke in de meeste landen voor den energieken strijd der regeering voor het behoud der zelfstandig heid van Oostenrijk bestond, om handelspolitieke voordeelen te verkrijgen. Een bijzonder onderdeel van onze bemoeiingen om het handelsverkeer in de Donau-ruimte te doen herleven. Met de eco nomische politiek der Donau-landen hebben de regeeringschefs van Italië, Hongarije en Oosten rijk zich bij de entrevue in Rome zeer intensief bezig gehouden. Nu moeten de, in de Romeinsche protocollen geprojecteerde lijsten worden opge maakt van de waren die in de eerste plaats naar Italië moeten worden geleverd. Aan deze lijsten wordt gewerkt, zoodat de onderhandelingen, na een korte onderzoekings-pauze, in Rome kun nen beginnen. Bij deze onderhandelingen zal het noodig zijn, ook voor een reeks artikelen, die reeds in het te genwoordige crediet-begunstigingsverdrag zijn opgenomen, een uitbreiding der contingenten te verkrijgen. Bij verschillende takken van nijver heid zal het noodzakelijk blijken, door onderhan delingen van industrie tot industrie den grond slag te scheppen voor een verhoogden uitvoer naar Italië en daarbij wegen te vinden, waar door dit doel kan worden bereikt, zonder de eigen Italiaansche productie te benadeelen. In de besprekingen te Rome is ook de Kwestie van een vrijhaven-zóne in Triest te berde ge komen. Om deze aangelegenheid te activeeren, zjjn nog verschillende voorwaarden te vervullen, die betrekking hebben op een uitbreiding van de verkeers- en vrachtverbinding te land en ter zee, op een verkorting der zeewegen, verbillij- king van telegraaf en post, zekere vereenvoudi gingen in de afwikkeling der douane-formalitei ten en vrachtonkosten, een gunstige tariefpoli tiek en een overeenkomstige verbillijking der warendepots in de haven. Ongetwijfeld zal er uit de politieke stemming een zekere tegemoet koming van een groot deel der overzeelanden volgen, om het zeeverkeer over Triest te inten- siveeren. Uit de geschiedkundige ontwikkeling van de haven van Triest blijkt het interessante feit, dat deze havenstad al van oudsher naar Oosten rijk heeft gegraviteerd. Zoo heeft zich Triest reeds in 1382 vrijwillig aan het Oostenrijksche vorstenhuis onderworpen, Keizer Karei VI heeft aan Triest het vrijhandels-privilege verleend, dat zijn opvolgster, Keizerin Maria Theresia, uitbreidde. De bouw eener spoorweglij n van Weenen naar Triest in 1857, dus 10 jaar voor den bouw der Brennerbahn, welke Venetië ten goede is geko men, was een nieuw bewijs voor de verbonden heid van Oostenrijk met Triest. FRITZ STOCKINGER Oostenrijksch minister voor handel. PARIJS, 7 April (Reuter) Het Algemeen Vakverbond was voornemens een groote pro test-demonstratie te houden tegen de bezui nigingsmaatregelen der regeering. Aan deze demonstratie zouden, behalve de arbeidersbonden, ook de leden van den ambte narenbond en den bond van front-soldaten deelnemen. Ook de communistische vakvereenigingen waren uifgenoodigd een gemeenschappelijk front op te richten. Daar de communisten echter aangekondigd hadden, dat zij de actie der socialisten zouden saboteeren en voornemens waren de demon stratie te verstoren, heeft de directie van het Palais des Sports, waar deze demonstratie zou worden gehouden, op het laatste oogenblik geweigerd de zaal te verhuren. Hierdoor kan de demonstratie niet doorgaan. Van socialistische zijde vewijt men aan de communisten, dat zij de oorzaak zijn, dat de betooging niet kan doorgaan, en tevens, dat er geen eenheidsfront van alle arbeiders tegen de maatregelen der regeering tot stand kan komen. PARIJS, 1 April. (Reuter). A.s. Dinsdag Komen de Fransche ministers opnieuw in een ministerraad bijeen, om de reorganisatie bij de spoorwegen en het tweede deel van het bezui nigingsprogram te behandelen. Daar de nieuwe bezuinigingsmaatregelen speciaal offers vragen van de oud-strijders, had men aanvankelijk gedacht, dat de regee ring op groote moeilijkheden zou stuiten. Naar thans echter verluidt, zijn nauwelijks moeilijk heden te verwachten. De regeering was voornemens de pensioenen der oud-strijders met 3 proc. te verminderen. Op ernstig verminkten zal deze korting echter niet van toepassing zijn. evenmin op her trouwde oorlogsweduwen, die slechts 500 francs per jaar ontvangen. De regeering hoopt door deze maatregelen een besparing van ongeveer 200 millioen francs te verkrijgen. Hierbij komen de 700 millioen francs, die men uit de staatsinkomsten hoopt te putten zoodat ongeveer 1 milliard be zuinigd wordt. Daar reeds door de eerste maatregelen 2.73 milliard bespaard is, bedraagt de gefaeele be zuiniging 3.76 milliard francs. Het tekort bedraagt 4 milliard, zoodat de regeering nog slechts ongeveer 300 millioen francs noodig heeft, om het gat definitief te stoppen. Stakingen in Spanje duren nog steeds voort. Rechtbank te Stettin veroordeelt crimineele ambtenaren tot strenge straffen, wegens het mishandelen van gevangenen. De moordzaak-Prince. Bony hoopt spoedig de moordenaars te kunnen aanwijzen. Mislukt eenheidsfront te Parijs tegen de be zuinigingsmaatregelen der regeering. Springvloed in Noorwegen; 40 menschen ver dronken. Pater Benedictus O.M.Cap. t Benoemingen in het bisdom Roermond. O LONDEN, 7 April. (Reuter). De „Daily Tele graph" meldt, dat de Engelsche regeering den op 11 Juni vervallenden termijn der oorlogs schulden aan Amerika waarschijnlijk evenals het vorige jaar niet geheel zal betalen, doch slechts een erkenningsbetaling zal doen. De nieuwe door generaal Johnson opge stelde wet, die gericht is tegen nalatige schul- denaarrsstaten, zal dus r|et va:| toepassing zijn op Engeland. Evenals het vorige jaar is ook in de nieuwe Engelsche begrooting geen bedrag uitgetrok ken, dat dient tot betaling der oorlogsschulden aan Amerika. De twee „erkenningsbetalingen", die Enge land het vorige jaar in Juni en December heeft gedaan, bedragen tezamen 3.245.000 pond sterling. LA PAZ, 6 April. (V. D.) Groepen kadetten van de Militaire School zijn aan het muiten geslagen. Zij maakten zich meester van de lo kalen van het hoofdbureau van politie en trachtten brand te stichten in het regeerings- paleis. Ten slotte werden zij door generaal Lanza gedwongen zich over te geven. De gene raal heeft hen teruggebracht naar de militaire school. Officieele communiqué's deelen mede, dat de regeering den toestand meester is zoowel in de hoofdstad als in de rest van het land. NEW-YORK, 6 April. Een aantal New-York- sche journalisten heeft dezer dagen een de monstratie bijgewoond van een nieuwe gramo- foonplaat, uitgevonden door den heer Frank L. Dyer. Het betreft hier een gewone gramo- foonplaat met een middellijn var 30 c.M., die zoo behandeld is, dat zij aan elk der beide zij den meer dan een uur bespeelbaar is. Een enkele plaat kan gemakkelijk meer dan 30.000 woorden weergeven. Volgens den uitvinder is voor hetvaardigen van deez platen met tweea factoren rekening gehouden. Ten eerste moesten de groeven van de opname dichter op elkaar worden geplaatst en ten tweede moest het weergeven in een veel langzamer tempo, dan tot dusver bij de gewone platen, geschieden. De journalisten waren unaniem van oordeel, dat de nieuwe platen van onschatbare waarde zijn voor de ontiwkkeling van blinden. De pla ten zijn inmiddels reeds ter beschikking gesteld van de Congresbibliotheek. Een gewone gramophoon behoeft slechts van een apparaat te worden voorzien, dat voor een uiterst langzame beweging zorgt, om de nieuwe platen er op te kunnen spelen. PARIJS, 7 April (Reuter). De inspecteur van politie Bony, die belast is met het onderzoek naar den moord op raadsheer Prince, is Don derdag telefonisch naar Parijs geroepen, waar hij blijkbaar nieuwe instructies heeft gekregen. Inspecteur Bony, die door de bladen heftig wordt aangevallen, en er zelfs van beschuldigd wordt met de moordenaars van Prince te heu len, heeft verklaard, dat hij, ondanks deze aan tijgingen zijn onderzoek zal voortzetten. Hij is er meer dan ooit van overtuigd, dat de gearresteerde bandieten, Baron Lussats. Car- bone en Spirito de moordenaars van raadsheer Prince zijn. Dat deze drie personen getracht hebben hun alibi te bewijzen doet weinig ter zake, daar htm verklaringen op sommige plaatsen met elkaar in tegenspraak zijn. De belangrijkste vraag is slechts, op wiens bevel de moord gepleegd is. De inspecteur zeide te hopen, deze vraag spoe dig te kunnen beantwoorden. Hij volgt reeds een spoor, doch wil hierom trent geen nadere mededeelingen doen. Hij hoopt zijn onderzoek binnen twee weken beëindigd te hebben en dan het onweerlegbare bewijs te hebben van de schhuld der drie ar restanten en de mannen, die achter dezen moord staan. BRUSSEL. 6 April (V.D.) Heden is op ver schillende plaatsen van de Belgische venen in de buurt van de Baraque Michel brand uitgebro ken. Nadat men aanvankelijk dacht, den brand onder de knie te hebben, laaide het vuur in den namiddag weder op en breidde zich uit in de richting van de Duitsche grens, waar bos- schen vernield werden. Vierhonderd militairen van de garnizoenen te Eupen en Malmédy werden gerequireerd. Later werd zelfs een beroep gedaan op de garnizoe nen van Spa en Verviers. In den laten middag was het vuur nog niet gebluscht. AFDRUKKEN 6X9 6 CENT SPECIAAL ADRES VOOR VERGROOTINGEN AFLEVERING BINNEN 10 UUR -»K PRIMA AFWERKING L \\\\\V\\\ \U.I III lillt 11 U -1*2. Stand op Zaterdag 1 uur ul: (42 Vorige stand: 745

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1