Zondag a.s. „Bollenzondag" H. J.v.d. MEER ■S-rïs5 RIJWIELEN-RADIO VERLICHTING f LANGS WELKE WEGEN MOET MEN RIJDEN? Enorme Prijsverlaging GR. HOUTSTR. 88, Tel. 16176 ZIET HEDEN DE ETALAGES J* 9 VRIJDAG 13 APRIL 1934 De saneeringsinvloed EEN GULDEN een Rijwielpomp of oprolb. c.M. CADEAU!!! Reeds zijn in de bollenstreek vele mooie tochtjes te maken Goede raad Bloeitijden Saneerings-invloed Te de Zilk Te Santpoort Te Overveen UIT DEN OMTREK HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HEEMSTEDE LIJNDEN NIEUW-VENNEP SANTPOORT VIJFHUIZEN VELSEN Gouden medaille Opsporing verzocht Gevaarlijk verkeerspunt Staat van besommingen RIJKSVISCHAFSLAG EXTRA-HECLAME ALLEEN ZATERDAG KLEERMAKERIJ E. E. K. EN SUBLIEM ZIJN SYNONIEM Het groeizame weer van de laatste dagen wettigt de verwachting, dat het reeds a.s. Zon dag een „bollendag" zal zijn. Alle narcissen, zeer veel hyacinthen en ook de eerste tulpen zullen dan in bloei staan. De narcissen zal men vooral ten Zuiden van Sassenheim aantreffen, terwijl van de hyacinthenvelden Lisse en Hil- legom het middelpunt vormen. In verband met de door velen te maken plannen voor een bollentocht, lijkt het aanbe veling te verdienen, hun, die van plan zijn met een auto den tocht te ondernemen, eenige aanwijzingen te geven omtrent de wegen, waar langs men het best kan rijden om zooveel mo gelijk van de kleurrijke velden te gemeten. Een alleraardigste tocht is b.v. de volgende: Van Haarlem uit volgt men in de richting Leiden een eindje den grooten weg. Na 3 K.M. slaat men rechts den weg naar Aerdenhout (Zandvoort) in, om dezen te volgen tot de spoorbaan en dan links af te slaan. Op dezen weg krijgt men reeds een voorproefje van wat straks de bollenvelden te zien zullen geven. Men blijft rechtdoor rijden totdat de weg, welke eerst naar rechts is afgebogen en over de spoorbaan geleid wordt, op een viersprong uitkomt. Hier buigen we scherp links af tot men na weer de spoorbaan gekruist te hebben den rijksstraatweg HaarlemLeiden, iets be noorden Hillegom bereikt. Rechtsaf en Hille- gom doorrijden tot men links van den weg (on geveer aan het Zuideinde van het dorp) een R. K. kerk ziet. Tegenover deze kerk (dus aan de rechterzijde van den weg) slaat men de Veenenburgerlaan in. Deze weg ligt hoog bo ven de velden uit en aan weerskanten kan men volop van de bloeiende hyacinthen genieten. Na 0.8 K.M. volgt een driesprong. Rechtsaf moet men den Loosterweg III volgen, na brug (0.9 K.M.) links afslaan (Beeklaan) en bij den spoorwegovergang rechtuit blijven rijden. Na 1 K. M. (bij de school) kan men rechtsaf slaan de en dadelijk daarna links gaande over een zeer goeden weg Noordwijkerhout bereiken. Wie echter niet opziet tegen het rijden van een slechten weg, welke echter een prachtig onder deel van een bollenveldenbezoek kan uitmaken rijdt rechtuit. Aan het einde van dezen weg (2 K.M.) rechts afslaan naar Ruygenhoek (0.? K.M.). Hier linksaf naar Noordwijkerhout (3.7 K.M.). Bij driesprong rechtshouden naar Noordwljk HAARLEM Aerdenhou voqelenzang Ruygenhoek i Hillegom Noordwijkerhout Voorhout HOOFOROUTE BOEDe WEGER SLECHTE WEGER LEIDEN Binnenweg volgen tot Noordwljk (3.5 K.M.). In Noordwijk bij Handwijzer linksaf tot de trambaan. Trambaan volgen tot wachthuisje (links). Hier zet men den auto even aan den kant van den weg en gaat te voet de Prins Hendrikstraat in. Deze voert Mar een hoogte vanwaar men een prachtig uitzicht krijgt over de bollenvelden. Op den achtergrond ziet men de kerk en huizen van Noordwijk. Van Noordwijk volgt men den weg naar Voorhout (2 KM.). Hier linksaf naar kweeke- rij 't Soldaatje. Bij deze kweekerij rechtdoor rijden tot vierden zijweg rechts. Deze inslaan tot Lisse. Linksaf straatweg volgen in de rich ting van Hillegom. Voorbij de bocht bij de steenfabriek (links), den weg links inslaan tot driesprong. Rechts de Veenenburgerlaan op rijden tot Hillegom. Deze tot het einde toe vol gen. Men bereikt dan bij Hillegom weer den grooten weg. Het ligt voor de hand, dat deze route voor tal van grootere en kleinere wijzigingen vat baar is. Zü kan echter goed als basis voor het voorgenomen bollenveldenbezoek dienst doen. Een goede raad is echter bü een bezoek aan de bollenvelden de binnenwegen vooral niet te vergeten. Deze doen de natuurliefhebbers on eindig meer genieten, dan de uitzichten, welke men van den grooten weg af op de bollenvel den heeft. Een tweede raad: Rijdt bij groote drukte vooral voorzichtig en volgt stipt de eventueel door de politie te geven aanwijzingen. De waarschijnlijke bloeitijden voor de ver schillende bolgewassen zijn: Narcissen: 120 April. Hyacinthen: 525 April. Vroege tulpen: 15 Aprilbegin Mei. Late tulpen: begin Mei25 Mei. Behalve de streek tusschen Haarlem en Lei den, bezit Nederland nog een centrum voor de bollencultuur, voornamelijk de tulpenbollen. Ten Noorden van Alkmaar ziet men aan de rechterzijde van het Noord-Hollandsch Ka naal reeds vele tulpenvelden. Ook een bezoek aan Bovenkarspel, de Kooy, Breezand en den Anna Paulownapolder is een bezoek meer dan waard. Hier en daar zal men den wagen ech ter aan den kant moeten laten staan, daar voortzetting van den tocht per automobiel on doenlijk zal blijken, want om in deze streken intens van de bloemen te genieten, moet men zich vele overgangen met bootjes en tochtjes over smalle paden getrootsten. Tot slot zü er nog op gewezen, dat dit jaar de bollenvelden niet geheel en al het schouw spel van andere jaren zullen bieden. Men zal n.l. tusschen de bloemtapijten in, enkele vel den braak zien liggen. Dit houdt verband met de bollenvemietiging, welke door de Regeering is voorgeschreven teneinde de bollencultuur te saneeren. Of deze bollenvernieting en het braakliggen der velden echter nu veel nadeel voor een goed genieten van de bloembollen- velden zal veroorzaken, wagen wij te betwij felen. Onze correspondenten te Hillegom, Lisse en Sassenheim melden dat er wel a.s. Zondag reeds veel schoons te genieten zal zijn, maar dat het waarschijnlijk niet een echte „bollen- Zondag" zal wezen. Behalve de crocussen be ginnen zich ook de narcissen en hyacinthen velden te kleuren. Onze correspondent te De Zilk vermeldt als een prachtige rustige wandeling langs de bol lenvelden de volgende: Station Hillegom langs spoor (parallelweg), Beeklaan, Zilkerduinweg, Margrietenlaan, Loosterweg, Station, Hill of Station Hilleg, parallelweg, Beeklaan, Zilker- binnenweg, Delftweg, Station Lisse. gebracht. Wie er in Overveen van genieten wil, moet ze niet zoeken langs de groote wegen. Die moet de zijpaadjes van Binnenpad van Rolland, langs Brouwersvaart en Marcelis- vaart langs loopen. Maar dan moeten auto en fiets voor een poosje in den steek gelaten wor den. Wie op z'n gemak deze paadjes bezoekt en de bloempjes zoo als 't ware van aange zicht tot aangezicht bekijkt, geniet er toch nog meer van, dan wanneer men ze met een zoo veel kilometervaartje voorbij snelt. Ook in Santpoort kan men op het oogenblik veel genieten van de bloemenpracht. Volgt mer van Haarlem uit den Rijksweg naar Velsen. dan komt men midden door uit gestrekte velden met bloeiende narcissen. Een zeer interessant tochtje kan men ma ken als men op den Rijksweg bij Rozestein linksaf slaat en over Biezenweg en Hagelin- gerweg naar Driehuis gaat, en vandaar over den Duin- en Kruidbergerweg langs de Ruïne naar Bloemendaal en Overveen. De laatste zachte dagen hebben de hyacin then in Overveen met reuzenschreden tot bloei Burgerlijke Stand van 512 April 1934. Ondertrouwd: C. Bakker en E. de Jong, beiden wonende alhier. Nederlandsch fabrikaat Bij de algemeene propaganda, uitgaande van het Nederlandsche fabrikatenhuis te Utrecht, werd Donderdag ook een bezoek aan Heemstede gebracht. Voor deze gelegenheid was beslag gelegd op de groote zaal van het R.K. Vereenigingsge- bouw, waar langs de 3 wanden stands waren geplaatst van de meest uiteenloopende ge bruiksartikelen benevens schoenen, tricotgoe deren, voorwerpen van tin, keukengereedschap pen en nog vele andere artikelen, alles van echt Hollandsch fabrikaat. In de middagbijeenkomst was de belangstel ling zoo niet direct slecht, maar toch te onbe langrijk voor zulk een voor Nederland belang rijke zaak. De heer Bom, directeur van het Ned. fabri katenhuis, zeide in zijn voorwoord het zeer te betreuren, dat de zaal niet geheel gevuld was. Reeds 5 jaar, aldus spr„ voeren wij onze propa ganda voor ons eigen fabrikaat, maar nog altijd hebben wij een groot gehoor gehad. Meer en meer blijkt echter, dat daar, waar eenige wel vaart heerscht, men minder voelt voor Hol landsch fabrikaat en dus om de werkloosheid in eigen land te bestrijden. Spr. hield hierop zijn bekende propaganda- rede voor het Ned. fabrikaat, welke zeer veel succes had. Ten slotte had er onder hen, die enkele be stellingen deden, een gratis verloting plaats. Des avonds had een tweede bijeenkomst plaats. Nu was de zaal zeer goed bezet en de talrijke aanwezigen luisterden vol belangstel ling naar de rede van den heer Born, die zeker velen gewonnen heeft voor Nederlandsch fabri kaat, gezien de vele bestellingen, die gedaan werden. Zoo mag deze propaganda voor Neder landsch fabrikaat geslaagd genoemd worden. Jaarvergadering Retraitenclub. Donder dagavond hield de retraiteclub „Petrus Cani- sius" haar 12e jaarvergadering. Na opening met den Christelijken groet en het voorlezen der notulen volgden de jaarverslagen. Het jaarverslag van den penningmeester geeft aan een batig saldo van 30.56 ;2. Als leden der controlecommissie worden be noemd de heeren F. Kokkelkoren en J. v. Kes- teren. De bestuursleden F. G. Zijm en C. Floris wor den bij acclamatie herkozen. Besloten werd om over te gaan tot het hou den van een recollectie, zooveel mogelijk om de 3 maanden. De eerste zal in overleg mei den zeereerw. heer Pastoor v. d. Tuyn in het begin van Mei gehouden worden. Deze recollecties zullen gehouden worden in de H. Hartkapel van de Parochiekerk aan den Heerenweg. De bedoeling is deze recollecties open te stellen ook voor oud-retraitanten niet-ieden van alle standen. Als volgende retraite werd als tijd genoemd ongeveer half Januarihalf Februari. Vervolgens hield de geestelijke adviseur een zeer interessante lezing met lichtbeelden over Petrus Canisius als burgemeesterszoon, als zwoegende held en als Heilige. Het gesproken woord, verduidelijkt door tal rijke plaatjes op het witte doek, gaf den aan wezigen een goeden kijk op het leven en wer ken van hun beschermheilige. De voorzitter was dan ook zeker de tolk van alle aanwezigen toen hij kapelaan Franse dank zegde voor zijn leerrijke rede. Met den Christelijken groet werd de bijeen komst gesloten. Aanrijding. Donderdag kwam de fruithan delaar E., van Halfweg, met z'n bakfiets den Spaarnwouderweg afrijden. Juist bij het pas- seeren van café Sch. kwam de expediteur van 't H. met zijn auto achteruit de Kerkweg af rijden. Van 't H. merkte de bakfiets niet op, wat ten gevolge had, dat hij er tegenop reed. De bakfiets werd in elkaar gedrukt, terwijl het fruit over den weg werd geslingerd. E. kwam er met den schrik af. Gouden bruiloft Dinsdag 8 Mei hoopt het echtpaar Petrus van Staveren en Cornelia v. d. Helm te Nieuw-Vennep zijn gouden huwelijks feest te herdenken. Het huwelijk werd gezegend met 12 kinderen, dieallen het voorbeeld van de ouders volg den en in het bekende bootje stapten. Dat ook het goede voorbeeld daarna van kracht is gebleven moge blijken uit het feit, dat 73 kleinkinderen de jubileerende grootouders straks zullen feliciteeren. Rechts gaat vóór Donderdagavond 6 uur had op den hoek HoofdstraatWestlaan een aanrijding plaats tusschen een Alkmaarder bus en een melkauto. De bus, die uit de Westlaan kwam, verleende geen voorrang aan den van rechts komenden melkauto, waarbij men echter in aanmerking dient te nemen,, dat het uitzicht op deze plaats zeer slecht is. Hieruit blijkt weer eens te meer, dat de West laan voor verkeer van wat grooter materiaal ten eenenmale ongeschikt is. De bus werd beschadigd, terwijl van den melkauto eenige liters melk over de straat gin gen. „Velserend". Het indertijd door brand ver nielde hotel „Velserend" tegenover de Ruïnp van Brederode, is thans weer geheel gerestau reerd, en volgens de modernste eischen inge richt. Het bekende hotel heeft nu weer een aanzien gekregen, zijn grootsch verleden waardig. Het werd n.l. gesticht in 1638. en was vroeger een der bekendste lustoorden van Kennemerland. Den laatsten tijd leed het een kwijnend bestaan, maar sinds de gedaanteverwisseling heerscht er een gezellige drukte, die het beste voor de toekomst doet verwachten. Personalia. De heer P. H. Geest, machinist aan het pompstation aan den Spaarnwouderweg, heeft met goed gevolg examen afgelegd voor het machinisten-diploma A (verbrandingsmoto ren). Mooie opbrengst De Emmabloemcollecte voor de T.B.C.-bestrijding heeft in deze ge meente niet minder dan 9.32 opgebracht, zijn de 106 meer dan verleden jaar. De N.V. F. Rijnveldt en Zn. te Hillegom, is op de Narcissententoonstelling te Londen be kroond met de hoogste onderscheiding, de gou den medaille, voor haar collectie. In pl.m. 200 vazen werden meer dan 100 variëteiten geëxpo seerd. De commissie getuigde, dat dit de mooiste waren, die ooit te Londen gestaan hebben of de eerste vijf jaren zullen worden gezien. Voor de N.V. Rijnveld en Zn. een schitterend succes. De burgemeester van Lisse verzoekt opspo ring en voorgeleiding van het regeeringskind Simon Staargaren, oud 20 jaar, lang 1.70 M., flink postuur, donker uiterlijk, gekleed met manchester jas, zwarte broek, geruite pet, blauw overhemd. Hij wordt sedert 10 dezer aldaar ver mist. In antwoord op een desbetreffend voorstel ontvingen de A.N.W.B. en de K.N.A.C. van het Bestuur van den Haarlemmermeerpolder bericht, dat van polderwege zal worden overgegaan tot het plaatsen van een seinplank of wit-geverfde paaltjes bij de bocht op den Lisserdwarsweg bij de IJ-tocht, ca. 250 M. van de samenkomst van dezen weg met den weg langs de Ringvaart. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen kotter: O 45 242.logger: Sch. 133 447.—. IJMUIDEN, 13 April Rijksvischafslag Tarbot per kg. 1.tot 0.80, tong per kg. 1.20 tot 0.80, kleine schol per 50 kg. 19.tot 6.30, schar per 50 kg. 3.60 tot 1.50, wijting per 50 kg. 4.50 tot 2.10. Wederom IN ONZEAFD Trots onze lage prijzen geven wij als bij aankoop voor minstens SCHAGCHELSTR. 7 en CRONJéSTRAAT, h. Schoterweg Zooals U vroeger voor veel geld gewend was, leveren wij U thans Costuum naar maat met 2 Pantalons a 40 van prima moderne stoffen en prima afgewerkt VRAAGT VRIJBLIJVEND STALEN BIJ E. EJK. FILIALEN TE AMSTERDAM EN HILVERSUM I" hevat O* BlJ Nu Is hef volop seizoen nu heeft U 'f meeste plelzler van uw nieuwe japon of Mantel. Maakt uw keus uit onze rijk gesorteerde collecfie's In alle prijzen en maten. Hoe eerder U koopt hoe langer U genieten kunt van uw nieuwe aanwinst. Vloite sfichelhaar Damesmantels, genre zooals afb. links, met moderne revers, aparte mouw- garn. en geheel op marocain gevoerd, vindt U bij V. en D. in de kleuren bleu patou, roest en groen, reeds voor GEORGETTE MANTELS, geheel op maroc ge voerd, in zwart, marine, koren, reh en donker bruin, brengen wij reeds vanat 19.75. in genre als bovenstaand, afbeelding rechts, reeds voor Een voorbeeld uit onze rijke collectie linnen, natfé en ma rocain zijden Zo- merjaponnen, in frissche tinten met plissé en ajourgarn Prijzen 4.90- 19.75. Genre als afb Moderne 3A oarf De groote mode. Pepifa dessins in marine, zwart, bruin en korenblauw. Chique nouveau- fé's met nieuwste garneeringen. In genre als boven staand mo del voor slechts Dagelijks komen nieuwe Manfelcos- tuums binnen. In genre als afb. vindt U bij V. D. in uni en sfichelhaar de modernste uitvoe ringen in zwart, ma rine en nieuwe mo~ detinten. Een ruime keus voor lange Mantelcosfuums met de nieuwste hoog opgesneden revers en Mantel met wik kelrok. Deze prac- tische en modieuse combinatie's inclusief shawl, bieden wij in genre als afbeelding reeds voor

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 10