New-Yorksche Beurs VRIJDAG 13 APRIL 1934 Bedelaars-kampen in Spanje De Bank van den Arbeid Nog een beroep op de regeering Chineesch Turkestan Afscheiding van China Duitschlands antwoord aan Engeland Donderdag te Londen ontvangen Korte berichten NEDERLANDERS DE DUPE W erkverschaf f ingsloon omlaag In de zes Twentsche gemeenten De K.R.O.-vloot Vertrekt Zondag 22 Juli uit Rotterdam Bij de kolenbevrachting aan de Ruhr NA CHT V ORS T BERICHTEN Radio-uitzending vanaf 16 April CRISIS ZUIVELCENTRALE Regeerings-contracten dienen voor 1 Mei te worden ingezonden VARKENS-CENTRALE Nadere spekprijzen vastgesteld CLEARINGVERDRAG MET CHILI Nederland koopt salpeter LOMBOK-EXPEDITIE 1894 Reünie der oud-strijders SPOORWEGPLANNEN Electrificatie van diverse banen DUITSCHE TOURISTEN IN ONS LAND Verzoek om vrijstelling van wegenbelasting INBRAAK OPGEHELDERD Drie verdachten aangehouden WORDT HET VLIEGEN GOEDKOOPER? Geen audiëntie Minister Deckers te Ede Indische producten naar Duitschland MISLUKTE ZEILTOCHT VERDUISTERING Vrijspraak Pangeran naar Holland Een vrij zwakke markt met weinig omzet; verder ver loop onzeker; slot onregel matig. WISSELKOERSEN AMER1K. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 12 April Boterprijs Kopenhagen Boternoteering MARKTNIEUWS SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOEN SCHAP Aljechin wint de vierde partij ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD 400 meter vrije slag FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN De honderden beroepsbedelaars, die tot dus ver de straten van Madrid bevolkten, zullen worden ondergebracht in eenige concentratie kampen. Meer dan 600 bedelaars zijn reeds ge ïnterneerd in een voorloopig concentratiekamp te Guadalajara, terwijl binnenkort nog eenige kampen op de Balearen zullen worden opge licht. Sedert 1 Maart zijn reeds meer dan 1500 be delaars uit de straten der hoofdstad verwij derd. In dezelfde periode zijn van gemeente wege bijna 127.000 gratis maaltijden verstrekt, terwijl meer dan 14.000 personen in de gemeen telijke tehuizen onderdag hebben gekregen. Deze maatregelen, genomen door den direc teur-generaal der gevangenis Senor Jiminez Coronado, worden door de bevolking zeer toe gejuicht. De in de concentratiekampen geïnterneerde bedelaars zullen worden verplicht te werken, doch zij zullen voor hun werk worden betaald. Onze Belgische corr. seint ons: Volgens de „Libre Belgique" hebben de lei ders der soc. bank voor den Arbeid de regee ring gevraagd om het noodige te doen voor het behoud van deze bank. Zooals reeds eerder ge meld had de Belgische regeering besloten slechts zooveel financieele hulp te bieden als noodig was om de spaarders, die hun geld in de bank belegd hadden schadeloos te stellen. Een bedrag van ongeveer 150 millioen franken is daarvoor noodig. Dat de regeering voldoende middelen ter be schikking stellen zal om de bank van den Ar beid in leven te houden wordt vooral, omdat daar meer dan 400 mill, franken mee gemoeid zouden zijn, zeer onwaarschijnlijk geacht. De socialisten van Philipeville hebben beslo ten met 1 Mei een groote optocht te organisee- ren. Het is voor het eerst sedert 30 jaren, dat een dergelijke optocht gehouden wordt. TOKIO, 12 April Er wordt gewicht ge hecht aan het hier uit China ontvangen be richt, dat de Nanking-regeering Hoeang Sjao Hsioeng, minister van Binnenlandsche Zaken, benoemd heeft» als „pacificatie-commissaris voor Chineesch Turkestan, dat dreigt zich van China af te scheiden, als gevolg van den strijd om de suprematie tusschen Russische en En- gelsche invloeden. Verwacht wordt, dat de minister de expe ditie fiaar Chineesch Turkestan, bestaande uit 500 automibielen, e enkaravaan van 1000 ka- meelen en cavalerie, Infanterie en artillerie strijdkrachten zal leiden. LONDEN, 12 April. (Reuter). Het Britsche departement van Buitenlandsche Zaken heeft heden van den Britschen gezant te Berlijn het Duitsche antwoord op de Britsche vragen in zake de stijging van de begrooting voor leger, vloot en luchtvaart ontvangen. De troepen van Ibn Saoed rukken thans op langs de oevers van de Roode Zee. Mdi, de ver sterkte plaats aan de kust, die sedert eenigen tijd door hen werd belegerd, is hun thans in handen gevallen. Een watervliegtuig der Chineesche lucht vaartmaatschappij, dat twee vliegers en twee passagiers aan boord had, wordt sedert 48 uren vermist. Men vreest, dat het toestel veronge lukt ia De standaard van generaal Botha, in den Boerenoorlog, welke hem geschonken was door de vrouwen van Pretoria, is thans door Koning George aan de Unie van Zuid-Afrika terug geschonken. Koning Gustaaf van Zweden vertrekt as. Maandag van Parijs naar Stockholm. Volgens de „Chicago Tribune" keert nij te rug zonder prins Sigvard en diens Duitsche vrouw te hebben ontmoet. (Reuter). Niettegenstaande den tegenstand van het de partement van buitenlandsche zaken, heeft een vijftigtal Amerikaansche piloten en mecani ciens geteekend om een half jaar dienst te doen bi) de Columbiaansche luchtvaart. De aviateurs ontvangen een maandsalaris van 500 dollar. Zoodra Columbia in oorlog komt, worden zij automatisch op non-actief gesteld. Het transport naar België is in de hand van Belgische schippers en blijft dat ook volgens de onlangs genomen beslissing. Aan maatregelen als de bovengenoemde wordt geen bekendheid gegeven en voor zoover zij toch bekend worden, tracht men naar Duiten den indruk te vestigen, dat het hier zuiver particuliere overeenkomsten zijn, waar de Duitsche regeering buiten staat. In werkelijk heid wordt echter van boven af bestendige druk uitgeoefend op de Duitsche verladers om met Duitsche schepen te vervoeren. Het kolenkan- toor heeft zoowel de kolentransporten van de Ruhr naar de zeehavens als van de Ruhr naar den boven-Rijn in handen. Naar „Het Volk" meedeelt, zal in de zes Twentsche gemeenten, waar de steun belang rijk is verlaagd, nu ook het werkverschaffings- loon met drie cent per uur of 1.50 per week worden verminderd. Dit jaar zal de jaarlijksche bondsdag van den Katholieken Radio-Bond in het Bisdom Haar lem, gehouden worden op Zondag 22 Juli. De bekende K. R. O.-vloot zal ditmaal van Rotterdam uitvaren en een tocht maken rond het eiland IJselmonde. De leiding van een en ander is in handen van het dagelijksch bestuur van den bond, waar van het secretariaat gevestigd is bij den heer F. G. van Essen, Burgemeester Knappertlaan 190 b. te Schiedam. Het kolenkantoor van de Ruhr, bevrachtings organisatie van het Rijnsch-Westfaalsche ko- lensyndicaat, heeft, naar „Het Handelsblad" verneemt, toegezegd, dat het 25 pet. van de te verschepen hoeveelheden kolen door Duitsche particuliere schippers zal laten vervoeren tegen vrachten, die worden bepaald door de bevrach- tingsüjst voor de particuliere schippers te Ruhrort. Om de beteekenis van dezen maatregel te begrijpen, moet men weten dat bij dit kolen- kantoor reederijen zijn aangesloten, die doch terondernemingen zijn van de mijnbedrijven. De reederijen leveren dua, zooverre zij zelf scheepsruimte voor deze transporten beschik baar hebben, deze transporten aan anderen uit. Daar echter het kolenkantoor óók van de diensten van Nederlandsche schippers gebruik maakt, zullen deze wel allereerst de dupe wor den van den maatregel, omdat het kolenkan toor liever dan de schepen der aangesloten reederijen, de Nederlandsche schippers tot stilliggen zal veroordeelen. Aan belanghebbenden wordt rnedegedeeld.dat van 16 April 1934 af tot nadere aankondiging naahtvorstverwachtingen radiotelefonisch zul len worden geseind door het station van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt (P.IM.). Deze berichten worden op werkdagen uitge zonden op de golflengte 1710 M. te 15.45 en 20.00 Amsterdamschen tijd (in het laatste ge val na het gewone avondweerbericht). Van 15 Mei af geschiedt de uitzending te 15.45 en 21.00 Amsterdamschen zomertijd. De Crisis-Zuivelcentrale maakt bekend, dat regeeringscontracten tot den lsten Mei bij haar kunnen worden ingezonden. Heeft dit als dan nog niet plaats gehad, dan zal van dien datum af rechtstreeks van veehouders ingekochte melk met volle afdracht worden belast, zelfs, indien mocht blijken, dat men den regeeringsprijs be taald heeft. Als overgangsmaatregel zal de melk, ingekocht tot den lsten Mei, ook indien dit niet op regeeringscontract is geschied, worden vrijgesteld van afdracht, wanneer door geze gelde kwitanties kan worden aangetoond, dat voor deze melk' de regeeringsprijs is betaald. De verklaringen betreffende grossiers-slijters contracten dienen eveneens uiterlijk den lsten Mei bij de Centrale te worden ingezonden. Van dien datum af zullen de desbetreffende bepalin gen ten volle in werking treden. De Nederlandsche varkenscentrale maakt be kend, dat, met ingang van 16 April, door haar de onderstaande prijzen zullen worden betaald voor het aan haar geleverde spek, afkomstig van varkens, geslacht na 14 April a.s. A. Spek boven 28 kg., per strook zonder wang: 63 cent. B. Spek van 24 tot 27,9 kg. per strook zónder wang: 62 cent; C. Spek van 18 tot 23,9 kg. per strook zonder wang: 60 cent; D. Spek van 13 tot 17,9 kg. per strook zonder wang: 54 cent; G. Spek van 10 tot 12,9 kg. per strook zonder wang en achterkinkel: 56 cent; H. Spek van 8 tot 9,9 kg. per strook zonder wang en achterkinkel: 52 cent; I. Spek van 6 tot 7,9 kg. per strook zender wang en achterkinkel: 50 cent. Voorts maakt zij bekend, dat spek van 'de klassen E. en F. niet meer ingenomen zal wor den en dat het minimumgewicht voor spek in de eerste klasse verhoogd is tot zes kg. Naar Reuter meldt is Donderdagmiddag te Brussel het clearingverdrag geparafeerd tus schen Nederland en Chili. Dit verdrag zal dienstbaar worden gemaakt aan de ontdooiing van bevroren credieten, ter wijl tevens is bepaald, dat Nederland een be paalde hoeveelheid salpeter van Chili zal be trekken. De heer W. v. Erp, oud-onderofficier van het N.-I. leger, schrijft: In den nacht van 25 op 26 Augustus 1894 had de beruchte overval plaats op Lombok, waarbij aan onze zijde tal van officieren, on derofficieren en minderen van het Ned.-Oost- Indisch leger sneuvelden of gewond werden. Men denke slechts aan de namen van mannen als generaal v. Ham, overste v. Lawiek v. Pabst en tal van andere. De meeste van hen, die de expeditie naar Lombok meemaakten, zijn reeds overleden, velen zijn echter ook nog in leven. Het levendig houden van de herinnering aan dit wapenfeit door deze oudstrijders, die allen reeds de zes kruisjes een eind achter den rug hebben, is een verklaarbaar verschijnsel, waar zy, heelhuids uit den strijd gekomen, in patria hun ouden dag slijten. De bedoeling is nu, hen allen bijeen te brengen op den dag van 26 Au gustus. Huldiging der dapperen, die hun leven veil hadden voor Nederland en vorst en het wekken van belangstelling voor de materieele belangen van onze oud-strijders van Lombok is het tweeledige doel van dit schrijven. Allen worden dan ook opgewekt deel te nemen aan de réunie op 26 Augustus. Er wordt nog aan herinnerd, dat onze tegen woordige minister-president, dr. H. Colijn, als jong officier deze expeditie meemaakte. De directie der Ned. Spoorwegen heeft des gevraagd aan de afdeeling Bussum van de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer meege deeld dat Bij niet tot electrificatie van de spoorlijn Amsterdam—Amersfoort zal overgaan. Wel bestaat er kans, dat op dit traject Die- seltreinen zullen worden ingelascht. Naar we vernemen staan de Spoorwegen thans niet meer zoo afwijzend tegenover de electrificatie van het baanvak Haarlem— Zandvoort als enkele jaren geleden. Naar aanleiding van het besluit der Duit sche regeering, om aan buitenlanders gedu rende drie maanden vrijstelling van autobe lasting toe te staan, heeft de A.N.W.B. Toe ristenbond voor Nederland op verzoek van de Deutsche Automobil Club zich tot den mi nister van Financiën gewend, met het ver zoek, eenzelfde regeling voor Nederland te wil len overwegen, ten aanzien van buitenlanders, in de eerste plaats Duitschers. Op dit gebied der vrijstelling van autobelasting is steeds het wederkeerigheidsbeginsel toegepast, zoo geven b.v. België en Nederland aan elkanders onder danen algeheele vrijstelling en was de vroeger voor Duitschland geldende regeling van veer tien dagen vrijstelling ook getroffen voor Duit schers in Nederland. Men mag dus aannemen, dat er geen over wegende bezwaren zullen zijn om Duitschers, die per motorrijtuig Nederland bezoeken, ge durende drie maanden vrij te stellen van wegenbelasting; zulk een besluit kan het in ternationaal toerisme en het bezoek aan ons land bevorderen; vandaar dat de A.N.W.B. er zich thans moeite voor geeft. Op 6 April heeft een brutale diefstal met braak plaats gehad in het kantoor van de firma V. te Kapelle aan den IJssel. De dieven hebben getracht de brandkast, waarin zich een zeer groot bedrag voor uitbe taling van loonen bevond, te forceeren, het geen niet gelukt is. Daarna zijn de bureaux open gebroken, waaruit 50 gulden aan klein geld en eenige honderden postzegels zijn ge stolen. Het vermoeden rees, dat de dader te Rotterdam gezocht moest worden. Woensdagavond gelukte het de centrale re cherche alhier in een logement aan te houden den 45-jarigen A. F., een ouden bekende van de politie. Voorts werd aangehouden de 28-jarige H. B. en de 27-jarige C. N., verdacht van heling. Het gestolene is grootendeels terug ge vonden. Bij de K.L.M. schijnen plannen te bestaan voor een verlaging der tarieven op de lijn Amsterdam—Londen, terwijl voorts een re ductie op het geheele Europeesche luchtnet in den vorm van z.g.n. internationale biljetten wordt overwogen. Z. H. Exc. de Bisschop van Breda zal Vrijdag van deze week en Dinsdag van de volgende week geen audiëntie verleenen. De Minister van Defensie bracht Woensdag, vergezeld van zijn adjudant, de eerste Lutenant Tielens, een bezoek aan de school voor reserve- officieren der bereden artillerie te Ede. Zaterdag a.s. worden, naar „Het Handels blad" verneemt, de onderhandelingen te Ber lijn hervat over de verbetering van den afzet van Nederlandsch-Indische producten naar Duitschland. PONTIANAK, 12 April. (Aneta). Op 5 April jJ. vertrok de heer W. Verploegh Chassé wnd. agent van de Javasche Bank, met zijn gezin per jacht naar zijn nieuwe standplaats Sema- rang. Aangezien sedert dien datum geen be richt van de familie Verploegh Chassé werd ontvangen, heerscht hier eenige ongerustheid. BATAVIA, 12 April. (Aneta). Zooeven is al hier bericht ontvangen, dat de heer Verploegh Chassé wegens windgebrek en motorpech ge noodzaakt was naar Pontianak terug te keer- ren. Alles is weL BATAVIA, 12 April. (Aneta) Heden stond voor den Raad van Justitie terecht de ex-firmant van het accountants- en administratiekantoor Albert Challik te Soekaboemi, B. B. C., be schuldigd van verduistering van 4000. Beklaagde bekende. Hij had het verduisterde geld met spelen opgemaakt. MEDAN, 12 April. (Aneta) De ex-directeur van de Buitenlandsche Bank, de heer P. B., is in de tweede zaak, welke tegen hem aanhangig was gemaakt, eveneens vrijgesproken van de hem ten laste gelegde wederrechtelijke toe- eigening van aandeelen, omdat het hem ten laste gelegde niet bewezen wordt geacht. BATAVIA, 12 April. (Aneta) Pangeran Sosronegoro, Rijksgroote van het landschap Koetei, Borneo, is voor een pleizierreis naar Nederland vertrokken. Hij wordt vergezeld door den controleur B. B., den heer D. Hoogkamer. NEW YORK, 12 April (Part.) De stemming ter beurze bleef heden ongedecideerd. De han del was zeer stil en de koersen ondergingen slechts fractioneele wijzigingen. Voornamelijk is dit een gevolg van de aanhoudende onzeker heid omtrent de wettelijke maatregelen, waar over in Washington wordt gedelibereerd, in de eerste plaats natuurlijk de Fletcher-Raybum- bill, die den beurshandel reglementeeren moet. Hoewel thans wederom geruchten de ronde doen, dat de bepalingen zullen worden ver zacht, kon dit de kooplust niet prikkelen, aan gezien dergelijke geruchten reeds meer zijn ver nomen en nog steeds weet men niet waar men zich aan te houden heeft. Ook de verschillen de voorstellen om het zilver te hervalueeren en den export van landbouwproducten te bevorde ren door betaling in zilver toe te staan, oefen den in het geheel geen invloed meer uit. In het eerste beursuur, waarin slechts 310.000 sha res werden omgezet tegen 420.000 gisteren, wa ren slechts onbeteekenende koersschommelin gen te registreeren. Aanvankelijk lagen de koersen iets lager, o.a. vopr Steels, koperwaar den, spoorwegshares, chemische aandeelen, pu blic-utilities en industrials. Later trad een her stel in en hier en daar lag het koerspeil zelfs iets boven het vorig slot. Tabakswaarden, die aanvankelijk iets hooger noteerden, liepen la ter weer wat terug. Ook in de overige beursuren bleef de handel van geringe afmetingen, terwijl het meeren- deel der noteeringen eerder een neiging tot terugloopen aan den dag legde. Eenige afdee- lingen vertoonden een wat levendiger voorko men. Rubber- en suikerwaarden konden aan trekken. Eerstgenoemden in verband met gun stiger verwachtingen, die omtrent de rubber restrictie worden gekoesterd, terwijl suiker waarden gevraagd waren in verband met hoo ger winstcijfer, die door de grootere maat schappijen zullen kunnen worden gepubliceerd. Ook aandeelen in amusementsbedrijven waren goed van toon. Laatbeurs werd de tendenz onr regelmatig en tal van koersschommelingen (hoewel deze binnen nauwe grenzen beperkt bleven) vielen te registreeren. Het slot gaf een winst van 1 pet. 1/ pet. te registreeren voor Amer. Tel. Tel., Eastman Kodak en pref. Steels. Daarentegen noteerden Du Pont, In dustrial Alcohol, McKeesport Tin, U. S. Smel ting, Western Union, Air Reduction, Amer. Car Foundry, Atchison Topeka, Norfolk Wes tern en Reading Railroad 1 pet. 2*5 pet. lager. De omzetten bedroegen 1.330.000 shares. Slotkoersen April Allied Chemical American Can C Amer. Oar Foundry Am. For. Power Am. Smelting Ref Am. Tel. Tel Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethl. Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio Chic. Milwaukee pref. Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y Continental Oil 7 Dawesleenlng 514 Youngleening Dele ware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric Gen. Gas Electr. Gen. Gas El. cl. A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Koninkl. Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. Cash. Reg. Co. National City Bank Nat. Dairy Prod. G. A Nat. Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Onion Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. Unit. States Leather Unit. States Rubber Unit. States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse El Wool worth Build 12 151 1H^ 28 107* 44*4 120 73 21 17 X 1 69*4 51*3 30 43 167/g 7134 297* 47*4 llVs 4V& 53«4 2s/* 377* 21 *4 67% 44 H 65 Vg 97*$ 92 17Vb 227* 22 lVs 38V* 19 20% 32°/8 4134 28Vs 14-/8 217* 36 6.65-75 89 117* 47/8 77* 32 19*4 297* 157* 497* 367* 197* 17a 64Vs 357a 357a 37-/8 87a 50 9.34 167* 28ya 33 22 46 127/a 133Vs 237a 67* 9'7a 207a 527a 47* 3834 567a 11 15 2*4 105 28% 10 44% 1197* 73 20 V2 17 lVa 7073 52Va 30>/8 437* 17 72b$ 2974 47*j, 11V2 4Vs 547a 2\ 3772 21*4 6934 44 66V* 9834 90,3/* 16-/8 22\ 20 1*4 387a 20 207s 33 423/g 287* 147a 21:H 6.75-90 90 12 4% 77s 327a 197a 29 16 49 363/* 19 1777a 64 3o*4 36 3734 8 5034 97/a 17 29Va 333/g 227* 467a 12s/* 133-/6 2334 678 1078 197* o27 43/a 387a 52 v8 10 152V2§ 104 2834 10 457a 1197/g 723/* 2034 173/a 17s 69 5274 307s 44 17 723/a 287a 477* 11 4J/2 547/8 2s/* 373/* 21 71 447s 6534 977/s 89.3/* 167/8 227/g 26 1*4 39 197/s 21 327/8 4^/a 2834 157a 227a 3oJ4 6.6a-b0 907a 12 5 744 327a 193/* 297a 167a 487* 367a 18/4 17o 6434 3076 35-/8 3778 77* 507a 97* 17 2o% 337a 233/* 46-/8 127* 133 23s/* 67* 9 20*4 53 47a 387a 027a i exdiv. f ex coupon. ex claim. bieden. I gedaar, en laten. NEW-YORK, 12 April. 12 April 11 April 12 April 11 April Brussel 23.43 23.43 Oslo 25,95 25.977-, Rome 8.57 8.587s A'dam 67.70 67.70 Madrid 13.68 13.68 Londen 5.16V2 5.16*5 Bern 32.40 32.39 Parijs 0.6O34 6.60*j Weenen 19.00 19,00 Berlijn 39.a6 39.57 Robber 12 April 11 April Mel 11.94 11.78 Jull 12.22 12.06 Sept. 12.50 12.32 Oct. 12.62 12.44 NEW-YORK, 12 April. 12 April 11 April Dec 12.84 12.66 Jan. 12.95 12.76 Mrt. 13.15 12.96 Sniker Mei 1.40-41 Juli 1.46 Sept. 1.52-53 Oct. 1.54 Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco Tin Loco 55.62J4 55.75 Koffie (Rio) 1.41 Dec. 1.57-58 1.58-59 1.47 Jan. I.i9 1.59-bO 1.52 Mrt. 1.64 1.65 1.56-57 Ct.Cuba 3.42 3.42 971/a 977a yiyg 98*4 April 55.621/a 55.75 Mei Juli Sept. Dec Mrt. 8.44 8.59 8.67 8.74 8.80 (Santos) 8.30 Mei 10.74 10.61 8.44 Juli 10.88 10.75 8.51 Sept. 11.20-22 11.10 8.58 Dec. 11.29-31 11.19 8.65 Mrt. 11.38 11.26 Katoen Loco 12.10 April 11.88 Mei 11.91-92 Juni 11.97 Juli 12.03-04 Aug. 12.07 12.15 11.90 11.94-95 Nov. 11.99 Dec. 12.05-06Jan. 12.09 Mrt. Sept. 12.13 Oct. 12.15 12.20 12.25-26 12.32-33 12.43 12.13 12.18 12.23 12.29 12.34 12.45 12 April 11 April CHICAGO, 12 April 12 April 11 April Tarwe Haver Mei 85Vf*4 86*5-% Mei 30% 327* Juli 8576-3/s 8 6%-Va Juli 31s/* 327/g Sept. 86*4-3/s 8772-Vt Sept. 31s/* 33 Mais Rogge Mei 47% 49Vs Mei 58*5 597/g Juli S07g 61*4 Jull 597/a 61*4 Sept. 52% 547a Sept. 61 Va 63% Reuzel Duluth Lijnzaad Loco 5.95 5.95 Mei 5.47*2 5.50 Mei 1.757* 1.753/2 Mei 6.00 6.0273 Jull 1.7673 1.7/ Juli 6.07*5 6.10 Sept. 6.27*2 6.30 Oud contract. Nieuw contract. 12 April 11 April Tarwe Mei 67 677/8 Juli 67s/* 68 Oct. 6*72 703/2 Rogge Mei 46s/* 48Vs Juli 477/s 497a Oct. 497/a 51 Haver Mei 333/2 34% Juli 347s 347/g Oct. 347s 35*4 WINNIPEG, 12 April 11 Gerst Mei 38 Juli 39Va Oct. 407a Lijnzaad Mei l.52Va Juli 1.52*4 Oct. 1.50 12 April. April 39*4 40% 4178 1.55 1.55 1.537* GR A ANN U TEERIN G LIVERPOOL, 12 April. (V.D.) Tarwe: Mei 4/3 3/4; Juli 4/6 1/4; Oct. 4/8 1/44/6 3/8; Dec. 4/9*5. (Medegedeeld door Simoons Co Van 3.304.30 uur Unilever 76*5 Aku 46 Tidewater 7 3/87/16 Young 39 Van 4.305.00 uur Aku 45*5 Tidewater Int. Rubber 7 7/16—3/8 2*5 De officieele Deensche boter-noteering be droeg Donderdag 127 Kronen, is 40 cent per Kilogram De Leeuwarder Boternoteering is heden vast gesteld op 43 cent per kg. Tabak. Donderdagmiddag werden bij ver vroegde inschrijving te Amsterdam aangeboden 8071 pakken Vorstenlanden, waarvan 450 pakken' opgehouden werden. De uitval van den nieuwen Vorstenlanden-oogst is, over het geheel genomen, middelmatig. De tabakken hebben meeïendeels een bruin karakter, zijn hier en daar noga) zee mig, overrijp en daardoor hebben de tabakken nogal beslag, terwijl in enkele partijen duffe sor- teerihgen voorkwamen. Mooie matte en vale sor teeringen waren niet in de markt en dus zullen de fabrikanten meerendeels bruinere kleuren moe ten verwerken. De stemming viel nogal mede en was eerder vast te noemen, in verhouding tot de tabakken, en de prijzen liepen ongeveer 10 tot 30 pCt. hoven taxatie. De beide partijen Tegal- gondo/V (965 pakken) werden betaald met 100 pCt. boven taxatie. Deze partijen stonden geheel alleen, waren het beste in soort en lucht, maar eveneens van het bruine genre. Zij werden ge heim verkocht en naar men zegt, aan Zwitsersche fabrikanten. De Nederlandsche handel nam ver- teweg het grootste gedeelte tot zich. Van Duit sche zijde was weinig belangstelling. De omzet in tweedehand was van geringe beteekenis. De betaalde prijzen zijn voor importeurs niet winst gevend. VILLINGEN (Schwarzwald), 12 April. De vierde partij om het wereldkampioenschap tus schen dr. Aljechin en Bogoljubow, weike gis teren werd afgebroken, werd heden beëindigd. Dr. Aljechin, die In een nadeelige positie had gestaan, slaagde er In, door berekend spel het verloren terrein terug te winnen en de zege te behalen. De stand van het tournooi luidt thans: Al jechin 3 pnt„ Bogoljubow 1 pnt. Bij wedstrijden te Washington verbeterde de bekende Amerikaansche zwemmer Jack Medica het wereldrecord 400 Meter vrije slag, dat tot nu toe op naam stond van den Japanschen zwemmer Makino met een tijd van 4 minuten, 46.4 seconden. Medica bracht het wereldrecord op 4 minuten 43.2 seconden. Het Europeesch record staat op naam van de Franschman Jean Taris, met een tijd van 4 minuten 47 seconden. Te Chicago verbeterde Miss Katharine Rawis uit Miami het wereldrecord 300 Yards wissel slag en bracht het op 4 minuten 12.2 seconden. Opgegeven door v. d. Gïaaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 9 April: W. F. v. d. Berg, letterzetter, Den Haag, Zoutmanstraat 87. M. Schilo, koopman, Den Haag, Boreel- straat 29. A. Waterreus, garagehouder. Den Haag, Spireastraat 12. J. A. Vonk, bakker, Den Haag, Duive- landschest'raat 63. A. Voskamp, bakker, Monster, Helmstraat No. 16. N.V. Rubberfabriek „Ceylon", Den Haag, Waldorpstraat 448452. G. Bos Jr., koopman en caféhouder, Alphen aan den Rijn, Willemstraat 32. L. Meindert Hzn., bouwkundige, Delft, Casper Fagelstraat 61. J. Pander, koopman in meubelen, Doetin- chem, Wijnbergscheweg 40. J. A. Maandag, slager, Arnhem, Oever straat 94, 10 April: J. P. Feelius, koopman in groenten en fruit, Haarlem, Asterstraat 9. P. Th. Vernooy Jr., chauffeur, Haarlem, Berckheydestraat 18. Opgeheven wegen gebrek aan actief de fail lissementen van: M. J. A. Beijersbergen van Henegouwen, Den Haag: H. E. van Rijn Den Haag; A. F. H. de Bode, Rijswijk; H. Heiköop, Den Haag; H. M. A,. Jansen. Den Haag; p Flug Wzn., Noordwijk; F. C. J. Schell, Den Haag: S. Zwolle, Den Haag; F. J. J. Warffemius, Den Haag; G. Hekhuizen, Voorburg; G. van Vla ming Stechwey, Den Haag; J. van Kampen, Den Haag: C. Zwaan, Zaandam, Oostzijde 260c.: J. C. van Beem, Bloemendaal; J. H. Kruyden- berg, Haariem; D Kulk, Lisse. BINNENLANDSCHE HAVENS. DMUEDEN. Aangekomen 11 April: Astarte, s., Bremen; Anna, s„ R'dam (voor Velsen). Vertrokken 11 April: Theano, s., Belfast via R'dam; Kingswood, s„ Tyne. 12 April: Orpheus, s., Kopenhagen. Aangekomen 12 April: Gateshead, s., Newcastle. AMSTERDAM, Aangekomen 12 April: Astarte, Bremen, stukgoed, De Ruyterkade, Van Es Van Ommeren. IJMUIDEN. Aangekomen 12 April; Pelikaan, m.s., Londen; Hontesttoom, s. idem; Rye, s„ Goole. AMSTERDAM. Aangekomen 12 April: Gates head, Newcastle, 6tukgoed en steenkolen, Riet landen, Verg. C'argadooZskantoor; Rye, Goole, stukgoed, Handelskade, Gebr. Scheuer; Honte- stroom, Londen, stukgoed. Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Pelikaan, Londen, cement. Riet landen, Salomon's Kustvaart. IJMUIDEN. Aangekomen 12 April: Gadur, s., Londen: Vechtstroom, s., Huil. Vertrokken 12 April, Gera. s., Hamburg; Eilianus, s., Engeland; Maasstroom, s„ Bristol; Merope, s., Middl. Zee via Rotterdam; Ulysses, s., idem; Vulcanus, s., idem. AMSTERDAM, aangekomen 12 April, Gadur, Londen, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. CaVga- doorskantoor; Vechtstroom, Huil, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomboot Mij. KON. HOLL. LLOYD AMSTELLAND, 11 April n.m. 8 uur 30 van Hamburg naar Amsterdam. KON. NED. STOOMB. MIJ. ARIADNE, 11 April van Catania naar Venetië. DEUCALION, 11 April van Barcelona te San Felio. FAUNA. 11 April van Cadix naar Bonanza. COSTA RICA, uitreis, pass. 11 April v.m. 11 U. Ponta del Gada. CRYNSSEN, thuisreis, pass. 12 April v.m. 3 uur de Azoren. HEBE, 11 April van Danzig naar Stettin. IRENE, 11 April n.m. 5 uur van Hamburg naar Amst. ORESTES, 11 April van Malta naar Patras. TRITON, 8 April van Puerto Barrios n, Amst. ALKMAAR, uitreis, 10 April te Valparaiso. BODEGRAVEN, uitr., pass. 11 April Dungeness. terdam naar Middellandsche Zee. ULYSSES, 12 April van Amsterdam via Rot terdam naar Middl. Zee. VULCANUS, 12 April van Amsterd. via R'daih naar Middl. Zee. POSEIDON, 12 April n.m. 2 uur van Bremen raar Hamburg. CALYPSO, Middl. Zee naar Amsterdam, pass. 12 April Finisterre. STELLA, 12 April van Georgetown naar Londen. ROTT. LLOYD BLITAR, uitreis, pass. 11 April n.m. 9 uur Sa- gïes. BUITENZORG, thuisreis, pass. 12 April v.m. 2 uur Gibraltar. KERTOSONO, thuisreis, 11 April Gibraltar. KOTA BAROE, uitreis, pass. 11 April Gibraltar. PALEMBANG, thuisreis, pass. 12 April v.m. 3 uur Kaap Bon. BLITAR, uitreis, pass. 12 April Gibraltar. MIJ. NEDERLAND TABINTA, Hamburg naar Java, pass. 11 April n.m. Ijmuiden. TAJANDOEN, thuisreis, 12 April te Londen. JOHAN DE WITT, uitreis, 12 April te Sout hampton. FOELAU LAUT, ultresl, 11 April van Belawan. JAN PZ. COEN, thuisreis, pass. 11 April Gi- bralatar. POELAU BRAS, uitreis, pass. 10 April Giéfal- MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, thuisreis, 12 April van Algiers. POELAU TELLO, thuisreis, 12 April te Suez. TABIAN, 12 April van Amsterdam te Ma cassar. HOLLAND-AMERIKA LIJN BILDERDIJK, 11 April van R'dam n. Norfolk. BURGERDIJK, 12 April van New Orleans te Rotterdam. STATENDAM, 11 April van New-Ycfrk n. R'dam. DRECHTDIJK, wordt 12 April v.m. 11 uur van de Pacifis Kust, voorgaat van den N. Waterweg verwacht. DINTELDIJK, Pacific Kust n. R'dam, was 10 April 11 uur 20 n.m. 100 mijlen W.Z.W. van Lands End. DRECHTDIJK, 12 April van Pacific Kust te Rotterdam. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALDABI, thuisreis, 11 April van Rio Janeiro. ALCHIBA, 12 April van R'dam te Hamburg. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJILEBOET, 10 April van Hongkong n. Muntok, TJISADANE, 10 April van Shanghae te Batavia. TJIKARANG, 10 April v. Batavia te Hongkong- KON. PAKETV. MIJ. NIEUW ZEELAND, 10 April van Melbourne te Singapore. S1FORA, 11 April ven Rangoon te Belawan. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN RANDFONTEIN, uitreis, pass. 11 April Bevezier. HEEMSKERK, 11 April n.m. 6 uur van Ham- ourg naar Amst. HOLLAND-AUSTR.ALIE LIJN AAGTEKERK. thuisreis, 11 April van Lance- sto.n HOLLAND-O. AZIE LIJN GAASTERKERK, thuisreis, 10 April van Yoko hama. SEROOSKERK, uitreis, 11 April van Suez. HALCYON LIJN STAD AMSTERDAM, Oxelosund naar Vlaardin- gen, pass. 12 April Brunsbuttel. DIVERSE SCHEPEN BATAVIER II, 12 April van R'dam te Gravesend TIBA, B. Aires naar Antwerpen, pass. 11 Apri1 Fernando Noronha. VECHTSTROOM, 11 April van Huil naar Amst- GOUWE, naar Rochefort, pass. 6 April Las Pal- mas. TELA, 11 April van Rio Janeiro naar Bahia. PARKHAVEN, naar Antwerpen, was 11 Apri1 3 uur n.m. 170 mijlen Z. van Lands End. EXPORT, 11 April van R'dam te Londen. MIDSLAND, aTr. 11 April te Dover. DELFSHAVEN, naar Bremen, pass. 11 Apri1 Dungeness. VLIESTROOM, 11 April van Amst. te Huil. TROMPENBERG, 10 April van Duinkerken n- Honfleur. BATAVIER. VIII, 12 April van R'dam te Bot" deaux. SCHIELAND, 12 April van Sunderland naar Antwerpen. WESTLAND, 12 April van R'dam te ECith. SCHOKLAND, 11 April van R'dam te KnigS* lynn NIEUWLAND, 11 April van Grangemouth naar Rotterdam. ,a KATENDRECHT, 12 April van Coryton te Grangemouth. JONGE JACUBUS, Valencia naar Antwerpen' pass. 11 April Finisterre. r JONGE JOHANNA, 11 April van Malaga na»1 Londen. - MERWEDE, 12 April van Gent naar Gre» Yarmouth. JOBSHAVEN, 7 April van Rosano te Aires.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2