NA ENGELAND-SCHOTLAND FINANCIEN Laatste verhooren der officieren Ontslag aanvaard HUN DEFENSIEF BELEID RADIO-PROGRAMMA MARKTEN ARSENAL OVERTREFT ZICHZELF Dagfilm WOENSDAG 18 APRIL 1934 Waarschijnlijk zal Vrijdag het requisitoir worden genomen voor den Zeekrijgsraad Zaterdag pleidooien? Weggejaagd of heengegaan CONFERENCIER VEROOR DEELD NIJVERHEIDSRAAD PRESIDENT EN ADVOCAAT Het A.J.C.-bestuur Onze oorlogsbodems op reis De levering van nuchtere kalveren Notarisbenoeming Dr. H. Colijn benoemd tot Minister van Economische Zaken ad interim Consumptiemelk Door een hittekar overreden Donderdag 19 April 1934 WIELRENNEN Nederlanders in het buitenland l.V.C. B. WAT ER ZONDAG GESPEELD WORDT Kampioenschappen van Neder land voor amateurs Internationale wedstrijden te Rotterdam 465e STAATSLOTERIJ Het kampioenschap kan de High- bury-club nu moeilijk meer ontgaan De kranige eindspurt van Chelsea De ranglijst van heden Wat nu a.s. Zaterdag te gebeuren staat Op de vergadering van de Vereeniging Ge meenschappelijk bezit van aandeelen in de Nederl. Mij. tot het Verrichten van Mijn- bouwkundige Werken zal worden voorge steld, over 1933 wederom het dividend te passeeren. Aan de jaarvergaderingen van verschil lende Indische cultuurondernemingen, waartoe behooren de Rubber Mij. Basilam en de Assam Thee-onderneming zal worden voorgesteld, over 1933 geen dividend uit te keeren. Het winstsaldo van de Nederl. Gist- en spiritusfabriek bedraagt over 1933 f 2.132.671 tegen f 2.138.863 het vorig jaar. Het Hero-concem boekte in 1933 een ver lies van f 233.145 tegen een winst van f 40.739 het vorig jaar, wegens de voortdu rende depressie van het bedrijf. Vooral de daling der prijzen veroorzaakte een groot verlies op de voorraden. Voorts waren de exportmoeilijkheden van grooten invloed. Aan de 7 pCt. obligatiehouders van Bur- gerhout's Machinefabriek en Scheepwerf zal een verder uitstel van rente-betaling en aflossing worden gevraagd voor den tijd van 3 jaar. Omtrent den toestand van de Probolingo Stoomtr. Mij. werd op de vergadering van de 5 pCt. obligatiehouders o.m. medege deeld. dat de netto-ontvangsten over 1933 f 239.025 bedragen tegen f 334.585 in 1932 en een exploitatie-winst resteert van f 42.327 tegen f 92.188. Het saldo verlies bedraagt f 9.420 tegen een exploitatie-winst van f 50.179 in 1932. Voor aflossing van obliga ties is een bedrag uitgetrokken van f 25.000. De positie van de Duitsche Rijksbank blijft achteruitgaan. De jongste weekstaat van 14 April toont een nieuw verlies aan dekkingsmiddelen, ten bedrage van M. 8.50 millioen. Voorts is de voorraad van tot dekking toegelaten deviezen met M. 19.3 millioen verminderd. De netto-winst van de Deutsche Gold- deskontobank over 1933 bedraagt M. 6.40 millioen tegen M. 11.6 millioen in 1932. Het dividend wordt van 4 pCt. tot 3 pCt. ver laagd. De wetgevende vergadering van Britsch- Indië heeft het ontwerp inzake de bescher ming der textlel-industrie goedgekeurd, welk ontwerp de overeenkomsten bekrach tigt, die tusschen de katoenspinners van Lancashire en Bombay en die van Japan en Britsch-Indië zijn gesloten. De ,JDaily Telegraph" verneemt, dat Rus land een binnenlandsche leening van 3 Vz milliard Roebel zal uitgeven tot financie ring van het Tweede Vijfjaarsplan. Arbei ders en boeren zullen verplicht worden, in te schrijven en alle salaristrekkenden zul len voor minstens drie weken salaris moe ten inteekenen in tien-maandelijksche ter mijnen. Volgens de „United Press" zal Rusland de producten voor zijn technische uitrus ting niet meer uit Amerika kunnen betrek ken, wanneer Johnson's wet, die het ver- leenen van credieten verbiedt aan landen, die hun schuldverplichtingen tegenover Amerika niet nakomen, ook op Rusland zal worden toegepast. Bij de behandeling van de reorganisatie der Fransche spoorwegen hoopt men, dat de enorme deficits zullen worden gehal veerd. Roosevelt moet gewonnen zijn voor de be noeming van een zelfstandige commissie, die belast zal worden met het uitvoeren van de wet op de beurscontróle. Hij wenscht echter, dat deze commissie niet uit drie maar uit vijf leden bestaat. In verband met Roosevelt's verzet tegen de zilver-wetgeving, zijn de zilverprijzen te Londen gisteren tot den laagsten stand na Februari j.l. gedaald. 2000 arbeiders van tankstations in Cleve land zijn in staking gegaan. Zij eischen een loonsverhooging van 33 pCt. en een 40- urige werkweek van 5 dagen. De Atchison Topeka boekte in 1933 een netto-winst van 3.69 millioen tegen 5.95 millioen in 1932. De Phillips petroleum comp. maakte over 1933, na afschrijving en reserveering, een netto-winst van 1.50 millioen tegen 775.767 in 1932. De Tidewater Associated behaalde in 1932 een winst, gelijk staande met 1.90 per ge woon aandeel tegen 0.54 in 1932. De netto-winst van de Consolidated Oil Corp. over 1933 bedraagt 134.000 tegen 1.60 millioen in 1932. De Amerikaansche petroleum-productie is de af geloopen week met 111.650 vaten tot 2.449.300 vaten gestegen. De benzine-voor- raden bedragen thans 39.423.000 vaten en de voorraden van benzine en stookolie te zamen 102.853.000 vaten. De American Teleph. and Telegr. zal de loonen verhoogen, waarmede deze per jaar met 2y2 millioen zullen stijgen. De bedrijfsontvangsten van de Kennecott Copper bedroegen in 1933 43.39 millioen tegen 26.03 millioen in 1932 en 52.53 millioen in 1931. De netto-winst bedroeg 2.30 millioen (vorig jaar verlies van 7.10 millioen). De inkomsten van de Canadian Pacific bedroegen de af geloopen week 2.163.00 of 403.000 meer dan in dezelfde week van het vorig jaar. In Amerikaansche landbouwkringen loo- pen geruchten, dat de Vereen. Staten waar schijnlijk een verhooging hunner graan- contingenten zullen vragen. De winst van de Nederl. Kabelfabriek over 1933 bedraag f 1.281.577 tegen f 1.030.847 het vorig jaar. Het dividend bedraagt 16 pCt. (vorig jaar 15 pCt.). In het jaarver slag wordt de voldoening uitgesproken, dat, ondanks de tegenwoordige moeilijke om standigheden, de omzet, vooral voor exporU kon worden uitgebreid. SOERABAJA, 18 April (Aneta) De Zee- krijgsraad zette de behandeling voort der zaak van de zestien officieren van „De Zeven Provin ciën'*. Thans zijn negen van de zestien verhoo ren van beklaagden volkomen zonder emotie ver handeld. Het restant dezer verhooren zal ver moedelijk de zitting van heden in beslag ne men, waarna Vrijdag het requisitoir zal wor den genomen, gevolgd door de pleidooien, welke mogelijk Zaterdag zullen worden beëin digd. SOERABAJA, 18 April Aneta De vierde zittingsdag van den Zeekrijgsraad begint met de voorlezing van het verhoor van beklaagde luite nant ter Zee derde klasse A. N. baron de V. van S., die als chef van het radio-station aan boord van de „Zeven Provinciën" absolute radio-cori- tröle onmogelijk oordeelt, tenzij de radio-officier zelf marconist is en onafgebroken met de kop telefoon in de radiohut zou zitten. Het verhoor zegt, dat het onverantwoordelijk zou zijn, indien een jong officier door een daad t.w. schieten de geheele situatie zou veranderen. Dan wordt in het verhoor behandeld de komst in de radiohut van den luitenant ter Zee twee de klasse D. D., die mededeelde dat geen ge bruik van wapens mocht worden gemaakt en dat de officieren zich moesten verzamelen in de longroom. Korporaal Boshart trad daarna de Radiohut binnen en voegde SI. die aan het seinen was, toe: „Op wiens orders sein je?" waarop SI. antwoordde: „Pas op, „kijk wat mijnheer in z'n handen heeft!" Korporaal Bos hart zei hierop: „Zoo'n dingetje heb ik ook." Hij haalde hierbij een pistool te voorschijn en hield dit ter hoogte van de heup en verzocht baron de V. van S. zich direct naar de long- room te begeven. Ofschoon beklaagde oor spronkelijk van plan was de radiohut ten koste van alles te behouden, heeft hij niettemin de radiohut verlaten, omdat de eerdere, door den luitenant ter zee tweede klasse D. hem gedane mededeelingen als orders waren op te vatten. Bovendien was zijn doel door het uitseinen der door hem geschreven telegrammen bereikt. Be klaagde voegde een zijner collega's toe: „Die ploert van een Boshart heeft me de radiohut uitgejaagd. Je zou hem een kogel door z'n kop jagen!" De uitdrukking „uit de radiohut jagen" heeft hij in een oogenblik van opgewondenheid gezegd, daar hij vrijwillig is heengegaan. Beklaagde, officier van den Marine stoom vaartdienst tweede klasse, L. de W., geeft toe, dat hij had moeten trachten, zich toegang tot de machinekamer te verschaffen. Hij achtte «echter zulks niet belangrijk en zag het nut De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde vandaag den conferencier en „zanger van het levenslied" C. P., wegens ontduiking van de inkomstenbelasting tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van drie jaar en tot een geldboete van f 1000. Het O. M. had drie maanden voorwaarde lijk en f 300 gerequireerd. P. was op 3 Januari jl bij verstek ver oordeeld tot drie maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Hij kwam van dit vonnis in verzet, zoodat de zaak op 4 April jd. opnieuw diende. In de plaats van Mr. M. P. L. Steenberghe, die wegens drukke werkzaamheden als lid van den Nljverheidsraad heeft bedankt, heeft de algemeene R. K. Werkgeversvereeniging als zoodanig benoemd: den heer K. L. H. van der Putt, directeur der N. V. van der Putt de Vlans' sigarenfabrieken te Eindhoven. Voorts heeft genoemde vereeniging den heer Ir. F. H. E. Gul jé, directeur der N. V. Nederlandsche Electro-laschmij. te Leiden, aangewezen, om als buitengewoon lid de beraadslagingen van den Nijverheidsraad over verschillende onder werpen bij te wonen. De vorige week werd in het verslag van een mishandeling voor het Haagsche Gerechtshof vermeld, dat de president den verdediger, mr. Tj. P. Schaper het woord ontnomen had. Naar het „Vaderland" verneemt, heeft mr. Schaper dienaangaande een onderhoud gehad met den deken van de Orde van advocaten, mr. Telders, die na mr. Schaper's uiteenzetting geenerlei reden vond om de houding van de zen advocaat af te keuren. Naar verluidt maakt de heer K. Toomstra se cretaris van de A. J. C. een goede kans binnen kort de opengevallen plaats van K. Vorrink in het hoofdbestuur dier organisatie in te nemen. Hr. Ms. onderzeebooten K. XV en K. XIV, onder bevel van den luitenant ter zee der le kL J. L. K. Hoeke en den luitenant ter zee der 2e kL O. de Booy zijn 17 April te Padang aangekomen. De Crisis-Rundveecentrale maakt bekend, dat met ingang van deze week de levering van nuchtere kalveren aan de daartoe in aanmer king komende slachterijen niet langer moge lijk zal zijn op Zaterdag. Benoemd tot notaris binnen het arrondisse ment 's Gravenhage ter standplaats 's Graven- hage A. J. M. Kraft, candidaat-notaris te 's Gravenhage, in de plaats van W. C. J. J. baron van Voorst tot Voorst, eervol ontslagen. daarvan niet in. Beklaagde oordeelde het beter, om gezamenlijk een aanval van de muiters op het halfdek af te wachten. Beklaagde was na de conferentie met de muiters opgelucht, daar bij deze conferentie was gebleken, dat de mui ters niet tegen de officieren wilden optreden. Beklaagde was het volkomen eens met het defensief beleid van den luitenant ter Zee van B., te meer, waar deze gedragslijn zj. ongetwij feld de goedkeuring van de regeering zou weg dragen. Het openlijk dragen van wapens achtte beklaagde provoceerend en prikkelend, hetgeen zeer ongewenscht was, daar het geringste arg waan wekte. Het nemen van initiatief lag niet op den weg van beklaagde, omdat hij officier bij den mari nestoomvaartdienst was. Leiding behoorde uit te gaan van den oud sten aan boord aanwezigen luitenant ter zee. Bij het vorderen van de zitting blijkt, dat nog slechts drie van de zeven resteerende verklarin gen van beklaagden zijn voorgelezen, zoodat het onwaarschijnlijk wordt geacht, dat het requisi toir nog heden aan de orde zal komen. Voorts wordt besloten, morgen, den verjaardag van Prins Hendrik, geen zitting te houden. De Staatscourant van hedenavond zal een Koninklijk Besluit bevatten van 17 April 1934, nummer 22, waarbij ten eerste met ingang van dien datum op. zijn verzoek eervol ontslag wordt verleend aan Mr. T. J. Verschuur, als Minister van Economische Zaken, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, den lande in deze moeilijke tijden bewezen; Ten tweede, dat tijdens de ontstentenis van een Minister van Economische Zaken het be heer van het Departement van Economische Zaken ad interim wordt opgedragen aan den Minister van Staat, Minister van Koloniën, voorzitter van den raad van Ministers, Dr. H. Colijn. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 22 t.m. 28 April 1934 de prijs voor het taxe-gedeelte van sonsumptie- meik, gekocht op Regeeringscontract, is be paald op 4% cetn per Liter, met dien ver stande, dat voor melk van de eerste klasse dea» prijs wordt verhoogd met de kwaliteitspremie en voor die van de derde klasse wordt vermin derd met de kwaliteitsafdracht van M cent. De afdracht op andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2% cent per Liter. Dinsdagavond omstreeks zeven uur is de 45-jarige caféhouder W. van Gelderen uit Well (in de Bommelerwaard), toen hij den weg bij zijn huis overstak, door een hittekar overreden en inwendig zwaar gekwetst. Hij werd naar het Protestantsch Ziekenhuis te Den Bosch overge bracht. De man verkeert in levensgevaar. ..HUIZEN, 1875 M. KRO 8.00 Morgen concert. 10.00 NCRV Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst door Ds. Joh. J. van Petegem. 10.45 Leger des Heils-kwartiertje. Gramofoonmuziek. 11.00 KRO Gramofoon muziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.15 Het KRO-or- kest o.l.v. Marinus van 't Woud. 2.00 NCRV Cursus fraaie handwerken door mej. G. Ablij. 3.00 Vrouwen-halfuurtje. 3.30 Gra mofoonmuziek. 3.45 Verzorging zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. A. J. Wormgoor. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze Jeugd door H. J. Steinvoort. 5.30 Septet o.l.v. Piet v. d. Hurk. Orgel: Ferd. Kloek. 6.30 Attentie voor de Chr. Sportorganisaties in Nederland. 6.45 C.N.V. Kwartiertje. 7.00 Politieberichten, ge volgd door Ned. Chr. Persbureau, pl.m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Weekoverzicht: „Wat er op de wereld gebeurt", door Corn. A. Caryé. 8.00 H. Moll Messe van Joh Seb. Bach. Uitzending uit de Gemeentelijke Con certzaal, te Haarlem. Medewerkenden: Jo Vincent, sopraan, Annie Woud, alt, Louis van Tulder, tenor, Max Kloos, bas, Louis Smitshuyzen, bas. Cor Kwant, fluit, Joh. Vink en F. Bels oboi d'amore, Jean Oellers, viool en Marie Landré, clavecimbel. George Robert, orgel, het koor der Ned. Bachver- eeniging. Het Utrechtsch Stedelijk orkest. Dirigent: Anton van der Hoest. 10.00 Vaz Dias. 10.30 Gramofoonmuziek 12.00 Slui ting. HILVERSUM, 301 M. 8.00 AVRO Tijd sein AVRO-Klok. 8.01 Gramofoonmuziek. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmu ziek. 10.30 Solistenconcert door Mevr. M. R. Klatte, piano en Bram. Keereweer, zang. a. d. vleugel: Anton Kiumper. 11.00 Knip cursus kinderkleeding door Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 9e Les. 11.30 Voortzetting solistenconcert. 12.00 Tijdsein. AVRO-Klok. 12.01 Lunchconcert door Kovacs Lajos en zijn orkest met Intermezzi van gramofoon muziek. 2.00 Concert door Jan de Vente. fluit, Egbert Veen Jr., viool en Egbert Veen Sr., piano. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Ver volg knipcursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees, 21e les. 3.45 verzorging zender. 4.00 Mevr. Antoinette van Dijk spreekt vooi zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramo foonmuziek. 5.00 Radiotooneel voor de jeugd. Studio-opvoering van ,.Od zoek naar de schatten van Bidoux". 5.30 Gramofoon muziek. 6.30 Sportpraatje door H. Hollan der. 7.00 Vioolrecital door Nicholas Roth. a. d. vleugel Egbert Veen. 7.50 Engelsche les voor beginners door Fred. Fry. 23e les. 8.00 Tijdsein AVRO-Klok. 8.01 Vaz Dias. 8.05 Concert door het omroeporkest o.l.v. Nico Treep Solisten: Elly Ney, piano en Marcel Wittrisch, tenor. 9.00 'Gramofoonmuziek. 9.30 Concert door het omroeporkest o.l.c. Nico Treep, m.m.v. Marcel Wittrisch. tenor. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. 12.00 Tijd sein en sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 7 uur Duitsche avond. Gevarieerd concert door het om roeporkest o.l.v. Henri Pensis. 7.40 Vervolg gevarieerd concért. 8.35 vervolg gevarieerd concert 8.55 Zangrecital door Elisabeth Corty. 9.25 Moderne Duitsche muziek o. 1. van Henri Pensis. 9.50 Vervolg Duitsche muziek. 10.10 dansmuziek en gevarieerd gramofoonplatenprogramma. BRUSSEL, 484 M. 12.30 Gramof.muziek. 4.20 Het omroeporkest. 5.35 Omroeporkest o.l.v. Karei Walpot. 8.35 Het omroeporkest o.l.v. Franz André. 9.30 Accordeon- en jazz muziek. BRUSSEL 322 M. 12.30 Orkest o.l.v. Karei Walpot. 6.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Het omroeporkest o.l.v. Franz André. 9.30 Gra mofoonmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 A. Ben- dix's ensemble uit restaurant „Wivex". 2.05 Carl. Rydahl's instrumentaal ensemble. 7.20 Het symphonieorkest en het omroepkoor, m.m.v. solisten, o.l.v. Egiste Tango. BERLIJN, 357 M. 6.20 Pianorecital door Heinrich Steiner. 6.35 Het Omroepkoor o.l.v. Prof. Dr. Fritz Stein. 9.50 Concert. HAMBURG, 332 M. 12.20 Gramofoonmu ziek. 3.20 Concert. 10.20 De omroepdanska- pel. 11.25 Eva Schelee, sopraan en Karl- helnz Schulz, tenor, het mannen- en vrou wenkoor o.l.v. Gerhard Gregor zingen lie deren van Schubert en Brahms. LANGENBERG, 456 51. 12.20 Het kleine orkest o.l.v. Leo Eysoldt. 3.20 Militair con cert. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.20 Het groote omrAporkest o.l.v. Dr. Wilhelm Buschkötten DAVENTRY, 1500 M. 12.20 Het Rutland Square en New Victoria Orkest o.l.v. Syd ney Phasey. 2.20 Het Northern Studio Or kest o.l.v. John Bridge. 8.20 Radio Mili tair Orkest o.l.v. E. Walton O'Donnel. 11.05 Howard Jacob en zijn Band in café Anglais. PARIJS (Eiffel) 1389 M. 7.50 Piano re cital door Maria Antoinette Pradier. PARIJS, (Radio) 1648 M. 11.30 Het Vic tor Pascal-orkest. 7.20 Kamermuziek. 9.50 Het Goldy-Jazz-orkest speelt dansmuziek. MILAAN, 369 M. 4.50 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonmuziek. 8.05 „La mascotte", ope rette van Audran. ROME, 421 M. 4.20 Vocaal en instrumen taal concert. 5.15 Gramofoonmuziek. 8.05 concert. WEENEN, 507 M. 11.20 Het omroeporkest o.l.v. Jozef Holzer. 3.30 Gramofoonmuziek. 16.35 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Jozef Holzer. 9.35 Orgelconcert door Karl Walter. 10 00 Gramofoonmuziek. WARSCHAU, 1415 M. 4.15 Concert. 7.25 Poolsch concert door het omroeporkest o.l.v. J. Ozimniski. 9.25 Dansmuziek. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS WIJ In Clermont-Ferrand verdedigde van Egmond onze kleuren. Het eindresultaat van de sprint wedstrijden was: 1. Richter; 2. van Egmond; 3. Beaufrand. Eeni nternationale handicap had tot resultaat, dat Oilier eerste werd, van Egmond tweede en Richter derde. Zondag as. vinden in Croisé-Laroche interna tionale wielerwedstrijden plaats. Hieraan nemen o.a. deel: Jan van Kempen, Cor Wals, Archam- baud, Lapébie, Buysse, Deneef, etc. De tweede Antwerpsche zesdaagsche zal, zoo als reeds gemeld, plaats vinden van 8 tot 14 Maart a.s. De winnaars van de eerste zesdaag sche, PijnenburgWals, hebben al hun con tract onderteekend. In Deume werd Jan van Kempen derde in een omniumrace met 16 punten en achter 1. Kaers; 2. Faure. Vierde werd Hamerlynck. Een wedstrijd over 1 Kilometer tegen het hor loge werd gewonnen door Kaers. 2. Jan van Kempen; 3. Hamerlynck. In een achtervolging wonnen Iluybrechts en Denaeve op tandem van Faure op het nieuwe horizontale rijwiel, den élocar Daarentegen ver sloeg laatstgenoemde met zijn velocar achtereen volgens zijn tegenstanders Hamerlynck. Kaers en Jan van Kempen, die op gewone fiesten reden. In Hofstade werd Klaas van Nek Jr. eerste in een omniumwedstrijd voor Miethe, Dewolf en Tonani. Kampioenscompetitie Oostelijke voorronde BeslissingswedstrijdVostaS. D. O. C. C. Eerste klasse Zuid I: Valkenburg—Volharding KerkradeCaesar R. K. O. N. S.—R. K. V. V. L. H. V. V.—Kimbria Zuid 11; Mulo—Brabantia Venlo—Best Vooruit GennepVenlosche Boys West I: D. E. M.—V. I. C. V. V. IJ.—Wilskracht West II: D. H. L.—G. D. A. SpartaanH. B. C. T. Y. B. B.Leonidas DonkSantpoort De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland voor amateurs te Den Haag werden Maandag voortgezet en beëindigd. De resultaten hiervan waren als volgt: Middengewicht: Kroet (Amsterdam) w.o.p. van Reyden (Rotterdam). Bantamgewicht: Nieuwenbrug (Den Haag) w.o.p. van Roeland (Amsterdam). Vedergewicht: Nicolaas (Den Haag) w.o.p. van Casseres (Amsterdam). Wel- tergewicht: Deckers Jr. (Den Haag) w.o.p. van Bril (Amsterdam). Zwaar Middengewicht: Van Bennekom (Rotterdam) wint van Kiks (Amsterdam) door disqualificatie van laatst genoemde wegens te lagen stoot in de tweede ronde. Zwaargewicht: De Gooyer (Den Haag) w.o.p. van Verhoef (Amsterdam). De winnaars van deze partijen werden allen kampioen voor 1934. Voor vrij talrijk publiek vonden Maandag te Rotterdam Internationale bokswedstrijden voor professionals plaats, welke georganiseerd werden door den promotor Huizenaar. De wedstrijden werden geopend met eenige bijpartijen die het volgende resultaat hadden: Jackie (België) w.o.p. van Spaan (Rotter dam) na zes ronden van drie min. Robert Disch, lichtgewicht kampioen van Nederland w.o.p. van den Franschman F. Donyl na 10 ronden van drie min. De eerste hoofdpartij, tevens de laatste partij voor de pauze ging tusschen Harry Staal (Nederland) en A. Salvage (Frankrijk) over 10 ronden van drie min. Het was een bijzonder hard gevecht waarbij de Rotterdammer harde punches liet zien. De Franschman was echter in goeden vorm en betaalde met gelijke munt De uitspraak van de jury luidde tenslotte: onbeslist. Na de pauze traden tegen elkaar in den ring Huib Huizenaar, weltergewicht kampioen van Nederland en Sarens (België). Het werd een fraaie partij waarin de Rotterdammer van begin tot einde in de meerderheid was en daar door de meeste punten behaalde. De Belg bood goeden tegenstand en er werd zeer kundig ge bokst. Onze landgenoot won op punten. Ric 6 Rac. „hen van mijn gedichten heeft me honderd gulden opgebracht". „Hoe zool Welke uitgever heeft het er voor gegeven?" ,4k heb het aangeteekend over de post gestuurd met een aangegeven waarde van honderd gulden. En nu is de zending roekgeraakt. ALKMAAR, 18 April Voorjaarsmarkt Aanvoer 2367 runderen. Kalfkoeien 160275, Geldekoeien 110200, Finken 60110, Stieren 65200. Handel stug. AMSTERDAM, 18 April 317 vette kalveren: le kw. 5660, 2e kw. 4454, 3e kw. 34—42 per K.G. levendgewicht, 88 nuchtere kalveren per st. 2.50—5.00 347 varkens: van 90—110 K.G. 43—44, zware varkens 4243, vette varkens 4042 per K. G. slachtgewicht, 3 wagops geslachte runde ren uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren: Groote aanvoer, slechte handel, lagere prijzen. Varkens: Matige aanvoer, slepende handel, prijzen als Maandag. BROEK OP LANGEND1JK, 18000 K. G. Roode kaol 1—3.50, 75000 K.G. Gele kool 4.10—6.50, 27.000 Deensche Witte kool 5—5.20, 6700 K.G. Uien: Gele Uien 0.80—1.00, Grove 1.10—1.30, Gele Drielingen 0.80. LEIDEN. Roode kool 47.60, Savoye kool 7.50 —11, Pieterselie 2.10—3.40, Prei 0.70—2.60, Radijs 1.40—3, Kropsalade 1—6.30, Selderie 0.50—1.00 per 100 stuks. Kroten, gek. 36, Witloof 215, Postelein 1521,Spinazie 34, Uien 11.90, Wortelen 37.20 per 100 Kilogram. NOORD-SCHARWOUDE, 18 Sept. 500 K.G. Aardappelen Bevelanders 2.60—2.70, 6500 K.G. Uien Drielingen 0.80, Uien 0.801.10, Grove Uien 0.80—1.10, 21400 K.G. Roode kool 1—2.70, 38.400 K.G. D. witte kool 4.40—6.00 10-000 K.G. Gele kool 36.40. PURMEREND, 17 April Vrije markt Ge meentelijke Kaasbeurs. Aangevoerd 23 partijen kaas, wegende 51.000 K.G., handel matig. Hoogste prijs 19 gld. per 100 K.G. Coöp. Centrale Eiervelling: Aanvoer 260.000 eendeieren 2.65—2.85 per 100 stuks, aanvoer 120.000 kipeieren, prijzen: 70-80 K.G 2.803.70, 65-66 K.G. 2.45—2.60, 63-64 K.G. 2.30-^-2.50, 60-62 K.G. 2.20-2.40, 58-59 K.G. 2.20—2.30, 56-57 K.G. 2.10—2.20, 53-55 K.G. 2.00—2.20, 50-52 K.G. 1.90— 2.00, WOERDEN, 18 April Kaas Aanvoer 131 partijen le soort met R.M. 18—19, idem 2e soort met R.M. 1517, handel matig. WOGNUM, 17 April Witlof le soort 6.90— 8.90, aanvoer 20.000 K.G., idem 2e soort 3.906.00, idem 3e soort 23.80,. Spinazie 2.504.70, Pos telein 1114, Sla 3—5.20, Andijvie 1.40—2.50, Ra dijs 1—1.90. WARMENHUIZEN, 17 April Heden besteedde men voor Gewone uien 1.60, Gele kool 4.105.90, Roode kool 1.003.70, Roode kool 2e soort 1.00 1.801.80, Witte kool 5.30—6.40 per 100 K.G. (Niet officieel) 3de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 18 April 1934 Hooge prijzen f 1000.— 13207 f 400.— 1961 f 100.— 15950, 18102 Prijzen van f 45. 82 235 258 265 282 562 990 1597 1927 2147 2153 2318 2357 2391 2392 2484 2519 2571 3101 3280 3477 3490 3666 3967 4045 4109 4126 4133 4436 4607 4682 4683 4866 4965 4978 5269 5308 5382 5383 5801 6234 6699 6856 6869 6995 7356 7410 7560 7652 7653 7936 8862 9192 9286 9713 9832 10118 10540 11298 11634 11646 11923 12013 12018 12763 12799 13266 13311 13499 14105 14366 14865 15135 15209 15656 15716 15789 16517 16553 16714 16876 16943 17101 17898 18149 18400 18696 18701 19263 19298 19333 19588 19771 20111 20592 20757 Voetbal is maar 'n puik zaakje 1 Goed er zijn club-directies, die steen en been klagen en het woordje malaise op alle mo gelijke wijzen liefkoozen, doch behalve ae clubs met klinkende namen, vaart de Football Asso ciation er lang niet slecht bij. Zoo vloeide' er jongstleden Zaterdag maar liefst £20.173 in de Wembley-kassen, welk kapitaal door 92.963 voetbalminnaars werd gefourneerd, 't Kan schikken, dunkt ons! Nu werd er in het Imperial Stadium echter een buitengewone gang aan het Engelsche voet- balmenue opgediend de match Engeland ver sus Schotland. Zooals wij reeds hebben aan gekondigd heeft de jarige Sir Frederick Wail werkelijk zijn wensch ten uitvoer gebracht, en was hij op Wembley verschenen. Hierbij werd hem bfj het „Community Singing" een leuke attentie gebracht, doordat hem het „for he is a jolly good fellow!" werd toegezongen. De match is, zooals bereids werd bericht, door Engeland met 30 gewonnen. Deze cijfers zyn bepaald geflatteerd, want een krachtsverschil dat dezen uitslag rechtvaardigde, bestond er niet. Good old England bracht de volgende vertegenwoordiging. Moss (Arsenal)Cooper (Derby County) Hapgood (Arsenal)Stoker (Birmingham) Hart (Leeds United); Copping (Leeds United); Crooks (Derby County)Carter (Sunderland) Bowers (Derby County); Bastin (Arsenal); Brook (Manchester City). De Schotten, die twee Chelsea-menschen in de gelederen hadden, n.l. doelman Jackson en centreforward Gallacher, deden hun reputatie op schitterende wijze gestand. Hun positie-spel was in een woord voortreffelijk, zoo zelfs, dat Engeland hiervoor het hoofd had te buigen, zij 't ook, dat dit prachtig werk niet in doelpun ten kon worden uitgedrukt, dank zy phenome- naal keeper van Moss. Intusschen heeft deze match Arsenal hoofd brekens gekost. Zij had, zooals uit boven aangegeven op stelling blijkt, drie spelers af te staan, en haar verzoek aan het F. A.-bestuur om in overleg te treden werd van de hand gewezen. Achteraf beschouwd hebben de Londenaars er geen nadeellge gevolgen van ondervonden, doch de absentie van drie spelers had even goed haar voorsprong, en uitzichten op het kampioenschap in gevaar kunnen brengen. Te meer valt dit op, omdat Huddersfield Town door een 41 overwinning op New-Castle Uni ted thans alle krachten in het werk stelt om de geleden schade in te halen. Arsenal, bewust dat zij voor 'n moeilijke taak tegen Liverpool kwam te staan, heeft zich zelf overtroffen, zij 't ook, dat de Liverpool-achter- hoede enkele bokken schoot, wat haar duur kwam te staan. Een dergeiyke luxe kan men zich niet ongestraft permitteeren, want nadat Beasley eerst had gescoord, toen Joe Hulme tegen de deklat had gekogeld, nam laatstge noemde 't tweede doelpunt voor zijn rexening, toen Riley wat ontactisch zijn heiligdom uit vluchtte; Joe en een onbewaakt doel.... 20. Wel scoorde de thuisclub in de tweede helft eerst tegen, doch Hulme kwam na een snelle Arsenal-attaque scherp naar binnen geloopen op een pass van Beasley, waardoor de Londe naars door een nieuw succes zich vrywel veilig stelden. Pas kort voor het eindsignaal liep Liverpool nog een doelpunt in, doch verande ring onderging de score niet meer. Deze zege beteekent voor Arsenal vrijwel den klap op den vuurpijl, want 't is haast ondenk baar, dat de gunstige positie in de resteerende vier wedstrijden nog ten nadeele van de High- bury-club zal keeren. Mogelijk nog meer enthousiasme heerscht er op Stamford Bridge, 't Is ook waarlijk frappant zoo kranig de Chelsea-lieden hun eindspurt vol houden, want Zaterdag werd de vijfde zege praal in successie geboekt, tls een ptestatie, die eenvoudig bewondering afdwingt, en dat de massa by den kamp tegen Everton in de twee de helft schier gek van vreugde werd, is alles zins begrijpeiyk. Vergeiykt u slechts de rang- ïyst-posities van 25 Maart en die van thans: laatste plaats 33 8 7 18 23 ptn. 46—58 negentiende pl. 38 13 7 18 35 60—60 Treedt de bewonderenswaardige eindspurt hier niet prachtig naar voren, vyf overwin ningen met een dcelpunten-average van 142! Natuurlyk mogen we nog geen „hè" roepen, vóór we over de brug zyn, doch 't heeft nu wel allen schijn, dat de Chelsea-ploeg na vry wel het geheele seizoen de rangiyst te hebben besloten, op het nippertje nog den dans ont springt! Natuurlyk biedt het team geen „hoogeschool- voetbal"! Het spel is niet van 'n gehalte, zooals Ar senal en andere teams 't zoo vaak te genieten geven, maar 't boeit door zyn snelheid en overrompelend karakter. Er zit vuur in de ploeg en dit gevoegd bij genoemde eigenschap pen schept legio spannende momenten voor den vyandelijken doelmond. Een week of wat geleden schreven we, dat ondanks zijn schitterende capaciteiten Hughie Gallacher juist niet de man was, die Chelsea als aanvalsleider noodig had. Door een toeval een blessure trad Mills als zqn plaats vervanger op, en van stonde af aan bood het aanvalsspel een geheel anderen aanblik. Zoo was 't ook Zaterdag weer tegen Everton. De Toffees waren waariyk niet zwakker, doch te gen zoo'n stroom van enthousiasme bleken doelman Sagar en zijn mannen niet bestand. Na een puntlooze eerste helft zorgden Mills en Horton voor de beide beslissende goals. De toestand van Sheffield United is intus schen hopeloos geworden. Een nieuwe neder laag tegen West Bromwich Albion met 1—0 bezegelde vrijwel het lot van de United. De groote vraag is thans, wie zal als nummer twee de trap afdalen? New-Castle United is door de reeds gememoreerde nederlaag tegen Huddersfield Town op de gevreesde plaats aan geland, doch staat gelijk in punten met Bir- mingham( dat een verdienstebjk geiyk spel uit het vuur sleepte tegen Aston Villa. Om die zoo zeer gevreesde plaats zal in de thans nog res tende ontmoetingen nog een heete strijd wor den geleverd. Nog enkele weken van groote spanning wach ten, alvorens het pleit beslecht zal zijn. Na de gevechten van Zaterdag geeft de rang iyst het volgende beeld: Arsenal 38 23 8 7 54 ptn. 69—43 Huddersfield Town 38 20 10 8 50 M 81—54 Tottenham Hotspur 40 20 7 13 47 75—51 Derby County 39 17 10 12 44 67—49 Sunderland 40 15 12 13 42 77—52 Blackburn Rovers 40 17 7 16 41 67—75 Manchester City 39 15 11 13 41 55—67 Sheffield Wednesday 39 16 8 15 40 56—59 Leeds United 38 16 7 15 39 71—59 West Bromw. Albion 39 15 9 15 39 70—65 Everton 38 12 14 12 38 57—56 Wolverhn. Wand. 39 13 12 14 38 71—77 Stoke City 39 14 10 15 38 53—64 Leicester City 37 13 11 13 37 53—59 Portsmouth 38 13 11 14 37 45—51 Aston Villa 38 13 9 16 35 ft 68—68 Middlesborough 39 14 7 18 35 60—75 Liverpool 40 12 10 18 34 74—84 Chelsea 38 13 7 18 33 60—60 Birmingham 39 10 12 17 32 ft 44—50 Newcastle United 40 9 14 17 32 62—74 Sheffield United 39 11 6 22 28 55—98 In de Tweede Divisie biedt de top het vol gende beeld: Grimsby Town 39 26 Brentford 39 20 Bolton Wanderers 39 20 Preston North End 39 20 5 8 57 ptn. 93—53 7 12 47 78—57 7 12 47 72—53 6 13 46 67—52 Dat thans by de aanstaande ontknoopingen de spanning ten top is gestegen laat geen twy- fel meer over, zoodat het programma van Za terdag geheel in het middelpunt der belang stelling staat: ArsenalSunderland BirminghamTottenham Hotspur Blackburn RoversStoke City Derby CountyAston Villa EvertonPortsmouth Leeds UnitedSheffield United Manchester CityChelsea Middlesbrough.—Huddersfield Town Newcastle UnitedWolverh. Wanderers Sheffield Wednesday—Liverpool West Bromwich AlbionLeicester City Voor de bezetting van de tweede plaais in de Tweede Divisie zijn belangryk: Huil CityPreston North End MillwallBrentford Southampton—Grimsby Town Swansea Town—Bolton Wanderers

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6