peciale Manbieding Moderne Heerencostuums Costuums naar Maat nraille toren DESRAARNESTAD HAARLEM Inventarisatie land- en tuinbouw Regenjassen KLEEDING NAAR MAAT 35-40-45-50 J. VAN DAM SCHOUS IRUKVERK VERZORGT ADVERTEERT IN DIT BLAD LANDBOUW-CRISISFONDS Het huis voor smaakvolle kleeding! Trouwplannen? Eerst de keuken HAS5AUUAH 51 S. J. DE GOEDE VRIJDAG 20 APRIL 1934 Prijsverhouding boter en margarine NV DRUKKERIJ BUR.v.d.NEDERL EUCHAR. BOND! De minister is niet geheel zonder hoop, dat in 1934 en 1935 voor de geheele zuivelproductie afzet zal kunnen worden gevonden Verlaging tarweprijs Melkveehouderij Zorgvolle vooruitzichten Fruit en warmoezerij- gewassen Consumptie-aardappelen Saneering boom- en bloem- kweekerij DAMMEN Om 't hoofdklasse-kampioenschap Persoonlijk kampioenschap van Nederland Haarl. Damclub IV/VDamver. D.O.S. I Hoofdklasse clubkampioenschap UIT DEN OMTREK Botter in nood „Velserend" gerestaureerd De onteigening in den Haarlem mermeer Vervoer aardappelen BLOEMENDAAL HEEMSTEDE VELSEN ZAANDAM VRAGENBUS MET 2 PANTALONS VANAF f 18.75 tot 35 GULDEN Groote sorteering vanaf f 3.75 tot 29 Gulden onder volle garantie EEN STIJGEND SUCCES IS ONZE AFDEELINC RUIME KEUZE IN IEDERE CEWENSCHTE STOF! Onze Stoffen Coupe en afwerking onder volle garantie!! MET 2 PANTALONS 2 X PASSEN GULDEN 78 CED. OUDE GRACHT 78 OUDE GRACHT 30 TELEPOONÜÖÖ6 REUZEN AFSLAG VERKRIJGBAAR Bewerken van PaterVan Dijk! O CD O CP CD O C3 9 Bel even 11101 Aan de Memorie van Antwoord over de wets ontwerpen inzake crisissteun aan den land bouw, waarvan we reeds een groot gedeelte ver meldden, is nog het volgende ontleend: Het ligt in de bedoeling om voor de uitvoe ring van onderscheidene landbouw-crisismaat- regelen omstreeks 15 Mei as. een inventari satie van land- en tuinbouw te houden, terwijl de bewerking van het verzamelde materiaal met het oog op het leggen van verband tus- schen de onderscheiden gegevens centraal zal geschieden bij het Landbouw-Crisisbureau. Deze telling zal omvatten alle land- en tuin- bouwgewassen, welke door de als georgaiuseer- den bij een crisis-organisatie aangeslotenen worden geteeld en alle veesoorten, welke door deze personen worden gehouden, zulks in te genstelling met vorige inventarisaties, waarbij verschillende onderdeelen van de betreffende bedrijven afzonderlijk werden geteld. De minister is van meening, dat de ver anderde omstandigheden van de akkerbouw bedrijven, die nu door meer kanalen steun ver langen, een verlaging van den tarweprijs tot ƒ11 per K.G. rechtvaardigen. Hij hoopt, dat deze verlaging geen aanleiding zal geven tot verlaging van de arbeiderslocnen. Verhooging van het mengpercentage tot 40 acht de minister niet noodzakelijk. Het tegen woordig gevolgde systeem voldoet goed. Naar de meening van den minister is het niet zoozeer de werking van de Lanabouw- Crisiswet geweest, die den invoer van granen belemmert, als wel de verminderde exportmo gelijkheden van dierlijke producten. Hoewel ongetwijfeld meer gerst en rogge zullen wor den verDouwd dan in het vorige jaar, Is deze vermeerdering toch slechts voor een zeer klein deel het gevolg van omzetting van grasland in bouwland. De minister is niet geheel zonder hoop, dat in 1934 en 1935 voor de geheele zuivelproductie afzet zal kunnen worden gevonden. Wanneer dit mogelijk zal blijken te zijn, is zulks echter' minder het gevolg van de beperking van den rundveestapel dan wel van het tot stand ko men van export-overeenkomsten met enkele landen en van het behoud van vrijen export jsvoor boter ook in 1935 naar Engeland. tx- Zonder dezen export zou men onherroepelijk vastloopen, zelfs al werd de veestapel nog aan zienlijk meer beperkt dan door de voorgenomen afslachting van 210.000 stuks. Deze afslachting toch zal niet meer bewerken dan een voorkoming van de uitbreiding van het aantal melk- en kalfkoeien boven het ni veau, bij de veetelling in den zomer van 1933 door de Crisis-Rundvee-Centrale aangetroffen. Zou het aantal melk. en kalfkoeien terugge bracht worden tot het peil van 1930 met welk peil de voorgenomen teeltregeling in over eenstemming is dan zou de afslachting wel haast 400.000 stuks moeten bedragen; zelfs in dit geval zal de veestapel nog grooter zijn dan indertijd door den betreffenden Regeerings- commissaris bij de toen geldende export-voor uitzichten werd becijferd als biedende een re delijke kans om zonder te verre doorvoering van het menggebod afzet te vinden voor üe pro ductie tegen een richtprijs, die de onmisbare productiekosten dekt. De vooruitzichten van de melkveehouderij zullen dan ook de allergrootste zorg bieden, indien de desbetreffende kringen niet ten volle doordrongen zijn van de noodzakelijkheid, dat de voorgenomen afslachting van 210.000 stuks een minimum is en de volgens de ontworpen teeltregeling toegestane aanfok van 350.000 stuks vaarskalveren een maximum is, waaraan onder alle omstandigheden de hand moet wor den gehouden. Bij deze verhoudingen is de mogelijkheid van export, ook al is die verlies- brengend, een niet genoeg te waardeeren ze gen. Zou deze export of een belangrijk gedeelte ervan wegvallen, zoodat voor een veel grooter deel van de productie afzet in het buitenland moet plaats vinden, dan zal de financieele einduitkomst voor den veehouder belangrijk ongunstiger zijn dan nu bij het bestaan van een verliesgevenden export het geval is. Indien de omstandigheden met betrekking tot den afzet der producten zulks noodig ma ken, is de minister niet ongenegen, de prijs verhouding tusschen boter en margarine op 4 3 te brengen. Deze verhouding zal dan be werkstelligd worden door een verlaging van den boterprtjs. Wat betreft de beperking van den rundvee stapel zegt de minister het volgende: Zou in dit opzicht niet de volle medewerking der melkveehouders verkregen worden, dan is het ook doelloos, de crisis-zuivelwet te hand haven en blijft als eenige uitweg blijvende of tijdelijke intrekking der steunmaatregelen ten behoeve der melkveehouderij over, waarbij het aan het spel van natuurlijke factoren wordt overgelaten een saneering van het bedrijf te bewerkstelligen, hetgeen evenwel niet zal kun nen geschieden zonder tienduizenden nijvere boeren ten ondergang te doemen. De minister erkent, dat als gevolg van de hef fing op granen en de contingenteering van krachtvoeder de productiekosten voor de vee houders gestegen zijn met ongeveer 0.3 cent per liter. van 3 maanden de uitkeeringen uit het Land- bouw-crisisfonds te verhoogen. Of het voor 1934 uitgetrokken bedrag vol doende zal zijn, is met het oog op den onzeke- ren toestand niet te voorspellen. Als een ge lukkig verschijnsel mag er op worden gewezen, dat de tariefverlaging voor kool, van Duitsch- land verkregen, tot een normalen afzet van dit voor den tuinbouw belangrijke artikel heeft ge leid. Het van Duitschland in het handelsver drag bedongen contingent kool kan voor een loonenden prijs worden afgezet. Naast de teeltbeperking zal het wenschelijk zijn met het systeem van minimumprijzen voort te gaan. Er kan zelfs overwogen worden, mits daarin geen tendenz tot teeltuitbreiding ligt of die minimumprijzen nog iets hooger kunnen worden gesteld. Of het wenschelijk is mini mumprijzen vast te stellen, die de productie kosten benaderen, moet in twijfel worden ge trokken. Het is noodzakelijk, dat de groenten onder het bereik blijven van de breede lagen der bevolking, ook van hen, die door de ongun stige tijdsomstandigheden tot de financieel zwakken behooren. Dit is ook voor den afzet van het tuinbouwproduct in eigen land een eer ste eisch. Ongetwijfeld zal de teeltbeperking er toe bijdragen, dat de normale gang in het prijsverloop weer zal terugkeeren. Normaal is voor het tuinbouwproduct een sterk schomme lende prijs, naar gelang de aanvoeren stijgen of afnemen. De tuinbouw heeft zijn belooning gevonden in een goede of een minder gccde gemiddelde opbrengst van het product. ,Hat is tegen de natuur der dingen in en zou tot niet te overziene gevolgen voor den consument lei den, indien naar een minimumprijs werd ge streefd, die aan den productieprijs grensde. Van een gewijzigd distributie-systeem kan voor 1934 geen verbetering voor den tuinbouw worden verwacht. Dit mag wel worden ver wacht van een rationeele teeltbeperking, waarbij weer herstel van het evenwicht tusschen pro ductie en afzetmogelijkheid wordt verkregen. Voor den oogst 1934 is een algemeene maat regel van bestuur spoedig te verwachten, waar bij de teelt van aardappelen beperkt zal wor den in het algemeen tot 100 van die van 1933. Een eventueele steunregeling zal afhan kelijk gesteld worden van de resultaten van den aanstaanden oogst, in verband met de dan heerschende marktsituatie. De kosten voor ad ministratie en controle zullen voor de afwik keling van den oogst 1933 bestreden kunnen worden uit het administratieloon, dat f 0.25 per 100 K.G. bedraagt. Door de regeiing, die getroffen is t.a.v. den uitvoer van goedgekeurd pootgoed voorko men, dat dit voor ons land belangrijke product verkocht is moeten worden tegen verliesgeven de prijzen. Bij de vigeerende regeling is uitgegaan van den kostprijs. Indien voor een volgenden oogst wederom maatregelen getroffen moeten wor den zal daarbij gestreefd worden naar eenvou digheid en naar een opzet, waarbij mogelijke kans voor ontduiking practisch uitgeschakeld is. Naast de reeds getroffen maatregelen in den vorm van credietverleening van de boom- en bloemkweekers is de noodzakelijkheid gebleken om over te gaan tot saneering van de geheele boom- en bloemkweekerij. De werkzaamheden zullen aan één crisisorganisatie worden opge dragen. Zondag as. zal te Haarlem in „*tHof van Holland" de uitgestelde kampioenswedstrijd tusschen de Haarlemsche Damclub I en de Damvereeniging „Constant" I uit Rotterdam worden gespeeld. Zooals bekend werd deze wed strijd op 11 Maart 1.1. plotseling uitgesteld wegens het niet-opkomen van „Constant". Hier voor werd zij door het bestuur van den NederL Dambond gestraft met twee verliespunten. De situatie is thans zóó dat „Constant" be slist hare twee nog te spelen wedstrijden tegen de Haarlemsche Damclub en „Gezellig Samen zijn" moet winnen om beslag te leggen op het nationaal hoofdklasse clubkampioenschap. De Rotterdammers komen dan ook Zondag as. met hun sterkste tiental uit, w.o. de mees ters A. M. Olsen en N. Cohen. Vooral het medespelen van den blinden mees ter Olsen is eene bijzondere merkwaardigheid. Deze geniale blinde speler speelt op een spe ciaal voor hem geconstrueerd bord. Den Haarlemmers wacht dus Zondag a s, een bijzonder zware taak en 'tis te hopen, dat de Haarlemsche Damclub dezen moeilijken wed strijd met een geheel volledig tiental zal kun nen spelen. De wedstrijd vangt te 11 uur v.m. aan en staat onder leiding van den heer H. A. van Abs, voorzitter der Damclub „Haarlem". Na de onaangename voorgeschiedenis, ver oorzaakt door het wegblijven van „Constant" op 11 Maart 1.1., is het te hopen dat de wed strijd van Zondag a.s. in goede verstandhou ding zal worden gespeeld en 't sportieve ele ment zal zegevieren. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Nederlandschen Dambond bepaald dat, wan neer in de match van drie partijen tusschen B. Dukel (IJmuiden) en R. C. Keller (Amster dam) om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland geen beslissing mocht worden verkregen, nogmaals een match van drie par tijen zal worden gespeeld. Is na afloop hiervan ook dan nog de stand gelijk, dan zal worden verder gespeeld tot de eerste winstpartij. Zaterdagmiddag a.s. te 4 uur zal in het Park hotel te Amsterdam de eerste matchpartij aan vangen en Zondag a.s. te 11 uur v.m. in „Kennemerhof" te IJmuiden de tweede match partij. Een combinatie uit de Haarlemsche Dam club IV en V zal op Maandagavond as. in „'t Hof van Holland" een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen de Haarlemsche Dam vereeniging „D.O.S." I. Aanvang 8 uur. Wij hebben abusievelijk vermeld, dat de kampioenswedstrijd Haarlemsche Damclub I Damvereeniging „Constant I". welke Zondag a.s. te Haarlem in ,,'t Hof van Holland" zal plaats vinden, geleid zal worden door den heer H. A. van Abs, voorzitter der damclub „Haar lem'. Als wedstrijdleider zal fungeeren de heer A. M. B'erghuys, lid der damclub „Haarlem", Woensdagmiddag tijdens den storm was de botter U K 32 voor de pieren aan het visschen. Tengevolge van den sterken wind kon men het net niet binnenboord halen en werd het schip zóó slagzij geworpen, dat het water bin nenstroomde. De opvarenden dachten niet an ders dan dat het scheepje verloren was en zij eveneens. Plotseling brak evenwel de mast af en kwam het scheepje weer eenigszins recht te liggen. Een sleepboot van het bureau Wijs muller is later naar zee gegaan en heeft de opvarenden alsmede het scheepje behouden binnengebracht. Het hotel café-restaurant „Velserend" te Santpoort, door zijn gunstige ligging tegenover de Ruïne van Brederode alom bekend, is wederom uit zijn asch herrezen. Na het vorig jaar door brand geteisterd te zijn is het hotel thans geheel gerestaureerd en het moet gezegd worden, dat bij dezen herbouw met de meest moderne eischen is rekening ge houden. Het schitterende, geheel nieuwe terras wordt tot een aangenaam zitje, terwijl aan de bekleeding, betimmering, etc. de uiterste zorg is besteed en zeer prettig en warm aandoet. Ten gerieve van het hotel is tegelijkertijd een eigen Ijsfabriek ingericht; de keuken is ongetwijfeld in de oogen der huisvrouw een juweeltje. Nadat het hotel eenige jaren onder andere leiding is geweest, wordt het echter nu weer geëxploiteerd door den heer J. P. Kok. Naar de directeur ons mededeelde, zullen er dezen zomer talrijke attracties komen, die tienduizen den naar deze historische plek, tusschen eeuwenoude boomen en in een zeldzaam pit toreske omgeving, zullen voeren. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende adver tenties. Wij plaatsten dezer dagen een uitvoerig,0ver zicht over de onteigening van gronden in den Haarlemmermeer langs den Kruisweg, voor verbetering van dezen weg. Daarin was sprake, dat mr. Slob, de burge meester van den Haarlemmermeer, de onteige ningsprocedure heeft gevoerd namens de ge meente. De deskundige lezer zal wel begrepen hebben, dat dit een vergissing is. De onteige ning gaat n.l. niet van de gemeente uit, maar van de Provincie Noord-Holland, die voor de verbetering van den Rijksweg zorgt, en voor wie burgemeester Slob in rechten optreedt. In genoemd artikel is reeds vernield, dat de provincie (dus niet de gemeente) volgens de uitspraak van de rechtbank aan een viertal eigenaren van te onteigenen gronden langs den Kruisweg totaal ongeveer 250.méér moet betalen dan de provincie oorspronkelijk ge boden had, plus nog de proceskosten, die naar schatting bij elkaar ongeveer 2500 bedragen, zoodat de provincie nu juist niet van een groote „overwinning" op de onwillige eigenaren mag spreken De heele aan de eigenaren te betalen schade loosstelling bedraagt nJ987.75, zoodat de proceskosten heel wat meer bedragen dan de heele schadeloosstelling! Aan de grossiers in aardappelen is door de Nederlandsche Aardappel Centrale een circu laire gericht, waarin wordt medegedeeld, dat gehouden contróle op erkenningen en vervoer- bewijzen van z.g. venters heeft uitgewezen, dat niet allen van de rechten en verplichtingen van de houders van bonboeken doordrongen zijn. Door het afgeven van deze bonboeken heeft de N.A.C. een gedeelte van haar werkzaamheden op de schouders der handelaren gelegd in goed vertrouwen dat die de daardoor verkregen facili teiten zouden vergelden met het nauwgezet in acht nemen van de daaraan verbonden ver plichtingen. Er wordt op gewezen, dat het afgeven van vervoerbewijzen aan niet erkende handelaren een overtreding der wet is, waarom wordt aan gedrongen op stipte naleving der te dien op zichte geldende bepalingen om het welslagen van de Regeeringsmaatregelen te verzekeren. Liefhebbers genoeg Naar we vernemen, heb ben zich voor de oproeping van sollicitanten voor vier zomer-agenten van politie niet minder dan 375 gegadigden aangemeld. Uitvoering St. Genesius De R. K. Tooneel- vereeniging St. Genesius zal op Zondagavond 22 April in hotel „Vreeburg" een tooneeluit- voering geven. Opgevoerd zal worden: „Haar laatste wil" blijspel in 3 bedrijven door J. W. van der Heijden en H. Bakker, onder regie van den heer F. Wessels. Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van het lichterschip Zwerver N. V., lichterschip Zwerver I N.V., zandzuiger Kali waal N. V., elevator Kaliwaal I N.V., sleep- schip Kaliwaal 2 N.V., sleepschip Kaliwaal 3 N.V., sleepboot Kaliwaal 4 N.V., sleepschip Kaliwaal 5 N.V., sleepschip Kaliwaal 6 N.V., sleepboot Kaliwaal 7 N.V., elevatorklepbak Ka liwaal 8 N.V., sleepschip Kaliwaal 9 N.V., ele vator Kaliwaal 10 N.V., sleepschip Kaliwaal 11 N.V., sleepschip Kaliwaal 12 N.V., sleepschip Kaliwaal 13 N.V., sleepboot Kaliwaal 14 N.V., allen te Bioemendaal. Burgerlijke Stand Ondertrouwd 17 April: J. G. v. Epen en J. L. de Waal; A. Th. Lippits en C. Eijgensteijn; J. Geels en C. v. d. Erf. Geboren: M. J. J. Corbeev. d. Geest d. Overleden: A. Zonneveld 77 j. geh. m. M.- Peetoom; S Riegen 70 j. echtg. H. Geerling; M. C. v. d. Meer 80 j. ongeh. Gemeenteraad Er wordt een openbare ver gadering van den Raad der gemeente gehouden op Dinsdag 24 April, des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. De agenda vermeldt: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeeling. 3. Vast stelling van de le suppletoire begrooting der gemeente, dienst 1934. 4. Verleenen van vergun- ning tot het leggen van duikers in de beek langs den Hagelingerweg te Santpoort. 5. Vaststelling van straatnamen. 6. Verkoop van grond. 7. Wij ziging van de algemeene politieverordening. 8. Overplaatsing van twee hoofden van scholen. 9. Opheffing van de betrekkingen van voorman bij den Reinigings- en Ontsmettingsdienst en van beltbaas. 10. Verleening van een crediet voor het leggen van een nieuwen dubbelen zinker voor gas en water in het Noordzeekanaal. 11. Wijziging van het reglement voor het kam peeren. 12. Verhuur van de ennnisbaan in het park „Velserbeek". Aanbesteding Woensdag is alhier aanbe steed het bouwen van een kerkgebouw voor de Ned. Kerv. Gemeente te IJmuiden Oost, on der architectuur van den heer F. F. Jantzenr Ingeschreven werd door Heilig en Mollema. IJmuiden, ƒ44.599; P. Heere en Laren, IJmui den, ƒ46.250, J. Hes, IJmuiden, ƒ46.723; P. C. Dubbeld, IJmuiden, ƒ47.860; P. Cupido, IJmui den ƒ48.000; Joh. de Waard, IJmuiden, ƒ48.630, G. v. Heijst Pz., Velsen Noord, ƒ49.000; W. Uiterdijk, Wieringerwaard, ƒ49.272; C. Boel, Voorburg, ƒ49.790; D. v. d. Plas en Zonen, IJmuiden, ƒ49.975; H. v. 't Veer, Assendelft, 50.800. De gunning is aangehouden. Gemeentezaken In de raadsvergadering, welke a.s. Dinsdag wordt gehouden, zal o.m. aan de orde komen e envoorstel van B. en W tot opheffing van de betrekking van voorman bij den reinigings-ontsmettingsdienst en van beltbaas. Voorts komt in behandeling een voorstel van B. en W. tot verleening van een crediet voor het leggen van een nieuwen dubbelen zinker voor gas en water in het Noordzee kanaal. een belangrijk deel af van de voorwaarden, waarop de gemeente bereid zal zijn den grond te verkoopen. De Regeering stelt zich op het standpunt, dat woningbouw moet worden be vorderd, maar zoodanig, dat de huren bedui dend lager zijn. Dit is alleen mogelijk, wanneer de gemeente van haar kant bereid is, offers te brengen. ,,'t Kalf" vooruit Aan de buurtschap ,,'t Kalf" hebben weer verschillende bewoners zich bereid verklaard grootere en kleinere stukken grond aan den openbaren weg af te staan wanneer waardoor wegverbetering tot stand komt. Het is alleszins loffelijk, dat de ongezetenen op deze wijze belangeloos met het gemeente bestuur samenwerken tot verbetering der ver keerswegen. Opbrengst Emmabloem De verkoop van de Emmabloem ten bate van de t. b. c.-lijders heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 1159. Schoorsteenbrand Donderdagavond werd de hulp van de brandweer ingeroepen voor een begin van brand bij P. Fronik, aan de Gassteeg, waar uit den schoorsteen de vlammen naar buiten sloegen. Hoewel de spuit van commandat K. Kakes spoedig ter plaatse was, behoefde toch niet uit gepakt te worden, omdat men er in geslaagd was het vuur met eenige emmers water te bedwingen. Roeiboot vermist Een schipper, die met zijn vaartuig in de Zaan lag, heeft aangifte gedaan, dat hij zijn roeiboot vermist. Het is niet zeker of het scheepje los is geraakt en weggedreven of gestolen is. opgeven van Lisse naar de Betuwe en over een anderen weg terug? Antw.: Lisse, Hoofddorp, Aalsmeer, Uithoorn, Breukelen, Maarssen, Utrecht, Odijk, Wijk bij Duurstede Buren, Kerk-Avezaath, Tiel, IJzen- doorn, Dodewaard, Andelst, Eist, Elden, Heteren, Opheusden, IJzendoorn, Tiel, Geldermalsen, Cu- lemborg, Utrecht, Woerden, Alphen, Leiden, Sas- senheim, Lisse. Totaal 185 K.M. Vr.: Wat is de kortste weg van Noordwijk naar Uden en van Uden naar Maastricht? Kan men in één dag van Uden naar Maas tricht rijden? Zoo niet, hoe ver kan men dan komen om de reis verder met den trein te ver volgen? Antwoord: Noordwijk, Voorhout, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, Culemborg, Gelder malsen, Tiel, Wamel, Oss, Heesch, Uden. Totaal 146.5 K.M. Uden, Gemert, Helmond, Nederweert, Keipen, Maasbracht, Sittard, Geleen, Beek, Maastricht. Totaal 108 K.M. Als U met een fietssnelheid van 12 K.M. per uur rijdt, dan zou U over dezen tocht ongeveer 9 uur doen. Dit lijkt ons niet te veel op één dag. Vraag 1. Wat is de mooiste weg van Hille- gom naar Bergen? Hoeveel K.M.? Vraag 2. Wat is de mooiste weg van Hille- gom naar Wijk bij Duurstede? Hoeveel K.M.? Antw. 1. Hillegom, Haarlem, Velsen, Bever wijk, Castricum, Heiloo, Alkmaar, Bergen. 47 K.M. Antw. 2. Hillegom, Sassenhelm, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, Odijk, Werkhoven, Wijk bij Duurstede. Totaal 94 K.M. Vraag. Wat is de mooiste weg van IJlft naar de bollenstreken en hierdoor langs een andere weg terug naar Ulft? Hoeveel K.M.? Antwoord. Ulft, Terborg, Zeedam, Zevenaar, Westervoort, Arnhem, Ede, Woudenberg, Amersfoort, Baarn, langs nieuwen rijksweg, Amsterdam, Haarlem, Hillegom, Lisse, Sassen- heim, Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Zeist, Doorn, Amerongen, Wageningen, Arnhem, Die ren, Doesburg, Doetinchem, Terborg, Ulft. To taal 324 K.M. ongeveer. Vraag: Wat is de kortste weg per fiets van Halfweg naar Asten (N.-Br.) Hoeveel K.M.? Antw.: Halfweg, Amsterdam, Abcoude, Breu kelen, Maarssen, Utrecht, Houten, Cuiemborg, Zaltbommel, Den Bosch (106 K.M.), Dongen, Helmond, Asten. Totaal 153 K.M. In verband hiermee heeft de minister aan leiding gevonden voorloopig voor een periode De zomer in 't zicht De Westzaansche Bad- en Zweminrichting kondigt aan, dat 5 Mei het badseizoen zal worden geopend. Woningbouw aan het Hanenpad De wo ningbouwverenigingen hebben het plan in studie tot den bouw van een aantal woningen ten noorden van de Hanenpadsloot. Of die plannen zullen slagen, hangt voor Vr.: Wat is de kortste en mooiste weg van Halfweg naar Hilversum per fiets? Hoeveel K.M.? Antw.: Halfweg, Amsterdam, Diemerbrug, Weesp, 's-Graveland, Hilversum. Bijna 40 K.M. Vr.: Zoudt U mü de mooiste route kunnen U kunt met pannen nooit te kieskeurig zijn. Eischt giftvrij emaille, dat niet losspringt B.K. emaille. Een mooi uitzet om mee te be ginnen is ons B.K. uitzet van: 17 deelig grijs 19,35 17 deelig groen f 23,95 17 deelig gekleurd f 26,05 VAN 1854 Afd. Emaille. AFDEELING IJZERWAREN Zwaar Kippengaas 0.05 p. M. Gegolfde Platen 0.60 Asphaltpapier 1.19 p. rol Waterslang 0.18 p. M. Emmers 0.29 Gieters 0.69 Teilen 0.59 Aschketels 0.49 Waschketels 0.39 Badkuipen 5.95 Wringers met 5 j. gar. 6.75 Wringerbokken 1.95 Gummi Waterlaarzen 2.50 Dakleer, per rol 1.75 Waschborden 0.59 Waschfornuizen 3.75 KOLENFORNUIZEN diverse kleuren, en rijk nikkel 39.50 2 duims draadnagels 85 ct. p. pak Stormlantaarns 1.25 Haller's Petroleumstellen 1.95 Emaille GASCOMFOREN 0.98 Groote sorteering TUINARTIKELEN Onze bekende (alle kleuren) Pr. Glansverf per kilo 0.50 le soort Engelsche Rolschaatsen op kogels 2.25 Stalen Geldkisten 1.45 Orig. Sievert Petroleum Straai- kachel (kook en verwarming) 13.50 Vliegende Hollanders - Autopeds Kinderfietsen - Enorme keuze De laagste prijzen! Prima vol- rundlederen Acten- tasschen 1.10. Prima Voetballen (leder) 1.50 ENZ. - ENZ. - ENZ. Valencio Scheermesjes per 10 stuks 25 ct. AFD. R IJ WIELEN Enwell Rijwiel Dyn. Lampen 2.95 Sbik Rijw. dyn. Lampen 2.75 Haclcel Rijw. dyn. Lampen 2.35 Bosch Dyn. Lampen4.65 Frames 5.95 S.A. 3 versnellingsnaaf 14.95 Torpedo-remnaaf 4.75 Victoria-remnaaf 3.75 Satan-remnaaf 2.25 Rijw. Buitenbanden 0.59 Rijw. Binnenbanden 0.25 Enorme sorteering in het fijnste Rijwielmateriaal Brooks Zadels (12 mod.) 4.25 Terry Zadels 3.85 Dunlop Zadels 1.95 Hygia Zadels 1.95 Renold Kettingen 1.45 Lucas Bellen 0.39 Brampton Pedalen 98 ct. Williams Kettingwielen 1.48 Cell. Sturen 0.65 Kettingkasten 0.65 Robbialak 0.50 Orionlak 0.35 Orionolie 0.25 V.T.-lampen 12 polige (1934) 8.95 Lucaslampen 10.50 Hopmi Sloten 0.79 Hopmi Dragers 0.78 WANDERER Motorrijwielen (verchroomd) 145. ZIJLSTRAAT 11-13-15, Haarlem CD cn CZ> B CD CD CD CD op het Begijnhof 32, Amsterdam-d Het Ideaal v. Pius X 0.75 De Maagdelijke Apostel en de H. Eucharistie 1.29 Sint Paulus en de H. Eucharistie 1.39 Maria en de H. Eucharistie0.69 Franco per post. Giro 103939* Rijdt met de FEIJL-TAX op taxa- metertarief 5 cent per K.M. Stads- ritten 10 ct. p. p. met groote en kleine wagens. LANGE MOLENSTR. 6, bU Station

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6