De muiterij 10 c FINANCIEN RADIO-PROGRA MM A MARKTEN Dagfilm VRIJDAG 20 APRIL 1934 Het requisitoir tegen de officieren van de „De Zeven Provinciën" Gecompliceerde botsing 22-jarig meisje gedood DE BLOEMBOLLENVELDEN Fransch bezoek verwacht WIENER SaNGERKNABEN Hun avond in Den Haag (Ingezonden Mededeeling) RHEUMATIEK EN SPIT IN DEN RUG Tevergeefs van alles geprobeerd Heden verscheen HULL—AMSTERDAM Ook luchtpost op deze lijn DE COCKSDORP—VLIELAND Nieuwe bootverbinding GEVAARLIJKE VAL Ernstig ongeluk bij het straat- voetballen WERKLOOZEN AAN DEN ARBEID Rotterdam laat werken uitvoeren DRONKEN ACHTER T STUUR Aanrijding met doodelijken afloop BARON VAN HARDENBROEK HERSTELD „IN VEILIGE HAVEN" OPHEFFING VAN PERNIS EN HOOGVLIET Feiten en Documenten betreffende de Oosten- rijksche Revolutie. Door LEO 'SPEET De Oostenrijksche Vastenavond-revolutie is een der geweldigste sensaties van den na-oorlogstijd geweest, èn om haar ver-strekkende gevolgen voor de toekomst èn om de fantastische wijze, waarop zij met niet minder fantastische middelen gestreden werd. Tijdens de revolutiedagen hebben allen met voort durend stijgende belangstelling het verloop van den strijd gevolgd, en terstond na het einde van een der gruwelijkste burgeroorlogen, welke de menschheid ooit gekend heeft, is de vraag gerezen: Wie bezorgt ons een betrouwbaar verhaal dezer merkwaardige revolutie? Wie zal haar oorzaken vaststellen en haar gevolgen pogen te schetsen? Wie zal de door weinigen begrepen belangrijkheid van deze revolutie aantoonen? Wie zal de daaruit te trekken lessen bepalen? Het antwoord daarop levert u de boven aangekondigde brochure, waarin de heer Leo Speet, die reeds jaren lang een speciale studie maakte van het Austro- Marxisme in theorie en praktijk, uiteenzet, waarom de revolutie in Oostenrijk komen moest, hoe de burgeroorlog verliep en welke de conclusie behoort te zijn: de dooden vermanen! Sommige hoofdstukken zijn als fragmenten uit een boeienden roman; de documentatie van den schrijver oog-getuige is echter overal daar om te voorkomen, dat de lezer het verhaal vooral dat van de voor bereiding der revolutie ongeloofelijk zou vinden. De brochure is 48 bladzijden groot en is voorzien van verschillende sterk-documenteerende illustraties. DE PRIJS BEDRAAGT 0.10. FRANCO PER POST TEGEN INZENDING VAN 0.12. BLOEIENDE BOOMGAARDEN WERKLOOZENSTEUN VERLAAGD DREIGEND CONFLICT TE LOSSER Partijen bijeengeroepen KAMERLEDEN MET DEN DIESELTREIN Nieuwe wereldrecords Alleen nuchtere kalveren Zaterdag 21 April 1934 VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS WIJ Mr. T. J. Verschuur Minister Deckers n&ar Fort Hons wijk Pastoor Aug. Meeuwessen Kanaal AmsterdamBovenrijn De postvluchten De „Kwartel" weer thuis ZWEMMEN Interacademiaal zwemfeest VOETBAL W est-DuitschlandLuxemburg OostenrijkBulgarije Omtrent de nieuwe leening van f 10 mill, der gemeente Amsterdam wordt nader ge meld, dat de koers van uitgifte 98X pCt. en de rente 4/2 pCt. bedragen. Van de uitgifte van f 1 mülioen 5Vï pCt. obligaties ten laste der Cult. Mij. Telaga Patengan zal op f 600.000 de inschrijving worden opengesteld 26 April a.s. Over het eerste kwartaal 1934 bedroeg het overschot van de Ned. Indische spoor weg Mij., naar voorloopige berekening, f 320.000 tegen f 157284 het vorig jaar. De netto-winst van „De Bijenkorf" over 1934 is, na afschrijving van f 1.28 millioen (vorig jaar f 994.441) met f 64.516 geste gen, waaruit een onveranderd dividend van 7>/z pCt. op de gewone, 6 pCt. op de pre ferente, 5 pCt. op de prior, aandeelen en f 10 op de winstbewijzen zal worden uitge keerd. Te Londen ontwikkelde zich gisteren een evendige handel op de theemarkt voor java en Sumaira-mee, 7315 kisten uit ja- va en 710 uit Sumatra werden aangeboaen en de prijzen stegen voor alle soorten. Verondersteld wordi, dat, indien inzake de ruooer-resmctie overeenstemming wordt oereikt, de eerste maana geen restrictie zal worden ingevoerd, ae tweeae maand onge veer 10 pet., de derde 20 pCt. enz. Hier voor zouaen de ondernemingen in staat worden gesteld., zich geleidelijk aan de pro ductiebeperking aan ie passen. De decreten tot korting en wijziging der loonen en ophefjing van lijnen en stations oij de Franscne spoorwegen, waarmeae een oedrag van fr. 2 mühara per jaar zal wor den oezuinigd werden gisteren door den ministerraaa te Panjs aangenomen. De weekstaat van de Fransche Bank toont een vermeeraering van den gouavoorraad aan van fr. 172 miuioen. Dit is ae vierde maal, aai de Bank een goudvermeerdering ooekt. Voor een a eel worat de jongste ver meerdering toegeschreven aan de vermin dering der goud-oppotting in het binnen land. Volgens de Matin" heeft het Fransche publiek reeds voor 1.720 ooligaties, elk van jrs. 1000 op de 6 pCt. 15-jarige leening der Fransche spoorwegen ingeschreven, het geen het blad opvat als een bewijs van het lerugkeerend vertrouwen. De invoer van Frankrijk bedroeg in het eerste kwartaal fr. 6.656 mülioen en de uit voer fr. 4.513 mülioen. De invoer daalde met fr. 1.155 mülioen en de uitvoer was fr. 44 mülioen minder dan in dezelfde pe riode van 1933. De president van de Britsche Kamer van Koophandel deed gisteren een oproep aan alle landen der wereld, om tot valutastabi- hsatie en de meestbegunstigingsclausule terug te keeren. Hij verklaarde, dat door middel van de muntstabüisatie met het herstel van den wereldhandel kan begonnen worden. „Evening News" verneemt, dat binnenkort de Engelsche invoerrechten op zijde en kunstzijde zullen worden verhoogd. Uit New-Delhi wordt gemeld, dat de be sprekingen over het Britsch-IndischJa- pansch handelsverdrag naar wensch vor deren. Men hoopt het verdrag 24 April a.s. naar Londen te kunnen zenden voor de formeele diplomatieke uitwisseling. In verband met het feit, dat de invoer van ijzer en staal in Engeland het afgeloo- pen jaar met 1.5 mïllioen ton is toegeno men, werd gisteren te Londen een resolu tie aangenomen, waardoor de uitvoer zal worden vergroot en de organisatie der ijzer en staal-industrie zal worden voortgezet. De begrooting van Canada sluit met een tekort van 134 millioen. De minister kon digde een nieuwe belasting aan van 10 pCt. De Roemeensche petroleum-industrie heeft zich in 1933, zoowel wat den afzet als de productie betreft, gunstig ontwikkeld. Met een productie van 7.345.000 bleef de productie stabiel. De afzet bedroeg 80 pCt. naar het buitenland en 20 pCt. voor bin- nenlandsch verbruik. Sedert 1928 is de pro ductie met 72 pCt. en de uitvoer met 170 pCt. toegenomen. Roosevelt besloot S 500 mïllioen beschik baar te stellen voor openbare werken met ingang van 1 Juni a.s. Op de conferentie van de belangrijkste vertegenwoordigers van den Amerikaan- schen landbouw werd aangedrongen op de onmiddellijke verhooging van den goud- aankoopprijs tot de uiterste grens, waartoe Roosevelt gemachtigd is. Hierdoor zou de koopkracht van den landbouw worden ver groot wegens verlichting der schuldenlas ten die uit den verhoogden goudprijs voort spruiten. Ook werd aangedrongen op een onmiddellijk herstel van het prijspeil van 1926, zoo noodig met behulp van weder aanmunting van zilver. De Nira overweegt een wijziging in de petroleum-code ter voorkoming van alge- heele demoralisatie van de markt in den detailhandel en van het uitroeien van on afhankelijke producenten. De Continental-Oil boekte in 1933 een netto-bedrijfswinst van 883.138 tegen een verlies van 1.45 mülioen het vorig jaar. De netto-winst van de Cities Service over 1933 bedraagt 3.85 millioen, waarvan 2.60 millioen verkregen werd uit de aflossing van oblgaties, tegen 5.46 millioen, inclusief 3.12 mill, uit de aflossing van obligaties in 1932. De bruto-ontvangsten van de Chesapeake and Ohio stegen in 1933 met 72 millioen of 7.3 pCt. en de exploitatie-uitgaven met S 2.3 mill, of 4.2 pCt. De Amerikaansche Senaat heeft de sui- kerwet goedgekeurd waardoor de suiker industrie onder controle der regeering komt. Bij het Huis van Afgevaardigden werd een wets-ontwerp ingediend, volgens tweelk 50 pCt. der goederen die in Amerika worden geïmporteerd of wor<len uitgevoerd, met Amerikaansche schepen moeten worden vervoerd. De Stoomvaart Mij. Nederland, keert ook over 1934 geen dividend uit. SOERABAJA, 20 April (Aneta). De fiscaal bij den Zeekrijgsraad, de Officier der administra tie 2e klasse L. P. van Boven, heeft in zijn re quisitoir de volgende straffen geëischt tegen den luit. ter zee le klasse W. P. J. P., anderhalf jaar gevangenisstraf, luitenant ter zee 2e klasse E. M. H., één jaar en drie maanden, L. D. de K., één jaar, D. D., zes maanden, luit, ter zee 3e klasse A. E. J. M. één week, R. R. van E. één week, J. A. A. van R. vijf dagen, H. T. K. één week, W.J. R. vijf dagen, A. N. baron de V. van S. vijf dagen. De officieren van den Marine stoomvaart dienst 2e klasse L. de W. één jaar, G. S. twee maanden, C. M. W. van B. vijf maanden, de officier van gezondheid der 2e klasse H. C. B. drie maanden, luit, ter zee 3e klasse P. C. één week, J. G. S. drie dagen. Tegen de heeren P., H„ de K., D., de W., S. en van B. werd tevens geëischt verklaring van ongeschiktheid om in den militairen stand te blijven, doch zonder ontzetting uit de bevoegd heid om bij de gewapende macht te dienen. Voorts geldt voor deze straffen aftrek van den tijd. doorgebracht in preventieve hechtenis voor den duur van tien dagen. Voor zes be klaagden voor den tijd van een week, terwijl ten aanzien van de luit. ter zee der 3e klasse wordt geacht, dat zij door den tijd doorgebracht in preventieve hechtenis hun straf geheel heb ben ondergaan. Donderdagavond werd de 22-jarige mej. M. Maas uit Eindhoven, die per fiets op den Boschdijk reed, dicht bij het Rijkskrankzinni gengesticht aangereden door een auto uit Den Bosch, bestuurd door den heer H. uit Den Bosch. Het meisje werd van haar fiets geslin gerd. Op het moment, dat de auto om nog een botsing te voorkomen, naar links uitweek, werd deze door een uit tegenovergestelde rich ting komenden auto aangereden. De auto's kwamen op elkaar terecht. In den auto van den heer H. bevonden zich voorts de heeren A. S., griffier-penningmeester van het water schap de Aa, te Den Bosch, D., ambtenaar van voornoemd waterschap. De heer S. liep eenige kneuzingen op aan den rechtervoet, de heer D. bekwam een ernstige beenfracttuur, als mede vrij ernstige kneuzingen. De heer H. kwam met den schrik vrij. Tn den anderen auto waren vier personen gezeten: de heer H. S. S., uit Eindhoven liep een kaakfractuur op, een der twee gebroeders V., aannemer te Heeze, kreeg een armbreuk, zijn broer, win kelier te Sterksel en diens knecht F. H., be kwamen eenige kneuzingen. Het meisje is naar 't Binnengasthuis te Eind hoven vervoerd, waar 't hedenmorgen aan de ge volgen is overleden. Ook de andere gewerden zün in een ziekenhuis opgenomen. De auto's zijn ernstig beschadigd. Te Scheveningen wordt a.s. Zondag een Fransch reisgezelschap verwacht van ongeveer driehonderd personen,, die per extra trein uit Parijs arriveeren. om een bezoek aan de bloem- bollenvelden te brengen. Het Gebouw voor K. en W. te 's-Gravenhage was Donderdagavond ingenomen door het kranige troepje Wiener Sangerknaben, die het publiek van de residentie een rijke uitvoering van hun repertoire hebben gegeven. Zij zetten den avond in met de prachtige motetten, waar van vooral het „Tristis est anima mea" Toen in drie dagen verbetering De heer G. H. te Venlo schreef ons dezer dagen zijn schrijven is voor iederen belangstel lende ter inzage hc hij geleden had aan rheumatiek en spit in den rug. Tevergeefs pro beerde hij allerlei middelen. Niets hielp. Tot hij op raad van een vriend Kruschen Salts nam en na drie dagen voelde hij reeds verlich ting. Nadat hij zijn dankbaarheid heeft uitge sproken, vervolgt de heer H.: „Na gebruik van uw probaat middel Kru schen Salts ben ik nu van mijn rheumatische pijn af. Ik kon haast niet gelooven, dat Kru schen Salts zoo een uitwerking kan teweeg brengen. Ik had reeds van alles geprobeerd, maar alles tevergeefs. Op aanraden van mijn vriend ben ik dan tot Kruschen Salts overge gaan en tot mijn groote blijdschap kon ik na drie dagen reeds beterschap bespeuren. Ook mijn spit in den rug een ondraaglijke pijn was zoo goed als geheel verdwenen. En daarom blijf ik mijn vriend dankbaar. Had ik het eer der geweten, dan had ik zooveel geld aan pillen en smeersels niet weggegooid. Daarom raad ik ieder lijder aan rheumatiek of spit in den rug aan om Kruschen Salts te gebruiken en ik geef u tevens de vrijheid dit schrijven te pu- bliceeren in de dagbladen." G. H. te V Rheumatische toestand is het gevolg van een overdaad van urinezuur in het lichaam. Eenige ingrediënten nu van Kruschen Salts zorgen, dat dit urinezuur zacht maar volkomen uit het lichaam verwijderd wordt. Andere zouten in Kruschen verhinderen, dat het voedsel in de ingewanden kan gaan gisten en voorkomen daarbij niet alleen verdere ophooping van het gevaarlijke urinezuur, maar ook van afval stoffen, die de gezondheid ondermijnen. Daarom zal „de dagelijksche dosis" Kruschen niet alleen rheumatische pijnen verdrijven en verder voorkomen, doch het zal uw geheele organisme verfrisschen en vernieuwen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. subliem vertolkt werd. Een heel aardig eeffect maakte de komische opera Bastien et Bas- tienne van W. A. Mozart, al kwam het acteurs talent van deze zangertjes ons belangrijk min der van qualiteit voor, dan hun liederen- i voordracht. Temeer viel dit op, waar er be trekkelijk weinig actie in de opera zit, en de zes paartjes van het koor er eenigszins buiten vielen. De avond werd besloten met een aantal volksliederen. In de zaal, waar eenige ministers en vertegenwoordigers van andere naties aan wezig waren, viel de opkomst van het overi gens zoo zanglievend Haagsch publiek niet bij zonder mee. Op het eerste balcon en achterin heerschte een kerkhofstemming, waardoor de zangertjes zich gelukkig niet lieten ontmoe digen. Naar te Huil wordt medegedeeld, zoo meldt Reuter, heeft de Britsche minister van Poste rijen er zijn goedkeuring aan gehecht, dat de nieuwe luchtlijn tusschen Huil en Amsterdam, die 1 Juni a.s. begint, ook voor het vervoer van luchtpost wordt gebruikt. Verwacht wordt, dat de luchtpost van Noord-Engeland en Schotland via Huil naar het vasteland van Europa zal worden verzonden. Hierdoor zullen zakenlieden, die geregeld met het vaste1 and correspondeeren, in staat zijn hun brieven veel later te posten. Een tijdsbesparing wordt bereikt van ten minste vier uren. Per 1 Juni zal- een bootverbinding tot stand komen tusschen de Cocksdorp en Vlieland met voorloopig twee diensten per dag v.v. Als boot zal gebruik worden „De Vlieland", een mooie ruime goed zeewaardige boot. plaats biedende aan honderd personen. De Reederij Doeksen Terschelling zal een en ander uitvoe ren. Als kapitein zal fungeeren de heer P. Eelman van de Cocksdorp, terwijl te Vlieland het agentschap zal worden waargenomen door N. Duinker, directeur van het Badhotel en te de Cocksdorp door Tz. Reuvers. Donderdagavond omstreeks zes uur, terwijl een troepje jongens in het Bosscherveld te Maastricht op straat aan het voetballen was, kwam het zevenjarig jongetje Coolen te val len en bleef bewusteloos liggen. Op medisch advies werd de knaap naar het ziekenhuis Calvariënberg overgebracht alwaar operatief ingrijpen noodzakelijk werd geacht. Het bleek dat een der nieren gescheurd was. De Rotterdamsche Raad heeft besloten, wer ken te laten verrichten tot uitbreiding van dc werken in den polder Blijdorp, waarmede 35.000 (loonen 32.000) zijn gemoeid, der. aanleg van straten beoosten den Pleinweg, waarmede ƒ300.000 (((loonen 130.000) zijn ge moeid, en het ophalen van verschillende straat complexen tot een bedrag van 1.415.790 (loo nen ƒ898.475). Bij deze werken kunnen 7000 arbeiders gedu rende 6 weken arbeid vinden. Ed wordt op gerekend, dat het Rijk de helft der kosten zal vergoeden. Voorts is besloten tot verhooging van het schoolgeld voor L. O. met 25 pet. en voor U. L. O. met 50 pet. De 21-jarige R. H. Onflee te Warnsveld is Donderdagavond te ongeveer tien uur .toen hij op zijn motorfiets reed bij het hotel ,,De Kat" van achteren aangereden door een auto, be stuurd door een handelsreiziger uit Rotterdam, die later bleek onder den invloed van sterken drank te verkeeren. O. werd met motor en al nog een groot eind meegesleurd en daarna door een heg geslingerd. Vreeselijk verminkt en be wusteloos werd hij naar het Algemeen Zieken huis te Zutphen vervoerd, waar hij te midder nacht zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. De kamerheer-ceremoniemeester van H. M. de Koningin, R. A. baron van Hardenbroek van Hardenbroek, die eenige weken geleden in het Diaconessenhuis te 's Gravenhage moest wor den opgenomen tot het ondergaan van een operatie, is thans in zooverre hersteld, dat hij hedenochtend het ziekenhuis heeft kunnen ver laten en in zijn woning is teruggekeerd. In een interview met „Het Volk" heeft de heer Kollewijn verklaard, dat, indien het gepu bliceerde compromis aangenomen wordt, z.i. het voornaamste der vereenvoudigde spelling in veilige haven is. Zooals bekend, zullen 30 April a.s. de gemeen ten Pernis en Hoogvliet worden opgeheven, om van 1 Mei a.s. af te behooren tot de gemeente Rotterdam. Hoewel voor een feestelijke herdenking geen enkele aanleiding bestaat, zal 30 April toch voor de betrokken gemeenten niet onopgemerkt voorbijgaan. 30 April a.s.. des avonds 7 uur, wordt in de Burgemeester van Esstraat een défilé gehou den van verschillende vereenigingen der ge meenten Pemis en Hoogvliet, waaraan ruim 700 personen deelnemen. Dit défilé is bedoeld als 'n afscheid van de aftredende gemeentebesturen en een begroeting van het gemeentebestuur van Rotterdam, dat eveneens aanwezig hoopt te zijn. Na afloop daarvan worden de besturen van vereenigingen, alsmede officieele personen en particulieren in de gelegenheid gesteld, om in het jeugdgebouw „Rehoboth" persoonlijk af scheid te nemen van het dagelijksch bestuur der gemeenten Pernis en Hoogvliet en om te worden voorgesteld aan den nieuwen Burgemeester, n.l- den Burgemeester van Rotterdam. Verkrijgbaar aan alle bureaux der Vereen. Kath. Pers en bij haar agenten De A. N. W. B. Toeristenbond voor Neder land meldt: In de Betuwe zijn de kersen en peren in bloei, de appels beginnen. Einde dezer week zal het op zijn mooist zijn. In de Midden Beemster zal naar men ver wacht de volle bloei in de aanstaande week zijn. In de „Bangert" (bij Hoorn) en het overige West-Priesland is a.s. Zondag het hoogtepunt van den bloei. Voornamelijk bloeien hier prui men en peren. Uit Zuid-Limburg wordt bericht, dat een be zoek aan de bloeiende boomgaarden zeer zekei nog is aan te bevelen, hoewel de bloesem dooi den zwaren regen wel iets geleden heeft. Voor de kersen-boomgaarden is vooral de streek rondom Eysden (met Gronsveld en Mheer) aan te bevelen. De perenboomgaarden zijn meer verspreid. Op Zuid-Beveland staan de kersen in vollen bloei. De streek Wemeldinge-Kapelle-Kloetinge is zeer de moeite van een bezoek waard. Als algemeene indruk wordt gemeld, dat vele vruchtboomen ook reeds in bloei staan, hetgeen het aspect van de bloesemboomen eenigszins heeft gewijzigd. Een unicum voor ons land zijn de z.g „kren tentuinen" bij Dwingelo. De witte bloesems van dit gewas, waarvan de vruchten voor jamberei ding gebruikt worden, staan nu in vollen bloei. Men kan ze het best zien door op den weg naar Assen bij Uffelte den hoofdweg te verla ten en over Ansen naar Dwingelo te rijden Hier slaat men dan voorbij de kerk linksaf m de richting van Dieverbrug, waar men weder den hoofdweg Meppel-Assen bereikt. Naar het „Dbd. v. N.-Br." bericht, heeft de regeering bepaald, dat te Rucphen aan geor ganiseerde werkloozen 5 en aan ongeorga niseerde 4 per week uitgekeerd mag worden kenbury en Freddy Dixon met een 500 P.K. Napier-Railton een aanval gedaan op het 24 uurs wereldrecord. De poging mislukte omdat de rit tengevolge van een hevig onweer moest worden afgebroken. - ettemin slaagde men er in vier nieuwe wereldrecords te vestigen, nl.: 1000 K.M. met een gemiddelde uursnelheid van 197.617 K.M.; 6 uur met een afstand van 197.925 K.M.; 3000 K.M. met een gemiddelde uursnelheid van 194.267 K.M. en 2000 mijl met een gemiddelde uursnelheid van 194.603 K.M. De rijksbemiddelaar in het derde district, prof mr. Josephus Jitta, heeft de partijen, be trokken bij het dreigend conflict aan de N. V. Textiel-Mij. L. van Heek Zoon te Losser opgeroepen tot een bespreking op 26 April op het gemeentehuis te Enschede. De leden der Tweede Kamer zijn hedenmid dag half vier van het Staatsspoorstation te 's Gravenhage een rit met den Dieselmotortrein naar Arnhem gaan maken, waar de aankomst dertien minuten over half vijf werd verwacht Het lag in de bedoeling twintig minuten te Arnhem te blijven, 5.03 weder te vertrekken en op den terugweg in Ede, Utrecht en Gouda reizigers uit te laten. Om 6.19 werd de trein weder in den Haag terugverwacht. Op de Parijsche autorenbaan Linas-Monthlé- ry hebben, zooals reeds gemeld, vier Engelsche coureurs John Cobb, Cyril Paul, Charles Brac- De Crisisrundveecentrale deelt mede. dat het haar gewenscht voorkomt, er nog eens uit drukkelijk op te wijzen, dat alleen nuchtere vaarskalveren voor levering bij de daartoe aan gewezen adressen in aanmerking komen. De kalveren, die reeds te oud zijn om als nuchter te worden beschouwd, worden geweigerd. Oc Zaterdag zullen geen kalveren meer kunnen worclnn geleverd. HUIZEN. 1875 M. K.R.O. 8 uur Mor genwijding. 10 uur Gramofoonmuziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11 uur Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Per- quin. 12 uur Politieberichten. 12.15 Lunchconcert door het Schrammel-kwintet olv Willem Drukker. 2 uur Halfuurtje voor de rijpere jeugd door A. Grijpma. 2.30 Kinderuurtje door Mevr. Sophie Nieu- wenhuisVan der Rijst en Mevr. Corrie MarresVan der Ven. 4 uur Verzorging zender. 4.15 Het KRO-orkest olv Marinus van 't Woud. 5 uur Gramofoonmuziek. 5.30 Esperanto-nieuws door P. Heilker. 5.45 KRO-orkest olv Marinus van 't Woud. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Het KRO-orkest olv Marinus van 't woud. 7 uur Politie berichten. 7.15 Katholieke Radio Volks universiteit. Prof. dr. A. Steger: „De ver edelingsproducten der steenkool". 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 R.K.F.-kwartier- tje. 8 uur De KRO-boys olv Piet Lusten- houwer. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Piano duetten door Guus Jansen en Gustav Weihs 8.45 „De slanke lijn, blijspel in twee be drijven. 9.30 De Kro-boys olv Piet Lus- tenhouwer. 10 uur Gramofoonmuziek. 10.10 Piano-duetten door Guus Jansen en Gustav Weihs. 10.20 De Kro-boys olv Piet Lustenhouwer. li uur Gramofoon muziek. 12 uur Sluiting. HILVERSUM. 301 M. V.A.R.A. 8 uur Gramofoonmuziek. 9 uur Het Klein Vara-encemble olv Frits Bakels. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de con tinubedrijven, mmv het Klein Vara- ensemble olv Prits Bakels. 12 uur De Notenkrakers olv Daaf Wins. 2 uui Ver zorging zendei 2.15 Platen dezer maand (gramofoonmuziek). 4 uur Beoefening der huismuziek. Samenwerking tusschen huiskamer en Studio olv Piet Tiggers. 1.45 De Flierefluiters olv Jan van der Horst. 5.55 Overgang naar den versterkten zen der. 6 uur Volksliederen door De Wiele waal. zanggroep der Amsterdamsche AJC ilv Plet Tiggers. 6.30 Orgelspel door Jo- ïan Jong. 7 uur Gramofoonmuziek. 3.01 Herhaling S O.S.-beïichten, Vaz Dias en Vara-varia. 8.15 Vara-orkest olv Hugo le Groot, Elisabeth Schumann, sopraan. 3.15 Elisabeth Schumann zingt, met piano- oegeleiding van Daaf Wins. 9.30 De Flie refluiters olv Jan van der Horst, Albert de Sooy en de Notekrakers olv Daaf Wins spe len: Een keur uit hun succesnummers. 10.30 Regen en mist. Een interview met den neer A. Veraart, door mr. P. J. Mijksenaar. 10.50 Vaz Dias. 11 uur Populaire gra- -nofoonplaatjes. 12 uur Tijdsein en slui- iing. KALUNDBORG. 1261 M. 11.20 Leonard Gyldmark's ensemble uit „Bellevue Strand- hotel". 2.50 Concert door het omroep orkest olv Fritz Mahler. 9.20 Populair concert olv Launy Gröndahl. 10.10 Teddy Petersen's dansorkest. LUXEMBURG. 1304 M. 7 uur Fransche ivond. Gevarieerd gramofoonplatenprogram- na. 7.20 Vervolg gevarieerd gramofoon- olatenconcert. 8 uur Gevarieerd concert ioor het omroeporkest olv Henri Pensls. i.35 Vervolg gevarieerd concert. 9.05 Galaconcert door het omroeporkest olv H. Pensis, mmv den cellist Maurice Eisen berg. 9.30 Gevarieerd concert mmv so- isten en het omroeporkest. 10.30 Venant 3auké zingt eenige aria's uit komische opera's. 11 uur Dansmuziek (gramofoon- platen). BRUSSEL. 484 M. 11.15 Paul Moreaux orkest. 12.30 Orkest olv Karei Walpot. 4.20 Mozartconcert olv Jan Kumps. 8.05 Symphonieconcert olv Jan Kumps. BRUSSEL. 322 M. 12.30 Paul Moreaux orkest. 4.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Vlaamsche muziek door het omroeporkest olv Franz André. 9.30 Max Alexys' orkest uit „Ancienne Belgique". BERLIJN. 357 M. 3.20 Het omroepor kest olv Willy Steiner. 5.40 Kamermuziek 7.30 Wenschprogramma. HAMBURG .332 M. 1.35 Gramcfoon- muziek. 3.20 Het omroeporkest olv José Eibenschütz. 6.20 Piano- en cembalo recital door Hedda Klimek. 7.30 Militair concert. 10.20 Het omroepdansorkest. LANGENBERG. 456 M. 12.05 Concert door „Die fröhlichen Fünf". 3.20 Het Kleine orkest olv Leo Eysoldt. 6.20 Woo- l(jk programma. 10.50 Dansmuziek DAVENTRY. 1500 M. 1.35 Het Commo dore Grand orkest olv Joseph Muscant. 3.20 Orgelconcert door Harold Ramsay. 8.2C Dansmuziek door Mrs. Jack Hylton en haar boys. 10.45 Het B.B.C. Dansorkest olv Henry Hall. PARIJS (RADIO). 1648 M. 11.20 Het Lucien Goldy-orkest. 8.05 Populai' con cert olv Edouard Flament. 9.50 Dansmu ziek door het „Pascal-Jazz-orkest". MILAAN. 369 M. 4.30 Dansmuziek. 6.15 Gramofoonmuziek. 8.15 „La Travia- ta", opera van Verdi, a.o. Tito Schipa. ROME. 481 M. 4.30 Instrumentaal con cert. 5.15 Gramofoonmuziek. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Italiaansche volksliederen Opera-uitzending. WEENEN. 507 M. 1.20 Concert olv Alois Dostal. 5.15 Gramofoonmuziek. 5 uur Gramofoonmuziek. 6.45 Het om roeporkest olv Max Schönherr. WARSCHAU. 1415 M. 4.15 Orgelcon cert. door Nowowiejeski. 4.35 Gramofoon muziek. 6.10 Diversen. 7.10 Poolsche muziek door het omroepsymphonie-orkest olv Oszminski. BEROMÜNSTER. 540 M. 3.20 Concert. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.40 Gramo foonmuziek. 7.20 Uit het stedelijk tthea- ter te Bazel: „Don Carlos", opera van Giu seppe Verdi. In den toestand van oud-minister Verschuur, welke zich gisteren vrij ernstig liet aanzien, is heden eenige verbetering ingetreden. De Minister van Defensie, Mr. Dr. L. N Deckers, door den oud-commandant van Fort Honswijk uitgenoodigd tot gedeeltelijke bijwo ning van de samenkomst van de Honswijkers 19141915 op Hemelvaartsdag a.s. in hun vroe gere fort, heeft bericht, aan deze uitnoodiging gaarne gevolg te zullen geven. Pastoor Aug. Meeuwessen t, Chaam (N..-Brj is voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. De levering van de bewegingsinrichtingen voor de hefdeuren, schuiven, enz. voor de beide groote schutsluizen te Vreeswijk in het nieuwe verbindingskanaal Amsterdam—Bovenrijn is door de Rijkswaterstaat opgedragen aan de N.V. Machinefabriek Jaffa te Utrecht, voor een bedrag van omstreeks 300.000. De „Kwartel" op de thuisreis is om 5.24 uur (Amsterd. tijd) uit Marseille vertrokken. Aan boord bevinden zich drie passagiers, terwijl ver der 80 K.G. bagage, 11 K.G. vracht en 108 K.G post Wordt meegevoerd. De „Oehoe" (uitreis) is om 5.13 uur (Am sterd. tijd) van Marseille naar Rome vertrok ken. Hedenmorgen te 10.11 uur is het K L. M.- vliegtuig „De Kwartel" op Schiphol geland. Als onderdeel van de 6e Interacademiale Sportfeesten der Unitates en Studentenbonden in Nederland, werden Donderdagavond in het Sportfondsenbad te Amsterdam zwemwedstrijden georganiseerd. Met zeer veel enthousiasme hebben de studen ten uit Utrecht, Delft, Leiden. Rotterdam en Amsterdam zich geweerd, waarbij het er van tijd tot tijd op leek of er wereldrecords gebroken zou den worden, tenminste, de aanmoedigingskreten vanaf den kant deden dit vermoeden. De Am sterdammers eindigden bii de meeste nummers als eerste, wat geen wonder is. daar zij o.a. van Oostrom Soe-^e en de gebr. Hazenberg onder hun gelederen tellen. De heeren Mette (het IJ), Denneboom (A Z. 1870), Lotgering (het IJ) gaven een demon stratie schoonspringen, terwijl leden van Am- stels Gymnastiek Vereeniging eenige ringzwaai- nummers uitvoerden. De waterpolo-ontmoeting tusschen Amsterdam en een zeer onvolledig Leiden eindigde in een draw (33). Voor den op 29 April a.s. te Trier te spelen landen wedstrijd W est-DuitschlandLuxemburg is het volgende Duitsche team samengesteld Buchloh: Busch, Nachtigall; Vogel, Fulor. Rod- zirski; Elbem, Billen, Marx, Zarges, Heide- mann. Reserves: Hermann, Hans Muller, Weirich, Trapp. De ontmoeting tusschen Oostenrijk en Bul garije als voorwedstrijd van het toumooi om het wereldkampioenschap zal thans worden ge speeld 25 April a.s. in het Prater-stadion te Weenen. Zooals men weet konden beide landen het over den datum van den wedstrijd niet eens worden, zoodat tenslotte de F.I.F.A. heeft moeten ingrijpen. ALKMAAR, 20 April. Kaasmarkt. Aangevoerd 52 stapels, zijnde 103.000 K.G. Fabriekskaas kleine 19 per 50 K.G.; Fabriekskaas commissie 16 per 50 K.G.; Boerenkaas kleine 18 per 50 K.G.; Boe renkaas commissie 20 per 50 K.G. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 20 April. 12.000 K G. -JRoode kool 1.002.00. 22.000 K.G. Gele kool 3.00 4.60. 4200 K.G. Deensche witte kool 3.804.70. 1800 K.G. uien. gele 90—1.20; grove 1.30. LEEUWARDEN, 20 April. Kaas (noteering V.V Z.M.) Goudsche 40 pl. 77.50; Edammer 20 ql- 11.11.50; broodkaas 40 pl. 15.15.50; Goudsche 20 pl. 7.508; Goudsche volvet 11.5012; Edammer 40 pl. 11.11.50. Stemming flauw. LEEUWARDEN, 20 April. Veemarkt. 226 Enter Stieren 70150; 94 Twenter idem 150240 per st. 597 vette koeien 170185 per stuk 3254 per k.g. 2367 melk- en kalfkoeien 110280; 572 pinken 4590; 133 vette kalveren 1548; 900 nuchtere kalveren 24.50: 254 vette schapen 924; 28 weide schapen 817; 386 lammeren 36; 175 vette varkens 3080. per K.G. 2832; 34 magere varkens 1540 per K G.; 149 kleine biggen 510 per stuk; 30 bokken en geiten; 17 paarden; To taal aanvoer 5962 stuks. Zuivel. Sleutelkaas 1515; Nagelkaas 817: Goudakaas 1221: Edammerkaas 1633; Aanvoer 9180 K.G. Mijnboter per K.G. 1.40, 1.36. 1.32: vei- lingboter 1.87, 1.29. Aanvoer 29 16e en 6 12-de va ten. Commissie 41. Elerhandel. Kipeieren aangevoerd 35.000 K.G. Prijs 2 tot 3 cent per stuk. Handelsprijs 4045 per K.G. Eendeieren aangevoerd 1800 K.G. Prijs 2Y, tot 3 cent per stuk. Handelsprijs 35 tot 40 per K.G. Pluimvee. 15 slachthanen 6090 per stuk; 40 slachtkippen 601.10; 20 jonge hanen 5090. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen: Goudsche kaas 20 pl. 77.50; 40 plus 1111.50; volvet 1515.50; Edammer kaas 20 plus 7.508; 40 plus 11.5012; broodkaas 40 plus llall 50. Stemming flauw. NOORD-SCHARWOUDE. 20 April. 6500 K.G. Drielingen 80. Uien 8090. grove uien 1.101 30. 1800 K.G. Kroten 701.60. 39.600 K.G. Roode kool 1.—2.50, 26.200 K.G. D. witte kool 2.60— 4.30. 16.600 K.G. gele kool 2.303.90. WARMENHUIZEN, 19 April Gewone Uien 0.801.00, Grove Uien 1.00, Gele kool 3.004.80. Roode kool 1.002.10, Roode kool 2e soort 1.00 1.20. Witte kool 4.00—5.00 per 100 K.G. ZWOLLE, 20 April. Boter aanvoer 386 K.G., waarvan 12 8-ste. 4 16-e, vaten en 212 stukken v. V, K.G. Prijs 1.50—1.60 per K.G. per 20 K.G. pri ma 29.50, afwijkende 28: per 10 K.G. 1415. Handel vlug. 25.000 kipeieren 22.75 per 100 st. Koehuiden 11; pinkenvellen 10: stierenvellen 8: handel minder Veemarkt. 1808 runderen: 539 graskalveren; 508 nuchtere kalveren: 79 schapen; 71 lammeren; 266 varkens; 675 biggen; 4 geiten. Men besteedde voor neurende en versch gekalfde koeien 130235; dito vaarzen en schotten 125 200; gustekoeten voor de vetweide of stal 80165: dito vaarzen 75135; voorjaarskalvende koeien 90-170; 1 ri-Jarige soringstieren 60110: 1 t£-1arige pinken 55105; tonge fokkalveren 40-95; nuchtere kalveren 39; vette koeien en ossen aan bouten 4458 ct; dito stieren 4650 et.; dito kalveren 6085 ct.; dito schapen 815: limmeren 612; 6-weeksche biggen 57; 14-w. dito 7.50—11: drachtige varkens 4058; magere dito 2540; vette dito 2934 ct.. Handel in var kens slap. Op de voormarkt was heden geen aanvoer. M A RKTO VERZICHT. Neurende en versch gekalfde vaarzen redelijk gustvee vlugger, vet vee en stieren minder, kalve ren minder. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 9