Dr. Goebbels over de pers Twee wielrijders gedood New-Yorhsche Bears ZATERDAG 21 APRIL 1934 Het is beter dat een journalist den Staat dient, dan dat hij onder worpen is aan een groep kapitalisten Geen katholieke krant Kanton steunt Nanking Engeland houdt vol Starhemberg te Weenen De warenhuizen in Duitschland HET GEBEURDE TE DOETINCHEM In de toekomst kan hiertegen worden opgetreden Door auto in volle vaart gegrepen en tegen den grond gesmakt CRISISTUCHTRECHTSPRAAK Eenige wijzigingen in het Organisatiebesluit Rector Derkinderen Vrijdagmorgen had onder groote belangstelling te Haaren de uitvaart plaats De uitvaart VLIEGENDE HOLLANDER Ook de Ministers zullen een reisje maken BRAND OP SUIKERFABRIEK Stemming beter, koersen aan vankelijk algemeen hooger, la ter eenige schommeling lVs 394 lVs 391/8 WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT LAWNTENNIS INTERNATIONAAL TENNIS TOERNOOI Mej. Rollin Couquerque geslagen SCHAKEN ALJECHINBOGOLJUBOW Wederom remise VOETBAL BELGIË—NEDERLAND Het Belgisch elftal AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 19 April STOOMVAARTLIJNEN MARKTNIEUWS BERLIJN, 20 April. Rijksminister dr. Goeb bels heeft Donderdagavond de vertegenwoordi gers van de Duitsche pers toegesproken over de taak van de pers in het nieuwe Duitschland. De nationaal-socialistische pers staat op een ander standpunt dan haar voorgangster. Zij is voortgekomen uit de partij en heeft nimmer gediend cm economisch voordeel op te leveren. In den loop van een jaar is de pers uiterlijk principieel veranderd. Wanneer nog fouten en gebreken aanwezig zijn, dan is zulks minder het geval wegens kwaadaardigheid, dan wel uit gebrek aan instinct. Wij hebben de eer, in die bladen het meest te worden geprezen, welke ons vroeger het meest hebben bestreden. Wij stellen daar geen prijs op en verklaren dat het ons aangenamer zou zijn, wanneer zij op karaktervolle wijze gereser veerdheid zouden betoonen. Men spreekt veel over de persvrijheid der an dere democratieën, maar is het niet behoorlijker dat een journalist den staat dient, dan dat hij dienstbaar is aan een groep kapitalisten? Weliswaar heeft men dan niet meer het recht In democratische zin te spreken van persvrij heid, maar daarmee krijgt hij een werkelijke vrijheid, namelijk die welke bestaat uit inner lijke verbondenheid. Een absolute vrijheid heeft nimmer bestaan. Fouten worden steeds gemaakt, maar wanneer het lot ons na vijf jaren aan den kant zou zetten en wij zouden dan niets anders kunnen aantoonen, dan dat wij het Duitsche volk hebben vereenigd, de werkloos heid hebben opgeheven en de natie weer rechts- gelijk onder de andere volken hebben geplaatst, dan geloof ik dat wij met deze drie opgeloste problemen voor de geschiedenis bestaan. Volgens het officieuze D-N.B. dat den volle- digen tekst van Goebbel's rede publiceert, bracht de minister ook nog de katholieke pers ter sprake en wel met de woorden: „Met nadruk wil ik ook nog verzet aantee- kenen tegen de meening dat er in Duitschland een katholieke en een protestante pers, een ar beiders- en een boerenpers, een burgers-, stede lingen- en proletariërspers bestaat. Wij kennen slechts een Duitsche pers. Daarin worden de belangen verdedigd van boeren en katholieken, van arbeiders en protestanten. De bescherming der godsdiensten is voortaan de taak der regee ring. De regeering heeft geen middelaars tus- schen haar en de standen noodig. Zij staat midden in het volk. Wij willen niet dat het vel papier eener belangenkrant zich tusschen ons en het volk dringt." SJANGHAI, 20 April (V.D.). De regeering van Kanton heeft besloten, ondanks de groote mee- ningsverschillen met de regeering van Nanking, deze volledig te steunen bij haar houding te genover Japan. Te dien einde zal zij nieuwe formaties op de been brengen ter bescherming van Noord-China. LONDEN, 20 April (V.D.) De Ontwapenings commissie van het kabinet, welke gisteren is bijeengekomen na een onderhoud, dat Sir John Simon met Henderson heeft gehad, is van daag opnieuw in vergadering bijeen geweest om den toestand in het licht der laatste ontwik kelingen te zien. Er is geen geneigdheid te Londen om den ernst van den toestand, welke teweeg gebracht wordt door het falen der di plomatieke besprekingen, te negeeren, doch er zijn aanwijzingen, dat ondanks de ontmoedi ging, de Britsche pogingen onverminderd zul len worden voortgezet. WEENEN, 20 April. Starhemberg die twee dagen vroeger dan zijn plan was, uit Rome is vertrokken, is vandaag te Weenen teruggekeerd. Starhemberg zou benoemd worden tot vice- kanselier. Vice-kanselier Fey zou benoemd wor den tot generaal en gezant bij een der Balkan- sta ten. BERLIJN, 20 April. (Reuter.) Vele Duitsche winkeliers, die zich bij de Nazi's hadden aan gesloten, in de hoop dat dezen een eind zouden maken aan de groote warenhuizen, geven tee kenen van toenemende teleurstelling op dit punt. Zij vragen zich af aldus Reuter waarom de groote warenhuizen nog steeds ge woon hun zaken mogen voortzetten. Verleden week is een verklaring gepubliceerd, welke zegt, dat het niet mogelijk is, om plotse ling de groote warenhuizen te sluiten en zoo doende talrijke bedienden werkloos te maken. Deze verklaring is in de betreffende kringen zeer koel is ontvangen. Thans is een verklaring gepubliceerd, waarin wordt betoogd dat de po litiek der Nazi's, om de warenhuizen uit te schakelen, niet is opgegeven n eeen punt van 't programma blijft uitmaken. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Boon betreffende het nemen van maatregelen van Regeeringswege in verband met de on langs te Doetinchem plaats gehad hebbende verspreiding van pamfletten door in Duitsch land wonende personen, leden van de Natio- naal-Socialistische Nederlandsche Arbeiders Partij heeft Minister van Schaik geantwoord, dat van de verspreiders der pamfletten in totaal negen personen twee ingezetenen van Doetinchem waren. Het waren allen Neder landers. Aan de hand van de thans bestaande bepa lingen kan tegen het gebeurde niet worden opgetreden. Mochten soortgelijke gebeurtetnis- sen zich herhalen, wanneer het aanhangige wetsontwerp, houdende nadere voorzieningen ter bescherming van de openbare orde kracht van wet zal hebben verkregen, dan zal niet worden nagelaten de noodige maatregelen te nemen. Vrijdagavond te ongeveer half acht heeft op den Jutphaaschenweg te Utrecht een zeer ern stig verkeersongeluk plaats gehad, dat aan twee menschen het leven heeft gekost. Uit de richting Jutphaas kwam een auto aanrijden, toen plotseling een wielrijder, die van de Julianabrug (de nieuwe brug naar Westraven) naderde, den weg over wilde ste ken. De autobestuurder was hier niet op be dacht, kon niet tijdig stoppen en reed op den wielrijder in. Hij haalde nog naar links uit en trof toen een tweeden wielrijder die uit de richting Utrecht kwam; ook deze werd tegen den grond gesmakt. De auto reed vervolgens tegen de pui van een winkel op en kwam toen eerst tot stilstand. In hoogst zorgwekkenden toestand zijn beide wielrijders per ziekenauto naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar zij spoe dig zijn overleden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Naar wij vernemen, zijn eenige wijzigingen gebracht in het Crisis-Organisatiebesluit 1932. Blijkens artikel 3 van het gewijzigde Besluit wordt o.m. bepaald, dat de Statuten van de crisis-organisaties moeten bevatten een bepa ling, dat alle geschillen, met uitzondering van de rechtsgeschillen, tusschen de crisis-organi satie eenerzijds en een of meer georganiseerden anderzijds, zoomede tusschen de organen van de crisis-organisatie onderling, worden beslist door den Minister van Economische Zaken, ge hoord, behalve in de door hem aangewezen ge vallen, een Commissie van Advies waaraan de voorzitter en de andere leden, wier aantal door den Minister wordt bepaald, door dezen Minis ter worden benoemd, geschorst en ontslagen. Voorts zal de crisis-organisatie rekenplichtig zijn aan den Minister en is de Minister bevoegd een of meer Regeeringscommissarissen en een college van Regeerings-commissarissen te be noemen, naar wier namens hem te geven aan wijzingen de crisis-organisatie zich heeft te ge dragen en die de besluiten der crisis-organi satie voor een termijn van drie dagen kunnen schorsen en aan den Minister ter vernietiging kunnen voordragen. Wat de toelating als georganiseerde betreft, wordt nog bepaald, dat indien deze toelating wordt geweigerd, daarvan aan dengene, die haar heeft aangevraagd, schriftelijk kennis wordt gegeven. Deze heeft dan recht van beroep op den Minister, die beslist, na de bovenbedoelde commissie te hebben gehoord. Het beroep moet ingesteld worden binnen zeven dagen na den dag, waarop het desbetreffende besluit den be langhebbende is medegedeeld. Dit zelfde recht van beroep heeft de georganiseerde, wiens toe lating als zoodanig wordt ingetrokken. In artikel 9 van het gewijzigde Crisis-Orga nisatie Besluit wordt bepaald, dat niet of niet behoorlijke nakoming van de verplichtingen tuchtrechtelijk wordt gestraft met geldboete van ten hoogte tien duizend gulden of schrap ping als georganiseerde, met ontzegging van het recht om opnieuw als zoodanig te worden toegelaten voor ten hoogste 10 jaar. Onverminderd de verplichting van den geor ganiseerde om een hem opgelegde boete te be talen, brengt niet-betaling van die boete bin nen drie weken, nadat hij daartoe is aange maand, van rechtswege schrapping mede als georganiseerde met ontzegging van het recht om opnieuw als zoodanig te worden toegelaten voor den tijd van een maand voor elke honderd gulden, waarvoor hij beboet is. Door betaling van de boete wordt de schrapping van rechts wege opgeheven. De door de Crisis Organisatie geïnde boeten worden gestort in de kas van het Landbouw Crisis Fonds. Voorts bevat het besluit de bepalingen voor de Crisistuchtrechtspraak. De Centrale Commissie zal haar zetel te 's Gravenhage hebben en voorts zullen er elf commissies zijn in de volgende plaatsen van ons land: Alkmaar, 's Gravenhage, Utrecht, Goes, Til burg, Roermond, Arnhem, Zwolle, Assen, Gro ningen en Leeuwarden. Door den Minister zal benoemd worden één Hoofdambtenaar voor de Crisistuchtrechtspraak die uitsluitend bevoegd is tot indiening van een klacht bij de commissie. Deze Hoofdambttenaar stelt, indien hij daarvoor termen vindt, den ge organiseerde in de gelegenheid de indiening van een klacht te voorkomen door storting bin nen een door hem te bepalen termijn van een door hem vast te stellen bedrag in de kas van het Landbouw Crisisfonds. Hoofdambtenaar als de georganiseerde kunnen binnen veertien da gen na de uitspraak in hooger beroep komen bij de Centrale Commissie. Dit besluit treedt in werking met ingang van 1 Mei a.s. Naar wij vernemen zal tot Hoofdambtenaar voor de Crisis-Tuchtrechtspraak benoemd wor den mr. H. A. J. Gijsen, ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten ter standplaats 's-Gravenhage. Volgens de bepalingen van het nieuwe Crisis- Organisatiebesluit zal deze Hoofdambtenaar, aan wien ambtenaren voor de Crisis-Tuchtrecht spraak zullen worden toegevoegd, in het bij zonder belast worden met de handhaving van de statuten, reglementen en verdere besluiten van de Crisis-Organisaties voor zoover nlet- nakoming van de daarbij gegeven voorschriften tuchtrechtelijk wordt gestraft. Voorts zal, zooals reeds gemeld, op grond van het Crisis-Organisatiebesluit, een Commissie worden ingesteld, welke tot taak heeft den Mi nister van Economische Zaken te adviseeren in alle geschillen van beleid, welke zullen ont staan tusschen de Crisis-Organisatie eenerzijds en een of meer georganiseerden anderzijds, zoo mede tusschen de organen van de Crisis- Organisatie onderling. Tot voorzitter van deze Commissie van Advies zal, naar ons ter oore kwam, worden benoemd jhr. mr. G. W. van der Does, advocaat te 's-Gravenhage. „De auto's maken de men schen lui". „Maar niet de voetgangers". Gistermorgen had in de parochiekerk te Haa ren de plechtige Uitvaart plaats van den zeer- eerw. heer Th. der Kinderen, in leven rector van Huize „Gerra" aldaar, diocesaan aalmoe zenier in het bisdom Den Bosch, die Maandag avond met zijn auto tusschen Heesch en Oss zoo plotseling om het leven was gekomen. Nadat des morgens vroeg eenige verkenners het stoffelijk overschot te Heesch hadden af gehaald, arriveerde men tegen negen uur te Haaren, waar een groote menigte belangstel lenden aanwezig was. Zij bestonden hoofdza kelijk uit de afgevaardigden van mannelijke en vrouwelijke katholieke jeugdorganisaties in het bisdom met hun vlaggen en vaandels. De klokken van het seminarie luidden, de treurmuziek speelde. In den langen stoet, die het stoffelijk over schot hier opwachtte, bevond zich voorts een honderdtal geestelijken, seculiere zoowel als re guliere, vooral uit de dekenaten Boxtel, Oir- schot en 's Hertogenbosch. Leden van de Jonge Werkman droegen de kist tusschen een haag van tachtig vlaggen en vaandels door; verken ners, die flambouwen droegen, begeleidden hen. Om tien uur had in de parochiekerk de plechtige Uitvaartdienst plaats. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door den Hoogeerw. heer J. W. W. Spierings, deken van Boxtel, met assistentie van den zeereerw. heer A. van den Broek, pastoor te Haaren, als diaken, en den weleerw. heer L. N. v. Delft, kapelaan aldaar, als subdiaken. De lijkrede werd gehouden door deken Spie rings, naar aanleiding van Esdras: „En de zonen van Israël beweenden hem." Nadat spre ker het leven van den zoo pas begonnen jeugd leider had geschetst, riep hij de jongeren op veel te bidden voor den overledene. Na de absoute werd de kist op het voorplein geplaatst van de kerk, omgeven door alle vanen en vlaggen van de jeugdvereenigingen, en ter wijl de treurmuziek speelde, defileerden de aan wezigen langs het stoffelijk overschot. Daarna werd dit overgebracht naar Oirschot, waar het op het R. K. kerkhof is ter aarde be steld. Groepen verkenners uit Eindhoven en Helmond waren hier o. m. aanwezig om hun aalmoezenier de laatste eer te bewijzen. Aan de grens der gemeente had zich de stoet opgesteld, die den overledene naar het graf zou vergezellen. Om ongeveer half drie kwamen de lijk-auto's in volgorde aan en zette de stoet zich in beweging, voorop de Harmonie van Oirschot, dan de tamboers, de Jonge Wacht, Verkenners, Welpen en Voortrekkers, sportorganisaties, de geestelijkheid, die in grootengetale was opgekomen om de laatste eer te bewijzen. Hierna volgde de lijkauto, geflan keerd door Welpen, Jonge Wachters en Ver kenners, daarna volgden de familie en verdere belangstellenden. Langs den weg hadden zich jong en oud van het dorp verzameld om hèm hulde te brengen, die langen tijd bij hen had gewoond. Op het kerkhof werd de absoute verricht door den deken van Oirschot. Meer nog dan anders heerschte er een gedrukte stemming, maar de blijheid der Kerk klonk door in het gezang: „In Paradisum deducant te angeli," de blijde zekerheid, dat dit leven, zoo jong geëin digd, doch zoo welbesteed, zijn loon ontvangt. Na deze plechtigheid, die door de aanwezigheid van geestelijke en wereldlijke prominenten, van vertegenwoordigers der geheele jeugd, een bij zondere stemming droeg, sprak prof. de Quaay, diocesaan commissaris der Verkenners. De heer Rademaker sprak namens de Jonge Wacht. Prof. Overbeek van het Klein Seminarie, neef van den overledene, dankte allen, die aanwezig waren. De met rouwfloers omhangen vaandels van de verschillende vereenigingen worden langs het graf voorgesteld en onder tromgeroffel brengt de jeugd zijn laatsten groet aan zijn aal moezenier en voor de laatste maal defileert de jeugd voor den leider. Gistermiddag te half vier vertrok een dubbele „Vliegende Hollander" uit Den Haag, met een kostbaren last van volksvertegenwoordigers. Doel van den tocht was Arnhem. Zonder te stoppen werd Utrecht gepasseerd, een evenement in het leven van overigens ervaren mannen. De 90 K.M. die de Dieseltrein reed over de polders tot Utrecht, werden opgevoerd tot 120 K.M.. toen de trein den soliden zandgrond van het rechte traject UtrechtArnhem onder zich had. Te kwart voor vijf kwam de trein te Arnhem aan, waar de directie der Ned. Spoorwegen in de wachtkamer ververschingen aanbood. Wij heb ben eenige Kamerleden naar hun meening over het nieuwe vervoermiddel gevraagd. Eenstemmig werd tevredenheid betuigd. De acceleratie is enorm, het zitten is comfortabel, het lawaai is licht zoemend, doch niet hinderlijk. Van schok ken geen sprake, slechts van kleine schomme lingen. Een en ander bevestigt de reputatie dezer rijtuigen. Te 17.03 werd de terugtocht aanvaard. Naar wij vernemen zal een zelfde tocht op gelijke uren a.s. Woensdag worden gemaakt door de leden van het kabinet en de leden van de Eerste Kamer. DJOKJAKARTA, 20 April. (Aneta.) Gister middag is brand uitgebroken in drie ampas- loodsen van de suikerfabriek Padokan van de onderneming Cultuur Mij, Padokan en Baron- gan. Ongeveer 20.000 quintalen werden door het vuur aangetast. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend, vermoedelijk broeiing. Heden was het gevaar voor uitbreiding ge weken. NEW-YORK, 20 April (Part.) De scherpe daling van de goederenprijzen ge durende de laatste dagen en die heden in iets gematigder tempo werd voortgezet, heeft de aandacht van Wallstreet weer eens gevestigd op de moeilijkheden, waarvoor de farmers zijn geplaatst. Terwijl de opbrengst van hun pro ducten sinds de stabilisatie van den dollar met ongeveer 20 pCt. is gedaald, zijn de kosten van nieuw materiaal, als gevolg van het herstel programma, aanmerkelijk gestegen. Zoodoende is nieuwe vrees voor verdere valuta-experimen ten gewekt en men meent dat President Roose velt op den duur geen weerstand meer zal kunnen bieden aan de actie der inflationisten, waarbij er op wordt gewezen, dat de devaluatie van den dollar voornamelijk heeft plaats ge vonden om de farmers te helpen. Op de bui- tenlandsche wisselmarkt was de stemming he den dan ook zeer vast; het Pond Sterling steeg tot 5.16 w. Ook op de effectenbeurs heerschte heden een gunstige tendenz en de koersen kwamen heden dan ook op een lichtelijk ver hoogd niveau. Staalwaarden, industrials, me taalwaarden en public-utilities waren goed prijshoudend. Spoorwegshares waren eenigszins verdeeld. Fabrieken van landbouwwerktuigen en warenhuisaandeelen zetten iets lager in, doch in het verdere verloop werd de tendenz prijshoudend. De koersverschillen bleven ech ter over de geheele linie tot fracties beperkt. In het tweede beursuur verkreeg het aanbod de overhand, dat resulteerde in wijkende no teeringen over nagenoeg de geheele linie. Ver scheidene fondsen kwamen onder de vorige slotprijzen te liggen. Vervolgens maakte de recatie plaats voor een herstel, toen de pro- ductennoteeringen zich in opwaartsche rich ting bewogen en de stemming voor den dollar zwak werd. Spoorwegwaarden ondervonden den invloed van de toename van het aantal verla den wagons met 21.000 stuks, terwijl verwacht was, dat dit met slechts 10.000 zou toenemen. Van de aandeelen in luchtvaartmaatschappijen traden United Aircraft op den voorgrond door een tweetal procenten hooger te worden afge daan. Onder de mijnwaarden lagen aandeelen U.S. Smelting zwak in de markt. Ook Auburn Auto leden onder verkoopdruk. Laatbeurs nam de vraag sterk toe, waarvan verscheidene fond sen konden profiteeren, doch het einde van den beurshandel kwam niet op het hoogste punt van den dag te liggen. Eastman Kodak, Du Pont, Amer. Can., Industrial Alcohol, Case Treshing, United Fruit, United Aircraft, Atchi son Topeka, Delew. Hudson, Northern Pa cific, Reading Railroad, Southern Railway en Union Pacific kwamen 1 pCt. 2% pCt. hoo ger te liggen, terwijl Aubum Auto, American Sugar en U.S. Smelting 1 pCt. >2ji pCt. ver lies boekten. De omzetten bedroegen 1.890.000 shares. Slotkoersen April Allied Chemical American Can C Amer. Car Foundry Am. For Power Am Smelting Ref Am. Tel Tel. Am. Tobacco B Am Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr Co, Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethl Steel Co Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio Chic Milwaukee pref. Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5 y, Youngleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric Gen. Gas Electr Gen. Gas EL cl. A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern Tel. Tel Kennecott Copper Koninkl. Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref Montgomery Ward Nat. Cash Reg Co. National City Bank Nat. Dairy Prod G A. Nat. Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ Serv N L. Radio Corp ol Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A Unit. States Leather Unit States Rubber Unit States Steel Corp Wabash gew A Westinghouse El Woolworth Build 20 152 1047/p 28V4 10% 435< 1234 73S4 2IV4 171/s 1 71Vg 434 30 h 43 h 17 71 31 477/g 113/8 44 541/g 2% 39 22 H 674 42 67 981/s 954 l"/8 233/s 24 203/g 203/8 3334 424 273/4 151/8 22 3oV4 6.80-90 893/4 1 24 44 8 311/2 2u 324 17 4 49 957/s 20 181 67 3o 3o3/8 39-/8 8"/6 50-/8 94 17 "7b 344 c2Vs 40 14 lo3 72 2o 0V2 IO-/4 '3 72 JZ-/4 478 4178 04-/8 S 19 1511/5 1033/4 274 IOV4 434 1227/8 736/8 207/g 1 703/g 454 30 43 16% 694 304 471/s HV4 44 537/s 26/8 384 22 664 417/g 66 974 931/4 174 23 24 194 201/g 33 414 277s 1476 216/8 353/g 6.70-80 904 124 43/4 8 314 194 313-4 lb4 49 301/4 191/4 1814 661/j 356/8 354 384 87b 50 94 I66/4 Z84 831/4 214 4S7i 1378 132 231/6 01/4 lu 231/6 31-/4 47b 407b o4^2 18 1524 1041/2 28 lOVs 434 1234 743/g 203/4 164 1 69 491/s 291/4 43 16% 69V4 30 473/s 11 46/8 536/6 26/8 38 217/e 69 42 ?4 65 964 93 I7V4 227/8 20 lVs 387a 19 201/3 323/4 414 28 15 217/g 33% 6.70-bO 91 123/g 434 8 314 194 306/8 167b 483/g 364 191/4 IsO 666/g 3o3/g 357-9 084 87s 50 97s 1678 2o7s 3276 217/g 454 134 132 234 64 107, 223/6 •al'/b 4 o9V« 0472 exdlv ex claim. I t! t ex coupon bieden. laten. 20 April Brussel 23.60 Rome 8.574 Madrid 13.8O Bern 32.68 Weenen 19.10 NEW-YORK, 20 April. 19April 20 April 19 April 23.4s Oslo 8.514 A'dam 13.71 Londen 32.49 Parijs 19.03 Berlijn 26.05 25.85 b8.30 67.90 5.174 5.144 6.664 6.624 39.74 39.50 Suiker Mei 1.39 1.36-37 Juli 1 46-47 1.43 Sept. 1.52 1.48-49 Oct. 1.55 1.51 Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco Tin Loco 56.00 Dec. 1.57-58 1.54-55 Jan. 1.59-60 1.55-5t> Mrt. 1.64 1.61 Ct.Cuba 3.42 3.42 871/g 881/g 87% 55.25 April 56.00 55.20 Katoen Loco 1I.8O 11.75 April 11.60 11.57 Mei 11.62-ö3 11.59-60 Nov Juni 11.67 11.64 Dec Juli Aug. 11.72-74 11.70-71 Jan. 11.77 11.74 Mrt. Sept. 11.82 Oct. 11.87-38 11.92 11.97-99 12.(3 12.10 11.78 11.83-34 11.91 1 (.94 il.99 12.07 Koffie (Rio) Mei 8.28 Jul) 8.46 Sept. 8.o5 Dec 8.62- Mrt. 8.6a 8.16 8.34 8.40 Ö.49 8.55 (Santos) Mei 10.78 10.92 11.27 11.38-39 11.46 Juli dept Dec Mrt. 10.62 10.78 11.13 11.23 11.30 20 April 19 April CHICAGO, 20 April. 20 Apri 19 April NEW-YORK, 20 April. 20 Apri .19 April 20 April 19 April Rubber Mei 12.27 Juli 12.55 Sept. 12.78 Oct. 12.90 11.97 12.25 12.52 12.63 Dec. 13.11 12.83 Jan. 13.22 12.91 Mrt. 13.43 13.15 Tarwe Haver Mei 753/4-6/6 75-743/4 Mei 2/% 26% Juli 73%-7, 7 5%-7 5 Juli 2s3/6 2/1/3 Sept. 77%-77 76%-% Sept. 291/8 28V4 Mais Bogge Mei 44% 43% Mei 324 £14-% Juli 47 45% Jul) 53% 5 2%-53 Sept. 487/f 4'% Sept 55% 55 Benzei Dnlutb Lijnzaad Loco 5.95 5.85 Mei 5.40 5.30 Mei 1.77 1.77 Mei 3.97% 5.S74 Juli 1.75 1-771/2 Juli 6.05 5.9d Sept. **6.2/4 6.15 Oud contract Nieuw contract. 20 April 19 April WINNIPEG, 20 April. 20 Apri 19 April Gerst Mei 35s/4 34 Vs 1 Jul) 3b7/g 354 Oct. 38V2 374 Lijnzaad Me) 1.464 1.46 Juli 1.4/ 1.46% Oct. 1.42V* 1.42 GBAANNOTEERING LIVERPOOL, 20 April. Tarwe. Mei 4.0 Juli 4.3 y,. Oct. 4.5 Dec. 4.6 4. Tarwe Mei 64% 64% Juli 654 63% Oct. 674 67 Bogge Mei 421/8 411/8 Juli 43% 421/8 Oct. 453/4 444 Haver Mei 31% 31 Juli 323/4 32 Oct. 33% 33 In de demi-finale, te Rome gehouden in het internationale tennistournooi, speelden mej. Rollin Couquerque (Nederland) en mej. Man- zutti (Italië) tegen het sterke Amerikaansch- Duitsche dubbeltal Miss Ryan en Frl. Aussem. Het spelverioop was uiterst spannend en vooral in de tweede set werd fel om de punten ge streden. Na een op hoog peil staanden wed strijd verloren de dames Rollin Couquerque en Manzutti met 1—6, 8—6, 4—6 van Miss Ryan en Cilly Aussem. De beide laatsten komen in de finale tegen Mile Adamoff en Frl. Sander. Mej. Rollin Couquerque, Miss Ryan, Frl. Aussem en Mile Adamoff vormen de laatste „vier" in het dames-enkelspel, waarvan de halve eindstrijden Zaterdag worden gespeeld. Vrijdag is te Freiburg (Breisgau) de zevende partij gespeeld in het tournooi om het wereld kampioenschap tusschen Aljechin en Bogol- jubow. De laatste speelde met wit. Aljechin nam het damegamliet aan. Na 17 zetten werd de partij remise gegeven wegens herhaling van zetten door beide meesters. De stand is thans: Aljechin 2 gewonnen par tijen Bogoljubow 0 gewonnen partijen, en vijf partijen remise. De achtste partij wordt Zondag a.s. gespeeld. Het Belgische elftal, dat op Zondag 29 April a.s., in de voorronde der wereldkampioenschap pen tegen Nederland te Antwerpen zal spelen is als volgt samengesteld: Doel: Van der Weyer (Union St. Gilloise). Achter: Pappaert (Union St. Gilloise) en Smelllnckx (Union St. Gill.). Midden: Peeraer (Antwerp FC), v. Welcken- huizen (Union St. Gilloise) en Claessens (Union St. Gilloise). Voor: Versijp (F.C. Brugge), Voorhoof (Lier- sche Sportkring), Capelle (Standaard Luik), Grymonprez (R.C. Gent) en R. Ledent (Stan daard Luik). Reserves: Badjou (Daring Club Brussel), Van Dessel (Lyra Lier), Hellemans (F.C. Mechelen), Bourgeois (F.C. Mechelen), Lamoot (Daring Brussel) en Van Beeck (Antwerp F.C.). (Medegedeeld door Simoons Co Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie Unilever Nwe Philips H.V.A. Anaconda Tidewater 1574 76 237—4 175 9% 7 11/16 Van 4.305 uur Kon. Olie A'dam Rubber Tidewater 158 1044 74—11/16 binnenlandsche havens IJMUIDEN. Aangekomen 20 April: Susa, s., Karlshamn; Trajanus, s., Middl. Zee; Emanuele Accame, s., R'dam; Victoria, s„ Kopenhagen; Deli- slde, s., Portsmouth. Vertrokken 20 April: Simon Bolivar, s., W- Indië, s„ idem; Fort de Troyon, s., Duinkerken; Myrmidon, s, Java van Liverpool. Lovland, 5„ Blyth Brunla, s., Pernis; Oise, m.s., Parijs; Hebe, s., Kopenhagen. AMSTERDAM. Aangekomen 20 April: Hende- rika, Johanna, Kiel, repareeren, Werf Kromhout: Susa, Karlshamn, steenen, Rietlanden, Havenbe drijf De Rietlanden; Trajanus. Middl. Zee, stuk goed, Surinamekade, Verg. Cargadoorskantoor: Emanuele Accame, R'dam, bunkeren, J. P. Coen- haven, Ned. Steenk. Handel Mij.; Victoria Kopen hagen, ledigl Rietlanden, Havenbedrijf De Riet landen; Dellide. Portsmouth, ledig, Rietlanden, Ruys Co. IJMUIDEN. Aangekomen 19 April: Mies, m.s., Portsmouth: Vechtstroom, s„ Huil; Ganymedes, s., Hamburg. 20 April: Astarte, s., Bremen; Queenworih, s„ Sunderland. Vertrokken 19 April: Trlto, s., Belfast via R'dam; Martha Halm, s„ R'dam.Ousel, s., Liverpool; Diana, s., Bremen. 20 April: Leiesten, m.s., Harburg. AMSTERDAM. aangekomen 19 April: Mies, Portsmouth, ledig. Zoutkeetsgracht, Abeca; Vechtstroom, Huil, stukgoed en steenkolen, Han delskade, Holl. Stoomb. Mij; Ganymedes, Ham burg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoors kantoor. 20 April: Astarte, Bremen, stukgoed, De Ruy- terkade, VanEs Van Ommeren; Queenworth, Sunderland, steenkolen, Rietlanden, Havenbedrijf De Rietlanden. KONINKL. HOLL. LLOYD. GELRIA, wordt 21 April v.m. 5 uur van B. Aires te IJmuiden verwacht. ZEELANDIA, uitreis, 19 April n.m. 1 uur van Pernambuco MONTFERLAND, 18 April van B.-Aires naar Am sterdam. KONINKL. NEDERL. STOOMB. MIJ. HERMES, 20 April van Velsen naar W.-Indië. ULYSSES, 20 April van Tangar naar Algiers. FAUNA, Middl. Zee naar Amst., pass. 20 April n.m. 1 uur 5 Lydd. AMAZONE, 20 April van Tarragona naar Va- loxicici TRAJANUS, 20 April van Middl. Zee te Amst. HERCULES, 20 April van Cavalla te Izmir. ACHILLES, thuisreis, 20 April n.m. 3 uur te Havre. NEREUS, 20 April van Kopenhagen te Aarhuus. AURORA, 19 April van Palermo n. Amst. VULCANUS, R'dam naar Middl. Zee, pass. 20 April Gibraltar. TITUS, 20 Apri lvan AlexandTië naar Jaffa. PLUTO, 19 April van Gotohenburg naar Amst. MEROPE, 20 April van Gibraltar naar Oran. PERSEUS, 20 April van Passages te Bilbao. HEBE. 20 April van Amst. naar Kopenhagen. ORION, 20 April van Middl. Zee te R'dam. ALKMAAR, thuisreis, 18 April te Valparaiso. OBERON. uitreis, 18 April te Kingston (J). BARNEVELD, thuisreis, was 19 April 9 u. 20 n.m. 520 mijlen W.Z.W. van Valencia. COTTICA, uitreis, was 1 April 5 u. 55 v.m. 150 mijlen O. van Lands End. ACHILLES, thuisreis, was 19 April 12 uur 15 n.m. 85 mijlen van Lands End. BERENICE, 20 April van Amsterd. te R'dam. THESEUS. 20 April v.m. 5 uur van Amsterdam te Hamburg. SIMON BOLIVAR, 20 April van Amsterdam n. West-Indië. MIJ. NEDERLAND. POELAU BRAS, uitreis, 20 April van Suez. TAJANDOEN, 1 April van Amsterdam te Hamb. JOHAN DE WITT, uitreis. 20 April van Genua. S1MALOER, thuisreis, pass. 18 April Perim. TABINTA, uitreis, pass. 20 April Dakar. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN. STATENDAM, 20 April van New-York te R'dam. DELFTDIJK, 19 April van Portland n. Rotterd. BEEMSTERDIJK, uitreis, 18 April van Gal veston. SPRINGFONTEIN, vertrekt 21 April n.m. 6 uur van Marseille naar Antwerpen. NIEUWKERK, 20 April van Dar es Salaam naar Zanzibar. NIJKERK, vertrekt 21 April n.m. 2 uur van Rotterdam naar Bremen. MELISKERK, vertrekt 21 April n.m, van Ham burg naar Amsterdam. VER. NEDERL. SCHEEPV MIJ. HOLLAND-O. AZIE LIJN ZUIDERKERK19 April van Yokohama te Kobe. ALMKERK, uitreis, 20 April te Antwerpen. ROTTERD. LLOYD. BALOERAN, thuisreis, 24 April v.m. 7 uur te Marseille verwacht. KERTOSONO, vertrekt 21 April 12 uur des middags van Londen en wordt 22 April v.m. te R'dam verwacht. KOTA AGOENG, uitreis, 20 April te Singapore. KOTA RADJA, thuisreis, 20 April te Macassar. SLAMAT, thuisreis, 20 April van Singapore. BLITAR. uitreis, 19 April n.m. 11 uur van Suez. KERTOSONO. thuisreis, 20 April v.m. 5 uur te Londen KOTA NOPAN. thuisreis, 19 April van Belawan. BUITENZORG, 20 April van Java te Rotterdam PALEMBANG, 20 April lan Java te Rotterdam MIJ. OCEAAN MELAMPUS, Java n. Amst., 19 April te Co lombo. MYRMIDON, 20 April van Amst. Via Liverpool naar Java. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN MANOERAN, 19 April van Pacific Kust te Kaapstad. JAVA—CHINAJAPAN LIJN. TJISADANE, 18 April van Batavia te Hongkong. TJIKARANG, 19 April van Shanghai. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. HOOGKERK, uitreis, pass. 18 April Perim. HALCYON LIJN. ROZENBURG, 18 April van Swansea n. Tunis. DIVERSE SCHEPEN DORDRECHT, arr. 20 April te Birkenhead. AGATHA, 18 April van Pladjoe te Soesoe. ALDEGONDA, 17 April te Batavia. ALETTA, 17 April van Pladjoe te Batavia. ANASTASIA, 16 April van Soerabaja naar Balik Pappan en Hongkong. ANGELINA, 19 April van Singapore naar Port Swettenham. AUGUSTINA, 18 April van Pladjoe naar Sin gapore. IRIS, 18 April van Zamboanga naar Davao en Balik Pappan. JOSEFINA, 16 April van Bangkok naar Pladjoe. JUNO, 19 April van Tarakan naar Haiphong. MACUBA, 18 April van Soesoe te Singapore: gaat naar Pauillac. MAGDALA, 17 April van Tarakan naar Hikos- hima en Nagasaki. MAL VINA, 22 April van Rouaan te New Orleans verwacht; gaat daarna naar Curagao. MAMURA, Rouaan naar Key West v.o., 21 April bij Fayal verwacht. MARPESSA, R'dam naar Tampico/Lands End V.O., 1 9April bij Key West. MEGARA, vertrekt verm. 28 April van Amst. naar Houston. MERULA, 18 April van Texas City naar Enge- jand/Nederland. MIRZA, 19 April van Dakar naar Barbados. MITRA, 17 April van Marseille n. Constanza. EMMAPLEIN, 19 April van Narvik n. R'dam. Flying Scotsman Rotterdam. 20 April. Het Ne derlandsche m.s. „Flying Scotsman" Is bij Pertn aan den grond gevaren. Delftd\jk. Rotterdam, 20 April. Het m.s. „Delft- dijk", van de Holland-Amerika Lijn, op reis van de Pacific Kust naar hier, is bij Astoria aan den grond gevaren, doch kwam zonder assistentie vlot en zette oogenschijnlijk onbeschadigd de reis voort. Meerkerk. Rotterdam, 20 April. Het s.s. „Meer kerk", van de Ver. Nederlandsche Scheepvaart Mij., dat eeniije verbouwing heeft ondergaan, ver trok heden van hier naar de Noordzee, om proef te varen. BATAVIER II, 20 April van R'dam te Gravesend. MERULA, 18 April van Houston n. Lands End v. o. MANVANTARA, 18 April van Balik Pappan n. Suiez. EBRO, sleepboot, 19 April van Setubal te Ma deira. DORDRECHT, naar Birkenhead, was 19 April 7 uur 50 v.m. 60 mijlen N. van Lands End. KEILEHAVEN, Rotterdam n. Tabou. was 1° April 6 uur 30 n.m. 25 mijlen Z. van Nlton AMSTERDAM, tank, naar Rotterdam, was 18 April 11 uur 5 n.m. 710 mijlen Z.W. van Valencia. AGNITA, 18 April van Huil te Rouaan. DEN BOSCH, 20 April. Boter. Aanvoer 18.475 K.G. Hoogste prijs 1.44; laagste prijs 1.38; middel- prijs 1.42 per K.G. AMSTERDAM, 20 April. Ansjovis. Stemming vast. Verhandeld werden 1933er, soort 1300/1600 stuks p. a. a f 12; 1932er f 13.50; 1931er k f 13_~ 13.15; 1930er (op merk verkocht) A 111.50. Nog geen vangstberichten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2