Van het Katholieke kamp '■<WSÊ Valkenburg en D.H.L. kampioen Nederlaag van het Nederlandsche hockey-elftal VOSTA VERLIEST VAN S.D.O.U.C. MET 3-1 .c. DUITSCHLAND WINTIN DUSSELDORF MET S-l MAANDAG 23 APRIL 1934 V.I.C. wint in Beverwijk van D.E.M. met 31 en ontkomt door deze zege aan de degradatiewedstrijden Fortitudo onderaan vvz V.V.Y.—WILSKRACHT 1—2 Gelijk opgaande strijd VOSTA -S '.D O .U S. D. O. U. C. kampioen van het Oosten D. E. M.—V. I. C. 1—3 Zeer snelle wedstrijd D. H. L. VOOR DE VIERDE MAAL KAMPIOEN D.H.L.—G.D.A. 4—1 Zeer groote belangstelling D. O. N. K.—SANTPOORT 0—4 Voor de rust een gelijk op gaande strijd De Duitschers gaven uitstekend spel te zien, maar vooral in de tweede helft was ook de Nederlandsche ploeg in goeden vorm Rust ging in met 3-1 Tweede helft SPARTAAN—H. B. C. 1—2 De thuisclub mist op het laatste moment een penalty NEDERLANDSCHE ELFTAL SAMENGESTELD Van Male door Keizer vervangen D.H.L. KAMPIOEN Voor de vierde maal ONZE GEZELLEN— EXCELSIOR 6—1 T.Y.B.B.—LEONIDAS 1—5 Alle doelpunten in de eerste helft ParisMadrid 2O Fraai spel OHMf illllllllllllllllll!lllllllllillllllUlllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllilllllll||||||||||||||||||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||||||lill||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||j||||j||||||||||||||||||| De onder groote belangstelling te Groenlo gespeelde beslissingswedstrijd tusschen Vosta en SDOUC is geëindigd in een 31 nederlaag van de Enschedésche club, zoodat de club uit Ulft dit jaar weer aan de competitie om het lands kampioenschap zal deelnemen. In het Zuiden I is nu ook de beslissing voor de bovenste plaats gevallen. De Valken hadden nog slechts een punt noodig om kampioen te worden. Gisteren wonnen zij met 51 van Vol harding, dat door deze nederlaag een heel stuk daalde op de ranglijst. RKVVL verloor gisteren met 31 van RKONS en staat nu op de voor laatste plaats. Kimbria klopte HVV met 21 en heeft nu ook nog een goede kans om zich veilig te stellen. Kerkrade behaalde een kleine zege op Caesar, dat nu ook leelijk in het ge drang komt. HVV moet in ieder geval al het eerste klasse schap verdedigen in de degradatie-competitie, waaraan behalve de drie kampioenen van de 2e klasse A, B en C ook no. 10 van de eerste klasse moet deelnemen. Om deze tiende plaats zal nog fel worden gestreden, zooals wel uit den stand blijkt. Valkenburg 18 12 5 1 29 68—26 Kerkrade 18 10 5 3 23 48—28 Chevremont 17 9 2 6 20 43—30 Sitt. Boys 18 7 4 7 18 43—40 RKONS 18 8 1 9 17 37—39 KNV 15 6 4 5 16 33—27 Kimbria 17 7 2 8 16 32—39 Caesar 18 6 3 9 15 33—34 Volharding 18 5 5 8 15 35—37 RKVVL 18 6 2 10 14 29—48 HVV 19 4 1 14 9 30—73 Twee winstpunten in mindering. De drie wedstrijden, die gisteren in het Zui den II werden gespeeld waren van weinig be lang meer, daar in deze afdeeling de beslissin gen al zijn gevallen. RKTVV is kampioen en de beide Venlosche clubs en SVB (Blerick) moeten aan de degradatiewedstrijden gelooven. Mulo speelde haar laatsten thuiswedstrijd en won ook nu weer van Brabantia. Venlo kwam goed voor den dag en won tenslotte met 32 van Best Vooruit na met 20 te hebben ach tergestaan. Een fraaie revanche voor de destijds geleden 7—1 nederlaag. Gennep verloor ten tweeden male van de Venlosche Boys, die nu met 31 in de meerderheid bleven. In deze afdeeling moet alleen nog de wed strijd Venlosche BoysMulo worden gespeeld. RKTVV 20 14 3 3 31 63—33 Kolping 20 13 3 4 29 60—28 Dongen 20 11 4 5 26 59—41 Mulo 19 11 1 7 23 46—31 Brabantia 20 10 3 7 23 55—36 Wilhelmina 20 10 3 7 23 51—41 Best Vooruit 20 8 1 11 17 42—47 Gennep 20 6 3 11 15 37—50 Venl. Boys 19 6 1 12 13 32—60 SVB 20 4 1 15 9 33—67 Venlo 20 3 3 14 9 27—75 In het Westen I heeft VIC haar kans op fraaie wijze benut, door in Beverwijk met 31 van DEM te winnen. De Amsterdammers zijn dus na een prachtige eindspurt nog juist den dans ontsprongen en het Culemborgsche For titudo staat nu definitief op de laatste plaats. Wilskracht verrichtte een goede prestatie door in IJsselstein met 21 van WIJ te winnen. Volendam 18 14 3 1 31 69—23 HMS 17 13 1 3 27 41—24 Wilskracht 15 9 2 4 20 47—32 DEM 18 8 3 7 19 37—43 EMM 18 6 5 7 17 39—37 WIJ 17 7 1 9 15 47—51 17 5 2 10 12 40—47 De Meer 18 6 0 12 12 47—59 VIC 18 5 1 12 11 37—54 Fortitudo 18 3 4 11 10 26—54 In het Westen II heeft DHL gisteren haar laatsten wedstrijd tegen GDA in een 41 over winning omgezet, waarmede de Delftsche club voor de vierde maal beslag heeft gelegd op het afdeelingskampioenschap. HBC behaalde in Rotterdam een verdienstelijke 21 zege op Spartaan. TYBB stelde haar aanhang teleur. In eigen huis zagen de geel-zwarten zich door een Leonidas een 51 nederlaag toegebracht. Ofschoon VVY reeds haar laatsten thuis wedstrijd speelde, was het toch de eerste maal in deze competitie, dat beide elftallen eikaar ontmoeten. De thuisclub was volledig en Wils kracht telde twee invallers. Er ontwikkelde zich direct een fanatieke strijd, waarbij WIJ het meest in den aanval was. Na een snellen uitval kan Spiekerman doelpunten, wat even later werd herhaald door Malenberg, waardoor de bezoekers een 20 voorsprong hadden. Vóór echter de eerste helft was verstreken, had v. d. Hoogen met een goed doelpunt den achterstand verkleind. In de tweede helft spande de thuisclub zich flink in om een gelijk spel te behalen, maar de gastheeren vonden in de Amsterdamsche verdediging een onoverkomelijk struikelblok. De wedstrijd eindigde dan ook in een 21 zege van Wilskracht. De hekkensluiter DONK kon het in Gouda niet bolwerken tegen Santpoort, dat de competitie met een 40 overwinning besloot. DHL 18 13 3 2 29 65—42 Santpoort 18 11 5 2 27 63—27 Spartaan 18 10 4 4 24 53—36 Leonidas 16 8 3 5 19 47—37 GDA 17 8 2 18 33—34 TYBB 18 6 2 10 14 35—47 HBC 17 5 3 9 13 48—52 Graaf Willem 18 6 1 ïi 13 44—58 SJC 18 3 6 9 12 44—47 DONK 18 3 1 14 7 22—58 Ten aanschouwe van een voor Groenlo record aantal toeschouwers werd deze beslissingswed strijd tusschen Vosta en SDOUC gespeeld. Groenlo had een en ander keurig geregeld. Voor den aanvang van den wedstrijd spreekt de voorzitter van Grol, de heer Groot Bruinde- rink, tot beide kampioenen hartelijke woorden van gelukwensch en biedt bloemen aan. Scheidsrechter Van Veen uit Amsterdam geeft dan het begin-signaal. Vosta is volledig, Ulft heeft een invaller voor Boekhorst, voor wie Bogaert meespeelt. Aanvankelijk is het voor beide partijen terrein verkennen. Vosta forceert dan een corner, maar het leder gaat over. Een aanval van Ulft geeft Weijkamp gelegenheid voor een harden schuiver, welke Bevers onschadelijk maakt. Een angstig oogenblik ontstaat dan voor het SDOUC-doel als de rechtsback het leder voor den doelman plaatst. Maar Vosta's linksbuiten faalt hopeloo.s Nienhaus (Ulft) voelt dan Gevers aan den tand maar deze retourneert. Vosta domineert nu wel eenigszins. Vooral zijn goede plaatsen valt op. De Ulftsche voorhoede is echter sneller in den aanval en veel verrassender. Een prachtschot van Weykamp (S.) keert Gevers. Een Vosta- aanval redt Kortbeek keurig. SDOUC probeert het vervolgens van verren afstand. Een vlie gend schot van Nienhaus verrast Bevers en het leder gaat juist onder de deklat het doel in, 01. Ulft komt er nu beter in, maar Vosta is thans op zijn best. Het schept een gevaarlijke situatie als het Ulft-doel uit een keurig ge nomen corner ternauwernood aan een door boring ontkomt, 't Is echter een tijdelijke op luchting, want eVen later komt het leder weder uit een corner voor Vosta fraai voor en Harm- sen staat op de goede'plaats en kopt onhoudbaar in, 11. Dit prikkelt Ulft en er volgen nu meer dere gevaarlijke aanvallen, waarin vooral Wey kamp, Nienhaus en Westerhof uitblinken. SDOUC krijgt zelfs eenig overwicht en uit een gevaarlijken druk komt ongeveer vijf minuten voor rust een doelpunt voor Ulft, 12. Na de thee is de spanning nog grooter. Vosta pakt onstuimig aan maar heeft voor doel door doorzichtig spel bij de Ulftsche verdediging geen kans. Bovendien doet Kortbeek voor Ulft zeldzaam werk. In de onmogelijkste situaties brengt hij redding. Het maakt de Vosta-voorhoede wanhopig. Veel wordt er nu op de Ulftsche helft gespeeld, maar de druk brengt geen doelpunt. Terwijl de Ulfte- naren gevaarlijke uitvallen ondernemen. Wey kamp staat steeds op de goede plaats en ein delijk heeft hij succes, als Westerhof keurig voorzet en hij, in samenwerking met Nienhaus onhoudbaar Bevers passeert 1—3. Het pleit is nu beslecht en al doet Vosta nog krachtige moeite, de strijd verstrijkt zonder verandering in den stand. SDOUC wint met 31 en is Oostelijk Kampioen. D.E.M. trapt af met den wind in den rug. Er ontwikkelt zich direct een snel op en neer gaand spel. De keeper van V.I.C. wordt al da delijk met een hard schot, dat hij keurig cor ner werkt op de proef gesteld. V.I.C. werkt ontzettend hard, maar toch is D.E.M. voor rust geregeld in de meerderheid. De V.I.C.-ver- dediging kan echter steeds het gevaar voor komen. Na de thee wegen de ploegen tegen elkaar op. Er wordt hard om een doelpunt gestre den. Eindelijk krijgt V.I.C. een kans en met een hard schot nemen de gasten de leiding. (01). V.I.C. is nu eenigen tijd in de meerderheid en herhaaldelijk zitten de Amsterdammers voor doel van de thuisclub. De linksbinnen schiet dan hard tegen den onderkant van de lat en de rechtsbinnen schiet den terugsprin- genden bal in het net. (02). Dit is D.E.M. te veel. De gastheeren leggen er een schepje op en dringen V.I.C. weer te rug. V.I.C. begint nu ook eenigszins te ver slappen en verschillende spelers raken uitge speeld, wat na het snelle tempo waarin wordt gespeeld, geen verwondering wekt. Marks krijgt een mooie kans, maar faalt hopeloos. V.I.C. krijgt even daarna een penalty te nemen, maar Klauwers schiet naast. Als de bal goed naar Marks wordt doorge speeld rent deze alleen op 't doel af en met een harden schuiver passeert hij den Amsterdam- schen doelman. (12). V.I.C. wordt nu geheel terug gedrongen en moet met man en macht verdedigen. In de laat ste minuut breken de gasten echter door en met een keihard schot is het 13. Direct hierna fluit de scheidsrechter einde. De Leeuwen waren in deze ontmoeting prach tig op dreef en hebben beter gespeeld dan in de meeste vorige wedstrijden. Hoewel G.D.A. op zeer sportieve wijze tot het laatste toe partij gaf en alles probeerde om de Delftenaren nog tot een beslissingswedstrijd met Santpoort te brengen, is de Delftsche zege geen oogenblik in gevaar geweest. Een sterke handicap voor de kampioenen was, dat zij twee van haar voor- waartsen. Van Zinnen en Stokman, moest mis sen, doch daartegenover stond dat zij versterkt was met Nühn, die het nog niet verleerd bleek. Ook G.D.A. had een invaller voor linksbinnen Hofstede, voor wien Derksen speelde. De bezoekers liepen zeer hard van stapel en D.H.L. bofte toen de zwarte midvoor, die op 3 M. afstand ongedekt voor Alsemgeest stond, recht in diens handen schoot. Na dit korte of fensief der Loosduiners begon de thuisclub zich meer te weren. Als er 12 min. gespeeld is geeft spil Alsemgeest zuiver aan z'n rechtsbinnen Ni- naber, deze lost een onverwacht en hard schot dat va nden paal terugpsringt, waarop de toe- loopende v. d. Linde weet te scoren. 10. Nauwelijks 5 minuten later zet na een mooi opgezetten aanval Peeters hoog voor, waarop de Loosduinsche midvoor, Steentjes, met een diagonaal schot gelijk maakt. 11. Nog voor rust weet C. Alsemgeest, die een ouderwetsche partij vertolkte, z'n club uit een voorzet de leiding te hergeven. Rust 21. In de tweede helft bewoog het spel der Delf tenaren zich gedurig in stijgende lijn. Onder groot enthousiasme der circa 3000 toeschouwers Het elftal van D. H. L. dat gisteren door een 41 overwinning op G. D. A. het kam pioenschap behaalde in West II. Knielend v.l.n.r.: Hermsen, W. Alsemgeest, C. Alsem geest, A. Alsemgeest en Koene. Staande v.l.n.r.: Stokman, Ninaber, Van Lunen, Schouten, Rietbergen, Van der Spek. maakte C. Alsemgeest met een formidabel schot 31. G.D.A. kwam maar zelden over de helft van het veld, en wat de oud-internationaal Kees van der Zalm als midvoor bij de gasten ook probeerde, hij kreeg geen kans den achterstand te reduceeren. Na ettelijke corners op de Loosduinsche veste vergroot Ninaber met een schuiver den voor sprong tot 41, waarop de kampioensvlag in de mast gaat en het spoedig tijd is. De publieke belangstelling was zeer groot. Er waait een wakkere wind, als de bezoe kers het spel openen. Met den wind in den rug weet D. O. N. K. weldra den bal naar de vijandelijke helft te verplaatsen. Eenige malen zweeft de bal voor den doelmond der gasten, maar een goede schutter bij D. O. N. K. laat op zich wachten. Nadat ook Santpoort eenige malen vinnig is komen aanzwermen, volgt een aanval der gast heeren. Een fraaien kopbal van Koemans vangt de Santpoort-keeper op fraaie wijze. Voor de rust tracht D. O. N. K. den vijandelijken doel man met verre schoten te verrassen, maar suc ces hebben de geelwitten niet. De rust gaat met blanke cijfers in. Na de thee echter blijkt Santpoort allengs sterker en meer in den aanval. Nadat D. O. N. K. een mooie kans door Sevenhoven mist, weet uit een voorzet Santpoorts linksbuiten, Kaldenbach, zijn club de leiding te geven (01). De gasten blijven nu in het offensief. Ondanks het resoluut verdedigend spel der gastheeren ziet doelman Houdijk weldra voor de tweede maal den bal in het net verdwijnen (02). Nog geeft D. O. N. K. zich niet gew'on- nen. Zij weet 't spel wat te verplaatsen, maar strandt op de hechte verdediging der gasten. Bij een aanval van Santpoort wordt de bal corner gewerkt. Dit hoekschot brengt het leder via den paal in het doel (03). Eenige minu ten later zwermen de Santpoorters opnieuw voor het doel van D. O. N. K. Ook nu forcee- ren zij een hoekschop. Houdijk maakt dan een fout en de rechtsbinnen van Santpoort aarzelt geen oogenblik en schiet den bal in het net (04). Met ongewijzigden stand komt dan spoedig het einde. Voor 3000 toeschouwers heeft Duitschland Zondagmiddag te Dusseldorf een verdiende maar wat de cijfers betreft geflatteerde over winning behaald op 't Nederlandsche hockey- elftal, hetwelk na met rust reeds met 31 te hebben achtergestaan tenslotte den wedstrijd met 51 verloor. Van te voren was reeds bekend dat Neder land te Dusseldorf eén zware taak zou hebben. En ook, zou deze nederlaag niet voor een be langrijk deel haar oorzaak vinden in het zware internationale program van dit jaar? Vooral de data der wedstrijden vallen te kort achter een en zoo staat a.s. Zondag weer de wedstrijd NederlandBelgië voor den boeg. Hoewel het spel geenszins zoo teleurgesteld heeft als de cijfers 51 wel zouden doen vermoeden, komt het ons toch voor, dat het onmogelijk is, dat de spelers week na week zware wedstrijden spe len en dan nog te verwachten dat zij niet al leen in prachtigen vorm zijn, maar ook het uiterste van hun krachten kunnen geven. Het geen in een wedstrijd tegen Duitschland eerste eisch is. En hebben wij den wedstrijd te Parijs tegen Frankrijk niet op het kantje af gewon nen? Het Nederlandsche team heeft lang niet slecht gespeeld. Dat geldt speciaal voor de eer ste helft, toen de onzen sterk in den aanval waren. Maar de Duitsche voorhoede bleek een stuk sterker te zijn dan die der Oranjehemden. Kurt Weiss is wel niet meer zoo snel als vroe ger, maar hij is nog steeds een uitstekende mid voor. Maar beter dan hij speelde Scherbarth, die de meeste doelpunten op zijn debet heeft staan en ook werkelijk de beste der Duitsche voorhoede was. De samenstelling der beide teams was als volgt Duitschland: Doel: Pfaffenholz (Schwarz Weiss Keulen). Achter: Wiesner (Leipziger S. C.) en Schna- bel (D. H. C. Hannover). Midden: David (D. H. C. Hannover), Millner (Leipziger S C.) en Hardeland (D. H. C. Han nover) Voor: Mehlitz (Berliner Sport Verein), Mül- ler (Berliner S. C.), Kurt Weiss (Berliner S. C.) Scherbarth (Berliner S. V.) en Meszner (Ber liner S. V.). •Nederland: Doel: Van der Does (H. O. C.). Achter: de Waal (Amsterdam) en Tresling (H. O. C.). Midden: Houtzager (Gooi), Ter Haar (Am sterdam) en van Lierop (Hilversum). Voor: Wagner (Amsterdam), Hekbroek (Am sterdam), van den Berg (Amsterdam), Schook (Hilversum) en Gunning (Bloemendaal). De leiding der ontmoeting berustte bij de heeren Jassoix (Duitschland) en Evekink (Ne derland) In de eerste helft waren de Oranjehemden sterker in het veld en goed gesteund door Ter Haar en Van Lierop ondernam de voorhoede menigen aanval. De Duitsche verdediging was echter volkomen voor haar taak berekend en spoedig bleek, dat er van den Duitschen aan val heel wat meer gevaar dreigde. Daar werd beter samengespeeld, het ging sneller in zijn werk en vooral het schieten was uitstekend. Reeds na 6 minuten had Duitschland de leiding toen Meszner een voorzet van rechts opving en hard langs van der Does schoot (01). Niet ontmoedigd vielen de onzen onstuimig aan, maar in den slagcirkel lukte het niet en van den Berg werd weinig kans gelaten tot scoren. Het succes kwam juist aan den anderen kant, toen een fraaie aanval het balletje bij Kurt Weiss bracht. Deze passeerde uitstekend naar Scherbarth, een knal en nummer twee lag ach ter van der Does (20). Er waren 17 minuten gespeeld. Nog be schouwden de onzen den wedstrijd niet als verloren, maar onze voorhoede speelde niet snel en vlot genoeg om succes te hebben. Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste speelhelft scoorde Müller nummer drie (3—0). Van de bully af namen de Oranjehemden den bal mee, een scrimage ontstond voor het doel van Pfaffenholz en Schook zag kans den bal in doel te werken. Een verdiend tegenpunt (3—1). Niet lang daarna was het rusten. Ook in de tweede helft waren de Hollanders aanvankelijk sterk in de meerderheid, doch de Duitsche backs en Pfaffenholz in doel verdedig den uitstekend. Hoe de Waal zijn jongens ook aanmoedigde, het lukte niet en langzaam maar zeker ging toen het overwicht verloren. De Duitsche voorhoede kwam tot meer aan vallen en toen Kurt Weiss zich door onze ver dediging heenslingerde kon van der Does nog stoppen, maar de snelle Scherbarth was er al bij om den bal in doel te schieten (41). De wedstrijd was toen verloren en even voor het eindsignaal klonk, maakte Scherbarth nog maals een doelpunt, waarmede het einde kwam. Wat het vertoonde spel betreft, de Waal en Tresling speelden uitstekend, doch moestenten- slotte tegen de goed samenspelende voorhoede der Duitschers het hoofd buigen. Vooral hun stickwerk v/as uitstekend en in dat opzicht stonden zij zeker niet ten achter op de tegen standers. In de middenlinie vonden wij Van Lierop de beste. Al dient gezegt te worden, dat ter Haar een zware partij had in het Duitsche bin- nentrio en meer speciaal in Weiss, terwijl Hout zager eigenlijk den sterksten vleugel tegenover zich had. In de voorheode was van den Berg eigenlijk de eenigste, die in internationalen vorm speel de. Ook Schook speelde niet slecht; Gunning viel tegen op de linksbuitenplaats, terwijl ook de Amsterdamsche rechtervleugel geen bijzon deren indruk maakte. Bij de Duitschers was Scherbarth de ster van het team, ook Kurt Weiss speelde uitste kend en al heeft hij veel van zijn snelheid ingeboet, hij blijft nog altijd een uitnemende midvoor. De voorhoede vonden wij het beste deel van de ploeg. De stand var. de wedstrijdenserie tegen Duitschland is thans: Beide partijen gaan in den beginne gelijk op; de aanvallen zijn ongevaarlijk. Na eenigen tijd komt Spartaan even opzetten. Martinot plaatst goed naar voren, Th. Mentink kopt hard in, maar Driessen weet, zij het met zeer veel moei te corner te werken. Een kort daarop volgende aanval heeft meer succes. F. Dries geeft aan A. Mentink. Deze zet goed voor en veroorzaakt daardoor een schermutseling voor doel, waaruit Th. Mentink weet te scoren. (10). Direct gaat het weer op het H. B. C.-doel af. Borremans krijgt een throughpass van A. Men tink, schiet keihard, doch de bal scheert de bovenlat. Nu volgen er eenige aanvallen van de gasten. Van Rooden komt in geheel vrijstaande positie voor Venrooy, doch mist hopeloos. Hetzelfde overkomt kort hierop Verstegen. Als Verstegen daarna goed opbrengt en hard inschiet slaat Venrooy den bal terug. Toledo vangt op en schiet goed in, doch Venrooy verwerkt dit schot prachtig. Na de rust wordt hetzelfde kalme spel ge speeld. Na eenige succeslooze Rotterdamsche aanvallen gaat H. B. C. er vandoor. Pijpers brengt op en zet voor. Van Rooden vangt den bal op en schiet voor Venrooy onhoudbaar in. Spartaan dringt nu meer en meer op, terwijl H. B. C. zich hoofdzakelijk op verdedigen gaat toe leggen. Eenige vrije trappen, welke Spartaan op korten afstand van het doel der gasten krijgt toegewezen hebben geen succes. Langzamer hand gaat het spel weer meer naar het midden veld. Als H. B. C. weer een aanval waagt ont staat er een schermutseling voor het Rotter damsche doel, waaruit Pijpers weet te scoren. (1—2). Kort voor het einde maakt een van de H. B. C.-backs hands. De scheidsrechter wijst naar de penaltystip. A. Mentink plaatst zich achter den bal en schiet in den uitersten hoek. Doch op het moment dat hij schiet fluit de arbiter, daar Driessen voor de doellijn staat, zoodat het doelpunt geannuleerd wordt. Als A. Mentink de penalty opnieuw neemt schiet hij naast. Hierna weerklinkt het eindsig naal. Het Nederlandsch elftal, dat Zondag as. te Antwerpen tegen België uitkomt, is Zon dagmiddag door de Keuzecommissie van den K.N.V.B. als volgt samengesteld: Doel: Keizer (Ajax). Achter: Weber (ADO), van Run (PSV). Midden: Pellikaan (Longa), Anderiessen (Ajax), van Heel (Feijenoord), aanvoerder. Voor: Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Bakhuys (ZAC), Smit (Haarlem), Mjjn- ders (DFC). Als reserves zijn aangewezen: van Male (Feijenoord), van Diepenbeek (Ajax), Graafland (HBS), Oprinsen (NOAD), Lagendaal (Xerxes) en Sehoemaker (Quick). Na een zeer spannend seizoen is het D. H. L. gelukt wederom beslag te leggen op den eere- titel in West II. Aanvankelijk bleef D. H. L. iets achter en had het den schijn dat de strijd zou uitgevoch ten worden tusschen Santpoort en Spartaan, maar evenals in vorige seizoenen werd het spel der Leeuwen in de tweede helft van het sei zoen steeds constanter om tenslotte Spartaan en Santpoort te passeeren en als no. 1 te ein digen. Dat is thans voor de vierde maal!! De eindcijfers laten zien dat de resultaten elkaar niet veel ontloopen, al zou moeten opge merkt worden dat het aantal tegenpun.en dit maal maal vrij groot is. 1029—1930 18 13 3 2 29 50—20 1930—1931 18 13 3 2 29 66—22 1932—1933 18 12 4 2 28 66—28 1933—1934 18 13 3 2 29 65—42 D. H. L., dat het volgende jaar twintig jaar bestaat, heeft dit succes op de eers.e plaats te danken aan den goeden geest die in de veree- niging heerscht en aan de trouw van haar spelers, die geen gehoor willen geven aan de immer lokkende stem uit het neutrale kamp. Het kampioenselftal heeft sedert vorig jaar slechts twee nieuwe gezichten en ziet er aldus uit: W. Alsemgeest, Schouten, Rietbergen, Spek, A. Alsemgeest, Koene, Hermsen, Ninaber, v. Zinnen, C. Alsemgeest, Stokman Aan aanvoerder Tok Alsemgeest en z'n man nen onze hartelijke geiukwenschen. We zouden onvolledig zijn als wij niet erop wezen dat naast dat flinke elftal een flink be stuur stond, waarvan de meeste leden „de hitte van den strijd gedragen hebben" en welk be stuur terzijde wordt gesiaan door een eminen- ten adviseur nJ. Pater Dr. G. Vrijmoed OF.M. D. H. L. heeft twaalf elftallen in competitie verband, terwijl nog een flink aantal elf i allen adspiranten onder leiding van Eerw. Broeders op de schoolvrije middagen de geliefkoosde voetbalsport beoefent. Naast voetbal beat D. H. L. een athletiek- gymnastiek- en een zwemafdeeling, terwijl een hockey-afdeeling in voorbereiding is. Duitschland 10 6 3 1 3111 Nederland 10 1 3 6 11—31 De Haarlemmers besloten het seizoen met een stevige nederlaag tegen Leonidas, welk feit gezien de successen van de laatste wedstrijden wel wat onverwacht kwam. De Rotterdam mers bleken er van meet af aan flink zin in te hebben en ontwikkelden een keurig technisch spelletje, waartegenover de geel-zwarten in de eerste helft vrijwel machteloos stonden. Tien minuten na den aanvang hadden Come- lissen en Blewanus reeds ieder eenmaal den reserve-doelman van de Haarlemmers gepas seerd, waarna Willemse met een ver hard schot tegenscoorde. T.Y.B.B. forceerde hierna enkele corners, wel ke echter geen succes opleverden, evenmin als een fraaie kopbal van Rotteveel, welke op niet minder keurige wijze door Strieder van de doel lijn werd weggewerkt. Na dit vleugje van T.Y. B.B.-overwicht waren de Rotterdammers weer tot aan de rust onbetwist de meerderen in het veld. v. d. Sande en Blewanus begrepen elkaar uitstekend in den Leonidas-aanval, zoodat het totaal geen verwondering behoefde te baren dat de bezoekers reeds in de eerste helft den stand tot 51 wisten op te voeren. Na de hervatting was de geblesseerde Put ver vangen door Tuijn. Leonidas speelde thans lang niet meer zoo geraffineerd als voor de thee. De geel-zwarte verdediging kreeg dan ook nu veel meer gelegenheid zich aan haar aanvallende taak te wijden, zoodat langzamerhand de bezoe kers op hun eigen helft werden teruggedrongen. Het bleek echter reeds spoedig dat de schut- terscapaciteiten van de Haarlemsche aanval lers ditmaal zeer ver beneden het middelmatige waren. Eenige zeer eenvoudige kansen werden hopeloos gemist, terwijl voor het overige Strie der c.s. er wel voor zorgden dat het doelman Ham niet al te moeilijk werd gemaakt. Ook aan de andere zijde bleek de verdediging zich ge heel hersteld te hebben, zoodat doelpunten uit bleven. Wel stelde Rotteveel met een goede pass Willemse nog in staat een hard schot in te zen den, doch thans belette de bovenlat een door boring van het Rotterdamsche doel. Tot aan het eindsignaal van scheidsrechter Haverkom bleef de Haarlemsche voorhoede iedere geboden kans hardnekkig negeeren, zoo dat de tweede helft doelpuntloos verliep en de Rotterdammers een zeer verdiende overwinning boekten. In het Stade Colombo te Parijs is Zondag voor 10000 toeschouwers de stedenwedstrijd ParijsMadrid gespeeld. De gastheeren be haalden een 2O-overwinning (rust 10). Beide elftallen blijken volledig te zijn. Van Lingen wint den toss en verkiest met wind en zon mee te spelen, zoodat Elferink om half dne den bal aan het rollen brengt. In den beginne wordt aan beide zijden terrein verkend, doch reeds spoedig wordt een snel tempo door beide partijen ingezet en er ont wikkelt zich een fraai spel, dat de toeschouwers van het begin tot het einde zou boeien. Onverwachts neemt Excelsior de leiding, wan neer Nieberg op fraaie wijze den bal in den uitersten hoek jaagt. De Reus valt nog uit, maar onhoudbaar verdwijnt de bal in de touwen, 01. Hard strijdt Onze Gezellen voor den gelijk maker, doch hoewel de in het blauw gestoken Gezellen ook voor het doel zitten, het juiste schot blijft ontbreken. Bijna vergroot Excel sior haar voorsprong, doch de bal gaat raxelings naast. Het spel behoudt zijn fraaie karakter en golft van doel tot doel. Gedoelpunt wordt er voor rust niet meer, zoodat Excelsior met een kleinen voorsprong de tweede helft begint. Onmiddellijk nadat v. Lingen voor de 2e helft aftrapt, neemt Onze Gezellen den bal over en het heiligdom van Kleinekoort beleeft benauwde momenten. De Gezellen-half-linie stuwt goed op, zoodat Excelsior meer in de verdediging wordt teruggedrongen. Wanneer de tweede helft een kwartier oud is, krijgt Elferink den bal goed aangegeven en met een brillanten omhaal jaagt hij met een formidabel diagonaal schot den bal in de touwen. 11. Dit geeft den Haarlemmers het noodige zelfvertrouwen en keer op keer brengen zij de Schiedamsche veste in gevaar. Bij een voorzet van links passeert Elferink handig en onhoud baar voor Kleinekoort plaatst hij den winnenden goal in den rechterhoek, 21. Een serie- aanvallen van Excelsior volgt en Lingen en Nieberg schieten eenige malen goed in, doch de Reus weet zijn doel schoon te hou den. Weer komt het succes van Gezellen-zijde, wanneer Vollebregt in het beruchte gebied den bal met de handen bewerkt en Elferink de hattrick verricht en den bal voor de derde maal langs Kleinekoort jaagt, 31. Excelsior hield moedig vol, doch wanneer onze Gezellen een corner te nemen krijgt, kopt Bouma fraai langs Excelsior's keeper en is Onze Ge zellen in veilige haven, 41. Het spel hield zijn scherp tempo, doch Excel sior stuit telkens op de sublieme verdediging der Gezellen. Toch speelt Excelsior een mooi open spel, maar tot doelpunten weten zij het niet te brengen. Het is weer Onze Gezellen, die succes heeft, wanneer v. Schie handig tusschen de backs door glipt en met een hard schot den voorsprong ver groot, 51. Excelsior is nu geheel uitgespeeld zoodat Onze Gezellen op alle Unies domineert. Vlak voor het einde loopt de Reus naar binnen en brengt met een hard schot den stand op 61.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 11