STOOMWASSCHERIJ „EDELWEISS d STOOP'S BAD DE BETERE WASSCHERIJ Z.B. SPAARNE 24-30 U hem? Ik heb een schitterende collectie costuums MAANDAG 23 APRIL 1934 DAMES! Wij zijn een van de weinige wasscherijen die een stoommangel met veerende rol bezitten. TELEFOON 12294 ANNO 1855 VOETBAL E. D. O.—HAARLEM 3—4 Vriendschappelijk HET Z. F. C.-TOURNOOI Stormvogels winnaar DE KENNEMERS—V.S.V. 3—4 Vriendschappelijk BLOEMENDAAL—HERO 3—1 Vriendschappelijk ONZE GEZELLEN WINNEN VAN EXCELSIOR RAUCH—BEKER D. T. S. (Oudkarspel)Zee meeuwen 11 H. V. B.-UITSLAGEN H.V.B. BEKER ZandvoortHalfweg 21 V riendschappelijk KRACHTSPORT Algemeene jaarvergadering H. K. V. „Haarlem" KWARTJES-ZWEMMEN BRIDGE Bridge-wedstrijd Ned. Bridgebond LAW NT EN NIS DE TENNIS-COMPETITIE Gedetailleerde uitslagen WIELRENNEN R. K. Wielrenners Vereeniging „Achilles" HOCKEY M. H. C.mixed-wedstrijden (sixes) BILJARTEN Hof van Hollandbeker UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE ZANDVOORT HEEMSTEDE'S WONINGBUREAU CORNS. L. KWAK Wed. H. v. Alphen - Breestr. 9 - Haarlem iévé»Ae d «af*®3* DÏ - Zoo kunnen wij ook uw lijfgoed geheel mangelen en uw wasch half opgemaakt afleveren tegen billijken prijs. Neemt U eens proef! Het spelverloop was als volgt: In het begin is Haarlem in de meerderheid. De aanvallen, meestal ingeleid door Smit, waren verrassender dan de E. D. O.-dito. De Waard krijgt zijn eer ste schot van Verwaal te verwerken. Voogt heeft uitloopend in de voor-periode eenige ma len gered. Verwaal weet dan na een goed op gezetten aanval onhoudbaar te scoren: 01. Niet lang daarna werkt Voogt een kopbal van v. Geenen tot hoekschop. Nottrot plaatst mooi voor doel en Peruel kopt onhoudbaar in: 11. E. d. O. neemt nu het spel in handen, maar er wordt slecht geschoten, en tevens weet de Haarlem-achterhoede van opruimen. Als Kam- meijer den bal te pakken krijgt, loopt hij even door en schiet met een prachtig schot onder den vallenden de Waard in: 12. Dan weet de thuisclub het spel te verplaatsen, een hoekschop kopt v. Geemen tegen de lat, den terugspringen- den bal zet v. d. Putten onhoudbaar in: 22. Een schot van Spek belandt tegen den paal evenals een schot van Goemaat. Maar gescoord wordt er niet meer. In de tweede helft had Haarlem steeds een overwicht. Doch Boeree en Bom en vooral de Waard verdedigen keurig. Haarlem blijft nu steeds een druk uitoefenen op het E. D. O.- cïoel. Een keurig staaltje voetbal van Smit en Polanen schoort met een hard schot: 23. De uitvallen van E. D. O. zijn wel gevaarlijk maar het vlot niet meer zoo goed als in de eerste helft. Als de Haarlem-rechtervleugel 'n mooien aanval onaemeemt, scoort de Winter: 24. Toch geeft E. D. O. zich niet gewonnen. Pe- rucel neemt op het middenveld den bal mee, passeert alle tegenstanders, tenslotte ook Voogt, maakt met een welgeplaatst schot 34. Nadat Z.P.C. D.H.C. met 10 had geklopt, kwamen Stormvogels en R. C. H. tegenover elkaar. Na een kalm begin, dat sterk afstak bij het pittige spel van Z. P. C.—D. H. C., kwa men beide partijen langzaam maar zeker wat beter op dreef. Beide keepers werden op de proef gesteld, maar lieten zich niet passeeren, tofdat ruim 10 minuten na den aanvang in valler De Back een als schot bedoelden voorzet door zijn collega-invaller v. d. Laan benut zag (0—1). Niet ontmoedigd speelde R. C. H. verder. Speciaal Martin ontsnapte nog al eens aan zijn bewaking, doch Haak Sr. hield geducht oprui ming en in laatste ins-antie stond De Waard op de juiste plaats. Nog voor de rust kon Kos een hard schot van De Back wel stoppen maar niet wegwerken, waarna De Waard inschoot (0—2). Ook na de hervatting gaf R. C. H. weer goed partij aan het nog steeds vrij kalm spelende S ormvogels. In het doelgebied gekomen, waren het echter steeds wteer Haak e.s„ die de baas bleven. Na 10 minuten spelen kreeg Pijen het op zijn heupen, passeerde speler na speler, waarna Ketting kon doelpunten (0—3). Met 03 kwam Stormvogels in de finale. Z. F. C.Stormvogels 12. In dezen wedstrijd werd van stonde af aan flink aangepakt. Direct zat De Back alleen voor den Zaanschen doelman, die kans zag zijn schot te stoppen. Van den eersten schrik bekomen, trok nu ook Z. F. C. ten aanval. De Zaankaniers zaten flink op den bal, doch ook nu stonden Haak Sr. en Prins, goed bijgestaan door de anderen, hun mannetje. Stormvogels had wat langer tijd noodig om er in te komen, doch toen dit eenmaal het ge val was, had Van Pel raIj spoedig zijn club de leiding gegeven (01). De IJmuidenaren hadden toen den smaak te pakken en het, duurde niet lang, of v. d. Steen had den voorsprong vergroot (02). Met dezen stand ging ook de rust in. Na de thee sp>eelde Stormvogels geruimen tijd niet zoo goed als daarvoor. De Zaansche middenlinie dirigeerde herhaaldelijk den bal naar haar voorhoede. Hier toonde vooral Pel zich een goeden schutter en bleken de vleugel spelers Lust en v. d. Kolf zich zeer gevaarlijk. Herhaaldelijk stonden Haak c.s. echter doel punten in den weg, totdat Klopper tenslotte op schitterende wijze een hoekschop in het net kopte (12). Z. F. C. zat nu zoo mogelijk nog feller op den bal, doch zag ondanks haar meerderheid geen kans om te doelpunten. Tegen het eind ging Stormvogels zich meer op verdedigen toeleggen en slaagde er in met 12 op den eersten prijs beslag te leggen. Het begin is voor de Kennemers, die Michel en v. d. Griend handen vol werk geven. Ten Wolde mist een fraaie kans terwijl Horeman eens keihard inschiet, doch de V. S. V.-doelman stopt fraai. Na een 20 minuten komt V. S. V. beter in haar spel en Sterk scoort onhoudbaar. De eerste klassers spelen thans een uitmun tende partij en de Koning maakt mooi 02. Als Lindner dan op de doellijn fraai redt, trapt hu jammerlijk tegen Duiveman aan, waardoor het leder in het Kennemer doel springt: 03. En kele vrij ongevaarlijke Kennemers-aanvallen loopen op de V. S. V.-defensie te pletter. Rust 03. Na de rust schijnt V. S. V. met gemak een groote overwinning te behalen, doch Lind ner is een groot struikelblok. Een kwartier na de rust komt het Kennemer-elftal eerst pas goed in voim. Muller schiet onberispelijk 'n pass van den uitstekend spelenden Horeman in: 13. Als can even later V.S.V. 'n vrijen schop te nemen krijgt schiet Sterk keihard in: 14. Van den aftrap passeert Brethouwer de geheele V. S. V.-defensie en op fraaie wijze wordt het 24. Enkele fraaie kansen missen dan de Ken- nemersvoorhoedespelers door over en tegen de lat te schieten. V. S. V. is totaal uitgespeeld, trewijl de thuisclub met een prachtig elan ver der speelt. Ten Wolde passeert in 'n snellen ren v. d. Griend om dan onhoudbaar den stand op 34 te brengen. Twintig minuten na den aanvang van dezen vriendschappelijken strijd opende de Bock de score voor Bloemendaal: 10. Nadat de gasten door slecht schieten meer dere kansen hadden gemist, kwam de rust met een ongewijzigden stand. Tien minuten na de harvatting bracht de linksbuiten van Hero de partijen op gelijken voet: 11. Nog geen minuut later echter, hergaf de Bock Onze Gezellen hebben de promotie-competitie kranig ingezet. Het Schiedamsche Excelsior werd gisteren met 61 geslagen. Hierboven ziet men, hoe de doelman van O. G. redding brengt bij een gevaarlijk moment voor zijn heiligdom. Bloemendaal de leiding, welk doelpunt spoedig daarop werd gevolgd door een derde, van den voet van v. Gelder: 31. Het spel had hierna wienig meer te beteeke- nen. Gescoord werd er ook niet meer, zoodat Bloemendaal met 31 won. Met een viertal invallers speelde Zeemeeuwen dezen bekerwedstrijd. Zeemeeuwen trapt af en na eenige verkenning volgt een voorzet van rechts, waarvan de linksbinnen profiteert en Zeemeeuwen de leiding geeft 0—1. Daarna volgt een gelijkopgaand spel en gaat de rust in met een nuttigen voorsprong voor Zeemeeu wen. De tweede helft geeft voorloopig het zelfde speltype, daarna verruwt de wedstrijd en wordt er zelfs forsch gespeeld. Uit een misverstand in de achterhoede van Zeemeeuwen komt de gelijkmaker, tergend langzaam rolt de bal in het verlaten doel. Afdeeling la DamiatenRipperda Kinheim 2Bloemendaal 2 EDO 3—IVO Kenau—DWO Afdeeling lb Afdeeling 2a Afdeelin g2b EDO 6Bloemendaal-Vet. Afdeeling 2c VI. VogelsHillinen 2 DCOHaarlem 5 EHS 2—RCH 8 Afdeeling 3c 0—13 6—2 5—3 2—5 2—2 5—2 3—3 5—2 Afdeeling 3d Beslissingswedstrijd HeemstedeBrederode 52 Heemstede kamp. EHS 4—RCH 11 Afdeeling 3f 4—4 Zandvoort trapt af en heeft wind tegen. On danks den sterken wind zijn de Zandvoorters steeds in den aanval. De verdediging van Half weg staat echter een stevige partij te spelen, waardoor Zandvoort voorloopig geen kans tot scoren krijgt. De rust komt met blanken stand. In de tweede helft begint Zandvoort direct met een flink offensief en zelfs meer open spel. Na enkele mislukkingen weet Schuiten handig door de verdediging heen te glippen en met een goed gericht rollertje Zandvoort de leiding te geven. 10. Een reeks aanvallen van Zand voort volgt daarop. Schuiten geeft den bal goed door naar Molenaar, welke met een wel gericht schot Zandvoorts voorsprong vergroot 20. In het laatste kwartier is alle fut er uit en een zeer slappe verdediging van Zandvoort is oorzaak dat Halfweg tegen scoort en zelfs nog kans krijgt gelijk te maken. Het einde komt echter met 2—1 voor Zandvoort. DEK 1—OIV I 4—0 De Haarl. Krachtsportvereeniging „Haarlem" hield in haar clubgebouw haar algemeene jaar vergadering. De opkomst was bevredigend. De notulen van de algemeene vergadering en het jaarverslag werden goedgekeurd, evenzoo het financieel verslag van den penningmeester. De vergadering beloonde het werk van H. M. de Wolf en C. H. Bekker met applaus. De kascommissie bracht onder dankzegging haar verslag uit en meende in C. H. Bekker net zoo'n accuraat penningmeester te hebben als zijn voorganger, H. Hooning, die door overplaat sing zijn vereeniging heeft moeten verlaten. Het voorstel contributieverlaging werd dank baar aanvaard. Bestuursverkiezing: Het bestuur werd bij ac clamatie herkozen, door het aftreden van den heer H. Hooning werd J. Kessens candidaat ge steld en met 16 stemmen gekozen. De heeren L. B. Tennisse, J. Sieraad en P. van Galen vormen voor 1934 de kascommissie. De heer Y. Boterbloem werd benoemd tot in structeur voor het gewichtheffen. De voorzitter bracht hem dank voor de wijze waarop hij zijn clubgenooten bijstaat in het beoefenen van de gewichthefsport» GOEDKOOPE OCHTEND-ABONNEMENTEN opent 's morgens zeven uur. Vraagt nieuw programma (inclusief huur badpak en handdoek) Ook over het verdienstelijk werk van den heer F. Mellema Sr. werd door den voorzitter gesproken, hij ondervindt van de eere-leden nog steeds de volle medewerking, waarover hij zeer ingenomen is. Aan J. de Ruiter en Y. Boterbloem werden door den voorzitter met een toepasselijk woord herinneringsmedailles uitgereikt voor hun be haald Nederlandsch kampioenschap. Aan H. Mv de Wolf werd dit gedaan door het eere-lid N. W. Vierwind, welke deze opdracht door Bekker gedaan, gaarne volvoerde en dit deed met vele woorden van waardeering. Uit het jaarverslag bleek dat aan negen wed strijden was deelgenomen met de volgende prijzen-overwinning: 13 nationale en 13 districtsprijzen in worstelen, 11 nationale en 13 districtsprijze'n met gewichtheffen. Besloten werd verder den oefeningsavond van Woensdag vanaf 1 Mei weer op Dinsdag te doen plaats vinden. De afd. Haarlem en omstreken van den Ned. Bridgebond hield Zaterdagavond in Hildebrand haar maandelijksche drive. Gespeeld werd een wedstrijd volgens Scheve- ningsch systeem met berekening van match points per tafel. Ook nu weer bleek, zonder aan het goede spel van de prijswinnaars iets te kort te willen doen, hoezeer men bij dit veel gebruikte wed strijdsysteem afhankelijk is van de, door de spelers in dezelfde lijn, behaalde resultaten op de tegenpartij. Het komt n.l. dikwijls voor dat spelers hun goede plaats verliezen, door het minder juiste spel van de tegenpartij, welke andere spelers uit dezelfde lijn tegenover zich krijgen. Bij ieder ander systeem is echter een nog grootere geluksfactor - aanwezig en daar deze wedstrijden alleen voor genoegen en ont spanning zijn, speelt dit ook geen voorname rol. De wedstrijd, welke onder leiding stond van den heer A. C. Bosse, werd door alle deelnemers met veel animo gespeeld en de uitslag werd zooals steeds belangstellend tegemoet gezien. Zij was als volgt: Klasse A. Even lijn: H. H. H. J. LazetHeij- mans. Onev enlijn: Mevr. J. Boumande heer N. Jeekel. Klasse B. Even lijn: H. H. C. J. Roos—Baas- bank. Oneven lijn: Mevr. v. d. Willigende heer Hasselman. ThorHaarlem 91. Heeren-enkelspel: H. E. Lefrandt sl. E. Kauf man 26, 61, 61, L. Nieuwenhuis sl. W. Ker- mer 60, 63, F. van Dompseler sl. H. Rho- dius 62, 62. Dames-enkelspel: mej. E. Visser sl. mej. S. de Josselin de Jong met 46, 63, 60; mej. D. Quandt verl. van freule L. van Riemsdijk 6—2, 2—6, 1—6. Heeren-dubbelspelH. E. Lefrandt en P. Tön- jes sl. E. Kaufman en H. Rhodius 63, 6I; L. Nieuwenhuis en F. van Dompseler sl. J. van der Togt en W. Kermer 63, 62. Dames-dubbelspel: mej. D. de Quandt en mej. E. Visser sl. mej. Adams en freule van Riemsdijk 63, 46, 6—1. Gemengd-dubbelspel: mej. E. Vivver en P. Tönjes sl. mej. S. de Josselin De Jong en E. Kaufman 63, 63; mej. M. Roos en H. E. Lefrandt sl. mej. Adams en J. van der Togt 6—3, 6—3. T. C. H.—A. C. E. 2—8. Heeren-enkelspel: F. Bakker verl. van F. L. Tjoa 26, 46. E. Nielsen verl. v. J. de la Bye 26, 36; L. de Roos verl. v. ir. D. Thierie 06 1—6. Dames-enkelspel: mj. M. W. de Jong verl. v. mej. L. Visscher 79, 6—2, 46. Mej. S. Verster verl. v. mevr. A. Ernst 79, 64, 1—6. Gemengd-dubbelspel: mej. M .W. de Jong en J. Th. Blom verl. v. mej. L. Visscher en F. L. Tjoa 26, 06. Mej S. Verster en E. Nielsen sl. mevr. A. Ernst en ir. S. Veenstra 64, 63. Heeren-dubbelspel: F. Bakker en E. Nielsen verl. v. ir. S. Veenstra en J. de la Bye 16, 46. J. Th. Blom en L. de Roos verl. v. ir. D. Thierie en F. L. Tjoa 26, 26. Dames-dubbelspel: mej. M. W. de Jong en mej. S. Verster sl. mevr. A. Ernst en mej L. Visscher 6—2, 6—2. Zondag, 22 April, hield bovengenoemde Haar- lemsche vereeniging een recordwedstrijd voor A en B-klasse en beginnelingen en verschenen 45 renners aan den start. De A-klassers reden 60 K.M., waarbij vooral het rijden van Gerrit van Wees opviel, die door het winnen van dezen wedstrijd bewees, zoowel afstand als sprint te kunnen rijden, hetgeen dus veel voor de toekomst belooft. Bij de B-klassers was het Cor Meyer, die den eerepalm wegdroeg en bij de beginnelingen de kleine Van Maris die een ieder door zijn rijden verraste. De uitslag was: Klasse A (60 K.M.)1. G. v. Wees, 1 uur, 50 min., 12 sec.; 2. Ben v. d. Aart, 1 uur 51 min. 12 sec.; 3. Piet Mul, 1 ur 53 min. 37 sec. Klasse B (40 K.M.)1. Cor Meyer, 1 uur 14 min. 37 sec.; 2. M. Klinkenberg, 1 uur 15 min. 17 sec.; 3. A. v. Staveren, 1 uur 16 min. 10 sec.; 4. Bakker, 1 uur 16 min. 27 sec. Beginnelingen (20 K.M.)1. J. v. Maris, 37 min. 21 sec.; 2. W. v. Leeuwen 37 min. 30 sec.; 3. J. Hobbelen, 38 min. 5 sec.; 4. S. de Vries, 38 min. 28 sec. De M.H.C. heeft in het afgeloopen seizoen wel blijk gegeven een groote activiteit te be zitten. Buiten de competitie-wedstrijden vlogen de Musschen naar alle windstreken van ons land en ontbraken op geen tournooi van eenige beteekenis. In het Heemsteedsche Sportpark werden school- en jeugdwedstrijden georgani seerd die een zeer succesvol verloop hadden en waarvoor fraaie wisselprijzen door het bestuur beschikbaar gesteld zijn. Tot besluit van een zeer geanimeerd seizoen vonden gisteren te Heemstede de Mixed-wedstrijden (sixes) plaats, waarvoor een groote belangstelling bestond. Een groot aantal Rood en Wlt-dames hadden als gewoonlijk de uitnoodiging tot deelname aangenomen en niet minder dan 19 sixes bon den om 9 uur den strijd aan. Er werd op 5 vel den 2x5 minuten gespeeld en dank zij het schitterend weer met animo voor de overwin ning gestreden. De tijd bleek te kort om 't ge heele programma af te werken. De overwinning werd behaald door de six Pondman, no. 2 en 3 werden de sixes Stüker en Scheffer. Om half 6 werd het einde gefloten, waarna Jhr. G. Elias gelegenheid kreeg de zilveren Musschen-speldjes aan de winnaars uit te reiken en namens de deelnemers(sters) den organisator B. Schmeink te danken voor de keurige regeling van dit zoo uitmuntend geslaagde hockeyfeest. Voor den jaarlijkschen roosterwedstrijd om bovengenoemde cup hebben de volgende spelers nu definitief ingeschreven: C. Dekker, B.V. „Vondel", Amsterdam; A. Denker, B.V. „Haarlem-Noord", Haarlem; D. A. Foeljaeger, B.V. „D.E.S.", Haarlem; H. v. d. Heijden, B.V. „Anti-Poedel", Zaandam; G. W. Mtetz, B.V. „Haarlem", Haarlem (kampioen van Haarlem le klasse)A. Moolhuysen, „Ben. 't IJ", Amsterdam; A. Polak, B.V. „Amsterdam", Amsterdam; P. v. Someren, B.V. „H.E.T.E.Y.", Amsterdam. De wedstrijd wordt gehouden in „Hof van Holland" a. d. Groote Markt van Woensdag 25 tot en met Zondag 29 April a.s. Elke match is 250 car. cadre groot. Het programma voor Woensdag is: 8 uur: De FoeljaegerDenker, v. d. Heijden— G. Mietz. 10 uur: MoolhuysenPolak, v. d. Heijden Denker. „Haar laatste wil" door de R.K. Tooneelver. „St. Genesius" Voor een goed bezette zaal gaf de R.K. Tooneelver. „St. Genesius" Zon dagavond een opvoering in hotel Vreeburg van het blijspel in 3 bedrijven „Haar laatste wil" van J. W. van der Heijden en H. Bakker, onder regie van den heer C. F. Wessels. In 't kort is de inhoud deze: Een rijke, zonderlinge dame heeft bij laat- sten wil beschikt, dat haar zeven erfgenamen na haar dood 4 dagen gezamenlijk in haar huis zullen logeeren onder controle van twee nota risklerken, die er nauwkeurig aanteekening van zullen houden, hoeveel malen er door de erfge namen ruzie gemaakt wordt over de nalaten schap. Zij, met het meest blanke zondenregis- ter op dit gebied, zullen de heele „bubs" krij gen. Die erfgenamen loopen nogal wat uiteen. Een spekslager en z'n vrouw, een kruidenier en z'n lieve, Kenau-achtige wederhelft, die duchtig de broek aan heeft, een ferme, eerlijke zeeman, een letterkundige, die meer aan de uitgifte van zijn werk dan aan tantes erfenis denkt en een lief nichtje, dat op een kantoor werkt, maar als het noodig is de handen uit de mouw weet te steken, deze personaadjes zijn de zeer heterogene bestanddeelen, waaruit het logeergezelschap bestaat. De letterkundige Herm. Alkema en Tilly de Veer, het kantoor juffertje, voelen zich al spoedig evenzeer tot elkander aangetrokken als zij afkeerig zijn van de anderen. Is 't wonder, dat zij zich het minst schuldig maken aan kibbelarij en over de erfe nis en dat zij dus met den buit gaan strijken? Kobus Snetzelaar, de slager, gaf een goed type Van een slager. Kruidenier Groen gaf een kos telijke uitbeelding van een pantoffelheld. Vier kant, de varensgezel, was minder gelukkig in zijn creatie. Herman Alkema gaf beschaafd, goed verzorgd spel te genieten, zooals men dat van een letterkundige mag verwachten. En Tilly de Veer, het lieftallige nichtje, was nou ja, geen wonder, dat Alkema's gedachten meer bij haar dan bij de duiten van tante wa ren en dat spekslager Snetzelaar er toe kwam haar eens in de wang te knijpen. De bijrollen van huisknecht, kamermeisje en notarisklerken werden naar behooren vervuld. De notaris zelve, de waardige heer Pennings, vervulde zijn korte, zakelijke rolletje op voor beeldige wijze. 'Tooneel en kapperswerk gaven geen reden tot klachten. Er is smakelijk gelachen om de verschillende grappige situaties. De voorzitter, de heer G. van Kessel, hield vooraf een kernachtig propaganda-speechje, waarin hij wees op de cultureele beteekenis van goed tooneel eii een aansporing gaf „St. Ge nesius" door het toetreden als donateur te steunen. Personalia Aan den heer B. F. Warmink, onderwijzer aan school C, is eervol ontslag verleend in verband met zijn benoeming tot onderwijzer aan de Openbare School voor U. L. O. te Nijkerk. Verkoop Emmabloempje. De verkoop van het Emmabloempje, hier Zaterdag gehouden heeft opgebracht ruim 727. Dit is circa 30 meer dan het vorige jaar. Verkeersongeval. Op den Heerenweg reed Zondagmiddag de bestuurder van een motor rijwiel tegen de achterzijde van een voor hem rijdenden auto die plotseling moest stoppen. De auto werd aan de achterzijde licht beschadigd, doch persoonlijke ongelukken vonden hierbij niet plaats. Een geheimzinnige autobus. Door de politie werd in den afgeloopen nacht op den Heeren weg een autobus aangetroffen, die aldaar te gen een boom was gereden en bijna geheel in elkaar was gedeukt. Daar niemand bij die auto bus werd aangetroffen stelt de politie een on derzoek naar den bestuurder en de oorzaak va" het ongeval in. De gemeentelijke parkeerterreinen. Vooi de regeling bij het parkeeren op de gemeente lijke parkeerterreinen, wordt thans een andere methode gevolgd. Vroeger werd het bonnenstelsel gebruikt en de pachter droeg van elke bon een bedrag af aan de gemeente. Dat bedrag wisselde, naar mate het terrein meer of minder gunstig lag ten opzichte van het groote verkeer. Verleden jaar is een goede controle gehou den en daarbij is gebleken, dat er handelingen plaats hadden, die in het nadeel van de ge- meentefinanciën waren. Daarom stonden B. en W. een openbare ver pachting voor. Bij de openbare verpachting wa ren een veertigtal biljetten ingekomen. Parkeerterrein Hoogeweg: J. Paap ƒ270; J. Molenaar ƒ200; M. Teekman ƒ102. Noorderbad: R. J. van Deurzen 1250; L. Keur ƒ700; E. Jongsma 655. Zeeweg: A. Molenaar ƒ420; M. Keur ƒ405; J. Molenaar ƒ405; E. Koning ƒ200; A. J. Koper 150; E. Paap 140. Hotel d'Orange: Arie Paap ƒ850; Willem Paap ƒ641' E. Jongsma 636; E. Koning ƒ600; H. J. Weber ƒ511; G. Molenaar ƒ500; J. W. Steen ƒ476' Jb. Koper ƒ300; Corn. Visser ƒ155 en E. Paaps 60. Brederodestraat; L. Keur ƒ625; J. Molenaar ƒ455; H. Keur ƒ455; E. Koning ƒ300 en E. Paap 150. Zuiderbad: Arie Molenaar 550; E. Jongsma ƒ380; E. Koning ƒ375; Corn. Visser 225; Wil lem Paap 250; P. W. over de Linden ƒ200; J. W. Steen f 176 en E. Paap 155. B. en W. stellen den raad voor de terreinen aan de hoogste inschrijvers te verpachten. De gemeentekas trekt daaruit dan een bedrag van rond 4000, terwijl minstens een tien- of twin tigtal personen in dezen seizoentijd weer een boterham verdienen. Werk in werkverschaffing De gemeente had subsidie aangevraagd om de werkzaamhe den te kunnen uitvoeren in plan-Noord ter werkloosheidsbestrijding. Het doel was de gemeentegronden in plan- Noord bouwrijp te maken. Met een gedeelte van de werkzaamheden was reeds een begin gemaakt, o.a. ook met het uitgraven van den vijver. De Minister heeft na nauwgezette overwe ging, waaronder ook beschouwd was het uit graven van den Vijver om zand te verkrijgen voor het gelijk maken van de terreinen, thans een antwoord op deze aanvrage gezonden. Dat antwoord was weinig bemoedigend. Na verkregen inlichtingen, die juist zijn in gewonnen, meent de Minister tot de conclusie te. moeten komen, dat er op Zandvoort geen directe behoefte aan bouwterrein is, daar over voldoende terrein beschikt kan worden voor bouwdoeleinden. Bovendien wijst de Minister er op, dat groote soberheid geboden is. In verband daarmede lijken de Zandvoortsche plannen min of meer luxe. Zoo b.v. de waterpartij, waaraan geheel geen behoefte bestaat. Hij oordeelt, dat uitgaven voor dit doel niet juist zijn, vooral, nu nauwgezet moet worden nagegaan, welke uitgaven dringend noodig zijn. Hij meent dan ook, dat het niet juist is, dat deze plannen in werkverschaffing uitgevoerd zouden moeten worden. heeft een ruime keuze in koop- en huurhuizen te Haarlem, Heemstede en Aerdenhout. Vraagt onze woninggids. Komt en ziet HEEMST. DREEF 276 ZANDV. LAAN 151 Telefoon 28236 Telefoon 26829 ontvangen in blauw, zwart en fantasie. Ook voor corpulente heeren. Ik heb weinig onkosten, dus ben beslist GOEDKOOP. -patef Ao°LLtóes va** tijd „cm. te ^oon ^oo-e-de' ^evat wateT' Doto- If O* P. BIJ Let op het zoolmerk: Zou er ooit aan 'n schoen in deze prijs klasse zooveel zorg zijn besteed als aan deze nieuwe Robinson: de Robinson-Luxe? Niets, niets is er op aan te merken. Fijn, zacht kalfsleer. Blinde ringen. Vol- maakt-zuiver gestikte naden. De slanke, moderne leest! Maanden lang is er ge zocht, voor we deze leest ontdekten. En dan die pasvorm! Gewoon een weldaad voor Uw voeten. Past U ze beslist eens aan, deze Robinson-Luxe. Gun Uw voeten toch eens de weelde van een lange, lange vacantie! Men moet zich werkelijk er oververbazen, dat een dergelijke luxe schoen te krijgen is voor slechts f5.50. Vijf-vijftig, dat is de maximum-prijs die U voor de mooiste Robinsons betaalt. Duurdere schoenen heeft Robinson niet. Uw eigen schoen winkelier zal U graag de heele Robinson- collectie voorleggen. Die goeie Robinson voor Vader en Zoon. In zwart (model 51) 5.50 bruin (model 58) Alle heerenmaten. ROBINSON N.V. - NIJMEGEN Nederlandsch Fabrikaat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 14