De Japansche politiek in verre Oosten het -li Het Jodenvraagstuk in Italië Aanslag op Fey Crisis in Spanje Het nieuws van heden STANDPUNT VAN LONDEN qEN WASHINGTON DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 DiroDAG 24 APRIL 1934 Ochtendblad Minister Simon heeft aan de Ja pansche regeering 't standpunt van Engeland duidelijk uiteengezet De V.S. en de deur" Open Bekend alpenhotel af gebrand Sir John Simon De oorlogsschulden Een ultimatum aan Roosevelt? Voor den onbekenden soldaat Noodweer boven Italië Reusachtig gedenkteeken op den berg Avala Het Weer Te Salzburg ontplofte een bom, die voor den vice-kanselier bestemd was Ongeregeldheden bij een begrafenis DAK VAN EEN SCHOOL INGESTORT Proces te Hamburg O. M. eischt 13 maal de doodstraf Vice-kanselier Fey De ramp bij Serajewo 109 lijken geborgen De caricaturen-expo- sitie te Praag DE WET VAN 1931 „Van een antisemietische bewe ging kan men voorshands niet spreken" Stap van Milaans Opperrabbijn Aftreden van Lerroux, omdat Za- mora weigert de amnestiewet te onderteekenen? Nog steeds stakingen De bevroren Engelsche credieten Vragen in het Lagerhuis Barthou te Warschau Al te goed Merapi" werkt weer Rookkolom van 1000 meter hoogte NEDERLANDSCH-ENGELSCHE ONDERHANDELINGEN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18710 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 cf.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek LONDEN, 23 April. (Reuter) Japans exposé over zijn politiek in het Verre Oosten, dat hier algemeen is geïnterpreteerd als een aanspraak op controle van de Chineesche buitenlandsche politiek, heeft in het Lagerhuis een groot aan tal interpellaties uitgelokt. In zijn antwoord vatte Sir John Simon de zes interpellaties samen en deelde mede, dat hy den tekst der vertaling der mededeeling van den woordvoerder van het Japansche mi nisterie van Buitenlandsche Zaken aan de Ja pansche pers in het officieele rapport zal pu- bliceeren. Voorts zeide Simon: „Deze verklaring schynt te zyn ingegeven door de bezorgdheid voor zekere gevaren voor den vrede, voor goede betrekkingen tusschen China en Japan of voor de onschendbaarheid van China, welke zouden kunnen voortvloeien uit zekere handelingen van andere mogendheden in China. Geen dezer ge varen behoeft te worden gevreesd, daar de po litiek der Britsche regeering feiteiyk ten doei heeft ze te vermijden. Aan den anderen kant zyn het karakter der verklaring en zekere by- zonderheden, zooals bijv. het refereeren aan bezwaren tegen financieelen steun aan China van dien aard, dat ik het noodig heb geoor deeld my met de Japansche regeering in ver binding te stellen om het standpunt der Brit sche regeering duideiyk uiteen te zetten." Op deze uiteenzetting van Simon volgden nog meer vragen. Een lid wilde weten of beraad slaagd was met de andere onderteekenaars van het Negen-mogendhedenverdrag. Een ander lid vroeg of een gedachtenwisseling met de Ver- eenigde Staten zal plaats vinden. Simon ontweek deze vragen. Hij constateer de, dat zijn verklaring de ontwikkeling tot dit oogenblik heeft omvat. In antwoord op nieuwe vragen verklaarde Simon: dat hy voorloopig de juiste politiek achtte „een vriendschappeiyke mededeeling" te doen aan de Japansche regeering. In antwoord op een desbetreffende vraag deelde Simon mede niet te weten, dat de Ver- eenigde Staten de erkenning van Mandsjoekwo zouden overwegen. Dit gerucht is reeds te Washington officieel tegengesproken." De Chineesche gezant te Londen, die Maan dag op de tribune van het Lagerhuis de ant woorden van Sir John Simon over de Japan sche politiek in het Verre Oosten had aange hoord, begaf zich na de zitting naar het Fo reign Office, waar hy met den Britschen mi nister van Buitenl. Zaken een onderhoud had over den pclitieken toestand. Reuter verneemt uit Washington: De vrij moedige schildering van de Japansche politiek in China door den Japanschen gezant in de Ver. Staten Saito heeft in officieele kringen de algemeene aandacht en zal in het Congres vermoedelijk het uitgangspunt worden van uit voerige debatten. Te Washington wijst men er op, dat in het Verdrag der Negen-mogendheden hetwelk in Febr. 1922 te Washington werd gesloten, de Ver. Staten, Japan en 6 andere mogendheden vrywillig de verplichting op zich hebben geno men om China's souvereiniteit, onafhankelyk- heid, territoriale en politieke onschendbaarheid te zullen eerbiedigen en geen byzondere voor rechten na te zullen streven, welke het begin sel der „open deur" voor de handeldry venden van alle naties geweld zouden kunnen aandoen. Voorts legt men er den nadruk op, dat sedert de ambtsaanvaarding van president Roosevelt de Amerikaansche regeering weliswaar op geen enkele manier in het vraagstuk van het Verre Oosten stelling genomen heeft, maar dat dit m de verste verte geen afstand beteekent van «et beginsel der „open deur", hetwelk van fun- öamenteele beteekenis is. Dit beginsel is, zoo- sis minister Stimson destijds verklaard heeft, haast de Monroe-leer, een der pijlers der Ame rikaansche buitenlandsche politiek. WEENEN, 23 April. Het bekende Kessel- fall-hotel in bet Kapruner Tal bij Zeil am See haby Salzburg, is in den afgeloopen nacht ge heel door brand vernield. De brand ss waar schijnlijk ontstaan, doordat vonken op het rieten dak vlogen. Het hotelgebouw, de in de habüheid staande kerk, het toeristenhuis, het Verkeersbureau, de garages en stallen en een schakelhuis van de electriciteitsvoorziening, brandden tot den grond toe af. Menschemevens zijn gelukkig niet te betreuren. NEW YORK, 23 April (Reuter) Volgens de „New York American", een machtig Hearst- blad, stellen de Europeesche debiteurstaten aan Roosevelt practisch een ultimatum. Zij zullen weigeren, Amerika voordeelen op handelsgebied te verschaffen, zoolang er geen overeenkomst is getroffen voor de vermindering van de oor logsschulden. Volgens genoemd blad is deze kwestie tydens niet-formeele besprekingen door de ambassa deurs van Engeland, Frankrijk en Italië ter sprake gebracht. BELGRADO, 23 April (Reuter Op den berg Avala zal geheel op kosten van Koning Alexander een reusachtig groot gedenkteeken worden opgericht voor den Onbekenden Sol daat. Op een hoogte van 507 meter wordt een plateau gebouwd, van 73 by 40 meter, waarin het monument wordt geplaatst, dat een hoog te krijgt van 14 meter en in roode graniet steen wordt opgetrokken. Men verwacht, dat de bouw tot 1937 duurt. =j Verwachting: matige tot krachtigen, tij- j| delijk wellicht stormachtige westelijke tot zuideiyken wind; zwaarbewolkt tot =j H betrokken, waarschijnlijk tydelijk regen, H zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten: opklarend, geen nachtvorst. iiiiiiiiiiiniliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiik'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii WEENEN, 23 April. (D. N. B.) Naar pas thans bekend wordt is Zaterdag in den schouw burg te Salzburg, waar een vergadering der Heimwehr werd gehouden, waarop vice-kanselier Fey zou spreken, die op het laatste oogenblik werd vervangen door den tweeden vice-burge- meester van Weenen, den Heimwehrleider Lahr, een bomaanslag gepleegd. Toen Lahr het woord nam ontplofte een in een bloempot verborgen helsche machine, welke groote verwoestingen aanrichtte. Vier personen werden zwaar, een aantal andere licht gewond. Van de Weensche bladen heeft slechts de „Neue Freie Presse" van Maandagavond een bericht over den aanslag. Wij vernemen daaromtrent nog het volgende:. Terwyi Lahr zyn redevoering hield schoot op het tooneel waar de redenaar en een aantal Heimwehrmannen stonden, een hel roode vlam op. Het vuur drong zelfs door tot de orchest- ruimte, waar zich een Alpenjagerskapel bevond. Een dikke zwarte rook maakte het tooneel voor de aanwezigen onzichtbaar. Drie Heimwehrman nen, die dicht bij den haard der ontploffing stonden, moesten zwaar gewond naar het zie kenhuis worden overgebracht. Ook de kapel meester werd ernstig gekwetst. De ontploffing had plaats op een tijdstip, dat vice-kanselier Fey aan het woord had moeten wezen, wanneer hy niet op het laatste moment verhinderd was geweest om te komen. De poli tie die oogenblikkeiyk een onderzoek begon, vond een bijna totaal vernield uurwerk. Later wordt bericht, dat de politie van Salz burg in verband met dezen aanslag een arresta tie heeft gedaan. Naar de Oostenrijksche persdienst meldt, Is het Maandag by de begrafenis van den S. A.- m Een windhoos vernielde het dak van de ambachtsschool in de West-Duitsphe stad Bramsche HAMBURG, 23 April In het proces tegen de Roode Marine heeft het O.M. tegen dertien beklaagden de doodstraf geëischt. Tegen 2 be klaagden eischte hy tuchthuisstraffen van 15 ja ren, terwijl tegen de anderen gevangenisstraf fen tot 12 jaren werden geëischt. troepenleider Winkler tot groote betoogingen te gen de regeering gekomen. Ongeveer 6000 per sonen stonden voortdurend het Horst Wessellied te zingen. De gendarmerie trad met gevelde ba jonet tegen de menigte op, maar was niet in staat om de demonstraties te verhinderen. Tel kens weer klonk er Heil Hitler-geroep en werd het Horst Wessellied aangeheven. Buiten het kerkhof werdén voortdurend papieren bommen tot ontploffing gebracht. Toen een krans met hakenkruislint en het op schrift ,,S. A. Sturm 1—59 aan zijn dooden ka meraad" in het graf neergelaten werd, probeer den de gendarmen eenige arrestaties te verrich ten, doch zy stonden machteloos tegenover de woedende menigte. Tenslotte werd de gendar merie gedwongen om terug te trekken, Vyandi- ge kreten tegen de regeering klonken. In den middag hadden naar aanleiding dezer ongere geldheden massa-arrestaties plaats. BELGRADO, 23 April. (Reuter). Volgens de jongste mededeelingen zijn in de my'n te Se- nitze bij Serajewo in totaal reeds 109 ïyken van slachtoffers geborgen. De reddingswerkzaamheden gaan nog steeds voort. Koning Alexander heeft 100.000 dinar ter beschikking gesteld van de nagelaten betrek kingen der slachtoffers. PRAAG, 23 April. Na den Duitschen en den Oostenrijkschen gezant heeft thans ook de Italiaansche gezant te Praag by het Tsjecho- Slowaaksche ministerie van Buitenlandsche Zaken geprotesteerd tegen het exposeeren van een caricatuur van den teekenaar Anton Pelc, waardoor de Paus en de Italiaansche koning op beleedigende wyze worden voorgesteld. Tegelijkertijd heeft ook de Poolsche gezant te Praag geprotesteerd tegen een caricatuur van Pilsoedski in een te Praag verschonend weekblad. MILAAN, 23 April (Reuter) Zondagmid dag heeft boven Boven-Italië een hagelstorm Sepaard gaande met een wolkbreuk gewoed, ^elke aanzienlyke schade heeft aangericht, (Van onzen Romeinschen correspondent) De Italiaansche Joden zyn verontrust door zekere teekenen van antisemietisme, die zich in de fascistische pers hebben voor gedaan. Aanleiding was de arrestatie, nu reeds enkele weken geleden, van eenige anti-fascis ten, die met een auto vol propagandamateriaal de Zwitsersche grens wilden passeeren. Het waren meerendeels Joden, en op die byzonder- heid wera door een deel van de fascistische pers de nadruk gelegd. Een der meest vooraanstaande Italiaansche joden, de opperrabyn van Milaan, heeft sinds dien in een verklaring aan de pers elk verband tusschen de Joodsche gemeenten in Italië en deze anti-fascistische actie gedésavoueerd en het voornemen te kennen gegeven, den Duce in een audiëntie de verknochte gevoelens der Italiaansche Joden te betuigen. Een invloedryk fascistisch blad, de „Regime Fascista" van Cremona, orgaan van Farinacci, verklaart ech ter, dat deze betuiging „te laat" komt. De Rab bijn Jarach had beter gedaan, meent het blad, als hij reeds vroeger een Joodsche activiteit gebrandmerkt had, die de Italiaansche finan ciën en economie heeft geschonden. „De anti fascistische actie der Joden had al veel eerder bestreden moeten worden." Het antisemietisme is eigeniyk in Italië nooit sterk geweest, al heeft het onder de nationalis ten én later onder bepaalde fascistische groe pen nooit geheel ontbroken. De Joden hebben echter in Italië een vredig leven en een uit stekende rechtspositie, die door de wet op de Joodsche gemeenten van 1931 is gevestigd. De totstandkoming van deze wet was destijos voor de Joden een evenement, welks heuglijke be teekenis zij onder andere in een gedenkpenning vastlegden. De wet van 1931 geeft aan de Joodsche ge meenten, die tot een Unie aaneengesloten zyn, talrijke rechten. Zoo kunnen deze gemeenten belasting heffen van hun leden. Op het gebied van het onderwijs hebben zy verkregen, dat de Joodsche leerlingen der lagere scholen eigen schoolboeken mogen gebruiken in plaats van de algemeen voorgeschrevene, die uiteraard door drongen zyn van katholieke voorstellingen. Bovendien bestaan er in Rome en Turyn by- zondere Joodsche lagere scholen. De Unie van Joodsche gemeenten zorgt verder voor de in standhouding van het Joodsche cultuurbezit in Italië en heeft ook de taak, betrekkingen te onderhouden met de Joden in andere landen, vooral met die groepen, die door traditie of anderszins met Italië verbonden zyn. Deze laatste bepaling is niet zonder beteeke nis voor de Italiaansche politiek. De Italiaan sche Joden onderhouden aldus relaties met landen, waar voorname Italiaansche belangen liggen: de Balkan en de landen om de Middei- landsche Zee. In deze landen vindt men rab- bijnen van Italiaansche origine of opvoeding, hetzy zy afkomstig zyn uit de Rabbynenschool te Rome of uit het Rabbynsch college te Rodos, dat door den Italiaanschen staat gesubsidieerd wordt. Afgezien van de cultureele betrekkingen, die Italië o.a. steunt door in Palestina vier leeraren voor de Italiaansche taal in de Joodsche scho len te bezoldigen, heeft het ook een direct com mercieel belang by de emigratie der Joden, die immers voor een groot deel haar weg over de haven van Triest neemt. De Triester scheep vaartmaatschappijen hebben zelfs enkele van hun schepen met namen als Jeruzalem en Tel Aviv gedoopt. In de Italiaansche maatschappy gelden de Joden als evenwaardige burgers. De hoogste staatsambten staan voor hen open; ook in het leger dienen Joodsche officieren en zelfs gene raals. Van hun kant neigen de Italiaansche Joden vry sterk tot assimilatie, zooals o.a. kan öiyken uit de gemengde huweiyken van Joden met Christenen, die op 30 tot 35 pet. worden becyferd. Niettegenstaande deze assimilatie heeft ech ter de Zionistische beweging, mede wegens de vermelde nauwe betrekkingen tot Palestina, in Italië levendige sympathie gevonden. De Zio nistische Federatie telt onder haar leden tai- ryke van de voornaamste persooniykheden uit de Unie der Joodsche gemeenten en verheugt zich in een opgewekt leven. En deze Zionisti sche Federatie is het blykbaar, waartegen de protesten van een deel der fascistische pers vooral gericht zyn. Deze Joodsche vereeniging van internationaal karakter maakt n.l. eenigszins een uitzondering op de „geiykschakeling", die overigens in Italië is doorgevoerd. Haar belangstelling gaas lit tot alle, ook politieke vraagstukken, die met Pa lestina verband houden en die hier uit een zuiver Zionistisch oogpunt worden beschouwd en besproken. Voor sommige fascisten is dit een onduldbare inbreuk op de totaliteit van het fascisme. Er kunnen, zoo zeggen zy, in Italië geen twee nationalismen bestaan, het Italiaan sche en het Joodsche. De Joden moeten kiezen of deelen Dit standpunt is dus eigeniyk meer anti-Zionistisch dan anti-semietisch. Doch het ligt voor de hand, dat anti-semietische neigin gen. zooals die nergens ontbreken, zich op dit punt toespitsen. Bovendien echter zien som migen in de Joden, individualisten bij uitstek in de economie, elementen, die zich moeilijk laten inlijven in het corporatieve kaner dat de fascistische regeering bezig is over ae ganschc Italiaansche productie uit te spannen. Kleine wrijvingen, dié zich hierbij kunnen voordoen, vinden aldus een uitlaat in een lichtelijk anti- semietiscne stemming, die zich echter openlijk slechts tegen het Zionisme richt. Van een antisemietische beweging in Italië kan men dus voorshands niet spreken. De po sitie der Joden is veilig, al maken zij zich op heden wat ongerust. Bedreigder is ongetwijfeld de positie van de federatie van Zionisten, waar tegen de pers zich vooral richt. Maar van den anderen kant heeft Italië zelf er een niet on- aanzienlyk belang by, om de bestaande vriend schap met de Joden in het Oosten te hand haven. Waarschynlijk zal de Duce, op wien de Milaneesche opperrabbijn zich beriep, hier een synthetische en kalmeerende oplossing bieden. MADRID, 23 April (Reuter) Het gerucht, volgens hetwelk president Zamora niet bereid is, de amnestiewet te onderteekenen in den door de Cortes aangenomen vorm, schijnt te wor den bevestigd. Zamora zou er bezwaar tegen hebben, dat de amnestie ook van toepassing zal zijn op gene raals, die beschouwd worden als tegenstanders van het regiem. Morgen zou Zamora het betreffende wets voorstel naar de Cortes terugzenden, waardoor het Kabinet Lerroux in een moei'jjke positie zou komen. De Maandag onder voorzitterschap van den president gehouden ministerraad is geëindigd, zonder tot een besluit te komen inzake de am nestiewet. De beraadslagingen zullen Dinsdag worden voortgezet. De geruchten als zou Za mora weigeren de amnestiewet te onderteeke nen, houden aan. Men spreekt ook nog steeds over het aftreden der regeering, welk voorne men intusschen met groote beslistheid door den minister van Marine ontkend is. De algemeene staking in Madrid is Maan dagmorgen geëindigd. Tegelijk werd echter be kend gemaakt dat de reeds sinds acht weken stakende metaalbewerkers een sympathiesta king van 48 uur probeeren uit te lokken. De algemeene staking in Valencia en San Sebastian is afgekondigd. Alles ligt in genoem de steden stil. Daar de 24 uursstaking te Madrid niet legaal was, vraagt men zich af of de regeering sanc ties nemen zal of niet. LONDEN, 23 April In het Lagerhuis heeft Sir Cyril Cobb gevraagd of de Duitsche regeering verzocht is het percentage op te geven der onder het Duitsche schuldenmoratorium achtergehouden sterlingfondsen en of deze ge bruikt werden voor de verhoogde uitgaven ten behoeve van de Duitsche bewapening. Spr. ver zocht daarover een inlichting te geven aan de Britsche vertegenwoordigers ter transferconfe rentie. welke 27 April te Berlijn zal worden gehouden. Sir John Simon antwoordde, met een over zicht van de scrips-procedure. De daarbij ach tergehouden bedragen staan de Duitsche re geering niet voor uitgaven ter beschikking, noch voor wapenings- of andere doeleinden. Wat de tweede vraag betreft de Britsche ver tegenwoordigers van de crediteuren zyn reeds op de hoogte gesteld van de in het eerste deel der vraag vermelde omstandigheid. WARSCHAU, 23 April. (Reuter.) De Fran- sche minister van Buitenlandsche Zaken Bar thou, heeft Maandag een bezoek gebracht aan den Poolschen minister-president. Later werd Barthou ontvangen door den president der Poolsche Republiek. Barthou heeft voor de vertegenwoordigers der pers eenige verklaringen afgelegd, waarby hy het Fransche standpunt in het Ontwapenings- vraagstuk uiteenzette. Hij zeide er van overtuigd te zyn, het be lang van den wereldvrede te dienen, wanneer hy weigert de herbewapening van Duitschland wettig te verklaren. Over de Fransch-Poolsche betrekkingen zeide hij: „Er zijn eenige moeilykheden, dat valt niet te ontkennen, maar de vriendschap, die ons vereenigt is ongeschokt, zy is even hecht in 1934 als zy was in 1921." Standpunt van Londen en Washington inzake de Japansche politiek in het Verre Oosten. Zal de Spaansche regeering aftreden, omdat Zamora weigert de amnestiewet te ondertee kenen? Mislukte bomaanslag op majoor Fey. Ernstige ongeregeldheden te Salzburg. Hoofdcommissie .der ontwapeningsconferentie op 29 Mei a.s. bijeen. Japensch-Nederlandsche handelsconferentie zal worden uitgesteld tot Juni. Schrijven van het Kapittel van 's Bosch in verband met het a.s. gouden priesterfeest van Mgr. Diepen. Het „wegbrengen" van de „Spaamestroom". Schipper en machinist staan wegens meineed terecht. De verdediging der 3e klasse-luitenants van „De Zeven Provinciën". Achtste partij om het wereldkampioenschap schaken eveneens remise. New-Yorksche Beurs: Stille handel met aan het slot eenige reactie. „Al te goed is buurmans geld' zegt het kernige oud-Hollandsche spreek woord. Wees daarom niet al te goed. Laat niet met u zollen. Een voetveeg is geen aangenaam gezelschap. Ge kunt vriendelijk zijn en voorkomend, ge kunt behulpzaam zijn en vergevings gezind zonder door een al te groote lankmoedigheid uw zelfrespect, uw noodzakelijk aanzien bij anderen, uw bezit aan karakter te verspelen. „Al te goed" te zijn geeft geen baat. Men stelt dan uw goedheid niet op prijs, men lacht om u, men ver spilt uw gaven van hand en hart, men speelt met u. Hebt respect voor u zélf en laat niet met u spélen. Wees goed, wees mild, wees een vriend en helper in nood. Maar houd in 't belang van u zelf en anderen de Hollandsche wijsheid in eere: ,yAl te goed is burr- mans gek". SOLO, 23 April. (Aneta). Alhier werd Zater dag een aardbeving gevoeld. Te 1.45 werden twee vrij Hevige schokken in de richting West- Oost waargenomen. Selo, de waarnemingspost van den Merapi meldt dat te 1.40 een eruptie plaats vona. Een zwaar gerommel, een geknal en een gloedwolk in de richting Zuid-West van den Merapi wer den waargenomen, evenals een aschwolk, licht bruin in de richting Noord-West. Een rookkolom werd uitgestooten tot een hoogte van 1000 Meter. Gloedwolken daalden de berghalling af langs den lavastroom van 1931. Deze afdaling geschiedde over een afstand van drie kilometer. Zicht op den vulkaan is onmo gelijk. Te half twaalf hadden zware afstortin gen in den krater plaats, te 2 uur werd te Djokja en Solo een sterke aardbeving gevoeld. Op den waarnemingspost te Babadan werd de naald van den seismograaf afgeworpen. BATAVIA, 23 April. (Aneta). Het Observato rium registreerde Zaterdag 21 April een aard beving uit het Zuid-Oosten, afstand 470 K.M. Het samentreffen van aardbeving en eruptie is merkwaardig, maar stellig niet de oorzaak van de aardbeving. De aardbeving maakte den indruk van tecto- nischen aard te zyn, de haard lag vermoedelyk dicht bezuiden de Zuidkust van Java. Tot het houden van voorbereidende bespre kingen voor onderhandelingen over een Neder- landsch-Engelsch Handelsverdrag, zijn de hee- ren dr. H. M. Hirschfeld, mr. L. A. Ries en ir. R. P. Bonthuis naar Londen vertrokken. Doel der reis is, in gemeenschappelyk overleg met de Engelsche autoriteiten een programma op te stellen, en het gebied te bepalen, waarop de onderhandelingen zich zullen bewegen. Stand op Dinsdag 1 uur vm.: 738 Vorige stand: 741

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1