STA DSNIEUWS Haarlem, 24 April 95 97 MANN J. M. GERDING DE SPAARNESTAD nas: ara irznsi BJax i N.V. DRUKKERIJ HAARLEM 5 KOPERDIEPDRUK itiiEiiiiitiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiif DINSDAG 24 APRIL 1934 AGENDA PROV. STATEN VAN NOORD- HOLLAND Mr. M. Slingenberg tot Gedepu teerde gekozen Het Wegenfonds LEERLINGEN-UITVOERING Haarlems Muziekinstituut MR. SLINGENBERG TOT GE DEPUTEERDE GEKOZEN Wie wordt wethouder? Kanaal HoornMedemblik Verlaging waterleidingstarieven Verhaal couponbelasting V er kiezing G ed epateer d e NU GAAT DE HEER VOORBIJ ALS IN CHICAGO Auto achtervolgd door Haarlems straten EEN BRUTAAL STUKJE Jassen uit vestibule gestolen MUZIEK ZANG- EN DECLAMATIE AVOND Regina Tuininga 25 Apri Adhaesie motie mevr. Maarschall- Komin ZAANDAM VERJAARDAG PRINSES JULIANA Feestelijkheden in Haarlem (Oost) MIJNOPZICHTER GEDOOD WISSELKOERSEN Een carburateurweek? BURGERLIJKE STAND Kameelhaar Kinder mantels in bleu, terra, prima kwali- Fa teit, vanaf Met kleine stijging p. maat 3ongens blazers, Stoffen Kinderblazers, Zijden tricot Jongens blouses, Gebreide Kinder blazers, Fantasie stoffen Zuiver wollen tweed Kinderregenmantels Plus four Costuums 90 Opruiming van onze in voorraad zijnde Stalen Kantoormeubelen 20 °/o beneden Catalogusprijs N. Gracht 35 - Telefoon 12455 - Haarlem MET DE „ECONOOM" MIDDEN DOOR DE BLOEMENVELDEN KENT UW TIJD 1934 N.V. HEEMSTEDE'S WONINGBUREAU CORNS. L. KWAK NASSAULAAN 49 S TELEFOON 13866 S ONZE SPECIALITEIT IS S WIJ ZIJN ECHTER EVENCOED INGERICHT TOT T VERVAARDIGEN VAN ALLE VOORKOMENDE HANDELSDRUKWERKEN Kwieke Kreymborg Kleeding U ziet wel als de kleeding maar een goed model heeft, zien de jongens er keurig uit. Neemt ook Kreymborg- kleeding voor Uw jongens. Dat kost U niets meer. Provinciale Staten van Noord-Holland kwa- .nen Dinsdagmorgen in buitengewone zitting bijeen onder voorzitterschap van den Commis saris der Koningin, jhr. mr. dr. A. Roëll. In de vacature-Abrahams (V. D.) werd als lid der Staten geïnstalleerd de heer K. de Vries. Aan de orde kwam het voorstel tot financie ring van het Provinciaal Wegenfonds. De heer DE JONG SCHOUWENBURG bracht hulde aan den scheidenden heer Kooi man, tot wiens departement deze materie hoor de. Ruim 11 jaar heeft spreker met den heer Kooiman in deze Wegencommissie zitting ge had en de samenwerking was allerhartelijkst, waarvoor dank en waardeering. (Applaus). Spreker constateerde tot zijn genoegen, dat op den gewonen dienst van het fonds een saldo overbleef van f 1.103.886,10. Spreker drong er op aan, dat in de toekomst zooveel mogelijk uit de gewone middelen geld voor het fonds getrokken zal worden en dat alleen Indien hoog noodig geleend zal worden. De heer POTHUIS (S. D.) wenschte, dat de wegenaanleg niet langer zou duren, dan de gemaakte plannen. In het belang van de pro- vincie moet de aanleg krachtig voortgezet wor- den, ook om den werkloozen arbeid te ver schaffen. Spr. constateerde, dat tot 1934 is uitgegeven f 21.296.979, voer het geheele we- „tot 1941 is totaal uitgetrokken f 36.20o.000. er is dus nog een behoorlijk be drag in werk om te zetten. Spr. zeide, dat men niet te veel uit de ge wone middelen moet trekken, omdat men an ders m eigen vleesch snijdt. Voor groote be dragen als de onderhavige kan men leenen. De heer KOOIMAN dankte voor de waar- deerende woorden tot hem gesproken. Spr wenschte niet, dat bij voorbaat zou worden 'a,SlfC,Steld' x dat alIe gelden uit de gewone nlddelen getrokken zouden worden. Het is niet geheel en al onmogelijk, dat er meevallers komen, zoodat de 36 millioen niet geheel noo dig zijn, maar daarop moet niet gerekend worden. De voordracht werd daarna z. h. st. aan genomen. M. Slingenberg tot lid van Gedeputeerde Staten in de vacature Kooiman. De stemverhouding was als volgt: Uitgebracht werden 62 stemmen, waarvan 55 op mr. Slingenberg, 1 op Seegers (C.P.) 5 blan co, en één ongeldig. De vergadering werd daarna gesloten. In de zitting van de Prov. Staten is heden Mr. M. Slingenberg gekozen tot lid van Ged Staten. Hierdoor zal hij moeten bedanken als wethouder van Haarlem. De heer Slingenberg was heden niet in Haar lem aanwezig, zoodat niet bekend werd of hi, zijn benoeming tot gedelegeerde aanvaardt. Hij heeft nog 8 dagen bedenktijd. Het gevolg daar van is dat ook in de Raadszitting van Haar lem, welke morgen zal worden gehouden, geen bericht zal zijn ingekomen, dat de heer Slin genberg ontslag neemt als lid van den Raad. In de wethoudersvacature zal dus zeker niet kunnen worden voorzien voor de raadszitting welke 9 Mei wordt gehouden. We hebben reeds vroeger gemeld dat zeer waarschijnlijk de heer A. G. Boes, evenals Mr Slingenberg vrijz-democraat, tot wethouder zal worden gekozen. Het ligt in de bedoeling dat de heer Roodenburg dan de portefeuille van financien overneemt en de heer Boes de porte feuille van onderwijs. Aan de orde kwam het voorstel over te gaan tot den aanleg van de kanalen Hoomhuis- Zwaagdijk en Zwaagdijk—Medemblik. De kos ten zijn geraamd op 2.323.000. Bij de uitvoe ring van dit werk met handkracht zal dit 220.000 man-dagen werk opleveren. De heer ASSCHER (V.B.) vroeg zich af of dit voorstel, gefinancierd op deze wijze, nog wel noodzakelijk was. Spr. wenschte dat Ged. Staten alsnog met de Regeering in overleg zou den treden over steunverleening voor dit werk. Spr. noemde het onverantwoordelijk, dat deze steun is afgewezen. De heer v. d. WALLB (S.D.) verwees naar een adres van de Kamer van Koophandel voor West-Friesland, waarin gezegd wordt, dat de kanalisatie niet noodig is. Het ware te wen- schen, aldus spr., dat de K. v. K. zich op eigen gebied bleven bewegen. Het werk is dringend noodig, men mag daarom de werkverschaffings normen bij dit werk niet toepassen. Het rijks subsidie is niet van te voren te bepalen, het kor, wel tegenvallen. Voor samenwerking met dc regeering waarschuwde spr., omdat de provin cie dan niets meer heeft in te brengen en de normale loonen niet uitgekeerd kunnen worden. Spr. vereenigde zich met het voorstel van Ged Staten. De heer KOOIMAN sprak over de zienswijze en de gebezigde woorden van den heer Asscher zijn leedwezen uit. Als deze vergadering niet de laatste voor spr. als Gedeputeerde zou zijn, zou hij dieper op deze meening zijn ingegaan. De heer Asscher heeft de historie vergeten- twee jaar geleden hebben Ged. Staten reeds met de regeering onderhandeld, men kon ech ter niet tot overeenstemming komen. Tegenover het afwijzende advies van de Ka mer van Koophandel staat de enthousiaste brief van de gemeente Hoorn, die nota bene betalen moet. Er is een zekere strijd tusschen de ge meenten in W.-Friesland om het kanaal langs huis te kragen, men heeft er zelfs wat meer voor over. De voordracht werd daarna z. h. st. aan genomen. Een wijziging werd gebracht in het besluit Inzake t overnemen en overdragen van wegen. Het voorstel inzake het beheer van de pro vinciale duinterreinen en de verlaging der wa terleidingtarieven met ingang van 1 Januari 1935 werd z.h.s. aangenomen. Goedgekeurd werd het voorstel om de cou ponbelasting op de Provinciale leeningen bij de uitbetaling der rente te verhalen. Bij de verkiezing van een lid van Gedeputeer de Staten ontspon zich een discussie of die ver kiezing nu reeds zou kunnen plaats hebben, omdat de heer Kooiman eerst op 30 April a.s. aftreedt. De voorzitter meende, dat daartegen geen be zwaar zou zijn, andere heeren wel. De heer KETELAAR (V.D.) zeide, dat de be noemde op 1 Mei zou kunnen mededeelen of hij zijn benoeming aan neemt. Dan is er geen enkel bezwaar meer, te meer daar de heer Slin genberg niet aanwezig is. De heer DE MIRANDA (S.D.): En als er nu een ander gekozen wordt, di- wel aanwezig is? (hilari- Mr. M. Slingenberg De heer GUéPIN (V. B.)Als de heer Kooiman nu mededeelt, dat hü aftreedt cp dit moment is de moeilijkheid opge lost. De heer KOOIMAN (V.D.)Het is toch niet wenschelijk, dat de provincie bij een verkiezing van een nieuwen gedeputeerde eerst een tijd een onvoltallig college zou moeten hebben. De verkiezing moet geschieden twee maanden na het open vallen van de plaats, na het bin nenkomen van het ontslag dus. En mijn ontslag is ingediend, aldus spreker. Voor alle zekerheid echter diende spr. een briefje in, waarin hij verklaarde op 24 April om 1 uur ontslag te hebben genomen. Provinciale Staten kozen daarna de heer Mr. Morgenavond zal in den grooten schouwburg de opvoering plaats hebben van het Graalspel „Nu gaat de Heer voorbij", een voorstelling die een andere zal zijn dan die van de vorige week in Amsterdam. Een andere, niet wat betreft het stuk, maar wel de speelsters. In Amsterdam waren Amsterdamsche Graal- Ieden de uitvoerenden, hier .uilen het Haarlem- sche zijn, zooals later in Rotterdam Rotterdam- sche, in Den Haag Haagsche. In elke stad zal dus de voorstelling anders zijn en een ander cachet hebben. Alleen mevr. Eilen Russe, die als „de verhalen de stem" optreedt, zal in alle voorstellingen mee werken. Morgen op den dag der Haarlemsche opvoering zullen alle deelneemsters aan het Graalspel des morgens om 7 uur in de Kathedraal de Mis bij wonen en aan een algemeene H. Communie deel nemen. Maandagavond reed een winkelier uit Wijk aan Zee en Duin per auto over den Jansweg met een snelheid van 70 K.M. en met ver blindende lichten. Aan de vordering van een hoofdagent om te stoppen werd opzettelijk niet voldaan, want de auto werd reeds achtervolgd door 2 agenten in een andere auto. Op den Verspronckweg werd de vluchteling achterhaald, waarna hij naar het politiebureau werd overgebracht. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, kon hij huiswaarts keeren. Gisteravond heeft men zich door open sluiting van de voordeur toegang verschaft tot een perceel aan de Paviljoenslaan. Uit de vestibule werden twee heerenjassen ontvreemd. De bewoners waren thuis. De politie let nu op heeren met jassen aan. Een moeilijke taak in dit „milde" voorjaar. In "t kleine, echt-intieme zaaltje van den „Re ligieuzen Kring" debuteerde een jonge kunstena- resse. Een debuut, dat zoo niet geheel, dan toch voor een groot deel geslaagd mag heeten. Dit is op de eerste plaats te danken aan de na tuurlijk gaven die mejuffrouw Regina Tuininga bezit inzake de uitbeelding der verzen. Zij is een geboren voordrachtkunstenares! De karakteriseering van de verschillende, wijd- uiteenlcopende onderwerpen (zooals het naïeve als het tragische en het forsch-mannelijke wordt door haar juist aangevoeld) was werkelijk in de meeste gevallen raak en frappant, boeiend en indrukwekkend. Daarbij komt dat haar spreekstem aangenaam van klank, eenigermate zangerig is. Dat was b.v. by Gezelle's ,,'t Ruischen van het ranke rie" werkelijk Ti „zingend" harmony". En waar zij zooals in Scheltemas „Moes" in extaze de zon bejubelde, dan klonk dat als 't ware als muziek in de ooren. Ook als zangeres beschikt Regina Tuininga over groote gaven, die hier echter niet ten volle konden worden aangetoond. Het zaaltje mist accoustiek, de stem renomeert daar in het geheel niet. Voor de zangeres is het, bijzonder in hooge ligging, zeer moeilijk haar stem te ontplooien. In lage ligging kwam het eigeniyke, warme alt-timbre en het tamelijk groote volume nog het best uit. Daardoor volde den liederen als „Wehmut" en vooral „Der Kreuzzug" meer dan de andere. Doch waarschijnlijk niet alleen aan de minder gunstige acoustiek moet het onvoldoend aan spreken van de stem in hooge ligging worden toegeschreven. Men krijgt den indruk, dat de ;tem te veel opgedreven (en daardoor geschaad) n in de lage ligging te weinig ontwikkeld is. Hoe het zij, na doorgezette, serieuze studie on der kundige leiding zal Regina Tuininga niet alleen als declamatrice, maar ook als zangeres geroemd worden. Wolfgang wydeveld begeleidde volgzaam en muzikaal, maar kon natuurlijk niet voorkomen dat de vleugel eenieszins droog en stug klonk. Jammer voor het accompagnement doch ook voor zyn solospel. Chopin vereischt een zangrij ker toon, Debussy een ijler klankbeeld dan thans. Een „uitverkocht huis" heeft mej. Tuininga by haar eerste optreden gevonden. Men betoon de zich hoogst voldaan en welwillend nam het de innemende debutante zelfs niet kwaiyk dat ze eenmaal bleef steken. Geen plankenkoorts, maar 'n onbeduidend geheugenkwestie? Bloemen zonder tal! Er heerschte een recht- gezellige stemming, a k. De uitvoeringen van bovengenoemd muziek instituut, waarvan we de eerste vorige week Dinsdag bespraken, mochten zich in een stij gende belangstelling verheugen. Vrijdagavond althans, ter gelegenheid der tweede uitvoering was de Stadsschouwburg nog beter bezet dan den eersten avond.. Het afge werkte programma bewoog zich evenzeer in stijgende lijn. De prestaties der verscihllende leerlingen op verschillend gebied hebben we derom tot groote voldoening aanleiding gege ven. We hoorden piano-leerlingen van den heer Henk Hermans en van den directeur van het Instituut, den heer Nico Hoogerwerf, terwijl ook de heer Joh. M. Vierveyzer met zyn viool leerlingen voor het voetlicht kwamen, waarbij meermalen een extra-goede beurt werd ge- maait. Veel belangstelling en veel applaus was er cok voor de rhythmische oefeningen, door de leerlingen uit de Bewegingskunstklasse van Rudi Mees gedemonstreerd. Daar waren im provisaties by op muziek van Schumann, Grieg. Zilcher, Seiber en Chopin. Leerlingen van den heer Jaap Stroomenbergh voerden recitatieven en aria's uit van Handel en Haydn en de avond werd besloten met het optreden van het in Haarlem welbekende solo-mannenkwartet „Eu- phonia", waarvan sinds jaar en dag, zooals men weet, de heer Nico Hoogerwerf de geest driftige en toegewijde leider is. Maar de grootste belangstelling ging toch uit naar de voordrachten van den derden avond, w'aarop de toehoorders niet alleen zouden wor den vergast op bijzonder mooie piano- en viool muziek, maar waarin na de pauze zelfs een opvoering zou worden gegeven van de opera „Cavaiieria Rusticana" van Mascagni, door leerlingen van de Vocaal-Dramatische Kunst- klassen der heeren Ed. v. d. Ploeg en Nico Hoo gerwerf. Deze avond vormde dan ook werkeiyk het toppunt van de trits muziekavonden en vooral van de laatstoptredende meer gevorderde leer lingen kan men dat eigenlijk nog wel leer lingen noemen? kregen we waariyk supe rieur spel te hooren. Het begon met de cis-moll Prélude van Rach- maninof, 'n vrij zware opgave, waar de nog jeugdige speler zich evenwel kranig doorheen sloeg. Bij de vertolkster der Haydn-sonate speelden de zenuwten nog parten, maar er zat toch al Ti lichte speelaard in. De dame die Debussy's Fille aux cheveux de lin speelde, deed dit heel ver dienstelijk, maar zit nog te veel zichtbaar vast aan de maat: ze telde heel consciëntieus alle rusten mee, wat veel van 't effect wegnam, 'n Knap technicus was aan 't woord in het Im promptu van Schubert, met z'n opeenvolging van rollers. Ook de vertolkster van Piernée's Concert-étude bezat techniek, maar er vielen nog al eens noo.jes weg en de afwerking was minder secuur. Zeer muzikaal was de interpre tatie van de elf Walsen van Brahms door 'n betrekkelijk jeugdigen pianist, en daarna kre gen we twee executanten wier namen by uit zondering wel eens genoemd mogen worden, omdat die ten slotte toch niet tot de eeuwige studenten zullen bhjven behooren. Mej. Truus Ligthart gaf van twee bekende werken van Debussy, La Cahtédrale engloutie en „Passepied" een zeer fraaie, zuiver gevoelde verklanking, technisch superieur van afwerking en stemmig poë.isch. De heer Frits Mondriaan speelde ons Chopin's Ballade in As-dur voor, met dezelfde muzikaal verantwoorde hoedanig heden als zyn voorgangster. Deze allen werden harteiyk gehuldigd voor hun spel met herhaald applaus, dat wel verdiend was. En na de pauze, zooals gezegd de Cavalleria. En dat is 'n moeilijker chapiter: ook om over te schrijven. De heer Hoogerwerf zeide het reeds: men was tot de conclusie gekomen, dat het werk zeer moeilijk was. En inderdaad: we zouden willen zeggen: voor leerlingen en dilettanten is het werk onspeelbaar en onzingbaar, hoe onschul dig de partyen vaak lijken. En ware het niet, dat het Instituut nu eenmaal 'n Vocaal-dra matische klasse heeft, dan zouden we naar de operette willen verwezen. Daaronder is dank baarder materiaal, dat ook meer voldoening geven zal. Waarmee we nochtans niet willen zeggen dat er geen goede worp is gedaan naar een goede opvoering: maar ondanks allen goe den Wil, waren de krach .en toch niet toerei kend. De figuren van Santuzzo en Turiddu wa ren nog 't beste; de eerste vooral gaf biyk van stevig uithoudingsvermogen en detoneerde min der dan we verwacht zouden hebben. Overigens was het detoneeren het groo.ste euvel waarmee moest worden gekampt, al waren ook de inzet ten vaak uiterst ongelijk en zwak en al was het acteeren uiterst gebrekkig. Het tooneel bleef voortdurend hinderlijk lang leeg, en ook de koren waren niet gelukkig: men was voortdu rend het contact met het orkest kwyt. Echter, gezien de groote moeilijkheid, kun nen we toch 'n wteord van waardeering aan het ensemble niet onthouden: de heer Hoogerwerf, die 'n twaalftal H. O. V-musici in den orkest bak leidde plus 'n vleugel en 'n harmonium heeft tot 't einde toe het roer strak in handen gehouden en ten slotte het scheepje in veilige haven doen belanden. Ook regisseur Van der Ploeg zal het niet gemakkleyk hebben gehad achter de coulissen, en de hulde hun gebracht was, alle omstandigheden in aanmerking geno men, welverdiend, al hadden zy klaarbiykehjk op 'n grooter welslagen gerekend. Maar, zooals de heer Hoogerwerf beloofde: volgend jaar zal dat zeker 50 pCt. beter zijn. En dan mag men niet wanhopen! Gebouw „St. Bavo" Overheidspersoneel, 8 uur Feestavond Coöperatie „Arbeid Adelt'', 8 uur Onderling Belang, 8 uur Cursus R. K Volksbond, 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9 Gouvernementsgebouw Dreef Prov. Staten, half elf des morgens. Gebouw Kamer van Koophandel Nassau plein Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, half 8. Palace „Parys danst" Op het tooneel Fred Houber, 7 en 9.15 uur. Rembrandt „Einmal elne grosze Dame sein" Op het tooneel: Nelly en Olly Parott 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Feestavond Coöpera tie „Arbeid Adelt", 8 uur Kunst na Arbeid 8 uur Bestuur Melkhandel „St. Joseph", half 9. Gebouw H. K. B. Amusements-avond Haarlems Salon Orkest, half 9. Sociëteit „Vereeniging", Zijlweg Kennemer Fotokring, 8 uur. Schouwburg Jansweg Feestvoorstélling Haarl. Tooneelvereeniging „T.O.N.E.V.O." ten bate van de Vereeniging tot bestryding der Tuberculose, 8 uur. Statenzaal Prinsenhof Gemeenteraad, half 2. Palace „Parys danst" Op het tooneel: Fred Heuber 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt „Einmal eine grosze Dame sein" Op het tooneel: Nelly en Olly Parott 2.30, 7 en 9.15 uur. De Vereeniging van Leeraren en Leeraressen aan Gemeentelijke Inrichtingen voor Gymna siaal en Middelbaar Onderwijs te Haarlem heeft aan den Raad het volgende request gezonden: In aansluiting bij de motie van mevrouw MaarschallKomin (met betrekking tot het verhaal van pensioenpremie van op wachtgeld gestelden), en de verzoekschriften van de hee ren R. Borggreve en J. J. Bauer (eerst aan B. en W. en later aan Uwen Raad gezonden), verzoekt het bestuur van bovengenoemde Ver eeniging Uwen Raad wel te willen besluiten, dat de gemeentelijke Verordening van 21 Maart 1923, welke is samengesteld overeenkomstig het Kon. Besluit van 3 Aug. 1922 worden gewijzigd, evenals bedoeld Kon. Besluit op 14 Juli 1925 is gewyzigd, zoodat ook van de op wachtgeld ge stelde ambtenaren der Gemeente Haarlem, geen pensioenpremie zal worden verhaald over wachtgeldjaren, die thans niet meer voor pen sioen in rekening worden gebracht. De tweede rystboot De tweede rijstboot is gisteren in de haven binnengeloopen. Het zeeschip bevat 820000 balen ryst, bestemd voor de Mlko te Zaandag en de firma Wes- sanen en Laan te Wormerveer. Agenda Woensdag 25 April ledenvergade ring R.K. Volksbond in Vereenigingsgebouw, 's avondS 8 uur. E. Terwey f Alhier is op 62-jarigen leef tijd overleden de heer E. Terwey, vroeger schoolhoofd van 't Kalf, die daar algemeen zeer geacht was. Ter gelegenheid van den 25en verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana op 3U April zullen de vereeniging „Koninginnedag" en de Oranjebond „Prinses Juliana" een feestavond geven in het gebouw „St. Bavo", Smedestraat, voor de leden en genoodigden. Het programma vermeldt o.m. medewerking van de beroemde humoristen Kees Klare eD Bram Flora, verder optreden van „The Low land Singers" en „The jolly band", o.l.v. F. de Paus. Na afloop gezellig samenzyn. B. en W. hebben in verband mot den hofrouw, geen vergunning verleend tot het houden van een optocht, die anders om 10 uur des morgens zou plaats gevonden hebben, zoodat de kinde ren des middags1 alleen om 2 uur op sprekende, zingende en musiceerende films en een trac- tatie in het Rembrandt-Theater zuilen worden vergast. De gehuwde mynopzichter C. H., 29 jaar oud en afkomstig uit Kerkrade, is in den af- geloopen nacht in Staatsmyn „Wilhelmina" onder afvallend gesteente bedolven en gedood. De WelEerw. Heer pastoor Spierts is in de mijn afgedaald en heeft den ongelukkige het H. Oliesel toegediend. 24 April 23 April 24 April 23 April Londen 7.55 7.54VsKopenh 33.'5 33.75 Beriyn 57.79 57. '2L/sStockh 38.95 38.95 ParUs 9.757s 9.75 Oslo 37.95 37.95 Brussel 34.58^4 34.57^N.-York 1.467s 1.467s Zwitserl 47.85 47.847a* (cable) Maandagmiddag raakte in de Jansstraat de motor van een vrachtauto in brand door een defect aan de carburateur. Het vuur werd ge- bluscht met een brandbluschapparaat. De auto werd weggesleept. Geboren: 20 April. d. van C. Baars—v. Stave ren; z. van G. A. v. Lierop—Janssen; z. van E. MolenaarWensing; z. van M. C. Buitenhof- de Ruyter; z. van E. S. DikBos; z. van M. T. v. Tilburgv. Erp; 21 April. z. van J. M. v. Belkum —v. Loon; z. van H. C. v. EUk—v. Schooten; d. van C. v. MeerveldVerspoor; 22 April. z. van M. KlaverSchaap; d. van E. ten Bosch--Berkhout; d. van A. J. Pothuizen—Kieft; z. van B. Driessen K00U; z. van P. J. M. Lamp—Driessen; 23 April. d. van H. v. d. Velden—'Wessing. Overleden; 21 April. A. C. v. Wieringen, 65 j., zyiweg; J. A. Se ij bel, 72 j., M. v. Heemskerk straat; C. SurendonkSchagen, 67 j., Rolland straat; G. J. Kroese, 61 j„ Dreef; J. 3 j., d. van J. T. Bruyn, Emostraat; 22 April. A. W. P. Buys, 11 j., Barendsestraat; 23 April. C. Braay, 70 j., Spaamdammerdyk. beige, etc., iZ 75 in diverse mo dellen, voor radig in bruin, f&50 marine, koren etc., vanaf Met kleine stijging p. maat in diverse tin ten, leuke mo- O 90 dellen, prima .Tfc pasvorm, v.a. Met kleine stijging p. maat prima afwer king en pas vorm, met lan ge en korte mouw, vanaf Met kleine stijging p. maat in bleu, koren «g 4e en rood, v.a.1 Met kleine stijging p. maat jongensbroe ken, geheel gevoerd 1.95 - 1.15 - met Zuid- wester, water- 9 dicht, vanaf mm Met kleine stijging p. maat in effen en fantasie, prachtstoffen. 14.75 - 9.75 - In Meisjes- en Jongens Poloshirts vindt V bij ons de GROOTSTE SORTEERING tegen den laagsten prijs. lllQQi Prijs 50 ct. p. pers. 's Zondags 75 ct. Route: Aerdenhout, Vogelenzang, Zilk, Ruigehoek, Keukenhof, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Heemstede, Haarlem. Vertrek 10.30, 12.2.3.30, 5 uur. lederen Zond., Dinsd. en Donderd. schitterende tocht naar de BETUWE. Prijs f 2.50 p. p. Vertr. 9 u., terugk. 6 u. Beemster f 2.—. Plaatsbespr. Touringcar-reisondern. en luxe autoverh. „Econoom" Tempeliersstraat 54, t/o E.S.M. Al onze trips vertrekken uitsl. vanaf de Garage Tempeliersstraat. Hij die nog contanten heeft moet zijn geld beleggen in hulzen. De prijzen zijn nu laag. Wij hebben mooie aanbiedingen. Rente zeker. Heemst. Dreef 276 - TeL 28236 Zandv. Laan 151 - TeL 26829 /KRE»MBORC\ WAARBORG Plu>-iour cost Jongeheer»!* Nieuwe dessins costuums me» Zeer sterk, alle sche modellen. kleuren en maten. Alles kleine stijging per maat

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2