I Sensationeel competitie-einde in Engeland Een gelukkig paar: HONIG'S BOUILLONBLOKJES tha ns 6 voor lOct ZAL CHELSEA ZICH NOG KUNNEN REDDEN? WOENSDAG 25 APRIL 1934 Na de nederlaag tegen Manchester City heeft de Londensche club zich echter weer hersteld door van Leicester City te winnen De eindstrijd om de Schotsche Cup Hoe Chelsea struikelde Arsenal een stapje nader De lijst van vrees en blijdschap Een der belangrijkste dagen is thans in 't zicht! jonge sla en Saladine! Eindelijk de allerfijnste slaolie, waar malsche voorjaars-sla recht op heeft: Saladine! Saladine maakt Uw sla zacht en geeft haar een bijzonder fijn aroma. Voor verrukkelijke sla, voor overheerlijke mayonnaise, kortom voor alles waarvoor slaolie gebruikt wordt, is Saladine onovertrefbaar. GOUDZEGEL 80 CENT - GROENZEGEL 65 CENT - ROODZEGEL 50 CENT. ZEILEN De Voor-Kaag DAMMEN Na het kampioenschap van Nederland Wat hebben de verschillende spelers gepresteerd? Schering en inslag Een persbezoek aan de tapijtweve rijen van de N.V. Gebrs. van den Bergh's Kon. Fabrie ken te Oss Vol goeden moed Bij de getouwen Nieuwe regeling der surseance Het trustee-instituut Arische nonsens En een flink Nederlandsch antwoord CRICKET Competitie-indeeling HET DRUKFOUTEN- DUIVELTJE OUD-MINISTER ALTING VON GEUSAU Het slot van een seizoen is in Engeland, trouwens overal in het Vereenigd Koninkrijk het emotioneels!! In de competitie een strijd op leven en dood om het veege lijf in de laatste uren te bergen. In de eind-strijden voor de verschillende Cups een spanning, die eenvoudig elke beschrijving tart. Heusch, zoo tegen het einde beleeft men de meest bewogen dagen van het geheele sei zoen. Schotland bijvoorbeeld had j.l. Zaterdag al zijn Cup-finale, wel':e match in Hampden Park te Glasgow ging tusschen St. Mirren en Rangers. Sr.. Mirren is hier een gemakkelijke prooi van de Rangers geworden, want cijfers als 50 be hoeven slechts weinig commentaar. Alleen valt er een zeer treurig incident te memoreeren. Circa 100.000 menschen waren de loketten van Hampden Park gep.-sseerd, wat echter geen. re cord is voor deze geweldige inrichting, die de grootste der wereld wordt genoemd. Op een gegeven oogenblik demonstreerde een soort ontevredenheid zich in een opstand, waar door dé afrasteringen werden vernield. In een sectie van de geweldige staantribune braken de steunhekken als lucifershoutjes af, wat een verbazende paniek tot gevolg had. Toen dat deel der menigte zich op het veld gestort had, en zoodoende gespuid was, bleken er tientallen slachtoffers te zijn, die in het vreeselijke ge drang ernstig en minder ernstige blessures had den opgeloonen. Een man echter werd leven loos opgenomen. Londen had in Upton Park de West Ham- ground de finale van de Amateur-Cup waarvoor Dulwich Hamlet en Leyton zich had den weten te plaatsen. Wel geteld aanschouw den 35.560 enthousiasten deze finale, die Dul wich na een spannenden kamp met 21 won. En na deze inleiding keerden wij terug naar de Eerste Divisie, welks verloop voor de Londe- naars deels vreugdevol, deels tragisch is ge weest. Want verzekerde Arsenal zich op High- bzry vrijwel van den kampioenstitel, Chelsea daarentegen zag in Manchester tegen de Cup finalisten haar zegetocht gestuit. Op zich zelf geen blamage voor de rood-witten, doch de grootste deceptie was, dat die drommelsche kerels uit Birmingham en Newcastle beide wonnen, waardoor de Stamford-Bridge-bewo- ners weer naar de gevreesde een en twintigste plaats zijn teruggeduikeld. Are you downharted? zal men Mills vragen. Geen sprake van! Geeft hij u wis en drie ten antwoord, al zal er bij hem ook een snaar pijnlijk trillen, nu die prachtige eindspurt, die zülke mooie perspectieven opende, nog nutte loos dreigt te worden. Kan de boog altijd gespannen zijn? En wij kunnen met een gerust geweten hier op neen antwoorden, vooral niet bij een team, dat in technisch opzicht zoovele tekortkomin gen heeft, doch dit compenseert door een heer lijk élan. Geestdrift is echter een zeer betrek kelijk wapen; men kan er twee, drie, vier, des noods vijf wedstrijden door winnen, doch daar na kan een reactie vrij stellig worden tegemoet gezien. En die reactie is Zaterdag bij Chelsea gekomen. De defensie kreeg direct in de tweede helft een instorting, die haar noodlottig werd, wart bij een 11 bij half-time bracht Man chester City's middenvoor, Tilson, plotseling de score op 31. hetgeen zoo goed als de ge nadeslag voor Chelsea beteekende. Toch had 't daar in de eerste helft allesbehalve den schijn van. In die periode waren twee zoo goed als gelijkwaardige ploegen aan het werk, en ook al mocht Manchester City in technisch opzicht de kroon spannen, er zat nog voldoende snel heid en wilskracht in de Londenaars om den gastbeeren geen overwicht te geven. Al dra bleek echter, dat centreforward Mills er ge heel „uit" was. Want hij kreeg in dit eerste ge deelte twee dotjes van kansen, die een normale Mills stellig zou hebben benut, doch die hij nu naar de eeuwige jachtvelden joeg. O! wat zou een 20 voorsprong de Londensche ploeg een pracht van steun hebben gegeven; het had de grondslag kunnen zijn voor de zesde zegepraal, d'och wat thans een nederlaag werd. Tilson opende voor de City de score, welke Milis ech ter nog voor de pauze nivelleerde door den ge lijkmaker. Met zulk 'n score was bij de doelver- wisseiing nog alles mogelijk, doch o bitter noodlot! Na d'e hervatting kregen wij de al eerder gememoreerde instorting. Tilson vol bracht de „hattrick", terwijl elf minuten voor het eindsignaal Toseland bij een 3—2 stand aan alle onzekerheid een einde maakte. Aan den anderen kant moeten wij bewonde ring voor Birmingham hebben, dat op eigen grond Tottenham Hotspur met 20 overrom pelde, al dient ook gereleveerd, dat de Spurs- back, Whatley, de schotlooze voorhoede van Birmingham te hulp snelde om een bal in eigen doel te koppen. Newcastle United beet al even eens als een benauwde kat van zich af, en versloeg Wolverhampton met liefst 5—1. Ook Sheffield United deed nog een zwakke poging door een draw (11) om het levenlooze lichaam op te richten. Allerwege maakt men thans rekensommetjes, of het graag geziene Chelsea er nog tusschen uit kan „knijpen". Theoretisch natuurlijk wel, doch practisch Eerder dan verwacht is het antwoord gekomen op de vraag, of Chelsea er in zou slagen om het veege lijf alsnog te bergen. De achterstal lige wedstrijd tegen Leicester City, dien men Maandag heeft ingelascht, is tot een 2—0-zege geworden. Blijkens onderstaand ranglijst-uit treksel .van de staartgroep, hebben de Londe naars thans hun lot geheel in eigen hand. In het ongunstigste geval, d. w. z. als Newcastle United van Stoke City wint, heeft rood-wit nog één punt uit twee wedstrijden noodig om vol komen safe te zijn, waarbij wij de evoluties en mogelijkheden van Birmingham nog onbespro ken laten. De strijd op Stamford Bridge is verre van "n fraaie voetbal-exhibition geworden. Beide teams maakten een vermoeiden indruk, wat niet te verwonderen is na de vermoeiende 'tampen van twee dagen te voren. Slechts het geluk, dat de Londenaars hadden door in de eerste helft tweemaal te scoren, hield het pu bliek gevangen. Reeds na een minuut of vijf trapte de back Black een voorzet van Oakton als een vuurpijl de lucht in. Zoowel linksbinnen Gibson als middenvoor Mills sprongen hoog op. en zoowaar slaagde laatstgenoemde er in om doelman McLaren met een keiharden kopbal te passeeren. Het tweede doelpunt kwam even eens door 'n kopbal, dien Mills luttele minuten voor half-time opnieuw in het Leicester doel deponeerde. Het gedeelte na de hervatting was nauwelijks het bekijken waard. Leicester gaf zich weinig moeite, zoodat Chelsea's achtertrio Woodley met Barbar en MacAulay de vijandelijke voor hoede gemakkelijk den baas konden. Hier is het programma, dat de drie reflec tanten voor de gevaarlijke plaats nog hebben af te werken: Chelsea: thuis Arsenal uit Leeds United. Newcastle United: uit Stoke City. Birmingham: uit Leicester City, thuis Hud- dersfield Town. In deze wedstrijden moet 't gebeuren! Arsenal is door haar 21 zege op Sunderland weer een stapje nader tot den Kampioens-titel gekomen. Maar zulks gebeurde in een voor Ar senal onwaardigen kamp. Wat hier vertoond moet zijn op het gebied van unfairheid was be neden peil. Beiderzijds gedroeg men zich on waardig en de lucht was vol electriciteit, als gold 't de Cup. En toch was t hier slechts een gewone competitie-ontmoeting, waarbij de Lon denaars revanche wilden nemen voor de des tijds geleden nederlaag. Die revanche is geno men zoodat men op dit opzicht tevreden kan zijn. Arsenal had James vrijaf gegeven en Bastin op die plaats gezet. Reeds met half time was Arsenal twee goals „up", terwijl Sun derland door Carter een doelpunt inliep. Her haaldelijk moest de strijd worden onderbroken voor incidenten, waarbij de scheidsrechter de rol van vrederechter kreeg te spelen. Nog één punt heeft Arsenal thans noodig om voor Huddersfield Town onbereikbaar te zijn. En wie twijfelt nog, of dit niet wordt behaald, als Huddersfield Town tenminste al niet op het glibberige pad komt te vallen. Zou de ranglijsta meer bestudeerd worden, dan bij het scheiden van de markt. Voila, het beeld van heden: Arsenal Huddefsfield Town Tottenham Hotspur Derby County Blackburn Rovers Manchester City Sunderland West Bromwich Alb. Leeds United Sheffield Wednesday Portsmouth Everton Leicester City Wolverhampt. Wand. Stoke City Middlesbrough Astdn Villa Liverpool Chelsea Birmingham Newcastle United Sheffield United En in de Tweede Divisie waar de strijd min stens even verwoed is voor de bovenste plaats, als in de Eerste Divisie voor de onderste, ziet de spits er als volgt uit: pnt. 40 28 8 8 56 71—45 39 20 10 9 50 81—57 41 20 7 14 47 75—53 41 17 11 13 45 68—52 41 18 7 16 43 71—76 40 16 11 13 43 59—59 41 15 12 14 42 78—54 40 16 9 15 41 72—65 39 16 8 15 40 72—60 40 16 8 16 40 57—61 40 14 12 14 40 47—52 39 12 15 12 39 58—57 40 14 11 15 39 55—63 40 13 12 15 38 72—82 40 14 10 16 38 5468 40 15 7 18 37 63—75 39 13 10 16 36 69—69 41 13 10 18 36 76—85 40 14 7 19 35 6464 40 11 12 17 34 46—50 40 10 14 17 34 67—75 40 11 7 22 29 56—99 Grimsby Town 40 26 5 9 57 95—57 Bolton Wanderers 40 20 8 12 48 72—54 Preston North End 40 21 6 13 48 68—52 Brentford 40 20 7 13 47 78—59 Een der belangrijkste dagen, zoo niet de be langrijkste dag staat thans voor de deur, het geen u zelf kunt concludeeren uit onderstaand programma Cup-finale te Wembley: Manchester CityPortsmouth. Competitie Aston VillaWest Bromwich Albion. ChelseaArsenal. Huddersfield TownBlackburn Rovers. Leicester CityBirmingham. Sheffield UnitedDerby County. Stoke CityNewcastle United. SunderlandEverton. Tottenham HotspurSheffield Wednesday. Wolverhampton WanderersLeeds United. In de Tweede Divisie: Bolton WanderersMillwall. BrentfordLincoln City. Grimsby TownBlackpool. Preston North EndPulham. Dat schoon weer dezen bij uitstek spannen- dien voetbaldag moge begunstigen! De voorjaarswedstrijden van „De Kaag", de z.g. Voor-Kaag, worden 5 en 6 Mei gehouden. De inschrijving is geopend in de handicapklasse D; 45 M2 kruisersklasse; regenboogklasse A en B; Pampusklasse; 12 M2 sharpie klasse A en B; Jollenklasse A, B en C; BM-klasse. Voorts wor den handicap-wedstrijden gehouden in de klei nere open jachten. Nadat wij in het vorig artikel eenige alge- meene indrukken weergaven over het pas afge- loopen toumooi, zullen wij thans nog in het kort elk der spelers afzonderlijk de revue laten pas seeren. Ligthart heeft zeer teleurgesteld. Na zijn goede prestaties in de vierstedenwedstrijden, die de stoot gaven voor zijn verkiezing in dit tournooi, had men beter, veel beter van hem verwacht. Er zat ongetwijfeld lijn in zijn spel, doch, eenige remise-partijen en een inderdaad goede winst daargelaten, faalde de debutant. Van Ligthart naar Keller, il n"y a qu'un pas, Het wordt langzaam-aan een goede gewoon te dat de ondernemers van groote bedrijven bij feestelijke gebeurtenissen de pers deeigenoote van hun vreugde maken en bijeenkomsten or- ganiseeren, waarop zij aan de krantenmen- schen het interessante van hun bedrijf laten zien en zoo goed en kwaad als dat gaat pogen te verklaren. Een goede gewoonte, want niet alleen valt zoo'n uitstapje al spoedig in den j smaak bij de vertegenwoordigers der pers, doch het is ook van algemeen belang, dat zij van meer dichtbij een kijk krijgen van dat bedrijfs leven, waarmede 't geheele volk juist in moei lijke tijden vaak door bittere ondervinding zich nauw verbonden voelt. Zoo waren we dezer dagen te Oss, waar de heer A. van den Bergh op 1 Mei a.s. den dag zal herdenken dat hij veertig jaar geleden als jongen van vijftien jaar zijn intrede deed in het bedrijf, waarvan hij thans de oudste di recteur is, de N. V. Gebr. van den Bergh's Ko ninklijke fabrieken. Nu is er bij alle crisis, die ook hier zich ge ducht laat voelen, toch reden genoeg om met trots een blik terug te werpen, want onder de leiding van de gebroeders van den Bergh is de fabriek geworden tot een der grootste in dustrieën op het gebied van wattenfabricage, trijp- en moquette-weverijen in ons land. Wa ren in 1894 slechts zes a zeven arbeiders werk zaam in het bedrijf van den heer Daniël van den Bergh, den oprichter der fabriek, thans werken er 300 mannen en vrouwen, en in den goeden tijd van vóór de crisis was er zelfs voor 900 man werk en brood te vinden. Op weg t an het kantoor naar de fabriek die wij zouden bezichtigen, kwamen wij ïangs een klein huisje, een arbeiderswoning in een nauwe straat. Daar is in 1856 de vader van den a.s. jubilaris zijn bedrijf begonnen met een watten- fabriek, gelijk blijkt uit de archieven van het gemeentebestuur van Oss. De huidige fabriek De heer A. van den Berg ning der tallooze draden heeft altijd op de ver beelding der menschen gewerkt. Vergeleken niet zoowel de oude Grieken als de Germanen draden der enkele menschen onverbrekelijk, maar geordend waren samengevoegd? Goethe heeft de vergelijking van het menschenlot met een wever-meesterstuk niet versmaad en nieu were dichters hebben zich dit opzicht van het bewandelen der reeds betreden paden niet af- keerig getoond. En wanneer men er vóór staat, en de spoelen heen en weer ziet schieten tusschen de steeds verschillend vóórgehouden schering, wanneer men draad na draad zich ziet voegen en het te voren vastgestelde patroon met onvermijde lijke zekerheid te voorschijn ziet komen, voelt men eerst goed welk een geweldig Kunstwerk het menschelijk vernuft in het weefgetouw ge wrocht heeft. En dan begrijpt men de liefde, de verknochtheid van den directeur voor zijn wonderlijk bedrijf, de fabriek, die hem bij de begroeting de woorden in den mond gaf: „De fabriek hier, ziet u, dót is de moeite waard en het is mijn grootste vreugde, dat ik niet weet wat nu eigenlijk mijn leven is en wat het leven van die fabriek." omvat een groot complex met velerlei afdeelin- gen. Onze rondgang ving aan bij de eigen smederij en de electrische centrale, vanwaar door twee geweldige turbo-generatoren het ge heele complex gedreven en verlicht wordt. De fabriek van ruwe watten, verbandwatten en wattenfilters bezichtigden wij, om ten slotte te komen in de afdeeling, waardoor de fabrie ken hun grooten naam verworven hebben, de tapijtweverij Weefgetouwen behooren tot de mooiste ma chines die er zijn. Uit de tallooze kleurige dra den ziet men het tapijt worden, en die orde- Ook hier wij schreven het reeds doet de crisis zich voelen. De Gebr. van den Bergh hebben een grooten uitvoer naar Amerika ge had, maar de tarieven in dat land, en later de inflatie, hebben dezen export totaal vernietigd. Op het oogenblik is er practisch niets meer over dan de binnenlandsche markt, en ook daar heeft men nog fel te kampen tegen buitenland- schen import, uit Engeland en uit Duitschland. Maar de moed is er bij den „jeugdigen" oud sten directeur nog lang niet uit. „Zoodra wij de crisis ar finaal uit kunnen jagen, wel, dan zullen wij het waarachtig niet laten, maar voor- loopig krijgen wij nog geen kans." Daarom zal er op 1 Mei maar op bescheiden wijze feest ge vierd woraen: voornamelijk voor 't personeel, dat daarvoor zoo zeide ons de heer van den Bergh in de eerste plaats in aanmerking komt. En met volle waardeering voer dezen levensmoed wenschen wij den vooruitstrevenden jubilaris, dat het verloren exportgebied nog eens in zijn vollen omvang herwonnen moge worden, en hij ons nog eens het bericht moge doen toekomen van de verdere uitbreiding van zijn complex wégens stijgenden omzet. Dat deze, ondanks het feit in eenige jaren niet gespeeld te hebben, toch erin slaagde, eerste ex aequo te worden, en dit nog wel met eenige pech, pleit voor de enorme kracht, die van dezen meester in de techniek uitgaat. Keiler voelt een positie aan, heeft tevens de gave van den na tuurlijken aanleg en „losheid" van spelen. Dat hij in de laatste partij faalde, het is bewijs van wat wij reeds als onze meening te kennen gaven. Toch maakt deze grootmeester in zijn huidige match tegen Dukel de beste kansen. Dukel dan heeft zijn spelgenre volkomen her zien, hetgeen trouwens in het vorig kampioen schap ook al tot uiting kwam. Een speler met goede capaciteiten, wien het wel aan groot door zicht ontbreekt, maar die tenminste weet, wat en met welk doel hij speelt. Rustenburg, de Amsterdamsche kampioen, anders een trouwe vriend van vrouwe Fortuna, had ditmaal niet bijster veel geluk. Toch een speler, die over veel Ausdauer beschikt, en een graag geziene figuur in het nationale toumooi, die voorloopig elk jaar opnieuw een kans kan maken. Over Damme en Vos behoeven wij, na hetgeen wij reeds in het algemeen opmerkten, weinig te zeggen. Het ontbrak beiden aan initiatief. Dam- me's prognostic, dat hij geen succes zou boeken, is bewaarheid geworden. Vos zal, het geheele jaar door bijna ongeslagen, optimistischer ge weest zijn. Wij zullen het aan de toekomst moe ten overlaten, of het deze beide matadors zal gelukken hun plaats, die zij eenmaal innamen, op de jongeren te heroveren. De meest brillante speler van het toumooi was ongetwijfeld van Dartelen, maar zekere winst partijen verliepen voor hem st»:ds onvoordee- lig. Slechts een partij verloor hij, zijn laatste. Veel pech heeft de H.D.C.'er gehad, maar de Zandvoortenaar speelt met kennis van zaken een goed opgezet va banque spel. N- Cohen heeft getoond een prima spelopbouw te bezitten, en tevens een phenomenaal combi natievermogen. Zijn debuut is goed te noemen, en wij kunnen van den Rotterdamschen kam pioen nog veel verwachten. Raman, de titelhouder, beschikt over te zuivere damcapaciteiten om thans reeds den moed op te geven. De speler met de grootste dosis door zicht van alle deelnemers verdiepte zich te veel in meditaties, die niet altijd doeltreffend waren. Een volgend maal zal hij het zeker beter doen. Ten slotte de veteraan Lochtenberg, een fi guur van legendarische beteekenis, pas in zijn element, wanneer de stelling critiek is en de varianten getooid zijn met wat hij zeer origi neel noemt: roode oortjes. Een vertegenwoordi ger van het oude regiem, van de klassieke school die geen kansen maakte, doch toch heeft getoond noch krachtig weerstand te kunnen bieden. PH. DE S. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp houdende voorschriften voor de vergadering van aan deelhouders van reeds uitgegeven, niet onder trustverband staande schuldbrieven, deelen de ministers van Justitie en van Economische Za ken a. i. mede, dat naar aanleiding van de op merking der vaste commissie voor privaat- en strafrecht over de onder trustverband staande obligaties de werkingssfeer van de r-g*!'"g eenigszins wordt verruimd door het vereischoe „niet onder trustverband staande" te schrap pen en de niet toepaselijkheid, ingeval er trustverband is, te beperken tot de voorwaar de, dat de trustakte eene regeling bevat over het houden van vergaderingen van de hou ders dier obligaties dan wel het houden dier vergadering en met den inhoud der akte in strijd is. Het ontwerp van een nieuwe regeling van de surséance van betaling is reeds bij den Raad van State aanhangig gemaakt, zoodat, waar mag worden vertrouwd, de indiening niet lang meer op zich behoeft te laten wachten. De voorziening, welke het onderhavige ont werp brengt, zal echter haar belang behouden, ook na de totstandkoming van deze nieuwe regeling der surséance. De commissie wenscht de waarborgen, waar mede het ontwerp een besluit der vergadering van obligatiehouders wil omringen, nog eenigs zins te versterken. Zij doet daarbij het denk beeld aan de hand om zoodanig besluit te onderwerpen aan bekrachtiging door de recht bank instede van door den voorzitter van dat college. De ministers, zooveel doenlijk willende tegemoetkomen aan de verlangens van de com missie, hebben deze gedachte overgenomen. Echter zouden zij liever niet zien, dat de be schikkingen van de rechtbank werden onder worpen aan hooger beroep, in te stellen bij het gerechtshof, met de mogelijkheid van beroep in cassatie van de uitspraak van laatstvermeld college. Het is toch van belang, dat de toe stand van onzekerheid niet langer duurt dan noodig is, terwijl in het bijzonder in de tegen woordige omstandigheden mede het argument weegt, dat de rechterlijke organen niet dan Dij onvermijdelijkheid met nieuw werk worden be last. De bekrachtiging mag niet gelijk worden gesteld met de homologatie met een accoord in geval van faillissement: het faillissements- accoord is van wijder strekking. De kwestie van een wettelijke regeling van het trustee-instituut, zal nader onder de oogen worden gezien. De practijk bij de toepassing van de onderhavige voorziening zal verder materiaal kunnen leveren om dit vraagstuk tot een be vredigende oplossing te brengen. Er is geen bezwaar het bedrag van f 100.090 terug te brengen tot f 50.000, al is ook deze begrooting eenigszins 'willekeurig. Verder worden eenige wijzigingen van redac- tioneelen aard aangebracht. De memorie gaat vergezeld van een gewijzigd ontwerp van wet, waarin alle aanvullingen en wijzigingen zijn verwerkt. Een Rotterdammer, aldus vertelt de „N. R. Crt.", wilde een advertentie in de „Völkische Beobachter" plaatsen en het advertentiebureau, welks bemiddeling hij daarvoor inriep, ontving een paar dagen na de inzending een briefje van de centrale uitgeverij „Zentralverlag" der N. 3. D. A. P., waarvan de tweede alinea luidde: „Voordat wij de advertentie plaatsen verzoeken wij u beleefd ons uw lastgever vertrouwelijk te noemen en ons te bevestigen dat deze van zui ver arische afstamming is." Het advertentiebureau heeft daarop het vol gende geantwoord: „Hebt u zich soms vergist in de geografische ligging van Rotterdam? Rotter dam ligt namelijk in Nederland en wij vermoe den dat u weet. dat wij in Nederland geen onderscheid maken tusschen Ariërs en niet- Ariërs. Hoe hebt u eigenlijk gemeend, dat wij de afstamming van onzen lastgever zouden moeten laten vaststellen? Tot dusver hadden wij gedacht, dat men in Duitschland prijs stelt op buitenlandsche klanten. Uit uw brief blijkt nu evenwel het tegendeel. Als wij u een goe den raad mogen geven: schrijf dan dergelijke brieven niet meer aan buitenlandsche firma's, want waarlijk, men denkt hier in Nederland anders, zoodat u zich ten slotte slechts be lachelijk maakt." „Cricket" geeft als voorloopige mededeeling de volgende indeeling der competitie: le kl.: Haarlem, H.C.C. 1, H.C.C. 2, Hermes D.V.S., Rood en Wit, V.O.C. en V.R.A. Ovg. A: A.C.C., H.B.C., Kampong, P.W., Quick (N), V.R.A. 2 en V.V.V. Ovg. B: Ajax (L), C V-H., H.B.S., H.C.C. 3, R.C.H., R. en W. 2, Sparta. 2e kl. A: Haarlem 2, Hercules, Kampong 2, Olympia, U.V.V., Vleerm. V.V.V. 2, Br. S.C C. 2e kl. BExcelsior, H.B.S. 2, Hermes D.V.S. 2, L.C C., V.O.C. 2, V.U.C., Quick (H) 1, H.C.C. 4. 2e kl. O: Arnhem, H.T.C.C., Nijmegen, P.W. 2, Quick (N) 2, Union, UB, V.C.C. en Tilb. C.C. 3e kl. A: Ajax (A), A.C-C. 2, Kampong 3, V.R.A. 3, V.V.V. 3, Hercules 2. 3e kl. B: Exc. 2, H.B.S. 3, H.C.C. 5, Hermes D.V.S. 3, Quick (H) 2, Voorb. C.C. 4e kl.: Ajax (L) 2, H.B.S. 4, V.U.C. 2, Exc. 3, Hermes D.V.S. 4 Het drukfoutenduiveltje kan meermalen zeer ondeugend zijn, zelfs in officieele stukken, zoo als nu weer gebleken is bij het wetsontwerp tot bescherming van leerlingen tegen de gevolgen van besmettelijke ziekten van personeel aan inrichtingen van onderwijs. Het is de gewoonte, dat H. M. de Koningin het wetsontwerp aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal zendt, waarbij de aanhef van het schrijven steeds luidt: Wij bieden u hier nevens ter overweging aan een ontwerp. Bij het zooeven genoemde wetsontwerp is het woord „Wij" nu vervangen door „Wie", een drukfout, maar in dit geval wel heel ondeugend. Er wordt nu de vraag gesteld wie het ontwerp ter overweging aanbieden en dat terwijl er wel gezegd wordt, dat dit ontwerp voornamelijk dient om de Röntgen-doorlichtings methode, een nieuwe vinding, een ruim arbeidsveld te geven. Het drukfoutenduiveltje is hier dus wel heel stout, want op deze manier wordt de vergis sing zelfs pijnlijk. Het lid van de Algemeene Rekenkamer jhr. G. A. A. Alting von Geusau, oud-minister van Oorlog en oud-directeur-generaal der P. T. T., is Dinsdag 70 jaar geworden. De heer Alting von Geusau, die wegens ziekte rust moet houden en daardoor niet in de gele genheid was te ontvangen, mocht op dezen dag tal van schriftelijke en telegrafische geluk- wenschen in ontvangst nemen, terwijl den ja rige eveneens vele fraaie bloemstukken werden gezonden. Hieronder was er een van de leden en de ambtenaren van de Rekenkamer en een mand met bloemen van het hoofdbestuur der P. T. T.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 9