Regeeringscrisis in Spanje De kabinetscrisis in Spanje Amerika verzoekt opheldering Het nieuws van heden DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DONDERDAG 26 APRIL 1934 Avondblad DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 GIL ROBLES BEIDT ZIJN TIJD President en regeering in conflict Tijdens de algemeene staking te Madrid stonden de vrouwen in lange rijen voor de winkels, om het door militairen gebakken brood machtig te worden. De „New-York Timesvoor een diplomatieke actie tegen Japan Barthou te Praag gearri veerd Het Weer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihs NIEUWE ITALIAANSCHE KRUISER De ongrijpbare bandiet 5300 man om hem te vangen Uitgeweken socialisten te Moskou De Oostenrijkers toegejuicht Panamakanaal bewaakt 110 oorlogsschepen in een etmaal erdoor Tegen de Katholieke jeugd ,Balt de vuisten, maar houdt ze in den zak" De „Tsjeljoeskin" De „Krassin" moet het reddings werk voltooien Engelsch ultimatum aan Liberia Slecht bewind dient verbeterd te worden Gandhi gemolesteerd Door orthodoxe hindoes Jo-la-Terreur vrij Zamora beschuldigt de Cortes van kunstgrepen in verband met de amnestiewet Robles voor terugkeer van Lerroux Europeaansche piraten Vijf zware vonnissen te Dairen De staking in Britsch- Indië DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Suvich verlaat Londen Met welk resultaat? Diamantslijperij in Zuid-Afrika Alle bedrijven gesloten Ontvoering in Arizona Cowboys als hulpsheriffs Trotzki uit Barbizon Mutaties in Rusland ZEVEN EN VIJFTICSTE JAARGANG No. 18715 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek In Spanje hebben de roode poppen weer eens gedanst. Zij kunnen er nog altijd niet in berusten, dat zij door de verkiezingen in het Cortestheater zijn teruggedrongen naar den achtergrond. Zij hebben te weinig talent en te veel ambitie getoond om hun hoofdrollen naar behooren te vervullen. De meerderheid van het Spaansche volk had genoeg van hun opgebla zenheid en hun wilde antipapistische, zooge naamd republikeinsche, maar in werkelijkheid stuitend egoïstische fratsen en floot de mees te van hen weg. Die blijven mochten, kregen geen kans meer op den voorgrond te komen en gingen daarom maar tusschen en achter de coulissen te keer als tot tooneelknechten ge degradeerde rebelleerende acteurs. Zij brulden moord en brand over fascisme en trachtten het publiek wijs te maken, dat de republiek in ge vaar was. Maar het publiek heeft hen niet ge loofd. Indien het Spaansche republikeinsche régime wezenlijk in gevaar heeft verkeerd, dra gen de socialisten, die hun congé als ministers en volksvertegenwoordigers hebben gekregen, alleen daarvan de schuld, want hun beheer heeft den republikeinschen staatsvorm méér in discrediet gebracht dan welke actie van mo narchistische zijde ook. Lerroux, de leider der radicalen, die uiteindelijk het bewind van den op de socialisten steunenden Azana erfde, heeft sindsdien getracht twee heeren te dienen, een onmogelijke kunst, weike geen mensch lang vol kan houden. In werkelijkheid is hij dan ook steeds sterker onder den invloed gekomen van de zegevierende rechtsche partijen in de Cor tes, waaronder de Accion Popular van den ka tholieken leider Gil Robles wel de voornaamste is. De verzachting van verschillende antipapis tische wetten, zooals b.v. betreffende de sala- rieering der geestelijken, leverde daarvan het zichtbare bewijs. De aanneming van de amnes tie-wet, door een groote meerderheid in de Cor tes, waarbij de linksche partijen zich van stem ming moesten onthouden, omdat naast vele en belangrijke rechtsche politici ook enkele link sche van deze wet zouden profiteeren, was een nieuwe slag voor de socialisten en een nieuws triomf voor Gil Robles, die deze annestie in zijn program heeft geschreven, Intusschen heeft Alcala Zamora, de president der Spaan sche republiek, tegen deze wet, waardoor niet alleen enkele ministers uit den tijd van Primo de Rivera's dictatuur, maar ook de bekende generaal Sanjurjo, wiens opstand tegen de so cialistische machthebbers mislukte, uit gevan genis of ballingschap zullen terugkeeren, ern stige bezwaren gemaakt. Hij weigerde aanvan kelijk haar te onderteekenen. Tenslotte gaf hij echter toe door zijn signatuur onder het staatsstuk te plaatsen, zich evenwel het recht voorbehoudend zijn bezwaren tegen de wet te publiceeren en openlijk uiteen te zetten, waarom hij zijn handteekening met de z.i. nood zakelijke restricties heeft gezet. Minister-presi dent Lerrbux heeft echter daarmee geen genoe gen willen nemen, wel wetend, dat in de huidige omstandigheden moeilijk een andere minister president te vinden zal zijn dan hij zelf. Dies diende hij het ontslag in van heel zijn kabinet. En daar Gil Robles met zijn machtige „Accion Popular" zijn tijd beidt en niet van plan is de regeeringsverantwoordelijkheid op zich te nemen op een moment, dat hem niet convenieert, zal er wel niet veel anders opzitten, dan dat Lerroux maar weer opdracht krijgt een zelfde soort regeering te vormen als de zoo juist aftredende. De in de minderheid zijnde socialisten eischen wel de regeeringsverantwoordelijkheid voor zich op, maar er is natuurlijk geen schijn van kans, dat zij deze zullen krijgen. Zij zijn er indertijd te wild mee omgesprongen. Ook buiten het parlement hebben de socialisten en syndicalisten weer eens den boel op stelten trachten te zetten en wel naar aanleiding van een grootsche betoo ging der katholieke „Accion Popular", waar de eenigermate dictatoriaal georiënteerde Gil Robles een van geestdrift vlammende rede heeft ge houden, welke 25.000 menschen in een ovatie voor hem en zijn denkbeelden deed losbarsten. De socialisten, die op dienzelfden dag wilden demonstreeren, maar daarvoor geen toestem ming van de regeering konden krijgen, omdat deze botsingen wilde vermijden, hadden de roode vakbonden in actie gebracht en een wilde alge meene proteststaking was daarvan het gevolg in verschillende plaatsen. Bij de daaruit voortvloeiende relletjes moest natuurlijk een nonnenklooster het weer ontgel den, doch, al werd de regeering ook door deze staking verrast, zij bleef den toestand meester. Thans is zij echter demissionnair vanwege de controverse met Zamora betreffende de amnes tie-wet. Gezien de traditie der halve maatrege len in Spanje zal men wel weer trachten een mouw aan de oude jas te passen, inplaats van een nieuwe te nemen. Zoodra echter Gil Robles zijn tijd gekomen acht, en het is niet onmogelijk, dat dit eerlang zal geschieden, want alle strubbelingen van het huidige régime, dat slechts bij zijn gratie regeeren kan, bevorderen het verlangen naar politieke stabiliteit zal Spanje bestuurd worden volgens een program, dat het grondwettelijk onrecht, de Kerk en haar bedienaren aangedaan, wil goed maken en een verzoening van de maatschappelijk thans nog tegengestelde klassen in corporatieve or ganisaties beoogt. Mogen de tijden in Spanje daarvoor spoedig rijp blijken, opdat eindelijk eens een einde worde gemaakt aan de eiken opbouw belemmerende politieke ongewisheid, Spanje moet zichzelf en zijn schoonste tradi ties hervinden en Gil Robles schijnt op het cogenblik de eenige man, die in staat is het daartoe den rechten weg te wijzen. TOKIO, 26 April. (Reuter). Ook de Ameri- kaansche gezant heeft thans een bezoek ge bracht aan den Japanschen minister van Buiten- landsche Zaken Hirota en hem opheldering ver zocht inzake de Chineesche politiek van Japan. In de Japansche pers is thans een beweging merkbaar, om verdere verklaringen uit den weg te gaan, nu de vorige verklaringen in het bui tenland zooveel stof hebben doen opwaaien. Er wordt evenwel op gewezen, dat het buitenland de „eerlijke motieven van Japan" erkent. Men geeft toe, dat de publicatie van de verklaringen niet juist is geweest. In goed ingelichte kringen te Tokio verklaart men dat het antwoord van Japan op de Engel- sche nota waarschijnlijk op 30 April te Londen zal worden overhandigd. WASHINGTON, 26 April. (Reuter.) De Fran- sche gezant bracht een bezoek aan het Ameri- kaansche Departement van Buitenlandsche Za ken ter bespreking van den toestand in het Verre Oosten in algemeenen zin. Ook de Nederlandsche gezant te Was hington, jhr. mr. Haersma de With, bracht gis teren een bezoek aan het Staatsdepartement. Hij verklaarde echter, dat zijn bezoek geen verband hield met den toestand in het Verre Oosten, voor zoover het Nederland betrof. De „New York Times" komt op voor een di plomatieke actie van de onderteekenaars van het negen-mogendhedenpact (waartoe ook Ne derland behoort), met uitzondering van Japan en China. Het blad zegt dat, wanneer de regee ringen van Engeland en Amerika geen overleg plegen over wat er te doen valt, zij zich schuldig maken aan verdragsbreuk. TOKIO, 26 April. (Reuter.) Volgens het Rengo-agentschap heeft Hirota aan den En- gelschen ambassadeur medegedeeld, dat Japan geenszins voornemens was het negen-mogend- heden-verdrag en met name het „opendeur- beginsel" te schenden. Volgens hetzelfde agentschap duurde het on derhoud van den Amerikaanschen ambassadeur 15 minuten en droeg het een hartelijk karakter. TOKIO, 26 April. (V. D.) In officieele krin gen is ten zeerste de aandacht getrokken dooi het bericht, dat China reeds dertien vliegtui gen van Italië heeft gekocht en dat Italiaan- sche instructeurs vlieglessen geven aan de luchtvaartschool te Nantsjang, terwijl eenige Duitschers plannen zouden koesteren tot op richting van een vliegtuigenfabriek nabij Nantsjang. PRAAG, 26 April. (Reuter) De Fransche mi nister van Buitenlandsche Zaken, Barthou, is hedenmorgen om 9 uur met den sneltrein uit Warschau te Praag aangekomen. Hij werd op het perron verwelkomd door Dr. Benesj, alsmede door de gezanten van Roeme nië, Joego-Slavië en Polen. Voor het station stonden Tsjechische oud-strijders opgesteld. Er yiel een fijne motregen. 2 VERWACHTING: Meest matige, zuide- g lijke tot Westelijken of Noord-Westelijken gj wind, zwaar bewolkt met opklaringen, g kans op enkele regenbuitjes, weinig ver- g an dering in temperatuur. Hoogste barometerstand: 760,3 te La Coruna. g Laagste barometerstand: 742,5 te g g Holyhead, g Zon op 4.42, onder 7.15. Licht op 7.45. g g Maan op n.m. 3.57, onder v.m. 3.12. g illlllllillllllllllllllllllllllllllllillllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli CHICAGO, 26 April. (Reuter) Ook gisteren heeft het leger politiemannen, die naar Dil- linger zoeken, geen succes gehad. Zij schijnen in tegendeel thans het spoor geheel bijster. De bandiet is op verschillende plaatsen, welke tot 100 mijl van elkaar liggen, gesignaleerd. Om Dillinger te vangen zijn, behalve 5000 politie-agenten en vel detectives, 300 man in fanterie in den strijd geworpen. De troepen wachten op het bevel om de jacht te beginnen. In den loop van gisteren zijn vele overvallen, diefstallen en beroovingen gepleegd. Men weet nog niet of dit het werk is van Dillinger en zijn bende. MOSKOU, 26 April. (V. D.) De eerste groep leden van den Schutzbund, die deel genomen hebben aan den Oostenrijkschen burgerstrijd van Februari j.l„ is te Moskou aangekomen. De groep bestaat uit 302 mannen, 4 vrouwen en 5 kinderen, die na de onderdrukking van de be weging in Oostenrijk naar Tsjecho-Slowakije waren uitgeweken en vandaar thans naar Rus land zijn gekomen. De leden van den Schutzbund, met aan het hoofd Roscher, die aan den strijd in Floridsdorf deelnam, werden warm toegejuicht. Aartshertog Antoon en zijn gemalin Ileana, geboren Prinses van Roemenië werden ge huldigd bij het betrekken van hun nieuw Kasteel in Neder-Oostenrijk NEW YORK, 26 April. (Reuter) De marine autoriteiten te Colon hebben bevolen, dat de sluizen van het Panama-kanaal minstens tot na de terugkeer van de Amerikaansche vloot in November van dit jaar, scherp bewaakt moeten worden, terwijl zij vroeger dag en nacht vrij toegankelijk waren. Deze maatregel is een ge volg van het gerucht, dat een aanslag op de sluizen zal worden gepleegd. De doorvaart van de Amerikaansche vloot door het Kanaal is vlot verloopen. Honderd elf oorlogsschepen zijn in 47 uur door het kanaal gevaren. Slechts op een plaats werden een tweetal lantaarnpalen beschadigd. De Amerikaansche bladen publiceeren allen groot opgemaakt de Japansche pers-commen taren, waarin wordt verklaard, dat de door vaart eén mislukking is, aangezien deze meer dan een dag heeft geduurd. De oppergebiedspleider Oost van de Hitler- jeugd heeft naar „United Press" verneemt een bijzonder bevel aan de onder zijn bevel staande jeugd uitgegeven, waarin tij waarschuwt i'oor provocatie van politieke tegenstanders. In dit bevel staat o.a. dat een kliek van vermomde maar actieve centrum-politici tegenwoordig be proeft om de rest van Je katholieke jeugd, welke nog niet bij de Hitlerjeugd is aangesloten, te In de haven van Livorno is de nieuwe Italiaansche kruiser „Emanuele Filiberto" van stapel geloopen. misbruiken voor duistere politieke doeleinden. Door ongehoorde provocatie probeert men de Hitlerjeugd te verleiden tot onbezonnenheden om op die wijze kunstmatige martelaars te ma ken. Wie zich derhalve door confessioneele sto kebranden laat uittarten, bewijst niet de natio- naal-socialistische beweging, maar haar tegen standers een dienst. De jppergebiedsleider ver maant daarom tot strenge reserve en discipline. Wie inbreuk maakt op de deugd, welke thans meer noodig is dan ooit, -al zwaar worden ge straft. Niet de misleide katholieke jongens zijn de eigenlijke tegenstander" maar de leden van de kleine kliek centrum-politici, die zich even handig als lafhartig op den achtergrond hou den. Het bevel eindigt met de zin: „Bal uw vuisten, maar houd ze in den zak". Dit bevel is als plakkaat geplakt aan de open bare aanplakborden van Berlijn. Te München is het Zondag 1.1. weer tot bot singen gekomen tusschen Katholieke padvinders en Hitlerjeugd. De „Daily Telegraph" bericht daarover: De padvinders hadden v=n de politie toestem ming gekregen om in uniform en met vaandels naar de kerken te trekken, doch de Hitler jeugd, onder leiding van nazi's, trachtte hun dit te beletten en ranselde met gummistokken op hen in. De hevigste botsing ontstond op het plein van de St. Stefanskerk, waar de padvinders oo bevel van hun leider zich nochtans niet te gen hun aanvallers te verzetten. Naar het genoemde Engelsche orgaan ver neemt, handelde de Hitlerjeugd op order van haar commandant Etzel., REVAL, 26 April. (Reuter) Uit Moskou wordt gemeld, dat de drie Russische stoomschepen „Stalingrad", „Molensk" en „Sovjet" die tot taak haden de bemanning van de „Tsjeljoeskin" te vervoeren, in het ijs zijn opgesloten en niet meer vooruit kunnen komen. De schepen ver- keeren in grooten nood. Een officieele Russi sche mededeeling zegt, dat thans de bekende ijsbreker „Krassin" op 10 Mei a.s. in de St. Lawrence-baai zal aankomen en aldaar de be manning van de „Tsjeljoeskin" aan boord ne men. Tevens zal de ijsbreker de in nood ver- keerende schepen te hulp komen en trachten ze uit het ijs te bevrijden. United Press seint uit Nome (Alaska), dat de leider der Tsjeljoeskin-expeditie, prof. Schmidt, in gezelschap van Uskajof naar Seattle is ver trokken. Schmidt's gezondheidstoestand is veel verbeterd. LONDEN, 26 April. In het Hoogerhuis verklaarde Lord Stanhope, de onderstaatssecre taris van Buitenlandsche Zaken, dat Liberia wegens de daar heerschende ellende, ziekten en het slechte bewind een gevaar vormt voor de Westkust van Afrika en voor de gezondheid der wereld. Als de regeering van Liberia voor de zitting van Mei a.s. geen plan indient bij den Volkenbondsraad, om orde op haar zaken te stellen en krachtdadig op te treden tegen de euvelen, die er op sanitair en ander gebied heerschen, zal Groot Brittannië weigeren ver deren financieelen steun aan Liberia te verlee- nen; Engeland zal dan zelfs voorstellen het reeds door den Bond opgestelde plan in te trek ken. DEOGHAR, 26 April. (Reuter) Bij een op stootje, veroorzaakt door orthodoxe hindoes, die zich verzetten tegen de politiek van Gandhi tot verheffing van de paria's, werd een ruit vernield vanden auto, waarin Ganohi reed. Gandhi zelf bleef ongedeerd, doch drie van zijn vrijwilligers werden ernstig gewond. Gandhi verklaarde, dat hij, wanneer hij er vaart, dat zijn volgelingen te laken zijn, boete zal doen. PARIJS, 26 April. (Reuter) De rechter heeft de voorloopige invrijheidstelling gelast van Georges Hainnaux, genaamd Jo-la-Terreur, die de befaamde souches aan inspecteur Bonny ter hand heeft gesteld MADRID, 26 April. (Reuter) De minister van Binnenlandsche Zaken, Alonso, verklaart dat de afkondiging van den alarmtoestand over geheel Spanje slechts een voorzorgsmaatregel is. Toen de minister van Binnenlandsche Zaken gisteravond in zijn auto wilde stappen, werd een projectiel onder zijn wagen geworpen, het welk echter niet ontplofte. De bezwaren van president Zamora, welke de aanleiding zijn geworden van de regeerings crisis, zijn gepubliceerd. Zamora levert daarin scherpe critiek op het parlement en het kabi net. Hij verwijt de Kamer vooral, dat zij kunst grepen heeft aangewend om den aanstichters van het complot van 10 Augustus 1932 amnestie te verleenen, en toont zich met name verstoord over de passage, waarbij aan zekere militaire tegenstanders van het bewind wordt toegestaan zich weer op hun post te installeeren. De publi catie van dit document heeft aanzienlijke be roering veroorzaakt en aanleiding gegeven tot vele geruchten, o.a. over de mogelijkheid van aftreden van Zamora. Uit Cadix wordt gemeld, dat generaal Sanjurjo van het Fort Sancta Catalina naar Gibraltar is vertrokken, waar hij den nacht zou ooor- brengen alvorens zich naar Lissabon in te schepen. Gil Robles, de leider van de Katholieke Volksactie, heeft in den afgeloopen nacht besprekingen gevoerd met Martinez Velasco, den leider der Agrariërs en met Francisco Cambo, voorzitter van de Catalaansche Liga. Zij kwamen over een, dat zij zich zouden verzetten tegen elke regeerings-combinatie, welke niet overeenkomstig is aan het aftre dende kabinet-Lerroux. Anderzijds zou Gil Robles van opvatting zijn dat, gegeven de houding der linksche partijen, het oogenblik is gekomen voor zijn partij, om zich voor de republikeinsche gedachte uit te spreken en het huidige regiem officieel aan te hangen. De voorzitter vah de Cortes, Santiago Alba, verklaarde den president geadviseerd te hebben, een nieuw kabinet-Lerroux te doen vormen, maar niet over te gaan tot ontbinding van de Cortes. Dit zou zijns inziens nX tot een burger oorlog kunnen lei "en. De socialisten eischen voor zich de macht op. DAIREN, 26 April. (Reuter). Een vijftal Euro peanen is veroordeeld wegens zeerooverij. Twee van hen, de Duitscher Taudien en Westermann werden ter dood veroordeeld; de Zwitser Gaut- schi en de Duitscher Muller werden tot levens lange gevangenisstraf en de Duitscher Schroeder tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Allen zijn 7 Januari van dit jaar gearresteerd onder beschuldiging het Chineesche stoomschip „Shengaye" te Tankoe te hebben overvallen, waarbij 10 personen werden gedood. De veroor deelden zjjn in hooger begroep gegaan. BOMBAY, 26 April. (Reuter) De staking in de katoen-industrie heeft zich thans tot 40 weverijen uitgebreid; 65.000 werklieden zijn er bij betrokken. Tot nu toe is nog geen poging gedaan om de orde te verstoren, de autoriteiten beperken op tochten en demonstraties tot bepaalde straten en pleinen. SINGAPORE, 26 April. (Reuter.) De Japan sche katoenindustrie heeft bijna geheel bezit genomen van de katoenmarkt hier ter stede Niet minder dan 74 pCt. van den totalen in voer van katoenen goederen gedurende het af geloopen jaar kwam uit Japan. De Engelsche industrie is nagenoeg geheel verdrongen. 311 Oostenrijksche socialisten te Moskon ont vangen. Bewaking van de sluizen van het Panama-Ka naal. Vijf Europeanen te Dairen wegens zeerooverij veroordeeld. De regeeringscrisis in Spanje. Zamora's bezwa ren gepubliceerd. Amerika vraagt te Tokio opheldering over Ja pans China-politiek. Engelsch ultimatum aan Liberia. Suvich uit Londen vertrokken. De wijzigingen in het Motor- en Rijwiclregle- ment. De „Havik" naar Indië" vertrokken. De moord te Waspik; verdachte bekent. Dit jaar geen hazardspelen op de badplaatsen. De t.b.c.-besmetting te Emmer-Compascuum. O LONDEN, 26 April (Reuter) Hedenochtend cm 10.30 uur is de Italiaansche onderstaats secretaris Suvich per vliegtuig naar Brussel ver trokken Volgens de „Daily Herald" is het eenige re sultaat van de besprekingen van Suvich dat hem is medegedeeld, dat volgens de Britsche deskundigen het Italiaansche cntwapeningsplan practisch niet uitvoerbaar is. De „Echo de Paris" schrijft, dat 't voornaam ste resultaat van Suvich's bezoek is, dat men zich verzet tegen een vorming van een anti- Duitsch blek. JOHANNESBURG, 26 April (Reuter). Alle 22 diamantslijperijen zullen binnen enkele dagen gesloten zijn. De directeuren geven als reden hiervoor op, dat de concurrentie met de Euro- peesche ondernemingen onmogelijk is wegens de hooge prijzen, welke het controle-bureau te Kimberley voor ruwe diamant vraagt. TUCSON (Arizona), 26 April. (Reuter) June Robles, het zes-jarig kleindochtertje van een rijken veefokker, is ontvoerd. Een losprijs van 15.000 dollar is geëischt met de bedreiging, dat het kind anders zal worden mishandeld. Alle cowboys uit de omgeving zijn beëedigd als hulp-sheriff; zij hebben de stad Tucson ge heel omsingeld, zoodat niemand kan ontsnap pen. PARIJS, 26 April. (Reuter). De „Matin" deelt mede, dat Leo Trotzki Dinsdag zijn villa te Barbizon heeft verlaten. Hij verblijft op het oogenblik bij vrienden, in afwachting van het antwoord van de regeerin gen, aan wie hij om asyl heeft verzocht. ISTANBOEL, 26 April (Reuter) De Turk- sche regeering heeft verklaard accoord te gaan met Trotzki's terugkeer naar de Prinsen-eilan den in de Zee van Marmora, onder de oude voorwaarden. MOSKOU, 26 April (Reuter). De Sovjet-re geering heeft medegedeeld dat verschillende hooge functionarissen op andere posten be noemd zijn. Dit is ni. het geval met Tsjoebar, Merjlaoek, Koebisjef. Kviring, Smirnof, Unsch- icht, Lomcf, Gaister, Milloetin en Drojanowski. Stand op Donderdag 1 nnr n.m. 740 Vorige stand 73P

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1