New-Yorksche Beurs INT. KAMER VAN KOOP HANDEL DONDERDAG 26 APRIL 1934 Trotski nog steeds te Barbizon Lloyd George heeft nog geen stappen bij de regeering gedaan Eugen van Habsburg Kan naar Oostenrijk terugkeeren De politieke situatie in China Japansche gezant te Sjanghai zal verslag uitbrengen aan Hirota Maatregelen mijn bedrijf Bescherming tegen crisisgevolgen uiterst moeilijk Geen omzetting contact' commissie MoeVijk DOODELIJKE AANRIJDING TE KATWIJK Chauffeur staat in hooger beroep terecht Requisitoir DE STRIJD SPOOR TEGEN WEG IN DE RECHTSZAAL Rede van den heer Fentener van Vlissingen WAT NOODIG IS „Verantwoordelijk vertegen woordiger" VREEMDE SLACHTPLAATS De verraderlijke rijwielband BEURSWET-OUD GEVRAAGD Moet verlies van Nederlandsch kapitaal voorkomen BROEDEIEREN IN VOORRAAD In welke gevallen dat toege staan wordt LEVERING DIESELMOTOREN Opdracht voor zeven stuks EERSTE KAMER „DIESELT" Zeven Excellenties maken den rit mee OOSTENRIJK—BULGARIJE 6—1 JULIUS MENKO OVERLEDEN Bekend Nederlandsch textiel fabrikant AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 25 April Wederom zwakke markt; kleine omzetten; slot ver deeld. ova WISSELKOERSEN AM ERIK. GOEDERENMARKT FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN PARIJS, 25 April (Per tel.) Een der secreta rissen van Trotski verklaarde aan de journa listen, dat in tegenstelling met anders luidende persberichten, Trotski nog altijd te Barbizon verblijft. Hy acht het op het oogenblik onmo gelijk om een interview toe te staan, maar het ligt in zijn bedoeling om voor zijn definitief vertrek eenige verklaringen af te leggen. Reuter seint uit Londen, dat Lloyd George heeft verklaard tot nu toe geen stappen bij de regeering te hebben gedaan, ook niet samen met anderen, in verband met Trotski. Hij voegde er aan toe, dat het altijd een traditie van Groot-Brittannië is geweest om aan politieke vluchtelingen asylrecht te ver- leenen, maar dat daaruit nooit de conciusie is getrokken, dat wij ook maar de geringste sym pathie voor hun opvattingen of actie hadden. Daarom achtte hij de weigering van de La- bourregeering om TTOtski asyl te geven, dom, en een laffe afwijking van een van Engelands meestgeëerde tradities. Wat het gevaar van propaganda betreft, de uitslag van Hammersmith bewijst, dat er geen communistisch gevaar in Engeland bestaat. Henriëtte Roland Holst te Bloemendaal heeft tezamen met prof. G. Mannoury te Am sterdam en Dr. D. de Lange te Utrecht een te legram gezonden aan den voorzitter van den Franschen Ministerraad, waarin zij protestee ren tegen de uitwijzing van Trotski en deze uitwijzing veroordeelen als een aanslag op het asylrecht. BAZEL, 25 April. De in Zwitserland wonende Aartshertog Eugen van Habsburg bevestigde het bericht uit Weenen, dat hij, na opheffing van de zoogenaamde Habsburg-paragraaf, naar Oostenrijk zal terugkeeren om zijn levensavond op zijn bezitting Zumpoldskirchen bij Weenen te slijten. De voormalige veldmaarschalk Eugen woonde sedert het einde van den oorlog te Bazel, waar hij in cultureele en society-krin- gen een bekende figuur was. Nader meldt de Politische Korrespondenz, dat Aartshertog Eugen van Habsburg thans Ui Oostenrijk zal worden toegelaten. SJANGHAI, 25 April. De Japansche gezant Akira Ariosji, is vanochtend naar Tokio ver trokken aan boord van het stoomschip Sjanghai Maroe. Voor zijn vertrek verklaarde Ariosji dat hij over drie weken te Sjanghai zal terug keeren, nadat hij den minister van Buitenland- sche Zaken, Hirota. rapport zal hebben uit gebracht over de politieke situatie van China en de vordering der besprekingen over Chi- neesch-Japansche problemen. Ariosji zeide, dat hy met Hirota overleg zal plegen over de toe komstige pcütiek tegenover China. WASHINGTON, 25 April. De president der Vereenigde Staten, Roosevelt, heeft staatsse cretaris Huil ontboden om met dezen de Ja- pansch-Chineesche kwestie te bespreken. De heer Kalff, Minister van Waterstaat, heeft thans, mede namens den hee,r Colijn, Minister van Staat, Minister van Economische Zaken a. L, beantwoord de vragen van den heer Her mans betreffende van Regeeringswege te ne men maatregelen in het belang van het mijn bedrijf hier te lande. De moeilijke positie, waarin het mijnbedrijf is komen te verkeeren, moet voornamelijk wor den toegeschreven aan het verlies van export: overmatige invoer van steenkolen doet zien niet voor. Omtrent de heffing van een recht op bui- tenlandsche steenkolen is overlegd met den Minister van Financiën. De slotsom was, dat, aangezien zulk een recht, nu volgens de gel dende verdragsbepalingen Duitsche kolen hier van zijn vrijgesteld, krachtens het meestbe- gunstigingsrecht niet zou kunnen worden ge heven van kolen uit landen, waarmede een handelsverdrag Is gesloten, het in het leven roepen van een invoerrecht weinig practisch nut zal hebben. Maatregelen ter bevordering van het ge bruik van Nederlandsche steenkolen hebben reeds in ruime mate succes gehad. Nauwere samenwerking op economisch ge bied door de mijnen wordt ook door de Re geering beschouwd als een middel om krachtiger te staan in den strijd, doch hiertoe moeten in de eerste plaats de belanghebbenden zelf den wil koesteren. Voor zooveel de medewerking der Regeering daarbij nut kan hebben, is zij gaarne bereid die te verleenen. De genoemde conven tie is als een stap in deze richting te be schouwen. Omtrent de punten, genoemd als meer rechtstreeks de belangen van de arbeiders rakende, kan worden medegedeeld, dat de di recties zich reeds in de vergadering der Con tactcommissie van 10 December 1933 bereid verklaard hebben zooveel mogelijk rekening ta houden met den wensch om, indien weder tot ingrijpende maatregelen, zooals massaal ont slag of nog verdere beperking van de arbeids week, moet worden overgegaan, ter zake voor af overleg te plegen in de Contactcommissie. Wat betreft den aandrang om de Contact commissie om te zetten in een Bedrijfsraad, kan niet worden ingezien, hoe een dergelijke maat regel verlichting zou kunnen geven van de moei lijkheden, die de mijnbedrijven ondervinden; overigens meent ook de Regeering, dat de Contactcommissie bevredigend werkt. Voorals nog bestaat dus geen aanleiding deze commis sie tot Bedrijfsraad te hervormen. Voldoening aan de vele aanvragen, welke ook uit andere kringen ten aanzien van het beschik baar stellen van goedkoop vleesch door de Crisiscentrales worden gesteld, zou tot ernstige verstoring van het normale distributieproces leiden. Als criterium voor het beschikbaar stellen wordt aangenomen het al of niet steun- trekken der aanvragers. Voorshands kan van dit criterium niet worden afgeweken. De wensch naar verlaging van de woning- huren der woningbouwvereenigingen in de mijnstreek, werd aan den Minister van Sociale Zaken overgebracht, die mededeelde, dat aan de besturen der gemeenten in de mijnstreek reeds in Juni 1933 veroorloofd werd verschillen de huurverlagingen in te voeren. De Nederlandsche Spoorwegen meenden een regeling, waarbij de prijs van de weekkaarten afhankelijk gesteld wordt van het aantal dagen, dat van de kaarten gebruik gemaakt wordt, niet te kunnen invoeren, omdat deze algemeen zou moeten zijn en dit onoverkomelijke bezwa ren zou opleveren. Bij iedere onderhandeling met landen, waar heen steenkolen worden uitgevoerd, wordt aan het kolenbelang aandacht geschonken. Wat Duitschland betreft, zijn bij het laatst- gesloten verdrag de bestaande contingenten ge handhaafd. Bovendien kan bij stijgend ver bruik in dit land op een grooteren export daarheen worden gerekend. De hierbedoelde verbeterde afzetmogelijkheid is reeds eemger- mate verwezenlijkt. Bij de besprekingen met België kon voor het oogenblik geen verhooging van den afzet verkregen worden vanwege verdragsverplich tingen van België met andere landen. Bij de onderhandelingen met Frankrijk is bereikt, dat het contingent, dat met ingang van 1 Maart jJ. met 10 pet. was verminderd, werd hersteld met ingang van bedoelden datum, terwijl gebleken is, dat in Italië vermeerderde afzetmogelijkheden niet zijn uitgesloten. Ten einde het belang der mijnen zooveel doenlijk tot zijn recht te laten komen, wordt regelmatig overleg gepleegd met de Contact commissie voor handelspolitieke aangelegen heden in die gevallen, -waar deze aangelegen heden mede het mijnbedrijf betreffen. Bescherming van het mijnbedrijf tegen noodlottige crisisgevolgen door Regeerings- maatregelen is een arbeid, dien men zich niet moeilijk genoeg kan voorstellen. Voor zoover de bovengenoemde en andere middelen bruikbaar zijn, blijft de Regeering er aandacht aan schenken, ten einde althans te doen wat zij kan, maar men dient bij het verlangen naar Regeeringshulp toch niet uit het oog te verliezen, dat de oorzaak van de moeilijkheden ligt in den internationalen eco- nomischen toestand, en daar de steenkolen- markt in het bijzonder internationaal is, zijn welke nationale middelen ook niet in staat volkomen genezing te brengen, terwijl nationale maatregelen zoo licht internationale gevolgen medebrengen. In den namiddag van 9 Augustus van het vorige jaar werden te Katwijk aan Zee twee kinderen uit het gezin Guit, resp. 4 en 3 jaar oud, die, uit de Annastraat komende, in de rich ting Secretaris Varkevisserstraat liepen, op den rijweg door een passeerenden vrachtauto, be stuurd door den 22-jarigen besteller F. J. B., uit Noordwijk-Binnen, aangereden, met het ge volg, dat het oudste kind gedood werd en het andere zwaar lichamelijk letsel bekwam. B., die zich deswege voor de Haagsche recht bank te verantwoorden heeft gehad, is ter zake vrijgesproken. Tegen dit vonnis is door het O.M., dat tegen B. twee maanden hechtenis had ge- eischt, geappelleerd. Deze zaak diende thans voor het Haagsche Hof. Mr. Jellinghaus, die den verdachte ondervroeg, ging met dezen de feiten, zooals die in het pro cesverbaal waren vastgelegd na, waaruit bleek, dat de kinderen op het oogenblik van de aan rijding reeds 1.50 M. over de scheidingslijn van den weg waren gekomen en derhalve geheel links van den weg liepen. Verdachte beweerde, even te voren twee an dere auto's te hebben voorbijgereden, en dat toen hij de kinderen zag, het niet mogelijk bleek, tijdig te remmen. De president merkte op, dat de remmen in een allerellendigsten toestand verkeerden. De arts, S. A. Liegenberg, uit Leiden, als des kundige gehoord, verklaarde, dat het jongetje G. wegens een bovenbeenbreuk gedurende zeven weken is verpleegd en thans geheel hersteld is. Door getuige-deskundige werd verklaard, dat de remmen niet deugden en dat een chauffeur, die met een der gelijken auto reed, dit kon we ten. Na het getuigenverhoor gaf verdachte nog eenige verklaringen en zeide, dat hij voor een uit tegenovergestelde richting komenden auto moest uitwijken. De president merkte op, dat verdachte vroe ger nooit dit verweer heeft gevoerd. Er is trouwens niets van gebleken. Mr. E. Baron Speyart van Woerden, die een résumé van het voorgevallene gaf, zeide dat het vaststond, dat op het oogenblik van de aanrij ding, niemand ter plaatse was, dan de verdach te, de wielrijder Z. en de kinderen. Uit niets is gebleken, dat het gezichtsveld van verdachte zou zijn belemmerd. Hij remde te laat en zóó Iaat, dat zelfs bij een goed func- tionneeren van de remmen de aanrijding niet te voorkomen ware geweest. De toestand van de remmen kan derhalve feitelijk buiten be schouwing blijven. Verdachte is in hooge mate onoplettend ge weest en daarom heeft hij de kinderen niet tij dig opgemerkt. Hij is derhalve strafbaar. De door hem gemaakte fout is onherstelbaar. Spr. kon zich vereenigen met den eisch van het O.M. in eersten aanleg en vorderde mitsdien tegen verdachte twee maanden gevangenisstraf. De pleiter Mr. Hellevig wees op het feit, dat getuigen in den regel allereerst aandacht aan de slachtoffers schenken, zoodat onvoldoende is komen vast te staan wat de oorzaak van deze aanrijding is geweest. Pleiter concludeerde tot bevestiging van het vrijsprekend vonnis. Arrest 9 Mei a.s. De strijd tusschen spoor en weg zal nog een staartje in de rechtszaal tengevolge hebben. Eenigen tijd geleden werd door het officieel orgaan der Spoorwegen en wel door den redac teur den heer S. A. Reitsma, in een zeer per soonlijk artikel de redacteur van het blad der Bedrijfsautohouders, het weekblad Bedrijfsauto, n.l. de heer Jack Harms Tiepen, te 'sGraven- hage, die eenige berekeningen van den heer Reitsma als foutief zijnde had genoemd, aan gevallen op een dusdanige wijze en in zoo scherpe krenkende bewoordingen, dat de heer Harms Tiepen zich genoodzaakt heeft gezien een aanklacht wegens beleediging in te dienen. Deze aanklacht komt Vrijdagmiddag a.s. in behandeling voor den politierechter te Utrecht. De president der Internationale Handels kamer F. H. Fentener van Vlissingen tijdens zijn bezoek aan Berlijn BERLIJN, 25 April (D.N.B.) In de bestuurs vergadering van de Duitsche sectie der Inter nationale Kamer van Koophandel verklaarde de voorzitter Abraham Frowein heden in zijn ope ningsrede o. a., dat zonder stabilisatie der va luta's de valutastrijd en daardoor de storingen in het internationale goederenverkeer niet zou den ophouden. Vervolgens sprak de voorzitter van de Inter nationale Kamer van Koophandel, de heer F. H. Fentener v. Vlisingen. Hij betoogde de nood zakelijkheid van een normaal economisch ver keer tusschen de volken, wat niet mogelijk zal zijn zonder dat een stabilisatie van de valuta's en een regeling van de schulden tot stand ge komen is. Waar het thans langzamerhand gebruik is geworden, dat de regeeringen wederzijds met in- en uitvoercontingenten werken, moest men zich wel afvragen of het niet beter zou zijn geweest, wanneer de producenten tijdig met elkaar tot overeenstemming waren gekomen over bepaal de beperkingen, die ieder zich had moeten op leggen, om tot gezondere afzetverhoudingen te komen, en of men niet achteraf nog dezen mis schien juisteren weg zou kunnen inslaan. De vitale economische belangen der verschil lende landen zijn nu eenmaal geheel verschil lend en het zou dwaas zijn niet te willen inzien, dat de economische nood van onzen tijd de regeeringen in vele gevallen tot in grijpen dwingt, om vernietiging van belang rijke bedrijfstakken te voorkomen. De Internationale Kamer van Koophandel zal met de bestaande feiten rekening houden en het zal haar taak moeten zijn, door prac- tische voorstellen een geleidelijke uitbreiding van den internationalen goederenruil mogelijk te maken. Ten slotte sprak de heer Fentener van Vlis singen zijn voldoening er over uit, dat de eco nomische leider van het nieuwe Duitschland, evenals de verantwoordelijke leden der regeering en de leiders van het particuliere bedrijfsleven de beteekenis van het werk der Internationale Kamer van Koophandel erkennen. Naar aanleiding van herhaaldelijk voorgeko men moeilijkheden aan de Belgische grens, ves tigt de A.N.W.B. er de aandacht op, dat zij, die per auto goederen vervoeren naar België voor rekening van derden (en eveneens voor personenvervoer in autobussen en touringcars, voor zoover de passagiers geen reisclub of groep vormen, doch ieder afzonderlijk betalen) thans in België een „verantwoordelijk vertegenwoor diger" moeten hebben, die als zoodanig door de Belgische regeering erkend moet zijn en na mens hen de belasting, welke van dit vervoer geheven wordt, moet betalen. Voor hen, die niet over een dergelijke relatie beschikken, heeft de A.N.W. B. deze kwestie geregeld op dezelfde wijze als het tnptiek- systeem werkt. Op den weg AmersfoortHoogland werd door ambtenaren van den Rijkskeuringsdienst een wielrijder aangehouden, die in een mand vleesch vervoerde. Daar het gewicht niet te schatten was, werd de man meegenomen naar het slachthuis. Aan het abattoir werd geconstateerd, dat het vleesch ongestempeld was en afkomstig van een kort te voren geslacht dier. De wiel rijder had een nieuwen band om een der wielen, welke een goed spoor achterliet. Men volgde het spoor en kwam bij de woning van een inwoner van Hoogland. Men stootte op een hoop versch zand, waaronder een luikje, dat tot een kelder leidde. Hier leek het een complete slagerij. Een rund van 350 K.G. was hier geborgen. In een kamer lag een meisje ziek in een bedstede. Onder deze bedstede vond men vier halve varkens, samen ongeveer 250 kilo we gende. De Vereeniging Effectenbescherming Den Haag deelt mede, dat zij zich tot den minister van Financiën heeft gewend naar aanleiding van diens politieke rede te Winterswijk ge houden, waarin o. a. wordt te kennen gegeven, dat in moeilijke tijden het kapitaal de reserves vormt, waarop het land steunen moet en dat men dus deze kip, die de gouden eieren legt, niet slachten mag. Naar aanleiding hiervan wijst Effectenbe scherming er op, dat aoodra de crisis zal zijn overwonnen, gewetenlooze emissiehuizen, tuk op provisie, zullen trachten den Nederlandschen belegger tê bewegen zijn geld te geven yoor zeer dubieuze; leeningen. Om dit te voorkomen, vraagt Effectenbescherming de door haar aan gegeven v/ijziging der Beurswet 1914, welke wij ziging zij aanduidt als de Beurswet-Oud en die in hoofdzaak ten doel heeft het verlies van Nederlandsch kapitaal aan het buitenland te voorkomen. De Minister van Staat, Minister van Econo mische Zaken a.i. heeft bepaald dat aan er kende kuikenbroeders wordt toegestaan om na 3 Mei 1934 broedeieren in voorraad te hebben in de volgende gevallen: 1. Wanneer de kuikenbroeder een verklaring van de Nederlandsche Pluimvee-Centrale kan overleggen, waaruit blijkt dat hij zich tegen over deze crisisorganisatie heeft verplicht om geen andere broedeieren in voorraad te hebben dan eieren van diverse hoenderrassen cf van sierrassen van eenden; 2. Wanneer de kuikenbroeder een verklaring van de Nederl. Pluimvee-Centrale kan over leggen, waaruit blijkt, dat hij ten gen.x-ge van deze crisisorganisatie heeft aangetoond, dat door hem uitsluitend gebroed wordt voor we tenschappelijk onderzoek; 3. Na 1 Juni 1934, wanneer de kuikenbroeder een verklaring van de Nederl. Pluimvee-cen trale kan overleggen, waaruit blijkt, dat hij zich tegenover deze crisis-organisatie heeft verplicht om geen andere broedeieren in voorraad te hebben dan eieren van Noord-Holiandsche Blauwen. De Nederl. Pluimveecentrale is gehouden de onder 1 t/m. 3 bedoelde verklaringen at te ge ven aan alle door haar erkende kuikenbroeders, die hiertoe bij haar een aanvraag indienen en die overigens aan de sub 1, 2 en 3 genoem de voorwaarden hebben voldaan. Zij kan aan het afgeven der verklaringen nader door haar vast te stellen voorwaarden verbinden, welke ten doel hebben controle op de richtige nako ming der door de kuikenbroeders aangegane verplichtingen te vergemakkelijken. De Motorenfabriek Thomassen in de Steeg heeft van de Nederlandsche Spoorwegen op dracht gekregen tot levering van zeven Tho- massen-Frichs Dieselmotoren van 115/125 P.K., welke in bestaande motorrijtuigen zullen wor den ingebouwd. Thomassen bouwt deze motoren ingevolge de door haar verkregen licentie van Frichs' Mo torenfabriek te Aarhus (Denemarken), welke fabriek groote ervaring op het gebied van Die- seltractie heeft. Woensdag hebben de leden der Eerste Ka mer hun eersten rit met den nieuwen Diesel- trein der Nederlandsche Spoorwegen gemaakt. De Kamer was zoo goed als voltallig; boven dien werd de tocht meegemaakt door de mi nisters Kalff, Slotemaker de Bruïne, Oud, de Graeff, de Wilde, Marchant en den oud minister Beelaerts van Blokland. Ook den Kamer-voorzitter, mr. W. L. Baron de Vos van Steenwijk merkten we onder de reizigers op. Van de directie der Nederlandsche Spoor wegen waren aanwezig de heeren dr. H. van Manen en ir. E. C. van Dijk, ir. Hupkes, chef van den dienst, materiaal en werkplaatsen en ir. Bolleman Rylstra, hoofdingenieur. Punctueel 16.43 uur de trein was om half vier uit Den Haag vertrokken stopte de mo tor-trein op het eerste perron te Arnhem voor de eerste-klasse wachtkamer, waar de heeren zich eenige oogenblikken ophielden. Men was algemeen zeer voldaan over den nieuwen trein, die wat snelheid en comfort be treft, aan alle verwachtingen voldoet. Even over vijf uur vertrok het gezelschap weer. Op de terugreis werd gestopt te Ede, Utrecht en Gouda voor het uitlaten van die Kamerleden, die de reis naar elders wensch- ten voort te zetten. Te 18.19 uur arriveerde de trein wederom aan het S.S.-station te Den Haag. Voor ongeveer 25.000 toeschouwers is Woens dag in het Wtensche Stadion voor groep 8 van het tournooi om het wereldkampioenschap de wedstrijd OostenrijkBulgarije gespeeld, welke door de Oostenrijkers met 61 is gewonnen. Met de rust had Oostenrijk een 30 voorsprong. Zooals te verwachten was Oostenrijk voortdu rend in de meerderheid en slaagde het er zon der inspanning in de zege te behalen. Na een kwartier spelen scoorde Horvath kort achter elkaar drie doelpunten. Na de rust vertoonde zich het zelfde spel. De Bulgaren kwamen slechts af en toe tot snelle doorbraken. Na vijf tien minuten voerden Zischek en Viertl den stand op tot 50. Daarna wist Lozanoff de eer voor Bulgarije te redden. Twee minuten lates maakte Sindelar het zesde doelpunt voor Oos tenrijk. In den afgeloopen nacht is te Weenen over leden de heer Julius Menko, een zeer bekend textiel-fabrikant. De overledene was de oudste firmant van de firma N. J. Menko te Ensche de. Hij heeft indertijd tijdens het in Egypte ge houden katoencongres ons land vertegenwoor digd. (Medegedeeld door Simoons Co Van 3.30—4.30 uur Monopoli Philips H.V. A. Unilever Beth. Steel 148K—my, 234—232% 167—166% 74% 25 5/8—25 Van 4.30—5.00 uur U.S. Steel 30 7/8 NEW-YORK, 25 April (Part.) De verkla ring van Rainey, dat het Congres op 15 Mei op reces zal gaan, heeft een einde gemaakt aan de verwachtingen van hen, die toch nog op regeeringsmaatregelen hoopten om het zilver te hermonetiseeren. De inflatiestemming is dan ook verdwenen, hetgeen heden een verdere da ling van de tarwe- en zilverprijzen tot gevolg had; de zilverprijzen golden wederom 50 a 75 punten lager. Een ontmoedigende factor blijft de dreiging van de nieuwe effectenwet, die nog in de huidige Congreszitting zou worden afge handeld en waarvan verluidt, dat de mildere bepalingen, die zouden worden aangebracht, op verzet zouden zijn gestuit. Tenslotte werd het kwartaalverslag der U. S. Steel Corp. niet bijs ter gunstig gecommentarieerd, De New Deal heeft tot nog toe niet kunnen bereiken, dat het concern, ondanks de sterk gestegen activiteit, in staat was de afschrijvingen te verdienen. De koers van het fonds liep heden dan ook verder terug, gevolgd door de andere staalwaarden. Ook automobielaandeelen, industrials, spoor- wegshares, chemische aandeelen liepen tot 1% pet. terug. Koperwaarden daarentegen boden weerstand, evenals petroleumshares. Tabaks waarden en aandeelen in warenhuizen waren nauwelijks prijshoudend. De omzetten waren heden uiterst beperkt. In het eerste beursuur beliep de omzet slechts 250.000 shares. Ook in het vervolg van den beurshandel stonden de noteeringen onder invloed van het prijsverloop op de goederenmarkten en in het bijzonder van dat voor granen en katoen. De affaire bleef van bescheiden afmetingen, even als de koersfluctuaties. Later in den middag traden eenige specialiteiten op den voorgrond. Aandeelen U. S. Smelting hadden sterk van aanbod te lijden. Ook de overige mijnwaar- den noteerden wat lager. Daarentegen konden van de automobielwaarden Auburn Auto flink monteeren. Onder invloed van de prijsverbe tering op de tarwemarkt, viel voor de meeste fondsensoorten een herstel te registreeren, dat bij het slot echter weer grootendeels verloren ging. Het einde van den beurshandel gaf op nieuw voor een groot aantal shares kleine ver schillen te zien. General Electric, Amer. Cela- nese, U. S. Smelting en Union Pacific noteer den 1 pet. 2'A pet. lager, terwijl Eastman Kodak, National Steel en Auburn Auto 1 pet. k 2% pet. winst boekten. De omzetten bedroe gen 960.000 shares. Slotkoersen April Allied Chemical American Can O Amer. Car Foundry Am. For. Power Am. Smelting Ref Am. Tel. Tel Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co, Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethl. Steel Co. Canadian Pacific Case Treshlng Chase National B Chesapeake - Ohio Chic. Milwaukee pref. Chicago Rock isl Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y Continental Oil 7 Dawesleenlng 5% Youngleening Dele ware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak EL Bond Sh. Co. General Electric Gen. Gas Electr. Gen. Gas EL dL A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. TeL Kennecott Copper Koninkl. Olie Low priced shares McKeesport Tin PL A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref Montgomery Ward Nat. Cash. Reg Co. National City Bank Nat. Dairy Prod. G. A. Nat. Steel New York Central Nord American Co Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. 8erv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union OÜ Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil ol N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A Unit. States Leather Unit. States Rubber Unit. States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse El. Woolworth Build 25 24 23 148% 148% 148% 103 103 103% 27% 27% 28% 97/b 97/p 10% 43 43% 44% 1213/g 122 122% 72% 12% 72% 21% 211/g 21% 16% 16% 1678 1 1 1 69 69% 69% 43% 41 41 29 29 29Vs 42 42% 42% 16% 16% 165/g 697/8 69 70% 31 30% 30% 47 47 47V4 11 10% 107/g 4% 4% 4% SlVa 52 52% 27/g 27/s 27/g 37% 38% 381/4 217/8 221/g 22% 68 67% 67 42% 42 41% 65 6o% 65% 96% 97% 96-/8 95 93% 95% 167/g 171/8 17% 227/8 23% 231/8 23 24 24 1 lVg 1 38% 341/8 38% 18% 19% 19V4 18% 19% 19% 327/8 32% 325/, 41% 41% 42 28% 28% 28% 14% 14% 147/g 21% 21% 22% 33 34 35% 6.70-85 6.65-80 6.55-80 89Vs 89 90 11% 11% 12 4% 4 Va 4% 8 7% 7% 307/g 311/8 31% 19% 19 191/8 32% 32 32Va 17% 17% 17% 50 49 49% 34% 34% 35 19% 14 Va 19% lbü 180% 180 22 21% 34% o4>-4 34V, 36% 30-/4 36% 39% 39 34% 8% 8% 8% 49'/g 50 50% 9% 9% 9% lö% lo% "VS 2o% 2o% 28 Vg 32% 33-/8 32°/4 21% 22 2274 4o Va 40% 4078 13% 13-/8 14>4 131 132 va lóóf? 237/g 23% 24-/8 b% 0V4 9% 9 Va 9-/4 22% 23 23 Oll'/g 31% 52 4% 4v* 4 40% 40 407/s 33% 03% 04% exdiv. GX 1 gedaan en laten. t ex coupon. bieden. NEW-YORK, 25 April. 25 April 24 April 25 April 24 April Brussel 23.48 23.61 Oslo 25.85 25.90 Rome 8.53 8.57A'dam 67.90 68.25 Madrid 13.72 13.80 Londen 5.13% 5.15% Bern 32.52 32.65 Parijs 6.63 6.65% Weenen 19.10 19.20 Berlijn 39.40 39.5o' NEW-YORK, 25 April. 25 April 24 April 25 April 24 April Rubber Mel 12.30 12 58 Dec. 13.13 13.49 lull 12.58 12.85 Jan. 13.24 13.60 Sept. 12.82 13.12 Mrt, 13.45 13.81 Oct. 12.90 13.20 Suiker Mel 1.43-45 1.41-42 1.47-48 1.53-54 1.57 Juli 1.48 Sept. 1.55 Oct. 1.58 Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco Dec. 1.61 1.60 Jan. 1.62 1.61 Mrt. 1.66-67 1.66 Ct.Cuba 3.42 3.42 87% 88% Tin Loco 55.45 55.75 April 55.45 Katoen Loco 11 10 11.35 Sept. 11.23 AprilOct. ll.2-i.30 Mei 10.94-95 11.16-17 Nov. 11.34 Juni 11.03 11.24 Dec. 11.38-39 Juli 11.13-14 11.32 Jan. 11.44 Aug. 11.18 11.38 Mrt. 11.57 87 88 55.75 11.44 11.50-51 11.55 li.bO 11.63 11.79 Koffie (Rio) Mei 8.33 Jul) 8.51 Sept. 8.6L-61 Dec. 8.70 Mrt. 8 78 8.30 8.49 8.58 8.68 8.7o (Santos) Mei 10.85 Juli 11.(3 Sept 11.42-43 11.53 11.60 Dec. Mrt. 10.80 11.00 11.37 11.48 11.55 25 April 24 April CHICAGO, 25 April. 25 April 24 April Tarwe Haver Mei 76-757/f 753/g-% Juli 75%-7/f 751/4-3/s Sept. 7b7/fc -% 76%-% Mei 275/8 Juli 28 Sept. 286/8 27% 28 28% Ma is Kogge Mei 45 45 Juli 47% 47% Sept. 49 49 Mei 53% Juli 54% Sept. Sb% 531/8 543/g 55% Reuzel Loco 5.72% 5.82% Mei 5.22% 5.25 Mei 5.72% 5.82% JuU 5.85 5.90 Sept. 6.07% 6.12% Oud contract. Nieuw contract Duluth Lijnzaad Mei JuU 1.81 1.82% 1.79 1.80% WINNIPEG, 25 April 25 April 24 April 25 April 24 April Tarwe Gerst Mei 645/g Juli 65% Oct. 675/e 64% 65-/8 673/8 Mei 35% Juli 37 Oct. 39% 35% 37 39 Rogge Lijnzaad Mei 411/4 Juli 423/4 Oct. 447/g 411/a 42% 44-/8 Me) 1.4o% Juli 1.461/4 Oct. 1.41% 1.45 1.453/4 1-41% Haver Mei 317/g Juli 331/8 Oct. 341/4 317/g 331/g 34% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 25 April. TarweMei 4/11/4, Juli 4/3 7/8, Oct. 4/6 3/8, Dec. 4/71/2. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling verzocht door F. H. van den Boorn, Bouillonstraat 9, Maastricht. Failliet verklaard 23 April: H. J. J. van Lier, bakker, Arnhem Catharijnestraat 55 A. A. Jansen, koopman, firma M. C. Jan sen Zoon, Goes, Groene welde. N.V. Simonis, Handel in Ziekenartlkelen en kinderwagens v. h. Fa. Th. A. A. Simonis, Den Haag, Rlviervischmarkt 3. J. J. v. d. Kleij, groentehandelaar, Den. Haag, C'anteloupenburg 4/37. Ch. Gütwirth, koopman, Schevenlngen, Gentschestraat 24. C. v. d. Ende, lood- en zinkwerker, Den Haag, Olijfstraat 1618. N.V. Automobielbedrijf Ulrich, Den Haag, Spul 216a. J. A. Letterie. Den Haag, Beeklaan 358. 24 April: J. Winkel, loodgieter, Haarlem, Eiken straat 57. N.V. Fabriek van Melkproducten „Zaanlan- dia", Zaandam. Valkstraat. W. van Koperen, groentenhandelaar, Haar- em, Gasthuislaan 48. M. Laan wed. Jacob Betjes, veehoudster. Assendelft. Opgeheven wegens gebrek aan actief, de fail lissementen van W. F. v. d. Berg, Den Haag; J. F. P. Hers, Den Haag; J. W. H. Kros, Den Haag; M. V. d. Pijl, AlDhen; W. Ebenau en H. J. Ebenau, Den Haag; S. Boas, Den Haag; W. B. Wouters, Schiplulden; H. W. F. G. L. Bosman, A. Dampellng. Nieuwveen; J. C. Stoop. IJmul- den; P. de Reuver, Wormerveer; N. Blank, Koog aan de Zaan; F. Clay, Hillegom; W. Hansen, AaJfimeer; J. Spaargaren, Aalsmeer; H. D. Sluiter, Beverwijk J. J. Monne, Haarlem. Vernietigd de faillissementen van: J. N. Blok- bergen, Amsterdam; H. V. o. d. firma J. van Leeuwen Zn.; J. van Leeuwen ent C. van Leeuwen. Aalsmeer. Vernietigd op grond van appél het faillisse ment van Handel- en Ind. Ondern. „De Dieze", Meerwijk en vennooten C. P. P. Ardts en N. J. M. v. d. Velden Empel. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 25 April, Boree, Caen (voor Velsen). Vertrokken 25 April: Duivendrecht. m.s., Rotterdam; Tanimbar, m.s-, Java; Nereus, s.. Kopenhagen; Trajanus, s.. Hamburg; Orania, 6., B.-Alres. MIJ. NEDERLAND TANIMBAR, uitreis, 25 April van IJmulden, JAVA—NEW-YORK-LIJN TAFANOELI, 25 April van New-York te Ba tavia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AJAX, 25 April van Stettin te Hamburg. VULCANUS, 25 April van Barcelona te Genua. PERSEUS, 25 April van Gljon te Oporto. AURORA, 25 April van Gibraltar naar Amster dam. CERES, Middl. Zee naar Amsterdam, pass. 25 April Gibraltar. MEROPE, 25 April van Catania naar Venetië. ORESTES. 24 April van Varna te Constanza. IRENE, 25 April van Danzlg naar Stettin. NEREUS, 25 April van Amsterdam naar Ko penhagen. TRAJANUS, 25 April van Amsterdam te Ham burg. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AFRIKA-LIJN NIEUWKERK, 25 April van Mombassa naar Port Said. DIVERSE SCHEPEN LEKHAVEN, 24 April van Baltimore te Nor folk. MAASHAVEN, 23 April van Tabori naar Rouaan. WAALHAVEN. 24 April van Rouaan te Ham burg. IJSELHAVEN, 24 April van Montevideo naar B.a-Alres. MOORDRECHT, 24 April van Constanza te Hat-re. SCHEEPSBOUW De Nederlandsche Scheepsbouw Mij. te Am sterdam, heeft van de Anglo Saxon Petroleum Comp. opdracht ontvangen voor het houwen van twee tank-stoomschepen, elk bruto ongeveer 3025 ton. De machines worden geleverd door Werk spoor te Amsterdam en zullen den schepen een snelheid van 11 mijlen per uur kunnen geven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2