VOORDEEL mïwm BLUE BAND 30 FINANCIËN Uw Huishoudboekje kan er slechts van hebben RADIO-PROGRAMMA Dagfilm .y* zegt het BLUE BAND-meisje VRIJDAG 27 APRIL 1934 De ongrijpbare bandiet Nationale Kerk in Duitschland „De katholieken afgescheept met een Concordaat" Interview met Kerensky Het lot uit de loterij HET FILMCONGRES TE ROME De laatste dag Barthou's rondreis Moesjanof bij Goem- boes Politieke botsing te Plymouth Om den Oosterspoor weg Sovjetster boven Moskou Drama in den Stillen Oceaan De „Tsjeljoeskin" Korte berichten a Want van hoeveel belang Blue Band ook in de keuken is, hoeveel het ook bijdraagt tot het welslagen van een maaltijd, op het huishoud boekje is Blue Band slechts een bescheiden post. Blue Band combineert kwaliteit met voordeel - tallooze Nederlandsche huisvrouwen hebben de waarheid hiervan reeds ondervonden* VERSCH GEKARND 6 Februari te Parijs FENTENER VAN VLISSINGEN BIJ HITLER 'S WERELDS DIKSTE BURGER- VADER ZWEMMEN Twee nieuwe Deensche records Zaterdag 28 April 1934 INT. WEDSTRIJDEN TE ANTWERPEN Nederlandsche deelnemers WATERPOLO DUITSCHLANJ>—NEDERLAND VOETBAL BEROEPSVOETBAL IN ONS LAND Oprichting van een maatschappij te Den Haag HOOFDPIJN VERSTOORDE FAMILIEGELUK Nu weer vroolijk en opgewekt Een militair arts ontslagen ST. PAUL (Minnesota), 27 April. (Reuter) Mortensen, een officier van gezondheid te St. Paul, ls ontslagen omdat ontdekt is, dat de be- .ruchte misdadiger Dilllnger en diens kameraad Hamilton, die beiden tijdens een inval in een bank gewond waren, Mortensen hebben kun nen dwingen, hun wonden te verbinden. De Jacht op Dilllnger dyurt lntusscfrm nog steeds voort. Overal in de „Wild West" razen de automobielen op volle snelheid en sluipen de patrouilles. Overigens zijn de berichten te genstrijdig. Volgens deze berichten is Dillinger tegelijk gezien in Chicago, Pennsylvanië en In diana. Te St. Paul (Minnesota) werd gisteren een 5-jarig dochtertje van een werklooze ontvoerd. Het meisje werd later op een mijl van haar woning teruggevonden en naar haar ouders te ruggebracht. De dokters, die haar onderzochten, verklaarden, dat zij wel is mishandeld, doch verder ongedeerd is. Om de toenemende ontvoeringen tegen te gaan. heeft de juridische commissie van het Representantenhuis een maatregel goedge keurd, volgens welke de doodstraf kan worden toegepast bij ontvoeringen van den eenen staat naar den anderen. Op een vergadering van het district Weimar der kerkelijke beweging van de „Duitsche Christenen" heeft de Landsbisschop Dr. Sasse uit Eisenach een redevoering gehouden, waarin hij o.m. de volgende verklaringen heeft afge legd: „Ook de Kerk moet zich aanpassen bij het idee van den totalen staat. Het is een blijk van bijzondere uitverkiezing en waardeering voor de Protestantsche kerk, dat Adolf Hitler op haar een beroep heeft gedaan. Waarom heeft hij de Katholieke Kerk niet geroepen? Waarom scheept hij de Katholieke Kerk af met een Con cordaat en waarom dringt hij er op aan, dat de Protestantsche kerk zich geheel in zijn dienst stelt, en waarom blijft hij aanhouden totdat zij de draagster is van zijn gedachten? Omdat Adolf Hitler aan de groote waarde gelooft, die er in het Protestantisme gelegen is en die wer kelijk van ontzettend groote beteekenis is voor den innerlijken opbouw van het Duitse he volk. De kerk kan geen zelfstandig leven leiden, om dat zij als Protestantsche kerk aangewezen is op het leven en den bloei van het Duitsche volk, waarmee het innig verbonden is. De strijd, waarin de kerk in deze historische groote dagen gewikkeld is, zal worden voortgezet totdat er een nieuw resultaat door dien strijd bereikt zal zijn, dat tot heil en zegen zal strekken ven heel het volk. Dit nieuwe resultaat is gevonden in de eene Duitsch-Christelijke kerk, die wij de „Dultsch Christelijke Nationale Kerk" noemen. Zoolang er in het Duitsche volk nog twee eon- fessioneele zuilen staan, kan er van een kerke lijke eenheid geen sprake zijn. De geweldige Nationaal Socialistische gedachte zal echter steeds meer baanbreken en de eenheid afdwin gen. Oorlog in het Verre Oosten onvermijdelijk PARIJS, 27 April. (V. D.) Na jaren van stil zwijgen heeft de voormalige leider der eerste voorloopige revolutionnaire regeering in Rus land, die in 1917 het bewind van de Czaristi- sche regeering overnam, Alexander Kerensky, een vertegenwoordiger van United Press een interview toegestaan. Kerensky verklaarde, dat een oorlog in het Verre Oosten onvermijdelijk was, doch dat de Sovjet-Unie momenteel te zwak was voor den strijd tegen Japan, omdat zij bedreigd werd door de interne ontevreden heid onder den middenstand, dien zij trachtte te vernietigen door een Marxistisch-soc ialisti- schen arbeidersstaat in te stellen, Kerensky was van meening, dat het Marx stische socialisme dood ls en dat het communisme de strengste dictatuur in Europa onderhoudt. In den strijd tusschen kapitalisme en arbeid is de midden stand sterker gebleken dan men dacht. De Sov- jet-regeering heeft de fout gemaakt, de kracht van „de klasse die boorden draagt" te onder schatten. Doodelyk schot in Parijsch café PARIJS, 27 April (Reuter). Gisteravond zochten een viertal personen ruzie met een ge zelschap, dat in een café werd getracteerd door den winnaar uit een loterij. In het handge meen, dat volgde, schoot een zekere Betton een persoon dood en wondde diens broer en een van diens vrienden. De overige aangevallenen mishandelden Betton en wondden hem zoodanig, dat hij in een ziekenhius moest worden opgenomen. De andere drie aanvallers wisten te ontvluch ten. ROME. 28 April De laatste dag van het groote en belangrijke internationale congres was grootendeels gewijd aan het nemen van beslis singen over de in de secties voorbereidende con clusies. Van de voornaamste besluiten noemen wijHet Internationaal Instituut te Rome bevordere het tot stand komen in een zoo groot mogelijk aan tal landen van wetenschappelijke filmarchieven, waarvan te Rome een internationale catalogus zal worden bijgehouden. Het Congres zal trachten te verkrijgen dat het Int. Olympisch Comité een prijs zal uitloven voor de beste sportfilm, evenals thans geschiedt ten aanzien van de sportliteratuur. Indien het Olympisch Comité dit niet wenscht te acceptee ren, zal het Leerfllminstituut te Rome zelf een concours uitschrijven uiterlijk in 1935. Het vaststellen van een eenheidsformaat voor smalfilms moet, indien de belanghebende in- dustrleelen hiertoe niet uit eigener beweging wenschen over te gaan. uiterlijk op 1 November 1934 geschieden door de technische commissie van het Instituut te Rome. Een speciale commissie wordt ingesteld voor de bevordering van cultureele filmvertooningen voor de arbeidersontwikkeling. Het Instituut krijgt de opdracht, om door psychologische autoriteiten een onderzoek 'te doen instellen naar de inwerking van speelfilm op de kinderziel. Met inachtneming van eischen in verband met nationale inzichten en verhou dingen zal het Internationaal Instituut werk zaam zijn ter bevordering van de grootst mo gelijke eenheid bij de filmkeuringen voor kin deren in de verschillende landen, met name voor wat betreft de leeftijdsgrenzen en de moreele toetsingsnormen. Het amateur-filmwezen zal zoo krachtig mo gelijk bevorderd worden. Het congres werd besloten met een algemeene zitting, waarna de leiders.in het Palazzo Venezia door Mussolini ontvangen werden. ,J*raag in Fransch vaarwater" LONDEN, 27 April. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" schrijft, dat de Fransche Minister van Buitenlandsche Zaken, Barthou, te Praag zal kunnen consta- teeren, dat zijn taak daar gemakkelijker is dan te Warschau. Van alle geallieerden van Frank rijk is Tsjecho Slowakije thans de eenige, die op elk gebied bijna onvoorwaardelijk in Fransch vaarwater is. Polen, Roemenië, Joego-Slavië en zelfs België, stemmen niet meer ten volle met de Fransche politiek overeen voor wat betreft Duitschland, de ontwapeningskwestie, het Do- nauprobleem en Italië. De reden voor de groo- tere volgzaamheid van Tsjecho-Slowakije ligt in haar grootere afhankelijkheid van Frankrijk voor wat haar veiligheid betreft. Bij de neerlegging van een krans op het graf van den Onbekenden Soldaat, werd Barthou gisteren door de Pragenaars warm toegejuicht. BOEDAPEST, 27 April. De Bulgaarsche minister-president, Moesjanof, had gisteren een hartelijke bespreking met den Hongaarschen minister-president Goemboes en den minister van buitenlandsche zaken, von Kanya. LONDEN, 27 April (Reuter). Tijdens een fas cistische vergadering in de korenbeurs te Plymouth ontstonden gisteravond botsingen. Spreker was de vroegere Labour-man Joseph Beckett, die zich destijds tijdens een zitting van het Lagerhuis bekendheid heefc verwor ven door de ,Mase" van den „Speaker" van tafel te nemen. Zijn rede werd herhaaldelijk door interrupties onderbroken en tenslotte ontstond een vecht partij. Drie fascisten, o.w. een vrouw, werden ernstig gewond naar het ziekenhuis vervoerd. TOKIO, 27 Aprü. (V.D.). De onderhandelin gen over den verkoop van den Noord-Mandsjoe- rijschen spoorweg zijn gisterenmiddag hervat. In Japansche kringen hoopt men thans spoedig tot overeenstemming te kunnen komen. De waarnemende minister van buitenlandsche za ken van Mandsjoekwo, Ohashi, heeft den ver tegenwoordiger der Sovjet-Unie een tegen voorstel gedaan op de onlangs door de Sovjet- Unie gedane voorstellen en beantwoordde verschillende vragen, die hem door den Sovjet vertegenwoordiger waren gesteld. HELSINGFORS, 27 April. (Reuter). Ter ge legenheid van de 1-Mei-viering in Rusland zal dien dag boven Moskou een groote roode bal lon verschijnen, welke den vorm heeft van een ster. Deze Sovjet-ster zal drie dagen boven Moskou blijven zweven en 's nachts door mid del van zoeklichten worden verlicht. SUVA (Fidji-eilanden)27 April. (Reuter). In de nabijheid van de Lau-groep van de Fidji- eilanden is een kotter met 57 inlanders aan boord vergaan. De autoriteiten hebben een mo torschip uitgezonden om een onderzoek in te stellen. Naar gemeld wordt zijn slechts twee over levenden er in geslaagd na zes dagen op zee te hebben rondgezwalkt, het eiland Gau te berei ken. MOSKOU, 27 April (Reuter). Officieel wordt medegedeeld, dat professor Schmidt gisteren in Fairbanks is aangekomen, waar hij een poos zal blijven om vervolgens naar de Vereenigde Staten te reizen. MOSKOU, 27 April. (Reuter.) Ter herden king van de Tsjeljoeskin-expeditie zullen bin nenkort speciale postzegels worden uitgegeven. De geredde bemanning wordt binnenkort te Wladiwostok verwacht en een feestelijke ont vangst wordt voorbereid. Overal in het land worden straten naar de Tsjoeljoeskin genoemd en zelfs heeft een moe der haar pasgeboren kind dezen naam gegeven. Te Morelis (Michoacan) werd de verslagge ver van de Universal en La Prensa door den gewezen rechter Rafaël Garcia vermoord. Oor zaak hiervan zou zijn, dat de journalist on gunstige berichten omtrent Rafaël had gepubli ceerd. In klantenkringen heeft het bericht groote opschudding teweeggebracht. De vereeniging van Parjjsche concierges heeft cents per k pondspakje FBB 144 C. den prefect van politie verzocht een verordening te willen uitvaardigen, waarbij het verboden wordt om honden los op straat te laten loo- pen. De concierges, die moeten zorgen, dat de ingangen en binnenplaatsen der kantoren en woonhuizen schoon zijn, moeten herhaaldelijk toezien, dat deze bevuild worden door losloo- pende honden. Binnenkort vertrekt een groep Fransche in- dustrieelen naar Mandsjoekwo, om voorberei dingen te treffen voor de uitvoering van de industrieele overeenkomst, welke op 28 Fe bruari 1933 te Tokio is gesloten en 30 jaar geldig is. Tusschen Tiflis en Moskou is een regelmatige luchtdienst over het Kaukasus-gebergte ge opend. De vlucht duurt 12 uur, terwijl de treinreis ongeveer 4 dagen in beslag neemt. De route wordt voorzien van vuurtorens en de vliegtuigen zijn uitgerust met een radio telefoon-installatie. Sir Harry Simon Samuel, voormalig Engelsch parlementslid en particulier adviseur van den Engelschen koning, is te Monte Carlo overleden, 81 jaar oud. De bekende Fransche journalist Jules Sauer- wein is door den Franschen ambassadeur te Tokio aan den Japanschen keizer voorgesteld. Sauerwein keert via Mandsjoekwo en Sovjet- Rusland naar Frankrijk terug. PARIJS, 27 April (Reuter). De parlemen taire commissie inzake de Parijsche onlusten van 6 Februari besloot om haar gegevens in zake in dagbladen en manifesten verschenen oproepen tot samenscholingen, welke een ge welddadige pressie op de overheid beoogden, aan de Justitie ter hand te stellen. BERLIJN, 27 April. (V. D.) Rijkskanselier Hitier heeft gisteren den voorzitter van dê In ternationale Kamer van Koophandel, Fentener van Vlissingep, alsmede bestuursleden, van de Duitsche afdeeling der I. K. K. ontvangen. Hierbij was o.a. aanwezig minister Schmitt. De heer Fentener van Vlissingen wees er in een toespraak op, dat de I. K. K. er mede naar streeft een pacificatie van de wereld te bereiken, die door de thans gebruikte metho des der handelspolitiek ontbreekt. In zijn antwoord zeide Hitier, dat alleen door vreedzamen arbeid de nooden der volken kun nen worden opgeheven. Duitschland is in over eenstemming met zijn economische structuur bedacht op een levendigen goederenruil met de wereld. MADRID, 26 ApriL (Reuter.) De burgemees ter van Madrid, Don Pedro Rico, bekend als 's werelds dikste burgervader, heeft eén ver ordening uitgevaardigd, waarbij het straatven ters verboden wordt hun kramen en uitstallin gen in de hoofdstraten te plaatsen. Hoewel de talrijke verkoopers der straten een schilderachtige!! aanblik gaven, vormden zij toch een groote hindernis voor het verkeer. Firn Jensen heeft een nieuw Deensch record gevestigd op de 200 Meter schoolslag met 2 min. 49.7 sec. Op de 200 Meter vrije slag heeft Sven Bolldén met 2 min. 22.8 sec. een nieuw natio naal record op zijn naam gebracht. HUIZEN, 1875 M. KRO 8.00 Mor genconcert 10.00 Gramofoonmuziek 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken 11.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsd. halfuurtje door pastoor L. H. Perquln 12.00 Politieberichten 12.15 Onze serie Holl. orkesten. Johnny Steemers en zijn orkest 2.00 Halfuurtje voor de rijpere Jeugd door mevr. A. Schelfhoutv. d. Meu- len 2.30 Kinderuurtje 4.00 Rustpoos 4.15 Kro-Boys o. 1. v. Piet Lustenhou- wer 5.00 Gramofoonmuziek 5.40 Kro- Boys 6.20 Overzicht door Paul de Waart 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Politie berichten 7.15 Kath. Radio Volksuniver siteit. Physlca IV. Slot. Prof. dr. A. Steger: „De Intern, steenkoolconferentle in Genè- ve" 7.35 Gramofoonmuziek 8.00 Ka meleonkwartet o. 1. v. J. Beekman 8.30 Vaz Dlas 8.35 „Het Mes", hoorspel door Minny Heyermans 9.00 Kameleonkwar tet 9.15 Leon Rijken draagt voor 9.25 Gramofoonmuziek 9.36 „Mevr. Bezui nigt", hoorspel door Jo Hanns Rosier. Leiding en vert. Henrl Erens 9.50 Verv. concert 10.10 Leon Rijken draagt voor 10.20 Kameleonkwartet 10.50 Gramo foonmuziek 12.00 Sluiting. HILVERSUM, 301 M. VARA8.00 Gramofoonmuziek 9.00 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 10.15 Uitzending voor de arbeiders ln de continubedrijven. De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins. Vara- orkest o. 1. v. Ernst Ewald Gebert 12.00 Vara-ensemble o. 1. v. Frlts Bakels 12.30 Gramofoonmuziek 12.45 Klein Vara- ensemble o 1. v. Frits Bakels 1.15 Gra. mofoonmuziek 1.30 Klein-Vara-ensem ble o. 1. v. Frits Bakels 2.00 Rustpoos 2.15 De Flierefluiters o. 1. v. J v. d. Horst. Alb. de Booy. zang 3.30 Rott. Philhar- monisch orkest o. 1. v. Ed. Flipse. Thom Denfjs, bas 4.00 Idem m. m. v. Rott. Philharmonlsch koor en solokwartet 6.00 Overgang naar den versterkten zender 6.05 Orgelspel door Cor Steyn. Eug. Char- mon, zang. Joop Carlquist, banjo. Jan Mulder, saxofoon 6,30 Gramofoonmuziek 7.30 Vara-Klnderkoor „De Krekeltjes" o. 1. v. Leida Hulscher. Jo Kickhefer, piano 7.45 De Engelsche cupfinale, J. Oud- heusden 8.0C Herhaling SOS-berichtên 8.03 Gramofoonmuziek 8.20 Vara- orkest o. 1. v. H. de Groot. Ellen Schwarz, sopraan. Maartje Offers, alt. Gerrit Visser, tenor. Ed. Hellmuth, bas-bariton. Een kruistocht door Verdi's opera Rlgoletto Ib.OO Vaz Dlas 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Een herinnering aan 30 Dec. 1933 Pelikaan-Schiphol 10.45 Cellorecital door Wim Amende. Joh. Jong, piano 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 7.00 Fransche avond. Gevarieerd Fransch concert dwor het omroeporkest o. 1. v. Henrl Pensis 7.20 Vervolg Fransch concert 8.00 Ver volg gevarieerd Fransch concert 8.40 Vervolg gevarieerd Fransch concert 9.05 Bont programma m. m. v. solisten en het omroeporkest o. 1. v. Henrl Pensis 10.10 Zangrecital door Georges Villier 10.45 Dansmuziek (gr.pl.). BRUSSEL, 484 M. 12.30 Populair con cert door Paul Moreaux' orkest 2.20 Kerkconcert, gewijd aan de nagedachtenis van Koning Albert I en de troonbestijging van Koning Leopold III 5.35 Henri Tho- masi-concert door het omroep-symphonle- orkest o. 1. v. Jan Kumps 9.30 Max Alexys' orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.30 Populair con cert 5.20 Gramofoonmuziek 5.50 Po pulair concert o. 1. v. Karei Walpot 9.30 Het Max Alexys' orkest. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 A. Ben- dlx' orkest uit „Wivex" 2.20 Louis Preil's instrumentaal ensemble 7.20 Claude Debussy-concert 8.25 Radiobal voor de oude generatie. BERLIJN, 367 M. 3.20 Populair con cert door de kapel Wlademar Jasz 5.40 Gramofoonmuziek 7.50 Vroolijk pro gramma 9.20 Dansmuziek door de ka pel Herbert Trauss. HAMBURG, 332 M. 1.35 Dansmuziek (gr.pl.) 3.20 Militair concert o. 1. v. Paul Wolf 6.20 Mozartconcert 7.30 Vroolijk programma. BAVENXRY, 1500 M. 12.35 Het Com modore Grand-orkest o. 1. v. Joseph Mus- cant 1.35 Gramofoonmuziek 7.20 Jack Payne en zijn orkest 9.55 Het B B.C.-dansorkest o. 1. v. Henry Hall. PARIJS (RADIO), 1648 M. 11.20 Het Lucien Goldy-orkest 7,20 Concert o. 1. v. Raoul Labiss 9,50 Dansmuziek. -, 369 M. 4.30 Dansmuziek 7.25 Gramofoonmuziek 8.05 Concert n^s1" r?}° ~Z 9 00 Gevarieerd programma 9.45 Gramofoonmuziek. L> M' 4 30 Instl-umentaai concert 7.00 Gramofoonmuziek 7 25 Gramofoonmuziek 8.20 Opera-uitzen- ®9^ M. 11.20 Gramofoon- T?Ür«fi 2 5 Mandolinemuziek 6.25 Vocaal concert door dr. Philip de la Corda 77 J? 'it Dansmuziek door de Cahrlv Gaudriot-jazzkapel. WARSCHAU. 1415 M. 3.55 Solisten- concert 7.20 Populaire Spaansche mu ziek 9.15 Gramofoonmuziek 9.35 ld. 10.25 Dansmuziek. BEROMUNSTER, 540 M. 5.20 Gramr foonmuziek 6.50 Romantische duetten voor sopraan en alt 7.50 Vroolijk pro gramma 8.30 Concert door de „Orchest- vereinigung Basel" o. 1. v. Rudolf Moser 9.35 Dansmuziek (gram.müz.). VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS WIJ Crisismodel 1933 „Open Tourer" Dublin Opinion Donderdagavond vonden te Antwerpen Inter nationale zwemwedstrijden plaats. Behalve door de op tournee zijnde Hongaren werd aan deze wedstrijden ook deelgenomen door Engel sche en Nederlandsche zwemmers. Daar de baanlengte in de inrichting, waar deze wed strijden gehouden werden, slechts 32 meter was, waren de nummers niet die, welke gewoonlijk Verzwommen werden. In het nummer 96 M. schoolslag behaalde onze landgenoot Kruythof van de R. Z. C. een mooi succes. Nadat de Hongaar Mezey aan vankelijk de leiding had gehad, haalde onze landgenoot bij de tweede en derde baan meer en meer in en won ten slotte op schitterende wijze. In plaats van Scheffer van D. J. K. startte op den rugslag de Haarlemmer v. d. Meer, die derde werd. Mooi werd op den vrijen slag tweede achter Szegely. De resultaten waren als volgt: 96 M. vrije slag: 1. Szegely, Hongarije, 59 3/5 sec. 2. Mooi, Nederland, 1 min. 4/5 sec. 3. Isselé, België, i min. I 1/5 sec. 96 M. rugslag: 1. Besford, Engeland, 1 min. 10 sec. 2. Naggy, Hongarije, 1 min. 12 sec. 3. v, d. Meer, Nederland, 1 min. 15 3/5 sec. 4. Kint, België. 96 M. schoolslag: 1. Kruythof, Nederland, 1 min. 16 4/5 sec. 2. Mezey, Hongarije, 1 min. 18 sec. 3. Smets, België, 1 min. 18 4/5 sec. 4. Van Camp, België, 1 min. 19 sec. 3 maal 64 M. wisselslag estafette: 1. Honga rije met Naggy-Kancszey en Szegely, 2 min. 8 4/5 sec. 2. Nederland (v. d. MeerKruythof en Mooi) 2 min. 13 sec. 3. België (Antwerpsche Zwemclub), 2 min. 14 4/5 sec. Waterpolo: BelgiëHongarije 43 (rust 33). Op 1 Juli te Düsseldorf De Düsseldorfer Zwemclub 1909 heeft in ver band met haar zilveren jubileum de organisatie op zich genomen van den landenwedstrijd Duitschland—Nederland, welke op l' Juli a.s. wordt gespeeld. De ontmoeting, welke plaats vindt in het Rheinstadion, zal het slot vormen van een tê houden „Volkssportweek". Het plan bestaat de match te zetten in het kader van een belangrijk internationaal wed strijdprogramma. Uitgenoodigd zullen worden de Rotterdamsche Dames Zwemclub, de zwemclub Nixe te Charlottenburg, de zwemvereeniging Maagdenburg '96, de Bremensche Zwembond en een aantal der beste zwemmers van West-Duit- sche vereenigingen. Gemeld wordt, dat te Den Haag is aangegaan een maatschappij tot vorming van een N. V. ter bevordering van de beroepsvoetbalsport ln Nederland, onder den naam van: „Eerste Neder landsche maatschappij ter bevordering van de beroepsvoetbalsport N. V. I. O." (Ingezonden Mededeeling) „Ik ben getrouwd en moeder van twee kinde ren. Stumperds; als ze van school thuiskwamen moesten ze altijd erg stil zijn vanwege mijn gevoelig hoofd. Ik leed Voortdurend heel erg aan hoofdpijn en zenuwachtigheid. Ik probeer de allerlei medicijnen, maar niets hielp me inderdaad werd het steeds erger. "Het minste geluid kon ik niet meer verdragen. Drie jaar geleden begon ik voor 't eerst Kruschen Salts te gebruiken. Nu kan ik weer werken en ben altijd opgeruimd en vroolijk. Verscheidene men? schen lachten me uit toen ik hun vertelde wat ik ging innemen zelfs mijn eigen zuster maar toen ze zagen hoe ik veranderd was, wa ren ze verstomd en nu nemen ze zelf ook Kru schen Salts. Ik heb het honderden menschen aanbevolen gedurende de laatste jaren, want ik vind het een prachtig middel, vooral voor vrouwen als ikzelf; tusschen de 40 en 50, Het is een wonder. Ik neem Kruschen 's morgens in mijn eerste kop thee en zou het nooit willen missen. Onlangs heb ik eens een tijd lang geen Kruschen gehad en ik was dezelfde vrouw niet meer."Mevr. M. D. te L. Zoovele kwalen waaraan men lijdt en hoofdpijn is wel de meest voorkomende klacht kunnen meestal worden teruggebracht tot één en dezelfde oorzaak; traagheid der inwen dige organen. Wanneer de afvoerorganen on voldoende werken, blijven steeds afvalstoffen in het lichaam achter, welke het bloed onzuiver maken en de algeheele gezondheidstoestand kunnen schaden. De „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts zal uw afvoerorganen tot beter werking aansporen en zoodoende steeds Inwen dig zuiver houden. Kruschen Salts zal u naar lichaam en geest verfrisschen en verjongen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbèlasting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. Van Nievelt Goudriaan heeft op de aan- deelen Ver. Nederl. Scheepvaart Mij. f 300.000 en in verband met de geringe winstkansen op het aandeelenbezit 800.000 afgeschreven. Voorts werd het raadzaam geacht een afschrijvings-reserve van 700.000 in het leven te roepen en de uit geputte reserve met 150.000 te doteeren. Het onverdeeld saldo bedraagt 21.539. Jj: De eerste Nederl. Scheepsverband Mij. boekte over 1933 een winstsaldo van f 511.575 tegen f 1.20 millioen het vorig jaar, waar van 50.3968 (v.j. f 1.19 mill.) zal worden toegevoegd aan de crisis-reserve. Op de vol gestorte aandeelen zal f 2102 (v.j. f 1778) worden uitgekeerd De Nederl. Dok Mij. leed in 1933 een ver lies van 162.841 tegen 150.000 in 1932. De Nederl. Hypotheekbank Veendam boekte in 1933 een winst van f 416.100 tegen f 407.100 het vorig jaar. De Javasche Cultuur Mij. leed in 1933 een verlies van f 623.386 tegen f 887.420 het vo rig jaar, wegens verdere vermindering der exploitatie-uitgaven. Niettemin heeft de inkrimping van het bedrijf nog buitenge wone uitgaven gevorderd. Het N.I.V.A.S.-fonds heeft in Maart j.l. aan ontslagen werknemers in de suiker industrie uitgekeerd: aan 472 Europeanen een bedrag van f 26.698 en aan 5148 in- heemschen f 10.296. De Lever Bros heeft in 1933 haar lang- loopende verplichtingen met 1.357.174 ge reduceerd. De dienst der obligatieleentngen verminderde met 50.000 De kapitaalsuit gaven bedroegen 1.09 mill., welke werden gefinancierd uit de afschrijvingen tot een totaal bedrag van 1.698.000. De goudproductie van de „Kilo Moto" bedroeg in het eerste kwartaal 1630 hg. 461 gr., hetgeen een stijging aangeeft van 218 hg. 224 gr. vergeleken bij het eerste kwar taal van 1933. Volgens verklaring van den president commissaris van de „Sofina" is het divi dend, dat een bedrag vergt van fr. 80 mil lioen, ruimschoots verdiend. De Japansche katoen-industrie heeft bij na geheel bezit genomen van de katoen markt op Malakka. Niet minder dan 74 pCt. van den totalen invoer van katoenen goede ren kwam in 1933 uit Japan, bevattende 98 millioen yards, terwijl door Engeland slechts 18 mill, yards werd ingevoerd. De goudvoorraad bij de Fransche Bank toont in de afgeloopen week een verdere vermeerdering aan van fr. 152 millioen. De ze vermeerdering wordt voornamelijk toege schreven aan verkoopen van gehamsterd goud door particulieren. In Fransche financieele kringen wordt beweerd, dat, indien het den minister ge lukt, de geldmarkt gedurende meerdere maanden op adem te brengen, niets meer een langdurige vaste stemming voor Fran sche Staatsfondsen in den weg staat. js t De rubber-uitvoer van Java en Madoera bedroeg in Maart j.l. 8799 tons van 1000 K.G. tegen 6815 tons in Februari. De prijsverlaging van kunstzijde door de Industrial Rayon Co. wordt niet door an dere groote producenten gevolgd en een al gemeene prijsverlaging wordt niet waar schijnlijk geacht. Alle Amerikaansche kunstzijdefabrikanten hebben de code-autoriteiten verzocht, aan generaal Johnson vergunning te vragen, om voor één week de bedrijven te sluiten, ten einde de bovenmatige voorraden, waarmede de markt thans is overstroomd, te redu- ceeren. De Duitsche goud-uitvoer bedroeg in t eerste kwartaal M. 256.2 millioen en de in voer M. 111.2 mill. Over het géheéle vorige jaar zijn de bedragen respectievelijk M. 439 millioen en M. 132 millioen. Sf De Standard Brands boekte in het eerste kwartaal een winst van 0,33 per gewoon aandeel tegen 0.23 het vorig jaar, De net to-ontvangsten beliepen 4.30 mill, tegen 3.18 millioen. De Cities Service behaalde in het eerste kwartaal een winst van 2.80 mill, tegen 631.017 in hetzelfde tijdvak van 1932. De Republic Steel boekte het eerste kwar taal een netto-verlies van 58.000 tegen 2.52 mill, het vorig jaar. De Cons. Gas Co. of New-York verlaagde het kwartaal-dividend van 3A tot dis gevolg van de verhoogde belastingen en in verband met het verzoek van de Public Service commisie, tot verlaging van den gasprijs met 6 pCt. De winst bedroeg in 1933 2.99 per aandeel tegen 3.80 het vorig jaar. De Bethl. Steel Corp. leed in het eerste kwartaal een netto-verlies van 902.000 te gen 5.45 mill, in het eerste kwartaal 1933. Öp 31 Maart bedroegen de bestellingen 76.34 mill tegen 67.68 mill, in December 1933 en 38.33 in Maart 1933. In het vierde kwartaal 1933 bedroeg de winst 630.000. Na een bijzonder onderzoek zal door Roosevelt een verlaging van de cigaretten- belasting worden voorgesteld van 40 pCt. Bij de acht belangrijkste Amerik. staal producenten werd de staalprijs in één week met 3.29 per ton verhoogd. De Shell Union boekte in 1933 een exploi tatieverlies van 5.25 milltegen 4.28 mill, het vorig jaar. De Nira-code verplichtte haar 5650 man personeel aan te nemen en 33 millioen vaten ruwe-olie te koopen van andere mijen, hoewel haar eigen productie meer dan voldoende was. De exploitatie-winst van de Chic. Mil waukee beliep in Maart 862.867 tegen een deficit van 205.232 het vorig jaar; die der Northern Pac. 774.711 tegen een deficit van 498.251 en die der Chic. Northwestern 576.187 tegen 564.641. Sedert de opheffing van het drankverbod in de Ver. Staten is uit het buitenland meer dan 22 millioen aan alcohol, likeuren en wijn ingevoerd. De grootste hoeveelheid kwam uit Engeland en Canada. De Am. Senaat zond aan het Huis van Afgevaardigden de wet, waarbij de Refice wordt gemachtigd, een bank op te richten, welke den buitenlandschen handel zal fi nancieren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6