HET NEW YORK VAN DEN BLAUWEN ADELAAR Japans Monroeleer Italië's laatste parlement geopend Het nieuws van heden JONG NIEUW LEVEN OP FITH AVENUE HERDERLIJK SCHRIJVEN VAN MGR. CASPAR TROONREDE VAN KONING VICTOR EMMANUEL Nieuw Spaansch kabinet DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51-TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITCEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 ZONDAG 29 APRIL 1934 Ochtendblad De crisis is practisch ten einde! Mrs. Vanderbilt heeft reeds nieuwe gordijnen gekocht „The big bad wolf" ,- Marc Chadourne, met wien onze le- zers reeds een bioscoopvoorstelling Ji in het „Central Theatre" te New-York i' bijwoonden, verzoekt hun thans hem te vergezellen op een wandeling door Jiie hoofdstad der Vereenigde Staten. De film „Het eerste jaar van Roose velt's bewind" gaf een overzicht van het werken en streven van Amerika's onvermoeiden president en vormde, om zoo te zeggen de „theorie." Op straat, loopende langs de banken, de hotels, de kleine winkels, de dure hui zen der millionnairs, de café's, de theaters, zullen we de „practijk" aan schouwen van het New-York waar over de Blauwe Adelaar waakt. De verklaring, die zooveel opzien heeft gebaard bestaat officieel niet Het WeeriiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ mul De Aartsbisschop van Paderborn waarschuwt tegen het nieuwe Duitsche heidendom Oproep tot de jeugd OPENLUCHTTHEATER TE HEIDELBERG Bij den „Heiligen Berg" te Heidelberg is een groot openlucht-theater gebouwd dat op 15 Juli e.k. tijdens de „Reichsfestspiele" zal worden ingewijd De transferconferentie De tweede dag Hoewel de toestand moeilijk is, gaat de weg der Italiaansche actie opwaarts Gouden standaard ge handhaafd Koning Victor Emmanuel in gezelschap van Mussolini Recardo Samper minister-president Een merkwaardig artikel Saarbrücker Landeszeitung orgaan van het Duitsche Front Roosevelt en de ont wapening Barthou uit Praag ver trokken DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Wees standvastig... Dit vermaan van den Apostel moet ons in de dagen tusschen Paschen en Hemelvaart voor den geest komen. De Verrijzenis leidde tot de Hemel vaart waarna Christus, door den H. Geest te zenden de stichting Zijner Kerk voltooide op Pinksteren. De les dezer dagen is de standvas tigheid. We hébben de verrijzenis gevierd. Kan na onze eigene herrijzenis van den Paaschtijd ook rustig de hemel vaart worden afgewacht? Zijn we nog bereid? Standvastigheid is een deugd die we moeten nastreven. Standvastigheid in Gods vriendschap stélt in het leven zulk een gerustheid als fundament aan alle handelingen. Wat ons ook overkome, indien we vol vertrouwen de hemelvaart tegemoet zien is de herrijzenis niet vergeefs geweest. Zij standvastig. De spellingkwestie Besprekingen zijn gevoerd met Belgische vertegenwoordigers ACCOUNTANTSKANTOOR P. A. M. KAT NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18720 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Ergens hoog op een wolkenkrabber teekenen duizenden electrische lam pen den Blauwen Adelaar en Roose velt's devies: „We do our part". En ik moet denken aan andere mannen en andere emblemen. Stalin met zijn ster, Mussolini met zijn lictoren-bun del. Hun leer is verschillend, maar hun krachtsinspanning is dezelfde. Zij staan naast elkaar met een zelfden sterken wil, met een zelfde vertrou wen. Roosevelt de empirist, Roosevelt de opportunist, Roosevelt heeft geen bepaalde leer. Maar is Stalin ook niet een empirist? Roosevelt houdt van de massa, Roosevelt zoekt de massa. Eij werkt voor de masSa tot schade dergenen, die hij als zijn vijanden beschouwt de mannen van Wallstreet. Maar wanneer dit zoo te pas komt, werkt hij ook tegen de massa. Zal hij slagen? De kritiek spaart hem niet. Er vormt zich een oppositie. En er komen klachten: de belastingen beginnen zwaar te wegen; gisteren zond hij in storm de militaire vliegers uit om den post dienst te verzorgen en daarvoor haalde hij met een enkele handbeweging een streep door de contracten met de particuliere luchtvaartmaatschappij en. Maar maken we een wandeling en openen we goed onze oogen. De Blauwe Adelaar is overal. Zoowel in de meest luxueuze étalages van Fifth Avenue als achter de ramen van het kleinste joodsche kleermakertje van de Bowery. „We do our part". Het motto en den vogel met zijn sterke klauwen, .k vind ze overal, blauw en wit op rood schild, zoowel in de halls der hotels als in de dure café's. bij de drogisten en tusschen de flacons en pruiken der „beauty parlors" Teeken van eenheid in streven, in wil, in beterschap. Onderpand schijnt het van succes. Er is echter meer dat misschien minder in het oog springt, maar met des te grootere ze kerheid op welslagen wijst. Keeren wij terug naar Fifth Avenue en volgen wij aan de zijde van een betrouwbaren gids de sporen van het algemeen herstel. Daar zijn dan allereerst de zeer dure wonin gen met haar Victoriaansche portieken. Ei staan er heel wat leeg en te koop. Wie had dat een jaar geleden kunnen denken! Hier en nog meer in Park Avenue zijn verschillende van die groote huizen in tweeën en zelfs in appartemen ten verhuurd. Deze appartementen zijn bijna allemaal bewoond. Het groote, mooie, oude huis van Mrs. Van derbilt, dat jaren lang de voorbijgangers een stel verschoten gordijnen liet zien, heeft tot groote voldoening cier New-Yorksche journalis ten zijn vensters een beetje opgeknapt. „De crisis", schrijven enze collega's, „is practisch voorbij. Mrs. Vanderbilt heeft reeds nieuwe gordijnen gekocht." De aannemers krijgen weer werk. Het ver trouwen der zakenmenschen is in zooverre te ruggekeerd, dat zij weer geld in hun onderne mingen durven steken. Het getal van de ver lichte vensters der vier-en-zestig verdiepingen van „Radio City" vermeerdert. Het „Empire State" is niet meer de doode berg met leven- looze vensters, welke het een jaar geleden nog schijnt geweest te zijn. Er wordt weer gebouwd. Theaters en hotels toonen een nieuw leven Volgens de kritiek heeft New-York van den winter het mooiste seizoen der laatste jaren gehad. Lily Pons deed heel Manhattan uit- loopen. De opera en de symphonische orkesten die door hun rijke Maecenassen niet meer on derhouden konden worden, hebben belangrijke openbare fondsen gevraagd en verkregen in ruil voor de uitzending per radio van hun concer ten. Duizenden luisteraars schrijven dankbetui gingen. De dood der „speak easy's" de geheime kroegen uit de vervlogen dagen der droogleg ging, deed het publiek weer stroomen naar hon derden hotels en duizenden restaurants. Wat de mooie winkels van Fifth Avenue be treft, er staan er nog leeg, maar dat worden er steeds minder. Enkele, die al te exclusiel waren en slechts een paar handschoenen of een enkelen hoed in de vitrine plaatsten, zijn verdwenen ten gunste der groote magazijnen, welke, naar zij zelf verzekeren, hun omzetcijfer maandelijks vooruit zien gaan. Natuurlijk kwam de opleving van den handel niet zonder offers, men zie, bij voorbeeld, maar eens naar de prij zen. B. Altan Co., een zaak die zoo deftig was dat er, evenals bij de bank van Morgan geen naam op den gevel stond, heeft er genoe gen mee moeten nemen zich terug te trekken Maar de plakkaten, die tot enkele maanden terug zoo vele zaken-in-liquidatie ontsierden zijn verdwenen. „Dynamic clearance" stond er op. Thans leest men in dezelfde étalages: „We do our part." En dan de „night clubs", de ontelbare kleine VWA".V.V.V.V%V.VW/AV.V^.VV.1 nachtcafé's. Het is nog geen jaar geleden dat daar bittere vermoeide stemmen met ruw ac cent de liedjes zongen van de crisis: „Brother, can you spare a dime" of „Whaddya got to lose". Er klonken de meest lugubere refreinen- „Hi-ho, lackaday Whaddya got to lose" En dan dit dat met zijn wilde muziek en dol rhythme de radeloozen tot wanhoop dreef: „No more money in the bank, No cute baby we can spank, What's to do about it? Let's put out the light and go to sleep." Thans zingen de nachtelijke boemelaars van ganscher harte heel andere liedjes. En het meest opmerkelijke daarvan is de „schlager" der kleine symphonie: „Who's afraid of the big bad wolf?" Wie is er bang voor den grooten, stouten wolf? Dit is het lied van de beterschap, van de opleving, van den moed. Al het andere is vergeten. Het weerzinwekkende spook der revolutie heeft lang genoeg rond gewaard. Niemand is er meer bang voor den honger dood. De Blauwe Adelaar waakt. Wie kan er nog bang zijn voor den groo ten, stouten wolfder crisis? MARC CHADOURNE (Nadruk verboden) TOKIO, 28 April. De Japansche minister van Buitenlandsche Zaken heeft verklaard, dat de verklaring omtrent de Japansche „Monroe leer", die zooveel opzien heeft verwekt, offi cieel niet bestaat. De richtlijnen der Japansche politiek zijn veeleer neergelegd in de verkla ring, die drie dagen later is afgelegd. De ambassadeurs van Engeland en Vereenig de Staten hebben schriftelijke mededeelingen in dezen zin ontvangen. Het betreft hier dus een antwoord op de vriendschappelijke diplo matieke stap, die door Engeland en de Ver eenigde Staten is gedaan. Verwachting: Zwakke tot matigen wind uit oostelijke richtingen, afnemende be- j| wolking, droog weer behoudens onweers- kans, zachter. jE Nachtvorstverwachting: waarschijnlijk 5 geen nachtvorst van Zaterdag op Zondag. 5= Verdere vooruitzichten: langzamerhand warmer. Heden Zondag 29 April wordt in alle kerken van het Aartsbisdom Paderborn een herderlijk schrijven van Aartsbisschop Caspar voorgele zen, waarin de Kerkvorst enkele gewichtige problemen van onzen tijd behandelt. Naar aan leiding van de bekende Paaschboodschap, die de H. Vader heeft gezonden aan de Duitsche jeugd, betuigt de Aartsbisschop zijn geloovigen en in het bijzonder de opgeroeiende jeugd zijn erkentelijkheid voor den moed, trouw en stand vastigheid die zij getoond hebben in den strijd voor de organisaties, die door het Concordaat beschermd worden. De Aartsbisschop vermaant hen opnieuw den strijd aan te binden onder het parool: „Voor het Koninkrijk van Chris tus" en de gelofte „Trouw aan Christus in le ven en dood". Evenals de H. Vader legt de Kerkvorst er den nadruk op dat deze gelofte op geen enkele wij ze het Duitsche volk of de volksgemeenschap bedreigt. De woorden des Pausen kunnen niet luid ge noeg over het geheele land worden uitgedra gen, opdat er eindelijk een einde kome aan de spanning en tegenstelling in de Duitsche jeugd organisaties die volgens onze meening alleen is ontstaan, doordat men zich een verkeerde voorstelling heeft gevormd van de opvattingen, die bij de Katholieke Jeugd heerschen omtrent het Vaderland, en opdat er ook eindelijk een einde kome aan de onbetamelijke verdachtma kingen en aanslagen, waaraan de K. J. V. bloot staat." De Kerkvorst prijst vervolgens allen, die be langeloos opkomen voor het welzijn der Katho lieke Jeugd. Hierna richt de Opperherder tot alle katho lieke ouders het nadrukkelijk verzoek: „Hun zonen en dochters te laten aansluiten bij de Katholieke organisaties en deze organisaties geestelijk en materieel te steunen." In aansluiting aan de woorden van den H. Vader, waarmee deze waarschuwt tegen de ver leidelijke en dreigende propaganda voor een nieuwe wereldbeschouwing, die u afrukt van Christus en naar het heidendom voert, wijdt de Aartsbisschop vervolgens uit over de pogin gen tot stichting van een zoogenaamd Duitsch geloof, een nieuwe religie op grond van bloed en ras, een soort echt Duitsch geloof voor het Duitsche ras. In dezen godsdienst is evenwel, zooals uit de talrijke schriftelijke en mondelin ge uitingen van de voornaamste propagandis ten duidelijk blijkt, geen plaats meer voor Christus, het Christendom of de Kerk. Onze hand verzet zich om hier een uiteen zetting neer te schrijven over de nieuw-heiden- sche ideeën omtrent God, de geestelijk zedelij ke wereldorde, de schepping der wereld, de zondenval, de erfzonde, de verlossing van het ,„:,s menschdom en den Verlosser Jezus Christus, het door Hem volbrachte verlossingswerk, zijn kerk, de H. Sacramenten enz. Hoe nauwkeuriger men het nieuw-heidendom bestudeert, des te dui delijker blijkt, dat het alle natuurlijke openba ringen loochent en daarom principieel in strijd is met het wezen van het Christendom. Om trent onze houding tegenover het nieuw-hei dendom is dus geen twijfel mogelijk. Wij zul len het met alle kracht bestrijden. Met groote vreugde en innige dankbaarheid namen wij kennis van de redevoering waarin de Rijkskanselier namens de Rijksregeering verklaart, dat het werk der vernieuwing van ons volk in vriendschap met de kerk zou wor den gebouwd op den rotsgrond van het Chris telijk geloof. Deze verklaring van den hoogsten vertegen woordiger der Duitsche Regeering is ons hei lig. Eensgezind willen wij met hem samenwer ken om de Nationale wedergeboorte van het Duitsche volk in christelijken en Nationalen zin te bevorderen. De wereldlijke autoriteiten schenden echter telkenmale het gezag. Wij Bisschoppen en priesters vormen teza men met het Katholieke volk een gesloten een heid. Wij staan op den rotsgrond van ons ge loof. waarvan wij geen vingerbreed zullen prijs geven. Wie twijfelt aan onzen eerlijken wil om mee te werken aan het welzijn van het Duitsche volk en dén Duitschen staat, beleedigt ons en levert het afdoende bewijs, dat hij de diepere beteekenis van het woord „Volksgemeenschap" niet heeft begrepen en ook de middelen niet kent, die inderdaad ons volk zullen maken tot een eensgezind gezin van broeders en zusters. BERLIJN, 28 April. (D.N.B.) De conferentie tusschen de vertegenwoordigers van de schuld- eischers van Duitschland op langen en op midden-langen termijn en de vertegenwoordi gers van de Rijksbank is hedenmorgen te 11 uur gehouden. De besprekingen over de ver schillende zijden van het transferprohleem wer den voortgezet. De volgende zitting wordt ge houden op Maandag 30 April, des morgeus te 11 uur. De beide subcommissies hebben haar arbeid in den middag voortgezet. ROME, 28 April. (Reuter) In tegenwoordig heid der koninklijke familie, van alle leden der regeering, van die der Kamer en van den Senaat, en voor geheel gevulde tribunes, is hedenochtend de 29e zittingsperiode der Itali aansche Kamer plechtig geopend. Koning Victor-Emmanuel hield de Troon rede, waaraan wij het volgende ontleenen. Bij het inwijden van de 28e wetgevende periode, den 20 April 1929, het zevende fas cistische jaar, betoogde ik dat in de moderne maatschappij de actie van den staat niet ter zijde van die van het sociale leven kan blijven staan. Italië is op dit gebied zijn tijd vooruit geweest, want het wachtte niet op de wereld crisis, welke in den herfst van 1929 uitbrak om tezamen met de actie van den staat de economische krachten te disciplineeren. Door de crisis gedwongen volgden verscheiden staten het voorbeeld van Italië ofschoon met andere middelen. Het was duidelijk dat de-nieuw opge legde taak niet kon nalaten te leiden naar wij zigingen in de constitutioneele orde; wijzigin gen. die het Italiaansche volk aanvaardde door het indrukwekkende plebisciet op 25 Maart j.l. De buitenlandsche politiek mijner regeering zal in de komende jaren worden gevoerd volgens de richtlijnen, die de historische, geografische en geestelijke positie der Italiaansche natie vertegenwoordigen. Italië gaf en zal geven al zijn krachten om een oplossing te vinden voor de meest urgente vraagstukken in verband met Europa en de geheele wereld. Met algeheele samenwerking der natie zal Italië op vredelievende wijze zijn koloniën verder tot ontwikkeling brengen. Wat de binnenlandsche politiek betreft zijn Gezag, Orde en Recht de fundamenteele bases voor het geheele land, welks orde niet zal worden verstoord niet alleen omdat dit iaatste wordt gewaarborgd door de staatkundige en militaire machten, maar ook omdat de open bare orde een moreele orde is geworden, d.w.z.: een aanhangen van een steeds conscientieuser discipline door het geheele volk. De eendracht tusschen de burgerlijke en godsdienstige mach ten wordt krachtiger, zooals nog bleek bij de laatste kerkelijke feesten. Z. M. sprak vervolgens over de rechtspraak, herinnerde aan de jongste maatregelen op dit gebied en aan de afneming van de criminali teit, welke afneming niet alleen aan strenge wetten doch ook aan de opvoeding van het volk was te danken. Daarna was het onderwijs aan de orde; de koning weidde uit over de gelukkige resultaten ervan en verklaarde dat naast schoolonderwijs noodig was physieke opvoeding, leidende tot het vormen van gezonde en wakkere Italianen die tegen alle moeilijkheden bestand zouden zijn. Wat den grootschen arbeid van den binnen- landschen opbouw betreft, verklaarde de Koning oprecht den vrede te wenschen voor Italië en voor Europa gedurende een zoo lang mogelijk tijdperk. Maar de hoogste waarborg voor dien vrede bestond uit de doeltreffendheid van Italië's gewapende machten. Het oorlogsmateriaal moet worden vernieuwd en wat qualiteit betreft tot het hoogst bereik bare worden opgevoerd. Sprekende over Italië's financieele politiek zeide de Koning, dat het noodzakelijk was om de begrooting in evenwicht té brengen, waarvan het lot zoowel van de openbare als particuliere financiën afhankelijk is en welke gebaseerd is en niet anders kan zijn dan op den gouden standaard. De regeering zal in samenwerking met het parlement alle andere problemen van admini stratief, commercieel, industrieel karakter onder de oogen zien. „Hoewel de toestanden moeilijk zijn, zie ik toch tot mijn groote voldoening," eindigde de Koning, „dat de weg van de Italiaansche natie opwaarts gaat. Deze weg zal altijd Dlijven stijgen en zal naar een steeds grootere bestem ming voeren." MADRID, 28 April. (Reuter.) De Spaansche kabinetsformateur Ricardo Samper is er in ge slaagd een ministerie te vormen. De president der Republiek Zamora heeft zijn goedkeuring gehecht aan de lijst van ministers, die er als volgt uitziet: Ricardo Samper (Rad.), minister-president; Pita Romero (Onafh.), minister van Buitenl. Zaken; Salazar Alonso (Rad.), minister van Binnenl. Zaken; Hidalgo (Rad.), minister van Oorlog; Marrago (Rad.), minister van Finan ciën; Cirillo del Rio (Progressief), minister van Landbouw; Iranzo (Onafh.), minister var. Han del en Nijverheid; Rocha (Rad.), minister van Marine; Cid (Agrariër), minister van Water staat; Villaloaos (Lib. dem.), minister van On derwijs; Cantos Figuerola (Rad.), minister van Justitie: Guerra del Rio (Rad.), minister van Openbare Werken; Estadella (Rad.), minister van Arbeid. SAARBRUECKEN, 28 April. De katholieke „Saarbruecker Landeszeitung" schrijft, dat zij thans volkomen bewust een orgaan van het Duitsche Front is. Zij zal altijd op de bres staan voor de toevoeging van het Saargebied aan Duitschiand, ook. wanneer men zou moe ten vreezen, dat men na de hereeniging schade aan persoon en bezit zou lijden. Wij kunnen eenvoudig niet anders handelen zoo schrijft het blad want wij zijn vleesch van het Duit sche vleesch. bloed van het Duitsche bloed. De tusschen de Duitsche regeering en het Vaticaan hangende onderhandelingen hebben tot doel, de wrijving tusschen NSDAP en Ka tholieke Kerk uit de wereld te helpen. Het is te hopen, dat deze onderhandelingen weldra tot een wederzijds bevredigende oplossing mo gen leiden. W weten, aldus het blad, dat de houding der „Saarbruecker Landeszeitung" de volle her haaldelijk geuite instemming beeft der Duit sche bisschoppen en vooral van onzen eigen bisschop. De wil van onzen bisschop zal in alle godsdienstige vraagstukken steeds en in alle opzichten onze leidraad zijn. Wij zijn niet van plan ons te laten beïnvloeden door het markt- schreeuwerige misbruik, dat sommige bladen uit het Saargebied van den kath. godsdienst maken. Geen enkele krant, onder welken naam en met welk programma zij ook verschijnt, heeft het recht om zich katholiek te noemen, wanneer zij daartoe niet door haar geestelijken Opperherder gemachtigd is. De „Saarbruecker Landeszeitung" heeft slechts één parool: Voor Kerk en Vaderland. BERLIJN. 28 April. De leider van het Duit sche Arbeiosfront heeft er de aandacht op ge vestigd, dat leden van andere beroepsorgani saties, speciaal van confessioneele arbeiders- en gezellenorganisaties geen lid van het Duit sche Arbeidsfront kunnen zijn. In een derge lijk geval moet het lidmaatschap van het Duit sche Arbeidsfront onmiddellijk worden opge zegd. WASHINGTON, 28 April. President Roosevelt toont veel belangstelling voor den stand der ontwapeningsbesprekingen. De kwesties, die hij Vrijdag heeft besproken met Huil en Norman Davis, zal hij heden opnieuw en uitvoerig met de beide genoemde staatslieden bestudeeren, in de hoop, dat klaarheid kan worden gebracht in de vraag, hoe Amerika kan bijdragen tot het tot stand komen Van een compromis. PRAAG, 28 April. (Reuter) De Fransche minister van Buitenlandsche Zaken, Barthou. is vanmorgen na een verblijf van twee dagen uit Praag vertrokken. Italië's parlement geopend; troonrede van koning Victor Emmanuel. Een merkwaardig artikel van de Saarbruecker Landeszeitung. Nieuw kabinet in Spanje; Samper premier. Belangrijk Herderlijk schrijven van den Aarts bisschop van Paderborn, dat heden van den kansel zal worden voorgelezen. De krach der soc. Bank van den Arbeid. Ook de stad Antwerpen gedupeerd. De Koelnische Volkszeitung van 29 April tot 7 Mei verboden. Manchester City wint den Engelschen Cup. Nederland zal deelnemen aan de tentoonstel ling te Brussel in 1935. De onderzeeërs K XIV en K XV zijn te Soe ra ba ja aangekomen. Nieuwe erupties van den „Merapi". Maandag zal dr. Willem Mengelberg in Den Haag gehuldigd worden. Aan F. M. L. baron van Geen is eervol ontslag verleend als particulier secretaris van H. M. de Koningin. In zijn plaats is benoemd C. S. Sisma baron van Heemstra. Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot tegengaan van lintbebouwing- In Den Haag is de jaarvergadering gehouden van de Kon. Ned.Ver. voor Luchtvaart. Groote brand te Willemstad. Over de spellingvereenvoudiging heeft een be spreking plaats gehad met Belgische vertegen woordigers. Op 26 dezer heeft in het Kabinet van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen een bespreking plaats gehad van de aanhangige plannen betreffende spellingver eenvoudiging. Met de leden der door den Mi nister ingestelde Commissie hebben daaraan deelgenomen de Belgische Gezant, de heer Mas- kens, de gezantschaps-attaché, de heer Baert, en prof. Verdeyen, hoogleeraar aan de Univer siteit te Luik, die daartoe met een bijzondere opdracht van den Belgischen Minister van On derwijs was belast. De bespreking van de gemeenschappelijke be langen van Nederland en België op dit gebied is daarbij gevoerd in hartelijke verstandhouding en in de grootste overeenstemming. Amstelkade 127 - Amsterdam - Telefoon 90696 zal na 1 Mei 1934 gevestigd zijn: OOSTERPARK 19 - AMSTERDAM - TEL. 53931 Stand op Zondag 1 uur v.m.: 755 Vorige stand: 752

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1