De Belgen met 4-2 geklopt Spannende wedstrijd in de Scheldestad ft* In vijf minuten scoorde de Nederlandsche voorhoede drie doelpunten door Smit, Bakhuijs en Vente UITSTEKEND SPEL NA EEN WEIFELEND BEGIN CADENA VAN DE WEVER IN FRAAIEN VORM BAKHUIJS OP SCHOT BELGIE-HOLLAND SPEL! MAANDAG 30 APRIL 1934 Voor de rust wist geen van beide ploegen het net te vinden Hollandsche invasie in Antwerpen Een slecht begin, dat niet zoo slim bleek HANDEL IN KAARTEN De elftallen PllWm% Het uiterst nuttige spel van Smit troJc ook nu weer de aandacht ■niiiiiiiiiiiniiiiiiiinimiiinniiiiiiiiiiiiiniimiiininiïïiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiinniiiiiiiiiiinH DE STRIJD OM DEN BAL ééëIé Van de Weyer, de uitstekende Belgische doelman, in actie bij Een gevaarlijken aanval der Oranjehemden De tweede helft België neemt de leiding De gelijkmaker Een veilige voorsprong Succes voor België De beslissing HONGARIJE—BULGARIJE 4—1 De Hongaren naar Italië ROEMENIË—JOEGO-SLAVIË 2—1 Door hun beter doelgemiddelde dan de Ieren, zullen ook onze Zuiderburen naar Italië gaan Vóór den wedstrijd werd op de Keyzerlei druk handel gedreven in plaatskaarten Het debuut van Keizer Ook de Roemenen naar Italië West-Duitschland- 6—1 -Luxemburg Tsj echo-SlowakijeHongarije (reserveteams) 22 Nieuw Duitsch record 100 M. rugslag voor dames Holland weer vooraan in Holland steeds vooraan UIT DE SPORTWERELD QHn; Antwerpen heeft wederom zijn Nederlandsche Invasie gehad! En hoe? Lange extra treinen met niets dan Nederlanders stoomen de Scheldestad binnen. Nederlanders passeeren in duizendtallen de grens. Er worden in de Sinjorenstad tal van records gebroken. Records met extra-treinen, met automobielen, records in de restaurants en een record aantal Nederlanders op en rond de De Keyserlei, waar op eiken Belg minstens tien bewoners van over den Moerdijk worden geteld. Velen zijn zonder kaarten gekomen. Heb ben het er maar op gewaagd en komen cen- slotte nog aan een plaats, al is het dan ook voor meer dan het dubbele van de gewone waarde. Overigens houdt de Antwerpsche recherche ditmaal een oogje in het zeil. Zij rekent tal rijke, op buit beluste opkoopers in, waardoor straks eenige plaatsen in het Deurne Stadion onbezet zullen blijven. Het autoverkeer in de stad laat als steeds min of meer te wenschen. Heelemaal de schuld van hen, die met de regeling zijn belast is dat niet, daar het Antwerpsche Stadion niet be paald op een gunstige ligging kan bogen. Het veld zelf is tegen half drie reeds on geveer geheel bezet. Fotografen zijn zoodoen de reeds lang voor den aanvang in de gelegen heid momenten te maken van het eerste- en zooveelste Nederlandsche doelpunt, met als eenige risico dat straks doelpunten achterwege blijven. Daaraan willen we echter voorloopig niet denken. Als de groote trek naar het veld in Deurne reeds een aanvang heeft genomen, zit het Ne- derlandsch elftal, dat zich in Rotterdam had geconcentreerd, nog in den trein. Daar is iets heel ernstigs aan het licht ge komen. Aanvoerder v. Heel's koffer is verdwenen. Vermoedelijk in Rotterdam in de taxi ge bleven. Goede raad is duur. Een shirt, broekje en kousen, dat is heel eenvoudig. Hoe komt echter onze captain aan schoenen; z ij n schoenen? De waarde van het vraagstuk wordt op de juiste wijze geschat. Boeljon legt beslag op een heele vliegmachine en laat de schoenen even in Rotterdam ophalen. Precies op tijd komt, ondanks deze vertra- traging, de Nederlandsche ploeg het veld in. Een goed 15000 Nederlanders zingen moedig ons volkslied mee. Even later komen de Belgen, waar bij de zwart-geel-roode supporters, zulks in strijd met hun volksaard, niet zoo'n luidruchtigheid aan den dag leggen. Scheidsrechter Rous, zoo van de cupfinal te rug, laat tossen. Nederland wint. De onderstaande ploegen stellen zich op. België Van de Weyer (Union St. Gilloise) Pappaert Smellinckx (Un. St. Gill.) (Un. St. Gill.) Peeraer Welkenhuyzen Claessens (Antwerp) (Un. St. Gill.) (Un. St. Gill.) Versyp Voorhoof Capelle Grimmonprez (F.G.Br.) (Liersche S.K.) (Stand.) (R.C.Gent) R. Ledent (Standard) Scheidsrechter Rous (Engeland) Mijnders Smit Bakhuijs Vente Wels (D.F.C).) (Haarlem) (Z.A.C.) (Nept.) (Unitas) Van Heel Anderiessen Pellikaan (Feijenoord, aanv.) (Ajax) (LONGA) Van Run Weber (P.S.V.) (A.D.O.) KEIZER (Ajax) Nederland Het begin is zenuwachtig. De Roode Duivels krijgen reeds in de tweede minuut een hoekschop te nemen, terwijl Hol land even later een vrijen trap te nemen krijgt wegens ongeoorloofd aanvallen tegen Backhuis. Even later maakt v. Heel freekick. Op en rond het veld is de stemming nerveus. De strijdgaa t gelijk op. Zoowel in den Belgi- iissi iS slii H Het Nederlandsche elftal heeft jj B gisteren te Antwerpen zijn reputatie j| 3 hoog gehouden. 3 In een spannenden wedstrijd wer- jj g den de Belgen op overtuigende jj jj wijze met 42 geklopt. m Na de rust, die met blanken stand J jj was ingegaan nam België de leiding. jj jj Spoedig hierop werd deze achter- jj stand, door drie Nederlandsche B jj doelpunten in vijf minuten gescoord Jj door Smit, Bakhuijs en Vente in jj jj een 31 voorsprong omgezet, g H België verkleinen daarop den achter- jj M stand maar vijf minuten voor het {j jj einde maakte Bakhuijs het vierde g jj Nederlandsche doelpunt. jj ■lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllii schen- als Hollandschen aanval zien we goede dingen doen. v. Run blijkt direct goed op dreef en in Keizer kunnen we vertrouwen stellen. Zeven minuten na den aanvang werkt Back huis zich door de Belgische verdediging heen, doch men wist hem nog op het laatste moment het schieten te beletten. Het spant geducht. De aantrekkelijkheid van het spel culmineert zich voor een belangrijk deel in de snelheid, waarmede de bal zich van doel tot doel beweegt. Technisch valt er ge noeg af te dingen en dit openbaart zich in het vrij onzuivere plaatsen, waaraan zoowel Belgen als Hollanders zich bezondigen. Een half uur na het begin kan men tot de conclusie komen dat de goals ditmaal niet zoo billijk zullen zijn. Op de Nederlandsche helft valt dit af te leiden door het goede werk van v. Rijn, Weber en niet te vergeten Keizer, terwijl aan den overkant de Belgen zoo fanatiek op den bal zitten, dat de Oranje-aanvallers dezen geen moment vrij krijgen. Pappaert komt ongelukkig met Backhuis in botsing en moet worden vervangen. Van Dessel (Liersche S. K.) neemt zijn plaats in. Met een onverminderd vuur wordt de strijd voortgezet. Van de Weyer is druk in actie bij een schot van Backhuis. Even later schiet Ledent hard in het zijnet, terwijl direct hierop Smit tegen de lat kopt, zonder dat één der overige Hol landsche aanvallers den springenden bal kan inschieten. Dan onderscheidt Van de Weyer zich weer bij een verraderlijk laag schot van Backhuis, dat de Belgische doelman uitstekend stopt. Holland is dan sterker. Aanval op aanval volgt op de Belgische veste. Een geweldige kogel van Backhuis, waarnaar Van de Weyer een wanhopigen sprong doet, komt van den paal in het veld terug. Het halve Deume-Stadion, maar dan ook minstens de helft, brult om een doelpunt. Van de Weyer is echter geweldig op areef. Een ontzettend hard schot, een werkelijk for- midabelen omhaal, van Backhuis, stopt deze keeper op verbluffende wijze. Steeds is het Belgische doel in de laatste mi nuten van de eerste helft in gevaar, doch onze tegenstanders verdedigen met den moed der wanhoop. Van de Weyer verricht wonderen en zoo komt het einde van het bijzonder spannen de eerste gedeelte met een blanken stand en is, ondanks het Nederlandsche overwicht, het resultaat dus nog onzeker. Even na 4 uur wordt de strijd hervat. .De oranje-mannen hebben nu iets het nadeel van den wind, hetgeen geen beletsel voor ze blijkt om den eersten aanval te ondernemen. Nadat deze onderbroken is krijgt Backhuis een kans, na een leelijken misser van een der Belgische verdedigers, doch het schot van den Zwollenaar faalt thans. De hervatting is veelbelovend. Versyp krijgt een kans en direct hierop Smit, maar alle duels eindigen in het voordeel der verdedigers. Vijf minuten na de hervatting speelt de Bel gische rechtshalf een bal uitstekend naar vo ren. Capelle krijgt het leder vrij. Keizer moet uitloopen, doch de Belgische midvoor is onzen doelman te vlug af en plaatst het leder in het Hollandsche doel (10). Beteekent dit doelpunt reeds een beslissing? Het zenuwachtige karakter van den strijd geeft reden tot een dergelijke veronderstelling. Het ziet er echter niet naar uit. Holland herneemt het offensief, waarbij Van de Weyer zijn zooveelste heldendaad verricht door een hard schot van Vente te stoppen. Intusschen verdedigen de Roode Duivels met man en macht. Men kan terecht zeggen dat er ook aan den anderen kant een doelpunt in de lucht hangt. Tien minuten na het Belgische succes komt dit. Wels zet voor. Backhuis laat den hoogen bal voor Smit gaan, die slechts twee passen behoeft te doen en een welgeplaatst schot te lossen om de partijen op gelijken voet te brengen (1X). Er heerscht thans onrust in de Belgische ver dediging. Nederland komt terug. Drie minuten later lost Backhuis een kogel, welke via den onderkant der lat, het Belgische doel op nieuw treft (21). Nederland is niet meer te houden. In de volgende minuten kogelt Smit van grooten afstand tegen de lat. Het leder komt terug bij Vente, die het nog juist in zijn bereik kan houden en dan weinig moeite heeft om Van de Weyer voor de derde maal te passeeren (31). Er speelt thans nog maar één elftal. Steeds is het Belgische doel onder vuur. Vente krijgt een prachtkans om den voor sprong te vergrooten uit een voorzet van Mijn den, doch schiet van korten afstand juist naast. veis schiet Grimmonprez in. Keizer weet den bal uit den hoek te slaan, doch Voorhoof is ter plaatse en schiet in de leege goal (32). Hiermede behoort tegelijk de Hollandsche su perioriteit tot het verleden. De Belgen voelen hun kans en weten met inspanning van al hun krachten het spel te verplaatsen. Anderiessen maakt tweemaal onnoodig hands, zonder dat dit ernstige gevolgen heeft. Spoedig is de Belgische overmacht echter ge stuit en gaat het spel weer gelijk op. Zes minuten voor het einde krijgt Backhuis den bal van v. Heel. Onze midvoor passeert handig zijn tegen standers en weet met een prachtig schot van grooten afstand den voorsprong weer te ver grooten (42). Dit beteekent de beslissing. De laatste minuten kampen twee vermoeide ploegen onversaagd om den stand nog te wij zigen, doch zij slagen hierin niet. Bij het eindsignaal is de stand onveranderd en als waardig slot van dezen fraaien middag heffen de Nederlanders nog eens het Wilhel mus aan. Dertigduizend toeschouwers hebben Zondag te Boedapest den wedstrijd HongarijeBul garije bijgewoond. De Hongaren gaven uitste kend technisch spel te zien, hoewel het him voor het vijandelijk doel aan schotvaardigheid ontbrak. Met de rust had Hongarije een 10 voorsprong. In de tweede helft voerde Hongarije den voorsprong op. Het eenige Bulgaarsche doel punt was het resultaat van een thriughpass van den linkshalf. De eindstand was 41 voor de gastheeren. De Hongaren zullen derhalve in Rome van de partij zijn. In een periode, waarin Nederland nog steeds sterker is komt dan plotseling succes aan den anderen kant. Bij een plotselingen aanval der Roode Dui- Bakhuijs heeft wederom een groot aandeel in de overwinning gehad Het Nederlandsch elftal heeft in Antwer pen de verwachtingen der twintig duizend Hollandsche aanwezigen, mitsgaders de honderdduizenden, die op vaderlandschen bodem en ver daarbuiten hun oor aan de radio te luisteren legden, niet teleurgesteld. Na een bijzonder spannenden strijd is de Oranje-ploeg er in geslaagd de Belgen met 4—2 te kloppen, waardoor de heer Lotsy deze week bijzonder waardevol cijfermate riaal mee naar Rome kan nemen, teneinde daar te trachten ons land bij de sterke groep van acht ingedeeld te krijgen, waar door de vooruitzichten in Italië gunstiger worden. De Belgen zijn er door deze nederlaag nog juist in geslaagd zich eveneens te plaatsen. Men weet dat Ierland in Amster dam met 52 werd verslagen, zoodat het doelgemiddelde voor onze Zuiderburen den doorslag geeft. De wedstrijd in het tot de nok gevulde Deume-Stadion muntte uit door spanning en bij gedeelten ook door uitstekend spel. Maar, de spanning was in elk geval overheerschend en wel zóó sterk dat het publiek gedurende het eerste halfuur van de match, in welke periode het spel vaak aan beide zijden te wenschen liet, door die spanning op het kookpunt bleef. Het Nederlandsch elftal is gevaarlijk in zijn bevliegingen. Nog is de ploeg misschien niet zoover, dat zij gedurende anderhalf uur de te genstanders over alle liniën kan overrompelen, doch van de perioden, welke wij hierboven als bevliegingen hebben aangeduid, zijn zoowel de Belgen als Ieren te Amsterdam de dupe ge worden en moesten ook thans wederom de Roode Duivels in hun eigen omgeving de vlag voor de onzen strijken. Een kwartier voor halftime zette de Holland sche aanval onder aanvoering van den mid voor Bakhuys het groote offensief in, dat slechts door buitengewone inspanning van de Belgische verdedigers van Van de Weye aan het hoofd, vruchteloos bleef. Na de hervatting van den strijd werd dit of fensief hervas en het onverwachte doelpunt, waarmede de Belgen kort na de rust de lei ding namen, vermocht in geen enkel opzicht den stormloop der Oranjemannen te breken. Dit is ongetwijfeld wel één van de grootste verdiensten van het Nederlandsche team in deze ontmoeting geweest. Hoe vaak toch ziet men niet dat een klein ongelukje van noodlottigen invloed is op het verdere verloop van den strijd? Het was niet geheel ten onrechte, dat men met het Holland sche overwicht en het Belgische doelpunt voor oogen aan een gunstig resultaat voor Holland begon te twijfelen. Voor dergelijke pessimisti sche overwegingen bleek echter allerminst grond aanwezig. Evenals te Amsterdam tegen de Ieren sloegen ook ditmaal de oranje-spelers zich met opvallend succes door den tegenvaller heen. Deze wilskracht werd beloond met een prachtige overwinning, waarvan zelfs de meest doorgewinterde Belgische supporter zal moeten erkennen, dat ze volkomen verdiend is. De Belgen hebben zich gisteren buitengewoon krachtig verdedigd, waaruit men echter niet moet concludeeren dat zij door een destruc tief spel hebben getracht de meerderheid der tegenstanders> waarvan men wel tevoren over tuigd was, tot een minimum te beperken. Zóó hebben de Roode Duivels hun taak niet opgevat. Zij kregen daartoe ook eigenlijk geen gelegenheid, daar juist op het moment dat de kans voor hen gunstig scheen te worden, de Hollandsche aanval met drie doelpunten alle illusies den bodem insloeg. Toen, met een 13 achterstand, lieten de Belgen de koppen niet hangen, doch hebben er integendeel alles op gezet om zich alsnog definitief van een plaats in het Italiaansch tomooi te verzekeren. Daar in zijn zij tenslotte geslaagd. Zooals wij hierboven reeds zeiden, kenmerkte de match in Antwerpen zich door een middel matig en bijzonder goed gedeelte van Holland sche zijde. De Belgen stelden daartegenover een behoorlijk, doch geenszins buitengewoon spel, zoodat het ook duidelijk is dat het zeer goede gedeelte der Hollanders den doorslag heeft ge geven. Met een verschil van slechts twee goals is de overwinning heusch niet te ruim beloond, daar reeds tijdens het laatste kwartier van het eerste gedeelte Holland één of meerdere doel punten zou hebben gemaakt, wanneer het on zen aanvallers maar een tikje meegezeten had. Bakhuijs en Smit schoten en kopten in die periode tegen lat en paal terwijl keeper Van de Weyer uitstekend op dreef was. Beoordeelen we ditmaal het spel der diverse tegenstanders, dan verdient wel de Belgische doelman voor alle anderen een pluim voor zijn uitstekend werk. Reeds in het hoofdstedelijke stadion heeft deze keeper ondanks de negen doelpunten daar uitstekend werk geleverd, maar vooral ook nu weer heeft hij zich zijn plaats in het Belgische doel volkomen waard getoond. Wij gelooven verder niet dat de verdediging door het uitvallen van Pappaert bijzonder heeft geleden. Zijn plaatsvervanger Van Dessel heeft zich zeer goed geweerd, terwijl op het spel van Smellinckx evenmin veel valt aan te merken. In de halflinie der Roode Duivels kan Wel kenhuyzen ons nog maar steeds niet Helle mans doen vergeten. De kanthalfs waren min der dan de onzen, waarbij het slechte plaatsen van Peeraer opviel. Van de aanvallers hebben naar onze meening Versyp met Capelle en Grimmonprez het beste werk geleverd. Voorhoof doet in het veld wel veel nuttige dingen, doch is voor het vijande lijke doel toch lang niet meer zoo gevaarlijk als eenige jaren geleden. Hoewel bij onze ploeg de verdediging en half- linie uitstekend werk hebben geleverd, willen we toch aanvangen met een pluim te brengen aan ons aanvalsquintet en daarbij speciaal aan Bakhuijs een eervolle vermelding geven. De Zwollenaar was niet alleen de ziel van het vijftal, doch schoot dezen middag zoo bij zonder goed, dat hij een wanhoop voor de Bel gische achterhoede was. Lange trappen naar de vleugels, handige trucs, waarmede hij de Belgische verdedigers in de lure legde en last not least een zeer gevaarlijk schot. Een ideaal van een midvoor, die een groot aandeel in deze zegepraal heeft gehad. Smit en Vente stonden eveneens hun manne tje, hoewel wij meenen, dat er van eerstge noemde in den wedstrijd tegen Ierland meer uitging, Hiermede willen wij echter niet be weren dat de Haarlemmer beneden de verwach tingen bleef. Zijn uiterst nuttig spel in het veld trok ook thans weer bijzonder de aandacht, terwijl Smit, wij hebben hier de vorige maal reeds op gewezen, er buitengewoon goed slag van heeft cm op het psychologische moment voor het doel der tegenstanders op te duiken waarvan het door hem gescoord doelpunt ge tuigd. Vente schoot iets minder dan wij den laatsten tijd van hem gewoon zijn. Ook was de Rotter dammer niet altijd even gelukkig met schieten en bleef hij misschien een tikje te veel achter Met Bakhuijs als ver vooruitgeschoven post kon dit echter geen kwaad. Wat de vleugelspelers betreft hebben ook thans weer zoowel Mijnders als Wels prachtig gespeeld. Beide spelers hebben er slag van om in de moeilijkste positie het leder fraai voor de vijandelijke doelen te plaatsen. De snelheid van Mijnders en het afgemeten goede werk van Wels is verschillend van karakter. Dat beiden hun plaats volkomen waard zijn, staat als een paal boven water. De bewering dat het spel van een halflinie van grooten invloed op dat van den aanval is. wordt door niemand betwijfeld. Minder vaak vestigt men er de aandacht op dat het spel van de voorhoede dat van de halflinie beïnvloedt. Dit laatste is ons in dezen wedstrijd opgeval len. Zag b.v. de Belgische halflinie haar werk be moeilijkt, doordat haar aanval niet steeds met forsche afgemeten trappen den bal verder di rigeerde, waardoor zij geen moment kans kre gen om op adem te komen, bij de Hollanders was dit anders. Hier konden van Heel en zijn mannen na den bal te hebben afgegeven, steeds hun'positie gaan kiezen, omdat de oranje-voor- hoede hen daartoe in de gelegenheid stelde. Wij vonden van Heel de beste van het mid dentrio, doch bewonderen m weinig mindere mate Anderiesen en Pellikaan, wier plaatsen slechts iets minder is dan dat van den Feye- noordman. Het debuut van Keizer is niet slecht geweest Veel geluk heeft onze doelman niet gehad, het geen zich vooral openbaarde bij den tweeden goal der Roode Duivels. Keizer had een schot van Grimmonprez op werkelijk buitengewone wijze gestopt; kon echter den bal niet wegwer ken en vond in plaats van een Hollandsch ver dediger, Voorhoof ter plaatse, om hem het na kijken te geven. Overigens heeft Ajacied wel het noodige vertrouwen ingeboezemd. Bijzonder veel gevaarlijke schoten kreeg iiij niet te ver werken, doch de wijze waarop hij eenige malen bij felle Belgische attaques ingreep, stempelde hem tot een keeper van klasse. Zoo zijn wjj er van overtuigd, dat Keizer straks in de generale repetitie tegen de Franscher, ons doel wel weer zal verdedigen. In dien wedstrijd kan hij zijn plaats voor Italië verdienen. Over de beide backs niets dan lof. Het was van Run, die zich voor de rust het meest op den voorgrond plaatste, terwijl in het tweede ge deelte van den strijd Weber gelegenheid kreeg om op de meest critieke momenten het Holland sche publiek in vervoering te brengen. Ziehier een relaas van het Antwerpsche tref fen. Voetbalminnend Holland kan tevreden zijn. Hoewel wij waarschuwen voor dat, wat men on der een hoera-stemming pleegt te verstaan, zou men toch al een zeer groot pessimist moeten zijn om dit team niet zijn volle vertrouwen te schen ken. Hopelijk gaan straks de oranjemannen verder voetbalcarrière maken. Zoo ooit, dan is er nu toch wel reden om zich over de prestaties van het Nederlandsch elftal te verheugen en de jon gens met vertrouwen naar het Zuiden te zien trekken. J. B. Voor 10.000 toeschouwers heeft te Boekarest de ontmoeting RoemeniëJoegoslavië plaats gehad, als voorronde van het toumooi om het wereld kampioenschap. Het spel stond niet op bijzon der hoop peil. Met de rust hadden de Roemenen een 1—0 voorsprong, het einde kwam met 2—1. Roemenië gaat dus naar Italië. Te Trier vond voor 9000 toeschouwers de landenwedstrijd West DuitschlandLuxemburg plaats. De Duitschers waren gedurende den geheelen wedstrijd in de meerderheid en won nen met 6—1. De ruststand was 21. Te Praag is de landenwedstrijd tusschen de rseerveteams van Tsjecho Slowakije en Hongarije om den Europa-beker gespeeld. De Tsjechen leidden in de eerste helft met 2—1, ofschoon de Hongaren meer in te brengen hadden. Sarosin, die het eerste Hongaarsche doelpunt scoorde, maakte na de rust gelijk, zoodat de match onbe slist eindigde. Het aantal toeschouwers bedroeg 35..000. Bij de Zondag te Landsberg a. d. Warthe ge houden zwemwedstrijden verbeterde mej. Gi- sela Ah rend het in Maart IX door Anna Stolte uit Diisseldorf gevestigde Duitsche record 100 M. rugslag en bracht het van 1 min. 24.4 sec. op 1 min. 22.7 sec. Gist'ren was het voetbalfeestdag In het Belgisch Stadion En er scheen voor Hollands spelkunst Inderdaad een voetbalzon! Zie, dat was nu een partijtje, Dat een goed applausje vraagt, Want Oranje en de Belgen Bleken aan elkaar gewaagd. Holland heeft eerst kunnen winnen Na een feilen, harden strijd, Daar de Belgen heel goed wisten Welke weg naar Rome leidt! En met vier te kunnen winnen Na dat nu tot nul bij rust, Na ons eerst één kool gestoofd was, Was voor hart en oor een lust! Het gejuich, dat krachtig opklonk In het Belgisch Stadion, Voor het Nederlandsche elftal, Dat zoo mooi en kranig won, Plantte zich ook door de luchten, Langs de aethergolven voort En werd zoo in alle kamers Van ons vaderland gehoord! Bravo jongens, jullie zijn weer Echt zoo van den ouden slag, Want van voetbalfeest gesproken: 't Was een welgeslaagde dag! MARTIN BERDEN (Nadruk verboden) 3i Üi S 1 S

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 13