CENT FINANCIEN Moordaanslag op een vrouw SENORITAS RADIO-PROGRAMMA Dagfilm DINSDAG 1 MEI 1934 Mynstreek opgeschrikt door een ernstig revolverdrama Dader gearresteerd Onthulling standbeeld van Mgr. Dr. Ariëns Grootsche huldedag te Enschede LOONEN IN DE WIERINGER- MEER Verblyftoeslagen voor gezins hoofden In overleg met het Hoofdbestuur van de drie arbeidersorganisaties wordt met ingang van 9 Mei a.s. her uurloon van de landarbeiders in den Wierlr.germeerpolder bepaald op 30 cent Van 1 November tot 1 Mei 1935 geldt boven dien voor de gezinshoofden, woonachtig in de Wleringermeer een verblijftoelage van 27 cent per dag. Voor deze verblijftoelage komen ook in aanmerking de trekkers, bestuurders en paardenknechts. WEER EEN MARINE SCHAN DAALTJE! Valsche kwitantie afgegeven Boter naar Engeland Een bespreking in het Lagerhuis JAN PIJNENBURG GETROUWD Eenorme belangstelling bij het huwelijk van den zesdagen- renner ACCOORD HOLL. BOOT MIJ. Vrijgesproken En dat voor 'n Karei I! Karei I Senoritas Thans 3 cent Het is immers Karei I Er is maar één MET ZWART BEKLEED Bondshuis der Mobilisatie slachtoffers Gouden jubileum van „Het Centrum" H. Mis van dankbaarheid ,DE PRINCEVLAG' „Oranje in of aan de vlag" APRILWEER WAS BOVEN NORMAAL 165 uren zonneschijn Woensdag 2 Mei 1934 VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOOIDS STADHUISBOUW IN DEN HAAG DE OPBOUW DER BASILIEK Landdag Drentsche Boerenbond Jaarvergadering B.B.N. 465e STAATSLOTERIJ De Stoomvaart Mij. Nederlandsche Lloyd sluit het boekjaar met een verlies van f 96.580 tegen f 136.594 het vorig jaar. Het minder groote verlies was het gevolg van de lichte opleving van de La Plata-vrach- tenmarkt in de maand December j-l. Volgens „Ag. Econ. et Fin." zouden de Zioitsersche en Hollandsche vertegenwoor digers op de transfer-conferetie Duitschland openlijk met clearing hebben bedreigd. „Ag. Econ. et Fin." verklaart te weten, dat de Duitsche Rijksbank, buiten de devie zen wleke tot de wettelijke dekking behoo- ren, nog M. 200 mill, deviezen bezit, die bin nen drie maanden opeisclibaar zijn en op genomen zijn onder de disconto-Portefeuille. Het blad twijfelt er voort niet aan, dat de Golddiskonto Bank eveneens deviezen be zit, waarvan het bedrag belangrijk moet zijn. Te Londen loopen geruchten, dat in ver band met de démarches der Engelsche en Fransche regeering, Dr. Schacht inzake de transfer concessies zal dotn. De rubbervoorraden zijn in de afgeloopen week te Londen met 950 ton gestegen en te Liverpool met 202 ton gedaald. In Singapore acht men het rubber-sche ma goed, maar wordt critiek uitgeoefend op het feit, dat het voor Nederl. Indië vast gesteld contingent in verhouding tot het quotum voor Malakka te groot is. Te Londen wordt vernomen, dat Dr. Co- lijn zijn instemming met het rubberplan zou hebben te kennen gegeven en wordt verondersteld, dat de bevolkingsrubber aan een uitvoerrecht onderhevig zal worden ge steld. De president van de Labu Rubber Co., die lid is geweest van het comité der rubber onderhandelingen, verklaarde aan de hand van gegevens omtrent verbruik en voorra den, dat een restrictie van 25 pCt. zou kun nen worden uitgevoerd. De hoofdredacteur van de „Rubber World" verklaarde, dat het noodig is den rubberprijs vast te stellen, aangezien er niet genoeg verbruik is, om den prijs bijzonder hoog te houden. De groote Amerikaansche bandenfabrie ken voorspellen een verhooging der banden- prijzen, spoedig na het in werking treden van het rubberplan. De chairman van het Finance Committee van de Un. States Rubber oefent critiek uit op het rubberplan en betoogt, dat het plan noch de zekerheid biedt dat een billijke marktprijs zal worden gehandhaafd, noch den waarborg voor een voldoende voorzie ning van rubber. De overeenkomst inzake de rubber-restric tie heeft op de New-Yorksche rubbermarkt goote opwinding met stijgende, later afwis selende prijzen ten gevolge gehad. De prij zen stegen met 72 tot 118 punten. De Liverpool Cotton Association heeft een manifest uitgegeven, waarin er op wordt gewezen, dat de eenige weg om tot een conomisch herstel te komen, moet worden gezocht in den terugkeer van een vrij ruil verkeer en afschaffing van regeeringsbe- moeiingen. Te Brussel is de Banque Beige pour l'In- dustrie opgericht met een kapitaal van fr. 40 millioen, waarvan onmiddellijk fr. 36 millioen werden geplaatst. De resultaten van de Hydro Electric de la Cère zijn het afgeloopen jaar vooruitgaan de geweest en volgens een communiqué wordt verwacht, dat in het loopende jaar de opbrengsten voldoende zullen zijn, om den geheelen rentedienst te verrichten. De ren te op obligaties werd voor de eerste helft in geld en voor de andere in rentebewijzen betaald. Een bankierssyndicaat heeft de rentebewijzen reeds betaald. De Studebaker Corp. leed in het eerste kwartaal een verlies van 330.000 tegen 3.15 millioen in dezelfde periode van het vorig jaar. James Warburg, die kort geleden nog tot Roosevelt's adviseurs behoorde, oefent thans critiek uit en wijst er op, dat het de laatste weken duidelijk is geworden, dat het economisch herstel in Amerika onvol doende is. Van het Amerikaansch valuta-contröle- fonds, dat 2 mAlliard groot is en destijds werd gevormd, om eventueele belangrijke schommelingen van den dollar tegen te gaan, is thans 200 millioen bij de Federale Reservebanken ondergebracht. Naar men meent tot steun aan koersen van Ameri kaansche staatsfondsen, aangezien de voor dit doel beschikbare middelen zijn uitgeput. Roosevelt heeft met dsn Russischen ge zant de eerste besprekingen gevoerd over de schuldennota van Litwinof. Men neemt aan, dat zoodra hij zich met het Russisch aanbod zal hebben vereenigd, het verbod van het verstrekken van credieten aan Rus land zal worden opgeheven. Een commissie van Amerikaansche in- dustrieelen van duurzame goederen waar schuwt tegen een verdere verkorting van den arbeidstijd en verhooging der loonen, aangezien hierdoor het economisch herstel wordt belemmerd. Op de a.s. vergadering van de Amerikaan sche Kamer van Koophandel zal aan de hoofdmannen van handel, industrie en financiën de gelegenheid worden geboden om hun collectief oordeel over de verrei kende economische maatregelen van het herstel-programma uit te spreken. Volgens ,,Iron Age" bedraagt de Ameri kaansche staalproductie in de loopende iveek 55.7 pCt. der capaciteit tegen 56 pCt. de vorige week. Het blad merkt op, dat het hoogste punt der bedrijvigheid niet vóór Juni a.s. zal worden bereikt. De cultuur Mij. oalpara zal 10 pCt. uit keer en tegen 13 pCt. het vorig jaar. Wie in 1934 de beroemde Passie- spelen te Oberammergau wil be- zoeken en tevens van 'n prachtige Beiersche reis wenscht te genieten, melde zich ten spoedigste aan by I het bureau van dit blad: Afdeeling Reis Oberammergau. In In den nacht van Zondag op Maandag heeft zich op den Raalheidersteenweg te Kerkrade een revolverdrama afgespeeld, dat zeer waar schijnlijk het leven zal kosten van de gehuw de vrouw V. uit Amsterdam, van Duitsche na tionaliteit. Deze vtouw was huishoudster bij den 33-jarigen mijnwerker E. B„ weduwnaar en vader van een kind, dat buiten het huis was. Meermalen begaf ae vrouw zich naar Am sterdam om dan na eenigen tijd weer terug te keeren in haar „betrekking". Zaterdagavond is de vrouw weer in Kerkrade aangekomen. Ze heeft overnacht bij een ken nis van B. Tusschen hen scheen het den laat- sten tijd niet te best te boteren. Hoe het ook zij, Zondag gingen B. en zijn huishoudster sa men naar de kermis in Aken en tegen elf uur of half twaalf kwamen ze in Kerkrade met de electrische tram terug. Voor zoover nu reeds kon worden nagegaan, moeten de man en de vrouw het plan hebben opgevat zich van het leven te berooven. Tusschen twaalf uur en kwart over twaalf kreeg de vrouw op den Raalheidersteenweg, kort bij de Dahliastraat 'n revolverschot in de borst. Toen schijnt de man niet meer den moed ge had te hebben de hand aan zich zelf te slaan. B. heeft toen de vrouw, die zwaar gewond was, met een passeerenden auto naar het zie kenhuis gebracht en bleef daar wachten. Intusschen werd de marechaussee te Spek- holzerheide gewaarschuwd, die er onmiddellijk op uit trok om B. te arresteeren. B. was echter niet thuis. Daarna begaf de brigade-commandant, de heer Meijs, zich naar het ziekenhuis, waar B. werd gearresteerd. Hij werd vervolgens overgebracht naar de ka zerne te Spekholzerheide en in arrest gesteld. B. was nog in het bezit van de revolver. Bel gisch model; in het vuurwapen bevonden zich nog vijf patronen en een huls. De vrouw, die 29 jaren oud is, is geopereerd, doch de kogel kan niet worden verwijderd. Maandagavond arriveerde de Justitie uit Maastricht tot het instellen van een onder zoek. De toestand van het slachtoffer is levensge vaarlijk. Het perscomité inzake „Onthulling Stand beeld Mgr. Dr. Ariëns" verzoekt ons het vol gende mede te deelen: Op Dinsdag 24 April werd te Enschede een vergadering gehouden, waarop een pla&tselijk comité is geformeerd, dat beschouwd kan wor den als uitvoerend comité, ressorteerend onder het landelijk comité. De secretaris deelde mede, hoe men zich de indeeling van den dag (Zaterdag 16 Juni) ge dacht heeft. De feestdag zal op kerkelijke wijze ingezet worden in de St. Jacobuskerk. Om half vier heeft de onthulling van het monument plaats door Z. H. Exc. den Aartsbis schop. Hierbij zal het woord worden gevoerd door den voorzitter van het landelijk comité, Z. Exc. Jhr. mr. Ch. M. J. Ruys de Beeren- brouck, door den Aartsbisschop en door oud- burgemeester Edo Bergsma. Vervolgens zal burgemeester J. J. O. Rückert namens het gemeentebestuur het standbeeld aanvaarden. De onthullingsplechtigheid wordt uitgezon den door den K.R.O. Om half zeven vertrekt vanaf Tivoli een mas sale stoet met vlaggen en banieren om, na een rondgang door de stad, te defileeren voor het monument. Uit alle deelen van het land worden deel nemers voor dit défilé verwacht. De stoet trekt naar het Volkspark, waar om acht uur een groote herdenkingsavond plaats heeft. De Leo-Harmonie zal daarna concerteeren. De nadere uitwerking van deze plannen is opgedragen aan verschillende commissies. Enschede bereidt zich voor om van dien dag een grootschen huldedag te maken voor dr. Ariëns en verwacht de belangstelling en mede werking van het geheele Nederlandsche volk. eerlijk filiaalhouder niet te verwachten. De offi cier had aanvankelijk gevangenisstraf overwo gen, doch wilde zich thans bepalen met te vor deren f 75 boete of 30 dagen hechtenis, bene vens 5 maanden voorw. gevangenisstraf met 2 jaar proeftijd. Mr. G. A. de Lange verdediger van verdachte gewaagde van de vele knoeierijen die de acht bare burgers de haren ten berge deden rijzen. Hier waren de knoeierijen inhaerent aan het bestaan der hofmeesters. De tot dusver eerlijke filiaalhouder te Schagen, werd te Helder weldra met dit euvel besmet uit angst voor de bedrei ging van ophouden der leveranciers. Het was voor hem een moeilijke keuze, een zwaar al ternatief. Pleiter juichte de actie van den offi cier toe, doch wilde gaarne voor dezen overi gens onberispelijken man verzoeken nog eeni- ge meerdere clementie, dan alreeds door mijn heer den Officier betoond was en daar een schepje bovenop doen. Mr. de Lange concludeerde eindelijk zich te willen refereeren aan het oordeel van den po litierechter. Uitspraak f 60 boete of 30 dagen en 5 maan den gev. voorw. met 2 proefjaren. De filiaalhouder winkelchef der firma Alb. Hein te Den Helder stond voor den Politierech ter te Alkmaar terecht ter zake het afgeven van een door hem opgemaakte valsche kwitantie, groot f 149.09, zulks ten behoeve van de onder officieren van den onderzeedienst. Dit bedrag was hooger dan was geleverd, want in waarheid was slechts voor een bedrag van f 119.07 ge leverd en werd het verschil ingepikt door de be trokken heeren Constabels. Hij had zich meer malen aan dergelijke knoeierij schuldig gemaakt om de clandizle te behouden. Hoewel ongaarne was hij zakelijk gedwongen geweest aan dit geknoei deel te nemen. De 40-Jarige korporaal Hofmeester der K. N. M. te Den Helder eerste en eenige getuige, deed de bestellingen en had verdachte overgehaald aldus bedrieglijk te handelen. Het verschil verdween in de zakken van dezen Hofmeester. De officier was alreeds maanden lang ln ver- eeniging met de marineautoriteiten bezig den be zem te hanteeren, ten einde de ongerechtighe den van de Marinekringen weg te vegen. Toen echter dacht men dat het uit zou zijn, doch later werkte het kwaad weer naar voren. Men ging weer méér stlekum maar ongestoord voort met knoeien. Er werd toen een val uitgezet en weer vele muisjes werden gevangen. Het bleek echter dat de oorsprong van het kwaad schuil de bij de Hofmeesters. Deze bedriegers van het Rijk zullen echter een leeiyke pijp rooken, voor spelde de of icier! Een dergelijke houding was niettemin van een In het Engelsche Lagerhuis zijn vragen ge steld met betrekking tot den invoer van boter uit Nederland, waarvan beweerd wordt, dat deze de prijzen op de Engelsche markt zou dum pen. Den minister van handel werd gevraagd of hij de prijzen kon opgeven voor Nederlandsche bo ter in Engeland en in Nederland en indien deze cijfers zouden aangeven, dat er dumping plaats had ten koste van de producenten ln Engeland of in het Britsche Rijk, of hij dan in de hui dige handelsovereenkomst een clausule zou wil len laten opnemen, teneinde de voortduring van deze dumping te voorkomen. De parlementaire secretaris van het Ministe rie van Handel, Dr. Burgin, verklaarde, dat de groothandelprijs voor Nederlandsche boter op 21 April in Engeland genoteerd stond op 69 tot 77 shilling per cwt. en op 20 April in Nederland op 190 shilling 6 d. per cwt. Op deze mededeeling weerklonken op tal van banken kreten; „Oh!" Dr. Burgin deelde voorts mede, dat naar zijn meening het Huis wel op prijs zou stellen te vernemen, dat de prijs, waarvoor de Nederland sche boter in Engeland wordt verkocht, de we- reldprijs is. Om redenen, welke in Nederland zeer goed bekend zijn, hecht men er daar de voorkeur aan, den binnenlandschen prijs op buitensporige wijze te belasten. Er is geen sprake van dumping, aldus verklaarde Dr. Burgin met nadruk. De invoer van Nederlandsche boter maakt bovendien slechts een klein deel uit van den totalen invoer van boter in Engeland. Een andere afgevaardigde vroeg onder lulde toejuichingen of bij handelsovereenkomst zou kunnen worden verboden, dat door een buiten- landsch producent in Engeland artikelen zouden kunnen worden ingevoerd tegen een lageren prijs dan de kostprijs, waarop Burgin antwoordde, dat deze zaak inderdaad bij handelsbesprekingen aan de orde kan worden gesteld. In antwoord op de vraag of kon worden medegedeeld, welke prijzen voor Deensche boter worden gemaakt ln Engeland en ln Denemar ken, antwoordde Burgin, dat de prijs voor deze boter in Engeland op 21 April 82 shilling per cwt. bedroeg en op 19 April ln Denemarken 54/6 shilling, eveneens per cwt. Op den eersten dag van Mei, terwijl een stra lende zon aan het vroolijke firmament stond, in onze populaire zesdagenrenner, Jan Pijnen burg, in het huwelijk getreden. Om negen uur zag de markt te Tilburg zwart van menschen, die reeds lang tevoren plaats hadden genomen langs den door de auto's te volgen weg. Op het bordes van het stadhuis wemelde het van re porters, fotografen en film-operateurs, voor de ramen van het gebouw verdrongen zich kijkers, terwijl sommige, stoutmoedig geworden vrou welijke nieuwsgierigen op de vensterbanken zaten. Het wachten werd bekort door het gadeslaan van de vele jonge paren, die op dezen eersten Meidag eveneens de gewichtige stap naar het stadhuis ondernamen. Maar eindelijk kwamen de auto's van het paar van den dag, een luid hoera steeg op. Filmers lieten hun apparaten snorren, came ra's klikten en aller oogen vestigden zich op degenen, die uit de auto's stegen. Over den looper de hooge trappen op schreden de familieleden en de beide getuigen: Cor Wals en L, Slaats, als zesdagenrenners welbekend. Voorafgegaan door een klein bruidje en dito jonker en een confetti strooiend bruidje volg den dan Jan Pijnenburg en Mimi Blerens. In de trouwzaal, waar de heer Looyens amb tenaar van den burgerlijken stand, beiden ln den echt verbond, was het wederom druk. Naast familieleden, de ouders van den brui degom en de moeder van de bruid, waren er weer de reporters en fotografen, die menigmaal hun magnesiumlicht deden opvlammen. Na de gebruikelijke formaliteiten sprak de heer Looyens een kort woord tot den „Popu- iairsten man van Tilburg", zooals spreker Jan noemde en zijn vrouw. Ontroerd luisterde de robuste wielrenner naar deze hartelijke toe spraak. Toen het paar weer buiten kwam, klonken er oorverdoovende hoera's. Bij de kerk op den Heuvel was het weer even druk. Ook hier waren talrijke politiehanden noodig, om de opdringende menigte in be dwang te houden. Maar toen het paar eenmaal binnen was, stormde het volk de deuren in. Te ongeveer kwart over tien begon de plech tige huwelijksmis. Om twaalf uur werd de receptie gehouden ln café „Oud-Holland", waarbij talrijke wereld lijke en wlelersportautorltelten hun gelukwen- schen aan den grooten renner en zijn jonge vrouw kwamen aanbieden. De civiele Kamer der Amsterdamsche Recht bank heeft heden het accoord gehomologeerd, dat in de vergadering van 14 April door credi teuren van de Hollandsche Stoomboot Maat schappij is aangenomen. Maandag wees de Rechtbank te Maastricht vonnis inzake de strafvervolging tegen L. J. R., portier-voerman-arbeider aan de Algemee- ne Begraafplaats te Maastricht, die op 19 Sept. 1933 te Maastricht een lijk dat begraven en neergelaten was in een graf van de begraaf plaats, na de begrafenisplechtigheid neeft op gegraven of doen opgraven en verplaatst naai een ander gedeelte der begraafplaats. De Rechtbank achtte het ten laste gelegde niet bewezen wegens de vele tegenstrijdige op drachten can L. J. R. en sprak verdachte vrij. Ongelooflijk! Toch is het zoo. Die moet U probeeren Want ze zijn buitengewoon. In alle opzichten superieur. Koop vandaag nog een doosje 10 stuks voor slechts 30 cent In verband met den aanstaanden Zaterdag 5 Mei te houden executie-verkoop van de kan toor-Inventaris van den bond van Mobilisatie slachtoffers te Drachten en het huisraad van den voorzitter, den heer P. de Boer, heeft het bestuur van den Bond het Bondshuis geheel voor de propaganda ingericht. Alle ramen van het bondshuis zijn met plak katen beplakt waarop verschillende leuzen, zoo als „De wet van 3 December 1931 is onrecht vaardig" en „Wij vragen een onpartijdig onder zoek" enz. Zwarte doeken met witte opschriften zijn over het dak gespannen. Groote zwarte vlag gen hangen uit de gevels, w.o. vooral één de aan dacht trekt met in groote witte letters het op schrift „Majesteit, wij vragen recht voor de mo bilisatieslachtoffers". De omlijsting van het dak is ook met zwart doek bekleed. Direct na den verkoop, die reeds des morgens te negen uur begint, zal een groote openbare vergadering worden belegd. De burgemeester van Smallingerland heeft het bestuur medegedeeld hiertegen geen bezwaar te hebben. Heden is op bescheiden wijze doch in groote dankbaarheid herdacht het gouden jubileum van „Het Centrum". Om half tien werd vanmorgen in de devote kapel van het ziekenhuis „St. Joan de Deo" te Utrecht een H. Mis opgedragen door den Hoogeerw. heer J. G. van Schaik, geestelijk adviseur der R. K. Dagbladpers, waarbij velen aanwezig waren om God dank te zeggen voor de zegeningen in deze halve eeuw bij alle moei lijkheden verleend en om opnieuw Zijn zegen over ons dagblad en zijn medewerkers af te smeeken. Er waren aanwezig Ir. M. C. E. Bongaerts, president-commissaris van „Het Centrum"; de commissarissen, de heeren mr. P. J. M. Aalber- se, Den Haag; mr. J. N. J. E. Heerkens Thijs- sen, Haarlem en notaris C. Nolet, Arnhem, als mede de heeren L. Weterings en P. Ooms; de heer J. Verbiest, directeur van „Quod Bonum"; de heer P. J. Steenhoff, oud-hoofdredacteur, thans nog politiek medewerker, en dochter; de hoofdredacteuren de heeren Th. F. M. Schaep- man en G. Hol met echtgenoote; de heer Ch. Franke, procuratie-houder; de leden van de redactie en het personeel van administratie en drukkerij. In den loop van den morgen bereikten reeds vele telegrafische en schriftelijke gelukwenschen ons bureau aan den Steenweg, terwijl meerderen van hun belangstelling blijk gaven door het zenden van een bloemstuk. In de middaguren had in hotel „Het Kasteel van Antwerpen" een drukbezochte receptie plaats, waarop wij nog nader hopen terug te komen. In de te 's Gravenhage gehouden eerste al- gemeene vergadering van „De Princevlag" is aangenomen een voorstel om het in de statu ten bepaalde, n.l. het bij voorkeur voeren van de Princevlag te laten vervallen en daarvoor in de plaats te stellen het Oranje in of aan de vlag. Tot leden van het hoofdbestuur werden ge kozen de heeren overste v. d. Vlerk uit Rotter dam, J. H. van Hoboken uit Overschle, mr. A. N. M. Allard uit Overschle, dr. H. M. A. v. d. Valk uit Hillegersberg, L. Florie uit 's Herto genbosch, J. da Silva uit Amsterdam, jhr. F. Beelaerts van Bliklivnd uit Middelburg, mr. W. A. C. van Dam uit Rotterdam, H. J. Nes- telroy uit Amsterdam, C. S. Heerma van Voss uit Amersfoort, mr. J. H. C. Kok uit Schie dam, C. Ruyrok uit Leiden, J. van der Minne uit Vlaardingen, burgemeester J. A. J. Jansen uit Zwijndrecht en L. Proos Hoogendijk uit Overschle. Tot leden van verdienste werden benoemd de heeren Joh. G. L. Berlott uit Den Haag en J. Woerts uit Overschie. Gemiddeld over de vijf hoofdstations waren in April de ochtendtemperaturen anderhalven boven normaal. In de drie dekaden resp. een 'n halven graad, drie graden en 'n halven graad. De grootste afwijkingen kwamen voor op den Hden en 24sten, resp. zeven graden boven en één graad beneden normaal. De gemiddelde maximum temperatuur was drie graden, het gemiddelde minimum twee graden boven normaal. Op den 15den bedroeg te De Bilt de maximum temperatuur 23.8 graden, de hoogste temperatuur die in Nederland van 't HUIZEN, 1875 M. 8 uur NCRV Schïiït- lez. en med. 8.15 Gram.muz. - 9 u Kris. lik Frysk Selskip. Lezen van Godsdienstig Christelijke lectuur door mevr. G. Feddema Hoogland 10.30 Morgendienst door ds. J. W. Essellnk 11 uur Trio van der Horst, m.m.v. mevr. C. v Ravenzwaay-Mol- lenkamp. 12 u. Politieberichten 12.15 Gramof.muz. 1.15 Bespeling v. h. studio orgel door Ronald Parker 2 uur Gramo- foonmuzlek 3 uur Lezen van Christel. Lect. - 3.30 Gram.muz. - 3.40 Verz. zender - 4 uur Concert door het „Delftsch Trio" 5 uur Kinderuurtje door mej. D. Boelhou wer 6 uur „Het 120-jarlg bestaan van het Nederlandsch Bijbelgenootschap" door ds. D. E. Boeke 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart 7 uur Politieberichten en persberichten van het Ned. Chr. Pers bureau 7.15 GramofOonmuziek 7.30 Landbouwhalfuurtje. Spreker: B. Havenaar 8 uur Samenkomst van het Leger des Hells te 's Gravenhage o.l.v. majoor F. J. Buiterman 9.30 Het NCRV-kleln-orkest o.l.v. Piet v d Hurk 11 uur Gtamofoon- muziek u.30 Sluiting. HILVERSUM, 301 M. 8 uur AVRO Tijd sein 8.01 Populaire gramofoonplaten 10.01 Morgenwijding 10.15 Gewijde mu ziek 10.30 Kook- en' bakpraatje door mevr. R. Lottgerlng-Hillebrand 11 uur Orgelconcert door Piet van Egmond Jr. So list: Willem Schansman, tenor 12 uur Tijdsein AVRO-klok 12.01 Lunchconcert door Kovacs Lajos en zijn orkest, met in termezzi van gramofoonmuziek 2.15 William Murdoch, piano (gr.pl.) 2.30 Voordracht door Ank van der Moer 8 uur Knipcursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees, 24e les 4 u. Verzorging zen der 4.15 Thee-muzlek 4.30 Radio- Kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel 5 ■ïur Halfuur voor kleinere kinderen door mevr. Ant. van Dijk 6 uur Concert door het omroeporkest o.l.v. Albert van Raalte 6.30 RVU Radio-Volks-Universitelt. Le zing door ir. L. J. van Dunné. „De Rotter- damsche tunnelplannen" (II) 7 uur AVRO Omroeporkest 7.25 Overschake ling naar den versterkten zender 7.30 Kamermuziek door het Helmann-kwartet 8 uur Tijdsein AVRO-klok 8.01 Vaz Dlas 8.05 Concert door Kovacs Lajos en zijn orkest 9 uur Radiotooneel. Studio- opvoering van „Het apenpootje", schets ln 3 tafereelen van W. W. Jacobs. Spellelding Kommer Kleyn 9.40 Concert door het omroeporkest o.l.v. Albert van Raalte. So- •hoid, sopraan 11 u. Vaz Dlas 11.10 Dansmuziek (gramofoon platen) 12 uur Tijdsein en sluiting. BEROMÜNSTER, 540 M. 3.20 Suites en balletmuziek 4.40 „De Obersteiger" zingen poplatre Steyrische muziek o. 1. v. Jos. Pircher 7.10 Concert 9 uur Het omroeporkest. BRUSSEL, 484 M. 12.30 Max Alexys' orkest 7.20 Gramofoonmuziek 8.20 Het omroeporkest. Messagerprogramma 9.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.30 Gramofoon muziek 4.20 Robert Kers and his Ca baret-Kings 7.20 Leo Fall-concert door het omroeporkest 8.20 Het omroep- symphonie-orkest o.l.v. Arthur Meulemans 9.30 Dansmuziek (gr.pl.). KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 Leonord Gyldmark's ensemble uit Bellevue Strand- hotel 2.20 Teddy Petersen's ensemble uit rest. „Wivex" 8.20 Populair concert, ó.l.v. Launy Gröndahl 9.35 Weldadigheidsfeest uit „Lory", LUXEMBURG, 1304 M. 7 uur Luxem- burgsche avond. Concert door het omroep orkest o.l.v. Henri Pensls 7.35 Luxem- burgsch concert door het omroeporkest o.l. v. Henri Pensis 7.50 Vervolg Luxem- burgsch concert 8.30 Luxemburgsche duetten te zingen door Cécille Ernest Neiens 8.50 Vervolg Luxemburgsche duetten 9.05 Accdrdeonmuziek door Ch. Coppens 9.30 Pianorecital door Rene Delporte 9.45 Kamermuziek door het Trio „Ad Artem" 10.40 Dansmuziek. BERLIJN, 357 M. 3.20 De Jaro Mlcha- leek-kapel speelt populaire muziek 5.50 Het omroeporkest o.l.v. Otto Frickhoeffer 7.50 Dansmuziek. HAMBURG. 332 M. 12.20 Gramofoon muziek 7.50 Dansmuziek 10.20 Karl Brahms IC.50 Het Hamb. blaaskwin- Erb, tenor, zingt liederen van Schubert en tet. KEULEN, 456 M. 12.20 Het Akensch strijkorkest o.l.v. Willy Johr 4.35 plano duetten 6.20 Het groote omroeporkest o.l.v. dr. wilhelm Buschkötter 10 uur Dansmuziek. DAVENTRY, 1500 M. 12.05 Het Wes tern Studio-orkest o.l.v. Frank Thomas 2.20 Het Stedelijk orkest van Hasting? o.l.v. Julius Harrison 7.35 Populair concert 10 uur Jack Jackson en zijn Band ln het Dorchster Hotel. PARIJS (RADIO) 1648 M. 11.35 Het „Lucien Goldy-orkest" 6.40 Gramofoon muziek 8.05 Symphonieconcert o. I. V. Eugène Bigot 9.50 Dansmuziek. MILAAN, 369 M. 4.30 Vocaal concert 5.15 Gramofoonmuziek 8.05 Dans muziek. ROME, 421 M. 4.30 Populair concert 5.15 Gramofoonmuziek. WEENEN, 507 M. 3.25 Gramofoon muziek 4.40 Karl Senn-concert 6.50 Populaire en dansmuziek o.l.v. Josef Hol- zer 9.45 Dansmuziek door de Charley Seebach-Jazzkapel. WARSCHAU, 1415 M. 3.55 Pianorecital door J. Tolkacz 5.30 Populair concert 7.22 Het omroepsymphonle-orkest o.l.v. J. Ozimnlskl 9.20 Dansmuziek. WIJ begin der waarnemingen te De Bilt (1897) zoo vroeg in het jaar is voorgekomen. Te De Bilt kwam een dag voor met een minimum tempe ratuur beneden het vriespunt tegen vier dagen normaal. De neerslag was in het Noord-Oosten, Oosten en Zuid-Westen 25 procent tot 45 procent boven normaal, overigens ongeveer normaal tot tien graden daarboven. Te De Bilt werden 165 uren zonneschijn waargenomen tegen 157 nor maal. De commissie van advies inzake den stad huisbouw te 's-Gravenhage heeft Maandag ver slag uitgebracht aan het gemeentebestuur over de plannen der vijf voor de raadhuisprijsvraag uitgenoodigde architecten. Zij geeft in overwe ging, de keuze te bepalen op het ontwerp van den architect J. Luthmann te 's-Gravenhage en hem op te dragen, zijn plan nader uit te w'erken. De administratie der Heilig Land-stichting te Nijmegen schrijft ons het volgende: 't Is een teleurstelling voor ons, op den be paalden tijd onmogelijk te kunnen uitloten. De bedoeling der regeering is n.l. de trekking te laten wachten, zoolang er nog mogelijkheid bestaat, het doel te bereiken, waarvoor de ver loting is toegestaan. Doordat nu de weinige maanden, dat er ge werkt werd, zóóveel duizenden loten verkocht zijn, is de kans, spoedig de overige loten nog geplaatst te zien, niet denkbeeldig. De regeering heeft alzoo verlof gegeven, el- ken komenden dag de trekking te laten ge schieden, zoodra wij maar met alles gereed zijn, echter altijd vóór 1 November a.s. De bijzonder sympathieke hulp, die ons van alle kanten gewerd, is werkelijk boven allen lof verheven. Wij kunnen daarvoor dan ook niet dankbaar genoeg zijn. Wij hopen, dat deze uwe hulp zóó blijvend is en voor anderen zóó aanstekelijk, dat het uit stel niet noemenswaard mag genoemd worden. De Drentsche Boerenbond houdt Vrijdag 18 Mei a.s. een landdag te Assen, welke bedoeld is als eensgezinde demonstratie voor opheffing van de scheeve verhouding tusschen het inko men uit het onbeschutte agrarische bedrijf en dat der beschutte bedrijven. De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohcuders in Nederland houdt zijn jaarvergadering ditmaal te Vlissingen en wel op Vrijdag 15 Juni in Grand Hotel „Brittania". (Niet officieel) 4e klasse, 2e lijst Trekking van Dinsdag 1 Mei 1934 Hooge Prijzen 25.0007370 1.500.— 17785 18575 1.000.— 4931 13568 4002539 3314 18564 200.— 12447 18609 100125 2383 3264 8337 12372 14403 19267 19882 Prijzen van f 65. 37 69 84 108 168 190 231 298 299 346 394 419 458 493 505 542 557 565 568 597 611 638 659 686 765 799 803 808 892 975 999 1007 1011 1076 1086 1274 1297 1300 1305 1349 1371 1372 1525 1534 1537 1545 1581 1661 1716 1824 1829 1841 1923 1933 1988 2028 2060 2063 2071 2129 2143 2174 2176 2247 2255 2282 2291 2330 2371 2444 2521 2523 2565 2620 2639 2659 2677 2784 2785 2794 2820 2833 2835 2850 3000 3024 3057 3060 3065 3074 3078 3114 3178 3230 3252 3277 3327 3366 3416 3479 3489 3514 3520 3529 3610 3643 3646 3661 3671 3687 3720 3729 3811 3856 3867 3381 3898 3933 3935 4029 4104 4108 4173 4180 4181 4191 4240 4266 4293 4300 4328 4342 4353 4370 4418 4480 4489 4564 4601 4612 4681 4720 4737 4769 4820 4889 4897 4916 4923 4972 4990 5047 5056 5078 5122 5193 5215 5310 5347 5359 5417 5461 5540 5586 5601 5610 5633 5648 5701 5731 5788 5792 5811 5814 5816 5827 5854 5860 5900 5910 5956 5972 6016 6039 6073 6128 6204 6242 6255 6267 6325 6356 6400 6407 6447 6461 6485 6573 6588 6703 6721 6724 6741 6790 6852 6895 6919 6924 6975 7001 7075 7084 7114 7122 7123 7134 7156 7266 7285 7305 7407 7409 7454 7457 7481 7510 7521 7531 7536 7542 7549 7593 7603 7636 7656 7734 7737 7771 7798 7828 7842 7848 7869 7891 7959 8003 8023 8033 8039 8057 8086 8115 8213 8214 8215 8223 8239 8381 8412 8464 8474 8480 8507 8510 8543 8604 8666 8703 8706 8736 8742 8744 8753 8785 8795 8844 8869 8881 8920 8924 8962 8974 8993 9007 9087 9126 9172 9256 9271 9300 9311 9338 9347 9351 9428 9459 9462 9502 9511 9542 9551 9626 9628 9643 9650 9679 9705 9786 9825 10007 10014 10039 10124 10160 10239 10292 10360 10388 10389 10404 10432 10442 10571 10612 10617 10655 10666 10680 10722 10780 10787 10814 10866 10871 10897 10919 10930 11023 11049 11050 11098 11139 11176 11203 11244 11251 11257 11306 11341 11353 11357 11426 11427 11475 11492 11500 11505 11523 11597 11605 11632 11734 11822 11828 11841 11853 11889 11898 11944 11975 12031 12033 12053 12074 12085 12147 12175 12181 12182 12259 12368 12377 12462 12485 12501 12515 12546 12614 12617 12663 12704 12707 12741 12770 12830 12863 12920 13015 13045 13062 13118 13161 13217 13235 13274 13277 13322 13342 13361 13408 13436 13448 13452 13504 13584 13588 13603 13630 13641 13665 13669 13689 13741 13761 13807 13815 13824 13975 14084 14143 14150 14151 14180 14196 14272 14306 14307 14337 14372 14413 14423 14446 14458 14459 14471 14472 14487 14492 14523 14539 14567 14574 14587 14600 14628 14631 14733 14750 14761 14765 14781 14815 14825 14862 14903 14930 14960 14964 14971 15076 15128 15146 15)70 15271 15322 15332 15334 15390 15401 15426 15453 15460 15500 15508 15535 15536 15597 15646 15658 15747 158)3 15852 15962 16011 18036 16058 16083 16113 16165 16174 16175 16182 16211 16212 16247 16315 16329 16349 16350 16422 16426 16451 16500 16622 16028 16654 16690 16711 16765 16818 16892 16910 16937 16979 16993 17010 17056 17111 17151 17235 17257 17262 17270 17327 17329 17347 17404 17421 17498 17508 17587 17649 17670 17695 17703 17728 17756 17920 17952 17087 18047 18061 18090 18146 18208 18239 18259 18265 18325 18330 18404 18462 18531 18542 18608 18642 18640 18652 18727 18729 18752 18789 18805 18961 18976 19002 19038 19042 19061 19082 191Ö5 19115 19194 19198 19236 19243 19316 19339 19342 19363 19367 19371 19476 19497 19516 19520 19567 19607 19613 19616 19688 19782 19798 19835 19896 19944 19970 19983 20005 20036 20051 20059 20130 20133 20134 20136 20278 20295 20326 20334 20395 20423 20489 20525 20543 20556 20610 20688 20732 20738 20758 20851 20869 20879 20903 20908 20920 20959 20971 20994 17803 297 499 614 836 1268 1380 1718 2042 2198 2520 2777 2921 3105 3397 3634 3795 4021 4215 4355 4668 4908 5087 5428 5690 5821 6013 6264 6470 6772 7046 7252 7475 7550 7795 7979 8173 8462 8654 8776 8949 9233 9394 9562 9822 10258 10446 10731 10937 11212 11419 11572 11845 12036 12255 12532 12758 13071 13335 13537 13687 13992 14302 14457 14536 14662 14841 15124 15343 15511 15824 16158 16287 16466 16794 17023 17290 17582 17899 18159 18449 18662 18990 19116 19354 19541 19800 20042 20286 20534 20824 20969 £Jlllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||||||||||||||||||f|||US «lm nullum minium iiiiiiiiiiimi ui imiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii#

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6