Duizenden biggen uit de markt Crisis-besluiten New-Yorksche Beurs Vliegtuigmotoren voor Berlijn Fransche stap te Londen De Arabië-oorlog WOENSDAG 9 MEI 1934 De strijdkrachten van Yemen mel den groote overwinningen op Saoedia Engeland en Japan Tokio in passieve houding Vaticaan protesteert Tegen een rede van Habicht T.B.C.-besmetting op school Zes studenten in een sanatorium opêenomen Effectieve crisismaatregel voor de toekomst der varkenshouderij Crisis-haringbesluit Regeling voor den aanvoer van pekel- en steurharing Bepalingen te wachten voor den uitvoer van ansjovis en aardappelmeel Twee nieuwe organen DE MOORD TE ECHT Verdachte vrijgesproken BURGEMEESTER BELEEDIGD Drie arbeiders veroordeeld GELUKWENSCH VAN DE PRINSES Bij een gouden huwelijksfeest Gezant Loudon bij Doumergue Klopjacht op ontvoer ders Van de zesjarige June Robles SCHAKEN Aljechin—Bogoljubow De dertiende partij remise Waar wordt het meeste getelefoneerd Bezoek van Jeftitsj aan Sofia Vuurzee te Kampoloeng Vijftig huizen in vlammen Typhus-epïdemïe in werkkamp Dillinger ontdekt en ontkomen Andere bandieten doen niet voor hem onder AljechinBogoljubow De laatste kan in de veertiende partij de vijandelijke dame moeilijk bewaken De speellokalen Politie verbiedt loterij SALARISKORTINGEN Ook voor de rechterlijke macht redelijk KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR ZAANLAND Nieuwe secretaris benoemd INDISCHE WERKLOOZEN ONS LAND IN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 8 Mei us— Handel traag, omzetten gering, onregelmatig koersverloop. Vs .-% WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank STOOMVAARTLIJNEN PARIJS, 8 Mei (Reuter) Het Fran sche kabinet heeft aan de Engelsche regee ring een exposé doen toekomen betreffende de levering van Engelsche vliegtuigmotoren aan de Duitsche industrie. Er is hier, naar in bevoegde kringen wordt verklaard, sprake van 'n Franschen stap, welke echter geenszins het karakter draagt van een diplomatieke démarche en daarom niet over dreven dient te worden. Deze stap moet gezien worden binnen het kader van meer algemeene besprekingen, welke sedert eenigen tijd op ini tiatief van Engeland tusschen beide landen worden gevoerd. Doel dezer besprekingen is de mogelijkheid na te gaan, om een controle in te stellen op en eventueel een beperking of een verbod door te voeren van den uitvoer van pro ducten, welke van belang zijn voor de oorlogs industrie en welke bestemd zijn voor zekere door de vredesverdragen ontwapende landen. KAIRO, 8 Mei. (Reuter). Terstond na zijn aankomst in de belangrijkste havenstad van Vemen kreeg Faisal, de aanvoerder van de troepen van Ibn Saoed, den titel van Emir van Hodeida. Koning Ibn Saoed heeft zich met deze verheffing van zijn zoon accoord ver klaard. De naar het eiland Kamaron uitge weken bewoners van Hodeida zullen waar schijnlijk naar de stad terugkeeren met uit zondering van 200 soldaten van Yemen, die overeenkomstig de regelen van het volkenrecht geïnterneerd worden. Stammen uit Yemen zouden een bode van den Iman van Yemen gevangen hebben ge nomen, die onder een sterk geleide van ruiters een som van 10.000 pond sterling in goud en zilver naar het Nehronfront wilde brengen. Anderzijds melden de strijdkrachten van Yemen, dat zij groote overwinningen hebben behaald en de troepen van Saoedia beletten, om verder Yemen binnen te dringen. Hun grootste zege zouden ze aan het Nehronfront hebben behaald, waar de vijand volgens hun mededeelingen 2000 dooden en gewonden telde en 9 geblindeerde auto's, 32 kanonnen en 360 kameelen moest achterlaten. TOKIO, 8 Mei (Reuter) Een hooge ambte naar van het ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft als zijn meening te kennen gegeven, dat het door Engeland aangekondigde quota stelsel voor Japansche goederen inbreuk maakt op de meestbegunstiginsclausule. De Japan sche regeering bewaart een passieve houding, zij waakt over de verdragsrechten en tracht de Engelsch-Japansche betrekkingen in harmo- nischen zin te herstellen. Het staat Japan vrij, om tegenmaatregelen te nemen, maar wegens de ingewikkeldheid der kwestie is tot dusverre nog geen beslissing genomen. Volgens de „Reichspost" heeft het Vaticaan te Berlijn een protest ingediend wegens een rede waarin Habicht kritiek uitoefende op het tusschen den H. Stoel en Oostenrijk gesloten concordaat. In Vaticaansche kringen wordt deze redevoering geschouwd als een bewijs dat men te Berlijn weinig eerbied betoont voor de verdragen, die met de Kerk zijn gesloten. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Roer mond werd bij een der studenten, na een acute ziekte, t.b.c. geconstateerd. Daarna werd een tweede student ziek, waarbij zich eveneens ver schijnselen van t.b.c. voor deden. Uit voorzorg werden toen alle jongens onder zocht en het bleek, dat voor zes hunner een verblijf in een sanatorium gewenscht was, om ze uit het milieu van het gezin te verwilderen. Verschillende jongens zijn thuis gebleven om onder observatie van hun huisarts te blijven. Het merkwaardige in dit geval is, dat geen van de studenten geklaagd heeft, voordat de ziekte werd geconstateerd. IJmuiden en 31 van Scheveningen, terwijl ten slotte op 10 Juli, behalve de hiervoren genoem de, nog 71 schepen mogen uitvaren en wel: 18 van Vlaardingen en Maassluis, 20 van Katwijk en IJmuiden en 33 van Scheveningen. Van 11 Mei af zal gevlscht mogen worden met een vleet, waarvan de totale bovenspeer- reeplengte de 4000 Engelsche voet (ofwel 1216 meter) niet te boven gaat. Van 5 Juni 1934 af met een vleet, waarvan de totale bovenspeer- reeplengte de 6000 Engelsche voet (of 1824 me ter) niet te boven gaat en van 26 Juni af met een vleet, waarvan de totale bovenspeerreep- lengte de 8000 Engelsche voet of 2432 mete; niet te boven gaat. Ten aanzien van de grootte van de drijfnet- haringvleet van 10 Juli af zullen nog nadere regelingen worden gesteld. Naar ons ter oore komt bereidt de Nederland- sche Varkens-centrale maatregelen voor om een groot aantal biggen uit de markt te nemen. Onze varkensexport is in den laatsten tijd sterk achteruit gelcopen en de vooruitzichten voor de naaste toekomst zijn niet zeer bemoedi gend. Om deze reden meende de Varkenscen trale tot een maatregel te moeten overgaan, welke van groot effect zal zijn voor de tcekomst. Naar verluidt zouden ongeveer 350.000 biggen uit de markt genomen worden. De varkenscen trale zal binnen zeer korten tijd hiermede een begin maken. Waarschijnlijk zal dit reeds in den loop der volgende week geschieden. Dezer dagen is de afkondiging te verwachten Van het crisis-haringbesluit 1934 I., waarbij !n de eerste plaats het bestaande crisis-haring besluit 1933 ingetrokken wordt en voorts be paald, dat de aanvoer van pekel- en steurha ring in Nederland alleen mag geschieden door aangeslotenen bij de stichting voor de Neder- landsche haringvisschertj, volgens voorwaarden, door den Minister van Economische Zaken gesteld en welke stichting het totaal aantal schepen, dat mag uitvaren, onder goedkeuring van den Minister zal verdeelen over de bij haar aangeslotenen. Bepaald is, dat het verwerken van alle soor ten haring in verschen, gekoeld :n of bevroren toestand tot pekel- of steurharing verboden is. tenzij het verwerken geschiedt aan boord van de schepen, tijdens de uitoefening van de ha- ringvisscherij. Ter uitvoering van deze regeling zal de vol gende verdeeling plaats hebben: Op 11 Mei mogen uitvaren 70 schepen en wel 18 van Vlaardingen en Maassluis, 20 van Katwijk en IJmuiden en 32 van Scheveningen. Op 5 Juni mogen, behalve de hiervoren ver melde, uitvaren: 71 schepen en wel: 18 van Vlaardingen en Maassluis, 21 van Katwijk en IJmuiden en 32 van Scheveningen. Op 26 Juni mogen uitvaren: 68 schepen en wel: 17 van Vlaardingen en Maassluis, 20 van Katwijk en Dezer dagen is afgekondiging te verwachten van een crisis-ansjovisbesluit 1934 I, waarbij wordt bepaald, dat de uitvoer van Ansjovis slechts aan georganiseerden oij een door den Minister van Economische zaken aan te wijzen crisis-organisatie is toegestaan. Als zoodanig zal worden aangewezen de Nederlandsche Ansjo vis- centrale, wier oprichting dezer dagen is te verwachten. Krachtens de bepaling van het besluit, mag ansjovis worden uitgevoerd slechts in een verpakking ofwel voorzien van het controle merk, als bedoeld in artikel 1 der rijksvoorschriften van de Ansjovischrcontröle- vereeniging of in een verpakking en voorzien van een stempelmerk, door den Minister van Economische Zaken vast te stellen, welk stem pelmerk moet worden aangebracht door of van wege de Nederlandsche Ansjoviscentrale. Voor den uitvoer van ansjovis zal een kleine heffing moeten worden betaald, welke verschil lend zal moeten worden vastgesteld, al naar gelang deze voorzien is van een van beide hier boven vermelde merken. Binnen enkele dagen is de afkondiging te ver wachten van een Aardappelmeel-monopolie- besluit 1934 I, waarbij wordt bepaald, dat de uitvoer van aardappelmeel slechts aan een door den Minister van Economische Zaken als mono poliehouder aan te wijzen crisis-organisatie is toegestaan. Als zoodanig zal worden aangewezen de stichting „Nederlandsche Aardappelmeelcen trale", welke dezer dagen daartoe in het leven is geroepen. De 24-jarige S. K., die er van verdacht werd net vorig jaar een arbeiders te Echt met ee> mes te hebben doodgestoken, is wegens p-ebrek aan bewijs door de Roermondsche rechtbank vrijgesproken. Het O. M. had één jaar gevangenisstraf ge- eischt. De Arrondissements-rechtbank te Alkmaar veroordeelde gisteren Com. B., arbeider, Albert Joh. K., visscher, en Pieter P., handarbeider, al len te Oud-Karspel, wegens beleediging van A. J. Wijnveldt, burgemeester van Oud-Karspel, door aanbieding en verspreiding van 'n geschrift met kennis van den beleedigenden inhoud, ge- qualificeerd als eenvoudige beleediging bij ge schrifte, ieder tot 1 maand gevangenisstraf. Het echtpaar Abraham Flikweert en Wilhel- mina Koppens te Zierikzee heeft op 30 April j.l. zijn gouden bruiloft gevierd. Naar aanleiding daarvan heeft de burgemeeseter van Zierikzee dezer dagen een bijdrage van Prinses Juliana met haar gelukwenschen aan het gouden echt paar overhandigd. Reuter seint ons uit Parijs, dat onze gezant jhr. Loudon door den Franschen minister-pre sident Doumergue is ontvangen. (Voorgaande berichten werden reeds ge plaatst in een deel van onze vorige opiaag.) MEXICO CITY, 8 Mei. Te Cananea (staat Sonora) is de politie er achter gekomen dat twee mannen hier tot voor twee dagen hebben vertoefd met de ontvoerde zesjarige June Robles. Direct werd een geweldige klopjacht georga niseerd, welke herinnerde aan de tijden der rooversvervolgingen in Mexico. Mexicaansche militairen, met de bajonet op het geweer, zwaar bewapende gendarmen en grenspolitie hebben het geheele district omsingeld en overal huis zoekingen gedaan. Men is er van overtuigd, dat de kidnappers zich nog in het district op houden. Doordat de notatie van een zet verkeerd is overgekomen uit München, zijn er eenige fouten geslopen in onze analyse van het begin der I3e partij. Het blijkt n.l. dat Zwar's vijfde zet niet was h7h5, maar h7h6. Hierdoor wordt be grijpelijk wat te voren niet duidelijk was. In het bijzonder vervalt nu onze opmerking bij den zesden zet van Zwart (6.) g795. Moet achter dezen zet een uitroepteeken of een vraagteeken staan? Het is ons volkomen on duidelijk, waarom wit dezen pion niet eenvou dig met het paard neemt, doch wij geven deze meening gaarne voor een betere". Het blijkt nu, waarom wij een en ander niet begrepen. Op den 24sten zet vermeldden wij: Th2 x h5, dit wordt nu natuurlijk Th2h5, zoodat Zwart nog steeds in het bezit is van zijn h-pion. De afgebroken stelling na den 40sten zet is der halve: Wit (Bogoljubow): Kbl. Dc2. Tfl. Lg4. pion a3, b2, c5, g2, g3. Zwart (Aljechin): Kb8. De7. Td8. Lg7. pion a6, b5, h6. Na de hervatting zijn nog 34 zetten ge speeld, een heele partij bijna, zou men den ken. Doch ten onrechte, want nadat de spelers de dames hadden geruild, volgde een reeks on belangrijke zetten zonder dat Wit of Zwart er een stap mee verder kwam. De beide koningen waren gebonden aan het verdedigen van hun damevleugelpionnen en de torens en ongelijke raadsheeren zwalkten over het open bord rond maar vonden geen enkel houvast. Men had er eigenlijk wel eerder mee kunnen ophouden, doch deed dit pas, toen Aljechin remise hield door eeuwig schaak. Het verloop was verder: 41. Lg4f3; De7e3; om 42. Lc6: te beantwoor den met Td2 en Tb2:t. 42. Dc2e4.... Forceert dameruil, waarna re mise vrijwel zeker is. 42De3 x e4; 43. Lf3 x e4; Td8—f8; 44. Tfldl; Kb8c7. In aanmerking kwam Tf8 f2. 45. Le4—f3; Lg7—e5. 46. Tdel—el; Tf8—e8. Na Lg3: zou Te6 volgen met winst van de be langrijke pion c6. 47. Tele4; a6—a5. 48. b2— b4; a5a4. 49. Kbl—c2; Te8—e7. 50. Te4—h4; Te7e6. 51. Th4—g4; Le5—hl. 52. Tg4—g8; Lal—d4. 53. Tg8—f8; Te6—e7. 54. g3—g4; Kc7 b7. 55. Tf8g8; Ld4—g7. Er dreigde g4—g5. 56. Tg8d8; Lg7e5 om Td6 te beletten 57. Td8—f8; Le5—d4, 58. Tf8— f5; Ld4e3, 59. Tf5—f6; Te7—c7. 60. Tf6—e6; Le3g5, 61. Lf3e4, Tc7—c8. Geen van beide spelers kan verder komen. De witte koning moet Lel blijven beletten, de zwarte koning kan pion c6 niet in den steek laten. 62. g2g3; Tc8—c7. 63. Te6—d6; Tc7—c8. 64. Le4—f5; Tc8—d8. 65. Td6—e6; Td8—d2t. Zwart houdt nu remise door eeuwig schaak, daar na 66. Kc3 Ta2 volgt. 66. Kc2—bl; Td2— dit. 67. Kbl—c2; Tdl—d2t. 68. Kc2—bl; Td2— dit. 69. Kbl—b2; Tdl—d2t. 70. Kb2—al; Td2— dit. 71. Kala271. Lbl laat Zwart te veel de vrije hand. Nu is het remise. 71Tdl—d2t. 72. Ka2—gl; Td2—dit. 73. Kal—b2; Tdl—d2t. 74. Kb2bl remise.» De stand is thans: Aljechin 4; Bogoljubow 1; remise 8. NEW-YORK, 8 Mei. (Reuter). Volgens een door de New-York Telephone Company gepu bliceerde statistiek waren op 1 Januari van dit jaar over de geheele wereld 32.941.570 telefoon toestellen in gebruik, tegen 35.057.669 op den zelfden dag van het vorige jaar. Meer dan de helft van deze toestellen bevin den zich in de Vereenigde Staten, terwijl in New-York meer telefonen in gebruik zijn dan in Azië en Afrika tezamen. De Vereenigde Staten tellen 14 telefonen per 100 inwoners, Canada 12, Engeland en Duitsch- land en Frankrijk 3. SOFIA, 8 Mei. Koning Boris heeft den mi nister van Buitenlandsche Zaken van Joego Slavië, Jeftitsj, het grootkruis van de Alexan. derorde verleend. Des middags bood de Bul- gaarsche koninklijke familie een maaltijd aan, waaraan door verscheidene leden van het ko ninklijke huis en ministers werd deelgenomen. Vanochtend hebben Moesjanoff en Jeftitsj hun besprekingen voortgezet. BOEKAREST, 8 Mei. In de stad Kampoloeng is Dinsdagmiddag een brand uitgebroken, waar door alle telefoon- en telegraaflijnen zijn ver nietigd, zoodat de plaats van iedere communi catie versteken is. Tegen den avond stonden 50 in het centrum der stad gelegen huizen ln brand. Een museum werd geheel vernield, even als een ziekenhuis. Onder de patiënten brak een paniek uit. Zij konden allen worden ge red. KATTOWTTZ, 8 Mei. In het Poolsche werk kamp te Rybnik is een typhus-epidemie uit gebroken. Tot nu toe zijn van de in dit kamp ondergebrachte jongelui 31 ziek geworden; 26 moesten naar het ziekenhuis worden overge bracht. Het kamp is gesloten. CHICAGO, 8 Mei (Reuter). De politie-radio maakt bekend dat detectives den beruchten mis dadiger Dillinger en een aantal leden zijner bende in het zuiden der stad ontdekt hebben. De politie maakt jacht op de bandieten. Nader wordt gemeld, dat een aantal politie auto's eenige bandieten achtervolgden, die een overval hadden gepleegd op een comestibles- winkel en met de kas daarvan en twee vracht auto's vluchtten. De eigenaar van den winkel werd neergeschoten. De politie moest tenslotte de jacht opgeven. De roovers ontkwamen. Ver scheiden agenten zijn er absoluut zeker van Dil linger herkend te hebben NEW YORK, 8 Mei (Reuter). In het centrum van Brooklyn pleegden vijf roovers een over val op de Prudential Savingsbank. Het perso neel werd in een hoek gedreven, waarna de ban dieten 30 a 50.000 dollar buit maakten. Zij kon den in een vrachtauto ontkomen. Dinsdag is een aanvang gemaakt met de veertiende partij van het tournooi om het we reldkampioenschap tusschen dr. Aljechin en Bogoljubow. Bogoljubow, die zwart speelt, wil de bij de orthodoxe verdediging van het dame gambiet den Cambridge sprongvariant kiezen, maar werd daarin verhinderd, doordat Alje chin in den zesden zet dame b 3 speelde, iets wat zelden geschiedt. Toch slaagde zwart erin zijn spel zonder verdere moeilijkheden te ont wikkelen. Eerst toen de wereldkampioen bij den twaalfden zet naar den kant van Dame rokeer de, ontstonden voor beide spelers moeilijke pro blemen. Bogoljubow scheen er aanvankelijk iets beter voor te staan; hij had echter moeite, na het afruilen der kasteelen, de in zijn stelling binnengedrongen vijandelijke dame te bewa ken. De partij werd afgebroken en zal op He melvaartsdag worden beëindigd. Heden wordt een massa-simultaan wedstrijd aan 100 borden gehouden, waaraan beide meesters deelnemen. In een groot aantal speellokalen te Amster dam, in zoogenaamde clubs waar allerlei mo derne loterij-spelletjes werden gespeeld, heeft de politie Dinsdagavond op bevel van de jus titie een inval gedaan. In de meeste lokalen werd den spelenden gesommeerd het spel te staken en werden de toestellen, welke bij het spel gebruikt werden, gedemonteerd. Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de ontwerpen van wet tot: le. nieuwe tijdelijke korting op de wedden, vergoedingen en traktementsverhoogingen van den Raad van State, de Algemeene Rekenka mer, de rechterlijke macht en de militair-rech terlijke macht 2e. nadere wijziging van de re gelingen, houdende vaststelling van de bezoldi ging van den Raad van State, de Algemeene Rekenkamer, de rechterlijke macht en de mili tair-rechterlijke macht. Het volgende is daaraan ontleend: Het peil, waarop de salarissen der rechter lijke macht staan, sluit zich aan bij dat, het welk voor de overige Rijksambtenaren geldt. Dat de bedragen, welke voor de rechterlijke macht zijn vastgesteld, daarbij ongunstig zou den afsteken, kan niet worden toegegeven. Waar thans de salaris-bedragen van alle Rijksambte naren door den drang der omstandigheden aan een bepaalde korting moeten worden onderwor pen, behoort redelijkerwijs dezelfde korting te worden toegepast op de salarissen van de rech terlijke macht. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zaanland te Zaandam is uit ruim 300 sol licitanten tot secretaris der kamer benoemd de heer drs. P. H. Wuyster te Steenwijk. BATAVIA, 8 Mei. (Aneta.) Het Centraal Steuncomité besprak de nooden van de uit Ned. Indië teruggekeerde thans in Nederland ver- toevenden, wegens de crisis ontslagen geëm ployeerden. Deze bespreking geschiedde naar aanleiding van een schrijven van het lid van den Volksraad, den heer Van Lonkhuyzen, waarin de vraag werd gesteld in hoeverre het Centraal Steuncomité bereid was deze Indische werkloozen financieel te steunen. In verband met den financieelen toestand verklaart het Centraal Steuncomité dat ten op zichte van deze kwestie het non possumusmoet gelden. Het dagelijksch bestuur van genoemd comité zou bij een ader-lating, als door den heer Van Lonkhuyzen bedoeld, de verantwoordelijkheid niet langer kunnen dragen. (Medegedeeld door Simoons Co) Van 3.304.30 uur Kon. Olie A'dam Rubber H. V. A. Young Anaconda Steel Beth. Steel Adj. Milw. Tidewater 155 176 38)', 98 y, 27%—26% 213/8 9 5/8—11/16 7 Van 4.305.00 uur A'dam Rubber 115% H.V.A. 177 Beth. Steel 215/8—7/8 Steels 26 5/8 Anaconda 811/16—5/8 NEW-YORK, 8 Mei. De effectenbeurs had heden een traag verloop. De omzetten waren klein en de stemming was ongedecideerd. Door de jongste liquidaties is de markt in een nog krachtiger technische positie komen te verkee- ren. Desniettemin is het publiek huiverig ge worden nieuwe engagementen aan te gaan. daar het den toestand nog niet goed vertrouwt Het sentiment van onzekerheid, dat onvermin derd blijft bestaan, moet worden toegeschreven aan de onberekenbare regeeringspolitiek. Daar bij blijft de beurscontrölewet als een donkere wolk boven de' markt hangen, niettegenstaande men er bijna algemeen van overtuigd is, dat strenge toezichtsbepalingen zullen worden af gekondigd. Men is daarenboven bevreesd, dat de zomertijd niet zonder invloed zal blijven op de bedrijvigheid der groote industrieën. Waar het aantal werkloozen nog steeds boven matig groot is, meent men, dat de gebruike lijke seizoensinvloeden thans een onaangena mer uitwerking moeten hebben dan in normale tijden. De prijsverheffing op de goederenmark ten kon den effectenbeurzen geen nieuw leven inblazen en evenmin de tendenz ten goede be- influenceeren. Want de handel bleef in de ochtenduren van kleine afmetingen, terwijl de koersen eerder een neiging tot afbrokkelen aan den dag legden. Vooral Allied Chemical had den van aanbod te lijden en zagen zich in de eerste beursuren pl.m. 4 pet. van hun koers ontgaan. Op het verlaagde koerspeil veroorzaakten dekkingsaankoopen een aangenamer stemming, waardoor ook de koopers in de markt werden gehaald. Mijnwaarden konden snel monteeren in verband met de vaste stemming voor het product zilver. Zoowel Amer. Smelting als U. S. Smelting avanceerden verscheidene procen ten. Ook op de overige afdeelingen behielden de koopers de overhand, niettegenstaande de noteeringen nogal aan fluctuaties onderhevig waren. Laatbeurs vertoonde de markt een on regelmatige tendenz. Verscheidene fondsen o.a. Atchison Topeka's die tot 61% pet. werden afgedaan, konden zich niet handhaven. Per saldo konden voordeelige verschillen van VA pet. a 51/2 pet. worden genoteerd voor Amer. Tel. Tel.. Westinghouse, American Can, Case Treshing, Montgomery Ward, Industrial Alco hol, Mclntyre, Woolworth, Air Reduction, Beth lehem Steels, Amer. Smelting, U. S. Smelting, Delew. Lackawana en Reading Railroad, doch Atchison Topeka, Norfolk Western, Al- lied Chemical en Commercial Solvents ver keerden 1% pet. a 3 pet. in reactie. De omzet ten bedroegen 1.760.000 shares. Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco 973/8 96% 97Vs Slotkoersen Mei Allied Chemical American Can. Co. Am. Car. Foundry Am. For. Power Am. Smelting Ref. Am. Tel. Tel Am. Tobacco B Am. Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethl. Steel Co Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio Chic. Milwaukee pref. Chicago Rock Isl Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y Continental Oil 7 Dawesleening 5'A Youngleening Dele ware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric Gen. Gas Electr Gen. Gas El. cl. A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel Kennecott Copper Koninkl. Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref Montgomery Ward Nat. Cash. Reg. Co. National City Bank Nat. Dairy Prod. G. A. Nat. Steel New York Central Nord American Co Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L Radio Corp. of Am Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A Unit. States Leather Unit. States Rubber Unit. States Steel Corp. Wabash gew. A Westinghouse El Woolworth Build i exdiv. t ex claim. I gedaan en laten. 8 7 5 140 142 142% 98% 96?i 98% 227/s 21% 24 8 7% 83/s 41Vs 33 393/8 111% 109% 110% 71% 70% 72 18% 1?SA 187/s 15 •14% 147/s 7/8 7/8 59% 60% 623/g 37% 37 40 24% 23 253/s 36% 34% 37 16% 16 16% 57% 54% 55% 28 27% 283/4 43% 44% 45% 8% 8% 9 3% 3% 33/4 43% 423/4 447/s 2% 2% 23/4 33% 32% 33 19% 19 193/4 73% 72% 72% 47 46 453/4 56% 55% 59 87% 86% 89 88% 873/s 90% 14 1% 14 21 20% 203/4 23 23 22 7/8 7/8 7/s 34 33% 343/4 12 107/8 13 14% 13 15% 27 253/4 287/8 3(i% 357/8 37% 28% 273/4 27% 12% 11% 123/4 20% 19% 21 34% 35% 35% 5.80-95 5.60-80 6.00-15 84 83% 84% 9% 93/8 10% 37/g 3% 4 6% 6% 26% 25% 26% 16% l=% 167/s 28% 287/a 29% 15% 1=7/8 163/s 453/8 45% 47 28% 273/8 29 16% 15% 167/g 173 176 176% 20% 20% 20% 32 31% 31% 34% 3,% 34% 34% 34 353/4 77/g 7% 77/s 44% 423/4 44% 9 83/4 83/4 15% 15% 16 23 21% 23% 26% 25% 27% 20 lt3/8 20% 433/g 427/8 44 12% 12% 123/4 125% 125 1281/2 203/, 20 21% 5 5 5% 73/, 8 8% 21% 201/4 213/g 45?/,. 44% 453/4 33/, 3% 3% 35 333/8 361/a 497/8 483/8 50 ex coupon bieden. NEW-YORK, 8 Mei. 8 Mei 7 Mei 8 Mei 7 Mei Brussel 23 47 23.43 Oslo 25 77 25 68 Rome 8 54% 8.53 A'dam 68 05 67 94 Madrid 13 72 13.71 Londen 512V4 5.10% Bern 32.55 32.50 Parijs 6 63% 6.62 Weenen 19 05 19.05 Berlijn 39 53 39.51 8 Mei 7 Mei NEW-YORK, 8 Mei. 8 Mei 7 Mei Rubber Standaard Mei 15.06 15.23 Dec. 1585 15.98 Juli 15.22 15.39 Jan. 15.93 16.10 Sept. 15.50 15.66 Mrt. 16 08 16 30 Oct. 15 62 15.71 Suiker Mel 1.55 1.55 Dec 1.71-72 l 72 Juli 1.58 1.58 Jan 1.72-74 1.73 Sept. i 65 1.65 Mrt 1.78 1.78 Oct. 1.68 1.69 Mei 1 81 1.82 Ct.Cuba 3.47 3.42 Tin Loco 54 10 54.00 April 54.00 53.95 Katoen Loco 1165 11 45 Sept. 11.63-65 11.48-49 April 11.35 11.20 Oct. n.69 11.53 Mei 11.41 1 l.2i Nov. 11.75-7 7 11.59-60 Juni 11.48-49 11.22-33Dec. 11.80 11.67-68 Juli 11.53 11.38 Jan. Aug. 11.58 11.43 Mrt. 11.90-91 11.78 Koffie (Rio) (Santos) Mei 8.22 8.25 Mei 10.71 10.74 Juli 8.37 8.10 Juli 10.82 11.85 Sept. 8.43 8.46 Sept. 11.20 11.28 Dec. 8.c0 8.53 Dec. 11.30 11.33 Mrt. 8.57 8 60 Mrt. 11.38 11.41 8 Mei 7 Mei Tarwe Mei 867/b 84%-% Juli 84%-84 ö*%.-/4 Sept 847/8-3/4 b3%-% Mais Mei 47i/2 473/4 Juli 50 cOVi Sept. clVs ^1 Beuzel Loco 5.82% 6.821/2 Mei Mei **;.80 S.8j Juli 5 9o 5.97% Sept. 6.171/2 6.20 Oud contract. Nieuw contract. 8 Mei 5 Mei CHICAGO, 8 Mei. 8 Mei 7 Mei Haver Mei 34% 34 Juli 34 337/8 Sept. 337/g 33% Rogge Mei 58 Juli 58% Sept. 591/4 6% =>7% 68% .Duluth Lijnzaad Mei Juli 1.85 1.8472 1.8c% 1.86^3 WINNIPEG, 8 Mei, 8 Mei 5 Mei Tarwe Gerst Mei 69% 661/8 Mei 08% 36% Juli 70% 671/a Juli 39-,2 377/s Oct. 717/8 687/8 OCt. 413/g 39% Rogge Lijnzaad Mei 46 44% Mei 1.53 l, 1-527/8 Juli 47 453/s Juli 1.S51/4 1.53 Oct. 49% 47 Oct. 1.54 1.50% Haver Mei 341/4 32»/4 Juli 35% 333/4 Oct. 3o% 34% G RA ANN O TE ERIN G LIVERPOOL, 8 Mei. Tarwe: Mei Juli 4/5 1/2; Oct. 4/8-4/7 7/8; Dec. 4/9. Activa Binnenl Wissels, Prom„ enz. in disc.: Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. oü. buit. 1. diss. Idem Eig. Portef. AfVerkocht, maar voor de Bank neg niet algeloopen Totaal Beleen, (incl Voors. in Reken.-Cour. op Onderpand) Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen en Specie Totaal Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bankwet '19 K.B. v. 28 Sept. '18. Stbl. No. 553) Munt en materiaal: Munt, Goud Muntmat. Goud Totaal Munt, Zllv. enz. Muntmat., Zilver Totaal Belegg. v. 115 Kap.. Res. en Pensioen!. Gebouwen en Meub. der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 Stbl N. 221) Totaal Passiva Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserve Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Rek.- Court. Saldo's Van het Rijk van anderen Div. Reken Totaal Wv. a. Ned.-indië t W.v. tb. buiteni. Besch. Metaalsaldo, K.B. v. 4 Jan. 1929 (Stbi. No. 3 Schatkistp., rechtst. b. d. Bank ond.gebr. 7 Mei 1934 30 April "34 23.071.258 j 23.814.973 286.995 282.415 5.299.502 5.171.837 28.657.757 1.154.475 29.269.226 1.154.475 1.154.475 1.154.475 102.522.448* 124.011.527* 7.297.133 5.724.749 49.294.799 I 53.893.660 159.114.381 155 011.680* 4.102.700 183.629.937 179.500.084# 4.129.853 159.114.381* 183.629.937* 106.221.885 691.134.161 106.720.685 685.022.201 797.356.046 23.637.354 820.993.400t 21.379.018 5.000.000 7.318.512 18.331.195 791.742.886 24.963.596 816.706.482f 21.240.383 5.000.000 15.763.640 18.331.195 1.061..948.741 j 1.091.095.340 20 000.000 3.749.272 5.000.000 8.781.995 927.551.140 103.222 8.639.934 82.856.664 5.266.512 1.061.948.741 76.424.425 6.567.252 20.000.000 3.749.272 5.000.000 8.747.703 954.595.755 2.322.906 13.367.982 78.167.897 5.143.823 1.091.095240 76.424.425 6.567252 414.345.755 398.337.385 BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 8 Mei, Charlwood. Swansea. Vertrokken 8 Mel, Van Rensselaer, s„ W.- Indië; Midsland. Seaham; Eston, s., Hartlepool: Leeuwarden, s., Londen; Cushenden, s„ Preston: Marie Ferdinand, s„ Danzig. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ARIADNE. Middl. Zee naar Amsterdam, pass. 8 Mei v.m. 7 uur 20 Ouessant. MEROPE, 8 Mei van Syracuse te Canla. BOSKOOP, thuisresl, was 8 Mei 8 uur v.m. 435 mijlen N. van Flores. GANYMEDES, 8 Mei van Malta naar Patracs. MARS, 8 Mei van Ceuta te Genua. BOTT. LLOYD INDRAPOERA, 8 Mei van Batavia te Soerabaya KOTA TJANDI, uitreis. 8 Mei van Port Said. SLAMAT, thuisreis, 8 Mei van Marsekle. MIJ. NEDERLAND. POELAU BRAS, uitreis. 8 Mei te Belawan. MARNXX VAN ST. ALDEGONDE, uitreis, 8 Mei van Algiers. DIVERSE SCHEPEN BATAVIER VIII, 7 Mei van Jersey naar Bor deaux. TRITO. 8 Mei van Rotterdam te Dublin. KERKPLEIN, Rotterdam naar Wabana. pass. 8 Mei Scllly. JONGE ANTHONY, 7 Mel van Carthagen» naar Londen. MURENA, Stockholm naar Hamburg, Mei Holtenau, pass.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2