Nereus wint de „oude vier" Timmer wint van Crawford De nederlaag van de Oranje-ploeg (fewte QtijJ van êutopa GESLAAGDE VARSITY NOG SLECHTS ENKELE DAGEN 1 PRIJS van Fl. 1000.-. HET D.D.V.-T0URN00I HET CRITERIUM VAN DEN BOSCH L...SilÉ WËÊÈÊBBBÊM VRIJDAG 11 MEI 1934 Fransche meeningen Paris-Soir (Jean Eskenazi) L'Intransigeant Marcel Rossini L'Auto (Maurice Pfefferkorn De kampioens-com- pe title Eerste zege van Velocitas Velocitas-Heracles 2-1 Slecht gespeelde wedstrijd I.V.C.B. HET WESTEN V.V.Z. wint van Wilskracht met 2—0 PROMOTIECOMPETITIE WEST I S. D. O. wint van V. V. A. ZWEMMEN Nieuw Duitsch record Spannende strijd tusschen Nereus en Laga, die tenslotte in het voordeel der Amsterdam mers uitviel Successen voor Triton Stuurmanlooze Vier Overnaadsche Vier Het hoofdnummer 2 PRIJZEN van Fl. 250.-. 5 PRIJZEN van Fl. 100.-. Van de elf gespeelde wedstrijden werd er slechts één door Nederland gewonnen Uitsteiwnd spel van Hughan en Karsten Timmer ie Geioondehen 'CES ASSEN 23 JUNI Jonge Twee Overnaadsche Twee Jonge Acht WIELRENNEN PIJNENBURG TE GOUDA De Tilburgenaar wint met Slaats den 100 K.M. koppelwedstrijd Internationale wedstrijden te Zwolle S. Maes (België) wint na feilen strijd in 2 uur, 12 min. 35 sec. Wedstrijden te Apeldoorn Wedstrijden te Almelo Wielerbaan te Dongen De Germaan „Het is één van de beste wedstrijden van de Fransche ploeg geweest, die ik ooit heb gezien. Weber, Van Run en Keizer waren zeer slecht. Bakhuijs daarentegen acht ik den besten mid- voor, "die in geheel Europa te vinden is. Houdt hem in eere!" „Het Nederlandsche elftal is beslist over- traind. Vele symptomen wezen daarop. Er lag een groote matheid over het spel van de Hol- landsche ploeg. Uw voorhoede, op Mol na, die niet weet, wat hij doen wil, is prima. Alleen hun „Ausdauer" laat te wenschen over. De midden- linie was matig. De backs en de verdediger bui tengewoon slecht. Met zoo'n verdediging verliest u beslist den wedstrijd tegen Zwitserland. Dat is een achterhoede van een zwak Fransch club elftal. Vraag van der Meulen of hij gauw terug komt, anders is de reis naar Milaan tever- geefsch." „Keizer was niet zoo'n slechte doelverdediger, Als men wel zou zeggen. Kon hij echter vee.' uitrichten tegen de gescoorde doelpunten? In moeilijke omstandigheden heeft hij niet de ze kerheid van een Thépot. Weber en Van Run waren verdedigers van het afbrekende genre. Zü zijn snel en zitten direct op den bal en den speler. Maar beweeg lijke manoeuvres verrassen hen totaal en de aanvallen van de vleugels kunnen zij moeilijk onderscheppen. De middenlinie was matig. Pellikaan en vooral van Heel, zonder dat zij opvielen, waren beter dan de onzen, maar Oprinsen was slechter dan Verriest. Alleen de aanval was prima. Bakhuijs, de mid- voor, is een gevaarlijk speler, die van doorzetten weet. Zijn schot is moordend. Behalve de links buiten Mol, die inviel, waren de voorhoedespe lers zeer snel en speelden goed samen, met min der „finishing touch" evenwel dan de onzen. Vente was zeer beweeglijk, Wels slecht geas sisteerd. speelde met gemak. Maar toch was de linie in z'n geheel minder dan zijn reputatie deed verwachten." In een wel spannenden, maar over het alge meen zeer slecht gespeelden wedstrijd is Velo citas er gisteren te Groningen in geslaagd met 21 te winnen van Heracles. Dit is de eerste zege van Bonsema c.s. in de kampioenscompe titie. De stand luidt nu: gsp. gw. gl. vrl. pnt. v.—t. K. F. C. 3 2 1 0 5 7—2 Ajax 4 2 1 1 5 11—4 Willem II 2 1 0 1 2 6—7 Velocitas 3 1 0 2 2 6—8 Heracles 4 1 0 3 2 6-15 In een door beide ploegen weliswaar zeer slecht gespeelden, doch desniettemin buitenge woon spannenden wedstrijd, is Velocitas er in geslaagd met 21 van Heracles te winnen en daarmede haar eerste overwinning in dit kam- pioens-tournooi te behalen. De elftallen deden weinig voor elkander on der. Het vertoonde spel ken maar matig bevre digen en stond op laag peil; het was slordig, on doordacht en vaak te doorzichtig. Bovendien werd er vooral in de tweede helft erg forsch gespeeld, hetgeen het geheel niet ten goede kwam. Beide voorhoeden brachten er voor doel wei nig van terecht, vooral Heracles heeft enkele mooie kansen gemist en ook al werd er gescho ten, dan was het nog buitengewoon slecht. Zcowel Velocitas als Heracles hadden uitste kende doelverdedigers, die door hun energiek ingrijpen enkele zeker schijnende doelpunten hebben voorkomen, al beging de Groningsche doelman evenals het vorige jaar de groote fout onnooöig veel weg te trappen in plaats van te vangen, hetgeen Velocitas dan ook de eerste goal heeft gekost. Dat gebeurde in de eerste seconden na den aanvang, toen Heracles van den aftrap ten aanval trok. De Groningsche backs trapten daarbij finaal over den bal heen en hoewel de uitlcopende Kolthof alle gelegen heid had den bal met de handen te stoppen, knalde hij het leder keihard tegen Brink aan, waardoor de bal in het verlaten doel terug sprong (01). Niet teleurgesteld door dit voor hen zoo on gelukkige begin zetten de Groningers er alles op om den achterstand in te halen. Fanatiek be stookten zij de Almelosche veste en talrijk wa ren de schermutselingen, die voor het Heracles- doel vielen te noteeren. Bij een dezer maakte Schipper binnen het strafschopgebied hands, waarvoor een penalty werd toegekend. Bonsema scoorde hieruit na acht minuten spelen den ge lijkmaker (11). Vermeldenswaardige feiten deden zich voor de rust vrijwel niet voor, zoowel Velocitas als He racles kregen herhaalde malen scoringskansen, Üoch het schieten was bepaald slecht aan beide kanten, terwijl voorts Dekker en Kolthof zoo goed op dreef waren, dat er geen wijziging in den stand tot aan de rust meer kwam. Het hooge tempo in de zomersche tempera tuur kon na de rust niet meer worden gehand haafd. Reeds in den aanvang van de tweede helft gaven verschillende spelers teekenen van vermoeidheid. Vcoral de Groningsche midden linie verslapte, hetgeen niet wegnam, dat reeds dadelijk de Groningers overtuigend sterker wa ren. Voortdurend opereerden zij voor het doel. Meulema die na de pauze rechtsbinnen was gaan spelen, zette bij herhaling vrij voor, maar deze kansen werden door het lange treuzelen en het 6lechte schieten hopelcos verknoeid. Het ge lukte tenslotte Warnders na een klein kwartier zijn club met een onhoudbaar schot de leiding te geven (21). Van dat moment af werd het spel nog minder. Af en toe waren de Ooste lijken sterk in de meerderheid, doch ook zij schoten merkbaar slecht, dat resultaat uitbleef. Zoowel Tusveld als Entjes wisten eenige ma len voor den goal van korten afstand nog naast te schieten. Meer en meer raakte men uitge speeld, terwijl vanwege het zeer forsche spel verschillende spelers zich het laatste kwartier maar half konden geven. De Groningers bleven volhouden, doch ook zij slaagden er niet in tot scoren te komen. Het einde kwam dan ook met den stand 21 voor Velocitas. Deze overwia- ..uig was verdiend, doch bevredigend geenszins. Over het algemeen stond de, wedstrijd op laag peil, maar hij was toch interessant en boeiend door de spanning. Uitblinkers waren er niet. De twee doelverdedigers waren op dreef. De Groningsche defensie was minder betrouwbaar. Vcoral Brink speelde zwak. Zijn wegwerken was slecht. Heideveld verving Pots, die ziek was. Zijn spel was goed. De Almelosche middenlinie stond boven die van de Groningers. Freeze was de beste man van het team, Knoef in de achter hoede kan op een goeden wedstrijd terug zien. Bonsema en Meulema bij de Groningers en Schlosser en Tusveld bij de Oostelijken hebben heel wat kansen gemist. Scheidsrechter v. d. Dungen leidde goed. In het Westen I werd gisteren de competitie besloten met den wedstrijd V.V.Z.Wilskracht. De Amsterdammers trokken met een zestal in vallers naar Zaandam en verloren met 20 van V.V.Z., dat goed op dreef was. Volendam 18 14 3 1 31 69—23 H. M. S. 18 13 1 4 27 41—26 Wilskracht 18 11 2 5 24 54—37 D. E. M. 18 8 3 7 19 37—43 E. M. M. 18 6 5 7 17 39—37 V. V. IJ. 18 7 1 10 15 50—56 V. V. Z. 18 6 2 10 14 42—47 De Meer 18 6 0 12 12 47—59 V. I. c. 18 5 1 12 11 37—54 Fortitudo 18 3 4 11 10 26—54 Voor de promotie-competitie van het Wes ten I werd gisteren in de hoofdstad de wed strijd WASDO gespeeld. De Nieuwendam- mers stelden hun grooten aanhang geducht te leur door op eigen terrein te verliezen van SIX). Door deze overwinning staan de Bussummers er thans het beste voor. S.D.O. V.V.A. Fortitudo gesp. gew. gel. vrl. pnt. v.—t. 3 2 0 1 4 5—6 3 1113 8—5 2 0 111 3—4 Tijdens Olympische oefenwedstrijden te Düs- seldorf heeft Anni Stolte (Düsseldorf) het Duitsche record 100 Meter rug met 0.1 sec. ver beterd en gebracht op 1 min. 22.6 sec. Het oude record stond op naam van Gisela Arend (Charlottenburg). Nereus en Triton hebben onderscheidenlijk drie en vier overwinningen behaald bij de Uni- versiteitsroeiwedstrijden, welke Donderdagmid dag op het Noordzeekanaal hebben plaats ge had. Nereus won de nummers ongestuurde vier, het nummer overnaadsche vier en het hoofd nummer „de oude vier" en daarmede de Var sity, terwijl Triton beslag legde op de prijzen van de overige nummers, t.w. de jonge vier, de jonge- en overnaadsche twee en het num mer jonge acht. Nereus gaat door deze twintigste overwinning in het nummer „oude vier" aan het hoofd der Varsitywinnaars, direct gevolgd door Laga (19 overwinningen), die ditmaal in het hoofdnum mer goede tweede is geworden. Reeds vroeg op den dag waren drommen stu denten rechtstreeks of via Amsterdam naar het Noordzeekanaal getrokken, waar een uitgebreide politiemacht, aan den wal en te water, onder leiding van hoofdinspecteur Modderman en de inspecteurs Bijlsma en Botti een wakend oog hield. Om half twee kwam de „Prins Hendrik" op het terrein, waarmede honderden studenten werden aangevoerd; het Tritonlied daverde door de lucht. Even later volgde de „gouden blikken boot". Dan vertrekken de eerste ploegen naar den start, luide aangemoedigd door hun supporters. Een zacht windje staat dwars over het kalme water. Zooals bekend is de baanlengte 2000 Meter. Het hoofdnummer Jonge Vier gaat over 3000 M. Begonnen wordt met het nummer Jonge Vier. Aan den start: Triton en Laga. Triton is het eerst weg en loopt geleidelijk uit. Laga is zeer gejaagd en slaat een veel hooger tempo aan dan het rustig roeiende Tri ton. Van strijd is geen sprake. Het gaat er slechts om hoeveel bootlengten de Delftenaren achter zullen blijven. Wanneer Triton als eerste de finish passeert in 7 minuten 57 sec., blijken het zes lengten te zijn. De winnende ploeg bestond uit: R. W. van Nordheim, M. F. Moerzer Bruyns, J. I. v. d. Leeuw, H. de Langen (slag), D. Willebrand (stuurman). Aan ae stan: Nereus, Njord en Triton. Nereus fs het vlugste weg, gevolgd door Njord, dat spoedig de leiding overneemt, en Triton. Njord loopt wat uit, doch de terreinwinst gaat door slecht sturen te loor. Er ontspint zich een feilen strijd tusschen de Amsterdamsehe en de Leidsche studenten, met Triton op enkele leng ten achterstand. Njord dat de middenbaan heeft, is intus- schen geheel aan den Noordelijken oever terecht gekomen. Er bestaat groote bezorgdheid dat de Leidsche studenten tegen een boot van den Waterstaat zullen te pletter varen. Juist op tijd bemerkt de Njordploeg dat er onraad is en stopt. Nereus roeit intusschen rustig de baan uit in 7 minuten 49 sec. met Triton op enkele lengten. De bemanning van de „Dicky" bestond uit: M. Schoorl, H. L. Groeneveld, W. C. de Boer en J. Rap (slag). Aan den start: Njord, Laga, Aegir, Triton en Nereus. Triton en Njord zijn het beste weg, met Njord een taflengte voor, doch ook Nereus laat zich niet onbetuigd. Deze drie ploegen roeien geruimen tijd vrijwel gelijk op, terwijl de strijd tusschen Laga en Aegir, die op enkele lengten volgen op de helft van den baan ten gunste van Aegir wordt beslecht. De strijd om de eerste plaats is buitengewoon spannend, met Triton iets achter. Het verschil tusschen Aegir en Laga wordt steeds grooter. Bij de tribunes waait een golf van enthousias me over de baan Men hoort slechts „hop", doch het is niet duidelijk wie daarmede wordt aangemoedigd. Nereus wint deze uiterst fraaie race in 8 min. 21.2 sec., gevolgd door Triton, Njord, Aegir en Laga. De winnende ploeg bestond uit: F. v. Haeften, H. Broekmans, M. Regout, P. Hoorweg (slag) en J. Smits (stuurman). Aangemoedig door deze op elkander volgende overwinningen, zien de Nereussupporters met groot vertrouwen het hoofdnummer, den wed strijd voor „vierriemsgieken" de „oude vier", welke over een afstand van 3000 M. gaat, tegemoet. Aan den start verschijnen: Aegir, Njord, Ne reus, Triton en Laga. De wind is wat krachtiger geworden, zoodat Laga, dat den Noordelijken boei heeft geloot, iets in het voordeel is. Het is inmiddels kwart voor vier geworden. Eenige zeeschepen hebben een vertraging van meer dan een half uur doen ontstaan. Triton is te vroeg weg, zoodat opnieuw moet worden gestart. Nereus, Njord en Triton zijn dan het beste weg, waarbij de soepele start van Triton opvalt. Laga is wat onrustig, terwijl Aegir niet mee kan komen. Vooraan gaan Nereus hebt U de kans, voor een eenvoudigen brief van niet meer dan 100 woorden Fl. 1000.- te ontvangen I iedereen, die Fl. 10.- per woord wil verdienen, kan aan onze prijsvraag meedoen. Rookt de 3 nieuwe Caravellis merken (IRAK 35 ct., BOUQUET 30 ct., ELEGANT 25 ct. per 20 stuks) en schrijft ons welk van deze 3 het meest zal worden gekocht en waarom! Wie het juiste merk aan wijzen en de meest logische redenen geven waarom dit No. 1 wordt, met de juiste volgorde der beide andere merken, ont vangen de onderstaande belooningen: Haast UI Uw antwoord moet vóór 15 Mei gepost zijn. Inzendin gen Postbus 642, Amsterdam. De eerste dag van de internationale tennis wedstrijden te Amsterdam tusschen de Inter nationale Club van Nederland, Australië (Davisbekerploeg), Japan (Davisbekerploeg) en de Queen's Club van Londen, toonde een duidelijk overwicht van de Australische en de Londensche ploeg. Van de elf wedstrijden, die gespeeld werden, wonnen de I. C. en Japan er één, terwijl Australië met vijf en de Queen's Club met vier punten de leiding namen. Dat eene winstpunt voor Holland werd be haald door de overwinning van Timmer op Crawford, een overwinning, die niemand had durven voorspellen. Timmer was in uitsteken den vorm, zijn slagen hadden direct de goede lengte. De eerste set werd door hem met 63 gewonnen. Crawford scheen er nog niet heele- maal in te zijn, maar in den tweeden set was de wereldkampioen 1933 winnaar van Wimble don 1933 heerenenkelspel er beter in. Zijn slagen kregen meer vastheid en hij won den tweeden set met 61. Timmer liet zich niet ontmoedigen en bleef zijn goeden vorm behouden. In den derden set speelde hij zeker zijn besten spel met lage vollies en goede lange drives. Beide spelers bleven voortdurend achter in het veld, het werd een baselineduel, het geen de strijd niet zoo aantrekkelijk maakte. Aan spanning ontbrak het echter niet want toen Timmer in den derden set van 44 op ser vice van Crawford 54 maakte, kwamen de perspectieven voor een overwinning. S' Inderdaad, op de service van Timmer haalde deze op van 1540 tot 4050. De volgende bal van Timmer tipte juist over het net. onbe reikbaar voor Crawford. En als de laatste daarna den bal in het net slaat, is het eerste winstpunt voor Nederland gemaakt. Door een ongelukkig misverstand Craw ford dacht n.l. dat deze wedstrijd best of five werd gespeeld zal de ontmoeting Zondag a.s. nog eens worden overgespeeld. De uitslag van Donderdag blijft echter voor den wedstrijd gelden. Bij: dit eene winstpunt bleef het dan wat Holland betreft. Zoowel Turnbull, Mac Grath als Quist waren allen te sterk voor resp Leembruggen, Hughan en Karsten. De wed strijd tusschen Quist en Karsten was wel de belangrijkste van deze drie. Karsten speelde uitstekend, wist den tweeden set te winnen, doch moest den derden set laten loopen voor Quist. Hughan speelde een uitstekende partij tegen Mac Grath, de man met de geweldige back hand, die soms met beide handen geslagen wordt. Een spel vol afwisseling, aan beide kan ten. Hughan had misschien iets safer kunnen spelen, soms had zijn spel wel eens iets slor digs, doch de score wijst aan, dat het hem aan fighting spirit niet heeft ontbroken. Van de overige partijen was die tusschen mej. Belzer tegen de Australische kampioene Miss Hartingan misschien wel de beste. De resultaten waren: Heerenenkelspel Turnbull (Australië) sloeg Leembruggen (I. C. van Ned.) 6—4, 6—2. Mac Grath (Australië) sloeg Hughan (I.C.) 7—5, 8—6. Quist Australië sloeg Karsten (I. C.) 61, 36, 64, Timmer (I. C.) sloeg Crawford (Australië) 63, 16, 64. Rinkier (Queens Club) sloeg Miki (Japan) 6—1, 6—1. Damesenkelspel: Mrs. Peters (Queens Club) sl. mej. L. W van Lindon (Japan) 1311> 6—4. Frl Horn (Japan) sloeg Miss S. Noel (Queens Club) 79, 64, 75. Miss Hartigan (Australië) sl. mej. Belzer (I. C.) 6—3, 7—5. Heerendubbelspel Sharpe en Tinkler (Queens Club) sloegen Nishimura en Yamagishi (Japan) 86, 62. Avory en Peters (Queens Club) sl. Miki en Fuyikura (Japan) 62, 63. Gemengd dubbelspel: Mrs. Moleworth en Turnbull (Australië) sl. mej. A. Kerkhof en Scheurleer (I. C.) 61, 9—7. Australië 5 punten, Queens Club 4 punten, Japan 1 punt. Intern. Club van Nederland 1 punt. VOORVERKOOP KAARTEN OP DE BEKENDE PLAATSEN INFORMEERT NAAR DE EXTRA TREINEN. en Laga, gevolgd door Triton en Njord. Op 1000 M. is Aegir al eenige lengten achtergeraakt, terwijl het onderlinge verschil der andere ploe gen, zoover we dat zien konden, minder dan een lengte bedraagt. Laga komt er steeds beter in, Njord komt op de vierde plaats, terwijl ook Triton op den achtergrond is geraakt. De strijd tusschen Nereus en Laga valt uit ten gunste van de Amsterdammers, die bij de tribunes nog een spurt inzetten. „Jan Dirk" heeft nog genoeg in zijn mars. Njord en Aegir zijn volkomen Uitgeschakeld. Nog steeds geeft Laga geen kans, doch de strijd is reeds beslist, Jan Dirk en zijn mannen heb ben gewonnen. Het vlot is opgeladen met Ne- reiden. De winnende Nereusploeg wordt onder kransen bedolven, doch wie verwacht zou heb ben, dat I.S.S.A. zich te water zou hebben be geven, is bedrogen uitgekomen. Door deze zege gaat Nereus met twintig over winningen aan het hoofd der Varsity-overwin- naars. De ploeg van 1934, bestaande uit A. M. Brom, B. O. Tak, P. Jamer, Jan Dirk en G. Hallie, die den afstand in 12 min. 13 sec. heeft afgelegd, heeft ook al bij vorige gelegenheden de „gouden blikken" in wacht gesleept. Laga was minder dan een lengte bij Nereus achtergebleven. De volgorde was: Nereus, Laga, Triton, Njord en Aegir. Tusschen de Laga- en Tritonploegen, die dan uitkomen in het nummer Jonge Twee, is niet veel strijd. Triton wint gemakkelijk met vele lengten in 9 min. 55 sec. De Tritonploeg bestond uit: A. D. Tilanus, A. A. Thiadens (slag) en J. J. Fraenkel (stuurman). Aan den start: Triton, Njord en Nereus. Njord neemt direct den kop, gevolgd door Triton en Nereus. De Amsterdamsehe studenten hebben pech, wanneer een motorboot in hun baan komt, waardoor zij een paar slagen moeten laten loopen. Nereus raakt evenwel ook op het overige deel van den baan achter en moet het al spoe dig opgeven, daar de jonge roeiers op 1000 M. reeds volkomen uitgeput zijn. Njord is onder buitengewone inspanning voor gebleven, terwijl Triton op een lengte rustig doorroeit. Triton zet kort voor de tribunes een geweldige spurt in en loopt geleidelijk in. Njord is volkomen uit geput en op eenige meters voor de finish kon de slag het niet meer houden. Beide roeiers slaan over boord en worden opgepikt door een politieboot. De Tritonploeg kon juist nog de finish halen in 9 min. en 45.6 sec. Door de taaiheid van de Tritonploeg, die het nog net kon houden, heeft Triton deze race kunnen winnen, waarin de deelnemers eigenlijk te veel van hun krachten hebben gevergd. De winnende ploeg bestond uit: E. A. van Nieuwenhoven Helbach, H. Borst (slag( en J. J. Fraenkel. Voor het laatste nummer, de Jonge Acht, verschijnen aan den start: Nereus, Laga, Aegir, Triton en Njord. Een uiterst vinnige strijd, waarin na 500 M. Laga en Triton aan den kop gaan, gevolgd door Njord, Aegir en Nereus, die op ongeveer een lengte achterstand gelijk liggen. Op 1000 Meter zet Triton een geweldigen spurt in, waarmee de Utrechters succes hebben. Ze nemen den kop. Laga en Njord volgen met Nereus, op meer dan een lengte, terwijl Aegir hekkensluiter is. Triton loopt steeds meer uit en Aegir zakt steeds meer af. Onder sirenegeloei der supporterbooten gaat Triton als eerste door de finish, gevolgd door Laga, Njord, Nereus en Aegir. De tijd van Triton was 7 min. 5.8 sec. De winnende ploeg bestond uit: H. B. Strui- vig de Groot, L. C. Brands, J. F. C. de Witt Puyt, E. Sedee, R. W. van Nordheim, M. F. Moerzer Bruyns, J. I. v. d. Leeuw, H. de Lan gen (slag), D. Willebrand (stuurman). De uitslagen van de Donderdag te Gouda gehouden wielerwedstrijden, waaraan ook door een aantal buitenlanders werd deelgenomen, waren als volgt: Sprintwedstrijd voor profs, en onafhankelijken over 4 ronden: 1. Jan Pijnenburg (Nederland), 2. v. d. Leur (Nederland), 3. Alois de Graeve (Roesselare, België), 4. Adolf Schoon (Duitsch- land). 5 K.M. achtervolging: Frans Slaats (Waal wijk) liep 53 M. in op Jan van Hout (Eindho ven) in 6 min.' 53.8 sec. Afvalwedstrijd voor profs en onafhankelij ken: 1. Jan Riethoven (Gouda), 2. Jan Ver schoor (Noordwijkerhout), 3. Gilliet, 4. Wild schut (Den Haag), 100 K.M. koppelwedstrijd met 8 klassemen ten: 1. Pijnenburg—Slaats in 2 uur 23 min. 33.8 sec., 21 pnt.; 2. SchoonBuschenhagen (Duitschland) 8 pnt. (op 1 ronde)3. Rausch Jan van Hout 25 pnt. (op 4 ronden)4. Wild schutv. d. Leur 10 pnt. (op 4 ronden); 5. Jan RiethovenJan Verschoor 14 pnt. (op 5 ron den). Donderdag hebben op de wielerbaan te Zwolle Internationale wielrenwedstrijden plaats gehad. De resultaten waren als volgt: Landenachter- volgingsrit HollandFrankrijkBelgiëDuitsch land: 1. Veger (Holland); 2. Ilse (Frankrijk). Afvalwedstrijd voor nieuwelingen: 1. Van Es sen; 2. Vergeer; 3. Karssing en 4. Brack. Sprintwedstrijd voor profs, en onafhankelij ken: 1. Van Dijk; 2. W. V. Vroomen; 3. R. Reinender (Duitschland) en 4. Bremer (Duitschland) Achtervolgingsrit op tandems: 1. Van Dijk; 2. H. Sleebaum; 3. S. Veger; 4. W. Sleebaum. Australische Jachtrace voor nieuwelingen: 1. Veldhuis; 2. Van Essen; 3. Gerritsen; 4. v. d. Kemp. Afvalwedstrijd voor profs, en onafhankelij ken: 1. J. Vroomen; 2. H. R. Aerts; 3. Hazen- donckx; 4. Reylander (Duitschland). 60 K.M. koppelwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken: 1. Aerts—Hazendonckx; 2. UseBremer (Duitschland)3. Gebroeders Vroomen; 4. Van Dijk—Veger. Criterium.... wat wil het zeggen. Men heeft het Donderdag in Den Bosch kunnen zien. Een 100 K.M. wegkoers met motorgangmaking. Iets nieuws voor Nederland. De toeschouwers heb ben er van genoten gedurende twee volle uren. De belangstelling was niet heel groot, wat wel te wijten is geweest aan den HollandFrankrijk wedstrijd. Het circuit was 1255 meter en moest 80 maal gereden worden. Het gemeentebestuur had dit terrein, het plantsoen, voor deze gelegenheid af gestaan. Aan den start verschenen: 1. Rebrij met gangmaker Gonjé 2. Kaers met gangmaker de Kuijper; 3. Loncke met gangma ker Moerenhout; 4. S. Maes met gangmaker Reno Vermandei; 5. Meeuwese met gangmaker de Wolf; 6. v. d. Ruijt met gangmaker de Vos; 7. v. Oers met gangmaker Kaersemaker; 8. Valen- tijn met gangmaker Janson; 9. Krijnen met gangmaker Achil Vermandei; 10. Bagaert met gangmaker Castro. Voor Slaats reed v. d. Ruijt en voor Daneels Meeuwese. Te drie uur precies werd het startschot ge lost en al direct hadden de renners een flinke vaart. De eerste ronden zijn het v. Oers en Kaers die om beurten de leiding hebben, doch ook Loncke laat van zich spreken. Rebrij schijnt niet goed mee te kunnen want in de 8e ronde heeft hij al een ronde achterstand (is 1255 me ter). In de 9e ronde is Loncke niet present we gens defect, maar in de 11e ronde is hij er weer. De strijd is hard, wat blijkt uit de snelheid. Er werd 45 K.M. per uur gereden, v. Oers moet in de 16e ronde opgeven. Jammer, want hij ging prachtig. Er zijn verschillende renners die na goed 20 ronden het tempo niet meer kunnen houden o.a. Rebrij, Kaers, Meeuwese en Valen- tijn. Kaers en Valentijn herstellen zich en weten zich weer bij het peleton te voegen. Ook Meeu wese raakt niet verder meer achter. De strijd duurt voort en telkens wisselt de stand. Nu ko men de ontvluchtingen. S. Maes en v. d. Ruijt gaan er tusschen uit, zij rijden prachtig door en worden met succes beloond. Ook C. Bogaert wist zich na eenige ronden bij het leidende pele ton te voegen. Intusschen heeft een klein val- partijtje plaats, dat echter goed afloopt. Loncke heeft weer enkele malen pech, zoodat hij nogal ver achter raakt. Na 45 ronden is de stand: 1. S. Maes; 2. v. d. Ruijt; 3. Kaers; 4. Bogaert; 5. Meeuwese; 6. Krijnen; 7. Valentijn; 8. Rebrij en 9 Loncke. Er wordt nog steeds met een snel heid van 45 K.M. gereden. Bogaert en v. d. Ruijt raken in duel en het was mooi om te zien hoe telkens de een den ander lapte. Bogaert wist zich intusschen mooi naar voren te werken. Ook Kaers weert zich geducht en wil met alle geweld zijn 3e plaats die hij nu heeft houden. Maar Bogaert maakt het hem lastig en Kaers gaat achter. Er zijn nog een 10 ronden te rijden. Het is vooral Rebry die van zijn 3 ronden achter stand nog wat wil inhalen. Ook Meeuwese, de Belg, weert zich geducht. Hij heeft dan ook van zijn grooten achterstand heel wat ingehaald en heeft een goeden koers gereden. Wat ook gezegd moet worden van den Bosschenaar Krijnen. S. Maes die aan den kop ligt laat ook in de laatste ronden zien wat hij kan en laat alles achter hem. De bel voor de laatste ronde is gegaan en even daarna gaat S. Maes onder luide toejui chingen als eerste over de eindstreep. De uitslag is: 1. S. Maes, België, 80 ronden in 2 uur 12 min. 35 sec.; 2. C. Bogaert, Nederland 79 ronden; 3. v. d. Ruijt, Nederland, 79 ronden; 4. Kaers, Bel gië, 79 ronden; 5. Meeuwese, België, 78 rendenï- 6. Valentijn, 76 ronden; 7. Krijnen, Nederland, 76 ronden; 8. Rebry, België, 74 ronden; 9. Loncke, België, 69 ronden (machinedefect.) De uitslagen van de op Hemelvaartsdag op de wielerbaan te Apeldoorn gehouden wed strijden waren als volgt: Tijdrace over 1 baanronde (200 M.) vliegende start: 1. v. d. Linde, Amsterdam. Sprintwedstrijd voor amateurs over 3 baan- ronden: 1. v. d. Linden, Amsterdam, tyd laatste 100 M. 13 sec. 2. Kremers, Tilburg, tyd laatste 100 M. 13 2/5 sec. 3. Ooms, Haarlem. Afvalrace voor nieuwelingen: 1. Zwarte- poorte, Amsterdam; 2. Mljnhart, Arnhem; 3. Schoenmakers, Arnhem. Australische jachtrace voor amateurs en on afhankelijken: 1. Ceelen, Oss; 2. Pieper, Die ren; 3. Dekker, Apeldoorn en 4. Goedee, Nyme- gen. Landenachtervolging DuitschlandNeder land (maximum 25 ronden). Na 7 ronden door de Duitsche renners gewonnen. De Nederlan ders werden gehandicapt door een misverstand. 40 K.M. race met 2 klassementen voor onaf- hankeiyken: 1. Kremers, Tilburg; 2. Heyne- kamp, Wlageningen, met 1 ronde achterstand. Op Hemelvaartsdag werden op de Almeloscht. Wielerbaan wedstryden verreden voor profs, onafhankelijken en nieuwelingen. De uitslagen luiden als volgt: 1. Clignet, 2. Koumans, 3. Grosimlinghaus. Achtervolging over 5 K.M.: 1. Textor, Nijverdal; 2. Rakers, Almelo; 3. Peek, Gouda. Koppelachtervolging NederlandDuitsch land over 30 ronden. De Duitschers Grosimling haus en Knops worden na negen ronden inge haald door Koumans—Clignet, die in schitteren den stijl reden. Koppelwedstrijd voor profs en onafhankeiy- ken over 50 KM.: 1. ClignetKoumans, 23 punten; 2. Knops— Grosimlinghaus, 13 punten. Op 1 ronde: 3. Van RossumLorie, 13 punten; 4. PeekGötz, 3 pnt. Op 2 ronden: 5. Rinkemav. d. Riet, 3 pnt. Tyd van het winnende koppel 1 uur 12 min. 26.4 sec. Premies werden gewonnen door Kou mans (3), Clignet (1) en Rinkema (1). De uitslagen van de gisteren gehouden wed strijden luiden: Koppelachtervolging: Het koppel Wagema- kersDe Kort loopt het koppel Vermeulen— Bertens in na 9 ronden. Eigen krachtrace: 1. Heeren. 2. Schriek. Op 1 ronde 3. Zep. 4. Timmermans. Afvalrace: 1. A. v. Kuük. 2. De Gast. 3. Fynenman. 4. W. v. Kuijk. 5. Vermeulen. Handicaprace: 1. Van Leest. 2. Fynenman. 3. Timmermans. 1-uur koppelwedstrijd: 1. Van Mookv. Kuyk met 15 pnt. 2. De Kort—Vissers met 14 pnt. 3. W. van KuykTimmermans. 4. ZefsSuyker- buick met 2 pnt. De Amsterdamsehe Sportclub „De Germaan" hield een Handicap-recordrit over een afstand van 8 K.M. De uitslagen zijn: 1. L. de Beer; 2. J. L. Oyenga; 3. N. de Jong; 4. N. Overweg! 5. L. de Wit.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 10